• typy
 • Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie

USA wybory - obstawianie
TrumpBiden
Donald Trump vs Joe Biden
Wybory prezydenckie w USA 2024
Obstaw prezydenta USA bez ryzyka w STS
Trump 1.90
Biden 2.40
Postaw w STS

Jak postawić zwycięzcę wyborów prezydenckich w USA bez ryzyka w STS? 

 1. Zarejestruj się w STS z kodem STSVIP
 2. Wpłać 100 zł
 3. Obstaw zakład na zwycięzcę wyborów prezydenckich
 4. Wygrywasz? Pieniądze są twoje
 5. Przegrywasz? Otrzymasz zwrot stawki do 100 zł, który możesz od razu wypłacić

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie jeszcze bonusy otrzymasz w STS, to informacje znajdziesz w artykule o bonusach u tego bukmachera.

5 listopada 2024 roku, Amerykanie wybiorą 47. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W naszym artykule poznasz kursy bukmacherskie na wybory Prezydenckie w USA 2024 oraz aktualizowane typy poparte analizą.

Spis treści

Wybory prezydenckie w USA 2024 - kursy bukmacherskie 

Wybory prezydenckie możesz obstawiać tylko u legalnych bukmacherów online. Oto najwyższe kursy na zwycięzcę wyborów prezydenckich USA:

 • Donald Trump:
 • Joe Biden:

Według analityków zdecydowanie największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich USA mają aktualnie urzędujący prezydent Joe Biden (kurs ponad 2.20) oraz jego poprzednik Donald Trump (nieco ponad 1.70). Z tygodnia na tydzień kurs na Trumpa maleje, a realną szanse na zagrożenie mu ma tylko Biden.

Fortuna wybory kursy

Na górze polecaliśmy obstawianie wyborów w STS. Jeśli jednak masz już konto u tego bukmachera, to bardzo dobrą alternatywą jest Fortuna. Również znajdziesz tam wysokie kursy, a ponadto odbierzesz bonus bez depozytu, dzięki czemu będziesz mógł obstawić wybory prezydenckie w USA za darmo.

Kto zostanie prezydentem USA?
148 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • Trump
  Trump
 • Biden
  Biden
 • Trump
  Trump
  74 głosów
 • Biden
  Biden
  74 głosów
Wczytywanie...

Wybory prezydenckie USA kursy na partie

Sprawdziliśmy również kursy na partię, którą reprezentować będzie zwycięski kandydat.

Republikanie1.85 - STS
Demokraci2.05 - STS
Kandydat niezależny25.00 - STS

W dwupartyjnym systemie amerykańskim praktycznie zawsze głównymi faworytami do wygranej są politycy Republikanów i Demokratów. Na chwilę obecną, bukmacherzy nieco większe szanse na wygraną dają kandydatowi pierwszej z wymienionych partii, którym jest Donald Trump.

Wybory STS partie

Wybory prezydenckie w USA - aktualne informacje

W tym miejscu uzyskasz regularnie aktualizowane informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

03.04.2024 r.

Po marcowych prawyborach, w tym po Super Wtorku 06.03.2024 r, niemal pewne jest, że w listopadzie dojdzie do drugiego starcia o fotel prezydenta USA pomiędzy Joe Bidenem a Donaldem Trumpem. Według Associated Press to właśnie ich wskazali wyborcy dwóch największych partii w Stanach Zjednoczonych.

Kwestia kandydatury Donalda Trumpa jest w 100% pewna, gdyż jego konkurenci już się wycofali. Na placu boju u Demokratów pozostało co prawda kilku polityków, jednak szanse na to, że Joe Biden nie wygra z miażdżącą przewagą, są praktycznie równe zeru.

Mimo iż partyjne prawybory trwać będą jeszcze do czerwca, wynik jest już właściwie przesądzony. Należy więc spodziewać się, że w połowie lipca na konwencji w Milwaukee dowiemy się o nominacji dla Donalda J. Trumpa, a w 3. tygodniu sierpnia w Chicago - dla Joego Bidena.

20.02.2024 r.

W ostatnich tygodniach doszło do kilku bardzo ciekawych wydarzeń na amerykańskiej scenie politycznej. Podczas gdy u Republikanów niemal pewny nominacji jest już Donald Trump, który w kolejnych stanach wygrywa z Nikky Haley, u Demokratów coraz poważniej mówi się o kandydaturze Michelle Obamy. Bukmacherzy szybko zareagowali na to zdarzenie - kursy na nominację dla byłej Pierwszej Damy wynoszą obecnie od 4.50 do 6.00.

W walce o nominację swoją żonę wspierać będzie sam Barack Obama, który po dziś dzień ma wielu zwolenników w amerykańskim społeczeństwie. Kandydatura 60-latki wydaje się być w miarę prawdopodobna, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że 21 lat starszy Joe Biden przegrywa w większości sondaży z Donaldem Trumpem. Niemniej, pamiętajmy, że tradycją jest, że to polityk piastujący urząd prezydencki jest pierwszym wyborem delegatów.

01.02.2024 r.

Z każdym tygodniem zbliżającym nas do wyborów prezydenckich w USA, praktycznie pewne staje się, że Republikanie i Demokraci wystawią w nich odpowiednio Donalda Trumpa i Joego Bidena. Pierwszy z nich pokonuje jedyną realną kontrkandydatkę, Nikki Haley, natomiast pozycja drugiego w partii demokratycznej jest w dalszym ciągu bardzo mocna. Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższym czasie, najprawdopodobniej wygrałby je Donald Trump. Widać to po wynikach badań sondażu Emerson College z ostatniego tygodnia stycznia.

Wybory aktualizacja luty

Trump wypadł lepiej w każdym z 3 badań, osiągając w jednym z nich przewagę 5%. Biden z kolei przegrałby nawet z Nikki Haley. Potwierdza się więc teza, że Amerykanie są zmęczeni kiepską kondycją finansów państwa, a elektorat neutralny coraz śmielej spogląda w stronę kandydatów z partii konserwatywnej. 

Same rozstrzygnięcia w szeregach Republikanów mogą mieć miejsce już 6 lutego, gdy kandydaci zawalczą o głosy wyborców w stanie Nevada. Jeśli Trump zwycięży po raz kolejny, Nikki Haley prawdopodobnie wycofa się z wyścigu o nominację.

15.01.2023 roku

Rozpoczęły się prawybory w partii Republikańskiej, które wyłonią kandydata na prezydenta. Pierwsze głosowanie odbędzie się tradycyjnie w “sercu USA” - 3-milionowym stanie Iowa. Do niedawna niewielu komentatorów stawiało na to, że ktokolwiek może zagrozić Donaldowi Trumpowi. Ostatnie tygodnie przyniosły jednak wzrost popularności Nikki Haley.

Była ambasador USA przy ONZ i córka imigrantów z Indii dość nieoczekiwanie przekonała do siebie, według różnych wyliczeń, nawet 20% republikańskich delegatów, a poparcie dla nie wydaje się stale rosnąć. Nie jest tajemnicą, że jej ewentualna wygrana w prawyborach partii zdominowanej przez białych mężczyzn, byłaby ogromną sensacją. 

Niemniej, faworytem do uzyskania nominacji pozostaje Donald Trump. Na jego wiecu wyborczym w Indianoli, mimo kilkudziesięciostopniowych mrozów, pojawiła się ogromna rzesza jego sympatyków. 77-latek w dalszym ciągu może liczyć na poparcie ponad połowy elektoratu konserwatywnego. Niewykluczone jednak, że uzyskanie nominacji nie będzie dla niego prostym zadaniem.

20.11.2023 roku

Ostatnie sondaże w szeregach Republikanów wskazują na wysoką wygraną Donalda Trumpa. Wiele wskazuje więc na to, że po raz trzeci weźmie udział w ogólnokrajowych wyborach prezydenckich, jako kandydat prawego skrzydła. Jego najgroźniejszy kontrkandydat Ron De Santis okazał się mało przekonującym mówcą i najzwyczajniej nie przekonał do siebie wyborców swojej partii. Co jednak najistotniejsze, gdyby wybory prezydenckie odbyły się pod koniec listopada, o kilka procent więcej głosów uzyskałby Donald Trump, co wynika z większości sondaży w tym miesiącu.

Z kolei poparcie dla Joe Bidena na amerykańskiej scenie regularnie spada. Amerykanie są zmartwieni rosnącym długiem publicznym, który w listopadzie wynosił 33,7 biliona USD. W tych trudnych czasach gospodarka będzie najprawdopodobniej czynnikiem decydującym o wygranej danego kandydata. Jeśli obecny prezydent nie zdoła rozwiązać najbardziej palących problemów dotyczących amerykańskiej ekonomii, prawdopodobnie będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem głowy państwa.

25.07.2023 roku

Od naszego ostatniego wpisu minęło kilka tygodni. W tym czasie najwięcej wydarzyło się w obozie Republikanów. W czerwcu swoją kandydaturę prawyborach zgłosił wiceprezydent za kadencji Donalda Trumpa, Mike Pence. Był to już 10. polityk Republikanów, który weźmie udział w wyścigu o nominację.

Warto również wspomnieć o tym, co słychać w obozie faworyta bukmacherów w wyścigu o nominację, Donalda J. Trumpa. Były prezydent rozpoczyna szereg batalii sądowych. Kluczowy może okazać się dla niego proces dotyczący przetrzymywania przez niego tajnych dokumentów. Sędzia Aileen Cannon wyznaczyła początek procesu na 20 maja 2024 roku, a więc w trakcie prawyborów - wyjątkowo gorącego etapu kampanii. Może to w dużej mierze pokrzyżować plany kontrowersyjnego polityka, który marzy o ponownej elekcji.

30.05.2023 roku

Mimo iż do wyborów na prezydenta USA zostało jeszcze 17 miesięcy, powoli krystalizuje nam się sytuacja odnośnie do potencjalnych kandydatów. Niemal pewna jest kandydatura Joego Bidena, który zapowiedział już, że będzie ubiegał się o reelekcję. Z kolei w szeregach republikanów,o nominację bój stoczą najpewniej Donald Trump oraz Ronald De Santis. Ten drugi ogłosił swoją kandydaturę wraz z miliarderem Elonem Muskiem, za pośrednictwem Twittera.

Wybory prezydenckie USA typy

Poniżej, zebraliśmy nasze typy na zwycięzców w poszczególnych zakładach na wybory prezydenckie w USA 2024.

Kto wygra wybory prezydenckie w USA - analiza

Trump
Trump wygra wybory
Nasz typ
kurs: 1.90
Typuj w STS

Tegoroczne wybory zapowiadają się jako niezwykle zacięte. Notowania aktualnego prezydenta nie są obecnie najlepsze - na początku kwietnia  2024 roku jego pracę negatywnie ocenia 55% obywateli USA, przy zaledwie 39,4% poparcia dla jego polityki. Nie jest tajemnicą, że 81-latek z każdym rokiem staje się coraz mniej dynamiczny. Ponadto trafił na trudne czasy, w których świata zmaga się z wysoką inflacją oraz konfliktami w Izraelu i Ukrainie. Samo USA ma natomiast ogromne problemy z zadłużeniem, które wynosi 34,6 bilionów dolarów.

Nie powinno więc dziwić, że poparcie dla obecnego prezydenta jest niskie, nawet jeśli w ostatnim czasie nieznacznie się poprawiło: 

Popularność Bidena

Jak widać dysproporcje między zwolennikami a przeciwnikami Bidena są spore - tych drugich jest o ponad 15% więcej.

Nie jest tajemnicą, że tym, co najbardziej motywuje Amerykanów do pójścia do urn, jest ich finansowy dobrobyt. Wielu wyborców z pewnością tęskni za czasami rosnącej gospodarki za kadencji Donalda Trumpa. Z drugiej jednak strony, poglądowo, USA notuje regularny zwrot „w lewo”, co z kolei przemawia mocno za kandydatem Demokratów. Niemniej, Trump w dalszym ciągu może liczyć na mocne poparcie elektoratu „MAGA” („Make America Great Again”). 

Trump ma również bardzo wielu radykalnych przeciwników. Widać to po aktualnym wykresie opinii na temat byłego prezydenta. Chociaż świadczy on o dość wyraźnym wzroście poparcia dla jego osoby, w dalszym ciągu wykazuje również wysoki poziom dezaprobaty dla byłego prezydenta. W kwietniu negatywnie nastawionych wobec Trumpa było 52% Amerykanów, przy czym jego przeciwników było o 10% więcej niż zwolenników.

Trump opinie

Nie jest jednak tajemnicą, że notowania Trumpa powoli, aczkolwiek regularnie poprawiają się - dość powiedzieć, że jeszcze w lipcu ubiegłego roku różnica między jego elektoratem negatywnym a pozytywnym wynosiła ponad 18%.

Problemy gospodarcze jak zwykle wpływają pozytywnie na notowania Republikanów, których kandydatem najprawdopodobniej zostanie Donald Trump. Spodziewam się, że były prezydent-celebryta zmobilizuje ogromną rzeszę niezadowolonych Amerykanów do pójścia do urn i ponownie zostanie „najpotężniejszych człowiekiem na świecie”.

Wybory prezydenckie w USA – zasady głosowania

Zasady głosowania w USA są niezwykle skomplikowane. Jak już wspomniałem, kluczem do zwycięzca nie jest liczba zdobytych głosów ogółem, a zebranie większości głosów elektorskich, poprzez wygrane w poszczególnych stanach. Wszystkim stanom przypisano z góry liczbę tych głosów, głównie w oparciu o ich populację. Żeby wygrać, kandydat musi uzyskać minimum 270 z puli 538 głosów.

W praktyce, głosy przyznawane są nie bezpośrednio przez obywateli, a przez Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych. Są to najczęściej lokalni politycy i działacze, nominowani przez partie polityczne. Stany z największą liczbą głosów elektorskich to:
- Kalifornia – 55 głosów,
- Teksas – 38,
- Nowy Jork – 29,
- Floryda – 29.


Na przeciwległym biegunie znajdują się słabo zaludnione i małe stany, takie jak Vermont, Montana, Wyoming, Dakota Południowa, Dakota Północna, Delaware czy D.C. Mają one jedynie po 3 głosy elektorskie.

Warto dodać, że historycznie, duża część stanów ma swoje predyspozycje co do oddawanych głosów. Tym samym, m. in. Teksańczycy od dziesięcioleci oddają swój głos na reprezentujących tradycyjne wartości Republikanów. Po drugiej stronie barykady stoją np. Kalifornijczycy, którzy wybierają z reguły promujących równość i prawa człowieka Demokratów.Kluczowe dla wyników wyborów są więc tzw. „swing states”, czyli stany wahające się, których obywatele nie mają z góry określonych predyspozycji. Podczas ostatnich wyborów środka kadencji, były to:

 • Pensylwania (20 głosów)
 • Georgia (16)
 • Michigan (16)
 • Arizona (11)
 • Wisconsin (10)
 • Nevada (6)

Wiele wskazuje na to, że to właśnie te stany, poza niemal tradycyjnymi swing states, jak Ohio (18 głosów), Karolina Północna (15), Iowa (6) i New Hampshire (4), dostarczą decydujących głosów przyszłorocznych wyborach.

Wybory prezydenckie w USA 2024 kursy bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej, zebraliśmy podstawowe informacje na temat wyborów prezydenckich w USA w 2024 roku.

Kiedy odbędą się wybory w USA?5.11.2024 r.
Jaki kurs na Bidena?2.40 - STS
Jaki kurs na Trumpa?1.90 - STS
Gdzie obstawiać?STS, Fortuna

Głosowanie na prezydenta w USA odbywa się w oparciu o głosy elektorskie, które są przypisane każdemu ze stanów. Kandydat, który zdobędzie więcej głosów elektorskich (min. 270) wygrywa.

Wybory prezydenckie w USA 2024 polecamy obstawiać u bukmacherów Fortuna i STS.

Bukmacherzy największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich w USA dają obecnemu prezydentowi – Joe Bidenowi (kurs 2.75 @STS).

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close