• typy
 • Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

USA wybory - obstawianie
TrumpBiden
Donald Trump vs Joe Biden
Wybory prezydenckie w USA 2024
Obstaw prezydenta USA bez ryzyka w STS
Trump 2.10
Biden 3.25
Postaw w STS

Jak postawić zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA bez ryzyka w STS? 

 1. Zarejestruj się w STS z kodem STSVIP
 2. Wpłać 100 zł
 3. Obstaw zakład na zwycięzcę wyborów prezydenckich
 4. Wygrywasz? Pieniądze są twoje
 5. Przegrywasz? Otrzymasz zwrot stawki do 100 zł, który możesz od razu wypłacić

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie jeszcze bonusy otrzymasz w STS, to informacje znajdziesz w artykule o bonusach u tego bukmachera.

5 listopada 2024 roku, Amerykanie wybiorą 47. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W naszym artykule poznasz kursy bukmacherskie na wybory Prezydenckie w USA 2024 oraz aktualizowane typy poparte analizą.

Spis treści

Wybory prezydenckie w USA 2024 - kursy bukmacherskie 

Wybory prezydenckie możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów online. Oto najwyższe kursy na zwycięzcę wyborów prezydenckich USA:

 • Donald Trump:
 • Joe Biden:
 • Michelle Obama:
 • Gavin Newsom:
 • Nikki Haley:
 • Robert F. Kennedy Jr.:
 • Ron DeSantis:
 • Kamala Harris:
 • Vivek Ramaswamy:

Według analityków zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich USA mają aktualnie urzędujący prezydent Joe Biden (kurs ok.3.50) oraz jego poprzednik Donald Trump (ok. 2.00). Wszystko wskazuje na to, że to właśnie między nimi odbędzie się listopadowy bój o fotel prezydencki.

Wybory kursy USA Fortuna

Na górze polecaliśmy obstawianie wyborów w STS. Jeśli jednak masz już konto u tego bukmachera, to bardzo dobrą alternatywą jest Fortuna. Również znajdziesz tam wysokie kursy, a ponadto odbierzesz bonus bez depozytu, dzięki czemu będziesz mógł obstawić wybory prezydenckie w USA za darmo.

Kto zostanie prezydentem USA?
109 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • Trump
  Trump
 • Biden
  Biden
 • Trump
  Trump
  51 głosów
 • Biden
  Biden
  58 głosów
Wczytywanie...

Wybory prezydenckie USA kursy na partie

Sprawdziliśmy również kursy na partię, którą reprezentować będzie zwycięski kandydat.

Republikanie1.80 - STS
Demokraci2.10 - STS
Kandydat niezależny26.00 - LVBET

W dwupartyjnym systemie amerykańskim praktycznie zawsze głównymi faworytami do wygranej są politycy Republikanów i Demokratów. Na chwilę obecną, bukmacherzy nieco większe szanse na wygraną dają kandydatowi pierwszej z wymienionych partii. Kursy na tę opcję w ostatnim czasie stopniowo spadają.

Wybory STS kursy

Zakłady na wybory prezydenckie USA - kandydat Demokratów

Poniżej, zebraliśmy kursy na nominację dla kandydata Demokratów w wyborach prezydenckich 2024.

Joe Biden1.40 - STS
Michelle Obama5.00 - STS
Gavin Newsom8.00 - STS

Faworytem  do zdobycia nominacji z ramienia tej partii jest urzędujący prezydent – Joe Biden. W ostatnim czasie jednak kursy bukmacherskie na jego wygraną wzrosły, a na potencjalną kontrkandydatkę wyrosła była Pierwsza Dama - Michelle Obama.

Wybory STS - demokraci

Zakłady na wybory w USA - kandydat Republikanów

Również po „prawej stronie” elektoratu USA jest bardzo wyraźny kandydat.

Donald Trump1.04- STS
Nikki Haley13.00 - STS

Pewniakiem do zdobycia nominacji z ramienia Republikanów jest Donald Trump. Po wygranych w Iowa, New Hampshire i Nevadzie i uzyskaniu poparcia od kilku wcześniejszych kontrkandydatów, wydaje się, że nikt ani nic nie będzie w stanie przeszkodzić mu w uzyskaniu nominacji. Jedyną kontrkandydatką pozostałą w stawce jest Nikki Haley. 

Wybory STS - republikanie

Wybory prezydenckie w USA - aktualne informacje

W tym miejscu uzyskasz regularnie aktualizowane informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

20.02.2024 r.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku bardzo ciekawych wydarzeń na amerykańskiej scenie politycznej. Podczas gdy u Republikanów niemal pewny nominacji jest już Donald Trump, który w kolejnych stanach wygrywa z Nikky Haley, u Demokratów coraz poważniej mówi się o kandydaturze Michelle Obamy. Bukmacherzy szybko zareagowali na to zdarzenie - kursy na nominację dla byłej Pierwszej Damy wynoszą obecnie od 4.50 do 6.00.

W walce o nominację swoją żonę wspierać będzie sam Barack Obama, który po dziś dzień ma wielu zwolenników w amerykańskim społeczeństwie. Kandydatura 60-latki wydaje się być w miarę prawdopodobna, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że 21 lat starszy Joe Biden przegrywa w większości sondaży z Donaldem Trumpem. Niemniej, pamiętajmy, że tradycją jest, że to polityk piastujący urząd prezydencki jest pierwszym wyborem delegatów.

01.02.2024 r.

Z każdym tygodniem zbliżającym nas do wyborów prezydenckich w USA, praktycznie pewne staje się, że Republikanie i Demokraci wystawią w nich odpowiednio Donalda Trumpa i Joego Bidena. Pierwszy z nich pokonuje jedyną realną kontrkandydatkę, Nikki Haley, natomiast pozycja drugiego w partii demokratycznej jest w dalszym ciągu bardzo mocna. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższym czasie, najprawdopodobniej wygrałby je Donald Trump. Widać to po wynikach badań sondażu Emerson College z ostatniego tygodnia stycznia.

Wybory aktualizacja luty

Trump wypadł lepiej w każdym z 3 badań, osiągając w jednym z nich przewagę 5%. Biden z kolei przegrałby nawet z Nikki Haley. Potwierdza się więc teza, że Amerykanie są zmęczeni kiepską kondycją finansów państwa, a elektorat neutralny coraz śmielej spogląda w stronę kandydatów z partii konserwatywnej. 

Same rozstrzygnięcia w szeregach Republikanów mogą mieć miejsce już 6 lutego, gdy kandydaci zawalczą o głosy wyborców w stanie Nevada. Jeśli Trump zwycięży po raz kolejny, Nikki Haley prawdopodobnie wycofa się z wyścigu o nominację.

15.01.2023 roku

Rozpoczęły się prawybory w partii Republikańskiej, które wyłonią kandydata na prezydenta. Pierwsze głosowanie odbędzie się tradycyjnie w “sercu USA” - 3-milionowym stanie Iowa. Do niedawna niewielu komentatorów stawiało na to, że ktokolwiek może zagrozić Donaldowi Trumpowi. Ostatnie tygodnie przyniosły jednak wzrost popularności Nikki Haley.

Była ambasador USA przy ONZ i córka imigrantów z Indii dość nieoczekiwanie przekonała do siebie, według różnych wyliczeń, nawet 20% republikańskich delegatów, a poparcie dla nie wydaje się stale rosnąć. Nie jest tajemnicą, że jej ewentualna wygrana w prawyborach partii zdominowanej przez białych mężczyzn, byłaby ogromną sensacją. 

Niemniej, faworytem do uzyskania nominacji pozostaje Donald Trump. Na jego wiecu wyborczym w Indianoli, mimo kilkudziesięciostopniowych mrozów, pojawiła się ogromna rzesza jego sympatyków. 77-latek w dalszym ciągu może liczyć na poparcie ponad połowy elektoratu konserwatywnego. Niewykluczone jednak, że uzyskanie nominacji nie będzie dla niego prostym zadaniem.

20.11.2023 roku

Ostatnie sondaże w szeregach Republikanów wskazują na wysoką wygraną Donalda Trumpa. Wiele wskazuje więc na to, że po raz trzeci weźmie udział w ogólnokrajowych wyborach prezydenckich, jako kandydat prawego skrzydła. Jego najgroźniejszy kontrkandydat Ron De Santis okazał się mało przekonującym mówcą i najzwyczajniej nie przekonał do siebie wyborców swojej partii. Co jednak najistotniejsze, gdyby wybory prezydenckie odbyły się pod koniec listopada, o kilka procent więcej głosów uzyskałby Donald Trump, co wynika z większości sondaży w tym miesiącu.

Z kolei poparcie dla Joe Bidena na amerykańskiej scenie regularnie spada. Amerykanie są zmartwieni rosnącym długiem publicznym, który w listopadzie wynosił 33,7 biliona USD. W tych trudnych czasach gospodarka będzie najprawdopodobniej czynnikiem decydującym o wygranej danego kandydata. Jeśli obecny prezydent nie zdoła rozwiązać najbardziej palących problemów dotyczących amerykańskiej ekonomii, prawdopodobnie będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem głowy państwa.

25.07.2023 roku

Od naszego ostatniego wpisu minęło kilka tygodni. W tym czasie najwięcej wydarzyło się w obozie Republikanów. W czerwcu swoją kandydaturę prawyborach zgłosił wiceprezydent za kadencji Donalda Trumpa, Mike Pence. Był to już 10. polityk Republikanów, który weźmie udział w wyścigu o nominację.

Warto również wspomnieć o tym, co słychać w obozie faworyta bukmacherów w wyścigu o nominację, Donalda J. Trumpa. Były prezydent rozpoczyna szereg batalii sądowych. Kluczowy może okazać się dla niego proces dotyczący przetrzymywania przez niego tajnych dokumentów. Sędzia Aileen Cannon wyznaczyła początek procesu na 20 maja 2024 roku, a więc w trakcie prawyborów - wyjątkowo gorącego etapu kampanii. Może to w dużej mierze pokrzyżować plany kontrowersyjnego polityka, który marzy o ponownej elekcji.

30.05.2023 roku

Mimo iż do wyborów na prezydenta USA zostało jeszcze 17 miesięcy, powoli krystalizuje nam się sytuacja odnośnie do potencjalnych kandydatów. Niemal pewna jest kandydatura Joego Bidena, który zapowiedział już, że będzie ubiegał się o reelekcję. Z kolei w szeregach republikanów,o nominację bój stoczą najpewniej Donald Trump oraz Ronald De Santis. Ten drugi ogłosił swoją kandydaturę wraz z miliarderem Elonem Muskiem, za pośrednictwem Twittera.

Wybory prezydenckie USA typy

Poniżej, zebraliśmy nasze typy na zwycięzców w poszczególnych zakładach na wybory prezydenckie w USA 2024.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA - analiza

Trump
Trump wygra wybory
Nasz typ
kurs: 2.25
Typuj w STS

Tegoroczne wybory zapowiadają się jako niezwykle zacięte. Notowania aktualnego prezydenta nie są obecnie najlepsze - w lutym 2024 roku jego pracę negatywnie ocenia blisko 56% obywateli USA, przy zaledwie 39,6% poparcia dla jego polityki. Nie jest tajemnicą, że 81-latek z każdym rokiem staje się coraz mniej dynamiczny. Ponadto trafił na trudne czasy, w których świata zmaga się z wysoką inflacją oraz konfliktami w Izraelu i Ukrainie. Samo USA ma natomiast ogromne problemy z zadłużeniem, które wynosi 34 biliony dolarów.

Nie powinno więc dziwić, że poparcie dla obecnego prezydenta słabnie, co widać na poniższej grafice: 

Biden wybory - analiza

Nie jest tajemnicą, że tym, co najbardziej motywuje Amerykanów do pójścia do urn, jest ich dobrobyt. Wielu wyborców z pewnością tęskni za czasami rosnącej gospodarki za kadencji Donalda Trumpa. Z drugiej jednak stron, poglądowo, USA notuje regularny zwrot „w lewo”, co z kolei przemawia mocno za kandydatem Demokratów. Niemniej, Trump w dalszym ciągu może liczyć na mocne poparcie elektoratu „MAGA” („Make America Great Again”). 

Trump ma również bardzo wielu radykalnych przeciwników. Widać to po aktualnym wykresie opinii na temat byłego prezydenta. Chociaż świadczy on o dość wyraźnym wzroście poparcia dla jego osoby, w dalszym ciągu wykazuje również wysoki poziom dezaprobaty dla byłego prezydenta. W lutym negatywnie nastawionych wobec Trumpa było 52% Amerykanów. Niemniej, elektorat negatywny byłego prezydenta cały czas maleje i od stycznia zmniejszył się o kolejne 0,5%. 

Kolejne prawybory w partii Republikańskiej kończą się wygranymi kontrowersyjnego polityka. Obecnie przewodzi wyścigowi o nominację z głosami 63 delegatów. Zajmująca drugie miejsce Nikki Haley ma ich zaledwie 17. Pozostali kandydaci zdążyli się już wycofać.

Wiele wskazuje na to, że w listopadzie zobaczymy drugą odsłonę pojedynku pomiędzy Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Tym razem jednak wynik wyborów w globalnym imperium może być zgoła inny.

Problemy gospodarcze jak zwykle wpływają pozytywnie na notowania Republikanów, których kandydatem najprawdopodobniej zostanie Donald Trump. Spodziewam się, że były prezydent-celebryta zmobilizuje ogromną rzeszę niezadowolonych Amerykanów do pójścia do urn i ponownie zostanie „najpotężniejszych człowiekiem na świecie”.

Wybory prezydenckie w USA – typ na zwycięską partię

De SantisTrump
Wygra kandydat Republikanów
Nasz typ
kurs: 1.80
Postaw w STS

Amerykański system polityczny oparty jest przede wszystkim na dwóch partach – Demokratach i Republikanach. Tradycyjnie, wystawią oni po jednym kandydacie w wyborach prezydenckich. Pozostali to kandydaci niezależni, którzy z reguły uzyskują niewielką liczbę głosów. Jest więc niemal pewne, że to polityk jednej z tych dwóch partii zwycięży.

Przy obstawianiu tego rynku należy uwzględnić jeszcze jedną rzecz – amerykańki system wyborczy, oparty na głosach elektorskich, nie zawsze faworyzuje kandydatów, którzy uzyskają więcej głosów ogółem. Szerzej na ten temat napisałem pod koniec artykułu. 

Bukmacherzy nieco wyżej oceniają szanse potencjalnego kandydata Republikanów. Nie powinno to specjalnie dziwić – dług publiczny USA po raz pierwszy przekroczył 31 bilionów dolarów, co jest historycznym rekordem. Amerykanie odczuli również kryzys pandemiczny oraz ostatni wzrost inflacji, który i tak obszedł się z USA znacznie łagodniej niż z Europą. Widmo bankructwa światowego mocarstwa z całą pewnością działa na wyobraźnię wyborców, w szczególności tych z konserwatywno-liberalnego skrzydła Republikanów oraz tych, którzy nie są twardym elektoratem którejkolwiek z partii. 

Niezadowolenie i strach o stabilność finansową może zmotywować niezdecydowanych przedstawicieli klasy średniej do oddania głosów na kandydata z frakcji „Słoni”, niezależnie od tego czy będzie to Trump, De Santis, czy Haley. Dlatego też obstawię wygraną kandydata z tej partii.

Wybory w USA 2024 – kandydat Demokratów – typy bukmacherskie

Biden
Joe Biden zostanie kandydatem Demokratów
Nasz typ
kurs: 1.40
Postaw w STS

81-letni Joe Biden już teraz jest najstarszym prezydentem w historii USA. Wszystko wskazuje na to, że będzie chciał jeszcze znacznie poprawić ten wynik. Mimo iż wymyślony przez Donalda Trumpa przydomek „Sleepy Joe” do tej pory cieszy się dużą popularnością w kręgach „MAGA”, Biden zdaje się na co dzień mu zaprzeczać, stawiając czoła wyzwaniom, jakie niesie piastowanie stanowiska „Przywódcy Wolnego Świata”.

Stojący w opozycji do radykalnego ruchu zwolenników Trumpa Biden ogłosił, że wystartuje w wyborach w kwietniu ubiegłego roku. Zrobił to za pośrednictwem Twittera:

„Każde pokolenie ma taki moment, w którym musi stanąć w obronie demokracji. Stanąć w obronie swoich podstawowych wolności. Uważam, że to jest nasz moment. Dlatego ubiegam się o ponowny wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych” 

Sam, jasno sprecyzował swój cel na kampanię w 2024 roku i jej hasło – „Dokończmy naszą pracę”. Podczas 3-minutowego nagrania, wysłał w świat przekaz, w którym jasno wskazał o co i z czym będzie walczył:

„W całym kraju ekstremiści starają się odebrać nasze podstawowe prawa. Chcą ograniczyć przywileje emerytalne, na które pracowaliście całe życie, obniżyć podatki dla najbogatszych, odebrać kobietom prawo decydowania o własnym zdrowiu, zakazywać książek, mówić ludziom, kogo mogą kochać i ograniczać prawo do głosowania.”

Wiele wskazuje więc na to, że jeśli zdrowie nie stanie mu na przeszkodzie, to w listopadzie właśnie on zawalczy o reelekcję z kandydatem Republikanów. Chociaż w mediach coraz więcej mówi się o ewentualnej kandydaturze Michelle Obamy, wydaje się, delegaci praktycznie zawsze dają nominację politykowi piastującemu urząd prezydencki. Stąd też, z dużą dozą pewności, obstawię wygraną w prawyborach u Demokratów Joego Bidena. 

Wybory w USA 2024 – kandydat Republikanów – typy bukmacherskie

Trump
Trump zostanie kandydatem Republikanów
Nasz typ
kurs: 1.03
Postaw w STS

Rywalizacja o nominację w szeregach partii republikańskiej zapowiada się pasjonująco. Głównymi kandydatami do wygranej w prawyborach są wspomniani Trump i Nikki Haley. Za pierwszym z nich stoi fanatyczny ruch „Make America Great Again”, natomiast za jego kontrkandydatką - szefowie takich organizacji jak LindedIn czy JP Morgan.  Na którą kandydaturę postawią konserwatywni elektorzy?

Chociaż były prezydent już teraz posiada ogromny kapitał wyborczy, ma również gigantyczną rzeszę przeciwników w amerykańskim społeczeństwie. Są oni gotowi zagłosować na kogokolwiek, byle „przeciwko Trumpowi”. Negatywny elektorat jest największą zmorą kontrowersyjnego magnata nieruchomości – to właśnie on doprowadził do jego klęski w 2020 roku. Mimo to, jego poparcie wśród Republikanów jest bardzo duże.

Podczas ostatnich badań poparcia w szeregach Republikanów, blisko 50% wskazało Trumpa jako ich pierwszy wybór. Haley mogła natomiast liczyć na poparcie ze strony ok. 12% uprawnionych do głosowania. Różnice są więc w dalszym ciągu bardzo duże i raczej mało prawdopodobne, byśmy byli śiwadkami sensacji.  

Podsumowując, chociaż Nikki Haley jest jedną z największych wygranych w amerykańskiej polityce ostatnich miesięcy, w prawyborach Republikanie najpewniej ponownie postawią na Trumpa. Kurs na tę opcję jest co prawda niewysoki, jednak wydaje się, że na tę chwilę nie ma alternatywy dla inicjatora ruchu „MAGA”.

Wybory prezydenckie w USA – zasady głosowania

Zasady głosowania w USA są niezwykle skomplikowane. Jak już wspomniałem, kluczem do zwycięzca nie jest liczba zdobytych głosów ogółem, a zebranie większości głosów elektorskich, poprzez wygrane w poszczególnych stanach. Wszystkim stanom przypisano z góry liczbę tych głosów, głównie w oparciu o ich populację. Żeby wygrać, kandydat musi uzyskać minimum 270 z puli 538 głosów.

W praktyce, głosy przyznawane są nie bezpośrednio przez obywateli, a przez Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych. Są to najczęściej lokalni politycy i działacze, nominowani przez partie polityczne. Stany z największą liczbą głosów elektorskich to:
- Kalifornia – 55 głosów,
- Teksas – 38,
- Nowy Jork – 29,
- Floryda – 29.


Na przeciwległym biegunie znajdują się słabo zaludnione i małe stany, takie jak Vermont, Montana, Wyoming, Dakota Południowa, Dakota Północna, Delaware czy D.C. Mają one jedynie po 3 głosy elektorskie.

Warto dodać, że historycznie, duża część stanów ma swoje predyspozycje co do oddawanych głosów. Tym samym, m. in. Teksańczycy od dziesięcioleci oddają swój głos na reprezentujących tradycyjne wartości Republikanów. Po drugiej stronie barykady stoją np. Kalifornijczycy, którzy wybierają z reguły promujących równość i prawa człowieka Demokratów.Kluczowe dla wyników wyborów są więc tzw. „swing states”, czyli stany wahające się, których obywatele nie mają z góry określonych predyspozycji. Podczas ostatnich wyborów środka kadencji, były to:

 • Pensylwania (20 głosów)
 • Georgia (16)
 • Michigan (16)
 • Arizona (11)
 • Wisconsin (10)
 • Nevada (6)

Wiele wskazuje na to, że to właśnie te stany, poza niemal tradycyjnymi swing states, jak Ohio (18 głosów), Karolina Północna (15), Iowa (6) i New Hampshire (4), dostarczą decydujących głosów przyszłorocznych wyborach.

Wybory prezydenckie w USA 2024 kursy bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej, zebraliśmy podstawowe informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

Kiedy odbędą się wybory w USA?5.11.2024 r.
Jaki kurs na Bidena?3.25 - STS
Jaki kurs na Trumpa?2.10 - STS
Gdzie obstawiać?STS, Fortuna

Głosowanie na prezydenta w USA odbywa się w oparciu o głosy elektorskie, które są przypisane każdemu ze stanów. Kandydat, który zdobędzie więcej głosów elektorskich (min. 270) wygrywa.

Wybory prezydenckie w USA 2024 polecamy obstawiać u bukmacherów Fortuna i STS.

Bukmacherzy największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich w USA dają obecnemu prezydentowi – Joe Bidenowi (kurs 2.75 @STS).

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close