Nagrody bukmacherskie 2021

Początek nowego roku to czas na podsumowanie. Tak jak w poprzednich trzech edycjach także i tym razem mamy zaszczyt przedstawić zwycięzców nagród bukmacherskich. W tym roku zmieniły się niektóre kategorie. Postanowiliśmy docenić te firmy, które kładą duży nacisk na rozwój oferty zakładów, nie zapominając jednak o tym, że na dobry produkt składają się także inne elementy. Poniżej pełna lista naszych nominacji i zwycięzców – a więc najlepszych polskich bukmacherów w danych kategoriach.

Kategorie:

Harmonogram:

  • 10.01.2022
    Ogłoszenie nominacji
  • 10-23.01.2022
    Głosowanie użytkowników
  • 25.01.2022
    Gala Nagrody Bukmacherskie 2021

Bukmacherski debiut roku

Zwycięzca: Betcris

Nominowani:

Nagroda za najlepszy bukmacherski debiut roku 2021 powędrowała w ręce bukmachera Betcris. Podejmując taką decyzję kierowaliśmy się przede wszystkim bardzo rozwiniętą ofertą zakładów sportowych, którą posiada Betcris. Duża liczba rynków na niemal wszystkie ważniejsze dyscypliny to rzadkość, zwłaszcza u tak młodych bukmacherów. Ponadto firma dysponuje świetnymi zakładami na e-sport, co potwierdza zwycięstwo również w tej kategorii. Niebagatelne znaczenie miały również aspekty, które przyciągają graczy i pozwalają ich utrzymać na dłużej, a więc oferta powitalna oraz promocje. W obu tych kluczowych elementach Betcris wypada więcej niż solidnie i w pełni zasłużył na miano najlepszego debiutanta 2021 roku.

Bukmacherski debiut roku

Zwycięzca: Betcris

Fuksiarz

Fuksiarz dał się poznać jako bardzo nowoczesny bukmacher. Posiada swój kreator zakładów, a także aplikację mobilną, co nie jest częstym zjawiskiem wśród nowych bukmacherów.

Największą zaletą Fuksiarza są zdecydowanie promocje, które są bardzo rozbudowane i należą do ścisłej czołówki wśród bukmacherów. Nie brakuje zarówno tych długoterminowych ofert promocyjnych, jak i tych krótkoterminowych, które pojawiają się z okazji ważniejszych wydarzeń sportowych. Na szczególny plus zdecydowanie trzeba zapisać również stałą promocję „Cashback bez końca”, dzięki której gracze regularnie dostają zwroty za przegrane zakłady oraz pionierskie „Early Payout” pozwalające na wygrywanie zakładów przed końcem meczu.

Betcris

W 2021 roku do grona legalnych bukmacherów dołączył Betcris. I choć nominacja jest niejako automatyczna, to bukmacher ten zasłużył, aby docenić jego bardzo dobry produkt.

Imponujące jest to, że Betcris od samego początku swojego istnienia nie skupiał się wyłącznie na jednej dyscyplinie i od razu oferował rozbudowane zakłady na kilka z nich. Należy wyróżnić piłkę nożną, koszykówkę, boks, hokej oraz tenis. Duże wrażenie robi także oferta powitalna. Ponadto bukmacher solidnie prezentuje się, jeśli chodzi o promocje. Najciekawszą z nich jest „Betcris+”, która pozwala na zwyększenie wygranej. Dobrze prezentują się również promocje poświęcone europejskim pucharom w piłce nożnej oraz na esport.

Betters

Betters przede wszystkim może pochwalić się bardzo dobrą ofertą przedmeczową oraz dobrą ofertą zakładów na żywo jeśli chodzi o najważniejsze dyscypliny takie jak piłka nożna, tenis i boks. Ponadto bukmachera warto wyróżnić za wysokie kursy i solidną ofertę na esport.

Betters na przestrzeni roku bardzo rozbudował także swój dział promocji, a szczególnie tych długoterminowych. Promocje takie jak „Tygodniówka”, unikatowa „Kontroferta” mająca na celu zwiększenie wygranej na kuponach SOLO, czy też „Zakład Łańcuch” pozwalający na łatwiejsze wygrywanie kuponów AKO sprawiają, że gracz typujący w Betters ma znacznie większe szanse na wygrywanie swoich zakładów.

Najlepszy customer service

Zwycięzca: LVBET

Nominowani:

Obstawianie zakładów z pozoru wydaje się kwestią łatwą, lecz ci, którzy regularnie korzystają z promocji lub licznych bonusów bukmacherskich wiedzą, że często w pewnych sprawach potrzebna jest rzetelna pomoc, która potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości. W tym roku nagrodę za najlepszą obsługę klienta otrzymał LVBET.

Wybór padł na tego bukmachera z kilku względów. Przede wszystkim czat dostępny jest całodobowo, a więc gracze mogą korzystać z pomocy konsultantów non stop. Sami konsultanci także posiadają bardzo dużą wiedzą o wszystkich elementach serwisu i są pomocni niezależnie od zadanego pytania. Ich rzetelność wydatnie potwierdza także nasze badanie bukmacherskie, które wykazało, że zdaniem użytkowników LVBET posiada najwyższą jakość obsługi klienta. Kolejny ważny element to bardzo krótki czas oczekiwania na połączenie z konsultantem. Te elementy sprawiły, że LVBET w naszym mniemaniu może pochwalić się najlepszą obsługą klienta.

Najlepszy customer service

Zwycięzca: LVBET

LVBET

LVBET zawsze wyróżniał się wysokiej klasy działem pomocy, więc to, że w tym roku znalazł się w gronie nominowanych nie było dla nas żadną niespodzianką. Konsultanci tego bukmachera pracują całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, dzięki czemu jego klienci mogą uzyskać wsparcie o każdej porze dnia i nocy.

Bukmacher ten dba o to, by jego pracownicy byli znakomicie wyszkoleni i potrafili szybko i sprawnie odpowiedzieć na wszelkie pytania, zachowując przy tym wysoką kulturę osobistą. Można skontaktować się z nimi poprzez czat na żywo, formularz i e-mail.

Ostatnią, ale bez wątpienia istotną zaletą tego bukmachera jest czas oczekiwania na połączenie – w przypadku czatu na żywo z reguły połączeni byliśmy natychmiastowo. Z kolei czas oczekiwania na odpowiedź na zgłoszenie z formularza nie przekraczał 20 minut.

Superbet

Pracownicy biura obsługi klienta Superbet wyróżniają się nieprzeciętnym wyszkoleniem i sporą wiedzą na temat swojego serwisu – udało im się w pełni odpowiedzieć na wszystkie zadane przez nas pytania, przy zachowaniu wysokiej kultury osobistej.

Dużymi zaletami tego serwisu są również 24-godzinny czas pracy, bardzo dobry dział FAQ oraz kilka form kontaktu. W przypadku działu FAQ, mamy do czynienia z intuicyjnie zaprojektowanym działem z szybką i płynnie działającą wyszukiwarką. Jeśli nie znajdziemy tam interesującej nas informacji, możemy skorzystać z czatu na żywo, bota, czy też kontaktu przez e-mail i WhatsApp.

Superbet posiada wyjątkowo równy dział pomocy, nie tylko jeśli mamy na myśli jakość pracy konsultantów. Bardzo dobrze wypadł również czas reakcji jego pracowników, zarówno w przypadku czatu na żywo, jak i formularza zgłoszeniowego. Nominacja jak najbardziej zasłużona.

STS

STS, jak na największego bukmachera na polskim rynku przystało, dba o to, by jego klienci mogli otrzymać wsparcie o dowolnej porze dnia i nocy. Mimo ogromnej liczby zarejestrowanych użytkowników, nie ma większych problemów, by połączyć się z konsultantami, niezależnie od tego czy korzystamy z czatu na żywo, czy z formularza zgłoszeniowego.

To właśnie czas oczekiwania i jakość odpowiedzi zaliczyliśmy jako największy plus tego bukmachera. Jego pracownicy są znakomicie wyszkoleni, a przy tym potrafią szybko i sprawnie udostępnić informacje na dany temat. Wszystko to z zachowaniem najwyższej kultury osobistej.

Dla graczy, którzy wolą samodzielnie znaleźć informacje na nurtujące ich pytania przeznaczony jest dział FAQ. STS zadbał o to, by odpowiedzi w nim zawarte były opisane w sposób prosty i możliwie jak najbardziej przystępny, nawet dla początkujących graczy.

Najlepsza oferta na tenis

Zwycięzca: Fortuna

Nominowani:

Fortuna to ścisła czołówka, jeśli chodzi o ofertę sportową na większość najważniejszych dyscyplin i nie inaczej jest w tenisie. Wybraliśmy Fortunę jako najlepszego bukmachera do typowania tego sportu przede wszystkim ze względu na bardzo dobrze zbilansowaną ofertę przedmeczową i live. Gracze obstawiający na oba sposoby mają do dyspozycji bardzo dużą liczbę rynków zarówno tych podstawowych jak i wyspecjalizowanych. Kursy na mecze pojawiają się bardzo szybko, co również wyróżnia bukmachera na tle konkurencji. Oferta to jedno, ale Fortuna daje swoim użytkownikom możliwość korzystania z bardzo dużej liczby transmisji z najważniejszych turniejów rangi ATP i WTA. Podsumowując obstawiając tenis w Fortunie gracz znajdzie tam wszystko, czego potrzebuje. Szeroką ofertą pre-match i live, liczne transmisje oraz regularnie pojawiające się promocje specjalne na mecze tenisowe.

Najlepsza oferta na tenis

Zwycięzca: Fortuna

etoto

Pierwszy z bukmacherów nominowanych przez nas w tej kategorii dla wielu graczy może być zaskoczeniem, gdyż w świadomości wielu typerów Etoto nie funkcjonuje jako serwis pierwszego wyboru. Tymczasem wyniki naszego testu jasno pokazują, że oferta zakładów na tenis ziemny od bukmachera Etoto to absolutny TOP na polskim rynku. Czym w ubiegłym roku wyróżniła się oferta na tenis ziemny od Etoto?

W przypadku topowych turniejów bukmacher proponuje olbrzymią liczbę blisko 100 rynków zakładów przedmeczowych na każde spotkanie. Eksperci tenisowi dostali do ręki kursy dotyczące nie tylko samego wyniku meczu, ale również scenariuszy w poszczególnych gemach oraz setach, a także zakłady na statystyki zawodników. Również sekcja na żywo zasłużyła na wysokie noty. Topowe turnieje opakowane zostały w sporą paczkę kursów, przydatne statystyki oraz Match Tracker, dzięki którym nieco łatwiej można skonstruować zwycięski kupon.

Jeśli dodamy do tego solidne kursy z marżą niższą od 4%, zakłady długoterminowe wystawiane nawet na pół roku przed pierwszym turniejowym meczem, możliwość łączenia typów przedmeczowych i na żywo na tym samym kuponie oraz cotygodniowy bonus dedykowany specjalnie dla typerów obstawiających tenis za pomocą aplikacji mobilnej, to widzimy skalę pracy, jaką na rzecz graczy specjalizujących się w tej dyscyplinie wykonali pracownicy bukmachera Etoto.

STS

Kolejna nasza nominacja w tej kategorii wędruje w ręce STS. Bukmacher ten zadbał w ubiegłym roku o ekspertów od tenisa i oddał w ich ręce produkt z najwyższej półki. Tym co rzuca się w oczy w przypadku oferty STS jest gigantyczna wręcz liczba pokrywanych turniejów i rozgrywek. STS jako jedyny serwis obok Fortuny proponuje kursy na nawet najbardziej egzotyczne rozgrywki tenisowe i za to należy mu się spory plus.

Co prawda należy przyznać, że lista dostępnych rynków na te niszowe rozgrywki prezentuje się znacznie słabiej od oferty na topowe turnieje, ale coś za coś. Pozostałe produkty z tenisowej oferty bukmachera STS to absolutnie najwyższy poziom na rynku. Na klientów tego operatora czeka spora paczka zakładów przedmeczowych, a marża na tenis w okolicach 5% stawia STS w ścisłej czołówce. Klienci STS mogą mieć także pewność, że jeśli akurat rozgrywany jest jakiś prestiżowy turniej, to na stronie bukmachera będzie czekał na nich atrakcyjny bonus dedykowany specjalnie pod to wydarzenie.

Prawdziwym majstersztykiem jest sekcja tenisowych zakładów na żywo. Liczba pokrywanych turniejów, ilość opcji zakładów na każdy mecz, Match Tracker, mnóstwo statystyk na żywo oraz gigantyczna, niespotykana u żadnego innego operatora ilość transmisji w livestreamach sprawia, że tenisowa oferta od STS zadowoli nawet najbardziej wymagającego gracza.

Fortuna

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć serwisu Fortuna. Ten legalny operator od przeszło 20 lat oddaje w ręce polskich typerów produkty na najwyższym poziomie, a oferta zakładów tenisowych znakomicie wpisuje się w tę strategię i jest jedną z najważniejszych sekcji na stronie. Co czyni ofertę Fortuny na tenis ziemny tak konkurencyjną?

Przede wszystkim olbrzymia liczba pokrywanych rynków. Podobnie jak bukmacher STS, tak samo Fortuna nie miała w ubiegłym roku pod tym względem konkurencji na polskim rynku i oddawała w ręce graczy kursy na zdecydowanie najwyższą ilość turniejów, nawet tych niszowych. Nie zawiodą się również typerzy, którym w szczególności zależy na sporej liczbie kursów dostępnych na każde wydarzenie. Oferta Fortuny na tenis to kilkadziesiąt rynków przedmeczowych i na żywo, a graczom do gustu powinny przypaść chociażby kursy dotyczące statystyk poszczególnych zawodników w trakcie meczu.

Również tenisowa sekcja live od Fortuny to najwyższa półka na rynku. Do dyspozycji graczy jest sporo pokrywanych rynków, turniejów i opcji zakładów, a jeśli chodzi o ilość transmisji w livestreamach to prawdopodobnie tylko STS może pod tym względem konkurować z Fortuną. Dodajmy do tego mnóstwo statystyk przydatnych w kontekście obstawienia zwycięskiego zakładu, czat na żywo pozwalający podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi graczami, najwyższe w trakcie naszego testu kursy na tenis z marżą na poziomie nieco ponad 3%, możliwość łączenia typów przedmeczowych z selekcjami na żywo na tym samym kuponie oraz promocje lub konkursy typerów dedykowane pod topowe turnieje.

Najlepsza oferta na esport

Zwycięzca: Betcris

Nominowani:

Walka o miano najlepszej oferty na e-sport była bardzo wyrównana, a ostatecznie nagrodę zgarnia ten najmłodszy z kandydatów – Betcris. Firma jest bardzo świadoma, że zakłady na e-sport rozwijają się prężnie i w zasadzie od początku swojego istnienia mocno zaangażowała się w tę dziedzinę, tworząc świetną sekcję e-sportową. Kluczowe było zaproponowanie bardzo dużej liczby gier, możliwych do obstawiania, która wynosi około 10. Każda z nich okraszona jest także rozbudowaną ofertą przedmeczową, sięgająca nawet ponad 50 rynków na dane wydarzenie. W dodatku często pojawiają się promocje specjalne oraz transmisje, uatrakcyjniające zakłady na sport elektroniczny. Wszystkie zakłady poparte są także bardzo dobrymi kursami.

Najlepsza oferta na esport

Zwycięzca: Betcris

STS

STS to od wielu lat jeden z potentatów również, jeśli chodzi o esport. Wyróżnia go rozbudowana sekcja poświęcona tej szeroko pojętej dyscyplinie. Gracze, którzy skorzystają z jego oferty mogą liczyć na niewysokie marże, dużą ilość wydarzeń do obstawiania, solidne zakłady live oraz wysokiej jakości transmisje. Wszystko to dostępne w znakomicie zaprojektowanej sekcji esportowej.

Tym co najbardziej wyróżnia tego bukmachera jest jednak bardzo duża liczba dyscyplin. Podczas testów, w formie prematch i live można było obstawiać m. in. CS: GO , LoL, DoTA 2, SC 2, Rainbow 6, Valorant, Wild Rift, Age of Empires, King of Glory, CrossFire i Mobile Legends.

STS jest bardzo aktywny w social mediach, gdzie posiada własne strony poświęcone sportom elektronicznym, zarówno na Facebooku, jak i Twitterze. Swego czasu angażował dużą ilość środków i energii we wspieranie organizacji esportowych, różnego rodzaju turniejów, jak i samych esportowców.

Betcris

Bukmacher Betcris przebojem wdarł się na polski rynek zakładów bukmacherskich. Od samego początku, jego głównym celem było zainteresowanie swoją marką ludzi młodych, o czym świadczy chociażby nawiązanie współpracy ze znanym i lubianym streamerem Piotrem „Popo” Węgrzynem z popularnego teamu Xayoo.

To tyle, jeśli chodzi o marketing, a co z jakością oferty esportowej? Sport elektroniczny śmiało można nazwać oczkiem w głowie włodarzy bukmachera Betcris. Znajdziemy u niego bogatą ofertę wydarzeń i rynków, transmisje z najważniejszych wydarzeń, blog z zapowiedziami najciekawszych turniejów oraz, przede wszystkim, atrakcyjne kursy na najpopularniejsze sieciówki.

Gracze mogą obstawiać m. in. LoL, DoTA 2, CS: GO, SC II, KoG, Valorant, FIFA, PUBG, Rainbow 6 i Age of Empires, co czyni jego ofertę zakładów jedną z najbardziej rozbudowanych. Podsumowując, Betcris esportem stoi i nieprzypadkowo znalazł się w gronie nominowanych.

LVBET

LVBET niemal od początku swojego istnienia stawia w dużej mierze na esport, angażując się we współpracę z popularnymi esportowcami i organizacjami ich zrzeszającymi. W ostatnim czasie było głośno o współpracy tego bukmachera z legendarnym Januszem „Snaxem” Pogorzelskim, a także z Anonymo – obecnie najmocniejszym polskim teamem CS: GO.

Jeśli chodzi o samą sekcję esportową LVBET, to stoi ona nieprzerwanie na bardzo wysokim poziomie. Znajdziemy tam bogatą ofertę przedmeczową, całkiem przyzwoite kursy na najważniejsze wydarzenia i bardzo dobre zakłady live z transmisjami. Bukmacher ten jest również jednym z liderów pod względem liczby rynków bukmacherskich na sport elektroniczny.

Wśród dostępnych do obstawiania gier znalazły się praktycznie wszystkie popularne sieciówki, w tym CS: GO, LoL, DoTA 2, Valorant, Rainbow 6, StarCraft II, King of Glory, Age of Empires oraz FIFA. Co ważne, lista gier jest cały czas aktualizowana o nowe pozycje.

TOTALbet

TOTALbet należy do bukmacherów posiadających osobną sekcję przeznaczoną na wydarzenia esportowe. Chociaż nie ma w swojej ofercie największej liczby dyscyplin, to bez problemu znajdziemy u niego zakłady na najważniejsze turnieje w CS: GO, DoTA 2 czy LoL, a więc na zdecydowanie najpopularniejsze sieciówki. Dostęp do zakładów można uzyskać w bocznym menu oferty lub bezpośrednio w specjalnej sekcji esportowej.

Najmocniejszymi punktami oferty esportowej TOTALbet są bez wątpienia kursy, które należą do najwyższych na polskim rynku. Bukmacher ten wyróżnia się również licznymi promocjami, współpracą z esportowcami i organizacjami. W ostatnim czasie kooperował ze znaną agencją zajmującą się sportem elektronicznym – GG.

TOTALbet wyróżnią się również możliwością śledzenia transmisji z najważniejszych wydarzeń. Na plus zaliczyć należy również doskonałe statystyki zawodników i organizacji esportowych oraz mocno zaangażowane w esport media społecznościowe.

eWinner

eWinner stał się prawdziwym mecenasem sportu elektronicznego, o czym świadczy zaangażowanie się we współpracę z Polską Ligą Esportową, będącą liderem w organizacji eventów z tej szeroko pojętej dyscypliny w naszym kraju. Co więcej, eWinner zdarzało się również samemu organizować eventy esportowe.

Jeśli chodzi o ofertę zakładów na esport w eWinner, to wyróżnia się ona na tle konkurencji w dużej mierze za sprawą różnego rodzaju promocji, zarówno stałych, jak i tymczasowych. Klienci tego bukmachera mogą obstawiać esport bez podatku i korzystać z boostów w ramach oferty Wielkie Kursy, w której nie brakuje wydarzeń z CS: GO i League of Legends.

Innymi mocnymi punktami tego bukmachera są niewysokie marże, możliwość tworzenia własnych zakładów za pomocą opcji Custom Bet, a także bogata oferta dyscyplin esportowych i rynków, w tym również zakładów terminowych, dotyczących osiągnięć topowych organizacji w rankingach.

Najlepsza oferta na żużel

Zwycięzca: eWinner

Nominowani:

eWinner stawia na żużel i zdecydowanie zasłużył na miano najlepszego bukmachera do obstawiania tej dyscypliny sportu. Na tle konkurencji wyróżnia się kilkoma kwestiami, ale na wstępie należy wspomnieć o regularnie pojawiającej się promocji “Postaw na żużel”, która bardzo uatrakcyjnia obstawianie. Promocje na żużel u konkurencji to rzadkość, ale nie jest to jedyny aspekt, w którym eWinner przewyższa konkurencję. Trzeba także podkreślić świetnie funkcjonujące zakłady live, w których gracze, dzięki szybkiemu reagowaniu bukmachera na wydarzenia torowe mogą bez trudu obstawiać każdy kolejny wyścig. Co najmniej solidnie wygląda także oferta przedmeczowa, w której znajdziemy liczne klasyczne oraz specjalne zakłady zarówno na turnieje indywidualne, jak i mecze ligowe. Ponadto firma daje do dyspozycji rozbudowane rynki nie tylko na ważniejsze wydarzenia, ale również te o znacznie mniejszej rangi. eWinner to  również sponsor tytularny 1 ligi żużlowej, Apatora Toruń oraz jeden z głównych sponsorów PGE Ekstraligi, co także pokazuje jak ważny jest “czarny sport” dla tego bukmachera.

Najlepsza oferta na żużel

Zwycięzca: eWinner

STS

Największym atutem tego bukmachera, jeśli chodzi o żużel jest szerokość oferty. Gracze mogą tam korzystać ze wszystkim najważniejszych rynków (m.in. H2H, under/over, handicapy), ale także z szeregu zakładów specjalnych (np. liczba podwójnych zwycięstw drużyny, wynik meczu w danym fragmencie spotkania).

Bez zarzutu prezentuje się także liczba możliwych do obstawiania rozgrywek.
W przypadku zakładów live STS ma trochę problemów z szybkim rozliczaniem zakładów, a więc gracze nie zawsze mogą typować każdy wyścig.

LVBET

LVBET mocniej w żużel zaangażował się przed sezonem 2021, kiedy to został sponsorem Fogo Unii Leszno. Ten ruch miał niebagatelny wpływ na rozwój oferty na żużel u tego bukmachera.

Bardzo duże atuty LVBET w przypadku żużla to liczne zakłady długoterminowe oraz zakłady specjalne, które dostępne są przy okazji ważniejszych meczów. Gracze mogą obstawiać bardzo szeroki zakres rozgrywek, a więc właściwie wszystkie ważniejsze ligi oraz turnieje indywidualne.

Oferta przedmeczowa również wygląda solidnie, ale prezentuje się nieco słabiej niż w przypadku eWinner oraz STS. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o zakłady live. W przypadku promocji LVBET skierowany jest wyłącznie do kibiców Unii Leszno.

eWinner

Bukmacher eWinner to sponsor tytularny eWinner 1. Ligi Żużlowej, drużyny eWinner Apatora Toruń oraz jeden z ważniejszych sponsorów PGE Ekstraligi, a więc jego nominacja do nagrody najlepszego bukmachera z ofertą na żużel nie jest zaskoczeniem.

eWinner pod względem typowania żużla to bukmacher niemal kompletny. Oferta jest bardzo wyspecjalizowana i gracze przy okazji obstawiania większych i mniejszych zdarzeń mogą znaleźć bardzo rozbudowany zakres rynków. Nie brakuje istotnych w żużlu zakładów H2H, under/over punktów, czy też zawodnika z największą liczbą punktów w meczu.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zakres rozgrywek. Gracze w eWinner typować mogą absolutnie wszystko. Od zawodów rangi Grand Prix przez polskie rozgrywki aż do turniejów młodzieżowych. Niezależnie od rangi zawodów oferta zawsze jest na wysokim poziomie.

Bez zarzutu funkcjonują także zakłady live. Firma zawsze bardzo szybko rozlicza zakłady, a więc bez trudu można typować każdy wyścig, co nie jest regułą wśród konkurencji.

Tym, czym najmocniej wyróżnił się eWinner to promocje specjalne poświęcone żużlowi. Przy okazji niemal każdego żużlowego weekendu bukmacher oferuje promocję „Postaw na żużel”, która dodatkowo uatrakcyjnia ofertę.

Najlepsza oferta na sporty walki

Zwycięzca: Fortuna

Nominowani:

Pod względem oferty na sporty walki Fortuna właściwie nie ma sobie równych na rynku legalnych polskich bukmacherów. To jak mocno firma stawia na MMA dodatkowo podkreśla sponsorowanie gal KSW oraz High League. Jednakże bezdyskusyjnie największą zaletą Fortuny są bardzo szybko pojawiają się, rozbudowane rynki zdarzeń. Gracze niezależnie od tego czy mówimy o boksie czy MMA zawsze bardzo szybko mogą korzystać z pełnej oferty zakładów, w której skład wchodzi blisko 30 rynków, co jest świetnym wynikiem. Ponadto Fortuna dysponuje bardzo atrakcyjnymi kursami na sporty walki oraz regularnie pojawiającymi się promocjami specjalnymi z okazji najważniejszych gal. Wrażenie robi także fakt, iż możemy obstawiać nie tylko głośniejsze pojedynki, ale również starcia na mniejszych galach. Kolejnym bardzo dużym atutem jest licencja do transmitowania wszystkich gal UFC oraz wyłączne prawo do zakładów na walki federacji High League.

Najlepsza oferta na sporty walki

Zwycięzca: Fortuna

Fortuna

Fortuna jest bukmacherem z jedną z najlepszych ofert zakładów na sporty walki wśród legalnych operatorów online. Oferta dostępnych gal, walk i rynków na MMA i boks jest imponująca i tak naprawdę trudno znaleźć bukmachera, który mógłby się pod tym względem równać z Fortuną. Co ciekawe, bukmacher ten jako jedyny wystawia  kursy również na walki jeszcze niepotwierdzone.

Skoro już o kursach mowa, to prezentują się one znakomicie w przypadku zakładów na mieszane sztuki walki – z reguły nie przekraczają 5,5%. Na plus zaliczyć należy również fajnie napisane zapowiedzi najważniejszych pojedynków i gali ze świata mieszanych sztuk walki. W ofercie Fortuny pojawiają się również bonusy i promocje na najbardziej medialne gale i walki.

Bukmacher Fortuna mocno angażuje się we współpracę z popularnymi federacjami mieszanych sztuk walki, w tym KSW i High League, na którą bukmacher ten ma wyłączność na wystawianie ofert kursowych. Ponadto, jako jeden z niewielu pozwala śledzić transmisje z gal UFC.

TOTALbet

Sporty walki są obecnie jednym z najważniejszych elementów oferty zakładów w TOTALbet. Bukmacher ten w pierwszej kolejności wyróżnia się bardzo dużą liczbą promocji na tę szeroko pojętą dyscyplinę. Przykładowo, w ostatnim czasie można było zdobyć u niego dostęp PPV do transmisji z gali popularnych federacji.

Ponadto, TOTALbet działa aktywnie na polu sponsorskim – współpracuje z organizacją FEN i jest partnerem Heraklesów, czyli najważniejszych nagród w polskim MMA. Warto również wspomnieć o tym, że bukmacher ten jest oficjalnym sponsorem organizacji Punchdown i jako jedyny wystawia kursy na organizowane przez nią gale.

Poza zakładami na gale federacji wspieranych przez tego buka, w jego ofercie znaleźć można m. in. dużą liczbę zakładów na wydarzenia sygnowane markami UFC i Armia Fight Night. Co ważne, kursy na te wydarzenia wystawiane są często z dużym wyprzedzeniem.

STS

Wśród nominowanych w tej kategorii znalazł się również największy bukmacher w Polsce – STS. Jego ofertę wyróżnia szeroka liczba wydarzeń, która obejmuje nie tylko najważniejsze walki bokserskie i MMA, takie jak UFC, KSW, FEN czy Bellator, ale również gale walk na gołe pięści, czy pojedynki kickbokserskie. Liczba wydarzeń ze świata sportów walki w STS jest więc naprawdę imponująca.

Bukmacher ten oferuje również atrakcyjne kursy na tego typu dyscypliny, jedne z najwyższych na polskim rynku. Dobrze prezentuje się również liczba dostępnych rynków, w szczególności na najważniejsze pojedynki w mieszanych sztukach walki.

Dodatkowo, na jego blogu pojawiają się liczne wpisy na temat najważniejszych walk bokserskich i MMA. Znajdziemy u niego również transmisje z gal UFC, co należy uznać za dużą zaletę, biorąc pod uwagę ceny PPV.

Najlepsza oferta na piłkę nożną

Zwycięzca: STS

Nominowani:

Piłka nożna to zdecydowanie najważniejsza dyscyplina dla bukmacherów, dlatego zwycięstwo w tej kategorii jest bardzo istotne. W tym roku nagroda przypada dla STS, który na tle niezwykle ostrej konkurencji finalnie wypadł najsolidniej w każdym analizowanym przez nas elemencie. Największą siłą STS są bezapelacyjnie świetne zakłady na żywo. Liczba rynków, sprawność działania, reagowanie na wydarzenia boiskowe, czy też bardzo liczne transmisje live sprawiają, że typowanie na żywo meczów piłkarskich w STS jest w 100% korzystne. Wspomniane transmisje stanowią bardzo duży atut bukmachera, ponieważ obejmują nie tylko najbardziej prestiżowe rozgrywki jak Serie A, czy Bundesligę, ale także te nieco mniej popularne, których nie transmitują żadne polskie telewizje. Jedna z dwóch największych firm bukmacherskich oferuje także bardzo solidną ofertę przedmeczową, która przy okazji ważniejszych meczów sięga nawet 250 rynków. Nie brakuje zakładów łączonych oraz specjalnych. STS regularnie publikuje także promocje specjalne na mecze piłkarskie oraz jest oficjalnym partnerem reprezentacji Polski, co także ma znaczący wpływ na liczbę zakładów oraz promocji na mecze naszej kadry.

Najlepsza oferta na piłkę nożną

Zwycięzca: STS

STS

Legalny bukmacher STS od lat aktywnie wspiera piłkarską reprezentację Polski oraz kilka zespołów ligowych, a spory nacisk kładziony na futbol doskonale widać po ofercie zakładów dotyczących tej dyscypliny. Każdy typer specjalizujący się w piłce nożnej rejestrując konto gracza w STS ma całkowitą pewność, że w jego ręce bukmacher odda produkt z najwyższej półki, a niektóre sekcje prezentują się naprawdę fenomenalnie.

Mamy tu na myśli przede wszystkim zakłady na żywo. Pod tym względem STS nie ma na polskim rynku konkurencji, a lista pokrywanych lig i rozgrywek musi robić wrażenie. Podobnie zresztą jak ilość meczów transmitowanych na żywo w livestreamach, gdzie poza Bundesligą, Serie A oraz La Ligą można w niezłej jakości obejrzeć spotkania z najbardziej egzotycznych lig świata (spory plus za możliwość oglądania w tym samym momencie dwóch różnych spotkań na komputerze oraz w aplikacji mobilnej).

Piłkarski produkt od bukmachera STS uzupełniają bardzo solidne kursy, bogata oferta zakładów przedmeczowych, sporo rynków długoterminowych oraz atrakcyjne i – co równie ważne – regularne promocje dedykowane stricte dla typerów obstawiających futbol. Tacy gracze mogą liczyć nie tylko na codzienny Hit Dnia oraz Superofertę, ale również mają gwarancję, że jeśli akurat odbywa się jakiś atrakcyjny mecz, to na stronie bukmachera STS będzie czekał na nich ciekawy bonus.

Fortuna

Drugim bukmacherem nominowanym przez nas za najlepszą ofertę na piłkę nożną za ubiegły rok jest Fortuna. Co wyróżnia ten serwis na tle polskich konkurentów? Jeśli mielibyśmy nazwać piłkarski produkt od Fortuny jednym słowem, to naszym zdaniem najbardziej trafnym określeniem byłoby… spójny! Ubiegłoroczna oferta na piłkę nożną od Fortuny, poza tym, że stała na najwyższym możliwym poziomie, to przy okazji była bardzo równa i właściwie nie miała słabych punktów, a każdy element prezentował się lepiej niż solidnie.

Oferta przedmeczowa? Gigantyczny wybór lig, rozgrywek oraz opcji zakładów (m.in. zakłady łączone oraz sporo kursów dotyczących statystyk w poszczególnych meczach). Sekcja live? Trudno doszukać się większych minusów! Do dyspozycji graczy jest mnóstwo opcji zakładów na topowe mecze i nieco mniejsza, jednak ciągle bardzo przyzwoita liczba kursów na żywo na nawet najbardziej egzotyczne spotkania pod każdą szerokością geograficzną. Mało tego! Większość meczów można obejrzeć w livestreamie, czy to na na tradycyjnej wersji serwisu, czy też na pełnym ekranie swojego smartfona lub tabletu dzięki aplikacji mobilnej.

Dodajmy do tego jedne z najwyższych kursów na rynku, funkcje Bet Builder umożliwiającą stworzenie wielokrotnego kuponu AKO w obrębie jednego spotkania, a także regularne promocje dedykowane specjalnie aktywnym typerom piłkarskim, a otrzymamy obraz znakomitego bukmachera z punktu widzenia graczy obstawiających futbol.

Betcris

Nasze kolejne wyróżnienie wędruje do bukmachera ze zdecydowanie najkrótszym stażem spośród całej nominowanej piątki. Serwis Betcris, bo o nim mowa, zadebiutował na rynku dopiero w 2021 roku i kilka miesięcy wystarczyło mu, żeby w pełni zasłużenie znaleźć się w gronie legalnych bukmacherów z najlepszą ofertą na piłkę nożną. Co miało wpływ na naszą decyzję o wyróżnieniu dla tego operatora? Szereg aspektów!

Przede wszystkim Betcris oddaje w ręce graczy znakomitą ofertę piłkarskich zakładów przedmeczowych. Bukmacher wystawia kursy na dziesiątki lig i rozgrywek (często bardzo niszowych) w najdalszych zakątkach świata, a lista opcji zakładów dostępnych w przypadku topowych spotkań jest naprawdę imponująca. Do dyspozycji graczy są m.in. ćwiartkowe handicapy azjatyckie oraz ćwiartkowe linie goli, co już samo w sobie stanowi ewenement na polskim rynku, a także mnóstwo zakładów łączonych. Dodajmy do tego niespotykaną u żadnego innego bukmachera liczbę kursów dotyczących najrozmaitszych meczowych statystyk (chociażby autów, strzałów oraz… wznowień bramkarza).

Równiez sekcja live prezentuje się bardzo korzystnie. Bukmacher oddaje w ręce graczy gigantyczną liczbę spotkań oraz kursów live, a spory wybór popularnych „azjanów” po raz kolejny ułatwia obstawienie zwycięskiego kuponu.

Forbet

Legalny bukmacher forBET to od lat uznana marka na polskim rynku internetowych zakładów sportowych, a solidna oferta piłkarska w poprzednich 12 miesiącach po raz kolejny jedynie potwierdziła klasę tego operatora. Czy forBET był w ubiegłym roku najlepszym wyborem dla typerów piłkarskich? Sprawdźmy!

Większość typerów obstawiających na co dzień piłkę nożną nie znajdzie zbyt wielu powodów do narzekań. Piłkarska oferta od forBET od lat uchodzi za bardzo solidną, a ubiegły rok jedynie ugruntował pozycję tego bukmachera wśród topowych serwisów dla graczy obstawiających futbol. Wpłacając depozyt w forBET typer otrzymuje gwarancję szerokiego wachlarza atrakcyjnych kursów przedmeczowych z ciekawymi rynkami zakładów dotyczących statystyk w topowych ligach i rozgrywkach.

Poza brakiem transmisji niewiele można również zarzucić sekcji na żywo. forBET pokrywa mnóstwo rozgrywek pod każdą szerokością geograficzną, a spora paczka statystyk oraz przyjemny dla oka Match Tracker bywają na wagę złota w kontekście obstawienia zwycięskiego kuponu live. Dodajmy do tego zawsze konkurencyjne kursy od forBET, a także regularne promocje na popularne rozgrywki, a otrzymamy obraz solidnego bukmachera dla ekspertów piłkarskich.

Najlepsza oferta na skoki narciarskie

Zwycięzca: Fortuna

Nominowani:

W okresie zimowym skoki narciarskie są dla graczy dyscypliną niemal tak istotną jak piłka nożna, dlatego prestiż tej nagrody również jest bardzo duży. Fortuna to partner Polskiego Związku Narciarskiego i bukmacher, który na skoki stawia bardzo mocno. Objawia się to przede wszystkim częstotliwością publikowania promocji specjalnych na lwią część konkursów. Oferty specjalne uatrakcyjniają typowanie, ale nie są jedynym aspektem, dlaczego Fortuna została wybrana jako najlepszy bukmacher do obstawiania skoków narciarskich. Bardzo ważną kwestią była także bardzo rozbudowana oferta na konkursy i kwalifikacje, szybko pojawiające się wysokie kursy oraz zakłady specjalne i długoterminowe na ważniejsze wydarzenia jak np. turniej czterech skoczni.

Najlepsza oferta na skoki narciarskie

Zwycięzca: Fortuna

STS

Jeden z liderów polskiego rynku zakładów sportowych po raz kolejny nie daje powodów do narzekań swoim klientom i oddaje w ich ręce znakomitą ofertę na skoki narciarskie. W trakcie naszego testu praktycznie nie doszukaliśmy się większych mankamentów, dlatego naszym zdaniem oferta na skoki narciarskie od STS zasługuje na najwyższe możliwe noty. Co ją wyróżnia na tle konkurentów?

Przede wszystkim szeroki wachlarz dostępnych zakładów. Do dyspozycji graczy są nie tylko kursy na zwycięzcę poszczególnych zawodów, ale także na miejsca w Top 3 i Top 6, handicapy punktowe, awans do drugiej serii oraz mnóstwo zakładów H2H, dzięki którym można wytypować, który skoczek ukończy zawody na wyższej pozycji. Do gustu przypadł nam również fakt, że każdy z ww. rynków zakładów można obstawiać zarówno w przypadku całych zawodów, jak również wyłącznie I serii. Sporą gratką dla graczy powinna być także możliwość typowania ciekawych zakładów specjalnych (np. liczby Polaków na podium).

Oferta na skoki narciarskie od STS to również znakomita sekcja live, gdzie poza mnóstwem tradycyjnych rynków można chociażby wytypować na żywo długość kolejnych skoków, co gwarantuje doskonałą zabawę nie tylko w trakcie konkursu, ale również kwalifikacji oraz… serii próbnej! Jeśli dodamy do tego sporą liczbę zakładów długoterminowych oraz kursy na Puchar Świata kobiet i Puchar Kontynentalny to otrzymujemy bukmachera niemal idealnego z punktu widzenia typerów specjalizujących się w skokach narciarskich.

Fortuna

Niewiele zarzucić można także ofercie na skoki narciarskie innego z liderów polskiego rynku, czyli serwisowi Fortuna. Ten legalny operator od lat współpracuje z Polskim Związkiem Narciarskim, a jego dbałość o graczy, którzy obstawiają skoki narciarskie jest widoczna na każdym kroku. Efektem tego są m.in. regularne promocje organizowane właśnie z myślą o nich. Jednym razem będzie to bonus za najdłuższe trafione kupony AKO zawierające selekcje z oferty na skoki narciarskie, a innym gwarantowane darmowe środki dla aktywnych typerów obstawiających kolejne zawody. Jedno jest pewne – żaden klient Fortuny nie będzie narzekał na brak ciekawych bonusów dedykowanych specjalnie pod skoki narciarskie.

Oferta na skoki od Fortuny to jednak nie tylko ciekawe promocje. To również szeroki wachlarz dostępnych opcji zakładów przedmeczowych, mnóstwo dostępnych kursów na żywo oraz rynków długoterminowych (możliwość wytypowania nie tylko triumfatora całej edycji Pucharu Świata lub Turnieju Czterech Skoczni, ale również sporo długoterminowych zakładów H2H).

Jakie konkretnie rynki dotyczące skoków narciarskich można obstawiać w Fortunie? Wybór jest naprawdę olbrzymi i każdy powinien znaleźć coś dla siebie! Poza tradycyjnymi kursami na triumfatora zawodów są również zakłady na miejsca w Top 3, Top 6, Top 10, Top 15 oraz Top 30 poszczególnych konkursów, a także spory wybór pojedynków H2H. Klienci Fortuny docenią również bez wątpienia ciekawe zakłady specjalne, chociażby kursy dotyczące wyników reprezentantów Polski lub rekordu skoczni.

Forbet

Kolejny z nominowanych przez nas bukmacherów w kategorii najlepsza oferta na skoki narciarskie to serwis forBET. Czym ten legalny operator zasłużył sobie w naszych oczach na tak prestiżowe wyróżnienie za ubiegły rok? Powodów jest co najmniej kilka.

Tradycyjnie już bukmacher forBET przyzwyczaił swoich klientów do wysokich kursów na poszczególne konkurencje i nie inaczej dzieje się w przypadku skoków narciarskich. Pobierana przez forBET marża na poziomie nieco ponad 8% każe go sklasyfikować w ścisłej czołówce legalnych operatorów i z pewnością ten fakt docenią eksperci od skoków narciarskich.

Nie zawiedzie ich także sama oferta zakładów. forBET oddaje bowiem w ich ręce spory wybór zakładów przedmeczowych, gdzie poza triumfatorami kolejnych konkursów można również wytypować skoczków na podium, bardzo dużo pojedynków H2H, a także najlepszych zawodników z poszczególnych krajów.

Nikt nie powinien być również zawiedziony poziomem sekcji live dotyczącej skoków narciarskich. Bukmacher forBET umożliwia typowanie na żywo nie tylko samych konkursów, ale również kwalifikacji, a do dyspozycji graczy są kursy m.in. na triumfatora konkretnego zdarzenia, miejsce w Top 3 oraz rynki H2H. Wreszcie, bardzo przydatną opcją w kontekście obstawienia zwycięskiego zakładu może okazać się możliwość łączenia rynków przedmeczowych z kursami na żywo, a także opcja stworzenia wielokrotnego kuponu AKO z kilku selekcji live (rzecz jasna poszczególne typy nie mogą być ze sobą w żaden sposób powiązane).

Najlepsze kursy

Zwycięzca: TOTALbet

Nominowani:

Kursy bukmacherskie bardzo często decydują o tym, u którego bukmachera ostatecznie gracz postawi zakład, dlatego jest to z pewnością jedna z ważniejszych kategorii, w której najlepiej w roku 2021 wypadł TOTALbet. Bukmacher bardzo często może pochwalić się wysokimi kursami na wydarzenia w większości najważniejszych dyscyplin, co wskazują bardzo korzystne marże na chociażby na najważniejsze piłkarskie rozgrywki, turnieje tenisowe czy też NBA. TOTALbet zasłużył na nagrodę za najlepsze kursy także dzięki bardzo rozbudowanym promocjom kursowym, dzięki którym gracze otrzymują gwarancję najwyższego kursu na dany mecz. Bukmacher oferuje też bardzo popularną opcję gry bez podatku i dysponuje wysokimi kursami na faworytów, co jest dla polskiego gracza kwestią bardzo istotną.

Najlepsze kursy

Zwycięzca: TOTALbet

Forbet

forBET nagrodę za najwyższe kursy bukmacherskie zgarnął w 2020 roku i nie zabrakło go również w gronie nominowanych w 2021 roku. Bukmacher może pochwalić się jednymi z najniższych marż na rynku, jeśli chodzi o Premier League – 2,95%, Serie A (3,14%) i Bundesligę (3,00%). Ponadto bardzo dobrze prezentuje się tenis z marżą na poziomie 4,98%.

Ważnym elementem mającym wpływ na kursy bukmacherskie w forBET są promocje specjalne, takie jak „TurboKurs Bartka Ignacika”, „Combo Expert”, gra bez podatku przez 14 dni od momentu rejestracji oraz „Piątek na bogato”, która jest dostępna w punktach naziemnych.

Wszystkie te promocje znacząco podnoszą kursy i ułatwiają ewentualną wygraną. Ponadto forBET dysponuje własnym kreatorem zakładów – BetArchitekt, w którym gracze mogą tworzyć swoje własne zakłady wielozdarzeniowe i grać po naprawdę wysokich kursach.

TOTALbet

TOTALbet pod względem kursów bukmacherskich w 2021 roku prezentował się naprawdę okazale. Bukmacher posiada jedne z niższych marż na rynku na najważniejsze ligi piłkarskie takie jak Premier League, Serie A, Bundesligę czy Ekstraklasę, ale też Ligę Mistrzów i Ligę Europy, gdzie często oferuje najwyższe kursy na poszczególne spotkania. Wyliczenia pokazują, że TOTALbet solidnie zaprezentował się pod względem marży na najważniejsze turnieje tenisowe oraz mecze NBA.

Drugim elementem, na który nie sposób zwrócić uwagi są specjalne promocje kursowe proponowane przez bukmachera. Przy okazji najważniejszych spotkań piłkarskich TOTALbet gwarantuje najwyższy kurs na wybraną drużynę, a jeśli znajdziemy wyższy kurs u innego bukmachera, to po zgłoszeniu takiej sytuacji, natychmiast zostaje podniesiony. Taka gwarancja najwyższego kursu to rzadkość wśród konkurencji. Ponadto warto wyróżnić ofertę „Przepis na mega wygrane”, czyli grę bez podatku z wysokim kursem i „TOTAL Bonus”.

Trzecią kwestią, którą podkreślimy w przypadku TOTALbet są wysokie notowania na faworytów. Polscy gracze najczęściej obstawiają właśnie ten rodzaj zakładu, dlatego odpowiednio wysoki kurs jest dla nich bardzo ważny.

Fortuna

Fortunę w przypadku kursów wyróżnić należy przede wszystkim za bardzo rozwiniętą ofertę promocyjną. „Superoferta+” podwyższa kursy na faworytów meczów, co dla polskiego gracza, który lubuje się w typowaniu faworytów ma bardzo duże znaczenie. „Hit dnia” jak sama nazwa wskazuje podbija kursy na najważniejsze wydarzenia sportowe. Z kolei bardzo popularna promocja „Happy hours” umożliwia grę bez podatku. Ostatnią bardzo ciekawą kursową ofertą jest „Ekspert+”, który umożliwia wygrywanie bardzo dużych bonusów za obstawianie wielozdarzeniowych kuponów.

Marża w Fortunie także nie odbiega od czołówki bukmacherów w tym względzie. Szczególnie jeśli mówimy o PKOBP Ekstraklasie (2,89%), La Lidze, Premier League, Serie A czy Bundeslidze. Fortuna posiada także niską marżę na NBA (6,73%).
Ponadto bukmacher podobnie jak forBET dysponuje swoim własnym kreatorem zakładów, w którym gracze mogą wedle swoich preferencji łączyć rynki i grać zakłady łączone po wysokich kursach.

Noblebet w kategorii najlepszych kursów nominowany był także w zeszłym roku i podtrzymał swój poziom. Ci, którzy obstawiają u tego bukmachera mogą cieszyć się niskimi marżami na Premier League, La Ligę, Bundesligę i Serie A. Szczególnie imponująco prezentują się marże na ligę niemiecką (3,09%) oraz hiszpańską (3,03%). Noblebet świetnie wygląda także w tym elemencie, jeśli chodzi o Ligę Mistrzów (marża na poziomie 2,95%).

Ponadto bukmacher posiada stałą promocję „Królewskie Kursy w Noblebet”, gdzie codziennie proponuje bardzo ciekawe boosty na poszczególne wydarzenia sportowe. Nie brakuje również możliwości gry bez podatku na takie dyscypliny jak piłka nożna, koszykówka, hokej, siatkówka czy piłka ręczna.

Dostępny jest także BetBuilder, umożliwiający obstawianie łączonych zakładów po wysokich kursach.

Najlepsza aplikacja mobilna

Zwycięzca: Superbet

Nominowani:

Posiadanie aplikacji na bardzo wysokim poziomie to w dzisiejszych realiach obstawiania rzecz absolutnie elementarna. Bukmacherzy prześcigają się w kolejnych technologicznych nowinkach, ale Superbet, który został nominowany także przed rokiem tym razem okazał się najlepszy. Przede wszystkim dlatego, że aplikacja Superbet to symbol solidności i prostoty. Działa bardzo sprawnie, posiada przejrzysty interfejs i nie sprawia żadnych trudności nawet mniej zaawansowanym graczom. Ponadto bukmacher jako jeden z nielicznych wprowadził promocję dla użytkowników, którzy pobiorą aplikację. Firma zaliczyła także bardzo dynamiczny rozwój w dziedzinie transmisji live. Obstawiający mają do dyspozycji streaming m.in. z najważniejszych lig piłkarskich, koszykarskich, czy siatkarskich, z którego mogą korzystać także poprzez aplikację mobilną. Na ten moment aplikacji Superbetu trudno cokolwiek zarzucić.

Najlepsza aplikacja mobilna

Zwycięzca: Superbet

STS

Aplikacja STS należy do najbardziej zaawansowanych technicznie spośród wszystkich apek oferowanych przez polskich bukmacherów. Posiada kilka innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że jest wygodna w obsłudze. Opcji dodatkowych jest bardzo wiele. Do tego liczne transmisje, sporty wirtualne i wszystkie dostępne w ofercie desktopowej karcianki.

STS jako jedyny z legalnych bukmacherów online oferuje w swojej aplikacji tak wiele możliwości personalizacji swojego oprogramowania. Co więcej, mimo ogromnej liczby funkcjonalności, nie sprawia wrażenia ciężkiej – jest za to wyjątkowo stabilna i szybka. Ma przy tym rozbudowane metody wpłaty i wypłaty środków.

Posiada wygodny interfejs i jest często aktualizowana, co świadczy o tym, że bukmacher zwraca uwagę nawet na najmniejsze niedociągnięcia i regularnie je poprawia. Zasłużona nominacja dla nowoczesnego narzędzia od lidera rynku.

Fortuna

Fortuna po raz kolejny znalazła się wśród nominowanych w kategorii najlepsza aplikacja. W dalszym ciągu jest liderem, jeśli chodzi o liczbę funkcji – znajdziemy tutaj powiadomienia, logowanie FaceID, szybkie zakłady 3D Touch, sporty wirtualne, gry karciane i wiele innych zaawansowanych opcji.

Zawodu nie poczują również gracze lubujący się w zakładach przedmeczowych i na żywo – aplikacja Fortuny oferuje znakomite statystyki, wysokiej klasy Match Tracker oraz liczne transmisje meczowe z wydarzeń sportowych, w tym z topowych piłkarskich lig europejskich, NBA i NHL. Środki wpłacić można z pomocą jednej z kilku błyskawicznych metod płatności.

Nawigacja po apce jest również bardzo intuicyjna i wygodna. Fortuna dba o to, by była regularnie dopracowywana i aktualizowana. Apka tego buka nadąża za najnowszymi trendami, zachowując przy tym stabilność i szybkość działania. Oprogramowanie godne jednego z największych graczy na polskim rynku.

Forbet

Aplikacja forBET zawsze wyróżniała się na tle konkurencji i w tym roku po raz kolejny zasłużyła na nominację. Jej największą zaletą jest wygodny interfejs, który nie sprawi problemów nawet osobom mniej biegłym w nowych technologiach. Ma również przyjemną dla oka szatę graficzną.

Można na niej obstawiać sporty wirtualne i gry karciane. W obydwu przypadkach, oferta gier należy do najbogatszych na rynku, więc użytkownicy aplikacji nie będą się nudzić nawet, jeśli akurat nie będą grały najważniejsze ligi. Z kolei przy obstawianiu zakładów przedmeczowych i live, przydatne mogą okazać się dobre statystyki i solidny Match Tracker.

Oprogramowanie od forBET jest regularnie rozwijane i aktualizowane, dzięki czemu nie ma problemów z jego stabilnością i płynnością działania. Na plus zaliczyć należy również liczne metody płatności. Jest to bardzo solidny kawałek softu, który przypadnie go gustu zarówno początkującym graczom, jak i typerom zaawansowanym, którzy mają wyśrubowane oczekiwania.

Superbet

W ubiegłym roku Superbet również był nominowany do tej prestiżowej kategorii. Rok 2021 pokazał, że nie spoczął na laurach i wciąż doskonali swoją aplikację bukmacherską. Nie posiada ona żadnych widocznych wad, a dodatkowo bukmacher – jako tak naprawdę jeden z nielicznych – wprowadził promocję dla graczy, którzy ją pobiorą.

Jeśli chodzi o zalety, to należą do nich stabilność i jakość wykonania, bardzo przyjazny interfejs oraz duża ilość funkcji dodatkowych, w tym również tych bardzo innowacyjnych, jak opcja SuperSocial, czy podgląd wydarzeń na boisku w menu głównym zakładów live. Poza tym, bardzo duża ilość transmisji, opcja Match Tracker i liczne metody płatności, a to jedynie najważniejsze funkcje tej apki.

Sama aplikacja została wykonana z największą dbałością o każdy szczegół – ma bardzo przyjemną dla oka szatę graficzną, na którą składają się doskonale dobrane czcionki oraz atrakcyjna kolorystyka. Jest przy tym niezwykle stabilna i szybka, a jej interfejs należy do najwygodniejszych spośród wszystkich aplikacji bukmacherskich na urządzenia mobilne.

etoto

Aplikacja Etoto w 2021 roku zaliczyła bardzo znaczącą przemianę, dzięki czemu zasłużyła na nominację do nagrody najlepszej aplikacji bukmacherskiej. Na wstępie warto wspomnieć, że wyróżnia ją bardzo niewielki rozmiar – zaledwie 23,5 mb. Jest to na tle konkurencji świetny wynik.

Kolejną sprawą jest bardzo prosty i przejrzysty wygląd aplikacji, dzięki czemu nawet mniej obeznani w temacie bukmacherki gracze bez problemu mogą dotrzeć do interesującego ich rynku lub meczu. Minimalistyczny wygląd i mały rozmiar sprawiają, że apka działa bardzo szybko, co z kolei jest kluczowe w przypadku obstawiania zakładów na żywo. W przypadku Etoto aplikacja nie zacina się, dzięki czemu można obstawiać każdą akcję nie martwiąc się, że system zawiedzie ich oczekiwania.

Przyczepić nie można się także do takich kwestii jako logowanie czy wpłaty i wypłaty. Oba te elementy są wystarczająco rozwinięte i ułatwiają korzystanie z aplikacji. Co istotne Etoto regularnie oferuje graczom specjalne promocje dostępne wyłącznie na aplikację mobilną.

Najlepsze zakłady live

Zwycięzca: STS

Nominowani:

Według statystyk zakłady live są tak samo istotne, jeśli nawet nie istotniejsze od klasycznych zakładów przedmeczowych. W tym roku za bukmachera dysponującego najkompletniejszą ofertą na zakłady live podobnie jak w kilku ostatnich latach uznaliśmy STS. Ta dziedzina jest absolutnie zdominowana przez  bukmachera. Po pierwsze dlatego, że posiada najbardziej na rynku rozbudowane transmisje na żywo, które bardzo uatrakcyjniają i ułatwiają obstawianie na żywo. Po drugie aplikacja STS jest jedną z lepszych na rynku,  a wiemy jak ważna jest sprawnie działająca aplikacja przy zawieraniu zakładów na żywo. Po trzecie STS bardzo regularnie proponuje specjalne promocje skierowane wyłącznie do użytkowników korzystających z aplikacji. W tym elemencie bukmacher jest prawdopodobnie najlepszy na rynku. Te 3 elementy oraz bardzo solidna oferta zakładów na żywo sprawiają, że STS od tylu lat utrzymuje się na szczycie w dziedzinie zakładów na żywo.

Najlepsze zakłady live

Zwycięzca: STS

TOTALbet

W przypadku zakładów na żywo nie sposób nie wyróżnić bukmachera TOTALbet, który dysponuje jedną z najszerszych ofert zakładów live. Dotyczy to nie tylko piłki nożnej, ale także innych sportów takich jak koszykówka czy tenis. Gracze obstawiający live u tego bukmachera mogą korzystać z wielu ciekawych zakładów specjalnych czy też łączonych. W ważniejszych meczach piłkarskich znajdziemy w ofercie na żywo znacznie ponad 100 zakładów, co w porównaniu z konkurencją jest świetnym wynikiem. Jeśli chodzi o koszykówkę czy tenis, to liczba około 50 rynków także robi wrażenie.

Warto zwrócić uwagę również na to, że TOTALbet daje możliwość obstawiania na jednym kuponie zakładów z oferty przedmeczowej oraz live, co nie jest regułą wśród konkurencji.

Bukmacher nie zapomina również o promocjach dotyczących zakładów na żywo, które pojawiają się często przy okazji meczów reprezentacji Polski lub europejskich pucharów oraz posiada bardzo przejrzysty kalendarz live.

Fortuna

Fortuna podobnie jak STS wyróżnia się bardzo dużą liczbą transmisji live z wielu dyscyplin sportowych. NBA, najważniejsze ligi piłkarskie, gale UFC i wiele innych rozgrywek można śledzić na żywo właśnie u tego bukmachera.

Bukmacher bardzo solidnie prezentuje się także jeśli chodzi o szerokość rynków w zakładach na żywo. We większości dyscyplin nie brakuje zakładów specjalnych i łączonych, co nie jest standardem w przypadku innych bukmacherów.

Ponadto w Fortunie często można skorzystać również z promocji specjalnych, poświęconych konkretnie zakładom na żywo. W tym aspekcie warto wyróżnić często pojawiającą się promocję „Poniedziałkowy Farciarz”, która pozwala graczom na obstawianie live bez ryzyka.

STS

STS nieprzerwanie od 3 lat zdobywał nagrodę za najlepszego bukmachera w zakładach live i w tym roku również nie mogło zabraknąć go w roli nominowanych. W kategorii zakładów na żywo wyróżnia się przede wszystkim świetnymi i bardzo licznymi transmisjami live z przeróżnych dyscyplin sportowych. Gracze w STS TV oglądać mogą chociażby gale UFC, które poza STS-em pokazuje wyłącznie Fortuna. Ponadto dostępne są najważniejsze piłkarskie rozgrywki takie jak La Liga, Bundesliga, Serie A, czy Ligue 1. Coś dla siebie znajdą również fani koszykówki, którzy mogą śledzić zmagania m.in. z NBA.

STS może pochwalić się również nowoczesną i bardzo sprawnie działającą aplikacją, co w przypadku obstawiania zakładów live jest kwestią bardzo istotną. Ponadto gracze mogą korzystać z często pojawiających się promocji specjalnych, dotyczących właśnie obstawiania na żywo. Dobrym przykładem tego rodzaju promocji jest chociażby „EKSTRA 50 PLN LIVE”, która pojawia się regularnie przy okazji meczów europejskich pucharów. Granie na żywo ułatwia także przejrzysto skonstruowany kalendarz live.

Najlepszy Marketing

Zwycięzca: Superbet

Nominowani:

Bukmacherzy z roku na rok coraz bardziej rozwijają swoje kampanie marketingowe i do promocji swojej marki angażują bardzo znane postacie ze świata sportu i nie tylko. W 2021 roku naszym zdaniem najlepszą marketingową robotę wykonał Superbet i to do niego wędruje nagroda. Bukmacher w stosunku do poprzednich lat wykonał gigantyczny krok w przód. Zawarł współpracę z szeregiem klubów piłkarskich – m.in. z Górnikiem Zabrze. Ponadto marka jest mocno kojarzona z bardzo wyrazistymi sportowcami z różnych dyscyplin. Tutaj przede trzeba wyróżnić bliską współpracę z byłym Mistrzem UFC – Janem Błachowiczem, czy też z piłkarzami – Jerzym Dudkiem i Sławomirem Peszko. Umowy z tak znanymi sportowcami sprawiły, że działania bukmachera w promocji czy to internetowej, czy telewizyjnej nabrały nowego, znacznie większego wymiaru. Dzięki temu marka mocno zakorzeniła się w umysłach graczy i dlatego Superbet zdecydowanie zasłużył na nagrodę za najlepszy marketing w 2021 roku.

Najlepszy Marketing

Zwycięzca: Superbet

Fortuna

Fortuna powiedziała w miniony roku „TAK dla sportu”, pokazując emocje związane z przeżywaniem różnych dyscyplin i zakładów bukmacherskich po swojemu, w różnych stylach. Kluczowym momentem była też kampania na Euro 2020 w której bukmacher pokazał, że każdy może grać po swojemu. Ciekawie przemycono tutaj choćby motywy muzyczne. W obu wypadkach kampanie zostały przeprowadzone ze smakiem i zasięgiem.

W 2021 roku Fortuna weszła także na rynek freak fights, gdzie zadebiutowała dzięki współpracy z wysoko ocenioną organizacją High League. Docenić należy także naturalny i konsekwentny sposób komunikacji w social mediach, współprace z popularnymi dziennikarzami (w tym produkcje kontentu na potrzeby social mediów) oraz pracę przy budowaniu wizerunku we współpracy ze sponsorowanymi – Fortuna 1 Ligą, czy KSW.

STS

„Jesteś gotowy. Możesz wygrywać.” – to hasło które zapadło już na dobre w pamięci każdego fana sportu w Polsce. STS zachował w tej kampanii spójny styl z kampanią „Jesteś gotowy. Możesz wygrywać” i konsekwentnie realizuje swoje cele wizerunkowe. Dedykowane spoty dla różnych grup docelowych i specjalna kampania na Euro 2020 wykorzystująca wizerunki Petera Schmeichella, Cezarego Pazury i „Izaka”, to niewątpliwie solidne argumenty za nominacją.

STS sprawnie wykorzystuje w swoich działaniach także działania PR. Wspomnieć tu można o akcji z muralem Kazimierza Górskiego, która zdobyła duże zasięgi w mediach oraz pracy wykonanej przy debiucie giełdowym grupy STS. 2021 to stabilny dla STS rok pod kątem projektów sponsoringowych. Kluczowym projektem pozostawał sponsoring Reprezentacji Polski, przedłużono m.in. współpracę z Jagiellonią Białystok, a rozstano się z Górnikiem Zabrze.

Superbet

W Superbet należy docenić postęp działań marketingowych w stosunku do lat poprzednich, sprawne wykorzystywanie zalet swoich produktów oraz próby obrania odmiennej ścieżki działań od konkurencji.

Firma podpisała w 2021 roku swoją największą umowę sponsoringową w Polsce, związała się z Górnikiem Zabrze, a współpraca była wykorzystana choćby dzięki takiemu projektowi jak 1948 koszulek na urodziny klubu. Superbet wykreował się na sponsora śląskich klubów nawiązując współprace także z GKS Tychy i Polonią Bytom oraz przedłużając z Ruchem Chorzów. Bukmacher bardzo intensywnie angażuje swoich ambasadorów – Jana Błachowicza, Jerzego Dudka i Sławomira Peszkę. Wzięli oni udział w wielu produkcjach spotów reklamowych i komunikujących zaangażowanie sponsoringowe – „Pasja jest wszystkim!”, „Razem jesteśmy super!”, czy humorystyczna produkcja świąteczna. Było to kampanie o dużym zasięgu, wsparte formatami internetowymi i outdorowymi.

Na uwagę zasługuje także oferta promocyjna Superbet na Euro 2020 i komunikacja związana z grami free to play. Superbet próbował docierać także do różnorodnych grup docelowych np. fanów motoryzacji (współpraca z Adamem Kornackim przy spotach i formatach „Super Jazda” i „Super Fury”). Rok 2021 to dla tej firmy także globalny, sprawnie wprowadzony rebranding.

Odpowiedzialny bukmacher

Zwycięzca: Fortuna

Nominowani:

Działania największych bukmacherskich firm sięgają znacznie dalej niż tylko obstawianie zakładów. Bukmacherzy regularnie wyciągają także pomocną dłoń do potrzebujących, a prowodyrem w tym aspekcie bezwzględnie jest Fortuna. Zaangażowanie tej firmy w akcje charytatywne w 2021 roku odbiło się szerokim echem. Przede wszystkim należy wspomnieć o akcji „Fortuna Za Gole”, dzięki której udało się zebrać 48 000 złotych na leczenie oraz rehabilitację 10-letniej Zuzi Kapro oraz wesprzeć Fundację Szlachetny Gest oraz o “Pucharze 1000 goli”. Fortuna bardzo pomysłowo i szlachetnie zamknęła także 2021 rok i podczas KSW 65 ponownie zaproponowała akcję “raKOut”, która pozwoliła na zebranie aż 50 tysięcy dla fundacji “Cancer Fighters”. Ponadto bukmacher na przestrzeni całego roku angażował się w działalności charytatywne związane z Fortuną 1 ligą i na pewno pod względem odpowiedzialności i działalności na rzecz innych jest wzorem dla konkurencji.

Odpowiedzialny bukmacher

Zwycięzca: Fortuna

Fortuna

Fortuna od dłuższego czasu realizuje swoją strategię działań CSR bazującą na projektach realizowanych we współpracy ze sponsorowanymi podmiotami. Projekty te zdobywają popularność dla marki oraz rozgłos, dzięki którym zbierane są wysokie kwoty wsparcia. W 2021 roku bukmacher zebrał 48 000 złotych na leczenie oraz rehabilitację 10-letniej Zuzi Kaproń – to wynik kolejnej odsłony akcji charytatywnej „Fortuna Za Gole”. Dzięki bramkom strzelonym na boiskach Fortuna 1 Liga wsparto cel Fundacji Szlachetny Gest.

Również razem z Fortuna 1 Ligą wprowadzono projekt wyboru piłkarza miesiąca, który otrzymuje możliwość wyboru celu charytatywnego, a sponsor przekazuje na ten cel 10 000 złotych. We współpracy z PZPN Fortuna przygotowała natomiast projekt Puchar 1000 goli. Do budżetu akcji trafia 1000 złotych za każdego gola strzelonego przez „czarnego konia” w Fortuna Pucharze Polski. Zebrana kwota zostaje rozdysponowana na zgłoszone projekty infrastrukturalne, kibicowskie i społeczno-kulturalne.

Koniec roku to następna odsłona akcji raKOut, w której Fortuna wpłaca 10 000 złotych za każdy KO/TKO podczas gali KSW. Beneficjentem akcji jest fundacja Cancer Fighters.

STS

Firma STS konsekwentnie realizuje projekty CSR za pośrednictwem swojej Fundacji Sport Twoją Szansą. W roku 2021 były to między innymi licytacje koszulek Lecha Poznań z przeznaczeniem na rehabilitację młodego piłkarza oraz licytacje koszulek Pogoni Szczecin na rzecz zawodników dyscypliny dla osób niewidomych (goallball). Fundacja STS w ubiegłym roku wsparła finansowo także klub bokserski z Głogowa, kulomiota Janusza Rokickiego oraz jednego z kibiców Lecha Poznań.

Bukmacher jest też zaangażowany w Olimpiady Specjalne Śląskie oraz projekt specjalny z pogranicza działań CSR: mural upamiętniający Kazimierza Górskiego.

Forbet

Bukmacher od lat konsekwentnie wspiera środowisko ampfutbolu w Polsce jako sponsor Reprezentacji Polski i nie inaczej było w roku 2021, choćby przy okazji Amp Futbol Euro 2021 w Krakowie. Nominacja dla forBET to nagroda za wkład w popularyzację tej dyscypliny przy tym największym dla Reprezentacji Polski turnieju, w spotach telewizyjnych, czy komunikacji w social mediach.

Firma organizowała także format „Gracz Miesiąca” w którym nagrodzony zawodnik sponsorowanych przez bukmachera drużyn, mógł wybrać cel charytatywny na jaki przeznaczone zostaną środki od forBET.

Bukmacher Roku 2021

Zwycięzca: Fortuna

Nominowani:

Fortuna od 3 lat nieprzerywanie zdobywa nagrodę dla najlepszego bukmachera, co najlepiej dowodzi jej stabilny, bardzo wysoki poziom oraz nieustanny rozwój. To sprawia, że również w 2021 roku Fortunę uznaliśmy za najlepszego bukmachera.

Jakość Fortuny najlepiej potwierdza liczba nominacji, a przede wszystkim zwycięstw w poszczególnych kategoriach. Jeden z liderów na rynku otrzymał łącznie 9 nominacji, a triumfował w aż 5 kategoriach, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w stawce. Zwycięstwa odnoszone były w różnych kategoriach zaczynając od najlepszych ofert na tenis, sporty walki i skoki narciarskie aż do tytułu najbardziej odpowiedzialnego bukmachera.

Fortuna tym samym ponownie potwierdziła swoją bardzo wysoką jakość, a do swojej bardzo dobrej oferty dołożyła kolejne cegiełki, takie jak chociażby kreator zakładów BetBuilder, czy też niezwykle pomocna opcja “Moje ID”, która ułatwia nowym graczom rejestrację.

Jeśli te nowości dołożymy do bardzo rozbudowanej oferty powitalnej, licznych transmisji live, solidnie funkcjonujących zakładów na żywo oraz sprawnie działającej aplikacji, otrzymamy bukmachera niemal kompletnego, u którego każdy z graczy niezależnie od stażu czy preferowanej dyscypliny znajdzie pełnię satysfakcji z obstawiania zakładów bukmacherskich.

Bukmacher Roku 2021

Zwycięzca: Fortuna

STS

STS od lat daje liczne powody, aby uważać go za czołowego bukmachera w Polsce i nie inaczej było w 2021 r. STS zgarnął aż 11 nominacji do różnych nagród bukmacherskich, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich firm.

Najważniejsze kategorie, w których był nominowany to chociażby najlepsze zakłady live, najlepsza aplikacja czy też najlepsze oferty na piłkę nożną, tenis, sporty walki, żużel i skoki narciarskie. Pokazuje to jak wszechstronnym bukmacherem jest STS i udowadnia, że właściwie każdy graczy znajdzie tam coś dla siebie.

STS swoją rozbudowaną ofertą zakładów przedmeczowych, live oraz licznymi transmisjami na żywo potrafi zatrzymać u siebie klienta. Ponadto wie jak go przyciągnąć, ponieważ dysponuje jedną z najlepszych na rynku ofert powitalnych.

Pomimo swojej bardzo mocnej pozycji bukmacher cały czas się rozwija i szuka dodatkowych możliwości na rozszerzenie oferty. W 2021 roku wprowadził do obstawiania meczów piłkarskich “BetBooster”, czyli statystyczne podpowiedzi, które ułatwiają typowanie. Wszystkie te aspekty sprawiają, że nominacja STS do bukmachera roku była niepodważalna.

Fortuna

Fortuna to zwycięzca ubiegłorocznej nagrody bukmachera roku i jeden z faworytów także w roku 2021. Potwierdza to aż 9 nominacji, co jest drugim najlepszym rezultatem w stawce. Fortuna swoją bardzo mocną pozycję na rynku od lat buduje przede wszystkim dzięki świetnej ofercie zakładów sportowych. Potwierdzają to nominacje do najlepszej oferty na piłkę nożną, sporty walki i tenis.

Kolejną ważna kwestią są bardzo dobrze funkcjonujące zakłady na żywo. Warto zauważyć, że na przestrzeni roku Fortuna zrobiła w tym elemencie znaczący progres i poszerzyła ofertę rynków live. Gracze mogą korzystać teraz ze znacznie większej liczby zakładów łączonych, czy też specjalnych. Wszystko to jest okraszone licznymi transmisjami live z dyscyplin takich jak piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, tenis, siatkówka czy MMA oraz solidnie funkcjonującą aplikacja.

Fortuna już teraz ma czym się pochwalić jeśli chodzi o ofertę zakładów, ale cały czas szuka nowych rozwiązań. W 2021 roku wprowadziła BetBuildera, a więc kreator zakładów, pozwalający graczom na samodzielne budowanie zakładów łączonych na mecze piłki nożnej.

Nominacja do bukmachera roku dla Fortuny została przyznana również ze względu na jedną z wyższych ofert na start oraz liczne promocje stałe i tymczasowe, które dodatkowo uatrakcyjniają typowanie.

Superbet

Superbet w ubiegłym roku zgarnął nagrodę za bukmacherski debiut roku, a teraz został nominowany do tytułu najlepszego bukmachera 2021 roku. Dobitnie pokazuje to jak dynamiczny rozwój notuje Superbet.

Już teraz zgarnął 3 nominacje, co jest piątym wynikiem w stawce. Superbet w kilku aspektach już teraz jest marką wiodącą. Mowa tu o promocjach dla nowych i stałych graczy, które wyznaczają nowe kierunki na rynku bukmacherskim. Dotyczą one co ważne kilku dyscyplin, są bardzo zróżnicowane i przede wszystkim ułatwiają graczom obstawianie. Warto wyróżnić tutaj chociażby nowatorską Super Przewagę czy też Super Game Jackpot.

Kolejnym wiodącym elementem jest aplikacja mobilna. Najlepszy debiutant 2020 roku bardzo rozwinął swoją apkę, która funkcjonuje bez zarzutu i pozwala na komfortowe oglądanie licznych transmisji na żywo w solidnej jakości. Bukmacher nabył m.in. prawa do transmisji najważniejszych lig piłkarskich, koszykarskich (w tym chociażby Energa Basket Ligi) oraz turniejów tenisowych.

Warto również wspomnieć, że Superbet bardzo dba o relacje z użytkownikami. Stąd nominacja do nagrody za obsługę klienta oraz za najlepszy marketing.

TOTALbet

Swoją nominację do tytułu bukmachera roku TOTALbet uzyskał przede wszystkim dzięki rozbudowanej ofercie przedmeczowej. Potwierdzają to nominacje za najlepszą ofertę na piłkę nożną oraz sporty walki. Gracze, którzy obstawiają te dyscypliny oraz chociażby koszykówkę czy siatkówkę mają do dyspozycji bardzo rozbudowane rynki. W ofercie przedmeczowej nie brakuje licznych zakładów łączonych i specjalnych.

TOTALbet bardzo dobrze prezentuje się także w zakładach na żywo. Duża liczba rynków, a w przypadku piłki nożnej i koszykówki jedna z większych, jeśli nie największa oraz pojawiające się promocje na zakłady live sprawiły, że bukmacher otrzymał nominację również w tej kategorii.

Bukmacher dysponuje także korzystną ofertą powitalną, w której skład wchodzi chociażby wysoki zakład bez ryzyka. Do tego dochodzą częste promocje długoterminowe, pozwalające na wygrywanie ciekawych bonusów, takich jak wysokie freebety oraz bardzo atrakcyjne kursy.

Powyższe aspekty oraz coraz większe zaangażowanie w polski sport sprawiają, że w naszej opinii TOTALbet zasłużył na miano jednego z najlepszych legalnych polskich bukmacherów.

Forbet

Dla forBET jest to czwarta z rzędu nominacja do nagrody bukmachera roku, co najlepiej dowodzi jak mocną ugruntował sobie pozycję na rynku.

W tym roku forBET trzeba wyróżnić za bardzo dobrą ofertę sportową, która została uznana w nominacjach do najlepszych ofert na piłkę nożną i skoki narciarskie. W przypadku piłki nożnej gracze mogą także korzystać z kreatora zakładów – BetArchitekt. Bukmacher posiada jednak dużą liczbę zakładów także na koszykówkę, siatkówkę, czy żużel.

forBET w 2021 roku bardzo zintensyfikował swoje działania na polu promocji. Podczas Euro 2020 gracze niemal codziennie mieli do dyspozycji bardzo ciekawe oferty. Podobnie jest także w okresie świątecznym. Promocje pojawiają się jednak znacznie częściej niż tylko przy okazji ważnych wydarzeń, bo można z nich korzystać również w weekendy czy też przy ważniejszych meczach ligowych.

Bukmacher posiada także solidną ofertę powitalną i dba o kontakt z użytkownikami, co potwierdza nominacja do nagrody za najlepszą obsługę klienta.

Nagroda użytkowników

Zwycięzca: Superbet

W tej kategorii wszystko rozstrzygnęło się ponownie głosami użytkowników, którzy mieli możliwość wybrania ulubionej, legalnej w Polsce firmy bukmacherskiej dzięki głosowaniu na LegalniBukmacherzy.pl. Końcowego sukcesu nie ma zatem bez sympatii graczy i wysiłku samego bukmachera. Drugi rok z rzędu ta sympatia głosujących była po stronie Superbet. Drugie miejsce przypadło TOTALbet, a trzecie miejsce podium zajęła Fortuna.

Nagroda użytkowników

Zwycięzca: Superbet

Najlepszy affiliate manager

Nagroda dla najlepszego affiliate managera towarzyszyła nam od samego początku naszej przygody w nagrodami bukmacherskimi. W tym roku – a także w następnych latach – postanowiliśmy jednak z niej zrezygnować. Ta decyzja podyktowana jest faktem, że coraz ciężej jest nam wybrać zarówno nominowanych jak i zwycięzców. Często zamiast jednej dedykowanej osoby współpracuje z nami cały zespół, w niektórych firmach affiliate manager jest jednocześnie odpowiedzialny za marketing czy kontakt z klientami i wiemy, jak trudno mu pogodzić obowiązki. Dodatkowo znamy tylko jedną stronę pracy affiliate managera tj. efekty współpracy z nami – partnerami, a zdajemy sobie sprawę, że spora część pracy to optymalizacja przychodów z tego kanału i dobór właściwych narzędzi dla każdego z partnerów.

Jednocześnie, chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom za cały 2021 rok oraz docenić ich zaangażowanie i cierpliwość, jaką nam okazują.

Historia Nagród Legalni Bukmacherzy

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close