Nagrody bukmacherskie 2023

Za nami szósta edycja nagród bukmacherskich organizowanych przez nasz serwis. Tak jak zapowiadaliśmy rywalizacja w najważniejszych bukmacherskich kategoriach była niezwykle zacięta. Ostatecznie bukmacherem roku drugi raz z rzędu został Superbet, który łącznie zdobył aż 6 nagród. Kilkoma statuetkami i licznymi nominacjami wyróżniliśmy również STS, Fortunę. Łącznie nagrody zdobyło 7 bukmacherów.

Kategorie:

Bukmacher roku

Zwycięzca

Superbet zdobył aż 5 nagród, został nominowany w aż 8 kategoriach, dzięki czemu w pełni zasłużył na zwycięstwo i obronę ubiegłorocznego tytułu bukmachera roku.

Superbet łączy dużą dawkę polotu, ogromną chęć rozwoju i przy tym cały czas nie zapomina o niezbędnej rzetelności. Potwierdzają to regularnie pojawiające się innowacje, takie jak skróty meczów czy funkcja BetSwipe. Praca nad nowinkami nie jest jednak prowadzona kosztem najważniejszych elementów. Aplikacja pracuje bez zarzutu, a oferta zakładów z roku na rok jest doszlifowywana.

Bez wątpienia dostrzegają to także gracze, którzy tłumami zakładają konta u tego bukmachera i co najważniejsze zostają u niego na dłużej.

Ogromny wpływ ma na to najlepsza, najnowocześniejsza i niemal bezawaryjna aplikacja mobilna. Superbet wyróżnia się także najlepszą ofertą na najważniejszą dyscyplinę – piłkę nożną. Do tego dochodzą wyróżniające się zakłady na skoki, czy koszykówkę. Na najwyższym poziomie stoją też zakłady na żywo.

Co z kolei przyciąga nowych graczy do Superbet? Przede wszystkim kapitalne promocje na start dla nowych graczy. Magnes stanowią również nieszablonowe i regularne kampanie marketingowe.

Superbet to już nie tylko interesująca nowinka, ale zakorzeniona w umysłach graczy firma, która jest na właściwej ścieżce, aby rozdawać karty na rynku bukmacherskim w Polsce.

Warto dodać, że do tej kategorii nominowani są wszyscy legalni bukmacherzy w Polsce.

Bukmacher roku 2023 - nagrody bukmacherskie
Zwycięzca
Bukmacher roku 2023 - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na piłkę nożną

Zwycięzca

Superbet już w zeszłym roku bardzo głośno pukał do drzwi z napisem “Nagroda za ofertę na piłkę nożną”. Ostatecznie drzwi te zostały otwarte w tym roku i trzeba przyznać, że bukmacher wykonał kawał solidnej roboty.

Nikt w 2023 r. nie wprowadził tylu innowacji związanych z piłką nożną. Funkcja BetSwipe, czy powtórki meczów, to coś co wyróżnia Superbet na tle mocnej konkurencji. Do tego dochodzą inne dodatki jak darmowe transmisje live, czy oferta Super Regio.

Gigantyczną robotę wykonują także promocje specjalne, które najczęściej skierowane są na piłkę nożną. Mowa tu zarówno o stałych pozycjach, takich jak Super Game, Super Spin, Bonus Box, czy szereg promocji typu “Go Super”.

Takie elementy w połączeniu ze stojącymi na najwyższym poziomie podstawami, takimi jaki odpowiednio rozbudowana oferta rynkowa, świetne zakłady na statystyki oraz wysokie kursy sprawiły, że Superbet po raz pierwszy zgarnął tę prestiżową statuetkę.

Piłka nożna - nagrody bukmacherskie

Superbet w mundialowym 2022 roku po raz pierwszy otrzymał od nas nominację do nagrody za najlepszą ofertę na piłkę nożną. W 2023 zrobił kolejny duży krok, który ponownie wprowadził go do grona najlepszych bukmacherów z ofertą na tę dyscyplinę. 

Bardzo konkretnych atutów Superbetu jest kilka, ale na początek wyróżnić trzeba najlepsze promocje dla nowych i stałych graczy na piłkę. Nowi użytkownicy mogą korzystać np. z astronomicznych kursów 300.00 na wybrane wydarzenia sportowe. Z kolei stali gracze regularnie mają ratowane kupony, dzięki Super Przewadze, a dodatkowo zgarniają ogromne profity za Super Game czy promki Go Super. 

Kolejna kwestia to mega wyspecjalizowane zakłady na piłkę. Możemy korzystać z Super Bets oraz jednych z najbardziej rozbudowanych zakładów na statystyki meczowe i zawodników.

Piłkarscy typerzy w Superbet mogą także skorzystać z najlepszego cashoutu. Ponadto mogą zupełnie za darmo oglądać mecze oraz skróty.

Podsumowując, bukmacher z taką liczbą kluczowych zalet i dodatkowych funkcji musiał znaleźć się w gronie najlepszych operatorów na piłkę.   

W gronie nominowanych nie mogło zabraknąć również Fortuny, a więc ubiegłorocznego zwycięzcy. 

Wymienianie piłkarskich atutów Fortuny trzeba zacząć od najbardziej rozbudowanego Betbuildera, w którym możemy kombinować rozmaite typy statystyczne i wiele więcej. Do tego dochodzi odpowiednio rozbudowana klasyczna oferta przedmeczowa z kilkunastoma selekcjami statystycznymi.

Niewątpliwie mocną stroną Fortuny są także bardzo wysokie kursy. Marża na najważniejsze ligi w dniu meczu wynosi najczęściej ok. 3%, co sprawia, że typowanie u tego bukmachera jest bardzo opłacalne.

Uwagę przyciągają także transmisje. Jest ich naprawdę dużo i co najważniejsze możemy oglądać je w trybie pełnoekranowym również na komputerze, czego nie zapewnia konkurencja.

Powyższe atuty plus regularnie pojawiające się łatwe w wykorzystaniu piłkarskie promocje zagwarantowały Fortunie miejsce wśród najlepszych buków na piłkę nożną.

Betfan debiutuje w naszych nagrodach wśród nominowanych bukmacherów do nagrody za piłkę nożną, ale jego działania nie mogły pozostać niezauważone.

Uwagę przykuwają bardzo kompleksowe i stojące na najwyższym poziomie zakłady przedmeczowe i live. W przypadku pre-match atutem są dwie drogi budowania swoich zakładów: świetny Betbuilder oraz funkcja “My Bet”, dzięki której możemy wymyślać dowolne propozycje własnych zakładów. 

Jednakże, to co przede wszystkim wyróżnia Betfan to świetna oferta live. Znajdziemy tam kapitalne selekcje statystyczne takie jak faule, auty, spalone, kartki i wiele więcej. Pod względem wyspecjalizowania oferty na żywo z Betfan może równać się wyłącznie Superbet

Użytkownicy Betfan mogą także korzystać z bardzo nieszablonowych promek na piłkę nożną. W 2023 roku mogliśmy zgarnąć bonusy m.in. za przybicie piątki przez Roberta Lewandowskiego w meczu z Czechami, czy też za prostopadłe podanie Piotra Zielińskiego w innym reprezentacyjnym starciu. 

Betfan to z pewnością bukmacher idealny dla graczy, którzy szukają odskoczni od klasycznych ofert i m.in. za to w pełni zasłużył na nominację. 

STS po roku przerwy wraca do grona nominowanych bukmacherów do nagrody za najbardziej prestiżową dyscyplinę, jaką jest piłka nożna. 

W przypadku STS trzeba bardzo docenić rozbudowane transmisje live z najważniejszych rozgrywek jak La Liga, Serie A, Bundesliga czy Ligue 1, które możemy śledzić w topowej jakości. Do tego dostępny jest przejrzysty kalendarz, dzięki któremu dokładnie wiemy jakie mecze możemy oglądać. 

W 2023 roku odnotowaliśmy także ogromny progres STS pod względem promocji na piłkę nożną. Takie oferty jak “Wizjoner” czy “Odkrywca” bardzo spodobały się użytkownikom i pozwoliły na zgarnianie bonusów bez żadnego wkładu. Do tego doszły regularnie pojawiające się cashbacki, a także boosty dla nowych graczy, czego brakowało w poprzednich latach. 

Partner naszej reprezentacji zaliczył także krok do przodu w ofercie przedmeczowej. Zdecydowanie poszerzono zakłady Player Bets oraz na statystyki meczowe. Dzięki temu również bardziej zaawansowani gracze są zadowoleni z tego, co prezentuje STS. 

Przykład STS-u pokazuje, że nawet najbardziej uznane marki cały czas chcą się rozwijać, co zostało przez nas zauważone i nagrodzone nominacją za rok 2023. 

LVBET to jeden z dwóch debiutantów w tej kategorii. Ten bukmacher bardzo mocno postawił na to, aby trafić do najbardziej zaawansowanych piłkarskich fanów, dzięki czemu znalazł się w czołowej piątce. 

Przy okazji najważniejszych meczów w LVBET możemy korzystać z ponad 600 selekcji, co jest wynikiem nieosiągalnym. W ofercie znajdziemy rozmaite statystyki od wrzutów z autu przez obronione strzały, wybicia od bramki, czy też interwencje VAR.

Wolisz typować player bets? Nie ma problemu. LVBET to jedyny bukmacher, który łączy dwa kreatory zakładów – Player Bets, gdzie możemy kombinować wyspecjalizowane zakłady na statystyki zawodników oraz klasyczny Betbuilder. Za to bez wątpienia należy się ogromny plus. 

Niewątpliwą wartością dodaną są również jedne z najwyższych kursów na topowe ligi. Dzięki rozmaitym promocjom bardzo często typować możemy bez marży, a w standardzie wynosi ona najczęściej nie więcej niż 4%, co jest ścisłą czołówką rynku. Nominacja jest zatem w pełni zasłużona.

Zwycięzca
Piłka nożna - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na żużel

Zwycięzca

W ubiegłym roku STS o błysk szprychy musiał uznać wyższość forBET, ale w tym roku bezbłędnie wykorzystał najszybsze ścieżki i przekroczył linię mety jako 1.

STS w 2023 roku wystawiał zdecydowanie najbardziej rozbudowaną ofertę przedmeczową. Nie brakowało tam zakładów specjalnych, które niestety rzadko pojawiają się u konkurencji. Świetnie wyglądały także zakłady na statystyki zawodników, które są bardzo ważne wśród żużlowych typerów.

Odpowiednie rozbudowanie oferty odnotowaliśmy nie tylko przy okazji meczów Ekstraligi, czy turniejów Grand Prix, ale również podczas mniejszych turniejów indywidualnych, czy lig zagranicznych.

Ogromnym problemem przy typowaniu żużla są późno pojawiające się kursy. STS w tym względzie radził sobie najlepiej i najszybciej publikował kursy na większość wydarzeń. Również był liderem pod kątem publikacji pełnej oferty, za co przyznaliśmy ogromny plus.

Tegoroczny triumfator wyróżnił się także najlepszymi zakładami live oraz możliwością typowania nawet zawodów juniorskich.

Żużel - nagrody bukmacherskie

STS to potentat w dziedzinie żużla od kilku sezonów, co potwierdza trzecia z rzędu w pełni zasłużona nominacja do nagrody. 

STS wyróżniliśmy przede wszystkim za najbardziej rozbudowaną ofertę na PGE Ekstraligę oraz niższe szczeble rozgrywkowe w Polsce. Najbardziej spodobały nam się zakłady specjalne. Tego typu selekcje są szczególnie interesujące dla zaawansowanych typerów, a wiemy, że jeśli obstawiasz żużel, to prawdopodobnie jesteś mega pasjonatem i szukasz nieszablonowych rynków. 

Kolejnym ogromnym atutem oferty na żużel jest jej najszerszy zakres. Typować możemy wszystko od najważniejszych wydarzeń drużynowych i indywidualnych przez turnieje młodzieżowe i ligi zagraniczne. 

Zakłady live to również aspekt obstawiania żużla, który działa bez zarzutu, a wiemy, że typerzy czarnego sportu lubują się w obstawianiu każdego kolejnego wyścigu. Naszą uwagę przykuła również bardzo atrakcyjna – jak na żużel – marża oraz najwyższe kursy na faworytów. 

Na plus zapisaliśmy także rozbudowane zakłady długoterminowe, które pozwalają niecierpliwym graczom już na początku marca typować tę dyscyplinę.

forBET to ubiegłoroczny triumfator nagrody za najlepszą ofertę na żużel, a więc jego obecność wśród tegorocznych nominacji nie może być zaskoczeniem.

Najmocniejszą stroną tego bukmachera jest najlepsza oferta na zawody cyklu Grand Prix. Mowa tu zarówno o zakładach pre-match i live. Warto też wspomnieć, że selekcje okraszone są wyjątkowo atrakcyjnymi notowaniami. 

Oczywiście forBET – jako ubiegłoroczny zwycięzca – musi dysponować także świetną ofertą na rozgrywki ligowe i z tego obowiązku jak najbardziej się wywiązał. Nieszablonowe zakłady specjalne, ogromna liczba zakładów H2H dopasowana do preferencji gracza oraz sprawnie działająca oferta live sprawiają, że żużel w forBET obstawia się bardzo komfortowo. 

Zwróciliśmy także uwagę na drobne elementy, które jednak regularnie typującym użytkownikom bardzo ułatwiają życie. Po pierwsze możemy łączyć na jednym kuponie zakłady pre-match i live, a po drugie przy rozliczaniu zakładu pod uwagę brane są wszystkie starty zawodnika, a nie tylko 5 pierwszych, co najczęściej wpływa pozytywnie dla naszych kuponów.

Czego najbardziej brakuje graczom przy obstawianiu żużla? Naszym zdaniem dwóch rzeczy: promocji specjalnych oraz możliwości budowania swoich własnych zakładów. Nasz debiutant – Betfan – o te elementy, przynajmniej częściowo zadbał. 

Do dyspozycji mamy funkcję “My Bet”, która pozwala użytkownikom na wymyślanie swoich własnych zakładów. Jest to bardzo duży plus, bo nie jesteśmy ograniczeni ofertą i możemy tworzyć typy z naprawdę wysokimi kursami. Warto wspomnieć, że takiej opcji nie znajdziemy nigdzie u konkurencji. 

Kolejna kwestia to promocje. Te pojawiły się pod koniec sezonu i skierowane były do nowych graczy. Przykładem takiej promki był bonus 100 zł za zwycięstwo Zmarzlika w SGP 2023. Liczymy, że takie oferty w przyszłym sezonie pojawią się szybciej i będą występować częściej. 

O nominacji oczywiście nie byłoby mowy, gdyby Betfan nie dysponował zakładami na odpowiednim poziomie. W tym względzie nie ma jednak problemu, bo ok. 40 selekcji na mecze, z m.in. zakładami specjalnymi i ciekawymi propozycjami powyżej/poniżej sprawiają, że mecze ligowe typuje się bardzo komfortowo. Warto też podkreślić dobrze działające zakłady na żywo zarówno w turniejach Grand Prix jak i meczach ligowych.

Zwycięzca
Żużel - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na sporty walki

Zwycięzca

Fortuna ustrzeliła klasycznego hat tricka i trzeci rok z rzędu zgarnia tytuł najlepszego bukmachera do obstawiania sportów walki.

Trzeba przyznać, że w tej dziedzinie aktualnie Fortuna trzyma najwyższy poziom. Posiada najlepszą ofertę na najważniejsze sportowe federacje MMA. Mowa tu o UFC, które okraszone jest Betbuilderem i transmisjami oraz o KSW, z którym operator ściśle współpracuje i przy okazji gal zapewnia bardzo atrakcyjne promocje specjalne.

Ponadto wraz z Betcliciem zdominowała segment freak-fightów, który z roku na rok jest coraz istotniejszy w polskiej bukmacherce. Wyłączna oferta na Prime MMA, Clout MMA, a wcześniej High League sprawiła, że wielu młodych graczy założyło konto u polskiego giganta.

Wydaje się zatem, że sporty walki są w Polsce zabetonowane i zobaczymy, czy w kolejnych latach ktoś będzie w stanie rzucić Fortunie rękawicę.

Sporty walki - nagrody bukmacherskie

STS rok po roku znajduje się w gronie nominowanych do nagrody na sporty walki i w 2023 roku nie stało się nic, co miałoby tę tradycję zaburzyć. 

Boks to dyscyplina, w której STS dominuje ofertą nad konkurencją. Wyróżnia się najszerszym wyborem zakładów. Na kluczowe pojedynki dostępnych mamy blisko 40 rynków, a najciekawszym z nich są handicapy. Dzięki nim mamy znacznie szersze pole manewru przy walkach ze zdecydowanym faworytem, a tych w bokserskich zestawieniach nie brakuje.

Ponadto STS jest niepodważalnym liderem, jeśli chodzi o bokserskie zakłady na krajowym podwórku. Zdarzało się, że tylko tam mogliśmy typować zakłady na galach Knockout Boxing Night, czy też MB Boxing Promotions. Atutem są także szybko pojawiające się kursy nawet na mniej istotne pojedynki. 

To, co bardzo wyróżniło STS na tle konkurencji to również promocje specjalne na boks. Te pojawiały się m.in. przy okazji walk Różański – Babić, czy Usyk – Dubois. 

STS to także solidna marka, jeśli chodzi o MMA. Znajdziemy tam rozbudowane zakłady na UFC i KSW. Dodatkowo możemy oglądąć transmisje na żywo z gal amerykańskiej federacji. 

Kapitalny boks i solidne MMA to połączenie, które musiało zaowocować nominacją do nagrody. 

Fortuna w ostatnich latach była bezkonkurencyjna w tej kategorii, a więc jej obecność jest absolutnie niepodważalna. 

Za co ją najbardziej wyróżniamy? Pierwszy aspekt to kapitalna oferta na UFC. W jej skład wchodzi unikalny Betbuilder, którego nie znajdziemy u konkurencji. Do tego dochodzi grubo ponad 30 selekcji na pojedynki, szybko wystawiane i bardzo wysokie kursy oraz transmisje live w świetnej jakości. 

Drugi atut to KSW. Fortuna to wieloletni partner federacji, zapewniający najlepsze zakłady. Kursy pojawiają się zdecydowanie najszybciej i są najczęściej najwyższe. Mamy też do dyspozycji najwięcej zakładów specjalnych. Nie brakuje również dedykowanych promocji. 

Trzecia i to bardzo istotna w tych czasach zaleta Fortuny to freak-fighty. Wyłączna oferta na Clout MMA i Prime MMA sprawia, że młodzi gracze bardzo często kierują się w stronę tego bukmachera. 

W przypadku Fortuny musimy również odnotować najlepsze zakłady live na sporty walki oraz najlepszą obok STS-u ofertę na boks.

Freak fighty na stałe weszły do kanonu obstawiania sportów walki w Polsce. Niebagatelny wpływ na to miała organizacja Fame MMA, z którą od lat związany jest Betclic. 

I to właśnie wyłączna oferta na Fame MMA jest najważniejszym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się przyznać Betclicowi nominację. Trzeba przyznać, że współpraca z organizacją przynosi bukmacherowi ogromną rozpoznawalność, a dodatkowo oferta jest odpowiednio rozbudowana. 

W 2023 roku Betclic został także oficjalnym partnerem UFC. To przełożyło się na streaming gal oraz bardzo rozbudowaną ofertę zakładów, zarówno live jak i pre-match. 

Wyłączna oferta na Fame MMA oraz jedne z najlepszych zakładów na UFC sprawiły, że Betclic zasłużył na nominację. 

Zwycięzca
Sporty walki - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na skoki narciarskie

Zwycięzca

Ubiegłoroczny zwycięzca nagrody za najlepszą ofertę na skoki ponownie udowodnił, że ta dyscyplina to jego oczko w głowie.

STS zapewnia kompleksową ofertę na skoki, która zapewnia najwyższy poziom na kwalifikację, ofertę przedkonkursową oraz ofertę na żywo. Niezależnie więc od tego, który etap typujesz, masz pewność, że STS odpowiednio go zaopiekował.

W ofercie przedmeczowej dostępne mamy niespełna 10 kategorii zakładów, które zawierają m.in. selekcje na poszczególne serie, czy też handicapy punktowe. Ponadto skorzystać możemy z mega interesujących zakładów specjalnych z wysokimi kursami.

Prawdziwą perełką są jednak kapitalne lajwy z ok. 25 dostępnymi zakładami. Najciekawsze jest typowanie powyżej/poniżej długości skoku. Za to dla STS należą się ogromne brawa.

Dopełnieniem świetnej oferty na skoki w STS są zakłady na Puchar Kontynentalny oraz Puchar Świata kobiet. Sprawia to, że nawet najwięksi miłośnicy skoków są w pełni usatysfakcjonowani, a STS po raz kolejny zwyciężył w kategorii najlepszej oferty na skoki narciarskie.

Skoki narciarskie - nagrody bukmacherskie

Superbet od 2022 roku jest partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, co spowodowało ogromny progres pod względem zakładów na skoki. 

Przede wszystkim wyróżnił się wyjątkowymi promocjami – Super Przewagą, Go Super oraz boostami kursowymi dla nowych graczy. Przede wszystkim Super Przewaga to coś nowego i dzięki niej od sezonu 2023 już po 1. serii nasz kupon może być zaliczony jako wygrany. 

Kolejna nowinka to SuperBets, a więc gotowe propozycje zakładów łączonych. Na każdy konkurs jest ich około 30. Są one zbudowane z 2, 3 lub 4 selekcji i pozwalają na granie po bardzo wysokich kursach. 

Świetnie wyglądają także zakłady na statystyki, których próżno szukać u innych bukmacherów. Mowa tu o typowaniu not zawodników, czy też pojedynków 2 na 2. Na pewno Superbet takimi pomysłami mocno zaznaczył swoją obecność w skokach. 

Ubiegłoroczny zwycięzca nagrody za najlepszą ofertę na skoki ponownie udowodnił, że ta dyscyplina to jego oczko w głowie.

STS zapewnia kompleksową ofertę na skoki, w tym na kwalifikację, ofertę przedkonkursową oraz ofertę na żywo. Niezależnie więc od tego, który etap typujesz, masz pewność, że STS odpowiednio go zaopiekował.

W ofercie przedmeczowej dostępne mamy prawie 10 kategorii zakładów, które zawierają m.in. selekcje na poszczególne serie, czy też handicapy punktowe. Ponadto skorzystać możemy z mega interesujących zakładów specjalnych z wysokimi kursami.

Prawdziwą perełką są jednak kapitalne lajwy z ok. 25 dostępnymi zakładami. Najciekawsze jest typowanie powyżej/poniżej długości skoku. Za to dla STS należą się ogromne brawa.

Dopełnieniem świetnej oferty na skoki w STS są zakłady na Puchar Kontynentalny oraz Puchar Świata kobiet. Sprawia to, że nawet najwięksi miłośnicy skoków są w pełni usatysfakcjonowani, a STS po raz kolejny jest w gronie faworytów do nagrody.

Fortuna od kilku znajduje się w ścisłej czołówce zakładów na skoki i nie inaczej było w 2023 roku.

Typerzy grający na skoki znajdą u tego bukmachera bardzo solidne połączenie zakładów pre-match i live. 

Oferta przedmeczowa to jeden z najszerszych pakietów pojedynków H2H, fajne zakłady na miejsca zawodników oraz kilka selekcji specjalnych. Z kolei zakłady live dają możliwość obstawiania miejsca zawodników oraz podobnie jak w ofercie przedmeczowej wielu rywalizacji skoczków. 

Wszystko to okraszone jest naprawdę wysokimi kursami. Testy pokazały, że Fortuna wyróżnia się przede wszystkim, jeśli chodzi o kursy na faworytów. Jeśli zatem lubisz zagrać za wysoką stawkę na pewniaka, to bukmacher ten jest odpowiednim adresem!

Zwycięzca
Skoki narciarskie - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na tenis

Zwycięzca

Hat-trick w sportach walki okazał się dla Fortuny niewystarczający i dokonała tego samego wyczynu w kategorii tenisowej. Pomimo tego, że konkurencja z roku na rok się zwiększa, to wciąż pozostaje na topie.

Przełamaniem okazały się zakłady live na tenis, w których Fortuna jest absolutnym dominatorem. Typując na żywo dostępne mamy unikalne selekcje na wydarzenia meczowe, takie jak zakończenie seta asem czy podwójnym błędem. Dostępny jest też szereg kursów na statystyki, w tym błędy serwisowe, asy oraz zakłady łączone. Uwagę przyciągają także zakłady specjalne – np. na pomoc lekarską.

Do tego dochodzą wysokie kursy live oraz transmisje z większości najważniejszych turniejów, co razem zapewnia kompleksowe typowanie tenisa.

Operatora doceniamy także za Betbuildera na tenisowe spotkania, dedykowane promocje, czy też rozbudowane statystyki. Znaczący wpływ na wygranie tenisowej nagrody miały jedne z najlepszych kursów na najważniejsze turnieje.

Tenis - nagrody bukmacherskie

forBET wykonał największy progres, pod względem oferty na tenis i przebojem wdarł się do nominowanych bukmacherów za 2023 rok. 

Wyróżniliśmy go przede wszystkim za najbardziej wyspecjalizowaną i rozbudowaną ofertę przedmeczową na mecze tenisa. Przy okazji najważniejszych spotkań do dyspozycji mamy ponad 150 rynków, co zdecydowanie przebija każdego konkurenta. 

Bardzo spodobały nam się zakłady specjalne, które trafią w gusta nawet największych tenisowych znawców. Na duże mecze mamy do dyspozycji blisko 30 selekcji – m.in. przerwa medyczna, zawodnik wykorzystał break-pointa, zwycięzca położy się na plecach po wygraniu meczów i wiele innych. Tego typu rynki pokazują, że forBET szuka nieszablonowych rozwiązań, a takie działania zawsze bardzo cenimy.

forBET zasłużył również na słowa pochwały właśnie za promocje kursowe na mecze tenisa. Zdarza się, że kluczowe konfrontacje na wielkich turniejach możemy obstawiać bez marży, za co przyznaliśmy dodatkowy plus. 

STS to kolejny bukmacher, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Niewielu operatorów na polskim rynku może z nim konkurować, jeśli chodzi o podejście do tenisa ziemnego.

Liczba zakładów sezonowych: tych przed największymi imprezami, czy tych dotyczących występów Polaków jest więcej niż zadowalająca. W STS mogliśmy wybrać spośród kilkunastu zakładów specjalnych dotyczących Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Nie zabrakło również ofert kursowych na kwalifikacje w ramach WTA i ATP.

Same kursy nie zawsze były najwyższe, ale pojawiały się szybko i były dostępne bardzo długo. Przeważnie po zakończeniu jednych zawodów za chwilę mogliśmy już lokować swoje przewidywania dotyczące kolejnych.

Na wysokim poziomie w STS stoi również kwestia zakładów na żywo – intuicyjne okienko do ich typowania, często kilkanaście rynków dostępnych w trakcie meczu i rozbudowane statystyki to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. STS to jeden z trzech podmiotów w Polsce, który oferuje transmisje meczów tenisa ziemnego, co jest oczywiście bardzo dużym plusem. Transmisje z mniejszych turniejów ATP i WTA, transmisje z Wielkiego Szlema i bardzo jasne warunki do spełnienia w przypadku oglądania meczu.

Przyznając nominację do nagrody na tenis, chcieliśmy wyróżnić także nowego bukmachera, który od jakiegoś czasu bardzo mocno stawia na tenis. Jest nim Betters, czyli absolutny debiutant wśród nominowanych. 

Chwalimy przede wszystkim promocje. Oferta “Serwujemy Emocje” od maja zapewniała graczom we wtorki freebety za przegrane zakłady. Ponadto Betters zaproponował świetną ofertę na US Open, dzięki której nowi gracze mogli zgarniać freebety. 

Tenis w Betters to jednak nie tylko promocje. Bardzo dobrze wygląda oferta przedmeczowa, w której w skład, podczas ważniejszych meczów wchodzi ponad 80 selekcji z zakładami na statystyki oraz łączonymi włącznie. Ponadto gracze mogą korzystać z Betbuildera, co nie jest regułą w meczach na tenis. 

Podsumowując, Betters wśród młodych bukmacherów jest pod względem tenisa zdecydowanie najlepszy.

Fortuna w ostatnich latach była tenisowym dominatorem i ostatni rok potwierdził jej najwyższą jakość.

Ubiegłoroczny zdobywca nagrody na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim ofertą na żywo. W jej skład wchodzą zakłady na gemy, w których możemy obstawiać m.in. dokładny wynik, czy też zawodnika, który wygra odpowiednią liczbę gemów z rzędu. Uwagę przyciągają także selekcję na wykorzystaną piłkę setową, zakończenie seta asem serwisowym oraz podwójnym błędem. Do tego w ofercie live dostępne są zakłady na statystyki, co bardzo rzadko obserwujemy u innych bukmacherów.

Obstawiając tenisa w Fortunie możemy korzystać także z Betbuildera, a taką opcję bardzo rzadko znajdziemy wśród innych buków. Pojawia się on oczywiście przy wielkich szlemach, ale również przy większych turniejach rangi ATP.

Wszystko to okraszone jest jednymi z najwyższych, a często najwyższymi kursami na rynku. Marża w Fortunie bardzo rzadko przekracza 4%, a więc obstawianie jest bardzo korzystne.

Do wymienionych atutów dochodzą również transmisje live z większości turniejów ATP i WTA oraz specjalne promocje na tenis dla stałych i nowych graczy.

Zwycięzca
Tenis - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta na esport

Zwycięzca

LVBET po raz kolejny był w kwestii sportu elektronicznego o krok przed konkurencją. Jego oferta esportowa tak naprawdę nie ma słabych punktów. Bardzo dobrze wypada lista dostępnych do obstawiania gier i turniejów – poza najpopularniejszymi tytułami, jak Counter Strike czy League of Legends, w jego ofercie znaleźć można zakłady na mniej popularne sieciówki.

Sama sekcja esportowa również jest bardzo profesjonalnie zaprojektowana. Plusem jest szybki wygodny dostęp do niej, zarówno na mobile, jak i na urządzeniach stacjonarnych.Bardzo dobrze wypadły transmisje z Twitcha, których jest sporo i które można oglądać bez konieczności logowania się na konto.

Nie sposób nie wspomnieć również o ofercie turniejów i rynków przedmeczowych, live i terminowych oraz kursach, w szczególności tych wystawionych na najważniejsze turnieje.

Najmocniejszym punktem oferty tego bukmachera okazały się jednak promocje – gra w weekend bez podatku w ramach Esports Full Buy i klasyczna Operacja: Esports z cotygodniowym cashbackiem. Dzięki nim oferta esportowa LVBET w 2023 roku była ponownie najlepszą na polskim rynku, mimo iż przybył jej mocny konkurent w osobie bukmachera BetX.

 

Esport - nagrody bukmacherskie

Bukmacher, który od lat mocno stawia na sport elektroniczny, w tym roku ponownie znalazł się w gronie nominowanych i głównych kandydatów do wygranej. Oferta esportowa LVBET od lat trzyma równy, bardzo wysoki poziom.

Tradycyjnie, LVBET wyróżnia się znakomitymi promocjami, na które składają się aż dwie oferty – Operacja Esport i Esport Full Buy. Pierwsza z nich to dostępny od lat cashback rozliczany w cyklu tygodniowym. Z kolei druga to opcja gry bez podatku w weekend, po spełnieniu wymagań obrotu środkami. Obydwie promocje składają się na najkorzystniejszą ofertę tego typu na rynku.

Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, to LVBET cały czas oferuje bardzo dużą liczbę transmisji z Twitcha, które dostępne są w sekcji live i obejmują długą listę gier, na czele z Counter Strike 2 i League of Legends. Dodatkowo, obstawiając zakłady na żywo, można zyskać dostęp do dynamicznych statystyk, które znacznie ułatwiają typowanie. Statystyki dostępne są również na pre-match.

 Na koniec nie sposób nie wspomnieć o standardowych zaletach oferty LVBET – niezmiennie dużej liczbie dyscyplin, zdarzeń i rynków, dostępnych do obstawiania zarówno w formie przedmeczowej jak i na żywo. Ponadto ma on jedne z najwyższych kursów na wydarzenia z tej dyscypliny. Wszystkie te zalety składają się na praktycznie kompletną ofertę na esport.

BetX wkłada mnóstwo energii w rozwój swojej oferty esportowej. Jest ona nie tylko rozbudowana, ale również posiada kilka wyjątkowych funkcji.

Dużą zaletą sekcji esportowej u tego bukmachera są na pewno statystyki, które prezentują najwyższy poziom ze wszystkich legalnych bukmacherów online. Na plus zaliczyć trzeba również transmisje meczowe z Twitcha, których jest wiele i można je śledzić bez konieczności logowania. 

BetX ma również znakomitą ofertę promocyjną. Klienci tego bukmachera mogą jednorazowo uzyskać darmowy zakład w ramach promocji Esportowy Freebet Szefa. Dużą zaletą tego buka jest również BetX Esport Club, w ramach którego za aktywną grę uzyskać można freebety i skorzystać z 10% cashbacku.

 Świetnie prezentuje się również sama oferta gier, turniejów i rynków. Sam fakt, że do typowania praktycznie cały czas jest ponad 15 różnych sieciówek wiele mówi o zakładach esportowych w BetX. Co ważne, najlepiej prezentuje się oferta na niezwykle popularne w naszym kraju CS’a.

Betcris triumfował w tej kategorii podczas naszej gali w 2021 roku. Od tamtego czasu jego oferta esportowa co prawda uległa zmianie, jednak nadal zasługuje na nominację obok innych topowych buków. 

Oferta tego bukmachera mocno przypomina zakłady na esport w Betters i Goplusbet, jednak Betcris pozwala obstawiać większą liczbę elektronicznych dyscyplin. Typować można kilkanaście gier sieciowych, w tym zarówno klasyki jak CS czy LoL, jak i tytuły nieco mniej oczywiste, jak Age of Empires, Cross Fire i Arena of Valor.

Najbardziej imponująco prezentuje się oferta Betcris na Counter Strike’a – w przypadku znacznej liczby zdarzeń dotyczących tej gry, dostępnych jest po kilkadziesiąt rynków, co plasuje go w czołówce, jeśli chodzi o esport u polskich buków. 

Wypada dodać, że bukmacher od czasu do czasu wystawia promocje tymczasowe, które obejmują również ofertę esportową. Dzięki nim można uzyskać freebety, które można wykorzystać m.in. na zakłady na ulubione sporty elektroniczne.

Sekcja esportowa STS należy do najbardziej rozbudowanych na polskim rynku. W pierwszej kolejności wyróżnia ją oferta dostępnych gier — ich wybór jest zdecydowanie najszerszy spośród wszystkich legalnych bukmacherów.

Nie jest tajemnicą, że największy bukmacher w kraju koncentruje się w pierwszej kolejności na najbardziej kasowych tytułach – Counter Strike’u, League of Legends i DoTA 2. Na tle konkurencji wyróżnia go szeroka oferta dostępnych rynków terminowych.

Wspomnieć wypada również o bardzo dobrych zakładach na żywo na mecze e-piłki nożnej EA Sports FC 24 STS może pochwalić się szeroką gamą rynków na tę popularną sieciówkę.

Na duży plus esportu w STS zaliczyć należy również podwyższone kursy na najważniejsze turnieje. Ciekawie prezentują się również poradniki i zapowiedzi z najważniejszych imprez ze świata sportu elektronicznego w kraju i za granicą, które można znaleźć na blogu.

Zwycięzca
Esport - nagrody bukmacherskie

Najlepsza oferta – zakłady live

Zwycięzca

5 lat dominacji STS w dziedzinie zakładów live to niewątpliwy rekord i oczywiście wciąż STS bardzo w tej dziedzinie cenimy. Nastąpiła jednak zmiana warty i Superbet przerwał dominację polskiego giganta.

Co sprawiło, że podjęliśmy taką decyzję? Przede wszystkim Superbet dysponuje bezkonkurencyjną ofertą live na piłkę nożną. Wyróżnia ją największa liczba zakładów specjalnych oraz zakładów statystycznych, których próżno szukać u pozostałych operatorów.

Do tego dochodzi szereg innowacji takich jak BetSwipe, czy powtórki goli. Ta pierwsza podrzuca nam ciekawe pomysły na typy live, a druga na bieżąco dostarcza skróty najciekawszych spotkań.

Zakłady live w Superbet, to jednak nie tylko piłka nożna. Wyróżniamy także najlepsze zakłady live na NBA, czy tenisowe turnieje wielkoszlemowe. Wszystko to okraszone jest zupełnie darmowymi transmisjami. Tak kompleksowy produkt musiał zostać doceniony i rywale będę musieli się mocno napracować, aby w przyszłym roku odebrać Superbet 1. miejsce.

Zakłady live - nagrody bukmacherskie

Co roku podczas nagród podkreślamy jak bardzo Superbet imponuje nam regularnym rozwijaniem swojego produktu. Ta tendencja widoczna jest również w zakładach live, które napakowane są wieloma atutami. 

Kluczowa kwestia to oferta live na piłkę nożną. Obstawiając na żywo tę dyscyplinę możemy korzystać z Betbuildera, co jest bardzo rzadko możliwe u konkurencji. Do tego dostępny jest najszerszy pakiet zakładów łączonych (Super Bets) oraz ponad 200 rynków, w tym również zakłady na statystyki, które nie są regułą w ofertach live. 

Kolejny kluczowy atut? Darmowe transmisje live, które wyróżniają Superbet od kilku lat. Jest  to jedyny bukmacher, który nie wymaga od użytkownika żadnej dodatkowej aktywności, poza zalogowaniem na konto. Wystarczy to do otrzymania szerokiej gamy transmisji piłkarskich, koszykarskich, czy tenisowych. 

Ponadto Superbet wprowadził szereg nowych funkcjonalności. Wyróżnić należy m.in. BetSwipe, które pozwalają szybko poruszać się pomiędzy typami innych graczy, czy też powtórki goli, z których bardzo chętnie korzystają użytkownicy. 

Wszystkie te aspekty oraz fakt, że doskonała oferta live dotyczy nie tylko piłki, ale również koszykówki, czy tenisa sprawiają, że Superbet to jeden z faworytów do zgarnięcia nagrody.

Fortuna od lat jest w ścisłej czołówce również pod względem oferty live i nominacja również w tym roku była dla nas sprawą bezdyskusyjną. 

Za co tak cenimy Fortunę? Przede wszystkim za możliwość oglądania meczów w trybie pełnoekranowym na komputerze, co sprawia, że nie musimy martwić się wykupywaniem dodatkowych pakietów streamingowych. Jakość transmisji też jest naprawdę solidna. 

Ponadto Fortuna jest liderem pod względem zakładów na żywo w sportach walki i tenisie, co miało wpływ na nominację również do nagród za te dyscypliny. Bardzo solidnie wyglądają również piłka nożna czy skoki narciarskie. Dodatkowym atutem jest możliwość łączenia zakładów na piłkę w obrębie jednego spotkania. 

Jednego z gigantów polskiej bukmacherski doceniliśmy także za możliwość obstawiania live bez podatku, dzięki promocji AKO Bonusy. Fortuna bez zarzutu prezentuje się również pod względem szybkości rozliczenia zakładów oraz dynamicznej zmiany kursów. 

W sytuacji, gdy bukmacher od 2018 roku za każdym razem zgarnia nagrodę za najlepsze zakłady live, nominacja w kolejnej edycji jest kwestią niepodważalną. 

Można powiedzieć, że wyróżnianie STS od kilku lat za podobne aspekty jest nudne, ale wysoka jakość znudzić się nie może. Zakłady live w STS nieprzerwanie cechuje niemal perfekcyjna sprawność działania. Bukmacher natychmiastowo rozlicza zakłady, oferta jest błyskawicznie aktualizowana i niemal nigdy nie zawiesza się, nawet w przypadku największych wydarzeń.

Do tego dochodzi największa liczba transmisji live w świetnej jakości. Wyjątkowo usatysfakcjonowani muszą być fani tenisa ziemnego, którzy w 2023 roku śledzić mogli wszystkie najważniejsze turnieje. Dużym plusem jest także przejrzysty kalendarz streamingu.

STS najlepiej spisał się także pod względem zakładów live na skoki narciarskie i żużel. W tych dwóch dyscyplinach nikt nie może równać się z laureatem nagrody z ubiegłych lat. 

Bardzo przydatną funkcją jest również BetBooster, który na bieżąco podpowiada nam jakie typy warto zagrać przy obstawianiu na żywo meczów piłkarskich.

Zwycięzca
Zakłady live - nagrody bukmacherskie

Najlepsze kursy bukmacherskie

Zwycięzca

Statuetkę za najlepsze kursy przyznajemy od 5 lat. Na początku hat-tricka ustrzelił forBET, ale potem 2 razy z rzędu wygrywał TOTALbet. W tym roku ponownie obronił statuetkę i tym samym wyrównał osiągnięcie forBET.

TOTALbet niezmiennie dominuje pod względem wysokości kursów na piłkę nożną. Marża na poziomie 2-3% na topowe rozgrywki to fenomen, który nieczęsto odnotowujemy u konkurencyjnych firm.

Zwycięzca wyróżnia się bardzo wysokimi kursami na faworytów. Daje także możliwość obstawiania kuponów AKO bez podatku. Regularnie pojawiają się boosty kursowe, które pozwalają nowym graczom typować po kursach 100.00. Wygrana zawsze wypłacana jest w gotówce, co stanowi dodatkowy atut.

To właśnie te aspekty sprawiły, że pomimo coraz ostrzejszej rywalizacji, to TOTALbet ponownie zgarnia nagrodę.

Najlepsze kursy - nagrody bukmacherskie

Kursy bukmacherskie to jedna z niewielu dziedzin, w których Superbet miał jeszcze pole do poprawy. Bukmacher był tego świadomy i na przestrzeni ostatniego roku wykonał znaczący krok naprzód w tym względzie. 

Superbet jest w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o marżę na wszystkie najważniejsze rozgrywki klubowe i reprezentacyjne. Nasze testy wykazały, że średnia marża bardzo rzadko przekracza granicę 4.5%, co jest naprawdę dobrym wynikiem. 

Bardzo duży plus należy się również za notowania na inne kluczowe dyscypliny, jak tenis czy koszykówka. W przypadku tenisa operator najczęściej zapewnia najlepsze kursy na najważniejsze mecze. Podobnie jest w przypadku NBA.

Nie od dziś wiemy również, że ubiegłoroczny najlepszy bukmacher roku zdominował rynek promocji dla nowych graczy. Te w 2023 roku umożliwiały obstawianie meczów nawet po szalonych kursach 300.00, co także trzeba podkreślić przy nominacji. Naszą uwagę zwróciła także promocja Super Kursy, która pozwala typować wybrane rynki z marżą 0%!

Wysokie kursy to wizytówka TOTALbet, który dwa lata z rzędu zgarnął nagrodę w tej kategorii. W ubiegłym roku utrzymał bardzo wysoki poziom i oczywiście ponownie znalazł się w gronie nominowanych. 

TOTALbet to przede wszystkim bukmacher z najwyższymi kursami na piłkę nożną. Na każde najważniejsze rozgrywki marża wynosi ok. 3% i w każdym przypadku jest to najlepszy lub jeden z dwóch najlepszych rezultatów. Pokazuje to jak bardzo opłaca się obstawiać piłkę nożną w TOTALbet. Zwłaszcza, że w jednych ligach operator daje najbardziej zarobić na faworytach, a w innych na underdogach czy remisach, co daje możliwość dopasowania zakładu do swoich priorytetów. 

Warto też podkreślić, że TOTALbet daje możliwość gry bez podatku na kuponach AKO, co w połączeniu z bardzo wysokimi kursami jest idealną opcją dla graczy lubiących zagrać za wysokie stawki. Bukmacher poszedł także za trendem boostów i regularnie przygotowuje specjalne kursy 100.00 na najważniejsze wydarzenia ze świata sportu. 

Fortuna podobnie jak Superbet wskoczyła w tym roku do grona nominowanych bukmacherów z najlepszymi kursami. 

To, co bardzo wyróżnia giganta polskiej bukmacherki w tym względzie, to bardzo duża liczba promocji kursowych dla stałych użytkowników. Mowa tu o promocji AKO Bonusy, która zwiększa wygraną na kuponie kombinowanów nawet o 75%. Fortuna daje również możliwość gry bez podatku w ramach Happy Hours, czy też podbija kursy na najważniejsze wydarzenia w promce o nazwie “Mistrzowskie Boosty”.

Sama marża na zakłady również należy do ścisłej czołówki. W przypadku piłki nożnej, Fortuna utrzymuje się na poziomie zbliżonym do TOTALbet, a więc na szczeblu najwyższym. Bardzo dobrze wygląda również pod względem tenisa, koszykówki i MMA. 

LVBET drugi rok z rzędu znalazł się w gronie nominacji do nagrody za najlepsze kursy bukmacherskie. I zdecydowanie jest to nominacja zasłużona.

LVBET króluje w dziedzinie promocji kursowych. Dostępnych jest aż 6 specjalnych ofert, które m.in. podbijają kurs na kuponach AKO do 75%, zwiększają notowania na faworytów, czy też zapewniają grę bez podatku! Dodatkowo LVBET co jakiś czas wprowadza boosty kursowe dla nowych graczy, co wraz z promocjami stałymi zapewnia najwyższą jakość pod względem kursów.

Kolejny plus LVBET to topowe notowania na underdogów. Jeśli szukasz nieszablonowych typów, to u tego bukmachera dobrze zarobisz. Ponadto LV jest w czołówce, jeśli chodzi o marżę na piłkę nożną i NBA. Zapewnia również świetne kursy na kilka dni przed wydarzeniem. Jeśli zatem jesteś graczem, który montuje kupon szybciej niż w dniu spotkania, to LVBET da ci najlepsze kursy!

Zwycięzca
Najlepsze kursy - nagrody bukmacherskie

Najlepsza aplikacja mobilna

Zwycięzca

Jedna z bardziej prestiżowych kategorii zawsze wręczana była na ręce operatora ze ścisłej czołówki legalnych bukmacherów. Od dwóch lat otrzymywał ją Superbet i nie był to przypadek, bo aplikacja zbiera najlepsze opinie wśród graczy i ekspertów.

W przypadku aplikacji  Superbet trudno znaleźć większe wady. Działa ona bezawaryjnie nawet przy okazji najbardziej intensywnych bukmacherskich dni. Szata graficzna jest bardzo nowoczesna, ale nieprzesadzona. UX/UI proponowanych rozwiązań wyszukiwania zdarzeń, mojego konta i gier free to play jest najbardziej intuicyjne na rynku, dzięki czemu mniej zaawansowani technologicznie gracze bezpośrednio się w niej odnajdują.

Superbet w swojej aplikacji stworzył też najbardziej zaangażowaną społeczność Super Social.. Wprowadził także możliwość oglądania powtórek goli, czy też korzystania z funkcji BetSwipe.

Nie można też zapomnieć o dedykowanym freebecie na aplikację, co poza Superbet zapewnia tylko trójka innych bukmacherów. Na ten moment Superbet jest w tym aspekcie kompletny i konkurencję czeka sporo pracy, aby dobić do poziomu tegorocznego zwycięzcy.

Aplikacja mobilna - nagrody bukmacherskie

Tegoroczna nominacja jest drugą z rzędu dla Betclic w kategorii za najlepszą aplikację. Pokazuje to, że produkt odpowiednio się rozwinął i utrzymał bardzo wysoki poziom.

Aplikacja Betclic jest jednocześnie funkcjonalna, szybka i efektowna, co nie jest łatwe do osiągnięcia. Można powiedzieć, że ekran wygranego kuponu w aplikacji bukmachera jest już kultowy. Świetne rozwiązania UX, zwłaszcza dla zakładów live pozwalają na prawdziwą radość z gry. Sprawnie działa także bogata oferta transmisji live, a wszystkie rozwiązania w zakresie funkcjonalności konta gracza i wyszukiwarki zakładów są bardzo intuicyjne. Całości dopełniają popularne misje i możliwość tworzenia drużyn. 

W zasadzie jedyny mankament dotyczy dostępności obsługi klienta przy użyciu tej aplikacji. Nie jest to jednak minus na tyle istotny, aby zatrzeć bardzo dobre wrażenie betclicowej apki.

Fortuna to stały bywalec w nominacjach do nagrody za najlepszą aplikację. Jest to symbol solidności, który należy wyróżnić.

Design aplikacji Fortuny ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale bez wątpienia pozwala graczowi z łatwością odnaleźć się w gąszczu bogatej oferty i mnogości funkcjonalności. Swoje zakłady postawić można sprawnie i szybko, a dla fanów rozwiązań społecznościowych jest dostępne bardzo aktywne strefa kuponów z rankingami i wyszukiwarką oraz strefa kuponów z czatem. Oferta transmisji live stoi na wysokim poziomie, a od niedawna są także transmisje audio na część wydarzeń. Konto gracza i wyszukiwarka zakładów są dostępne, łatwe w odnalezieniu w pełnym zakresie. Docenić należy dostępność obsługi klienta w wielu lokalizacjach aplikacji.

STS nie tylko regularnie jest w gronie nominowanych do nagrody za aplikację, ale wie także, jak smakuje wygrana w tej dziedzinie, ponieważ zgarnął statuetkę na nagrodach 2020. 

Aplikacja dopracowana do perfekcji pod wieloma względami od strony wizualnej, zgodnie z CI marki oraz ciągle ulepszana pod kątem technologicznym. Warto zauważyć postęp i nastawienie na użyteczność dla gracza. Jako jedyna z nominowanych aplikacji ma jeden, z góry narzucony motyw, ale uznajemy to w naszych ocenach za detal. Docenić trzeba natomiast czat, statystyki, powiadomienia meczowe, nowe opcje gier free to play jak „Wizjoner”, awatary graczy, czy „Odkrywcę”. W zakładach live mamy bardzo bogatą ofertę transmisji oraz opcję wyboru między trackerem a przeglądem. Wszystko dzieje się sprawnie i bezawaryjnie.

Wszystkie te atuty pokazują, że pomimo najwyższego poziomu od lat, produkt wciąż się rozwija, a dążenie do perfekcji zawsze trzeba docenić.

Zwycięzca tej kategorii sprzed roku, nie zwalnia tempa i systematycznie wdraża zarówno drobne poprawki, jak i większe, nowe funkcjonalności. 

Do tych drugich należy głównie super działający betbuilder w zakładach pregame i live, czy jeszcze więcej opcji społecznościowych aplikacji w SuperSocial. Dla fanów zakładów live mamy Betswipe, gole w formie wideo i poszerzoną ofertą transmisji (nadal za darmo). 

Zmodyfikowane zostały także funkcje wyszukiwania oraz dostępność obsługi klienta w aplikacji. Funkcjonalności mojego konta działają bez zarzutu, niezmiennie jak prędkość działania i nawigacja po aplikacji. Stali gracze chwalą sobie graficzną prostotę i przejrzystość, a nowi doceniają jeden z niewielu na rynku freebet po rejestracji na zakład w aplikacji. 

Progres, jaki co roku jest widoczny w przypadku aplikacji Superbet to coś niesamowitego. Bukmacher przebija kolejne ściany i z niecierpliwością czekamy na to, co zaproponuje w kolejnym roku.

Zwycięzca
Aplikacja mobilna - nagrody bukmacherskie

Najlepszy Customer Service 2023

Zwycięzca

W ciągu 4 lat przyznawania nagród w tej kategorii nagrodzone zostały aż 3 firmy – Superbet, STS i dwukrotnie LVBET. Pokazuje to, że poziom Customer Service nie jest stabilny i bukmacherzy w każdym roku muszą pracować, aby pomoc graczom była na wysokim poziomie.

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić forBET. Wyróżniliśmy tego bukmachera, ponieważ konsultanci naprawdę chcą pomóc użytkownikom. Bardzo rzadko uciekają się do przeklejania gotowych formułek. Problemy traktowane są indywidualnie, a sam operator chce rozstrzygnąć je jak najlepiej dla gracza.

Na przestrzeni roku przetestowaliśmy to na wielu płaszczyznach. Od pomocy z przejściem oferty powitalnej, przez kłopoty z weryfikacją konta, czy wypłatami. Za każdym razem pomoc była profesjonalna i skuteczna.

Ponadto obsługa czatu jest niemal natychmiastowa. Nie musimy czekać więc w kolejce. Równie sprawnie przebiega kontakt e-mailowy, na który kierowane są poważniejsze problemy. Czat działa od 8:00 do 24:00, a więc w tym elemencie także jest bardzo solidnie.

forBET pokazał, że nowoczesność nie zawsze jest najlepszym wyjściem, za to rzetelność może zostać doceniona.

Nagrody bukmacherskie - customer service

Ubiegłoroczny triumfator w kategorii Customer Service kolejny rok z rzędu udowodnił, że bardzo zależy mu na dbaniu o komfort klienta i w pełni zasłużył na nominację. 

Doceniliśmy przede wszystkim multikanałowość. W zależności od własnych preferencji z konsultantami w Superbet możemy łączyć się aż na 3 sposoby – klasyczny czat, e-mail oraz Whatsapp. Szczególnie ta ostatnia opcja jest bardzo ciekawa i wyróżnia Superbet na tle konkurencji. 

Warto też podkreślić, że czat w Superbet dostępny jest 24/7, a więc niezależnie od tego, o której zgłaszasz swój problem, uzyskasz potrzebną ci pomoc.

Ostatni atut to – wzbudzająca bardzo skrajne odczucia – automatyzacja czatu. Dla jednych boty to krok do przodu, a dla innych irytujące przedłużanie oczekiwania na konsultanta. Jeśli jednak mielibyśmy pochwalić jakiegoś bota za dobre funkcjonowanie, to byłaby to właśnie superbetowa iRENKA. Jest to zdecydowanie najbardziej rozbudowana funkcjonalność tego typu, która naprawdę może pomóc graczowi. 

forBET ponownie melduje się w gronie nominowanych, czym potwierdza szczególną dbałość o ten element funkcjonowania bukmachera. 

Co spodobało nam się w obsłudze klienta w forBET? Przede wszystkim rzetelność konsultantów. Wydaje się to tematem prozaicznym, a rzeczywistość jest taka, że konsultanci bardzo często ograniczają się wyłącznie do kopiowania gotowych skryptów. 

W forBET na szczęście jest inaczej. Pomoc jest przemyślana, a konsultant naprawdę chce rozwiązać nasz problem. Dzięki temu podejście do naszego problemu jest bardzo indywidualne.

Kolejny atut to bardzo łatwa droga do czatu, zarówno jeśli mówimy o aplikacji, jak i o stronie internetowej. Plusem jest również krótki czas oczekiwania na pomoc. 

Ostatni z najważniejszych atutów w forBET to solidna alternatywa dla czatu w postaci kontaktu e-mailowego. Tą drogą nasze problemy są również bardzo szybko rozwiązywane.

STS po roku przerwy znów melduje się w gronie nominowanych bukmacherów do nagrody za Customer Service. 

U tego uznanego operatora doceniliśmy przede wszystkim całodobową pomoc, którą możemy otrzymać. Ponadto czas oczekiwania nie jest zbyt długi, co u bukmacherów z taką pulą graczy nie jest tematem oczywistym. Za plus należy także uznać rzetelne odpowiedzi konsultantów, którzy komunikują się z odpowiednimi działami, dzięki czemu otrzymujemy sprawdzone informacje.

Doceniliśmy także prosty interfejs aplikacji oraz strony internetowej, dzięki któremu dotarcie do okienka czatu nie sprawia problemów nawet bardzo mało zaawansowanym technologicznie użytkownikom. 

Zwycięzca
Nagrody bukmacherskie - customer service

Najlepszy marketing

Zwycięzca

Dobry marketing w bukmacherce to jeden z kluczy do budowania rozpoznawalności marki, a w konsekwencji pozyskiwania nowych użytkowników. Wymagana jest nie tylko reklama w telewizji, czy współpraca ze światem sportu. Niezbędne jest  kreatywne i systematyczne działanie na wielu płaszczyznach, aby dotrzeć do każdej kategorii graczy. W dziedzinie marketingowej znów na wyróżnienie zasłużył Superbet, który jest na etapie budowania skali biznesu.

Bardzo istotnym manewrem operatora było wejście w kluczową współpracę z Lechem Poznań. To przełożyło się na niezwykle udane akcje, takie jak “Razem”, czy “Dziary Losy”. Zacieśniło się także partnerstwo z Polskim Związkiem Narciarskima i Superbet jest niezwykle widoczny, podczas konkursów skokach, które są w Polsce niezwykle popularne. Na uwagę zasłużyła także kampania Super Moon, jakże odmienna od leitmotivów proponowanych przez resztę marek.

Tegoroczny zwycięzca uzyskał także bardzo głośnego ambasadora – Mateusza Borka. Sławomir Peszko cały czas wykonuje pod kątem marketingowym świetną pracę. Do tego doszły patronat nad głośnymi wydarzeniami żużlowymi, esportowymi, tenisowymi i piłkarskimi oraz zaangażowanie w mniej popularne dyscypliny, jak dart i szachy.

Najlepszy marketing - nagrody bukmacherskie

Kolejna obok aplikacji i sportów walki kategoria, w której Betclic drugi rok z rzędu zgarnia nominację. 

Marka od pojawienia się na polskim rynku, niewątpliwie wyróżnia się podejściem i doborem motywów przewodnich, które przewijają się w komunikacji Betclic. Podobnie było w roku 2023, mimo pewnego zwrotu w stronę sportu tradycyjnego. W jego wyniku, Betclic został sponsorem Ruchu Chorzów, Stali Mielec, Warty Poznań i Puszczy Niepołomice. Bukmacher nadal angażuje się w rozrywkę, dzięki takim projektom jak „Bitwa o południe”, Betclic Stage na „Snow Fest Festival”, SpeedGames, współprace z FUZIM, czy gala Popkillerów. 

Na osobne wyróżnienie zasługują produkcje zrealizowane w ramach Betclic Studios. Swoją bogatą ofertę zakładów na sporty walki, Betclic wspiera już nie tylko wyłącznością i działaniami wokół FAME MMA, ale także partnerstwem z UFC i pozyskaniem m.in. Jana Błachowicza w roli brand ambasadora. Realizacja takich kampanii mediowych, jak „Zakłady lepsze od innych” i „Edytuj zakład” stała na wysokim poziomie.

Jedna z kilku kategorii, w których Fortuna rok w rok walczy o wygraną. 

Marka niezmiennie prowadzi kompleksowy marketing 360 z uwzględnieniem kilku wieloletnich, największych współprac w zakresie sponsoringu sportowego (Legia Warszawa, KSW, Clout MMA), czy influencer marketingu (Łukasz Jurkowski, czy Tomasz Ćwiąkała). Niezmiennie zachwyca lekkość komunikacji w social mediach ze społecznością graczy i kibiców. Nominacja w tej kategorii należy się Fortunie także za kolejną kampanię z najbardziej rozpoznawalną brand hero marki bukmacherskiej w Polsce. „Zawsze kiedy chcesz coś przeżyć”, to kolejna wysokiej jakości, wielokanałowa realizacja z „Boginią Fortuną”.

Lider polskiego rynku zakładów, to prawdziwa maszyna w zakresie Public Relations korporacyjnego, branżowego, produktowego i projektów CSR. Nie ma więc wątpliwości, że kolejna nominacja jest w pełni zasłużona.

STS to oczywiście także topowe projekty sponsoringowe, w tym najważniejszy i przedłużony w roku 2023 sponsoring Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Marka należąca od tego roku do Entain, pozyskała także jako partnerów najlepsze kluby sportowe – Raków Częstochowa i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Na uwagę zasługuje także kampania „Kocham sport, gram mądrze” oraz aktywacja skierowana do społeczności kibiców Korony w wyniku której klubowi wyremontowano tunel na stadionie w Kielcach.

Superbet zgarniał nagrodę marketingową dwa lata z rzędu i również w tej edycji bezapelacyjnie musiał znaleźć się w gronie faworytów.

W 2023 roku nie było miesiąca bez poważniejszych działań marketingowych Superbet. Sponsoring Lecha Poznań, mimo że pozyskany w połowie roku, już można uznać za jeden z lepiej prowadzonych i komunikowanych w Polsce projektów dzięki „dziarom losu”, akcji „Razem”, wprowadzeniu real time branding na stadionie przy Bułgarskiej, spotowi z raperem Peją, Superbet Poprzeczce (przeprowadzona nie tylko w Poznaniu), czy uhonorowaniu Powstańców Wielkopolskich. 

W ocenianym roku doszedł do tego także sponsoring klubów, wydarzeń i sportowców m.in. Superbet Rapid&Blitz, Żużlowy Narodowy, Polskiej Ligi Esportowej, Poland Darts Masters, BNP Paribas Warsaw Open, Stali Stalowa Wola, Stomilu Olsztyn, Futsal Ekstraklasy i Roberta Chuchały oraz pozyskanie nowych ambasadorów – Tomasza Smokowskiego i Mateusza Borka. Marka nadal aktywizuje także wczesniej pozyskane projekty, choćby jako sponsor Górnika Zabrze i polskich skoków narciarskich. W kampanii Super Moon bukmacher kolejny raz wykazał się kreatywnością i świeżym podejściem do kampanii mediowych.

Zwycięzca
Najlepszy marketing - nagrody bukmacherskie

Odpowiedzialny bukmacher

Zwycięzca

Od największych firm bukmacherskich wymagamy nie tylko najwyższego poziomu zakładów, ale także aktywności w działaniach społecznych. Mowa tu o akcjach charytatywnych czy też dbaniu o bezpieczeństwo graczy.

STS miał w tym roku ogromną konkurencję w działaniach społecznych, ale szalę przeważył rozmach akcji  “Dorzuć Misie” dla Fundacji Naszpikowani i ośrodka AUTentYZM. Dzięki niej kibice w meczu Jagiellonia – Legia rzucili na boisko ponad sto tysięcy pluszaków, co przełożyło się na pół miliona złotych na rzecz fundacji.

Operator postawił także na  inne aspekty działalności społecznej odpowiedzialności biznesu za pośrednictwem kampanii „Kocham sport. Gram mądrze” oraz “Graj Legalnie”. Były to działania uświadamiające użytkowników o bezpiecznej i legalnej grze, co jest niezwykle ważne przy tak aktywnej szarej strefie i profilu działalności naszego rynku.

Odpowiedzialny bukmacher - nagrody bukmacherskie

Fortuna konsekwentnie prowadzi swoje wieloletnie projekty społecznej odpowiedzialności biznesu, co należy z całą stanowczością pochwalić.

W 2023 wspólnie z STS, firma przeprowadziła akcję „Graj Legalnie”, czyli walkę z operatorami, którzy działają bez wymaganych zezwoleń Ministerstwa Finansów.

Fortuna pomogła także Poli Omielańczuk w akcji przy XTB KSW Colosseum 2, Fundacji Herosi w ramach „Fortuna gdy pełna trybuna” oraz przeznaczyła po 10 000 pln na kilka szczytnych celów przy plebiscycie na piłkarza miesiąca w Fortuna 1 Lidze.

 

Ubiegłoroczny triumfator ponownie bardzo zadbał o uświadamianie graczy o odpowiedzialnej grze i z czystym sumieniem umieściliśmy go na liście nominowanych również w tym roku.

Bukmacher postanowił wykorzystać motyw związany z odpowiedzialnym graniem w swojej najważniejszej kampanii mediowej 2023 roku „Kocham sport. Gram mądrze”. STS podjął także walkę z szarą strefą, razem z Fortuną uruchamiając akcję 'Graj Legalni”. W pierwszej połowie roku, STS nadal współpracował z Lechem i „CukierAsami”, przekazując fundacji miejsce na koszulce meczowej oraz organizując licytacje koszulek, wysyłając tym samym drużynę na obóz sportowy. STS oczywiście nadal działa w ramach fundacj Sport Twoją Szansą, pomagając wielu sportowcom.

Największym rozgłosem i potężnym efektem w postaci przekazanych środków, zakończyła się akcja „Dorzuć Misie”. W jej ramach zebrano ponad 600 000 złotych. Całą Polskę obiegły zdjęcia i filmy z wielu stadionów na których wylądowały setki tysięcy pluszaków. Podziw budziło zwłaszcza ponad 100 000 maskotek rzuconych na stadionie Jagiellonii. Beneficjentem akcji z Białegostoku była Fundacja Naszpikowani i działający przy niej ośrodek Mój kolorowy AUTentYZM.

Superbet podobnie jak pozostała dwójka nominowanych utrzymał wysokie zaangażowanie i w pełni zasłużenie powalczy o nagrodę.

Operator przeprowadził w 2023 roku wiele akcji społecznej odpowiedzialności biznesu, zaczynając od wsparcia WOŚP i przekazaniu na licytacje m.in. pojedynku szachowego z Garim Kasparowem. Superbet wykazał się dobroczynną kreatywnością także we współpracy z PZM. Za każde okrązenie meksykańskiej fali podczas przerwy w zawodach Żużlowy Narodowy, przeznaczono 7 tysięcy złotych (łącznie 28 tys.), które wsparły rehabilitację byłych zawodników żużla. Akcja „Razem” wspierała młodych piłkarzy akademii Lecha. Cieszy także, że po objęciu sponsoringiem drużyny z Poznania, także „CukierAsy” nadal otrzymywały pomoc od bukmachera.

Kolejne akcje CSR Superbet przeprowadził promując profilaktykę nowotworów wśród Panów w akcji „SUPERWĄS”, a także przekazując ponad 100 000 złotych Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków, dzięki kręceniu kilometrów podczas Tour de France. Firma włączyła się ponadto w akcję „Stadiony bez barier” z Górnikiem Zabrze oraz „Tydzień Odpowiedzialnej Gry” organizowany przez iGamingPolska.

Zwycięzca
Odpowiedzialny bukmacher - nagrody bukmacherskie

Debiut roku

Zwycięzca

Comeon nie miał w tym roku konkurencji do zdobycia tej nagrody. Nie oznacza to jednak, że na nią nie zasłużył.

Na pewno spodobała nam się odwaga z jakąś Comeon wkroczył na rynek. Najpierw zaproponował bardzo korzystny bonus od wpłaty, a potem poszedł na całość i nowi gracze mogli wciąż korzystać z zakładu bez ryzyka 200 zł ze zwrotem w gotówce. Nowi bukmacherzy bardzo rzadko oferują aż tak korzystne oferty powitalne i to niemal od samego początku.

Kolejnym plusem było bardzo szybkie wypuszczenie aplikacji, co także nie jest regułą wśród debiutantów. Zarejestrowani użytkownicy mogli także korzystać z ciekawych promocji specjalnych, czy też Betbuildera.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda zatem naprawdę pozytywnie, ale niestety rzeczywistość nie była już tak kolorowa. Bukmacher nie najlepiej poradził sobie ze zbyt dużą liczbą nowych graczy. Pojawiały się problemy z opóźnieniem w wypłatach i weryfikacji konta. Rzadko dostępna była również obsługa klienta.

Jest zatem zdecydowanie nad czym pracować i mamy nadzieję, że nagroda w kategorii bukmacherski debiut roku dodatkowo napędzi Comeon i za rok będziemy mogli skupiać się w głównej mierze na pozytywach, a z pewnością jest na to szansa.

Debiut Roku - nagrody bukmacherskie
Zwycięzca
Debiut Roku - nagrody bukmacherskie

Nagroda użytkowników

Zwycięzca

Użytkownicy do 25 stycznia mogli głosować na swojego kandydata do nagrody i wyróżnić w ten sposób bukmachera, który ich zdaniem jest najlepszy. Na podium znaleźli się: STS, Fortuna i Superbet. Ten ostatni bukmacher kompletnie zdeklasował przeciwników i zwyciężył zgarniając 61 % głosów użytkowników.

Nagroda użytkowników - nagrody bukmacherskie
Zwycięzca
Nagroda użytkowników - nagrody bukmacherskie

Historia Nagród Bukmacherskich

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close