Nagrody bukmacherskie 2022

Przed nami szósta edycja Nagród Bukmacherskich. Podczas gali, która odbędzie się 30 stycznia 2024 wyróżnieni zostaną najlepsi operatorzy w kilkunastu kategoriach. Sprawdź kto został nominowany do Nagród Bukmacherskich 2023.

To już piąta edycja Nagród Bukmacherskich organizowanych przez nasz serwis. W tym czasie z roku na rok podnosiła się konkurencja na rynku zakładów sportowych w Polsce w każdym ocenianym aspekcie. Za 2022 rok wyróżniliśmy nominacjami aż 11 firm, a 7 z nich nagrodziliśmy. Oczywiście przy ocenie części działań ogromne znaczenie miała postawa bukmacherów podczas MŚ w piłce nożnej, jednak pod uwagę wzięliśmy całokształt wykonywanej przez nich w ubiegłym roku pracy.
Gala, na której wręczone zostały statuetki dla najlepszych legalnych bukmacherów, odbyła się 31 stycznia w Warszawie.

Kategorie:

Superbet – Bukmacher roku 2022

Triumfator w kategorii “Bukmacher roku” łącznie otrzymał aż 5 nagród oraz 7 nominacji. Pokazuje to na jak wielu płaszczyznach Superbet wyróżnił się w 2022 roku. Zwłaszcza, że wygrane i nominacje pojawiały się przy okazji najważniejszych kategorii jak piłka nożna (nominacja), tenis (nominacja), aplikacja (zwycięstwo), głosowanie użytkowników (zwycięstwo),  oraz zakłady live (nominacja). Dla porównania w ubiegłym roku Superbet zasłużył na 3 nominacje i 3 nagrody, co pokazuje, że z wysokiego poziomu wskoczył na ten najwyższy. 

Bez wątpienia Superbet ze świetnej strony pokazał się w trakcie trwania najlepszej imprezy – Mistrzostw Świata w Katarze. Zaproponował nowym graczom najszerszy pakiet promocji specjalnych, w których skład wchodziły nawet kursy 200.00 na wybrane wydarzenia. Ogromne wrażenie zrobiła promocja “Super 11”, która umożliwiała wygranie wyjazdu do Kataru na Mistrzostwa Świata. Do tego doszły “Super Game Jackpot” czy “Super Spin”, także gwarantujące kapitalne nagrody związane z obstawianiem Mistrzostw Świata i nie tylko. Furorę wśród zarejestrowanych graczy zrobiła również oferta “GO Super 20+22”. 

Superbet w czasie trwania Mundialu doceniliśmy jednak nie tylko ze względu na świetne promocje. Bukmacher zapewnił bardzo szeroką ofertę zdarzeń przedmeczowych oraz live. Blisko 500 rynków na mecze + specjalne zakłady Super Bets (dostępne także przy typowaniu na żywo) sprawiły, że każdy z typerów bez problemu znalazł interesujący go zakład. Chcemy też wspomnieć o świetnych zakładach terminowych, które były jednymi z lepszych na rynku.

Oczywiście bukmacher, którego uznajemy za najlepszego na rynku, musi zapewniać wysoki poziom zakładów również na inne dyscypliny. Superbet świetnie wygląda w tenisie ziemnym (nominacja do nagrody). U tego bukmachera komfortowo typuje się również koszykówkę, a rozwijają się także skoki narciarskie i żużel. 

Zwycięzca
Więcej szczegółów
Nominacje

Najlepszy bukmacher 2022 roku musiał oczywiście perfekcyjnie spisać się w kwestiach technicznych. Superbet już w zeszłym roku pod tym kątem wyglądał bardzo dobrze, ale w 2022 jeszcze bardziej się rozwinął. Bukmacher posiada zdecydowanie najlepszą aplikację na rynku – stąd już drugie z rzędu zwycięstwo w tej kategorii. Szybka i bardzo przejrzysta aplikacja ma ogromny wpływ na komfortowe obstawianie live, za które Superbet również został nominowany. Warto też wspomnieć o bardzo rozbudowanych i przede wszystkim w pełni darmowych transmisjach live z najważniejszych i tych mniej ważnych dyscyplin sportowych.

 

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o kwestiach dookoła bukmacherskich. Superbet to przykład jak w krótkim czasie można przebić się na sam szczyt branży bukmacherskiej. Ten sukces osiągnął dzięki kapitalnemu marketingowi, który także nagrodziliśmy. Umiejętnie wybrał swoich ambasadorów, a ci świetnie promują markę. Doskonale działa także customer service, a więc gracze mają wsparcie i mogą spokojnie skupiać się na swoich zakładów. Zwycięstwo w 2022 roku było w pełni zasłużone i jeśli Superbet będzie rozwijał się dalej w takim tempie, to w kolejnych latach również będzie w gronie faworytów do wygrania nagrody.

Zwycięzca

Najlepszy Customer Service 2022

Zwycięzca

W roku 2022 najlepszym bukmacherem w kategorii Customer Service okazał się Superbet, który bardzo dobrze zaprezentował się z wielu stron. Właśnie ta wszechstronność sprawiła, że to właśnie on otrzymał statuetkę.

Czym wyróżniła się obsługa klienta Superbetu od konkurencji?

iRenka, czyli automatyzacja na miarę XXI wieku. Pani bot stworzona w taki sposób, że ma się wrażenie rozmowy z prawdziwym konsultantem. Jesteśmy świadomi, że dany bot nie umie odpowiedzieć na wszelkie zadane pytania, ale z pewnością radzi sobie ponadprzeciętnie!

Warto dodać, iż niezależnie od tego czy piszemy z konsultantem czy też z iRenką bardzo szybko otrzymaliśmy odpowiedzi, na każde zadane pytanie.

To co zwróciło naszą uwagę to także empatia konsultantów. Zwracają oni uwagę na osoby z problemami hazardowymi, potrafią wczuć się w sytuację osoby uwikłanej w uzależnienie, a dzięki temu lepiej jej pomóc.

Obsługa klienta w Betters bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Bukmacher od czasu pojawienia się na rynku bardzo poprawił swoją stronę, w tym także dział obsługi klienta. Dzięki dobrze wyszkolonym konsultantom, którzy dokładnie znają zagadnienia bukmacherskie oraz wszelkie informacje o firmie gracze bardzo szybko otrzymają informacje na pytania, które ich nurtują.

To co zwróciło naszą uwagę to sprecyzowane wypowiedzi konsultantów, dzięki czemu gracze mogą poczuć się prawdziwie zadbani. Podczas naszych całorocznych testów nie spotkaliśmy się z tym, abyśmy otrzymali na czacie wklejoną instrukcję czy fragment regulaminu. 

LV BET od lat pokazuje czym jest wysoki poziom obsługi klienta. Nasze badanie pokazało dogłębnie, że bukmacher wie, jak istotny z punktu widzenia gracza jest czas reakcji. Dodatkowym atutem są wysokiej klasy pracownicy działu customer service, którzy w precyzyjny sposób pomagają w rozjaśnieniu wszelkich niewiadomych.

Tym co wyróżnia LV BET na tle konkurencji było wprowadzenie innowacji pod postacią czatu dostępnego 24 godziny na dobę. Do dziś bukmacher utrzymuje czat w tym systemie, a gracze bez najmniejszego problemu mogą się połączyć o każdej porze dnia i nocy. Szybkość reakcji dotyczy także kontaktu mailowego. Na nasze pytania wysłane drogą mailową otrzymaliśmy odpowiedzi jeszcze tego samego dnia, co nie jest regułą wśród bukmacherów. 

Superbet to bukmacher, który jako nieliczny stawia na nowe nieszablonowe rozwiązania w kwestii customer service. To w połączeniu z klasyką daje bukmacherowi nominację we tej kategorii. Konsultanci są doskonale przeszkoleni z tego jak działa serwis i jak wyglądają promocje oraz bonusy dla graczy.

Konsultanci Superbet wykazali się ponadprzeciętną troską o klienta w momencie gdy Ci zgłaszali problem hazardowy. Mimo, iż mierzyli się oni z trudnym tematem doskonale wiedzieli jak pomóc i robili to w sposób inny niż szablonowe przesłanie formułek.

Czynnikiem, który pozytywnie nas zaskoczył i może zrewolucjonizować myśl o customer service jest dopracowana Pani bot iRenka. Z panią bot możemy komunikować się w sposób naturalny, dzięki czemu w użytkowniku nie ma stresu spowodowanego tym, iż musi coś wyklikać na czacie i przejść przez wcześniej zaprogramowaną ścieżkę użytkownika.

Customer service w forBET zachwyca wieloma aspektami. Jednym z nich jest szybka reakcja konsumentów na przesłaną korespondencję. Pracownicy firmy z działu obsługi klienta odnajdują się w świecie bukmacherskim oraz bardzo dobrze znają swój produkt.

Wyjątkowym atutem działu obsługi klienta forBET jest natychmiastowe połączenie z konsultantem na czacie. Od momentu wciśnięcia przycisku do momentu połączenia nie minęły nam nigdy więcej niż 2 sekundy. Dodatkowym czynnikiem wyróżniającym danego bukmachera na tle innych jest zadbanie o kontakt e-mailowy z klientem. W forBET mogliśmy liczyć na odpowiedź mailową, która na naszą skrzynkę trafiała poniżej 10 minut.

Zwycięzca

Najlepsza oferta na tenis

Zwycięzca

Fortuna nie oddaje żółtej koszulki lidera. W kolejnym już roku bukmacher ten zaproponował graczom najlepszą ofertę na tenisa ziemnego. Liczba rynków, na których można obstawiać mecze zadowoliłaby nawet największych malkontentów. Zabawa w typowanie przy okazji największych sportowych wydarzeń, czyli Wielkich Szlemów, zaczyna się na długo przed turniejem.

Możemy typować mecze eliminacyjne w ramach WTA i ATP, mamy możliwość obstawienia zwycięzcy zawodów singlowych, deblowych, a nawet mixta. Nie brakuje w Fortunie zakładów specjalnych przed danymi zawodami, a co najważniejsze – bukmacher podszedł bardzo poważnie do kwestii występów Polaków na tych imprezach. Czy to przed French Open czy Wimbledonem mogliśmy wybierać spośród kilkunastu zakładów specjalnych dotyczących tylko polskich zawodników, co bardzo cieszy. Zakłady na Polaków były też wyeksponowane na stronie głównej i w aplikacji Fortuny. To pokazuje nie tylko stosunek do zakładów na tenis, ale również gotowość bukmachera do sukcesywnego rozszerzania oferty na tę dyscyplinę.

Przechodząc do samych meczów, to tutaj mogliśmy i możemy wybierać spośród kilkunastu rynków, co jest jednym z najlepszych wyników wśród operatorów zakładów. Kursy na klasyfikacje końcowe danych zawodów również były często najwyższe w Polsce.

Nie można mówić o tenisie w zakładach bukmacherskich bez wspominania o Fortunie, bo ten bukmacher należy do ścisłej czołówki operatorów oferujących najlepsze rozwiązania w kontekście obstawiania tej dyscypliny. Ubiegłoroczny zwycięzca nie spuścił z tonu, a wręcz rozszerzył ofertę, pozostając w TOP 3 polskich bukmacherów, u których najlepiej typować mecze tenisa ziemnego.

Jedne z najwyższych kursów dotyczących zwycięstw faworytów przed najważniejszymi tenisowymi turniejami, bardzo wysokie kursy w przypadku występów polskich zawodników, a także szeroka oferta na dokonania wschodzących gwiazd tej dyscypliny w naszym kraju. To wszystko sprawia, że Fortuny nie mogło zabraknąć wśród nominowanych.

Oferta zakładów na żywo również nie odbiega od tych przedmeczowych, bo przy okazji najbardziej interesujących polskiego kibica meczów możemy liczyć na dobrych kilkanaście rynków zakładów. Obudowa sekcji zakładów live również zasługuje na uznanie, bo możemy w niej skorzystać z trackera, statystyk, wygodnego okienka do oglądania meczu.

Same transmisje w Fortunie to także najwyższa półka w Polsce, a liczba transmisji zadowoli zarówno niedzielnego kibica, jak i doświadczonego fana tej zyskującej popularność w naszym kraju dyscypliny.

Przy okazji najważniejszych meczów Igi Świątek w sezonie nowi i obecni gracze Fortuny nie narzekali na nudę. Bukmacher wystawił kilka solidnych promocji i bonusów na poszczególne spotkania i całe turnieje Wielkiego Szlema (jak choćby Wimbledon czy US Open), w których często można było grać po kursach większych niż 100.00!

STS to kolejny bukmacher, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Niewielu operatorów na polskim rynku może z nim konkurować, jeśli chodzi o podejście do tenisa ziemnego.

Liczba zakładów sezonowych: tych przed największymi imprezami, czy tych dotyczących występów Polaków jest więcej niż zadowalająca. W STS mogliśmy wybrać spośród kilkunastu zakładów specjalnych dotyczących Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Nie zabrakło również ofert kursowych na kwalifikacje w ramach WTA i ATP.

Same kursy nie zawsze były najwyższe, ale pojawiały się szybko i były dostępne bardzo długo. Przeważnie po zakończeniu jednych zawodów za chwilę mogliśmy już lokować swoje przewidywania dotyczące kolejnych.

Na wysokim poziomie w STS stoi również kwestia zakładów na żywo – intuicyjne okienko do ich typowania, często kilkanaście rynków dostępnych w trakcie meczu i dostępne statystyki to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. STS to jeden z trzech podmiotów w Polsce, który oferuje transmisje meczów tenisa ziemnego, co jest oczywiście bardzo dużym plusem. Transmisje z mniejszych turniejów ATP i WTA, transmisje z Wielkiego Szlema i bardzo jasne warunki do spełnienia w przypadku oglądania meczu.

Superbet coraz śmielej poczyna sobie w kontekście oferty zakładów na tenisa ziemnego. To trzeci bukmacher, który proponuje graczom transmisję tenisowych meczów na żywo. ​​Coraz szersza oferta zakładów sprawia, że Superbet wszedł do grona najlepszej trójki i jeśli dalej będzie nad nią pracował, to szybko z tego grona nie wypadnie. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się nominować Superbet? Głównie ze względu na zadowalającą liczbę rynków na tenisa i wysokość kursów. Kilka razy w ciągu roku typując mecze Wielkiego Szlema na najwyższy przelicznik można było trafić właśnie w Superbecie. Kursy sezonowe pojawiają się szybko i są dostępne bardzo długo, a przed najważniejszymi imprezami możemy liczyć na solidną paczkę zakładów specjalnych. 

Bukmacher ten sukcesywnie stara się nawiązać do najlepszych, czego wzorowym przykładem są transmisje z coraz ważniejszych meczów sezonu. Typowanie meczów na żywo w Superbecie odbywa się w nienaganny sposób. 

W Superbet łowcy promocji bukmacherskich na tenisa mogli zawsze liczyć na coś ekstra. W czasie trwania największych turniejów Superbet proponował nie tylko podwyższone kursy na wybrane mecze, ale również bonusy dla nowych użytkowników za wygraną Igi Świątek w całych zawodach. Nie zabrakło również stałych promocji, jak chociażby Super Box dla już zarejestrowanych graczy.

Zwycięzca

Najlepsza oferta na esport

Zwycięzca

W tym roku nie było żadnych zaskoczeń w tej kategorii – statuetka powędrowała do bukmachera, który na esport stawia już od wielu lat. LVBET okazał się bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o liczbę rynków na poszczególne spotkania. Poza tym, oferuje stałe promocje na esport, takie jak wysoki cashback i jedne z najwyższych kursów na rynku. Sekcja esportowa w serwisie LVBET prezentuje się znakomicie – nie brakuje w niej transmisji i świetne zakłady live. Do tego dochodzą jeszcze bardzo dobre media społecznościowe, które bukmacher ten kieruje do fanów esportu. Podsumowując, LVBET potwierdził, że sport elektroniczny jest niezwykle ważną częścią jego oferty i dlatego też, z wielką satysfakcją, przyznajemy mu tę nagrodę.

 

LVBET był jednym z prekursorów promowania zakładów bukmacherskich na wydarzenia esportowe. Od początku swojego istnienia, czyli już od przeszło 5 lat, jest to bardzo ważny punkt jego oferty, a sam bukmacher regularnie trafia na listę nominowanych w tej kategori podczas gal rozdania naszych nagród.

Oferta zakładów LVBET na esport prezentuje się bardzo solidnie. Znajdziemy tutaj praktycznie wszystkie najważniejsze dyscypliny, w tym CS: GO, LoL, DoTA 2, Valorant, StarCraft 2, King of Glory, Rainbow Six, Warcraft 3, Call of Duty czy Mobile Legends. Imponująca jest liczba rynków, pod względem której LVBET jest jednym z liderów wśród polskich buków. Nie brakuje również transmisji z platformy streamingowej Twitch.

 

Na koniec, nie sposób nie wspomnieć o ofertach kursowych i promocyjnych na poszczególne zakłady. W pierwszym przypadku, na pewno warto wyróżnić obniżone kursy na najważniejsze turnieje. Jeśli zaś chodzi o promocje, to LVBET oferuje stałą ofertę cashback, a do tego wystawia również promocje tymczasowe. LVBET posiada również osobną sekcję esportową oraz znakomite media społecznościowe poświęcone tej dyscyplinie.

STS po raz kolejny zagościł w czołówce najlepszych bukmacherów z ofertą na esport. Najmocniejszym punktem tej oferty jest z pewnością bardzo szeroki zakres dostępnych dyscyplin – gracze zyskują dostęp do kilkunastu dyscyplin, zarówno tych najbardziej popularnych (CS: GO, LoL/Wild Rift, DoTA 2), jak i tych nieco bardziej niszowych (m. in. Mobile Legends, Brawl Stars, Arena of Valor). Jest to największy wybór spośród legalnych buków.

Innym mocnym elementem oferty tego buka są z pewnością zakłady na CS: GO, czyli zdecydowanie najpopularniejszą grę esportową w naszym kraju. Bardzo dobrze prezentują się tutaj kursy na podstawowe rynki na duże turnieje w tę grę, jak również sama liczba turniejów i rynków bukmacherskich, które są ogółem dostępne do obstawiania. 

Sama sekcja esportowa STS prezentuje się znakomicie. Gracze mają dostęp do licznych transmisji na żywo oraz regularnie aktualizowane bloga. Co więcej, STS bardzo aktywnie działa w swoich esportowych mediach społecznościowych. Należy wspomnieć również o promocjach na największe turnieje ze świata esportowego, takich jak oferowane od czasu do czasu cashbacki.

Betcris to ubiegłoroczny laureat w tej kategorii i należało spodziewać się, że znajdzie się wśród nominowanych również w tej edycji Nagród Bukmacherskich LB. Bukmacher ten w dalszym ciągu posiada bogatą ofertę zakładów na wydarzenia esportowe – znajdziemy u niego kilkanaście gier, zarówno tych najpopularniejszych, jak i nieco bardziej niszowych.

 Mocną stroną oferty Betcris na esport pozostał również szeroki zakres rynków, w szczególności na CS: GO, LoL i DoTA 2, a najwięcej zakładów dostępnych było oczywiście na najważniejsze wydarzenia, takie jak „Majory”, czy Mistrzostwa Świata. Pod tym względem, Betcris był po raz kolejny jednym z liderów, w szczególności, jeśli weźmiemy pod uwagę rynki live.

 Spodobało nam się, że bukmacher pozostał przy osobnej sekcji esportowej, w której możemy uzyskać dostęp do szerokiej oferty dyscyplin, turniejów i meczów. Sekcja ta jest przejrzysta i wygodna w nawigacji. Betcris oferuje również promocje tymczasowe na wydarzenia esportowe.

Przez 3 lata funkcjonowania na polskim rynku, eWinner dał się poznać jako jeden z najciekawszych bukmacherów, jeśli chodzi o esport. Wspierał w tym czasie liczne inicjatywy i wydarzenia ze świata sportu elektronicznego. W minionym roku jego oferta zakładów na tę szeroko pojętą dyscyplinę również wyróżniała się na tle konkurencji.

W ofercie eWinner znajdziemy zakłady na takie gry jak CS: GO, LoL, DoTA 2, Starcraft II, Rainbow 6 czy Overwatch. Szczególnie korzystnie prezentują się zakłady na pierwszą z wymienionych sieciówek – bukmacher oferuje podwyższone kursy na najważniejsze turnieje w CS: GO, a także szeroki wybór rozgrywek (polskich i zagranicznych) i zakładów długoterminowych.

Najmocniejszym elementem oferty eWinner okazały się jednak promocje, w tym całodobowa gra bez podatku na całą ofertę esportową, funkcjonująca na bardzo korzystnych zasadach. Ponadto, eWinner często podwyższa kursy na najważniejsze wydarzenia esportowe w ramach promocji Wielkie Kursy.

Zwycięzca

Najlepsza oferta na żużel

Zwycięzca

Walka o zwycięstwo w kategorii “najlepsza oferta na żużel” była bardzo wyrównana i wszyscy nominowani bukmacherzy mieli swoje atuty. Jednakże najlepszą i najrówniejszą ofertę według nas zaproponował forBET i to właśnie tego bukmachera wybraliśmy jako najlepszego do typowania żużla.

Bukmacher wyróżnił się bardzo wyspecjalizowaną i świetnie dopasowaną do każdego wydarzenia ofertą zakładów. Poza klasycznymi rynkami, forBET zawsze zapewnia bardzo dobrze zbudowane pojedynki H2H, świetnie linijki punktowe powyżej/poniżej, zakłady na pary zawodników (która więcej), wyniki poszczególnych wyścigów oraz bardzo ciekawe łączone zakłady specjalne. Dzięki temu gracze sami mogą określać ryzyko, które chcą podjąć, a śledzenie meczów po obstawieniu kuponu jest jeszcze atrakcyjniejsze niż zazwyczaj.

Warto też podkreślić świetną ofertę na turnieje indywidualne z cyklem Grand Prix na czele. Tam również korzystać możemy z szerokiej oferty, w której skład wchodzi m.in. ok. 70 pojedynków H2H. Do tego możemy typować miejsca zawodników, linie punktowe oraz zakłady na żywo. forBET równie szeroką ofertę zapewnia także na turnieje indywidualne mniejszego kalibru jak SEC czy SGP 2.

Nie bez echa przeszedł fakt, że w forBET możemy obstawiać praktycznie wszystkie zawody żużlowe. Dostępne są wszystkie ligi polskie, ligi zagraniczne (angielska, szwedzka). Typować możemy również wszystkie zawody organizowane przez PZM lub Ekstraligę. Jakby tego było mało, to forBET gwarantuje ofertę także na wszystkie imprezy organizowane przez FIM i FIM Europe. U zwycięzcy nagrody możemy również stawiać zakłady na turnieje towarzyskie (np. memoriały), czy też na na Indywidualne Mistrzostwa krajów. Speedway w forBET możemy więc obstawiać praktycznie bez przerwy.

Inne aspekty, na które zwróciliśmy uwagę, to świetnie działająca oferta na żywo oraz bardzo szybko wystawiane kursy. Szczególnie ważne dla graczy są szybko pojawiające się notowania, ponieważ większość konkurencji publikuje je dość późno. Wszystko opisane aspekty dowodzą, że oferta na żużel w forBET praktycznie nie ma luk i bukmacher w pełni zasłużył na zwycięstwo w tej kategorii.

forBET w minionym sezonie żużlowym bardzo rzetelnie zapracował na nominację do nagrody w kategorii “najlepsza oferta na żużel”. Gracze, którzy typowali u tego bukmachera otrzymali kompleksową ofertę i tak naprawdę trudno znaleźć jakieś wady. 

Ogromne wrażenie zrobił na nas zakres rozgrywek żużlowych, które mogliśmy obstawiać w forBET. Dostępne były nie tylko polskie ligi oraz turnieje z cyklu Grand Prix czy SEC. Dostępna była bardzo rozbudowana oferta na ligi zagraniczne – przede wszystkim szwedzką i angielską. Typować mogliśmy również komplet turniejów rozgrywanych na krajowym podwórku od Indywidualnych Mistrzostw Polski przez turnieje juniorskie aż do towarzyskich turniejów jak chociażby Kryterium Asów. 

Kolejnym plusem forBET bardzo rozbudowana oferta zakładów. Na mecze ligowe możemy korzystać z bardzo wyspecjalizowanych rynków. W ich skład wchodzą liczne pojedynki H2H, linijki powyżej/poniżej punktów zawodnika, wyniki poszczególnych wyścigów, linie punktowe na pary zawodników oraz zakłady specjalne jak np. najlepiej punktujący zawodnik meczu. Podkreślamy też, że pojedynki H2H oraz linie punktowe są bardzo sensownie zbudowane i gracze mogą świadomie zdecydować jakie ryzyko chcą podjąć i wybrać interesującą ich selekcję. Na wysokim poziomie stoi też oferta na turnieje indywidualne.

 

Na koniec chcemy też wyróżnić takie aspekty jak dobrze działające zakłady na żywo i bardzo szybko pojawiająca się oferta. forBET wystawia kursy jako jeden z pierwszych bukmacherów, co jest jego bardzo dużym plusem.

STS znalazł się w gronie nominowanych do nagrody także w ubiegłym roku i poprzedni sezon żużlowy tylko utwierdził nas w przekonaniu, że STS to jeden z najlepszych bukmacherów do obstawiania “czarnego sportu”. 

Bukmachera STS wyróżniamy przede wszystkim za rozbudowaną ofertę wydarzeń na mecze i turnieje żużlowe. Jeśli chodzi o najważniejsze rozgrywki, to poza klasycznymi rynkami, typować możemy liczne handicapy, wyniki po danej serii startów, wyniki biegów nominowanych, liczbę podwójnych zwycięstw drużyny oraz H2H w poszczególnych wyścigach. Są to zakłady, których u konkurencji nie znajdziemy wcale albo bardzo rzadko. STS wyróżnia się także, jeśli przyjrzymy się ofercie na turnieje Grand Prix. Tam możemy typować liczne zakłady specjalne, kto lepszy w danym wyścigu, a nawet kwalifikacje. Zatem nawet najbardziej wymagający kibice żużla znajdą w STS coś dla siebie. 

Niewątpliwym atutem STS jest fakt, że w STS możemy typować wszystkie rozgrywki i turnieje indywidualne poza Ekstraligą U24. Mowa tutaj o rozgrywkach juniorskich, ligach zagranicznych (Anglia, Szwecja, Dania), turniejach towarzyskich czy eliminacjach. 

Warto też zaznaczyć, że STS również na te teoretycznie mniej znaczące turnieje zapewnia szeroką ofertę zakładów. Dodatkowo STS najczęściej jako pierwszy wystawia kursy na żużel. Są one dostępne w dniu zawodów wcześnie rano i również bardzo szybko wystawia pełną ofertę zdarzeń. Dzięki temu bardzo wyróżnia się na tle konkurencji. 

W gronie nominowanych do statuetki za najlepszą ofertę na żużel nie mogło zabraknąć ubiegłorocznego zwycięzcy oraz bukmachera, który w ostatnich latach najbardziej kojarzył się z żużlem – eWinnera. 

To, co najbardziej wyróżniło eWinnera to promocje specjalne skierowane na żużel. Cały sezon mogliśmy korzystać z pojawiającej się co weekend promocji “Postaw na Żużel”. Gwarantowała ona możliwość wygrywania freebetów za oglądanie żużla. eWinner jako jedyny bukmacher zaproponował też boost kursowy dla nowych graczy na finał PGE Ekstraligi. Nowi użytkownicy mogli wówczas postawić finał po specjalnym kursie 100.00! 

Dużym atutem eWinnera jest także oferta live. Bukmacher od kilku sezonów mocno rozwijał swoją aplikację, a z racji tego, że żużel to dla eWinnera szczególnie istotna dyscyplina to te dwa elementy idealnie ze sobą współgrały. Typerzy mogli obstawiać każdy kolejny wyścig. Oferta była błyskawicznie aktualizowana, a zakłady na żużel natychmiast rozliczane. Dzięki temu mogliśmy obstawiać każdy kolejny bieg, nie martwiąc się, że będziemy długo czekać na rozliczenie zakładu. Zakres rynków na żywo także wyglądał solidnie zarówno jeśli chodzi o liczbę wydarzeń jak i kursy. 

W przypadku eWinnera trzeba podkreślić możliwość zaproponowania swojego własnego zakładu. Taką możliwość mamy dzięki funkcji Custom Bet. Możemy tam zaproponować dowolny żużlowy zakład, a bukmacher w dniu meczu prawdopodobnie doda twój zakład do oferty.

Etoto w 2022 roku mocno postawiło na żużel i wykonało w tej dyscyplinie prawdopodobnie największy progres na rynku. Dlatego nominacja do nagrody jest w pełni zasłużona.

Na początku chcemy wspomnieć o najciekawszej na rynku promocji na żużel: “Żużel na grubo”. Gwarantowała ona graczom freebet w postaci 50% postawionej stawki za obstawienie kuponu na żużel. Freebet przed wypłatą wymagał tylko 1-krotnego obrotu i była to promocja, dzięki której żużlowi typerzy otrzymywali świetne ubezpieczenie kuponu. 

Na duże słowa uznania zasłużyła również obszerna oferta zakładów. Pojawiały się w niej bardzo ciekawe zakłady łączone, których nie mogliśmy znaleźć u żadnego innego bukmachera. Wrażenie robiła także podstawowa oferta, w której mogliśmy znaleźć około 40 zakładów na mecze ligowe oraz ważniejsze turnieje indywidualne. Typować mogliśmy m.in. zakład na to, który duet zawodników zdobędzie więcej punktów. Dostępne były także liczne pojedynki H2H z wysokimi kursami, czy też zakłady na najlepiej punktującego zawodnika meczu. Pod względem oferty przedmeczowej i live, Etoto zapewniała graczom w 100% zadowalającą ofertę. 

Takie elementy jak zakres rozgrywek czy oferta live także stały na wysokim poziomie. Typować mogliśmy większość lig zagranicznych, turnieje indywidualne oraz towarzyskie, a także zawody juniorskie. Progres jaki Etoto zrobiło pod względem żużla jest więc naprawdę imponujący i bukmacher w pełni zasłużył na nominację.

Zwycięzca

Najlepsza oferta na sporty walki

Zwycięzca

Zwycięstwo Fortuny w kategorii “najlepsza oferta na sporty walki” nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Bukmacher okazał się najlepszy w tej kategorii w ubiegłym roku, a w 2022 tylko potwierdził swój najwyższy poziom.

Co wyróżniło Fortunę na tle konkurencji? Przede wszystkim wyłączne prawa do oferty na dwie federację freak fightowe. Mowa tu o High League, która stwarza coraz większą konkurencję dla Fame MMA. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym roku odbyły się aż 4 gale, a każda z nich generowała olbrzymie zainteresowanie. Pokazuje to jak cenne są prawa do zakładów bukmacherskich na High League. Drugą federacją jest Prime MMA, która również wzbudza duże zainteresowanie.

Trzeba też podkreślić, że obstawiając gale freak fightowe w Fortunie możemy korzystać z bardzo atrakcyjnych promocji – szczególnie dla nowych graczy. Jeśli chodzi o ofertę zakładów, to do dyspozycji mamy rozbudowane rynki, zakłady specjalne oraz zakłady live. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Fortuna to jednak nie tylko freak fighty. Świetnie prezentuje się również oferta na poważniejsze federacje jak UFC i KSW. W przypadku amerykańskiej federacji gracze mogą korzystać z najszerszej oferty zakładów. Obejmuje ona bowiem betbuildera, a więc sami możemy tworzyć łączone zakłady na walki UFC. Dodatkowo wszystkie gale UFC możemy na żywo oglądać w Fortuna TV, a wystarczy do tego dodatnie saldo na koncie oraz postawiony kupon w ciągu ostatniego tygodnia.

Przechodząc do KSW, także trzeba powiedzieć, że Fortuna jest bezkonkurencyjna. Jako oficjalny partner federacji zawsze jako pierwsza wystawia kursy na pojedynki. Podobnie jest z pełną ofertą zdarzeń. Gracze przy okazji gal KSW mogą korzystać także z bardzo ciekawych zakładów specjalnych oraz promocji. Mowa tutaj zarówno o promocjach dla stałych jak i nowych graczy. Takie oferty dostępne są przy okazji każdej kolejnej gali.

Drugą najważniejszą dyscypliną z dziedziny sportów walki jest boks. Tutaj tegoroczny zwycięzca również wypada bardzo solidnie. Kursy na walki pojawiają się bardzo szybko, obstawiać możemy zarówno te najważniejsze jak i mniejsze gale. Co więcej, przy okazji najważniejszych pojedynków Fortuna gwarantuje bardzo korzystne boosty kursowe. Podsumowując, bardziej kompleksowej oferty na sporty walkie nie znajdziecie nigdzie indziej.

Nominacja ubiegłorocznego zwycięzcy nagrody za najlepszą ofertę na sporty walki nie jest żadnym zaskoczeniem. Fortuna na sporty walki stawia bowiem wyjątkowo mocno i 2022 rok tylko to potwierdził. 

Pierwszym aspektem, który trzeba wyróżnić to wyłączne prawa do zakładów na dwie freak fightowe federacje – High League i Prime MMA. Szczególe High League to produkt, który niezwykle dynamicznie się rozwija i stał się jednym ze znaków rozpoznawczych dla Fortuny. Nieco mniej rozpoznawalny jest Prime, ale oczywiście także wzbudza duże zainteresowanie w świecie freaków. Co więcej Fortuna nie tylko wystawia kursy na walki obu federacji. Zapewnia także rozbudowaną ofertę, która nie ustępuje tej na UFC czy KSW. Dodatkowo korzystać możemy z promocji specjalnych zarówno dla stałych jak i nowych graczy. 

Drugi element, wyróżniający Fortunę na tle innych bukmacherów to najlepsza oferta na UFC. Na główne gale najlepszej federacji MMA na świecie dostępny mamy BetBuilder. Możemy więc dowolnie tworzyć własne zakłady łączone, a więc nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni podstawową ofertą. Kolejnym dużym plusem są transmisje live z gal UFC oraz promocje, które pojawiają się najczęściej przy okazji walk Polaków. 

Trzeci aspekt to najlepsza polska federacja MMA – KSW. Fortuna jako oficjalny partner gali gwarantuje najlepszą ofertę. Zawsze jako pierwsza wystawia kursy na pojedynki i również najszybciej wystawia pełną ofertę na walki, w której poza podstawowymi zakładami znajdziemy też świetne rynki specjalne. Przy okazji KSW, możemy zawsze liczyć też na atrakcyjne promocje dla nowych i stałych graczy. 

Powyższe aspekty sprawił, że nominacja Fortuny była niezbędna. Dodatkowo warto też wspomnieć o ofercie na boks. Tutaj również bukmacher wygląda bardzo solidnie. Zarówno jeśli chodzi o liczbę rynków na pojedynki oraz zakres walk, które możemy typować.

Betclic to bukmacher mocno kojarzący się ze sportami walki i zdecydowanie zasłużył na nominację do nagrody. 

Bardzo mocną stroną Betclica jest przede wszystkim MMA. Najważniejszym elementem jest oczywiście Fame MMA, a więc największa polska federacja freak fightowa, do której wyłączne prawa na zakłady ma właśnie Betclic. To właśnie Fame MMA sprawia, że Betclic jest tak rozpoznawalnym w Polsce bukmacherem. Firma na każdą galę zapewnia rozbudowaną ofertę zakładów, która obejmuje 20-30 rynków, wysokie kursy i promocje, które dodatkowo uatrakcyjniają obstawienie Fame MMA. Dodatkowo Betclic na swoim kanale na Youtube przed każdą galą wraz z ekspertami urządza typowanie pojedynków. Jest to świetna forma interakcji z graczami i dodatkowo wskazówka dla nich jak obstawiać poszczególne walki. 

Kolejną mocną stroną stroną Betclic jest UFC. Tutaj należy podkreślić przede wszystkim najszybsze wystawienie kursów na poszczególne pojedynki. Zwróciliśmy także uwagę na zakłady długoterminowe na Mistrzów poszczególnych kategorii wagowych, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Na słowa uznania zasłużyła także szerokość oferty oraz bardzo korzystne kursy. 

Warto też wspomnieć, że w pierwszej połowie 2022 roku w Betclic mogliśmy typować także walki Gromdy. Niestety później bukmacher stracił prawa do zakładów na tę federację. Mimo to wyłączna oferta na Fame MMA oraz świetna oferta na UFC sprawiają, że nominacja Betclic do nagrody za najlepszą ofertę na sporty walki jest jak najbardziej zasłużona.

STS w gronie nominowanych znalazł się także w 2021 roku. W 2022 oferta na sporty walki ponownie była jedną z najlepszych, dzięki czemu bukmacher zasłużył na nominację. 

STS w przeciwieństwie do dwóch pozostałych firm, których domeną jest MMA, wyróżniliśmy za świetną ofertę na boks. Szerokość oferty na najważniejsze walki bokserskie w STS jest imponująca. Warto wyróżnić takie zakłady jak handicap punktowy w walce, liczenie zawodników (rundy + który zawodnik), czy też zakłady specjalne, które pojawiają się na kilka dni przed walką. Doceniliśmy także zakres gal, które możemy w STS obstawiać. Bukmacher bardzo dba o ofertę na gale odbywające się na polskim podwórku. Te konkurencja często traktuje mocno po macoszemu, a więc STS zasłużył na duży plus. 

Pod względem MMA, oferta STS zasłużyła na miano bardzo solidnej. Zwłaszcza, jeśli chodzi o KSW i UFC, a więc dwie najważniejsze federacje. Oferta pojawia się szybko, jest odpowiednio rozbudowana, a więc gracze mają wszystko, to czego potrzebują. Dodatkowo dostępne są transmisje z gal UFC, co jest bardzo dużym atutem. Zwróciliśmy także uwagę na szybko pojawiające się kursy oraz ciekawą ofertę na mniejsze galę – Bellator oraz Oktagon. Gracze, którzy obstawiają więc sporty walki w STS, niezależnie od tego czy jest to boks czy MMA mają gwarancję oferty na bardzo wysokim poziomie.

Zwycięzca

Najlepsza oferta na piłkę nożną

Zwycięzca

W “mundialowym” 2022 roku rywalizacja o najlepszą ofertę bukmacherską na piłkę nożną była jeszcze bardziej zacięta niż zwykle. Liczyła się oczywiście szeroka i wyspecjalizowana oferta zakładów, ale także promocje specjalne dla nowych graczy, transmisje live i kursy bukmacherskie. W każdym z tych elementów bez zarzutu zaprezentowała Fortuna, dlatego to właśnie ten bukmacher otrzymał nagrodę za najlepszą ofertę na piłkę nożną.

Zacznijmy od świetnej oferty promocyjnej, która skutecznie przyciągnęła nowych graczy oraz bardzo usatysfakcjonowała stałych użytkowników Fortuny. Na czas Mundialu bukmacher zaproponował liczne boosty kursowe, dzięki którym nowi gracze mogli obstawiać mecze i zgarnąć 200 zł w gotówce. Warto też zauważyć, że były to oferty bardzo pomysłowe. Jedna z nich obejmowała obronione strzały Wojciecha Szczęsnego w meczu z Francją, a inna wygraną jedną połowę przez Biało – Czerwonych w rywalizacji z Arabią. Fortuna tworzyła zatem boosty, które realnie się sprawdzały, a więc nowi gracze mieli przyjemny start obstawiania piłki nożnej.

Z kolei zarejestrowani już użytkownicy otrzymali mundialowy pakiet, w którego skład wszedł m.in. “Selekcjoner”, zapewniający grę bez ryzyka, czy “Podwójna dokładką”, zwiększająca wygraną na kuponie. Trzeba podkreślić, że wszystkie opisane przez nas oferty piłkarskie dla nowych i stałych graczy oraz wiele innych zapewniały wypłatę w gotówce bez żadnego obrotu. Pod tym względem Fortuna była bezkonkurencyjna.

Zwycięzca kategorii za najlepszą ofertę na piłkę nożną musiał także zapewnić bardzo dobrą ofertę zakładów. Fortuna posiada funkcję Betbuilder na wszystkie najważniejsze i nawet te mniej popularne rozgrywki piłkarskie, dzięki czemu można swobodnie budować zakłady i nie jest się w żaden sposób ograniczonym podstawową ofertę. Ta jednak także jest w pełni satysfakcjonująca. Znajdziemy w niej gotowe zakłady specjalne, statystyki meczu jak np. strzały w światło bramki, faule, spalone, posiadanie piłki,  czy też zakłady na statystyki zawodników.

Żadnych zarzutów nie mamy również do zakładów live w Fortunie. Jej bardzo dużym atutem jest liczba transmisji z lig piłkarskich włącznie z tymi najważniejszymi – La Ligą, Bundesligą, Serie A, czy Ligue 1. W ofercie zakładów znajdziemy ciekawe zakłady minutowe, dostępne są także zakłady na zawodników. Dodatkowo pod względem technicznym, a więc rozliczania zakładów oraz aktualizacji kursów wszystko działa jak należy. Fortuna w kategorii piłki nożnej to bukmacher kompletny i w pełni zasłużył na wygraną.

Superbet to bukmacher, który bezapelacyjnie zasłużył na nominację do najlepszej oferty na piłkę nożną w 2022 roku.

Przede wszystkim dlatego, że w trakcie Mundialu stworzył całą masę niezwykle korzystnych dla nowych użytkowników promocji piłkarskich. Mogliśmy korzystać z kursów 100.00, 150.00, czy 200.00 na większość meczów Mistrzostw Świata. Do tego dochodziły specjalne boosty na zwycięzcę Mistrzostw Świata, króla strzelców, czy specjalne oferty na reprezentację Polski. 

Były to unikatowe promocje i żadna inna firma aż tak często tak atrakcyjnych promocji nie zapewniała. Superbet nie zapomniał także o swoich stałych graczach i zagwarantował im niesamowitą loterię “Super Game”, w której jedną z nagród był wyjazd na Mundial! Furorę zrobiło też mundialowe “Go Super 20+22”, które gwarantowało graczom freebety za każdy postawiony zakład na MŚ. 

Obstawianie piłki nożnej w Superbet to oczywiście nie tylko promocje i Mundial. Fundamentem jest także kompleksowa oferta zakładów. Na ważniejsze mecze dostępne mamy blisko 400 rynków i jest to czołówka. Typować możemy rozmaite statystyki meczowe oraz statystyki zawodników. Superbet poza klasycznymi rynkami, oferuje “Super Bets” – gotowe propozycje zakładów łączonych z bardzo wysokimi kursami. Są one dostępne zarówno w ofercie przedmeczowej jak i na żywo, co jest ogromnym atutem bukmachera. 

Kolejną kluczową kwestią są wysokie kursy. Korzystna marża na najważniejsze ligi to jedno, ale dzięki “Super Kursom” mamy zagwarantowane bardzo wysokie notowania na hitowe spotkania. Na nominację Superbet przyczyniły także darmowe transmisje live z większości europejskich lig, włącznie z topowymi rozgrywkami takimi jak La Liga, Bundesliga, Ligue 1, czy Serie A.

Fortuna od lat może pochwalić się konkurencyjną ofertą na piłkę nożną, ale w 2022 roku weszła na jeszcze wyższy poziom i jest mocnym graczem w kontekście wygrania nagrody. 

Oczywiście najważniejszą imprezą piłkarską w 2022 roku był Mundial i Fortuna podobnie jak pozostali nominowani kapitalnie zaprezentowała się w okresie trwania Mistrzostw Świata.

Zwracamy tutaj uwagę na świetne promocje dla nowych graczy, jaki i stałych graczy, które w przypadku wygranych gwarantowały gotówkę, co jest bardzo rzadko spotykane wśród konkurencji. Promocje dla nowych graczy szczególnie korzystne były przy okazji meczów reprezentacji Polski. Fortuna wypłacała 200 zł gotówki za poprawne obstawienie zakładu na liczbę obron Wojciecha Szczęsnego, czy też za wygranie przez Polaków jednej połowy z Arabią Saudyjską. Były to więc nietypowe, a zarazem łatwe do wygrania zakłady. 

Jeśli chodzi o promocje dla stałych graczy, to Fortuna zaproponowała m.in. “podwójną dokładkę”, która powiększała wygrane o dodatkową gotówkę. Świetne działał także “Selekcjoner”, zapewniający zwroty w kasie za przegrane kupony nawet do 50 zł. Fortuna gwarantowała więc bezpieczną i wyjątkowo korzystną grę na Mundial. 

Do świetnej oferty mundialowej, doszła także bardzo rozbudowana oferta zakładów. Obstawiając piłkę nożną w Fortunie otrzymujesz wszystko, co jest potrzebne. BetBuilder sprawia, że możesz dowolnie łączyć zakłady w obrębie meczu i obstawiać po bardzo wysokich kursach. Kreator obejmuje ponad 30 różnych rozgrywek, a więc pole manewru jest właściwie nieograniczone. W podstawowej ofercie nie brakuje selekcji na statystyki zawodników, czy meczu. Fortuna proponuje również gotowe zakłady specjalne. 

Jako jeden z najlepszych bukmacherów do obstawiania piłki nożnej, Fortuna zapewnia także transmisje live z większości topowych lig. Śledzić możemy spotkania La Ligi, Bundesligi, Serie A czy ligi portugalskiej. Dodatkowym atutem jest to, że mecze możemy oglądać w trybie pełnoekranowym, co nie jest regułą wśród konkurencji.

forBET nominowany do nagrody za najlepszą ofertę na piłkę nożną był również w zeszłym roku. Bukmacher nie tylko utrzymał więc wysoki poziom, ale dodatkowo jeszcze ulepszył swój produkt. 

Czym forBET zasłużył na nominację? Nie sposób na początku nie podkreślić tego, z czego słynie ten bukmacher, a więc z bardzo wysokich kursów na najważniejsze rozgrywki ligowe. Średnia marża forBET na każdą z topowych lig europejskich wynosi ok. 4%, a często jest nawet niższa. Daje to gwarancję wysokich wygranych, niezależnie od tego jaką ligę obstawiamy. 

Bardzo wysokie kursy forBET zapewniał również na najważniejszą ubiegłoroczną imprezę – Mistrzostwa Świata w Katarze. Najlepszym tego przykładem był finał Argentyna – Francja. Przy okazji tamtego spotkania forBET od początku do końca zapewniał jedne z najwyższych, a przez większość czasu najwyższe kursy na wszystkie opcje 1X2 w finałowym spotkaniu. Firma gwarantowała świetne notowała także na zakłady długoterminowe jak chociażby król strzelców, czy zakłady na awans z poszczególnych grup. 

Bukmacher, który jest nominowany do nagrody na najlepszą ofertę na piłkę nożną musi oczywiście zapewniać świetną ofertę zakładów. Tutaj do forBET nie można mieć praktycznie żadnych uwag. Dostępny jest BetArchitekt, który obejmuje znaczną większość rozgrywek piłkarskich. Umożliwia on kreowanie własnych zakładów, a więc podstawowa oferta w żaden sposób nas nie ogranicza. 

Jednakże ta podstawowa oferta także stoi na wysokim poziomie. Na najważniejsze spotkania dostępne mamy ponad 200 rynków. Poza klasycznymi rynkami możemy obstawiać zakłady specjalne i statystyki meczowe oraz zawodników. Daje to kompleksową ofertę zdarzeń na piłkę nożną. 

Na koniec trzeba podkreślić bardzo dobre promocje na piłkę nożną. Szczególnie podczas trwania Mundialu forBET rozpieścił nowych graczy. Ci mogli wygrywać bonusy 500 PLN za poprawne wytypowanie odpowiednich zakładów. Bonusy były łatwe w obrocie, co było dużym atutem. Jeśli chodzi o promocje stałe, to na największe słowa uznania zasłużyła promocja “MaxiZysk”.

Zwycięzca

Najlepsza oferta – skoki narciarskie

Zwycięzca

Tegoroczna rywalizacja w tej kategorii przyniosła nam nowego zwycięzcę. Został nim bukmacher STS, który wystawił najszerszą ofertę zakładów na skoki, w tym najbardziej rozbudowane opcje terminowe i specjalne. Innym punktem wyróżniającym tego bukmachera na tle konkurencji są z pewnością zakłady live, które wyróżniają się przede wszystkim bardzo szerokim wachlarzem dostępnych rynków, STS regularnie wystawia również jedne z najwyższych kursów na zwycięstwa głównych faworytów poszczególnych konkursów. Spodobało nam się to, tym bardziej, że w czołówce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie brakuje zawodników z Polski. Wreszcie, STS jako jeden z niewielu buków oferuje zakłady na Puchar Kontynentalny, co z pewnością cieszy najbardziej zapalonych fanów tej dyscypliny.

Bukmacher ten nie po raz pierwszy znalazł się wśród nominowanych do nagrody w tej kategorii. Jego klienci znów mogli skorzystać ze znakomitej oferty na skoki narciarskie, która obejmuje zarówno zakłady przedmeczowe, jak i na żywo. Na co jeszcze liczyć mogą fani tej dyscypliny u jednego z największych bukmacherów w naszej części Europy?

Na ofertę STS składa się przede wszystkim bardzo szeroka gama zakładów bukmacherskich, która obejmuje nie tylko standardowe zakłady na klasyfikacje w poszczególnych konkursach, generalce i H2H, ale również różne zakłady specjalne. Typować można m. in. najlepszych zawodników w danej reprezentacji, liczbę wygranych konkursów przez triumfatora PŚ oraz liczne zakłady dostępne w ofercie live, która okazała się najbardziej rozbudowana spośród legalnych polskich buków.

Wśród dostępnych do typowania wydarzeń znalazły się nie tylko zakłady na konkursy i kwalifikacje zawodów Pucharu Świata, ale i konkursy niższej rangi, w tym Mistrzostwa Polski czy zawody Pucharu Kontynentalnego. Nie zabrakło również kursów na konkursy kobiet, zawody drużynowe oraz drużyn mieszanych. Co ważne, STS często wystawia bardzo atrakcyjne kursy na triumfatorów konkursów i klasyfikacji generalnej.

forBET z pewnością nie znalazł się w tym zestawieniu przypadkowo – w końcu przed rokiem również znalazł się na krótkiej liście nominowanych. Mimo iż ustępuje swoim kontrkandydatom pod względem budżetu i bazy klientów, z pewnością może stawać z nimi w szranki w rywalizacji o miano bukmachera z najlepszą ofertą na skoki narciarskie.

Jego mocnym punktem jest z pewnością liczba dostępnych do obstawiania zakładów i rynków. Gracze mogą typować nie tylko klasyfikacje w poszczególnych konkursach i generalce (zwycięzca, miejsca 1-3, 1-6, 1-10), ale również m. in. bogatą ofertę H2H czy zakłady na zwycięzcę 1. serii konkursu lub kwalifikacji/prologu. Posiada również rozbudowane zakłady live z kilkudziesięcioma rynkami dostępnymi na każdy konkurs. 

forBET posiada również szeroki wybór zakładów specjalnych, które obejmują nie tylko klasyfikację generalną Pucharu Świata, ale również osiągnięcia naszych najlepszych skoczków w Turnieju Czterech Skoczni, na Mistrzostwach Świata czy w zawodach w lotach narciarskich. Bukmacher ten nie stroni od wystawiania promocji na konkursy Pucharu Świata, takich jak na przykład MaxiZysk, dzięki której, po spełnieniu warunków, możliwe jest podwojenie wygranej z kuponu.

Fortuna to ubiegłoroczny zdobywca nagrody w tej kategorii. Nie jest tajemnicą, że od tamtego czasu drogi jednego z największych polskich buków i Polskiego Związku Narciarskiego rozeszły się. Niemniej, ofertę Fortuny na skoki narciarskie w dalszym ciągu należy zaliczyć do ścisłej czołówki na naszym rodzimym rynku zakładów bukmacherskich.

Fortuna, przede wszystkim, oferuje rozbudowane zakłady na zawody z cyklu Pucharu Świata. Co zawody, bardzo szybko wystawia kursy na kwalifikacje/prolog, wynik konkursu i jego 1. serii. Ma również jedną z najbogatszych ofert na zakłady na żywo, które dostępne są na kwalifikacje i konkursy. Wśród dostępnych do obstawiania zakładów, po raz kolejny znalazł się szeroki wybór opcji na klasyfikację generalną oraz miejsca zawodników w poszczególnych konkursach. 

Dostępny jest również bardzo szeroki wybór zakładów H2H – zdecydowanie jeden z najbogatszych spośród legalnych polskich bukmacherów. Na plus zaliczyć należy regularnie wystawiane i aktualizowane kursy na zakłady na najlepszych zawodników z topowych reprezentacji, nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale również w poszczególnych konkursach, czy na przykład w Turnieju Czterech Skoczni. Fortuna posiada więc wiele atutów, które znów czynią tego bukmachera mocnym kandydatem do wygranej w tej kategorii.

Bukmacher Etoto przykłada bardzo dużą wagę do swojej oferty na skoki, którą na tle konkurencji cechuje oryginalność. Wyróżniają się z pewnością zakłady typu H2H, zarówno te przedmeczowe, jak i na żywo. Wybór dostępnych do obstawiania par jest u tego bukmachera bardzo szeroki, a wśród dostępnych opcji nie brakuje nieoczywistych zdarzeń.

Inną dużą zaletą zakładów na skoki w Etoto jest to, że gracze mogą obstawiać nie tylko zwycięzcę i miejsca na podium, ale również miejsca 1-2, w przypadku zawodników z czołówki cyklu. Nie brakuje również opcji na miejsca 1-6 i 1-10, która dotyczy niżej notowanych skoczków.

Do innych mocnych strony oferty na skoki w Etoto zaliczyć należy zakłady live z wysokimi kursami oraz możliwość typowania zakładów przedmeczowych w okienku czasowym między kwalifikacjami a turniejem głównym. Dobrze wypadły również zakłady specjalne, w tym m. in. oferta na najlepszych zawodników z danej reprezentacji.

Zwycięzca

Najlepsze kursy bukmacherskie

Zwycięzca

TOTALbet nagrodę za najlepsze kursy bukmacherskie otrzymał za rok 2021 i w poprzednim roku tylko potwierdził swoją najwyższą jakość w tym względzie.

TOTALbet cechuje się przede wszystkim świetnymi kursami na piłkę nożną. Marża tego bukmachera na każdą z topowych lig europejskich (Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A) wynosi około 3%, co na tle konkurencji jest kapitalnym wynikiem i na każdą z tych lig TOTALbet jest najlepszą bądź jedną z najlepszych opcji. Zwycięzca nagrody zapewnia także świetne kursy na faworytów, co jest istotne dla polskiego gracza, który najczęściej typuje właśnie faworytów spotkań.

Bukmacher zapewniał także świetne notowania na najważniejszą imprezę jaką był Mundial. Mowa tutaj o zakładach długoterminowych jak zwycięzca MŚ, król strzelców, czy zakłady na grupy. Świetnie wyglądały także kursy na poszczególne mecze. Marża najczęściej wynosiła poniżej 3%, co było gwarancją naprawdę solidnego zarobku. Warto też zwrócić uwagę, że TOTALbet przy okazji wybranych meczów dawał gwarancję najwyższych kursów. Jeśli przy okazji takiego spotkania gracz znalazł wyższy kurs u innego bukmachera, to TOTALbet natychmiast go podwyższał.

Duży wpływ na zwycięstwo TOTALbet przed rokiem miały promocje kursowe. W 2022 firma zaprezentowała się pod tym względem jeszcze lepiej. Nowi gracze korzystać mogli ze specjalnych boostów kursowych, które pozwalały na obstawianie meczów po kursie 100.00. Tylko w trakcie trwania Mundialu bukmacher zaproponował ponad 20 bardzo atrakcyjnych boostów dla nowych graczy, a podobne promocje są dostępne również na mecze ligowe czy rozgrywki europejskich pucharów. Dużym atutem tego typu promocji było też to, że bukmacher wypłacał wygraną w gotówce, co było rzadkością u innych bukmacherów. Dodatkowo zanim gracz skorzystał z boostu, mógł postawić swój pierwszy zakład bez ryzyka. Mieliśmy zatem w pakiecie zakład bez ryzyka + boost kursowy, co dawało świetny początek obstawiania w TOTALbet.

Chcemy też podkreślić promocje kursowe dla stałych graczy. Triumfator nagrody za najlepsze kursy bukmacherskie umożliwia użytkownikom grę bez podatku 24/7. Promocja dotyczy zarówno zakładów pre-match jak i live, co jest dodatkowym atutem. Świetnie działa także oferta “TOTAL Bonus”, która zwiększa ewentualną wygraną na kuponach AKO nawet o 127%, co jest najwyższym podbiciem na rynku. Jak widać oferta kursowa TOTALbet nie ma luk i bukmacher zasłużył na drugie z rzędu zwycięstwo w tej kategorii.

Zwycięzca

Najlepsza aplikacja mobilna

Zwycięzca

Każdy użytkownik aplikacji Superbet doskonale wie, jak często jest ona aktualizowana. Często są to zmiany detali, które finalnie składają się na produkt wysokiej jakości. Firma jest zwycięzcą tej kategorii kolejny rok z rzędu, a zawdzięcza to ciągłej pracy nad detalami UX/UI. Aplikacja charakteryzuje się tym, co lubi zdecydowana większość klientów zakładów sportowych, czyli prostotą i funkcjonalnością. Nawigacja w zakładach pregame i live jest jeszcze łatwiejsza, a nasze testy szybkości pokazały jeden z najwyższych poziomów. Całość wzbogacona jest ciekawymi rozwiązaniami angażującymi odbiorców — gry free to play, loterie, grywalizacja z rankingami i funkcjami społecznościowymi. Dużą rolę w tej kategorii odgrywają także opinie samych użytkowników.

Jedna z najbardziej intuicyjnych aplikacji na polskim rynku, dzięki czemu zbiera bardzo dobre recenzje użytkowników. Aplikacja jest bardzo szybka mimo mnogości grafik i zdjęć, które nadają jej sportowego klimatu. Nie zawodziła także podczas najważniejszych zdarzeń Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Każda sekcja jest przejrzysta, ciekawie zaprojektowana, a smaku dodają takie detale jak wygląd wygranych kuponów, misje, kroki rejestracji przez aplikację i możliwość zaproszenia znajomych.

Aplikacja Fortuny to od lat jeden z niezawodnych mechanizmów, który wielu użytkowników ujmuje także prostotą swojego designu i łatwością w odnalezieniu wszystkich zdarzeń w ofercie zarówno pregame, jak i live. Dla wielu graczy to najważniejsze cechy dobrej aplikacji. Obstawianie zdarzeń na żywo mobilnie w Fortunie to przyjemność, ze względu na możliwość dodania zdarzeń do ulubionych, dobrze działające transmisje i szybki zakład. Fortuna stawia także na rozwiązania społecznościowe w aplikacji dzięki strefie typera z podziałem na forum i dyskusję o zakładach live.

W mobilnych rozwiązaniach STS ciężko jest doszukać się poważnych minusów, ponieważ wszystkie najważniejsze aspekty działają bez zarzutów. Design i UX/UI aplikacji jest na najwyższym poziomie z naciskiem na prostotę i funkcjonalność. Wyszukiwanie zdarzeń zarówno po dyscyplinach, jak i najbliższych datach jest banalnie proste, zwłaszcza w zdarzeniach pregame. Zaprojektowane z nastawieniem na jak najmniejszy wysiłek użytkownika są także jak układ menu i skrótów. Obstawianie zdarzeń live w aplikacji jest bardzo przyjemne dzięki układowi, w którym prosty sposób można przełączać się między zakładami, trackerem, TV, statystykami i czatem. Jedna z najlepszych aplikacji także, jeśli chodzi o tempo pracy.

Prawdopodobnie najczęściej aktualizowana aplikacja na polskim rynku, a wynika to z faktu, że Superbet dopracowuje swoje aplikacje w najdrobniejszym szczególe. Czasem drobne zmiany na plus są dostrzegalne tylko dla wytrawnych użytkowników. Firma stawia na maksymalną prostotę swoich rozwiązań, co większość graczy docenia i zachwala na forach społeczności zakładów sportowych. I tak już bardzo dobre aplikacje, Superbet znacząco ulepszył w roku 2022 w zakresie wyszukiwania zdarzeń pregame i live, czy choćby flagowych produktów firmy, jak gry free to play Super Spin i Super Game. Obie gry zyskały nowy wygląd, a druga z nich także możliwość tworzenia lig. Coraz lepiej w aplikacji funkcjonują także rozwiązania społecznościowe Super Social z nieustannym zaangażowaniem ambasadorów marki i partnerów oraz coraz bardziej popularne betting rooms.

Zwycięzca

Najlepsza oferta – zakłady live

Zwycięzca

STS wygrywa w kategorii za najlepsze zakłady live już piąty raz z rzędu. Pokazuje to dobitnie, że bukmacher zbudował w tej dziedzinie kapitalny produkt i nie tylko utrzymuje wysoki poziom, ale z roku na rok idzie do przodu.

Co sprawia, że zakłady live w STS są tak dobre? Zacznijmy od kwestii technicznych, które prezentują się niemal perfekcyjnie. Aplikacja działa bardzo szybko, jest czytelna, dzięki czemu nawet mniej zaawansowani gracze z łatwością mogą dotrzeć do interesującego ich zakładu. Wiemy, że przy typowaniu na żywo bardzo ważna jest szybkość, a obstawiają w aplikacji STS potrzebujemy tylko kilku kliknięć, aby postawić interesujący nas zakład. Spodobał nam się również BetBooster, który podpowiada graczom w trakcie meczu jaki zakład postawić. Pomocny jest także kalendarz zakładów live. Dzięki niemu możemy sprawdzić czy interesujący nas mecz pojawi się w ofercie na żywo i czy będzie transmitowany. Wbrew pozorom tego typu kalendarze są bardzo rzadko dostępne u konkurencji.

STS szybko rozlicza także zakłady, co jest bardzo ważne przy typowaniu takich dyscyplin jak żużel, siatkówka, czy tenis, w których często obstawiamy najbliższy wyścig, punkt czy gem. Pieniądze otrzymujemy niemal natychmiast, dzięki czemu nie musimy zwlekać z obstawieniem kolejnego zakładu. Niezwykle przydatne są także rozbudowane statystyki, które dostępne są w oknach meczowych.

Znaczącym atutem, który ponownie wpłynął na zwycięstwo STS w kategorii za najlepszą ofertę live są transmisje. Żadna inna firma nie zapewnia tak rozbudowanej oferty transmisji jak STS. Śledzić możemy najważniejsze ligi piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie, czy spotkania piłki ręcznej. Dodatkowo STS jako jeden z dwóch bukmacherów gwarantuje transmisja z gal UFC. Tak rozbudowana oferta streamingowa sprawia, że obstawianie live jest dla graczy bardzo korzystne. Zwłaszcza, że STS wyróżnia się na tle konkurencji możliwością oglądania meczów w trybie pełnoekranowym.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o samej ofercie zakładów live. Ta jest bardzo rozbudowana, zarówno jeśli chodzi o zakres rozgrywek, jak i liczbę rynków. Najlepsze dyscypliny do typowania live w STS to: piłka nożna, hokej, skoki narciarskie, koszykówka i żużel.

Bukmacher, który od 4 lat nieprzerwanie wygrywa nagrodę za najlepszą ofertę live musiał być w gronie nominowanych także w tym roku. Zwłaszcza, że STS po raz kolejny potwierdził, że bardzo dba o swój flagowy produkt jakim właśnie jest oferta na żywo. 

Jak co roku w przypadku STS zwróciliśmy uwagę na bardzo rozbudowaną ofertę transmisji live. Śledzić możemy niemal wszystkie najważniejsze piłkarskie rozgrywki z La Ligą, Serie A, Bundesligą, Ligue 1 czy ligą portugalską na czele. Mamy też masę transmisji z innych dyscyplin, a te które trzeba przede wszystkim podkreślić to UFC, NBA, NHL, wszystkie tenisowe wielkie szlemy oraz siatkarska Liga Mistrzów. Co najważniejsze transmisje live możemy śledzić w trybie pełnoekranowym w aplikacji, a więc komfort stoi na najwyższym poziomie. 

W ofercie live STS wyróżniliśmy także kilka innych bardzo ważnych aspektów technicznych. Mowa tu przede wszystkim o świetnie działającej i bardzo przejrzystej aplikacji mobilnej, która także jest nominowana w swojej kategorii. Znaczna większość graczy obstawia na żywo właśnie przez apkę, a więc jest to kluczowa kwestia. Kolejna to szybkość rozliczania zakładów. STS rozlicza zakłady niemal natychmiast, a więc swobodnie możemy typować kolejny punkt, gem, czy wyścig, nie martwiąc się przy tym, że będziemy musieli długo czekać na rozliczenie naszego zakładu.

Oferta zakładów to także mocna strona ubiegłorocznego zwycięzcy. Świetnie wyglądają zakłady live na żużel, skoki narciarskie, piłkę nożną, koszykówkę i tenis. Mamy tutaj na myśli nie tylko liczbę rynków, ale również zakres rozgrywek, które możemy typować.  

Superbet to bukmacher, który dynamicznie rozwija się w wielu dziedzinach i zakłady live zdecydowanie są jedną z nich. Stąd po raz pierwszy nominacja do nagrody za najlepszą ofertę live dla tego bukmachera. 

Czym najbardziej wyróżnił się Superbet na tle konkurencji? Przede wszystkim darmowymi transmisjami na żywo z najważniejszych rozgrywek piłkarskich (La Liga, Bundesliga, Ligue 1, Serie A), koszykarskich (NBA, Energa Basket Liga), tenisowych (US Open, Roland Garros) oraz siatkarskich (Liga Mistrzów). Aby skorzystać z tak bogatej oferty transmisji wystarczy być zalogowanym na swoim koncie. Żaden inny bukmacher nie oferuje darmowych transmisji i tutaj Superbet zasłużył na bardzo duży plus. 

Kolejne atuty to możliwość łączenia zakładów live z zakładami z oferty przedmeczowej na jednym kuponie, co nie jest regułą wśród konkurencji. W 2022 roku mogliśmy także korzystać z promocji “Super Live”, która podwyższała kursy na wydarzenia z oferty na żywo. W przypadku obstawiania live w Superbet oczywistym atutem jest aplikacja mobilna, która przez wielu ekspertów branżowym uznawana jest za najlepszą na rynku. Działa ona bardzo szybko, jest czytelna i umożliwia jednoczesne oglądanie transmisji i obstawianie live.  Komfort jest zatem naprawdę wysoki. 

Warto też wspomnieć o rozbudowanej ofercie zakładów live na najważniejszą dyscyplinę jaką jest piłka nożna. Podczas trwania meczu możemy obstawiać blisko 200 zakładów, a ponadto dostępne mamy około 100 zakładów Super Bets, które zmieniają się w trakcie trwania meczu. Sprawia to, że oferta live na piłkę nożną w Superbet jest wyjątkowo szeroka.

Fortuna to podobnie jak STS stały bywalec w gronie nominowanych bukmacherów do kategorii “najlepsza oferta na zakłady live”. W 2022 roku Fortuna utrzymała wysoki poziom i bardzo pewnie utrzymała się w czołowej trójce. 

Fortuna podobnie jak pozostała dwójka nominowanych bukmacherów świetnie wygląda, jeśli chodzi transmisje na żywo. Dostępne mamy wszystkie najważniejsze rozgrywki piłkarskie, tenisowe turnieje, czy rozgrywki koszykarskie oraz siatkarskie. Wszystko to możemy śledzić w trybie pełnoekranowym w aplikacji, a więc pod tym względem jest naprawdę korzystnie. Oglądając transmisje możesz jednocześnie obstawiać zakłady, co też uznaliśmy za naprawdę duży plus. 

Aspekty techniczne niezbędne do obstawiania zakładów live w przypadku Fortuny również prezentują się bez zarzutu. Zakłady rozliczane są bardzo szybko, a kursy zmieniają się dynamicznie. Dodatkowo mamy dostępne przydatne statystyki oraz match-tracker. 

Fortuna na tle innych bukmacherów wyróżniła się również promocjami, które obejmują zakłady na żywo. Mowa tu chociażby o Happy Hours, która umożliwia typowanie live bez podatku. Warto też wspomnieć o opcji cashout, która także obejmuje kupony na żywo, co nie jest regułą u innych firm.

Zwycięzca

Najlepszy marketing

Zwycięzca

Bukmacher opiera swoje działania na dwóch filarach – dobrej jakości produkcie i intensywnej komunikacji marketingowej. Skalę działań marketingowych Superbet w Polsce można uznać za dominującą, ale jednocześnie nieustannie zwiększa się poziom kreatywności realizowanych kampanii. Przekłada się to na wzmacnianie pozycji i udziału rynkowego. Firma wykazuje się świeżym podejściem do tradycyjnych form reklamy telewizyjnej, czy outdoorowej. Takim pozytywnym przykładem jest kampania “GO SUPER” realizowana w wielu kanałach, także z wykorzystaniem ambasadorów marki. Superbet doskonale wykorzystuje także formy grywalizacji, loterie, bonusy, czy wydarzenia dla klientów i kibiców sportu. Zwycięzca aktywnie wspiera polski sport dzięki licznym projektom sponsoringowym.

Betclic od czasu powrotu na polski rynek zakładów zmierza jasno wytyczonym kursem po stronie komunikacji marketingowej, ale rok 2022 był dla brandu wyjątkowo udany. Kontynuacja działań w zakresie influencer marketingu weszła na jeszcze wyższy poziom kreatywności i jakości wspólnych produkcji z popularnymi twórcami, zwłaszcza w zakresie content wideo. Marka stawia na rozrywkę, dotarcie do młodej, nowoczesnej grupy docelowej poprzez takie projekty jak raperska, freestyle’owa bitwa Betclic Rap Royale, czy zaangażowanie w Fame MMA. Z charakterystyczną dla siebie świeżością i humorem, Betclic łączy także komunikację produktową z sukcesem wprowadzając takie kampanie jak “Wybierz swój kurs” i “Misje do ogarnięcia” ze specjalną edycją “Misja Dubaj”

Jako pierwsza na polskim rynku, Fortuna z tak dużym powodzeniem wprowadziła w 2022 roku prawdziwą brand hero marki. Kto dziś nie kojarzy firmy z “Boginią Fortuny”? Znakomicie zaplanowana i zasięgowa kampania niewątpliwie spełniła swoją funkcję i z gustem odświeżyła komunikację marketingową w stronę bliższą graczom i emocjom z gry. Marka kontynuuje także ogromne zaangażowanie sponsoringowe w polski sport, zwłaszcza piłkę nożną i sporty walki, pozostając aktywnym partnerem. Nieustannie ewoluuje także sposób komunikacji z graczami w social mediach, który w ubiegłych 12 miesiącach ponownie nabrał świeżości i luzu, nie zapominając jednocześnie o merytoryce, zwłaszcza w zakresie kontent wideo realizowanego z ekspertami.

STS przyzwyczaił graczy i obserwatorów rynku do zaawansowanych działań marketingowych w modelu 360. Firma sprawnie wykorzystuje relacje z mediami, a także PR-owy potencjał takich akcji, jak murale poświęcone legendom polskiej piłki nożnej. STS niezmiennie angażuje się jako jeden z największych w Polsce sponsorów polskiego sportu, utrzymując takie projekty jak sponsoring Reprezentacji Polski w piłce nożnej, czy angażując się w nowe, jak sponsoring Polskiej Ligi Siatkówki, Lechii Gdańsk i Widzewa Łódź. Docenić należy spójność komunikacji we wszystkich kanałach oraz skalę zaangażowania w mundialową odsłonę kampanii “Jesteś gotowy. Możesz wygrywać.”, która buduje pewność siebie obecnych i potencjalnych klientów.

Marka jest w dalszym ciągu na etapie ekspansji i budowania rozpoznawalności oraz zaufania większego grona użytkowników. Rok 2022 był dla Superbet najintensywniejszy w działaniach marketingowych na polskim rynku w dotychczasowej historii, a jednocześnie firma dołożyła wiele kreatywności do realizowanych przez siebie projektów, większe zaangażowanie mediowe, kolejne udoskonalenia w rozwiązaniach free to play i akcjach bonusowych dla graczy. Superbet w sposób niestandardowy stara się wykorzystywać współpracę z influencerami, sportowcami i mediami. Marka nadała nowego wymiaru, także w wydawało się do tej pory archaicznym kanale komunikacji, wykorzystując w ciekawy sposób powierzchnie outdoorowe. Sukcesem okazała się także organizacja w turnieju szachowego Superbet Rapid & Blitz połączonego z wizytą Garriego Kasparowa. Świetnym podsumowaniem działań marketingowych Superbet był oczywiście mundial na czele z bardzo dobrze ocenianą, wielokanałową odsłoną kampanii GO SUPER i masą działań produktowych, promocyjnych i loterią Super Strzał. Marka pozostała aktywna w zakresie sponsoringu sportu, optymalizując swoje działania do najważniejszych i nowych projektów.

Zwycięzca

Odpowiedzialny bukmacher

Zwycięzca

Rok 2022 dla marki STS obfitował w wiele działań społecznej odpowiedzialności biznesu. Na szczególne wyróżnienie zasługują działania firmy i fundacji STS wspierające sportowców, także tych z niepełnosprawnościami. Działania te realizowane są od wielu lat, ale w minionym roku przybrały na mocy, co ewidentnie wpisuje się w strategię marki. Firma angażuje w CSR także podmioty sponsorowane i dzięki tej synergii udaje się realizować projekty z jeszcze większym rozmachem. Szczególnym zaangażowaniem w minionym roku wykazały się Lech Poznań i Jagiellonia Białystok. STS transparentnie komunikuje także prace nad wdrażanymi przez siebie rozwiązaniami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Fortuna konsekwentnie i cyklicznie realizuje swoje projekty CSR, nagłaśniając ważne społecznie tematy. Firma ponownie zorganizowała akcję raKOut i trzecia edycja była strzałem w dziesiątkę. Liczba KO na 77 gali KSW i zaangażowanie firmy sprawiły, że na rzecz Cancer Fighters i walki z nowotworami, przekazano rekordową kwotę 100 000 pln. Rok 2022 to także kontynuacja przez Fortuna 1 Liga plebiscytu na piłkarza miesiąca. Wyłoniony w drodze głosowania przez kibiców laureat wskazywał cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek przekazywał 10 000 zł. Akcja angażowała sponsora, organizatora rozgrywek i kluby ligi.

Rok 2022 był dla STS i Fundacji Sport Twoją Szansą czasem bardzo intensywnym w zakresie działań społecznej odpowiedzialności biznesu. Znów wsparcie otrzymało wielu sportowców, także niepełnosprawnych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje akcja “Gotowi na Challenge” zorganizowana we współpracy z Polską Ligą Siatkówki, w ramach której firma odwiedziła 14 klubów Plus Ligi, motywując kibiców do przyjścia na mecz przekazaniem 1pln za każdego kibica na rzecz trzech fundacji. Na uwagę zasługuje także współpraca z fundacją “CukierAsy”. Piłkarze Lecha zagrali mecz pucharowy z logo tej fundacji w Izraelu (zamiast logo STS), promując jej działalność. Fundacja została wybrana w głosowaniu kibiców. Przekazano także na jej rzecz koszulkę Lecha z podpisami zawodników. Kolejna akcja związana była ze współpracą z Jagiellonią Białystok. Retro koszulki z meczu Jagiellonii z Lechem zlicytowano na rzecz Białostockiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. STS stawia także na komunikację związaną z odpowiedzialną grą, zapowiadając rozwiązania algorytmiczne do rozpoznawania graczy z potencjalnymi problemami w tym zakresie.

WOŚP to jedna z najpopularniejszych fundacji charytatywnych w Polsce, a jej poczynania postanowił wesprzeć w ciekawej akcji bukmacher Superbet. Firma swoje społeczne zaangażowanie biznesu postanowiła przeprowadzić z zaangażowaniem ambasadorów marki w kreatywny sposób. Dzięki formule aukcji Superbet zebrał aż 120 000 złotych na rzecz organizacji kierowanej przez Jerzego Owsiaka. Licytować można było trening golfa z Jerzym Dudkiem, trening MMA z Janem Błachowiczem i wyjazd na mecz ze Sławomirem Peszko. Najwyższą kwotę udało się jednak uzyskać dzięki przekazaniu specjalnego Mini Coopera, skonstruowanego niegdyś w popularnym programie motoryzacyjnym.

Zwycięzca

Debiut roku

Zwycięzca

Bukmacher Go+bet był jedynym debiutantem na polskim rynku bukmacherskim w roku 2022. Mimo braku konkurencji w tej kategorii postanowiliśmy przyznać firmie statuetkę, ponieważ Go+bet zaprezentował się pozytywnie na tle ubiegłorocznych debiutantów dzięki solidnej ofercie pregame i live. Oferowane zakłady wyróżniają się także w kluczowych sportach, jak piłka nożna i tenis. Już w pierwszym roku działalności udało się wdrożyć sprawnie działający cashout oraz edytor zakładów. W staraniach o pierwszych klientów, bukmacher oferuje także szeroką paletę dostępnych bonusów i promocji.

Zwycięzca

Nagroda użytkowników

Zwycięzca

O tym, kto otrzyma statuetkę w tej kategorii decydowali użytkownicy. Przez dwa tygodnie na stronie LegalniBukmacherzy.pl można było oddać głos na swojego ulubionego legalnego bukmachera. Nie było operatora, który nie otrzymałby choćby jednego głosu, jednak ponownie bezkonkurencyjny okazał się Superbet. Warto zaznaczyć, że nagrodę od użytkowników otrzymał on już trzeci rok z rzędu.

Nagroda użytkowników 2022
Zwycięzca
Nagroda użytkowników 2022

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close