Fortuna - legalny bukmacher na rynku polskim

Fortuna - legalny bukmacher na rynku polskim

Pomimo ogromnej ilości bukmacherów działających w języku polskim, tylko kilkoro z nich oferuje legalne usługi dla osób mieszkających w Polsce – sprawdź aktualny ranking legalnych internetowych bukmacherów w 2018. Dowiedz się jacy są legalni bukmacherzy w Polsce oraz gdzie najlepiej grać przez internet.

Jeżeli chodzi o naziemnych bukmacherów to tutaj nie ma żadnego problemu, wszystkie punkty które przyjmują zakłady są w 100% legalne. Jednak w przypadku legalnych bukmacherów internetowych to tutaj zaczyna się już problem. Większość stron z zakładami jest polskojęzyczna, dlatego ciężko jest znaleźć informację czy dany bukmacher jest legalny czy nie. Dlatego przygotowaliśmy specjalną listę legalnych bukmacherów w Polsce 2018 r wraz z kodem promocyjnym uprawniającym do otrzymania bonusu oraz kwotą jaką możesz otrzymać.

Lista Legalnych Bukmacherów Online W Polsce 2018

  • Oferta specjalna
  • Oferta ekskluzywna
  • Legalni bukmacherzy posiadający licencję Ministerstwa Finansów na internetowe zakłady bukmacherskie dla graczy z Polski w lipiec 2018

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce

Powyższa lista jest odpowiednikiem bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce. Tylko takie spółki z siedzibą na terenie RP mają prawo do przyjmowania zakładów wzajemnych w Polsce. Jeśli nie jesteś pewny czy dana strona jest zarejestrowana w Polsce warto sprawdzić stopkę bukmachera. Tam często zazwyczaj znajdziesz informację odnośnie posiadania licencji, siedziby oraz formy prawnej danej spółki.

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny ?

Najprostszą drogą jest po prostu spojrzeć w listę legalnych bukmacherów 2018 dostępną dwa akapity wyżej. Ale jeżeli chcesz się upewnić, że dana strona działa w 100% legalnych to sprawdź stronę Ministerstwa Finansów. Tam znajdują się fotokopie decyzji postanawiających udzielić licencji na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce. To ona jest de facto dokumentem, który uprawnia spółkę do oferowania zakładów. Oczywiście, aby otrzymać taką decyzję firma musi spełniać określone prawem warunki. Przygotowaliśmy również specjalny artykuł, w którym pokazujemy sposoby jak odróżnić nielegalnego bukmachera od bukmachera legalnego. 

Najlepsi legalni bukmacherzy online

Oprócz samej listy legalnych bukmacherów przygotowaliśmy także ranking legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Oceniamy w nim poszczególne elementy u internetowych bukmacherów m.in. ofertę bonusową, wysokość kursów, ilość zakładów czy zakłady na żywo. Taki ranking ma celu wskazanie najlepszego obecnie legalnego bukmachera w Polsce.

Jakie warunki musi spełniać legalny bukmacher?

Aby móc starać się o decyzję, która przyznawana jest indywidualnie, bukmacher online musi spełniać określone warunki. Pierwszym z nich jest posiadanie siedziby na terenie RP. Dlatego np. Fortuna – która jest czeską firmą swoją siedzibę w Polsce ma w Cieszynie. Kolejnym elementem niezbędnym do otrzymania licencji jest posiadanie domeny z rozszerzeniem .pl. Wszyscy internetowi legalni bukmacherzy w Polsce mają właśnie taką domenę. Z kolei prawie wszyscy, którzy oferują nielegalne zakłady bukmacherskie mają domenę z końcówką .com.

Konsekwencje prawne gry u nielegalnych operatorów

W internecie znajdziesz strony z informacjami, że strony działające bez licencji Ministerstwa Finansów także są legalne i nie ma obaw przed grą w takich zakładach. Posługują się one często przykładem wyroku Sądu Rejonowego w Płońsku, gdzie sąd w I instacji uniewinnił oskarżonego, który brał udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich na stronie bet-at-home. Warto jednak tutaj wspomnieć, że był to wyrok Sądu Rejonowego a więc w I instacji, a od tego wyroku została złożona apelacja. Dodatkowo warto podkreślić, że tylko do czerwca 2016 r. ponad 3000 osób otrzymało mandaty lub zostały skazane za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich. Oczywiście można mieć pretensje do Rządu, że uchwalił ustawę przenoszącą odpowiedzialność za grę z operatora na użytkownika, ale prawo w tej materii pozostaje niezmienne. Za grę u nielegalnych bukmacherów grozi kara pieniężna w wysokości całej wygranej (a przecież nikt nie zwróci Ci wpłaconych środków) a nawet kara grzywny w wysokości do 120 stawek dziennych (art. 107 §2 kodeksu karnego skarbowego), czyli aż do 740 tys. złotych. Czy warto jest ryzykować takie kary, tylko dlatego aby uniknąć podatku od gier? Naszym zdaniem zdecydowanie nie.

Ustawa Hazardowa 2017

Nowe przepisy odnośnie zakładów bukmacherskich online weszły w życie od 1 kwietnia 2017 r. Jakie jest brzmienie tej ustawy? Przede wszystkim rząd chce aby strony nielegalnych bukmacherów były blokowane (nastąpi to od 1 lipca 2017 r.). Wprawdzie obejście tego jest dosyć proste, to jednak w przypadku zastosowania VPN lub nawet podmiany pliku host nie będzie można się tłumaczyć nieznajomością prawa i brakiem orientacji w przepisach.

Sama ustawa budzi jednak sporo wątpliwości, zarówno co do konstytucyjności tych przepisów jak i zgodności z prawem Unii Europejskiej. Dlatego kwestia tego jak długo nowelizacja ustawy będzie obowiązywała w istniejącym kształcie wydaje się być otwarta.

FAQ

Czy bet365 jest legalne?

Niestety, bet365 jest spółką maltańską i w związku z tym nie posiada licencji na oferowanie zakładów bukmacherskich w Polsce. W związku z tym możemy śmiało powiedzieć, że gra w bet365 nie jest legalna w Polsce.

Czy bet-at-home jest legalne?

Podobnie jak bet365 także bet-at-home – drugi największy bukmacher na rynku online, nie jest legalny w Polsce a gra w tym serwisie stwarza poważne ryzyko narażenia się na konsekwencje prawne.

Czy STSy są legalne?

Tak, STS spełniło wszystkie wymagania przewidziane przez praw w ustawie hazardowej i uzyskało decyzję Ministerstwa Finansów, tym samym może oferować legalnie zakłady bukmacherskie na terenie Polski.

Legalni Bukmacherzy Internetowi w Polsce
4.3 (86.15%) 156 votes

Leave a Reply