Nowy Bukmacher 2021

Rynek bukmacherski stale się powiększa. Każdego roku do grona legalnych bukmacherów dołączają nowe podmioty. Śledzimy na bieżąco sytuację i sprawdzamy jaki nowy bukmacher wszedł na rynek. W tym artykule omawiamy nowe licencje bukmacherskie, sprawdzamy jakość nowych stron i dzielimy się nowinkami z rynku zakładów wzajemnych online w Polsce.

Nowy bukmacher 2021

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
Betcris250 PLN + ekstra freebet 50 PLNSprawdź
Fuksiarz500 PLN cashbackSprawdź
Betters70 PLN freebetySprawdź

Mimo, iż zakłady bukmacherskie przechodziły w 2020 roku ciężki okres spowodowany odwołaniem wielu imprez sportowych przez pandemię koronawirusa to rynek bukmacherski w Polsce wciąż się powiększa. W 2021 roku do grona legalnych bukmacherów online dołączyły dwa nowe podmioty: Betcris i Fuksiarz. Obaj bukmacherzy dobrze przemyśleli i przygotowali swoje oferty. Mogą z powodzeniem konkurować z już działającymi na rynku firmami.

Betcris stawia na sporty wirtualne i esport

W sierpniu 2021 została uruchomiona strona z zakładami betrcis.pl. Zachowana w niebieskich barwach witryna jest bardzo czytelna i prosta w nawigowaniu. Zajmijmy się teraz plusami oferty bukmachera. Z pewnością jest to liczba dyscyplin, która sięga nawet 40 sportów w zakładach przedmeczowych. Również liczba dyscyplin w zakładach live jest imponująca. Na wyróżnienie zasługuje również oferta sportów wirtualnych. Gracze mają do wyboru pięć sportów i aż trzy różne opcje zakładów na piłkę nożną. Są to rzuty karne, liga piłki nożnej i football pro. Liczba rynków zdarzeń w meczach wirtualnej piłki nożnej jest naprawdę imponująca i sięga ponad 30 różnych zakładów. Ostatnim plusem, o którym chcemy wspomnieć są zakłady na esporty. Można je typować prematch i live. Dostępne są zakłady na turnieje ponad 10 gier.

Na tym nie kończą się pozytywy wyróżniające Betcris. Bonus powitalny jest naprawdę niezły. Bukmacher proponuje na start freebet 200 zł od wpłaty i zakład bez ryzyka 50 zł. Ponadto bukmacher zdecydował się na wprowadzenie kodu promocyjnego. Używając go podczas rejestracji można otrzymać dodatkowy freebet na start 50 zł.

Metody wpłat w Betcris są niestety dosyć ograniczone. Można korzystać z systemu Przelewy24 i BLIKa. W ofercie brakuje transmisji na żywo, program lojalnościowy nie jest dostępny dla wszystkich graczy, kursy są przeciętne i brakuje aplikacji mobilnej.

Naszym zdaniem Betcris prezentuje się nieźle. Musi oczywiście dopracować swoją ofertę jeśli chce konkurować z najlepszymi bukmacherami, zwiększyć liczbę metod płatności, wydać dobrą aplikację. Niemniej jesteśmy dobrej myśli i wiemy, że Betcris będzie walczył o graczy.

Fuksiarz – ciekawy cashback na start

Na przełomie lutego i marca została udostępniona oferta bukmachera Fuksiarz. W zarządzie spółki znalazły się osoby od lat związane z branżą bukmacherską. Na jego czele stoi Marcin Szpalerski, który wcześniej był związany z takimi markami jak Betclic i Betsson.

Oferta Fuksiarza jest dobrze przygotowana i nic w niej nie brakuje. Mamy zakłady przedmeczowe, live, sporty wirtualne, esporty i gry karciane. Bukmacher oferuje zakłady na około 20 dyscyplin sportowych. Najpopularniejsze mecze piłki nożnej, jak chociażby te rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów są wzbogacone o nawet 190 rynków zdarzeń. Na żywo można zwykle wybierać zdarzenia z około 10 dyscyplin. W sportach wirtualnych znajdziemy niestety tylko 3 dyscypliny: piłkę nożną, koszykówkę i tenis. W pierwszej dyscyplinie mamy około 35 rynków, w pozostałych nieco mniej. Esporty można typować w Fuksiarzu prematch i live, ale liczba dostępnych gier nie jest zbyt imponująca.

Plusem jest natomiast to, że bukmacher od samego początku udostępnił w ofercie zakłady na gry karciane, a konkretniej na pokera i blackjacka. Warto dodać, że nie wszyscy bukmacherzy mają je w swoich ofertach.

Nowi gracze rejestrujący konto w Fuksiarzu mogą liczyć na cashback na start 50 % do 500 zł. Nie ma on wymagających warunków. Kupon, który ma być objęty promocją musi zawierać min. 2 zdarzenia a stawka wynosić min. 20 zł. Otrzymanego zakładu bez ryzyka nie trzeba obracać przed wypłatą.

Oferta Fuksiarza jest całkiem dobra, jednak jeszcze trudno, aby konkurowała z największymi bukmacherami, takimi jak Fortuna czy STS. Na pewno przydałby się jeszcze jakiś bonus powitalny i oczywiście aplikacja mobilna, której wciąż nie ma.

Betters zakłady bukmacherskie

Pod koniec czerwca 2021 została udostępniona strona z zakładami betters.pl. Ambasador marki Betters został Bożydar Iwanow, znany dziennikarz sportowy. Prezesem spółki Silesia Entertainment Sp. z o.o., która wprowadziła na rynek bukmachera jest Konrad Łabudek. Był on wcześniej związany z bukmacherem Fortuna i posiada spore doświadczenie w branży.

Oferta na zakłady w Betters prezentuje się nienajgorzej. Mamy do wyboru około 20 dyscyplin sportowych do typowania. W przypadku najpopularniejszych meczów piłki nożnej możemy znaleźć niemal 600 rynków zdarzeń w zakładach prematch i nawet sto w zakładach live. W zakładach na żywo znajdziemy zwykle około 10 dyscyplin do typowania. W ofercie Betters znajdziemy również sporty wirtualne (5 dyscyplin), esporty i zakłady specjalne.

Warto wspomnieć o opcji „kontroferta”, z której można skorzystać w Betters. To możliwość zaproponowania własnego kursu na konkretne zdarzenie. Po analizie twojego kuponu bukmacher ma 3 opcje: zaakceptować twoją propozycję, odrzucić ją lub zaproponować swoją (kontroferta).

Betters proponuje nowym graczom bonus powitalny. W jego skład wchodzą dwa freebety. Pierwszy darmowy zakład w wysokości 20 zł przyznawany jest za dokonanie pierwszego depozytu. Drugi freebet 50 zł jest przyznawany co 50 graczowi, który zarejestruje konto i dokona depozytu.

W naszej ocenie Betters musi jeszcze trochę popracować nad swoją ofertą, by móc konkurować z innymi bukmacherami. Potrzebna jest dobra aplikacja, więcej metod płatności i na przykład zakłady na gry karciane.

Nowi bukmacherzy 2020

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
Superbet1300 PLN bez ryzyka + 235 PLN od depozytuSprawdź
BetX50 PLN bonus + 7777 PLN od depozytuSprawdź
BestBetOferta nieaktywnaSprawdź

Jacy nowi bukmacherzy weszli na polski rynek w 2020 roku? Superbet i BetX wystartowali ze swoimi stronami internetowymi w pierwszej połowie roku. Rumuński bukmacher przez prawie dwa lata był dostępny z ofertą w punktach naziemnych. 18 lutego dołączył do go grona bukmacherów online, a jego oferta przedstawia się bardzo ciekawie. Interesującą ofertę zaprezentował też BetX, na wyróżnienie zasługują dwa elementy: wysokie kursy i atrakcyjne bonusy powitalne.

Oprócz wspomnianych buków w 2020 roku swoją ofertę online miał zaprezentować także nowy bukmacher BestBet, ale ostatecznie tak się nie stało. Start tego buka online zapewne przeniesie się na 2021 rok. Licencję na prowadzenie zakładów online posiadał także Mr BET, który odsprzedał ją Betcrisowi. Z kolei bukmacher Bwin jest w trakcie ubiegania się o polską licencję. Spodziewamy się, że otrzyma ją w 2021 roku.

Superbet – kompletna oferta

Długo trzeba było czekać na aktywację strony bukmachera Superbet. Od 18 lutego 2020 roku jest to już możliwe. I co więcej, oferta tego buka jest naprawdę przyzwoita. Wysokie kursy – porównywalne do tych oferowanych przez najlepszych bukmacherów, jak Fortuna czy forBET, szeroki wybór zakładów live, sporty wirtualne, mnóstwo promocji dla graczy, w tym głównie na podwyższone kursy. Bukmacher musi popracować jeszcze nad poszerzeniem dyscyplin, ale nie brakuje tych najpopularniejszych wśród polskich graczy. Superbet poprawił się również w kwestii rynków zdarzeń, w porównaniu do tego co zaprezentował na starcie. Znalazło się też miejsce na ciekawy bonus powitalny. Bonus od pierwszej wpłaty 100 % do 200 zł, z bardzo atrakcyjnymi warunkami obrotu. Do tego zakład bez ryzyka do 1300 zł przez pierwszy tydzień od rejestracji konta oraz dla osób, które zarejestrują się w Superbet przez nasz link freebet 35 zł.

Ogólnie strona jest bardzo przejrzysta i czytelna, łatwa w obsłudze. Bardzo pomocne są funkcje nawigujące oraz aktualne newsy sportowe z analizami i typami, a także rozbudowany FAQ z cennymi informacjami i artykułami związanymi z zakładami bukmacherskimi. Bukmacher dysponuje również dobrą aplikacją mobilną dostępną na urządzenia z systemami android i iOS. Sprawnie działa także obsługa klienta, zwłaszcza czat na żywo, gdzie uzyskamy szybko odpowiedź na nasze pytania.

Naszym zdaniem Superbet może z powodzeniem rywalizować z czołówką polskich bukmacherów online. To dobry produkt, który spełnia oczekiwania graczy. Wiemy to chociażby z opinii, jakie można znaleźć w sieci.

Superbet to naprawdę dobry bukmacher. Szczególnie podoba mi się zakładka z newsami, które są dostępne codziennie już o 8 rano. Można poczytać do porannej kawy i obstawić zakład – Radosław

Bukmacher ma wysokie kursy na pewniaki i często dostępny cash out. Podobają mi się też analizy i newsy – Kevin91

Superbet jest jednym z najprężniej rozwijających się bukmacherów w Polsce. Ma szeroką ofertę meczową i można grać niższe ligi obstawiając prawie wszystko – Conrad

BetX – atrakcyjne kursy i bonus na start

W maju 2020 swoją stronę z zakładami odpalił BetX. Z początku była niekompletna i sporo elementów było niedopracowanych, ale bukmacher stale pracuje nad ulepszeniem jej. Zacznijmy od plusów. Zdecydowanie na wyróżnienie zasługuje bonus powitalny BetX. Składają się na niego bonus od pierwszej wpłaty do 7777 zł oraz freebet od wpłaty 50 zł. Warunki obrotu bonusem od wpłaty są co prawda dosyć wymagające, jednak freebet od wpłaty wystarczy obrócić jeden raz. W ofercie BetX znajdziemy również promocje dla zarejestrowanych graczy.

Drugim istotnym elementem, za który chcemy wyróżnić BetX jest wysokość kursów. Porównaliśmy je z najlepszymi bukmacherami na rynku i okazało się, że są one równe, a w wielu przypadkach BetX daje najwyższy kurs.

Trochę gorzej prezentuje się liczba dostępnych dyscyplin do typowania. Jest ich mniej niż 20. Kiepsko wypada również oferta live. Niemniej zaskakująco dobrze wygląda liczba rynków zdarzeń. Przy najpopularniejszych meczach można znaleźć nawet 500 zakładów.

Plus dla BetX należy się również za sporty wirtualne, które są dobrej jakości i gracze mogą typować pięć różnych dyscyplin. Ponadto bukmacher, jako jeden z niewielu, wprowadził zakłady na gry karciane. Można typować pokera, wojnę i blackjacka.

Z początku jednym z elementów, który wypadał najgorzej w BetX była obsługa klienta, na szczęście bukmacher popracował nad tym i teraz można korzystać z czata na żywo, emaila, formularza kontaktowego czy znaleźć odpowiedź w FAQ.

Nasza ogólna ocena BetX znacznie się zmieniła od czasu kiedy wystartowała strona buka. Sama witryna została poprawiona, a oferta jest coraz lepsza. Uważamy, że BetX może stanowić realną konkurencję dla bukmacherów z górnej półki. A jak oceniają BetX gracze?

Szybko zweryfikowano mi konto. Bardzo dobrze działa też wypłata środków, minęła dosłownie chwila i miałem kasę na swoim koncie. Super, że mają freebet 30 zł – Mariusz90

Bardzo podoba mi się ten bukmacher. Ma spoko kursy i promocje. Minusem było to, że przez długi czas nie było czatu, a bez niego ciężko grać u buka. Na szczęście już jest – Dezi

BetX to nowy bukmacher, a ofertę ma lepszą niż niejeden działający od lat bukmacher. Warunki obrotu bonusem od wpłaty są dosyć wymagające – Marcin Z.

Nowy legalny bukmacher 2019

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
eWinner115 PLN bez ryzyka + 500 PLN od depozytuSprawdź
Noblebet2520 PLN od depozytu + 35 PLN freebet Sprawdź
TRAFBRAKSprawdź
BETFAN600 PLN bez ryzyka + 1000 PLN od depozytuSprawdź
Betclic550 PLN cashbackSprawdź

Rok 2019 mocno potrząsnął rynkiem bukmacherskim w Polsce. Do grona legalnych bukmacherów, którzy posiadają licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych dołączyli kolejni. Co więcej, choć kilka firm bukmacherskich otrzymało zezwolenie od Ministerstwa Finansów już rok wcześniej dopiero w 2019 wyszli ze swoim produktem do graczy, tworząc stronę internetową z ofertą zakładów. Mowa o eWinner, Noblebet, TRAF, Betclic i Betfan.

eWinner – bukmacher z potencjałem

Pod koniec września bukmacher eWinner wszedł ze swoją stroną online (prawie równo po 11 miesiącach od otrzymania zezwolenia). Mimo małych braków, jak na początkującego buka oferta prezentuje się bardzo dobrze. Przede wszystkim mamy wysoki i atrakcyjny pakiet powitalny, który w standardowej ofercie składa się z dwóch bonusów do 650 zł. Z naszym kodem promocyjnym do eWinner: EWINVIP wpisanym w czasie rejestracji, otrzymasz łącznie aż 615 PLN bonusu na start (pierwszy zakład bez ryzyka wyniesie bowiem nie 10 PLN, ale 115 PLN). W eWinner nie brakuje też promocji dla graczy, w których można zdobyć między innym freebety.

Nowy bukmacher może pochwalić się również szeroką ofertą na zakłady. Mamy do wyboru ponad 20 dyscyplin sportowych, esporty, zakłady na żywo i sporty wirtualne. Niestety co do tych ostatnich to nie jest najlepiej, gdyż zostały wprowadzone do oferty dosyć późno i można typować tylko piłkę nożną i koszykówkę. Jednak to co wyróżnia tego buka spośród innych to bardzo ciekawa forma rozrywki, a mianowicie custom bet, czyli zakłady własne, które samemu można wymyślić i je postawić. Na plus zasługują też rynki zdarzeń u tego buka. W przypadku najpopularniejszych wydarzeń, jak chociażby rozgrywki Premier League jest ich nawet 185 dla jednego meczu.

Strona eWinner jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Do tego bukmacher ma też kilka fajnych funkcji, które ułatwiają typowanie i obstawianie, jak wyszukiwarka kursów, szybki kupon czy rozliczenia zakładów. Jest również aplikacja mobilna na Android i iOS, która jest łatwa w obsłudze, aczkolwiek brakuje w niej kilku elementów, jak chociażby czatu.

Warto też dodać, że eWinner angażuje się w sponsoring, zwłaszcza żużla, a konkretniej Speedway Ekstraligi, 1. ligi żużlowej czy Apatora Toruń.

W naszej ocenie eWinner to przyzwoity bukmacher, który powinien sprostać oczekiwaniom graczy. Spora liczba dyscyplin, wiele rynków zdarzeń czy ciekawy bonus na start to jego największe atuty. Podobnie myślą gracze.

W eWinner jest chyba najlepsza oferta przedmeczowa. Szeroko rozbudowana na wszystkie sporty i esport. Przydałyby się jednak transmisje z meczów – Arturo

Największym plusem tego buka jest custom bet. Można dodać sobie jakieś ciekawe zakłady – Michał B.

Moim zdaniem największym plusem eWinner jest to, że przyjmują duże stawki. Dobrze działa też obsługa klienta – Bartek D.

NobleBet – świetny start

Trzeba przyznać, że mało jaki bukmacher ma na samym starcie tak dobry produkt. Przede wszystkim NobleBet zaoferował graczom atrakcyjny pakiet powitalny do 2520 zł, który można powiększyć o freebet 35 zł rejestrując się przez naszą stronę. Znajdziemy też w Noblebet ciekawe zakłady do obstawiania, wiele dyscyplin i rozbudowaną ofertę sportów elektronicznych i wirtualnych. Produkt jest skierowany do elitarnego grona – przynajmniej tak pisze na stronie ambasador klubu NobleBet sir Edward Noble. Ma on łączyć tradycję z nowoczesnością, dlatego oprócz szerokiej oferty na e-sporty i virtuale nie zabrakło zakładów na krykieta czy szachy.

Gracz jest poprowadzony w NobleBet od samego początku do końca – znajdzie szczegółowe informacje na temat zasad gry – wyboru zakładu, stawiania kuponu czy zdefiniowania stawki, ale też specjalne zasady dotyczące każdego sportu i rynków zdarzeń. Obstawianie z tym bukmacherem na pewno nie będzie trudne.

Trzeba też przyznać, że oferta promocji w Noblebet jest bardzo bogata. Jest kilka stałych akcji, ale na bieżąco wprowadzane są też czasowe promocje. Można w nich grać bez podatku, zdobywać bonusy i korzystać z podwyższonych kursów.

Plusem Noblebet są też płatności. Garcze mają do wyboru wiele metod wpłat i szybkie wypłaty, dzięki czemu wygrane znajdą się na koncie już w kilka minut. Bez zarzutu działa również obsługa klienta, zwłaszcza czat na żywo, gdzie otrzymasz rzetelną odpowiedź na pytanie.

Zdecydowanie polecamy grę w Noblebet i doceniamy, że od samego początku bukmacher miał świetną ofertę, która śmiało może konkurować z innymi bukami. Podobnie myślą gracze.

Bardzo dobra aplikacja mobilna, działa bez zarzutu. Kursy w Noblebet są wysokie. Dobrze działa też opcja cash out – Mirek

Lubię stawiać sporty wirtualne, a tu są jedne z najlepszych. Nie podoba mi się jednak wygląd strony – Gregory22

Jestem zadowolony z obsługi klienta, bez problemu można się dogadać. Bukmacher ma też dużo rynków zdarzeń, jest w czym wybierać – Staśśś

Betclic.pl na polskim rynku

Na otwarcie strony Betclic Polska trzeba było trochę poczekać. Bukmacher otrzymał zezwolenie pod koniec września 2018, natomiast witryna wystartowała 1 lipca 2019 roku. Na graczy czeka bonus cashback do 550 zł na start. Jednak biorąc pod uwagę prestiż marki, jaką wypracował przez lata i zaufanie graczy z całej Europy, liczymy na to, że bukmacher zaproponuje jeszcze jakiś bonus na start. Kolejnym istotnym elementem są promocje dedykowane na urządzenia mobilne, w tym specjalny kod promocyjny do oferty powitalnej VIP na Betclic Polska.

U bukmachera znajdziemy sporo dyscyplin, jest ich ponad 30, a także rozbudowane zakłady na esporty. Dobrze prezentuje się też oferta live, a do tego bukmacher udostępnia transmisje na żywo z meczów. Kursy bukmachera są wysokie, ale nie najwyższe na rynku, uplasowalibyśmy go pod tym względem zaraz za czołówką. Niestety nie znajdziemy w Betclic sportów wirtualnych. Nie rozumiemy dlaczego buk nie dodał ich do oferty. Są one bardzo popularne i mają je niemal wszyscy bukmacherzy online.

Oczywiście dostępna jest aplikacja mobilna Betclic, w której także możemy oglądać transmisje. Obsługa klienta jest dobra, ale trzeba się trochę nagłówkować, aby dotrzeć do czata na żywo. Z kolei sekcja FAQ jest bardzo rozbudowana i gracze znajdą tam odpowiedzi na większość pytań.

Betclic już na samym początku mocno zaangażował się w działania sponsorskie. Na początku lipca 2019 został sponsorem lidera Ekstraklasy w sezonie 2018/2019, czyli drużyny Piast Gliwice oraz sponsorem głównym reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Trzyletnia umowa z PZPS uprawnia bukmachera do  wykorzystania wizerunku zawodników w kampaniach reklamowych, z kolei logo Betclic znajdzie się strojach polskich siatkarzy.

Betclic to dobry bukmacher, z solidną konkurencyjną ofertą, jednak przyznamy szczerze, że liczyliśmy na coś jeszcze lepszego. Nie udało się bukowy ustrzec przed pomyłkami czy niedociągnięciami, jak chociażby brak sportów wirtualnych. Zobaczmy teraz co o Betclic mówią gracze.

Betclic na większość sportów ma niezłą ofertę i transmisje. Dobre są też promocje i aktywność w social mediach. Niestety nie rozumiem dlaczego tak długo trwa rozliczanie zakładów – Błażej35

Jestem fanem siatkówki, więc doceniam Betclic za sponsoring naszej reprezentacji. Mają naprawdę dobrę ofertę. Lubię też typować sporty wirtualne, a tych nie ma w Betclic. Za to duży minus – Miki M

Bardzo podobają mi się promocje Betclic, zwłaszcza Liga Betclic. Całkiem dobre kursy, często lepsze niż w Fortunie – Miłosz BB

BETFAN – rozrywkowy bukmacher

Prawie równo pół roku po otrzymaniu licencji (29 października 2019 roku) bukmacher BETFAN znalazł się po raz kolejny na ustach graczy i osób związanych z rynkiem zakładów. A to za sprawą strony internetowej, która wystartowała 25 kwietnia 2019.

Nazwaliśmy BETFAN rozrywkowym bukmacherem, ponieważ żaden inny buk nie stworzył tak szerokiej oferty na wydarzenia związane z szeroko pojętą rozrywką (ale też z polityką, ekonomią czy zjawiskami meteorologicznymi). Warto przytoczyć chociaż kilka zakładów, jakie można obstawiać. Np.:

  • Czy film “Tylko nie mów nikomu”, zostanie wyemitowany w TVP w 2019 roku?
  • Czy prezydent Andrzej Duda zrobi nowelizację Kodeksu Karnego?
  • Jakie kierunki okażą się popularne podczas rekrutacji?
  • Czy Małgorzata Rozenek-Majdan lub Radosław Majdan złoży pozew rozwodowy do końca 2019 roku?
  • W którym miesiącu (w Polsce) uśredniona temperatura dobowa będzie wyższa?

Ciekawie prezentuje się także oferta powitalna z kodem promocyjnym BETFAN. Na start można otrzymać wysoki zakład bez ryzyka i bonus od drugiej wpłaty.

Jest niestety kilka minusów tego buka. Za największy uważamy niezbyt wysokie kursy. Kolejnym jest mało metod płatności. Brakuje chociażby jakiegoś portfela elektronicznego. Nie powalają też zakłady na żywo i rynki zdarzeń. Gracze też mają pewne zastrzeżenia.

Oferta na zakłady jest ciekawa, więc założyłem konto i obstawiałem. Wygrałem zakład i jest problem z wypłatą wygranej. Moje konto zostało zablokowane – Daniel

Często porównuję kursy u kilku bukmacherów i Betfan wypada blado w tej kwestii – Olek

Zainteresowały mnie zakłady specjalne, bo jest ich w Betfan naprawdę dużo. Jednak bukmacher ten strasznie długo rozlicza zakłady, jest to słabe – Witek O.

Traf – zakłady konne

Ostatnim z bukmacherów, który zaczął oferować zakłady online w 2019 roku jest TRAF Zakłady Wzajemne. Jego oferta znacznie różni się od pozostałych buków. Firma specjalizuje się bowiem w zakładach na wyścigi konne organizowane na polskich i zagranicznych torach. Zakłady TRAF można typować przez internet od 27 lipca 2019. Warto dodać, że jest to spółka kapitałowa należąca do Totalizatora Sportowego, który to z kolei jest spółką Skarbu Państwa.

Jak wspomnieliśmy, TRAF specjalizuje się w zakładach na wyścigi konne i nie znajdziemy tu typów na inne dyscypliny. Jednak jest to jedyne miejsce, gdzie można typować zakłady na wyścigi odbywające się na polskich torach. Zatem znajdziesz tu gonitwy odbywające się na Służewcu, w Partynicach i sopockim Hipodromie. Znajdziemy tu także zakłady na wyścigi na zagranicznych torach, głównie francuskich.

Oferta TRAF Zakłady Wzajemne różni się zdecydowanie od innych bukmacherów online. Nie posiada on bonusów powitalnych czy promocji dla graczy. Nie można również porównać kursów z innymi bukami, gdyż tylko TRAF posiada zakłady na polskie gonitwy.

Strona bukmachera jest czytelna i łatwa w nawigacji, ale bardzo uboga i mało nowoczesna. W zakładce „gonitwy” znaleźć można terminarz dostępnych zakładów, typy, program, plan, można tu również sprawdzić wyniki. Czasami są również dostępne transmisje na żywo. Nie ma jednak możliwości stawiania zakładów live. Brakuje również aplikacji mobilnej.

Wielu miłośników wyścigów konnych, którzy nie mają możliwości udać się do punktu stacjonarnego czy na tor wybierają ofertę TRAF Zakłady Wzajemne online. Co o niej sądzą?

Fajnie, że jest opcja typowania gonitw z polskich torów przez internet. Niestety brak aplikacji jest dla mnie niezrozumiały. Nie ma też podstawowych kanałów obsługi klienta – Mirek Z.

Na pewno plusem jest to, że to solidna firma, w końcu to własność Totalizatora Sportowego. Nie trzeba się więc bać o wypłacalność. Niestety nie ma tu żadnych bonusów – Szymon

Strona jest strasznie słaba, jakby zrobiona 10 lat temu. Minus za brak zakładów live – Mistek19

Pozostali bukmacherzy z licencją MF w 2019

NobleBet i OKbet dostali licencję tego samego dnia, bowiem właścicielem obu marek jest jedna firma – Polski Bukmacher. Otrzymał on zezwolenie na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie 3 stycznia 2019 roku. Pierwszy produkt wystartował 19 września. Z kolei na stronę www.okbet.pl trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Podobnie jak na BestBet. Na początku 2019 roku otrzymał on licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych, natomiast 25 maja dostał również zezwolenie na działalność na rynku bukmacherskim online. Wciąż czekamy na jego stronę internetową i ofertę, jaką przygotuje dla graczy.

Bukmacherzy online na rynku od 2018 roku

BukmacherBonus powitalnyOpis oferty
TOTALbet60 PLN freebety + 5000 PLN od depozytu + 250 PLN bez ryzykaSprawdź
PZBuk500 PLN bez ryzyka + 20 PLN darmowy zakład + 50 PLN na grySprawdź

Największy wysyp nowych bukmacherów nastąpił w 2018 roku. Wtedy to licencje otrzymało aż siedmiu bukmacherów, z których większość uruchomiła stronę z zakładami dopiero w 2019 roku (opisaliśmy ich powyżej). Natomiast w samym 2018 roku zaczęły działać online inne firmy bukmacherskie, które mają już bardzo dobrą pozycję na rynku. Są to: TOTALbet i PZBuk.

TOTALbet z mnóstwem promocji

Ten bukmacher rozpoczął działalność online w 2018 roku. Ma już dość ugruntowaną pozycję na rynku zakładów bukmacherskich. Tak jak napisaliśmy w nagłówku, to co na pewno wyróżnia go spośród innych to mnóstwo promocji z atrakcyjnymi bonusami do zdobycia. Jedną z flagowych akcji jest Kasomania, czyli loteria ogranizowana co kilka miesięcy, w której pula nagród sięga kilkuset tysięcy złotych.

Również oferta na zaklady w TOTALbet prezentuje się bardzo dobrze. To niemal 30 dyscyplin sportowych, esporty, sporty wirtualne i zakłady specjalne. Duża liczba rynków zdarzeń i solidne kursy sprawiają, że do tego buka dołączyło tysiące graczy. Na uwagę zasługują rownież zakłady na żywo na kilkanaście dyscyplin oraz transmisje z wydarzeń sportowych. Dodatkowo ma on w swojej ofercie zakłady na gry karciane, gdzie gracze mogą typować wyniki pokera i blackjacka na polskich stołach.

TOTALbet to również dobra aplikacja mobilna na urządzenia z systemem Android, świetna obsługa klienta, gdzie za pomocą czata szybko rozwiążesz swój problem oraz rozbudowane statystyki i kalendarz. Nic dodać, nic ująć. Z tego co widać, z naszą opinią zgadzają się również gracze.

Bonusy na start mega fajne, zwłaszcza freebety. Ale potem jak jest się już graczem zarejestrowanym to i tak jest pełno promocji, z których można wyciągnąć bonusy. Moim zdaniem to mega plus TOTALbet – Michał PPP

Podoba mi się strona i aplikacja bukmachera. Wszystko jest jasne i wiadomo gdzie co znaleźć. Kursy też są całkiem spoko – Grizli

Na pewno plus za statystyki i szybkie wypłaty. Oferta też jest ok. Lipa, że mało transmisji jest – MZKA

PZBuk z dobrym programem lojalnościowym

Z kolei w PZBuk na uznanie zasługuje z pewnością program lojalnościowy, którym jest Sklep Gracza. Użytkownicy zdobywają punkty za różne działania na stronie, nawet za logowanie się na swoje konto. Zebrane punkty mogą wymieniać na bonusy w sklepie.

Z kolei oferta zakładów składa się z ponad 20 dyscyplin i prezentuje się całkiem dobrze. Zwłaszcza zakłady na koszykówkę i hokej. W tym miejscu dodajmy, że w PZBuk znajdziesz transmisje z meczów NBA, co może być dużą gratką dla tej ligi. Kursy w PZBuk są przeciętne, jednak gdy spojrzeć na mniej oczywiste rynki zdarzeń, to bukmacher ma często najwyższe kursy na nie.

Strona PZBuk wygląda nieco archaicznie, ale na taki właśnie styl zdecydował się bukmacher. Znajdziemy tu wszystko co potrzebne, czyli obsługę klienta, możliwość pobrania aplikacji, sekcję zakładów na żywo, sportów wirtualnych, statystyki i esport. I to właśnie te ostatnie stanowią jedną z najlepszych oferty wśród bukmacherów. Gracze mają do wyboru mnóstwo turniejów rozgrywanych na całym świecie. Mogą większość z nich typować też na żywo. Bukmacher nie zapomniał również o bonusie powitalnym dla nowych graczy.

Jestem zachwycony ofertą na esport. Lubię typować LoL i CS:GO i tu zawsze znajdę to czego szukam – Krzyś91

Fajny jest sklep gracza i że można tu zdobywać punkty prawie za wszystko. Większość bukmacherów udostępnia programy lojalnościowe tylko tym co wydają grube pieniądze na zakłady – Stan

Na pewno plusem PZBuk jest to, że jest częścią dużej i znanej firmy Cherry Group. To daje mi jakąś tam pewność, że jest to stabilna marka – Marcin T

Pierwsi legalni bukmacherzy, kto i kiedy otrzymał licencję MF

Oczywiście przed tymi wszystkimi bukmacherami, których opisaliśmy powyżej, jest kilku, którzy są dobrze znani graczom w Polsce i działają na rynku od kilku lub kilkunastu dobrych lat.

Jako pierwsza zezwolenie MF na prowadzenie zakładów bukmacherskich otrzymała Fortuna. Było to 23 stycznia 2012 roku. Nawet osoby, które nie typują zakładów kojarzą tę markę chociażby z setek punktów stacjonarnych czy widocznym na stadionach logo tego buka, który sponsoruje wiele drużyn.

Niecały miesiąc po Fortunie licencję dostało Milenium oraz STS. Ten pierwszy bukmacher niestety zamknął działalność w 2020 roku. Co do STS to jest to największy i najpopularniejszy bukmacher w Polsce, który aktualnie zabiera się za podbój również kilkunastu krajów w Europie. To potężna marka, której zaufały tysiące graczy.

W 2013 roku do grona legalnych bukmacherów w Polsce dołączył Totolotek, którego właściciel zmienił się w trakcie istnienia marki na polskim rynku. Zyskał on jednak sporo wiernych graczy i nie musi obawiać się o swoją pozycję. Następne było Etoto (28.11.2014), które aktualnie promuje kilka znanych komentatorów sportowych, jak Mateusz Borek czy Michał Pol, a także były piłkarz Tomasz Hajto.

Po tym buku przyszedł czas na forBET i LV BET, którzy to otrzymali zezwolenie na początku maja 2016 roku. Lata działań i udoskonalania swoich produktów sprawiły, że ci bukmacherzy mają silną pozycję i bardzo często się zdarza, że doganiają lub nawet przeganiają w niektórych aspektach takie potęgi jak STS czy Fortuna.

W 2017 roku licencję od MF przyznano tylko jednemu bukmacherowi. Był to Superbet, który jednak jako jedyny ubiegał się o zezwolenie na działalność offline, czyli wyłącznie w punktach naziemnych. Jak wiemy później wystąpił również o licencję na prowadzenie działalności online, którą otrzymał.

Nowy bukmacher w Polsce

2020 rok był trudny dla bukmacherów. Z powodu panującej pandemii wiele wydarzeń było odwoływanych, wstrzymywano rozgrywki ligowe, przekładano ważne zawody. Jednak niemal wszyscy bukmacherzy online przetrwali. 2021 rok może być tym momentem, gdy sport wróci do normy i znów kibice będą mogli tłumnie zasiadać na trybunach i śledzić zmagania swoich drużyn. Zatem może to być dobry okres na wejście nowego bukmachera. Czy w 2021 roku grono legalnych bukmacherów się powiększy? Wciąż nie ma informacji kiedy zacznie działać BestBet i MrBet. Czekamy też na informację o tym, czy Bwin otrzymał licencje. Sądzimy też, że nowe podmioty zaczną się też ubiegać o zezwolenia. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close