Jeśli nie jesteś przekonany czy bukmacher, na którego stronę wszedłeś posiada licencję na prowadzenie legalnych zakładów online to w tym artykule wyjaśnimy jak to sprawdzić. Obecnie na rynku funkcjonuje dziewięć firm, które uzyskały zezwolenie Ministerstwa Finansów uprawniające do organizowania sportowych zakładów wzajemnych w internecie. Lista podmiotów objętych zezwoleniem jest ogólnie dostępna i widnieje na stronie rządowej. Poniżej umieściliśmy skan listy zezwoleń.

Jak zauważyłeś każdy legalny bukmacher ma siedzibę w polskim mieście i to jest pierwszy znak, który wyróżnia spółki legalne. Dlatego wchodząc na stronę bukmachera powinieneś znaleźć najpierw podstronę “o nas”, na której zazwyczaj uzyskasz informację o adresie głównego biura zakładów bukmacherskich. Dziewięć podmiotów posiadających zezwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych w Polsce ma swoje siedziby w następujących miastach:

Warszawa – TOTOLOTEK, ETOTO, FORBET, TOTALBET, CHERRY ONLINE
Cieszyn – FORTUNA
Katowice – STS, LV BET, SUPERBET
Zielona Góra – MILENIUM

Natomiast nielegalni bukmacherzy tacy jak bet365, bet-at-home, betclic czy expekt zlokalizowali swoje biura w tzw. rajach podatkowych typu Malta czy Gibraltar.

Strony internetowe legalnych bukmacherów

Kolejnym prostym sposobem na sprawdzenie czy bukmacher działa w Polsce legalnie jest zwrócenie uwagi na adres domeny internetowej. Poniżej zamieściliśmy trzy przykłady adresów url stosowane przez bukmacherów nie posiadających licencji Ministerstwa FInansów. Jak zapewne zauważysz żadna z nich nie stosuje końcówki “.pl” tylko stara się wprowadzić zamienniki. bet-at-home zdecydował się na domenę “.com”, bet365 na domenę “.com/pl” a betclic “pl.betclic.com”. Natomiast każdy legalny bukmacher ma prawo do zastosowania domeny “.pl”. Oczywiście pamiętaj o tym, że wpisując adres “www.betclic.pl” nie będzie takiej sytuacji, w której strona się nie załaduje, nawet nie zauważysz tego, że zostałeś przeniesiony na adres “pl.betclic.com”.

Przykłady nazw domen nielegalnych bukmacherów

Przykłady nazw domen legalnych bukmacherów

Chcę zarejestrować konto w legalnych zakładach – jak to zrobić ?

Jedną z przyczyn przez które nielegalni bukmacherzy cieszą się w Polsce dużą popularnością jest stosunkowo prosty do wypełnienia formularz rejestracyjny. Legalni bukmacherzy online w Polsce wymagają więcej. Co prawda nie są to bariery nie do przejścia i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zakładów, ale niestety niektórych to odstrasza. Rejestrując konto na stronie internetowej posiadającej zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów wzajemnych musisz przygotować skan dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy załączyć np. wyraźne zdjęcie dowodu osobistego i to pozwoli przejść przez formularz rejestracyjny. Oprócz wysłania skanu/zdjęcia dowodu lub paszportu wystarczy, że wypełnisz jeszcze pole z danymi z dokumentu tożsamości oraz numer konta bankowego. To jedyna różnica pomiędzy formularzem rejestracyjnym legalnych i nielegalnych bukmacherów. Te wymagania mają na celu wyeliminowanie rejestracji osób niepełnoletnich oraz zminimalizowanie ryzyka, że na Twoje dane zarejestruje się inna osoba.

 Przykładowa strona rejestracyjna - iforBET

Przykładowa strona rejestracyjna - iforBET

Działalność sponsoringowa legalnych bukmacherów

Dla wielu to będzie najbardziej nietypowy sposób rozpoznania czy bukmacher jest legalny. Najprawdopodobniej oglądając rozgrywki Premier League zauważyliście, że w wielu miejscach na stadionie reklamują się zakłady bukmacherskie. Podobnie dzieje się Polsce, ale oczywiście na dużo mniejszą skalę. Legalni bukmacherzy chętnie wykładają pieniądze na działalność sponsoringową. W związku z tym, że zdecydowanie najpopularniejszym sportem w Polsce jest piłka nożna to tam znajdziesz loga wszystkich operatorów z licencją Ministerstwa Finansów, ponieważ każdy legalny polski bukmacher ma podpisaną umową sponsoringową z polskimi klubami piłkarskimi. Co więcej liczba umów dużo mówi o tym, które spółki są największe na rynku. Poniżej aktualna lista drużyn sponsorowanych przez bukmacherów:

STS 
1. Reprezentacja Polski
2. Lech Poznań
3. Pogoń Szczecin
4. Górnik Zabrze
5. Jagiellonia Białystok
6. Korona Kielce
7. Cracovia
8. Asseco Resovia
9. VIVE Kielce
10. KSW

FORTUNA
1. Legia Warszawa
2. I Liga Piłkarska
3. GKS Katowice
4. Podbeskidzie Bielsko-Biała
5. Miedź Legnica
6. Raków Częstochowa
7. Stal Mielec
8. Wigry Suwałki

LV BET
1. Arka Gdynia
2. Wisła Kraków
4. Wisła Płock
5. Widzew Łódź
6. Piast Gliwice
7. RKS Garbarnia Kraków
8. Zagłębie Sosnowiec

TOTOLOTEK
1. Puchar Polski
2. Lechia Gdańsk
3. koszykarska Legia Warszawa

ETOTO
1. Piast Gliwice w 2017 roku

MILENIUM
1. Zagłębie Lubin
2. KS Falubaz

FORBET
1. ŁKS Łódź
2. Włókniarz Częstochowa
3. Motor Lublin
4. GKS Tychy
5. Odra Opole
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
7. Sokół Ostróda
8. Śląsk Wrocław
9. Get Well Toruń
10. Zdunek Wybrzeże Gdańsk

TOTALBET
1. Games Clash Masters

SUPERBET
1.Falubaz Zielona Góra

Bezpieczeństwo płatności u bukmacherów

Ten akapit postanowiliśmy wyróżnić, ponieważ wiąże się z bezpieczeństwem płatności. Jeśli założyłeś konto w nielegalnym serwisie bukmacherskim musisz się liczyć z tym, że łamiesz art. 29a ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 (Dz. U. z 2016 r., poz. 471). We wrześniu 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego wysłała komunikat wzywający dostawców usług płatniczych do zerwania umów z nielegalnymi bukmacherami. Konsekwencją wezwania było zablokowanie przez niektóre banki płatności związanych z zakładami bukmacherskimi. Oznaczało to, że gracze nie mogli wypłacić wygranych uzyskanych na stronach, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. W środowisku bukmacherskim znany przypadek przecieku danych użytkowników bet-at-home od jednego z dużych banków. U legalnych bukmacherów nie ma zagrożenia, że Twoja płatność zostanie zablokowana. Musisz się jednak liczyć z tym, że Twoje wygrane będą minimalnie niższe ze względu na 12% podatek od stawki zakładu. Niektórzy legalni bukmacherzy biorą go jednak na siebie, więc nawet w Polsce możliwa jest gra bez podatku od zakładów.

Stacjonarne punkty bukmacherskie

Jeśli widziałeś w swojej miejscowości punkt stacjonarny przyjmowania zakładów wzajemnych to z prawie 100 % pewnością możesz założyć, że ta firma jest również legalna w internecie. Obecnie w Polsce funkcjonuje dziewięć podmiotów posiadających zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach naziemnych. Lista różni się o jedną pozycję w stosunku do listy legalnych bukmacherów online. Cherry Online posiada tylko licencję na zakłady online, natomiast zezwolenie na prowadzenie zakładów naziemnych posiada jeszcze dwóch bukmacherów – Superbet i Spółka Traf – Zakłady Wzajemne Sp. z.o., która zajmuje się organizacją i sprzedażą zakładów na wyścigi konne m.in. te rozgrywane na warszawskim Służewcu. Pozostali bukmacherzy działają zarówno w sieci jak i offline. Najwięcej punktów stacjonarnych w Polsce posiada Fortuna (około 600), na drugim miejscu jest Totolotek (około 500), a na trzecim miejscu STS (około 420). Zdecydowanie najmniejszą siecią dysponuje Milenium (około 230), e-toto (43) oraz LV BET (39 punktów).

Sprawdź legalnych bukmacherów

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić po czym poznać legalnego bukmachera i że przekonasz się do legalnej gry w zakładach bukmacherskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym który bukmacher ma najlepszą ofertę polecamy nasz ranking legalnych bukmacherów online oraz informacje o najlepszych bonusach i promocjach na rynku legalnych zakładów wzajemnych. Na stronach opisaliśmy również specjalne bonusy jakie przygotowaliśmy dla graczy chcących zarejestrować nowe konta.

 Ranking legalnych bukmacherów online

Ranking legalnych bukmacherów online

 Promocje bukamcherów

Promocje bukamcherów

Jak grać legalnie u bukmacherów ?
4.3 (86%) 10 votes

Leave a Reply