Nagrody Legalnych Bukmacherów 2020

Po raz trzeci eksperci branży bukmacherskiej „Legalni Bukmacherzy” przyznali wyróżnienia dla najlepszych w Polsce firm oferujących zakłady wzajemne. Rok 2020 nie był łatwy dla wielu branż, a szczególnie tych związanych ze światem sportu. Mimo to wielu bukmacherów sprostało wyzwaniom udoskonalając swoje produkty, obsługę klienta, czy angażując się w projekty marketingowe, sponsoringowe i społecznej odpowiedzialności biznesu. Na rynku pojawiły się także kolejne dwie firmy oferujące usługi w Internecie. Sprawdźmy kto wyróżnił się najbardziej spośród wszystkich legalnie działających na rynku operatorów.

Kategorie i zwycięzcy

Wyniki
nagrody bukmacherskie znaczek BUKMACHERSKI DEBIUT ROKU
Logo bukmachera superbet
nagrody bukmacherskie znaczek Najwyższe
kursy
Logo bukmachera forbet
nagrody bukmacherskie znaczek Najlepszy Affiliate Manager
Igor Kośliński
Adam Kazberuk
nagrody bukmacherskie znaczek INNOWACJA
ROKU
Logo bukmachera superbet
nagrody bukmacherskie znaczek Najlepszy marketing
Logo bukmachera fortuna Logo bukmachera forbet
nagrody bukmacherskie znaczek Customer
Service
Logo bukmachera STS
nagrody bukmacherskie znaczek Odpowiedzialny bukmacher
Logo bukmachera fortuna
nagrody bukmacherskie znaczek Najlepsza
oferta
Logo bukmachera fortuna
nagrody bukmacherskie znaczek Najlepsze Zakłady live
Logo bukmachera STS
nagrody bukmacherskie znaczek Aplikacja
mobilna
Logo bukmachera STS
nagrody bukmacherskie znaczek NAJLEPSZY BUKMACHER 2020
Logo bukmachera fortuna
nagrody bukmacherskie znaczek Nagroda użytkowników
Logo bukmachera superbet

Nagroda Użytkowników

Zwycięzca - Superbet

Nagroda użytkowników jest niezwykle istotna, bowiem - w odróżnieniu od pozostałych kategorii - to gracze decydują o jej wyniku. To oni mogą wyrazić swoje opinie o ofercie bukmacherów i zagłosować na swojego ulubionego.

Głosowanie rozpoczęło się 4 lutego 2021 roku i zakończyło się o północy z 16 na 17 lutego. Każdy użytkownik mógł oddać tylko jeden głos. Łącznie było ich 1493!

Głosowanie na najlepszego bukmachera było rozpowszechnione w social mediach oraz na stronach internetowych o tematyce sportowej i związanej z zakładami wzajemnymi, a także w kanałach komunikacji wewnętrznej firm bukmacherskich. Nie bez znaczenia dla wygranej było zaangażowanie bukmacherów w promocję. To właśnie zwycięzca tej kategorii najchętniej dzielił się nominacją i zachęcał do oddania na niego głosu.

Decydujący wpływ na zdobycie statuetki miała jednak z pewnością oferta bukmachera, produkt, który jest nowy, a jednocześnie już bardzo dopracowany. O prestiżu oferty Superbet świadczą same nominacje do Nagród Bukmacherskich w aż 4 kategoriach oraz 2 statuetki - za bukmacherski debiut roku i najlepszą innowację. Gracze z pewnością docenili również ciekawe zakłady, w tym ofertę live, wysokie kursy i liczne promocje.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Bukmacher Roku 2020

Zwycięzca - fortuna

Podobnie jak w ubiegłych latach, statuetka dla najlepszego bukmachera roku trafiła do Fortuny. Bukmacher cały czas utwierdza swoją mocną pozycję na rynku i trzeci rok z rzędu zgarnia nagrodę dla najlepszego legalnego polskiego bukmachera.

Tegoroczny zwycięzca był nominowany do nagrody w prawie wszystkich kategoriach i w każdej z nich miał realne szanse na zwycięstwo. Ostatecznie Fortuna zgarnęła również nagrodę za najlepszą ofertę, co bardzo przyczyniło się do jej ostatecznego sukcesu. Jednak ta marka to nie tylko zakłady sportowe. Doceniamy firmę za działania CSR-owe, które są widocznym wsparciem dla potrzebujących, a przy tym nienachalnym sposobem pokazywania brandu.

Podczas pandemii, kiedy brakowało sportu, marka oferowała liczne zakłady oraz transmisje z wydarzeń e-sportowych i politycznych. Oczywiście decydujące znaczenie miał sport, ale w tym przypadku bukmacher oferuje po prostu wszystko, czego potrzeba graczom. Fortuna codziennie proponuje rozbudowane rynki, bardzo wysokie i szybko pojawiające się kursy na mecze, a także transmisje live z niemal wszystkich najważniejszych rozgrywek i wydarzeń sportowych.

Sprawdź nominacje
Logo bukmachera Fortuna

W analizie całościowej bukmachera warto wziąć pod uwagę m.in. liczbę zakładów przedmeczowych i live, aplikację mobilną, transmisje na żywo oraz wiele innych aspektów. Ostatecznie w tej prestiżowej kategorii może zwyciężyć tylko bukmacher, który utrzymuje najwyższy poziom i jest aktualnie najlepszy na polskim rynku zakładów wzajemnych. Nominowane są trzy marki, które ten poziom utrzymują i mają największe udziały na rynku, a w 2020 roku utrzymały swoje produkty oraz akwizycje.

Bukmacher, który od wielu lat utrzymuje bardzo wysoki poziom i cechuje się ogromną wszechstronnością, co potwierdza nominacja do nagrody za najlepszą ofertę pre-match, najlepszą ofertę live oraz najlepszą aplikację. Gracze, korzystający z Fortuny mogą cieszyć się świetnymi zakładami sportowymi z rozbudowanymi rynkami oraz wysokimi i szybko pojawiającymi się kursami.

Ponadto marka oferuje szerokie możliwości związane z typowaniem i oglądaniem e-sportu oraz wydarzeń pozasportowych. Bukmachera cechują również transmisje live z niemal wszystkich najważniejszych rozgrywek i wydarzeń sportowych, a także sprawnie działająca i nowoczesna aplikacja.

Firma nominowana w najważniejszej kategorii po raz trzeci z rzędu. Świadczy to tylko o tym, że strategia obrana przez tego bukmachera jest dobrze przygotowana. forBET z każdym rokiem poprawia swój produkt poprzez wzbogacanie oferty, ulepszanie aplikacji mobilnej i promocję swojego brandu w mniej znanych konkurencjach lub niższych ligach piłkarskich.

W tym roku do oferty marki dołączyły gry karciane oraz nowe ulepszone wersje promocji dla Klientów. forBET to także synonim wysokich kursów – marże na najważniejsze ligi piłkarskie i tenis plasują się najczęściej w top 3.

Marka od wielu lat jest liderem rynku bukmacherskiego w Polsce pod kątem udziałów i obrotów. To co ją wyróżnia spośród innych bukmacherów to bardzo dobra aplikacja mobilna, szeroka oferta pre-match oraz rozbudowana oferta transmisji live, która bez wątpienia przyciąga znaczną liczbę użytkowników.

Bukmacher może pochwalić się przede wszystkim świetną ofertą na skoki narciarskie, piłkę nożną oraz tenis. Ponadto daje swoim użytkownikom możliwość korzystania z gier karcianych. STS jest także bukmacherem, który nie boi się wprowadzać nowych rozwiązań na rynek i w tym zakresie jest często prekursorem. Widać tutaj zaangażowanie menedżerów w tworzenie produktu na miarę najlepszych marek zagranicznych.

Najlepsza Aplikacja Mobilna

Zwycięzca - STS

W tym roku walka o tytuł najlepszej aplikacji była wyjątkowo zacięta – wszyscy nominowani stworzyli software bliski ideału, a o wygranej decydowały niuanse. Ostatecznie wyróżniono STS za ogromną liczbę funkcji, wygodną nawigację, możliwość obstawiania za środki wpłacone z pomocą wielu różnych metod płatności, a także za takie udogodnienia jak: oglądanie transmisji, granie w karcianki i sporty wirtualne, statystyki czy wyniki, a to wszystko bez widocznych bugów.

Zapewne w niedalekiej przyszłości, największy operator zakładów wzajemnych w kraju, podobnie jak w tym roku wprowadzi kolejne funkcje do swojego softu.

Sprawdź nominacje

Na odbiór danego bukmachera wpływa m.in. posiadanie przez niego aplikacji mobilnej. W tym przypadku znacząca jest nie tylko jej jakość lub wygląd, ale także funkcjonalność. W czasach kiedy życie przenosi się w wielu aspektach do sfery online niełatwo jest znaleźć nowe rozwiązania, które sprostają wysokim wymaganiom użytkowników. Potrzeba refleksu, elastyczności do zmian i dynamicznych odpowiedzi na wciąż zmieniające się rynkowe trendy.

Aplikacja na urządzenia mobilne to oprogramowanie najwyższej jakości. Wyróżnia się miłą dla oka szatą graficzną oraz płynnością w działaniu, np. w nawigacji pomiędzy jej poszczególnymi sekcjami. Użytkownicy zyskują m. in. dostęp do: pełnej oferty zakładów przedmeczowych i live, licznych transmisji meczowych w ramach Betclic TV z opcją „picture in a picture” (oglądanie meczu pomimo korzystania z innych funkcji serwisu), szybkiej rejestracji, statystyk, szybkich płatności, historii kuponów, TouchID, promocji, możliwości udostępniania kuponu w mediach społecznościowych oraz powiadomień.

Dodatkowo jest regularnie aktualizowana (3-4 update’y miesięcznie) przez co niwelowane są ewentualne problemy techniczne. Samo oprogramowanie mobilne jest dostępne na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS (Aplikacja uzyskała w Apple App Store średnią ocenę 4,8/5 na prawie 3 tysiące opinii, w których większość jest bardzo pochlebna). Trzeba jednak zauważyć, że Instalka zajmuje aż 106 MB.

Nie jest zaskoczeniem, że bukmacher, który od lat przewodzi polskim rankingom udziału w rynku, oferuje software mobilny o bardzo wysokiej jakości. Aplikacja to istny kombajn, który posiada ogromne możliwości. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć: przyjemny i intuicyjny interfejs, bardzo dużą liczbę transmisji meczowych z różnych wydarzeń sportowych w ramach STS TV, dobre statystyki, bogatą ofertę wydarzeń pre-match i live, dostęp do karcianek Betgames i sportów wirtualnych, powiadomienia, a także ogromną ilość metod płatności.

Warto zaznaczyć, że appka ma liczne opcje personalizacji – użytkownicy mogą m. in. włączyć kod PIN i opcję Face ID, ustawić szybki zakład jako domyślny, zdefiniować stawki na klawiaturze numerycznej czy włączyć/wyłączyć powiadomienia. Aplikacja dostępna jest na urządzeniach z systemem Android i iOS (Aplikacja w App Store uzyskała średnią ocenę 4,7 przy zawrotnej liczbie 16 000 opinii, co zapewnia jej 1. miejsce wśród aplikacji w kategorii Sport). Plik instalacyjny tej aplikacji zajmuje 51,1 MB, a aktualizacje pojawiają się średnio 2-3 razy na miesiąc.

Bukmacher z międzynarodowym zapleczem, który za jeden z głównych filarów działalności stawia oprogramowanie mobilne. Aplikacja posiada kilka zalet, które wyróżniają ją na tle konkurencji. Są to między innymi: dwie opcje motywu graficznego, rozbudowane statystyki i społeczność SuperSocial.

Ponadto aplikacja oferuje dostęp do pełnej oferty zakładów, liczne opcje personalizacji, transmisje meczów, powiadomienia, skaner kuponów, szybkie płatności oraz flagową promocję firmy – SuperSpin. Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne, a problemy z płynnością czy bugi praktycznie nie występują.

Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, ok. 2-3 razy na miesiąc. Dostępna jest zarówno na urządzeniach z systemami Android, jak i iOS ( W App Store aplikacja uzyskała średnią ocenę 4,6 na 424 wystawione opinie, które w zdecydowanej większości są pozytywne). Instalka aplikacji zajmuje niecałe 60 MB.

Aplikacja na tle innych bukmacherów wyróżnia się przede wszystkim świetnym transmisjami live. W ofercie można znaleźć mnóstwo rozgrywek piłkarskich, takich jak: La Liga, Serie A, Bundesliga czy krajowe puchary. Jednakże nie tylko fani piłki nożnej mogą cieszyć się rozbudowanym wachlarzem transmisji. W kolekcji znajduje się także: koszykówka (m.in. NBA, WNBA, Euroliga), tenis (wszystkie turnieje wielkoszlemowe, ATP, WTA), hokej (m.in. NHL, KHL) czy siatkówka (m.in. Liga Mistrzów).

Gracz ma dostęp do pełnej oferty przedmeczowej oraz oferty na żywo. Wszystkie transmisje w aplikacji można śledzić w trybie pełnoekranowym, co nie jest regułą wśród innych bukmacherów. Warto zaznaczyć, że bardzo sprawnie przebiega także system wpłat, a dzięki możliwości wpisania kodu BLIK dokonanie depozytu trwa chwilę. Aplikacja ma bardzo prosty interfejs, jest funkcjonalna, działa szybko i sprawnie. Dostępne są również rozbudowane statystyki, które bez wątpienia ułatwiają graczowi typowanie spotkań.

Dodatkiem jest funkcja PUSH, która przesyła powiadomienia m.in. o kuponach gracza. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zalogowania się przy użyciu touch ID lub face ID. Fortuna to z pewnością aplikacja bukmacherska bliska perfekcji. Dostępna jest na Android oraz iOS (Aplikacja Fortuny w App Store ma ocenę 4.7/5. Użytkownicy w zdecydowanej większości chwalą działanie aplikacji). Aplikacja zajmuje 36 MB, więc nie zakłóca działania telefonu.

Bez wątpienia największą zaletą aplikacji jest jej przejrzystość i wygoda użytkowania. Czytelny interfejs uzupełnia szybkość działania. Aplikacja pod względem wizualnym jest absolutnie topowa. Bardzo łatwo można przejrzeć pełną ofertę posortowaną pod względem dyscypliny lub daty zdarzenia.

Z łatwością można sprawdzić ile w konkretnej dyscyplinie dostępnych jest danego dnia meczów. Świetnie rozpisane są także kategorie rynków w poszczególnych spotkaniach, dzięki czemu gracz może szybko znaleźć to, czego szuka. Kategoryzacja dostępna jest także w zakładach na żywo, co jest jeszcze większym ułatwieniem, ponieważ gracz nie traci czasu na szukanie interesującego go rynku, a to jest niezwykle istotne przy zakładach live, kiedy to liczy się każda minuta.

Ponadto w forBET istnieje możliwość łączenia zakładów z oferty przedmeczowej z ofertą live na jednym kuponie. W aplikacji dostępne są również bardzo przejrzyście rozpisane i rozbudowane statystyki, funkcja match tracker oraz czat. Środki na transakcje przechodzą bardzo szybko, a sama wpłata jest bezproblemowa. Aplikacja zajmuje 78 mb i dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS (W App Store forBET ma ocenę 4.7/5, chociaż niektórzy użytkownicy wskazują na zacinanie się aplikacji oraz wylogowywanie podczas użytkowania).

najlepsza aplikacja mobilna nagrody bukmacherskie

Najlepsze Zakłady Live

Zwycięzca - STS

Statuetkę za najlepsze zakłady na żywo, już po raz trzeci, otrzymał bukmacher STS. Po wprowadzeniu aktualizacji zakładów live w 2020 roku, zasłużył na kolejną wygraną. Decydujący okazał się rozmach z jakim opcja ta jest oferowana – ogromna liczba transmisji z meczów piłki nożnej, a także długa lista rozgrywek w tej i innych dyscyplinach to największe zalety tej funkcjonalności w STS.

Jeśli dodamy do tego live tracker na większość oferowanych wydarzeń oraz czołową ofertę na tenis, koszykówkę, sporty walki, skoki narciarskie i żużel, to wydaje się, że na tym bardzo konkurencyjnym polu bukmacher ten ma obecnie najwięcej do zaoferowania.

Sprawdź nominacje
najlepsze zaklady live nagrody bukmacherskie

Sektor zakładów na żywo wciąż cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród Graczy. Wpływa na to przede wszystkim coraz szersza oferta live na różnych rynkach zdarzeń. Obecnie poza piłką nożną, siatkówką czy tenisem można znaleźć zakłady live na bardziej niszowe dyscypliny sportowe i e-sporty. Przed bukmacherami stoi nie lada wyzwanie, ponieważ muszą wyróżniać się na tle konkurencji ciekawymi wizualizacjami z wydarzeń, ale także profesjonalnym streamingiem.

Bukmacher w przypadku zakładów live ma ogromną przewagę nad konkurencją w jednym elemencie – liczba transmisji na żywo. Przytłaczająca suma obejmuje czołowe ligi piłkarskie, takie jak : La Liga, Bundesligę, Serie A, Ligue 1; mecze koszykówki, a w tym NBA i innych mocnych lig; mecze hokeja: NHL i KHL; mocne ligi piłki ręcznej, a także turnieje międzynarodowe; mecze siatkarskich lig z Europy i świata; większe i mniejsze turnieje tenisowe (ATP, WTA i ITF); oraz transmisje z dyscyplin niszowych, w tym tenis stołowy bijący w tym roku rekordy popularności.

Nie można zapomnieć o licznych transmisjach live z turniejów e-sportowych (z reguły z platformy Twitch). Nie ma wątpliwości, że lista dostępnych do obstawiania na żywo dyscyplin, rozgrywek i rynków również jest bardzo przyzwoita. Na uwagę zasługują również zakłady live na popularne u nas w kraju skoki narciarskie oraz żużel.

Oferta STS w tych przypadkach należy do najbardziej rozbudowanych. Warto zaznaczyć fakt występowania solidnego live trackera (dostępny na większość wydarzeń), dobrze zaprojektowanego kalendarza oraz dostępności osobnego czatu na poszczególne mecze. Transformacja jaką przeszły w 2020 roku zakłady live u tego bukmachera zakończyła się niewątpliwym sukcesem.

Marka w zakładach live imponuje przede wszystkim liczbą rynków w koszykówce, w której to dorównuje, a czasem nawet przewyższa największych graczy na rynku. W ofercie koszykarskiej zakładów live, gracz znajdzie wiele interesujących rynków, takich jak wyścigi punktowe, powyżej/poniżej w kwarcie, powyżej/poniżej w kwarcie danego zespołu. Są to bardzo atrakcyjne możliwości, które zapewniają graczom sporo emocji.

Zakłady są przejrzyście rozpisane i podzielone na kategorie, co znacznie ułatwia obstawianie. Bukmacher zadbał o solidną ofertę na żywo z piłki nożnej, także w niszowych ligach jak np. Liga irańska. Bardzo dobrze prezentuje się także siatkówka i tenis oraz co może niektórych zaskoczyć baseball lub krykiet, które mogą przyciągać ekspertów z tych dziedzin.

Mecze live dostępne są właściwie z każdych rozgrywek, nawet tych znacznie mniej popularnych. Ponadto dla graczy dostępne są bardzo rozbudowane statystyki. Marka pod względem liczby rynków i samej oferty dorównuje liderom, ale brak jej niestety transmisji live.

Oferta live zyskuje dużo dzięki transmisjom live, które wzbogacają ofertę i sprawiają, że typowanie na żywo jest jeszcze bardziej emocjonujące. Streaming dostępny jest z ośmiu dyscyplin, które zawierają w sobie najważniejsze rozgrywki, ale również te mniej znaczące (tylko dla koneserów).

Ponadto dostępny jest match tracker i rozbudowane statystyki. Wszystko to ulokowane zostało w jednym miejscu, więc gracz przy obstawianiu na żywo ma pełną kontrolę nad swoim zakładem. Do dyspozycji ma także czat, na którym może wymieniać swoje poglądy w trakcie trwania meczu.

Kursy aktualizowane są bardzo szybko, a oferta zmienia się dynamicznie, zgodnie z tym co dzieje się w trakcie meczu. W Fortunie zakłady live można obstawiać z aż dwunastu dyscyplin (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, futsal, tenis stołowy, snooker, darty, esport, badminton, e-sport). To bardzo solidna liczba, która stawia markę na podium w tym aspekcie.

Ponadto bukmacher oferuje możliwość korzystania z happy hours, czyli grania bez podatku w zakładach live. Lista spotkań, które można typować na żywo, jest przejrzyście rozpisana w kalendarzu, gdzie znajduje się także informacja czy będą one transmitowane na żywo. Codziennie dostępne jest ponad 1000 różnych wydarzeń, które można typować na żywo.

Ponadto firma wprowadziła możliwość typowania live dyscyplin e-sportowych, co utwierdza w przekonaniu że jest pod prawie każdym względem doskonała w zakładach live. Liczne transmisje, bardzo rozbudowane statystyki, wysokie kursy i match tracker to na pewno aspekty, które przyciągają graczy. Niestety pod względem zakładów specjalnych w ofercie live nie znajdziemy za dużo propozycji. Oferta jest ogólna, skromna i brakuje jej spersonalizowania pod konkretne wydarzenie.

Najlepsza Oferta

Zwycięzca - Fortuna

W tym trudnym dla branży roku, jeden z najpopularniejszych bukmacherów w kraju był liderem, jeśli chodzi o wprowadzanie do swojej oferty rozwiązań mających na celu zapewnienie swoim klientom rozrywki podczas globalnego lockdownu. Fortuna rozwinęła w tym czasie swoją ofertę e-sportową na zakłady przedmeczowe i live, regularnie aktualizowała kursy na mecze tenisa stołowego i nieliczne grające w tym czasie ligi piłkarskie.

Ponadto wprowadziła karcianki, a po powrocie rozgrywek sportowych zwiększyła liczbę dostępnych transmisji. Wielkim hitem okazała się oferta live na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, która dodatkowo wzbogacona była o streaming z kanału z amerykańskiego kanału informacyjnego NBC News. Na uwagę zasługuje na pewno rozbudowanie oferty na mieszane sztuki walki, a w tym niezwykle popularne w naszym kraju gale KSW.

Co więcej, bukmacher był w poprzednim roku liderem, jeśli chodzi o oferty promocyjne, za sprawą znacznego zwiększenia wartości bonusu powitalnego.

Sprawdź nominacje

Warto wyróżnić także samą Ofertę, którą ma do zaproponowania konkretny bukmacher. Z perspektywy Gracza jest to najczęściej główny czynnik decydujący o wyborze danej marki. Liczba dostępnych w ofercie rynków jest tutaj kluczowa. Bukmacherzy w walce o Klienta muszą stanowczo stawiać na mnogość zakładów i produktów, bo jest to jeden z najważniejszych walorów konkurencyjnych.

W czasie lockdownu bukmacher włożył mnóstwo energii w rozwój i promowanie swojej oferty na sporty wirtualne i karcianki (w tym polską wersję pokera). Wiązało się to z wprowadzeniem licznych promocji na te wydarzenia, a trend ten utrzymał się do dziś.

Ponadto, znacznie rozszerzona została oferta na wydarzenia esportowe, która obecnie należy do najbardziej bogatych, jeśli chodzi o ilość gier i wydarzeń­ w dedykowanej tej dyscyplinie sekcji (dostępne gry to CS: GO, LOL, DOTA 2, Starcraft II i Starcraft: Broodwar, Call of Duty, Overwatch, Rocket League, Heroes of the Storm, Hearthstone, FIFA, NBA 2K, Rainbow 6, King of Glory, Clash Royale, Warcraft III i Fortnite).

Rozwinięto również ofertę na tenis stołowy, wprowadzono symulacje imprez sportowych, które zostały w owym czasie odwołane lub przesunięte w czasie, a w drugiej połowie roku wprowadzono ofertę na „Wirtualny Tenis Live”. Mimo iż sport został w końcu odmrożony, wspomniane dyscypliny i gry pozostały w ofercie STS w udoskonalonej formie i niektóre z nich będą w dalszym ciągu rozwijane.

Poza tym, największy bukmacher w Polsce w dalszym ciągu oferuje przyzwoitą ilość rynków przedmeczowych na wydarzenia z topowych lig piłkarskich, koszykówki czy tenisa ziemnego.

Najkrócej działający bukmacher nominowany w tym roku do tej bardzo prestiżowej kategorii. Nie znalazł się w tym gronie z przypadku, ale dlatego że w ubiegłym roku rozwinął ofertę na długą listę dyscyplin, w tym m. in. na najpopularniejsze ligi piłki nożnej (dodanie oferty na zakłady statystyczne, więcej zakładów specjalnych), boks/MMA (w tym m. in. dodanie zakładów na rundy i sposób zakończenia walki), koszykówkę (m. in. zakłady na osiągnięcia indywidualne zawodników), hokej (m. in. zakłady na strzały), lekkoatletykę (w tym m. in. kursy na zawody rozgrywane w Polsce w ramach współpracy z PZLA) i wiele innych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że firma oferuje często ponad 200 rynków przedmeczowych i live na popularne zakłady ze świata piłki nożnej oraz jedną z najbogatszych ofert pre-match na mecze koszykówki NBA (średnio +150 rynków). Na uwagę zasługują również gry karciane TOTALgames, które bukmacher jako jedyny spośród polskich bukmacherów oferuje je w 100% z polskojęzycznymi krupierkami. Co ciekawe, opcja ta została wprowadzona w samym szczycie światowego lockdownu, a więc w połowie 2020 roku.

Marka oferuje również sporty wirtualne od dostawcy Golden Race. Świetną inicjatywą była również kolejna edycja loterii Kasomania, tym razem opatrzona dopiskiem 4.0. Warto wspomnieć o niej chociażby ze względu na nagrodę główną, którym jest Porsche 718 Cayman.

Marka przez cały poprzedni rok dbała o to, by jej klienci mogli korzystać z oferty o najwyższej jakości, zarówno w trakcie sportowego lockdownu, jak i po jego zakończeniu. W tym celu bukmacher rozwinął swoje oferty pre-match i live na esport o kolejne dyscypliny i wydarzenia z nimi związane, w tym m. in. na turnieje w popularne gry sportowe, takie jak FIFA, Pro Evolution Soccer, NBA 2K i NHL 2K. W jego ofercie znalazły się również symulacje rozgrywek sportowych oparte na rzeczywistych statystykach.

W 2020 roku wyróżniały się też wydarzenia specjalne z kategorii społeczeństwo i polityka. W tym drugim przypadku na uwagę zasługiwały wybory prezydenckie w USA, szczególnie za sprawą znakomitych zakładów live na to niezwykle ważne wydarzenie. W ofercie Fortuny pojawiły się również gry karciane Bet on Games, póki co jedynie z grą Baccarat, ale z ambitnymi planami na rozwinięcie tej funkcjonalności w niedalekiej przyszłości.

Ponadto, w ostatnim czasie Fortuna postawiła w dużym stopniu na MMA, m. in. za sprawą współpracy z KSW. W efekcie, wystawia jedną z najlepszych ofert na tę dyscyplinę. Bukmacher zwiększył także liczbę transmisji meczowych na żywo w ramach Fortuna TV, wprowadził handicapy azjatyckie na piłkę nożną oraz w istotny sposób poprawił wartość swojej oferty powitalnej, jednocześnie zachowując niskie wymagania obrotowe.

Warto również odnotować wprowadzenie całodobowej oferty na grę bez podatku w ramach happy hours.

Marka imponuje przede wszystkim świetną ofertą na skoki narciarskie, gdzie znalazło się aż osiem rynków (zwycięzca zawodów, pojedynek Polska vs Norwegia, Miejsce w top 3/10 skoczków tak/nie, najlepszy polak, najlepszy norweg, najlepszy niemiec, najlepszy japończyk, najlepszy słoweniec). Większość bukmacherów w swojej ofercie miało tylko dwa klasyczne rynki na miejsce w konkursie oraz H2H. forBET zdecydowanie rozbudował swoją ofertę na skoki i w tej dyscyplinie był obok STS najlepszym bukmacherem.

Na słowa uznania zasłużył także z powodu zakładów łączonych w piłce nożnej. W każdym z czterech analizowanych meczów w czołowych piłkarskich rozgrywkach, gracze mogli znaleźć około 20 zakładów łączonych, które bez wątpienia bardzo wzbogacały ofertę. Bardzo przyzwoita jest także propozycja na NBA. Bukmacher oferuje około pięciu zakładów łączonych na statystyki zawodników. Ponadto gracze mogą typować liczne undery/overy na punkty i zbiórki zawodników.

Dużym plusem forBET są także szybko pojawiające się rynki, szczególnie na koszykówkę i siatkówkę. Bukmacher bardzo dba o polskie rozgrywki w tych dyscyplinach i zdecydowanie szybciej niż choćby STS i Fortuna wystawia rynki na spotkania PlusLigi i Energa Basket Ligi. Ponadto ma bardzo atrakcyjne kursy na te rozgrywki.

najlepsza oferta nagrody bukmacherskie

Odpowiedzialny Bukmacher

Zwycięzca - Fortuna

To bardzo ważne wyróżnienie przyznaliśmy bukmacherowi Fortuna. Marka ta, podobnie jak kilka innych, spełnia wysokie normy w zakresie umożliwienia graczom rozrywki w sposób odpowiedzialny.

Jednak skala akcji społecznych o charytatywnym charakterze zasługuje tu na uznanie i była decydująca. „Fortuna za gole!” to aż 69 000 złotych przekazanych na leczenie dwóch podopiecznych Fundacji „Doliczony Czas”. Natomiast dzięki „raKOut” przekazano 50 000 złotych na rzecz „Cancer Fighters”.

Obie akcje cieszyły się dużym poważaniem i szerokimi zasięgami zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Dzięki swojej formule, a także zaangażowaniu marki wraz z podmiotami sponsorowanymi dodatkowo przyczyniło się to do promowania działalności obu fundacji oraz problematyki jakiej się podejmują.

Sprawdź nominacje
odpowiedzialny bukmacher 2020 nagrody bukmacherskie

W tym roku zdecydowaliśmy o zmianie nazwy oraz zasad wręczenia nominacji i nagrody w tej kategorii. Postanowiliśmy potraktować tematykę odpowiedzialności w zakładach bukmacherskich bardziej kompleksowo i wziąć pod uwagę nie tylko kampanie społeczne, ale także działania bukmacherów na rzecz ochrony graczy. To bardzo ważne, aby promować model odpowiedzialnej gry.

Marka poważnie podchodzi do tematów związanych z ochroną graczy przed ryzykiem uzależnienia i wprowadza udoskonalenia w zakresie tego bezpieczeństwa nie tylko w ramach wymogów ustawowych, ale także działań własnych.

Można zauważyć, jak ważna jest idea odpowiedzialnej gry już na poziomie przekazu marketingowego. Bukmacher chętnie angażuje się w projekty CSR we współpracy ze sponsorowanymi podmiotami. W roku 2020 były to głównie dwa przedsięwzięcia: „Fortuna za gole!” oraz „raKOut”.

Bukmacher spełnia od wielu lat najwyższe standardy w zakresie ochrony graczy, odpowiedzialnej gry (w tym także szkolenia pracowników) i profilaktyki uzależnień. Dodatkowo angażuje się w wiele akcji społecznych lub o charakterze CSR. Podobnie było w 2020 roku, kiedy to firma w dalszym ciągu kontynuowała sponsoring Amp futbolu oraz podjęła szereg projektów promujących aktywność fizyczną w trakcie pandemii.

TOTALbet regularnie wprowadza nowe rozwiązania techniczne w zakresie odpowiedzialnej gry i ochrony graczy, a dodatkowo w okresie lockdownu zaangażowała się w akcję społeczną związaną z projektem sponsoringu Warty Poznań.

Akcja zorganizowana dla klubu ze stolicy Wielkopolski miała na celu ich wsparcie przez zapełnienie wirtualnej trybuny. Przedsięwzięcie zakończyło się powodzeniem, a cegiełkę do tego dołożył właśnie bukmacher, który promował freebetami zaangażowanych kibiców i wspierał całą akcję zasięgowo.

Firma od lat spełnia wysokie standardy w zakresie ochrony graczy, odpowiedzialnej gry i profilaktyki. Jako jedyny bukmacher w Polsce posiada certyfikat Odpowiedzialnej Gry „The European Lotteries”, który poprzedzony jest przeprowadzeniem szeroko zakrojonych audytów. Dbałość o kwestie odpowiedzialnej gry widać także w komunikacji marketingowej Totolotka.

Marka jest zaangażowana w działania Fundacji Marcina Gortata „Mierz Wysoko” oraz podjęla projekt wsparcia żużlowca Karola Żupańskiego, który po wypadku busa stracił część swojego sprzętu. Firma wykazała się dużą dawką empatii i refleksem, co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem środowiska żużlowego oraz mediów.

Customer Service

Zwycięzca - STS

Firma STS charakteryzuje się wyjątkowym poziomem obsługi Klienta, który w 2020 został dopracowany. Gracze mogą korzystać z wielu metod kontaktu z bukmacherem, a przy tym w szybkim czasie otrzymają pomoc lub odpowiednią poradę.

Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom marka oferuje dedykowane poradniki i bazy zakładów. Firma wyznacza trendy w aspekcie opieki nad graczami, co skutkuje przywiązaniem oraz zaufaniem obstawiających.

Sprawdź nominacje
najlepszy Customer Service nagrody bukmacherskie
W relacji gracz – bukmacher kluczowym elementem jest Customer service. Przy ocenianiu jakości obsługi klienta należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak: ilość i dostępność metod kontaktu, godziny pracy konsultantów, czas oczekiwania na odpowiedź, ilość rozwiązanych spraw, a także kulturę osobistą i sposób komunikacji pracowników. Oczywiście istotnym czynnikiem jest także poprawa zgłoszonych przez graczy problemów.

Bukmachera należy docenić za całokształt oferowanych usług w ramach wsparcia graczy. Warto zwrócić uwagę na obszerny FAQ z podziałem na kategorie oraz wyszukiwarką problemów.

Dodatkowo firma zamieszcza aktualne komunikaty dotyczące sytuacji wyjątkowych lub istotnych z punktu widzenia Graczy. Bezpośredni kontakt z obsługą klienta dostępny jest całodobowo poprzez e-mail oraz czat na żywo, aż do późnych godzin nocnych.

LVBET wyróżnia się w obsłudze klienta na kilku płaszczyznach. Należy zwrócić uwagę na bezpośredni dostęp do czatu z poziomu strony głównej, który aktywny jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Dodatkowo marka posiada dedykowany e-mail i formularz kontaktowy umożliwiające kontakt o dowolnej porze. Gracze mają dostęp do rozbudowanego FAQ w podziale na najważniejsze kategorie oraz do wyjątkowego przewodnika, w którym zamieszczono opisy krok po kroku jak grać w LVBET – począwszy od założenia konta do postawienia zakładu wraz z opisami dostępnych rynków.

Na uwagę zasługuje też wewnętrzny blog, gdzie gracze znajdą obszerne opisy zasad wielu dyscyplin wraz z poradami bukmacherskimi.

STS przewyższa standard obsługi klienta w zakładach bukmacherskich. Gracze mają do dyspozycji całodobowy czat na żywo, a także e-mail i formularz kontaktowy. Odpowiedzi uzyskane od konsultantów, niezależnie od formy kontaktu są rzetelne i merytoryczne.

Tym, co szczególnie wyróżnia tego bukmachera jest rozbudowana sekcja poradnikowa dedykowana Graczom. Klienci znajdą tam szczegółowe opisy rodzajów kuponów wraz z tabelami systemów i kombinacji, a także ABC Gracza.

Ponadto marka oferuje całą bazę dostępnych zakładów wraz z ich szczegółowymi opisami, jakie można postawić w ramach danej dyscypliny sportowej.

Najlepszy Marketing

Zwycięzca - Fortuna i forBET

W tym roku nagrodziliśmy w tej kategorii dwóch bukmacherów.

Fortuna to prawdziwa marketingowa i sponsoringowa ofensywa. Przede wszystkim należy docenić skalę działań tego bukmachera przy wykorzystaniu tak wielu kanałów komunikacji. Na uznanie zasługuje połączenie działań promocyjnych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Okazało się, że to klucz do zdobycia jednej z dwóch statuetek w tej kategorii.

W działaniach marketingowych forBET, drugiego nagrodzonego bukmachera, widać z kolei odwagę by kroczyć własną ścieżką i wcielać w życie autorskie pomysły. To wszystko nie ogranicza się wyłącznie do działań wizerunkowych, ale otwiera również możliwości akwizycji w różnych grupach docelowych, z czego marka skutecznie korzysta.

Sprawdź nominacje
Kreatywne podejście do komunikacji, zasięg kampanii marketingowych, poziom zaangażowania i wykorzystanie sponsoringu sportu w swoich działaniach wizerunkowych oraz akwizycyjnych, to główne aspekty jakie należy wziąć pod uwagę przy przyznawaniu nominacji w tej kategorii. Oczywiście skala działań i przeznaczane budżety na marketing są ważne, ale nie decydują o przyznaniu nagrody głównej.

Bukmacher w 2020 roku odważnie pokazał, że nie zamierza zwalniać tempa na polu marketingowym. Kampania telewizyjna „Przeżywaj emocje po swojemu” cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem użytkowników i ekspertów. Jej cennym uzupełnieniem była akcja #StawiamNaEmocje przeprowadzona w mediach społecznościowych.

Marka sprawnie wykorzystała także powrót po lockdownie do sportu, promując przy tej okazji hasło „WracamyiGramy” oraz była aktywna na polu wykorzystywania w komunikacji dotychczasowych projektów sponsoringowych. Ponadto Fortuna zaangażowała się w nowe inicjatywy takie jak KSW czy Fortuna Puchar Polski.

Firma od początku swojej działalności jest bardzo kreatywna, dlatego nie powinno dziwić, że kontynuowała te poczynania w 2020 roku. Połączenie bardzo dobrej oferty i przemyślanych działań marketingowych, poskutkowało pozycją nr 3 na rynku.

Być może firma nie przeznacza tak wysokich budżetów na marketing i sponsoring, jak dwaj liderzy rynku, ale nie sposób jej odmówić pomysłowości w mnogości działań na wielu kanałach komunikacji. Takie projekty jak ŻUK forBET, forBET Runners, czy sięganie po ambasadorów z ogromną pasją, a niekoniecznie z wielkimi zasięgami, zadziałały bardzo pozytywnie na ogólny wizerunek marki i wzbudzały sympatię wśród klientów.

Nominacja dla LVBET związana jest przede wszystkim z kampanią marki „Republika Kuby”. Nie sposób nie docenić zupełnie odmiennego i odważnego podejścia do kreacji graficznych w tym przypadku, a także nietypowego wykorzystania wielu kanałów komunikacji projektu sponsoringowego. Dopełnieniem całości koncepcji tej kampanii była wyjątkowa nagroda dla klientów.

Lider w historii polskiego rynku zakładów sportowych jeśli chodzi o marketing. Firma odeszła od lekko kontrowersyjnego sposobu komunikacji z przeszłości na rzecz wyważonego i w głównej mierze oficjalnego tonu. Tak też było w ubiegłym roku, kiedy to bukmacher zaczął podkreślać, że kluczem do zwycięstwa jest wiedza gracza. Kampania „Jesteś gotowy. Możesz wygrywać.” to długoterminowy, przemyślany wizerunkowo i dopracowany projekt komunikowany na wielu polach.

Marka bardzo rozsądnie wykorzystuje w działaniach potencjał wizerunkowy swojego ambasadora, którym jest Marcin Gortat. Nie pomija przy tym kanałów akwizycyjnych oraz stawia na byłego gracza NBA we własnych miejscach komunikacji. Docenić należy także ogromne zaangażowanie w żużel i e-sport, czyli podążanie dość odmienną od konkurencji drogą.

najlepszy marketing nagrody

Innowacja Roku 2020

Zwycięzca - Superbet

SuperSpin, SuperSocial, a do tego SuperGame – właściwie każdy z tych projektów mógłby być nominowany oddzielnie w kategorii Innowacji branżowej. Dlatego też nie mieliśmy większego problemu z wyborem bukmachera z najciekawszą innowacją. Statuetka trafiła w ręce Superbet.

Firma podjęła trzy naprawdę dobre kroki w zakresie uatrakcyjnienia swojej oferty dla klienta nastawionego na grę mobilną i rozrywkę, co może budzić respekt dla poczynań firmy w roku swojego debiutu online.

Sprawdź nominacje
innowacja roku 2020 nagrody bukmacherskie
Rynek zakładów i oferta firm bukmacherskich są w wielu kwestiach bardzo podobne. Dlatego tak istotne są wszelkie wyróżniki, które pozwalają na to, aby być o krok przed konkurencją. Czasem drobne detale mogą mieć ogromny wpływ na uznanie i pozytywny odbiór danej marki wśród graczy. Jednak zwalczanie skutków lockdownu w sporcie mocno blokowało przestrzeń na wprowadzanie nowości. Mimo to warto wyróżnić kilka firm, które na przekór panującej sytuacji postawiły wprowadzić drobne innowacje.

Mnożniki wygranej to dość popularnie stosowane rozwiązanie, ale MaxiZysk forBET zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to w pełni autorskie rozwiązanie, które szybko stało się jedną z najpopularniejszych promocji bukmachera. Bywa oferowany zarówno na dowolne zdarzenia z oferty, jak i konkretnie wskazane przez forBET.

Noblebet jako pierwszy na polskim rynku udostępnił graczom zawieranie rozbudowanych zakładów kombinacyjnych na jedno wydarzenie. Betbuilder to pożądana przez graczy opcja, która z miejsca stała się flagowym rozwiązaniem tej firmy.

Sporty wirtualne nie są niczym nowym w ofercie bukmacherów, ale wprowadzone przez PZBuk rozwiązanie „WIRTUALNE TV” pozwala na grę w naprawdę wyjątkowym klimacie. Gracze otrzymują symulowaną rozgrywkę połączoną z transmisjami z prawdziwych, historycznych meczów, a to znacznie zwiększa poczucie realizmu. „WIRTUALNE TV” to gratka dla fanów sportowej historii.

Marka, jako pierwsza na polskim rynku, wprowadziła w 2019 roku zakłady „Betgames”. Rok później, po znaczącej modyfikacji swojego produkt, STS zaoferował klientom Polski Stół do rozgrywek pokerowych. Polskie krupierki i możliwość interakcji z nimi w czasie rzeczywistym, a także specjalnie zaaranżowane studio, zaczęły wyznaczać trendy na polskim rynku.

Bukmacher postawił w ubiegłym roku na trzy rozwiązania, które miały za zadanie przyciągnąć graczy. Skupiono się przede wszystkim na Klientach nastawionych na emocje z gry, chętnych do dzielenia się nimi w ramach społeczności. Największy potencjał do rozwoju upatrujemy tu w SuperSocial, czyli wbudowanej w aplikację możliwości udostępniania swoich kuponów followersom.

Marka zaangażowała w promocję tego rozwiązania interesujące postacie ze świata sportu, np. Jerzego Dudka. SuperSpin, to z kolei atrakcyjna możliwość uzyskania codziennie innego bonusu bez składania depozytu. Z perspektywy graczy jest to na pewno bardzo ciekawe i przyjemne, a przy tym skłania ich do regularnych odwiedzin na stronie. Całość uzupełnia SuperGame, czyli gra „free to play” w formie quizu, w którym do podziału mamy pulę nagród dla Klientów najlepiej odpowiadających na pytania.

Marka wprowadziła do swojej oferty statystyki gracza, dzięki którym z łatwością można dowiedzieć się więcej o swojej efektywności w grze oraz dodatkowo sprawdzić wyniki w ramach konkretnych dyscyplin. Wykresy, ciekawa oprawa graficzna, a także możliwość zdobycia statusu eksperta (w sytuacji gdy skuteczność Gracza znacznie przewyższa średnią pozostałych graczy) to dodatkowa motywacja do korzystania z tego rozwiązania.

Najlepszy Affiliate Manager

Zwycięzcy - Igor Kośliński (Fortuna), Adam Kazberuk (LVBET)
Fortuna Igor Kośliński
LVBET Adam Kazberuk

W tym ciężkim dla nas wszystkich roku, wszyscy nominowani przez nas Affiliate Managerowie zasługują na słowa uznania i szczere podziękowania za wykonaną pracę. Jednak naszym zdaniem dwóch z nich wykazało się dodatkowym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Dzięki wspólnym akcjom marketingowym, szybkości wprowadzania nowych rozwiązań oraz łatwej komunikacji na linii bukmacher - affiliate, udało się nie tylko przejść przez trudne czasy z początku pandemii, ale dodatkowo wypracować rozwiązania, które zaowocowały po powrocie sportu na właściwe tory.

Nie bez znaczenia jest też trwałość naszych relacji, które uważamy za wzorcowe. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców - Igora Koślińskiego z Fortuny i Adama Kazberuka z LVBET.

Sprawdź nominacje
najwyższe kursy nagrody bukmacherskie

Bukmacherzy chętnie wybierają pomoc serwisów internetowych, które mają za zadanie pozyskiwać dla nich nowych użytkowników. Aby taka współpraca przebiegała pomyślnie potrzebny jest doświadczony zespół z niekonwencjonalnym podejściem i wachlarzem pomysłów. Postanowiliśmy wyróżnić osoby odpowiedzialne za kontakt właśnie z affiliatami i branżowymi ekspertami. Decydującymi czynnikami były proponowane strategie marketingowe, otwartość na zmiany, łatwość i szybkość w komunikacji oraz trwałość relacji.

Fortuna Igor Kośliński
STS Radosław Barański
Betclic Robert Hauffe
Superbet Radosław Budnik
Ewinner Wiktor Wojtkowski
LVBET Adam Kazberuk

Najwyższe kursy

Zwycięzca - forBET

Oferta kursowa bukmachera forBET okazała się najbardziej wyrównana spośród wszystkich legalnych bukmacherów online. Marka uplasowała się w ścisłej czołówce najniższych marż we wszystkich testowanych dyscyplinach. W 2020 roku w przypadku topowych lig piłkarskich pobierała marże na poziomie 4,10% na mecze Ekstraklasy (4. miejsce), 3,95% na La Ligę (3. miejsce), 4,10% na Serie A (3. miejsce), 3,93% na Premier League (3. miejsce), 3,80% na Bundesligę (3. miejsce) i 4,00% na Champions League (2. miejsce).

Bukmacher z marżami na poziomie 5,09% zajął dodatkowo 3. miejsce w ofercie na tenis i 4. miejsce w kursach na NBA, przy marżach w wysokości 5,04%.

Bardzo solidnie wypadła również jego oferta promocyjna, na którą złożyły się AKO booster Combo Expert, gra bez podatku przez 14 dni od momentu rejestracji oraz promocja „Piątek na bogato”, która jest dostępna w punktach naziemnych.

Sprawdź nominacje
Kursy są jednym z najważniejszych elementów układanki, która składa się na wizerunek wysokiej klasy bukmachera. Obliczyliśmy wysokość pobieranych marż na popularne ligi piłki nożnej (Ekstraklasa, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga), rozgrywki NBA, turnieje tenisowe oraz e-sportowe. Sprawdziliśmy również oferty promocyjne możliwiające podwyższenie kursów. Za każdą z tych kategorii przyznano punkty, które pozwoliły wyłonić nominacje i zwycięzcę.

Od momentu powrotu na polski rynek, bukmacher wyróżnia się jednymi z najlepszych kursów na wydarzenia piłkarskie. W przypadku La Ligi, Serie A, Premier League, Bundesligi i polskiej Ekstraklasy regularnie trafiał do ścisłej czołówki podczas testów.

Ma również wyjątkowo niskie marże na mecze tenisa ziemnego. Ponadto, w jego ofercie znajdują się liczne promocje typu „boost” na zakłady akumulacyjne.

Marka od początku swojego istnienia wyróżnia się wysokimi kursami i w dalszym ciągu plasuje się pod tym względem w ścisłej czołówce polskiego rynku. Dotyczy to praktycznie każdej dyscypliny – od najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich, przez ligę koszykówki NBA, aż po tenis, którego forBET jest zresztą mecenasem.

W ofercie można znaleźć także grę bez podatku w ramach oferty powitalnej oraz promocje na AKO w punktach naziemnych.

Ten młody bukmacher wszedł na polski rynek w efektownym stylu, a jednym z jego najmocniejszych punktów od początku były kursy. W Noblebet najbardziej opłaca się typować mecze popularnych lig piłki nożnej, w tym przede wszystkim La Ligę i Premier League, Bundesligę i Serie A za które pobiera najniższe marże na rynku.

W jego ofercie znajdziemy również promocje podwyższające kursy oraz możliwość gry bez podatku.

Bukmacher wyróżnia się przede wszystkim niskimi marżami pobieranymi za spotkania Ekstraklasy. Pod tym względem w ubiegłym roku nie miał sobie równych na polskim rynku. Marka oferuje również atrakcyjne kursy na wydarzenia e-sportowe.

Najmocniejszym punktem są jednak promocje kursowe, w tym happy hours, gra bez podatku oraz możliwość gry z podwyższonym kursem na wybrane wydarzenia.

Jeden z najdłużej działających bukmacherów online w Polsce, który w dodatku regularnie plasuje się w czołówce zestawień najlepszych ofert kursowych. W 2020 roku nie miał sobie równych, jeśli chodzi o jakość kursów na spotkania ligi koszykówki NBA oraz mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, za które pobierał najniższe marże na rynku.

Do tego dochodzą jeszcze jedne z najlepszych kursów na mecze tenisa ziemnego.

najwyższe kursy nagrody bukmacherskie

Bukmacherski Debiut Roku

Zwycięzca - Superbet

Superbet to marka, która wpisała się w grono solidnych, legalnych bukmacherów działających w Polsce. Rozbudowana oferta, wysokie kursy, stabilna strona i aplikacja z ciekawymi funkcjonalnościami nastawionymi na rozrywkę gracza, daje tej firmie zwycięstwo wśród debiutantów. Stały rozwój i reakcja na dynamiczne zmiany to klucz do sukcesu tego bukmachera.

Warto również dodać, że Superbet otrzymał nominację w trzech innych kategoriach, co dla początkującego bukmachera jest sporym sukcesem i pokazuje, że mimo młodego wieku marka ta konkuruje już z topowymi bukmacherami w Polsce.

Sprawdź nominacje
Początki na rynku bukmacherskim w Polsce nie są łatwe. W pierwszym roku działalności nowe firmy oferujące zakłady, starają się uwidocznić na tle konkurencji ciekawym podejściem do klienta i niestandardowymi rozwiązaniami. W tej kategorii należy wyróżnić debiutantów, którzy zaskarbili sobie dobre opinie użytkowników, a ich produkt cechuje wysoki potencjał do dalszego rozwoju.

Bukmacher wystartował z zakładami online w maju 2020 roku, czyli w bardzo trudnym okresie, bo tuż po pierwszym lockdownie. Od tego czasu systematycznie wzbogaca swoją ofertę zakładów, poprawia techniczne niedociągnięcia oraz kwestie związane z obsługą gracza.

Firma, która pojawiła się na polskim rynku już w 2017 roku za sprawą sieci punktów naziemnych, swój debiut online zaliczyła właśnie w ubiegłym roku. Długie oczekiwanie na zakłady online nie sprawiło, że produkt był idealny od samego początku. Firma wdrożyła jednak od tego czasu szereg innowacji i promocji, które uwiarygodniają jej zapowiedź o dalszej ekspansji.

debiut bukmacherski nagrody

Galeria

Harmonogram

I

5 lutego 2021

Ogłoszenie listy nominowanych
II

10 lutego 2021

Ogłoszenie listy zwycięzców w 11 kategoriach
III

17 lutego 2021

Wyłonienie nagrody użytkowników

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close