Typy Bukmacherskie

Analizy wydarzeń

Podczas najważniejszych wydarzeń sportowych, głównie związanych z piłką nożną, boksem, MMA czy esportem, ale również wydarzeń rozrywkowych (np. Oscary, Złote Globy, Eurowizja) czy politycznych (wybory parlamentarne, prezydenckie), nasi redaktorzy analizują i typują szanse poszczególnych drużyn, zawodników, partii czy polityków. W naszych artykułach znajdziesz szczegółowy opisy topowych wydarzeń w tym składy drużyn, statystyki, a także formę zawodników oraz ewentualne kontuzje i nieobecności w składzie. Oprócz tego nasi typerzy szacują szanse na wygraną/remis/przegraną, a więc na rynki 1X2 oraz 12, a także na rynki poboczne, takie jak liczba bramek w formie under/over, BTTS czy sposób zakończenia walki w boksie czy MMA.
FEN 38 – kursy i typy bukmacherskie
FEN 38 – kursy i typy bukmacherskie 22 stycznia 2022 roku, w ostrowskiej hali Arena, odbędzie się 38. gala Fight Exclusive Night. Wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek w…
Ngannou – Gane – kursy bukmacherskie
Ngannou – Gane – kursy bukmacherskie
Przez w typy
W nocy z 22 na 23 stycznia dojdzie dojdzie do walki o mistrzowski pas UFC w wadze ciężkiej pomiędzy Francisem…
KSW 66 – kursy bukmacherskie
KSW 66 – kursy bukmacherskie
Przez w typy
15 stycznia w Szczecinie odbędzie się pierwsza gala KSW w 2021 roku. Walką wieczoru na KSW 66 będzie pojedynek o…
Gołowkin – Murata – kursy bukmacherskie
Gołowkin – Murata – kursy bukmacherskie
Przez w typy
Wiosną 2022 roku na terenie Japonii dojdzie do walki unifikacyjnej w wadze średniej pomiędzy Giennadijem Gołowkinem i Ryotą Muratą. My…
Selekcjoner reprezentacji Polski – kursy bukmacherskie
Selekcjoner reprezentacji Polski – kursy bukmacherskie W Boże Narodzenie Paulo Sousa zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że naszą kadrę…
Polska – Rosja – kursy bukmacherskie
Polska – Rosja – kursy bukmacherskie 24 marca 2022 roku o godzinie 20:45 na stadionie Łużniki w Moskwie odbędzie się barażowe spotkanie eliminacji MŚ 2022 Polska…

Typ Dnia

Dzięki wcześniej przygotowanym analizom typy dnia możesz obstawiać z wyprzedzeniem. Zapowiedź każdego ważnego wydarzenia staramy się publikować kilka dni przed jego rozpoczęciem. Gracze mogą więc prześledzić nasze statystyki i zestawienia, a następnie obstawić wybrany zakład u bukmachera.

W naszych analizach znajdziesz także najwyższe kursy na najważniejsze zakłady, dostępne u topowych legalnych bukmacherów. Dzięki temu w jednym miejscu dostaniesz informację m. in. o tym, który bukmacher oferuje najwyższe kursy na zakład na 1X2, gdzie obstawić zakład na liczbę bramek w formie under/over, u jakiego BTTS, a u którego dokładny wynik.

Na naszej stronie znajdziesz również dostęp do archiwalnych tekstów i typów. Możesz więc prześledzić nie tylko formę zawodników we wcześniejszych meczach czy też poparcie polityków w poprzednich wyborach, ale również będziesz mógł na bieżąco monitorować skuteczność naszych typerów.

Strategie stosowane przez naszych typerów

Poniżej opisaliśmy kilka popularnych strategii obstawiania zakładów bukmacherskich, z których garściami czerpią typerzy zatrudnieni w naszej redakcji.

Pewne typy bukmacherskie

Wprawdzie w praktyce istnieje coś takiego jak pewne typy bukmacherskie, zwane inaczej „sure betami”, jednak przy obecnych regulacjach prawnych w Polsce nie ma możliwości, by skorzystać z takiej opcji. Już tłumaczymy, dlaczego. Pewne typy to takie, które gwarantują zysk bez względu na wynik spotkania. Można z nich skorzystać, jeżeli u dwóch różnych bukmacherów kurs różni się na tyle, że jest większy niż prowizja bukmacherska. Przedstawimy to na przykładzie meczu tenisowego:

  • Kurs u Bukmachera A

Roger Federer 2.02 – Rafael Nadal 1.92

  • Kurs u Bukmachera B

Roger Federer 1.88 – Rafael Nadal 2.04

W takim wypadku mamy do czynienia z pewniakiem, ponieważ obstawiając zwycięstwo Rogera Federera u bukmachera A i Rafaela Nadala u bukmachera B na pewno zarobimy. Niestety w przypadku polskich bukmacherów pewne typy bukmacherskie są niemal niemożliwe do realizacji. Po pierwsze kursy są wszędzie zbliżone, ponieważ polscy bukmacherzy z reguły nie mają własnych traderów ustalających kursy. Po drugie obowiązuje podatek 12% od obrotu. Niektórzy bukmacherzy oferują zwrot części podatku, jednak w praktyce od kiedy monitorujemy polski rynek, sure bety pojawiały się na nim niezwykle rzadko.

Obstawianie faworytów i outsiderów

Jest to jedna ze strategii, z której korzystają typerzy z naszej redakcji. Jak wiadomo, większość wydarzeń sportowych ma swoich mniej lub bardziej zdecydowanych faworytów. Chociaż sport bywa niezwykle przewrotny, to właśnie faworyci najczęściej rozstrzygają spotkania na swoją korzyść. Niemniej, jak wiadomo, typując zespoły, które na papierze mają większe szanse na wygraną, musimy liczyć się z tym, że kursy na korzystny dla nich wynik niekoniecznie muszą być atrakcyjne, a jak wiadomo, każde kolejne spotkanie na kuponie, nieważne jak „pewne”, nie tylko zwiększa kurs, ale i zmniejsza nasze szanse na wygraną.  Dlatego też, często zamiast typować po kilka spotkań z faworytami, warto obstawić outsidera, który akurat jest w formie lub ma np. korzystną historię rywalizacji z danym przeciwnikiem. To właśnie prowadzi nas do kolejnej strategii typerskiej, którą jest…

Value betting

Alternatywą dla opisanych wcześniej sure betów dla graczy z Polski może być wyszukiwanie zakładów o wysokiej wartości, a więc tzw. „value betów”. W przeciwieństwie do sure betów nie zagwarantują one nam 100% zysku, jednak pozwolą wycisnąć maksimum z obstawianego przez nas zakładu. Value betting polega bowiem na znalezieniu takich zakładów, w przypadku których bukmacherzy nie do końca prawidłowo oszacowali szanse danego zespołu, przykładowo pomijając przy ustalaniu kursów niektóre istotne zmienne, takie jak absencje liderów czy zwyżkująca forma ich rywali. Zakłady o przeszacowanych przez bukmacherów kursach mają wysokie value i chociaż wcale nie muszą zapewnić nam wygranej, ich obstawienie samo w sobie daje szansę na zysk. Nasi typerzy z reguły biorą pod uwagę liczne zmienne oraz wartość zakładów na poszczególne rynki, gdy ustalają swoje typy.

Jeśli planujesz zmaksymalizować swój profit z zakładów bukmacherskich, to pomocne może okazać się również kryterium Kelly’ego, dzięki któremu będziesz w stanie oszacować najkorzystniejszą stawkę na dany zakład. Obliczymy ją za pomocą następującego wzoru:

  • Wysokość stawki = [bankroll * (prawdopodobieństwo * kurs – 1)] / (kurs – 1) 

Wzór opracowany przez amerykańskiego analityka Johna Kelly’ego co prawda również nie zapewni nam 100% zwrotu jednak, jeśli będziemy z niego umiejętnie korzystać, powinniśmy być w stanie zminimalizować straty, przy jednoczesnej maksymalizacji zysków. 

Kupony singlowe, AKO czy kombinacyjne?

Legalni bukmacherzy oferują swoim graczom trzy podstawowe typy kuponów do obstawiania – kupony singlowe (SOLO), akumulacyjne (AKO) oraz kombinacyjne (KOMBI). Chociaż cel zakładania się w każdym z nich jest taki sam, czyli prawidłowe wytypowanie wyników poszczególnych wydarzeń, to już zasady, na których odbywa się obstawianie nieco się między sobą różnią.

  • Kupony singlowe składają się z zaledwie jednego zdarzenia, przez co szanse na ich trafienie są z reguły znacznie większe niż np. w przypadku zakładów akumulacyjnych. Jednocześnie, wadą obstawiania kuponów singlowych są z reguły niskie kursy, przez co najbardziej opłaca się granie ich po wysokiej stawce. Wiąże się to oczywiście z wyższym poziomem ryzyka.
  • Zakłady akumulacyjne to najpopularniejszy typ zakładów wśród typerów. Jak wiadomo, na kuponach akumulacyjnych zawieramy dwa lub więcej zdarzeń, dzięki czemu uzyskujemy z reguły znacznie wyższy niż w przypadku zakładów singlowych kurs. Niestety, szanse na prawidłowe wytypowanie zakładu spadają z każdym kolejnym zdarzeniem na kuponie. Nie powinno więc dziwić, że zakłady akumulacyjne to główne źródło dochodu dla operatorów zakładów wzajemnych.
  • Zakłady kombinacyjne to ostatni typ zakładu jaki znajdziemy u zdecydowanej większości legalnych bukmacherów. Potocznie są również nazywane „zakładami blokowymi”, ponieważ cały kupon podzielony jest na bloki, na których możemy obstawiać zarówno pojedyncze zdarzenia, jak i kilka połączonych typów. Po stworzeniu kuponu składającego się z określonej liczby bloków (np. 3, 4, 6…), gracz może określić również, ile bloków musi trafić, żeby móc liczyć na wygraną. Każda z opcji ma określoną liczbę kombinacji. Przykładowo, obstawiają zakład na 3 z 5, możliwych kombinacji będzie 10. Jeśli więc za każdą z nich postanowimy postawić po 2 PLN, to cały kupon będzie nas kosztował 20 PLN. Wygrana z kolei wyliczana jest poprzez przemnożenie przez siebie trafionych bloków.

Chociaż większość graczy skupia swoją uwagę przede wszystkim na zakładów akumulacyjnych, kupony tego typu niekoniecznie są najbardziej opłacalne. Co więcej, typerzy, którzy zawodowo zajmują się obstawianiem, z reguły obstawiają głównie kupony singlowe. Niemniej, warto zauważyć, że dla wielu graczy najważniejszą kwestią jest dobra zabawa i satysfakcja z prawidłowo wytypowanego kuponu z wieloma zdarzeniami. Nie powinno więc dziwić, że kupony AKO mają tak wielu fanów.

Tylko Legalni Bukmacherzy

Na naszej stronie promujemy tylko legalnych bukmacherów to znaczy, że masz pewność że nie grożą Ci konsekwencje prawne ze strony skarbówki. Warto podkreślić, że zgodnie z obecnym stanem prawnym, do legalnego oferowania zakładów bukmacherskich w internecie ma prawo 18 bukmacherów. Są to: Fortuna, STS, Totolotek, LVBET, forBET, Etoto, TOTALbet, PZBuk, Betclic, eWinner, BETFAN, NobleBet, BetX, Traf-Zakłady Wzajemne, Superbet, OKbet, Typiko i BestBet. Obecnie tylko 15 pierwszych bukmacherów działa online (pozostali nie stworzyli jeszcze strony z ofertą zakładów przez internet). Tutaj możesz sprawdzić ranking bukmacherów z uwzględnieniem wyłącznie tych działających zgodnie z prawem

Nie tylko piłka nożna

Profesjonalne typy bukmacherskie to nie tylko piłka nożna, chociaż tego typu artykułów znajdziecie najwięcej. Szeroko opisujemy też wydarzenia związane z koszykówką, sportami walki, Formułą 1, siatkówką, tenisem, skokami narciarskimi, lekkoatletyką czy e-sportem.

W naszym serwisie nie brakuje także analiz i typów dotyczących rozrywki czy polityki. Te ostatnie opisujemy wraz z regularnymi aktualizacjami, gdy odbywają się krajowe wybory parlamentarne, czy wybory prezydenckie m. in. w Polsce i USA. Staramy się również podawać informacje o promocjach i bonusach. Przede wszystkim o tych, które pozwalają ominąć 12% podatek obrotowy, ale także tych dedykowanych konkretnym wydarzeniom. Wielu bukmacherów oferuje bowiem promocje na mecze Ligi Mistrzów, finały Wielkiego Szlema w tenisie czy na spotkania z udziałem polskiej kadry (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, skoki narciarskie). Mogą to być bonusy od kuponów akumulacyjnych lub happy hours w ramach, których gracze mogą obstawiać dany zakład z wyższym kursem w określonych godzinach danego dnia.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close