Nowy Bukmacher

Rynek bukmacherski stale się powiększa. Każdego roku do grona legalnych bukmacherów dołączają nowe podmioty. Śledzimy na bieżąco sytuację i sprawdzamy jaki nowy bukmacher wszedł na rynek. W tym artykule omawiamy nowe licencje bukmacherskie, sprawdzamy jakość nowych stron i dzielimy się nowinkami z rynku zakładów wzajemnych online w Polsce.

Spis treści

Nowy bukmacher 2022

W 2022 roku na rynku bukmacherskim powinien zagościć Betway oraz Elitebet. Póki co prezentujemy bukmacherów, którzy pojawili się w gronie legalnych podmiotów w 2021 roku i posiadają już ofertę na zakłady online.

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
Betcris500 PLN cashback + 110 PLN freebetówSprawdź
Fuksiarz500 PLN cashback + 40 PLN Pakiet Polsat Box Go Sport Sprawdź
Betters710 PLN cashback + 40 PLN freebetSprawdź
BestBet1500 PLN cashbackSprawdź

W 2021 roku na liście legalnych podmiotów znalazło się aż pięciu nowych bukmacherów, z których to czterech uruchomiło też strony internetowe. Kolejni dwaj wejdą z ofertą zakładów online, prawdopodobnie w 2022 roku. Będą to bukmacherzy działający na domenie: betway.pl oraz elitebet.pl. Z kolei BestBet, po dwóch latach od otrzymania licencji, ruszył ze stroną pod koniec ubiegłego roku.

Betcris – najlepszy nowy bukmacher

Betcris od razu bardzo mocno wszedł na rynek bukmacherski, dzięki czemu zgarnął nagrodę za najlepszy debiut 2021 roku na organizowanych przez nas corocznych nagrodach bukmacherskich.

Firma imponuje przede wszystkim tym, że od razu stara się stworzyć kompleksową ofertę. Mowa tu o rozbudowanej ofercie zakładów, atrakcyjnej ofercie powitalnej, promocjach stałych i tymczasowych, aplikacji mobilnej, kreatorze zakładów, czy też e-sporcie. Już teraz w tych elementach Betcris to wysoka półka, a bukmacher wciąż szuka nowych elementów, aby przyciągnąć klientów.

Jako największą zaletę Betcris trzeba wyróżnić ofertę powitalną, w której skład wchodzą:

 • Freebet 60 PLN
 • 500 PLN zakładu bez ryzyka
 • 50 PLN freebet powitalny

Tak szeroki bonus powitalny to na ten moment ścisła czołówka bukmacherów. Kwoty są wysokie, warunki korzystne, a nasz Betcris kod promocyjny dodatkowo podbija ofertę.

Kolejny duży atut, który trzeba poruszyć w przypadku najlepszego nowego bukmachera to promocje stałe. Betcris posiada Betcris Predictor, który zapewnia graczom rywalizację i atrakcyjne nagrody bonusowe. Ponadto znajdziemy m.in. Kursowy Boos, American Dream, czy też Tuesday Cashback.

Jeśli chodzi o same zakłady bukmacherskie, to Betcris także wygląda bardzo dobrze. Oferty na piłkę nożną, koszykówkę, boks czy tenis są bardzo rozbudowane, nie brakuje zakładów łączonych oraz specjalnych, a w przypadku piłki nożnej możemy budować także swoje własne zakłady dzięki Betcris Builderowi.

Pozostałe plusy jakie już teraz trzeba podkreślić w przypadku Betcris to:

 • Świetna sekcja e-sportowa
 • Szybkie metody wpłaty i wypłaty
 • Rzetelną pomoc na czacie
 • Dostęp do aplikacji mobilnej
 • Możliwość łączenia na jednym kuponie wydarzeń z oferty przedmeczowej i live

Fuksiarz – liczne promocje

Na przełomie lutego i marca została udostępniona oferta bukmachera Fuksiarz. Ta firma także mocno zaakcentowała swoje wejścia do grona legalnych polskich bukmacherów i dzięki współpracy z m.in. Krzysztofem Stanowskim zakorzeniła się wśród graczy.

Fuksiarz bardzo mocno postawił na promocje stałe, w których dorównuje ścisłej czołówce w tym elemencie. Oferty takiej jak Cashback bez końca, czy też Early Payout są niemal niespotykane wśród konkurencji i zapewniają graczom obstawianie obarczone mniejszym ryzykiem.

Solidnie wygląda także Cashback 50% do 500 PLN zapewniony w ramach oferty powitalnej. Ponadto, jeśli użyjesz nasz Fuksiarz kod promocyjny, uzyskasz dostęp do Pakietu Polsat Box Go Sport, który daje możliwość oglądania Ligi Mistrzów.

Bukmacher Fuksiarz może pochwalić się także dobrą ofertą zakładów na piłkę nożną i tenis, ale w przypadku innych dyscyplin wciąż jest duże pole do poprawy. Dobrym krokiem było stworzenie Fuks Kreatora, dzięki któremu mamy możliwość budowania swoich zakładów łączonych. Fuksiarz bardzo szybko uruchomił także aplikację, a wiemy, że jest to niezbędne do komfortowego typowania live.

Inne zalety bukmachera to:

 • Gry karciane
 • Kompetentna obsługa klienta
 • Rzetelne spełnianie warunków promocji 
 • Błyskawiczne płatności

Betters – bardzo dobra oferta powitalna

Bukmacher Betters także notuje stały progres, a jego największa zaleta to zdecydowanie oferta powitalna. Używając nasz betters kod promocyjny, uzyskasz dostęp do następujących bonusów:

 • 40 PLN freebet startowy
 • 710 PLN zakładu bez ryzyka

Wysokość obu bonusów jest imponująca, a uwagę przyciąga szczególnie zakład bez ryzyka, ponieważ dotyczy on nie tylko przegranego zakładu, ale także wygranego. Wszystkie informacje dotyczące przeczytasz w naszym artykule kodowym.

Betters to jednak nie tylko atrakcyjna oferta powitalna, ale również liczne produkty stałe. Warto tutaj wymienić chociażby: „Tygodniówkę”, „Kontrofertę”, czy też „RaiseBET”. Są to promocje, które zapewniają kursowe boosty, czy też zwiększają wygraną na kuponach AKO.

Firma świadomie podeszła także do budowania oferty zakładów i oferuje rozbudowane rynki na piłkę nożną, boks oraz siatkówkę. W Betters warto podkreślić również

 • Dobrą ofertę na e-sport
 • Sprawnie przebiegającą rejestrację 
 • Dynamicznie wpłaty i wypłaty

BestBet – wysoki zakład bez ryzyka

Bukmacher funkcjonuje online na domenie bestbet24.pl. Ten młody gracz ma jeszcze spory pracy przed sobą. Ale początki zawsze bywają trudne i jesteśmy przekonani, że z miesiąca na miesiąc rozszerzy swoją ofertę na zakłady. Na pewno brakuje rynków zdarzeń i większej liczby dyscyplin. Dość słabo prezentuje się także oferta live (w tym brak transmisji na żywo) i promocje tymczasowe. Należy jednak docenić bardzo atrakcyjny, a zarazem dość nietypowy bonus powitalny w postaci dwóch cashbacków o wartości 1500 zł.

Na wysokim poziomie stoją także gry karciane, bukmacher przygotował też dedykowaną zakładkę na e-sporty, więc można spodziewać się rozbudowanych zakładów na sporty elektroniczne.

Cieszyć może też aplikacja bukmacherska, która zazwyczaj jest jednym z ostatnich elementów przy rozbudowie oferty przez bukmacherów. Mimo że z apki korzystać mogą póki co tylko gracze z systemem Android to działa ona sprawnie i jest dość intuicyjna.

Nowi bukmacherzy 2020

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
Superbet1300 PLN bez ryzyka + 235 PLN od depozytuSprawdź
BetX50 PLN bonus + 7777 PLN od depozytuSprawdź

Jacy nowi bukmacherzy weszli na polski rynek w 2020 roku? Superbet i BetX wystartowali ze swoimi stronami internetowymi w pierwszej połowie roku. Rumuński bukmacher przez prawie dwa lata był dostępny z ofertą w punktach naziemnych. 18 lutego dołączył do go grona bukmacherów online, a jego oferta przedstawia się bardzo ciekawie. Interesującą ofertę zaprezentował też BetX, na wyróżnienie zasługują dwa elementy: wysokie kursy i atrakcyjne bonusy powitalne.

Licencję na prowadzenie zakładów online posiadał także Mr BET, który odsprzedał ją Betcrisowi. Z kolei bukmacher Bwin jest w trakcie ubiegania się o polską licencję. Spodziewamy się, że otrzyma ją w 2022 roku.

Superbet – kompletna oferta

Długo trzeba było czekać na aktywację strony bukmachera Superbet. Od 18 lutego 2020 roku jest to już możliwe. I co więcej, oferta tego buka jest naprawdę przyzwoita. Wysokie kursy – porównywalne do tych oferowanych przez najlepszych bukmacherów, jak Fortuna czy forBET, szeroki wybór zakładów live, sporty wirtualne, mnóstwo promocji dla graczy, w tym głównie na podwyższone kursy. Bukmacher musi popracować jeszcze nad poszerzeniem dyscyplin, ale nie brakuje tych najpopularniejszych wśród polskich graczy. Superbet poprawił się również w kwestii rynków zdarzeń, w porównaniu do tego co zaprezentował na starcie. Znalazło się też miejsce na ciekawy bonus powitalny. Bonus od pierwszej wpłaty 100 % do 200 zł, z bardzo atrakcyjnymi warunkami obrotu. Do tego zakład bez ryzyka do 1300 zł przez pierwszy tydzień od rejestracji konta oraz dla osób, które zarejestrują się w Superbet przez nasz link freebet 35 zł.

Ogólnie strona jest bardzo przejrzysta i czytelna, łatwa w obsłudze. Bardzo pomocne są funkcje nawigujące oraz aktualne newsy sportowe z analizami i typami, a także rozbudowany FAQ z cennymi informacjami i artykułami związanymi z zakładami bukmacherskimi. Bukmacher dysponuje również dobrą aplikacją mobilną dostępną na urządzenia z systemami android i iOS. Sprawnie działa także obsługa klienta, zwłaszcza czat na żywo, gdzie uzyskamy szybko odpowiedź na nasze pytania.

BetX – atrakcyjne kursy i bonus na start

W maju 2020 swoją stronę z zakładami odpalił BetX. Z początku była niekompletna i sporo elementów było niedopracowanych, ale bukmacher stale pracuje nad ulepszeniem jej. Zacznijmy od plusów. Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje bonus powitalny BetX. Składają się na niego bonus od pierwszej wpłaty do 7777 zł oraz freebet od wpłaty 50 zł. Warunki obrotu bonusem od wpłaty są co prawda dosyć wymagające, jednak freebet od wpłaty wystarczy obrócić jeden raz. W ofercie BetX znajdziemy również promocje dla zarejestrowanych graczy.

Drugim istotnym elementem, za który chcemy wyróżnić BetX jest wysokość kursów. Porównaliśmy je z najlepszymi bukmacherami na rynku i okazało się, że są one równe, a w wielu przypadkach BetX daje najwyższy kurs.

Trochę gorzej prezentuje się liczba dostępnych dyscyplin do typowania. Jest ich mniej niż 20. Kiepsko wypada również oferta live. Niemniej zaskakująco dobrze wygląda liczba rynków zdarzeń. Przy najpopularniejszych meczach można znaleźć nawet 500 zakładów.

Plus dla BetX należy się również za sporty wirtualne, które są dobrej jakości i gracze mogą typować pięć różnych dyscyplin. Ponadto bukmacher, jako jeden z niewielu, wprowadził zakłady na gry karciane. Można typować pokera, wojnę i blackjacka.

Z początku jednym z elementów, który wypadał najgorzej w BetX była obsługa klienta, na szczęście bukmacher popracował nad tym i teraz można korzystać z czata na żywo, emaila, formularza kontaktowego czy znaleźć odpowiedź w FAQ.

Nasza ogólna ocena BetX znacznie się zmieniła od czasu kiedy wystartowała strona buka. Sama witryna została poprawiona, a oferta jest coraz lepsza.

Pierwsi legalni bukmacherzy – kto i kiedy otrzymał licencję

Oczywiście przed tymi wszystkimi bukmacherami, których opisaliśmy powyżej, jest kilku, którzy są dobrze znani graczom w Polsce i działają na rynku od kilku lub kilkunastu dobrych lat.

 1. Jako pierwsza zezwolenie MF na prowadzenie zakładów bukmacherskich otrzymała Fortuna.
  Było to 23 stycznia 2012 roku. Nawet osoby, które nie typują zakładów kojarzą tę markę chociażby z setek punktów stacjonarnych czy widocznym na stadionach logo tego buka, który sponsoruje wiele drużyn.
 2. Niecały miesiąc po Fortunie licencję dostało Milenium oraz STS.
  Ten pierwszy bukmacher niestety zamknął działalność w 2020 roku. Co do STS to jest to największy i najpopularniejszy bukmacher w Polsce, który aktualnie zabiera się za podbój również kilkunastu krajów w Europie. To potężna marka, której zaufały tysiące graczy.
 3. W 2013 roku do grona legalnych bukmacherów w Polsce dołączył Totolotek.
  w trakcie swojego istnienia zmienił się właściciel marki. Zyskał on jednak sporo wiernych graczy i nie musi obawiać się o swoją pozycję.
 4. Następne było Etoto (28.11.2014)
  Aktualnie zakłady promuje kilku znanych komentatorów sportowych, jak Mateusz Borek czy Michał Pol, a także były piłkarz Tomasz Hajto.
 5. Po tym buku przyszedł czas na forBET i LV BET.
  otrzymali oni zezwolenie na początku maja 2016 roku. Lata działań i udoskonalania swoich produktów sprawiły, że ci bukmacherzy mają silną pozycję i bardzo często się zdarza, że doganiają lub nawet przeganiają w niektórych aspektach takie potęgi jak STS czy Fortuna.
 6. W 2017 roku licencję od MF przyznano tylko jednemu bukmacherowi. Był to Superbet.
  bukmacher ten jako jedyny ubiegał się o zezwolenie na działalność offline, czyli wyłącznie w punktach naziemnych. Jak wiemy później wystąpił również o licencję na prowadzenie działalności online, którą rozwija coraz prężniej.
 7. W 2018 roku do grona legalnych bukmacherów dołączył TOTALbet i PZBUK.
  Obydwu charakteryzuje zupełne inne podejście do gracza. Jednak zarówno jeden, jak i drugi mają ciekawą ofertę powitalną i rozbudowane zakłady na wybrane dyscypliny.
 8. Następny rok okazał się bardzo ciekawy pod względem liczby nowych bukmacherów.
  NobleBet i OKbet dostali licencję tego samego dnia, bowiem właścicielem obu marek jest jedna firma – Polski Bukmacher. W tym roku licencję otrzymał także BestBet. W tym roku swoje strony uruchomiło także 4 innych bukmacherów – eWinner, Traf, Betclic i Betfan.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close