• typy
 • Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

USA wybory - obstawianie
BidenTrumpDe Santis
Wybory prezydenckie w USA 2024
Obstaw prezydenta USA bez ryzyka w STS
Biden 2.50
Trump 3.40
Santis 5.50
Postaw w STS

Jak postawić zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA bez ryzyka w STS? 

 1. Zarejestruj się w STS z kodem STSVIP
 2. Wpłać 100 zł
 3. Obstaw zakład na zwycięzcę wyborów prezydenckich
 4. Wygrywasz? Pieniądze są twoje
 5. Przegrywasz? Otrzymasz zwrot stawki do 100 zł, który możesz od razu wypłacić

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie jeszcze bonusy otrzymasz w STS, to informacje znajdziesz w artykule o bonusach u tego bukmachera.

5 listopada 2024 roku, Amerykanie wybiorą 47. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W naszym artykule poznasz kursy bukmacherskie na wybory Prezydenckie w USA 2024 oraz aktualizowane typy poparte analizą.

Wybory prezydenckie w USA 2024 - kursy bukmacherskie 

Wybory prezydenckie możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów online. Oto najwyższe kursy na zwycięzcę wyborów prezydenckich USA 🇺🇸:

 • Joe Biden : 2.80 w Betfan
 • Donald Trump: 3.40 w STS
 • Ron De Santis: 5.50 w Fortunie
 • Robert Kennedy Jr.: 17.00 w Superbet
 • Kamala Harris: 35.00 w STS
 • Gavin Newsom: 40.00 w Fortunie
 • Michelle Obama: 40.00 w Fortunie
 • Nikki Haley: 41.00 w LVBET
 • Mike Pence: 75.00 w STS

Według analityków największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich USA ma Joe Biden - kurs 2.80 w Betfan. Jego największymi rywalami będą Donald Trump - kurs 3.40 w STS oraz Ron De Santis - 5.50 w Fortunie.

Wybory prezydenckie USA - Fortuna

Na górze polecaliśmy obstawianie wyborów w STS. Jeśli jednak masz już konto u tego bukmachera, to bardzo dobrą alternatywą jest Fortuna. Również znajdziesz tam wysokie kursy, a ponadto odbierzesz bonus bez depozytu, dzięki czemu będziesz mógł obstawić wybory prezydenckie w USA za darmo.

Spis treści

Wybory prezydenckie USA kursy na partie

Sprawdziliśmy również kursy na partię, którą reprezentować będzie zwycięski kandydat.

Republikanie1.80 - STS
Demokraci2.00 - STS
Kandydat niezależny41.00 - LVBET

W dwupartyjnym systemie amerykańskim, praktycznie zawsze głównymi faworytami do wygranej są politycy Republikanów i Demokratów. Na chwilę obecną, bukmacherzy minimalne większe szanse na wygraną dają kandydatowi pierwszej z wymienionych partii.

Wybory USA partie - STS

Zakłady na wybory prezydenckie USA - kandydat Demokratów

Poniżej, zebraliśmy kursy na nominację dla kandydata Demokratów w wyborach prezydenckich 2024.

Joe Biden1.30 - STS
Gavin Newsom13.00 - STS
Kamala Harris15.00 - STS
Michelle Obama17.50 - STS
Robert Kennedy Jr.30.00 - STS

Zdecydowanym faworytem do zdobycia nominacji z ramienia tej partii jest urzędujący prezydent – Joe Biden. Najbardziej realnymi kontrkandydatami dla 80-latka są Gavin Newsom oraz aktualna wiceprezydent USA, Kamala Harris.

Kandydat demokratów STS

Zakłady na wybory w USA - kandydat Republikanów

Znacznie ciekawiej prezentuje się sytuacja po „prawej stronie” elektoratu USA.

Donald Trump1.53 - STS
Ron De Santis3.25 - STS
Nikki Haley22.50 - STS
Glenn Youngkin35.00 - STS
Mike Pence50.00 - STS

Dość wyraźnym faworytem bukmacherów pozostaje były prezydent Donald Trump, na którym jednak w dalszym ciągu ciążą zarzuty kryminalne. Wysokie notowania ma również gubernator Florydy, Ron De Santis.

Kandydat republikanów - STS

Wybory prezydenckie w USA - aktualne informacje

W tym miejscu uzyskasz regularnie aktualizowane informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

25.07.2023 roku

Od naszego ostatniego wpisu minęło kilka tygodni. W tym czasie najwięcej wydarzyło się w obozie Republikanów. W czerwcu swoją kandydaturę prawyborach zgłosił wiceprezydent za kadencji Donalda Trumpa, Mike Pence. Był to już 10. polityk Republikanów, który weźmie udział w wyścigu o nominację.

Warto również wspomnieć o tym, co słychać w obozie faworyta bukmacherów w wyścigu o nominację, Donalda J. Trumpa. Były prezydent rozpoczyna szereg batalii sądowych. Kluczowy może okazać się dla niego proces dotyczący przetrzymywania przez niego tajnych dokumentów. Sędzia Aileen Cannon wyznaczyła początek procesu na 20 maja 2024 roku, a więc w trakcie prawyborów - wyjątkowo gorącego etapu kampanii. Może to w dużej mierze pokrzyżować plany kontrowersyjnego polityka, który marzy o ponownej elekcji.

30.05.2023 roku

Mimo iż do wyborów na prezydenta USA zostało jeszcze 17 miesięcy, powoli krystalizuje nam się sytuacja odnośnie do potencjalnych kandydatów. Niemal pewna jest kandydatura Joego Bidena, który zapowiedział już, że będzie ubiegał się o reelekcję. Z kolei w szeregach republikanów,o nominację bój stoczą najpewniej Donald Trump oraz Ronald De Santis. Ten drugi ogłosił swoją kandydaturę wraz z miliarderem Elonem Muskiem, za pośrednictwem Twittera.

Wybory prezydenckie USA typy

Poniżej, zebraliśmy nasze typy na zwycięzców w poszczególnych zakładach na wybory prezydenckie w USA 2024.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA - analiza

De Santis
De Santis wygra wybory
Nasz typ
kurs: 5.50
Typuj w Fortunie

Przyszłoroczne wybory zapowiadają się jako niezwykle zacięte. Notowania aktualnego prezydenta nie są obecnie najlepsze – pod koniec maja 2023 roku, blisko 55% Amerykanów źle ocenia jego pracę, przy zaledwie 41% w dalszym ciągu popierających jego działania. Nie jest tajemnicą, że 80-latek z każdym rokiem staje się coraz mniej dynamiczny. Ponadto, trafił na trudne czasy, w których świata zmaga się z wysoką inflacją i wojną w Ukrainie, a USA – z ogromnym zadłużeniem.  

Nie powinno więc dziwić, że poparcie dla obecnego prezydenta słabnie, co widać w ostatnich badaniach. Mówią one o blisko 55% dezaprobacie wobec jego osoby, przy zaledwie 41,5% poparciu.

Wybory USA 2024

Nie jest tajemnicą, że tym co najbardziej motywuje Amerykanów do pójścia do urn jest ich dobrobyt finansowy. Wielu wyborców z pewnością tęskni za czasami rosnącej gospodarki za kadencji Donalda Trumpa. Z drugiej jednak stron, poglądowo, USA notuje regularny zwrot „w lewo”, co z kolei przemawia mocno za kandydatem Demokratów. Niemniej, Trump w dalszym ciągu może liczyć na mocne poparcie elektoratu „MAGA” („Make America Great Again”). 

Trump ma również bardzo wielu radykalnych przeciwników. Widać to po aktualnym wykresie opinii na temat byłego prezydenta. Chociaż świadczy on o dość wyraźnym wzroście poparcia dla jego osoby, w dalszym ciągu wykazuje również wysoki poziom dezaprobaty dla byłego prezydenta. W maju, negatywnie nastawionych wobec Trumpa było blisko 54% Amerykanów:

USA wybory

Trump, co prawda, jeszcze w tym samym miesiącu był samodzielnym faworytem na kandydata z ramienia Republikanów, jednak przybył mu bardzo mocny kontrkandydat w osobie 44-letniego Rona De Santisa. Gubernator z Florydy uznawany jest za utalentowanego polityka, który w dodatku ma znacznie mniej krytyków (według poniższego badania “zaledwie” 39%) zarówno od kontrowersyjnego miliardera, jak i orzędującego prezydenta USA. Wiele czynników wskazuje na, że De Santis może okazać się „czarnym koniem” tych wyborów. 

Wybory-prezydenckie USA - notowania

Przede wszystkim jest on znacznie młodszy zarówno od Bidena (80 lat), jak i Trumpa (76 lat). Już samo to może zapewnić mu sporą sympatię wśród głosujących, którzy na fotelu prezydenckim chętnie widzieliby kogoś energicznego. Co więcej, De Santis ma sojusznika w osobie Elona Muska, który wraz z nim ogłosił jego kandydaturę za pośrednictwem Twittera. Mówimy tu więc o potężnym zapleczu, które wykracza daleko poza sferę finansową.

Jeśli więc okaże się, że Ron De Santis przebrnie zwycięsko przez prawybory, to może stać się bardzo mocnym kandydatem do wygrania całych wyborów w 2024 roku. Duża część Republikanów jest już zmęczona kolejnymi zarzutami ciążącymi na byłym prezydentcie. Dlatego też, mimo iż ruch „MAGA” jest sam w sobie mocny, nie gwarantuje Trumpowi pewnej nominacji.

Biorąc pod uwagę wiek De Santisa, jego stosunkowo niewielki elektorat negatywny, potężnego sojusznika w osobie Elona Muska oraz niechęć dużego grona Amerykanów do Bidena i Trumpa, obstawię właśnie jego wygraną. Kurs na tę opcję (6.00 w Fortunie) jest w dalszym ciągu wysoki i może zapewnić spory zysk. Po więcej informacji na temat aktualnego krajobrazu przed wyborami 2024 w USA, sprawdzaj nasze analizy!

Wybory prezydenckie w USA – typ na zwycięską partię

De SantisTrump
Wygra kandydat Republikanów
Nasz typ
kurs: 1.80
Postaw w STS

Amerykański system polityczny oparty jest przede wszystkim na dwóch partach – Demokratach i Republikanach. Tradycyjnie, wystawią oni po jednym kandydacie w wyborach prezydenckich. Pozostali to kandydaci niezależni, którzy z reguły uzyskują niewielką liczbę głosów. Jest więc niemal pewne, że to polityk jednej z tych dwóch partii zwycięży.

Przy obstawianiu tego rynku należy uwzględnić jeszcze jedną rzecz – amerykańkim system wyborczy, oparty na głosach elektorskich, nie zawsze faworyzuje kandydatów, którzy uzyskają więcej głosów ogółem. Szerzej na ten temat napisałem pod koniec artykułu.

Bukmacherzy nieco wyżej oceniają szanse potencjalnego kandydata Republikanów. Nie powinno to specjalnie dziwić – dług publiczny USA po raz pierwszy przekroczył 31 bilionów dolarów, co jest historycznym rekordem. Amerykanie odczuli również kryzys pandemiczny oraz ostatni wzrost inflacji, który i tak obszedł się z USA znacznie łagodniej niż z Europą. 

Widmo bankructwa światowego mocarstwa z całą pewnością działa na wyobraźnię wyborców, w szczególności tych z konserwatywno-liberalnego skrzydła Republikanów oraz tych, którzy nie są twardym elektoratem żadnej z partii. Niezadowolenie i strach o stabilność finansową może zmotywować niezdecydowanych przedstawicieli klasy średniej do oddania głosów na kandydata z frakcji „Słoni”, niezależnie od tego czy będzie to Trump czy De Santis. Dlatego też, obstawię wygraną kandydata z tej partii.

Wybory w USA 2024 – kandydat Demokratów – typy bukmacherskie

Biden
Joe Biden zostanie kandydatem Demokratów
Nasz typ
kurs: 1.30
Postaw w STS

80-letni Joe Biden już teraz jest najstarszym prezydentem w historii USA. Wszystko wskazuje na to, że będzie chciał jeszcze znacznie poprawić ten wynik. Mimo iż wymyślony przez Donalda Trumpa przydomek „Sleepy Joe” do tej pory cieszy się dużą popularnością w kręgach „MAGA”, Biden zdaje się na co dzień mu zaprzecza, stawiając czoła wyzwaniom jakie niesie piastowanie stanowiska „Przywódcy Wolnego Świata”.

Stojący w opozycji do radykalnego ruchu zwolenników Trumpa Biden ogłosił, że wystartuje w wyborach w kwietniu ubiegłego roku. Zrobił to za pośrednictwem Twittera:

„Każde pokolenie ma taki moment, w którym musi stanąć w obronie demokracji. Stanąć w obronie swoich podstawowych wolności. Uważam, że to jest nasz moment. Dlatego ubiegam się o ponowny wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych” 

Sam, jasno sprecyzował swój cel na kampanię w 2024 roku i jej hasło – „Dokończmy naszą pracę”. Podczas 3-minutowego nagrania, wysłał w świat przekaz, w którym jasno wskazał o co i z czym będzie walczył:

„W całym kraju ekstremiści starają się odebrać nasze podstawowe prawa. Chcą ograniczyć przywileje emerytalne, na które pracowaliście całe życie, obniżyć podatki dla najbogatszych, odebrać kobietom prawo decydowania o własnym zdrowiu, zakazywać książek, mówić ludziom, kogo mogą kochać i ograniczać prawo do głosowania.”

Wiele wskazuje więc na to, że jeśli zdrowie nie stanie mu na przeszkodzie, to w przyszłym roku zawalczy o reelekcję z kandydatem Republikanów. Chociaż aż 44% Demokratów nie chce, by znów kandydował, w dalszym ciągu cieszy się największym ogólnym poparciem spośród polityków tej partii. Nie powinien więc mieć problemów w uzyskaniu nominacji.

Wybory w USA 2024 – kandydat Republikanów – typy bukmacherskie

De Santis
De Santis zostanie kandydatem Republikanów
Nasz typ
kurs: 2.85
Postaw w STS

Rywalizacja o nominację w szeregach partii republikańskiej zapowiada się pasjonująco. Głównymi kandydatami do wygranej w prawyborach są wspomniani Trump i De Santis. Za pierwszym z nich stoi fanatyczny ruch „Make America Great Again”, natomiast za drugim - jeden z najbogatszych ludzi na świecie – Elon Musk. Na którego z nich postawią konserwatywni elektorzy?

Chociaż były prezydent już teraz posiada ogromny kapitał wyborczy, ma również gigantyczną rzeszę przeciwników w amerykańskim społeczeństwie. Są oni gotowi zagłosować na kogokolwiek, byle „przeciwko Trumpowi”. Negatywny elektorat jest największą zmorą kontrowersyjnego magnata nieruchomości – to właśnie on doprowadził do jego klęski w 2020 roku. Co więcej, nigdy nie mógł liczyć również na pełne poparcie ze strony Republikanów.

Z tego względu, teoretycznie mniej kontrowersyjny, Ron De Santis wydaje się być znacznie bardziej racjonalnym kandydatem i siłą, która może dać wygraną Republikanom. Potomek włoskich imigrantów i katolik, stał się znany w dużej mierze jako współtwórca „Freedom Caucus” – republikańskiej frakcji w Kongresie, która miała za cel torpedowanie reform Demokratów. 

Od 2018 roku, De Santis jest Gubernatorem Florydy. Za pierwszym razem wygrał wybory na to stanowisko nieznacznie, w dużej mierze dzięki poparciu od Donalda Trumpa. Cztery lata później uzyskał aż 59,4% głosów, co okazało się być najlepszym wynikiem w tym stanie od 40 lat. 44-latek w maju ogłosił swój udział w prawyborach prezydenckich i teraz czeka go rywalizacja ze swoim politycznym mentorem.

Reprezentujący konserwatywne wartości De Santis wydaje się być bardzo groźnym rywalem dla Donalda Trumpa, który ma co najmniej tyle samo przeciwników co zwolenników, nawet w szeregach własnej partii. Dlatego też, uważam, że kursy na wygraną polityka z Jacksonville mają sporą wartość. Dotyczy to zarówno zakładów na prawybory u Republikanów, jak i na same wybory prezydenckie. Obstanę więc przy swoim i obstawię wygraną Rona De Santisa.

Wybory prezydenckie w USA – zasady głosowania

Zasady głosowania w USA są niezwykle skomplikowane. Jak już wspomniałem, kluczem do zwycięzca nie jest liczba zdobytych głosów ogółem, a zebranie większości głosów elektorskich, poprzez wygrane w poszczególnych stanach. Wszystkim stanom przypisano z góry liczbę tych głosów, głównie w oparciu o ich populację. Żeby wygrać, kandydat musi uzyskać minimum 270 z puli 538 głosów.

W praktyce, głosy przyznawane są nie bezpośrednio przez obywateli, a przez Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych. Są to najczęściej lokalni politycy i działacze, nominowani przez partie polityczne. Stany z największą liczbą głosów elektorskich to:
- Kalifornia – 55 głosów,
- Teksas – 38,
- Nowy Jork – 29,
- Floryda – 29.


Na przeciwległym biegunie znajdują się słabo zaludnione i małe stany, takie jak Vermont, Montana, Wyoming, Dakota Południowa, Dakota Północna, Delaware czy D.C. Mają one jedynie po 3 głosy elektorskie.

Warto dodać, że historycznie, duża część stanów ma swoje predyspozycje co do oddawanych głosów. Tym samym, m. in. Teksańczycy od dziesięcioleci oddają swój głos na reprezentujących tradycyjne wartości Republikanów. Po drugiej stronie barykady stoją np. Kalifornijczycy, którzy wybierają z reguły promujących równość i prawa człowieka Demokratów.Kluczowe dla wyników wyborów są więc tzw. „swing states”, czyli stany wahające się, których obywatele nie mają z góry określonych predyspozycji. Podczas ostatnich wyborów środka kadencji, były to:

 • Pensylwania (20 głosów)
 • Georgia (16)
 • Michigan (16)
 • Arizona (11)
 • Wisconsin (10)
 • Nevada (6)

Wiele wskazuje na to, że to właśnie te stany, poza niemal tradycyjnymi swing states, jak Ohio (18 głosów), Karolina Północna (15), Iowa (6) i New Hampshire (4), dostarczą decydujących głosów przyszłorocznych wyborach.

Wybory prezydenckie w USA 2024 kursy bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej, zebraliśmy podstawowe informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

Kiedy odbędą się wybory w USA?5.11.2024 r.
Jaki kurs na Bidena?2.80 - Betfan
Jaki kurs na Trumpa?3.40 - STS
Jaki kurs na De Santisa?5.50 - Fortuna
Gdzie obstawiać?STS, Fortuna

Głosowanie na prezydenta w USA odbywa się w oparciu o głosy elektorskie, które są przypisane każdemu ze stanów. Kandydat, który zdobędzie więcej głosów elektorskich (min. 270) wygrywa.

Wybory prezydenckie w USA 2024 polecamy obstawiać u bukmachera STS. Oferty na to wydarzenie wystawili również Fortuna, LVBET, GOBet, Betters i Betcris.

Bukmacherzy największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich w USA dają obecnemu prezydentowi – Joe Bidenowi (kurs 2.75 @STS).

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close