• Porady
 • Siatkówka – zakłady bukmacherskie

Siatkówka – zakłady bukmacherskie

Zapraszamy do przeczytania kompleksowego poradnika dotyczącego zakładów na siatkówkę. Dowiecie się z niego jacy bukmacherzy mają najlepszą ofertę na siatkówkę oraz poznacie kursy i typy na najważniejsze mecze reprezentacji Polski. Sprawdźcie również nasze porady dotyczące typowania siatkówki.

Siatkówka bukmacher – którego wybrać?

Odpowiedni wybór bukmachera do obstawiania siatkówki to absolutna podstawa. Typować siatkówkę można u każdego legalnego polskiego bukmachera, ale oferty znacząco różnią się. Oto dwaj wybrani przez najlepsi bukmacherzy do obstawiania siatkówki. 

Fortuna

Fortuna to naszym zdaniem najlepszy bukmacher do obstawiania siatkówki. Wyróżnia się przede wszystkim

 • Transmisjami live – Fortuna dysponuje wieloma transmisjami na żywo w różnych dyscyplinach sportowych i również w siatkówce jest tutaj wiodącą marką. Transmisje live bardzo ułatwiają również obstawianie na żywo.
 • Szybkością dodawania rynków – W siatkówce w przeciwieństwie do piłki nożnej rynki często pojawiają się dość późno i dostępne są dopiero w dzień meczu. Fortuna jest w tym aspekcie zdecydowanym prowodyrem i udostępnia kursy najszybciej. 
 • Szerokość rynków  – W przeciwieństwie do niektórych bukmacherów, Fortuna nie ogranicza się wyłącznie do 1X2. Dostępne są zawsze wszystkie opisane poniżej rynki na siatkówkę, a w przypadku najważniejszych spotkań jest ich jeszcze więcej. 

Ponadto Fortuna gwarantuje bardzo atrakcyjny bonus do obstawiania siatkówki. Jeśli zarejestrujesz się przez naszą stronę z kodem promocyjnym będziesz mógł zagrać bez ryzyka do 600 zł, czy też obstawić kupon bez konieczności wpłaty oraz zgarnąć ekstra bonus od wpłaty. Wszystkie te bonusy możesz wykorzystać na siatkówkę oraz inne dyscypliny.

STS siatkówka

STS oceniamy nieco niżej od Fortuny, ale nadal jest to 2. siła, jeśli chodzi o obstawianie meczów siatkówki. STS niestety dość późno dodaje rynki na mecze siatkówki, a ich oferta nie jest aż tak szeroka. Niewątpliwymi zaletami tego bukmachera są jednak: 

 • Transmisje live – Pod tym względem STS jest chyba nawet jeszcze lepszy od Fortuny. Transmisje są w świetnej jakości z ogromnej liczby meczów siatkówki od turniejów reprezentacyjnych przez Ligę Mistrzów aż do rozgrywek klubowych w Europie czy w Azji. Tak rozbudowane transmisje to ogromny atut, ponieważ ułatwiają regularne śledzenie meczów oraz typowanie na żywo. 
 • Zakłady live – Dzięki świetnemu streamingowi i doskonale funkcjonującej aplikacji, obstawianie siatkówki na żywo w STS jest bardzo przejrzyste, zarówno w wersji dekstopowej, jak i mobilnej.

Jeśli zainteresowała was możliwość obstawiania siatkówki bez ryzyka, to STS także gwarantuje taką możliwość. Rejestracja z naszym kodem zapewni wam opcje zakładu bez ryzyka do 100 zł oraz pozostałe bonusy.

Zakłady bukmacherskie siatkówka – rodzaje zakładów

Do skutecznego obstawiania siatkówki niezbędna jest odpowiednia znajomość rynków. Typowanie 1X2 to nie jedyne wyjście, jeśli chodzi o typy na siatkówkę, dlatego my przedstawiamy najciekawsze rynki na tę dyscyplinę. 

Handicap setowy

Niezwykle przydatny w momencie, kiedy mamy do czynienia z wyraźnym faworytem, a w siatkówce jest to sytuacja dość częsta. Dostępne w ofercie bukmacherskiej handicapy to: 

 • Handicap -1.5 seta – Drużyna rozpoczyna mecz z wirtualnym odjęciem 1.5 seta. Oznacza to, że aby ten handicap okazał się wygrany, to zespół musi wygrać 3:0 lub 3:1. Bardzo przydatny, kiedy w meczu jest faworyt, ale nie musi być on aż tak jednoznaczny. 
 • Handicap -2.5 seta – Jeśli gracz decyduje się na obstawienie zwycięstwa danego zespołu z handicapem -2.5 seta, to musi być bardzo pewny dominacji tej drużny, ponieważ musi ona wygrać dokładnie 3:0 
 • Handicap +1.5 seta – W tym przypadku, jeśli gracz obstawi zwycięstwo zespołu z handicapem +1.5 seta, to musi on wygrać w meczu co najmniej 2 sety. 
 • Handicap +2.5 seta  Przydatny szczególnie, gdy gracz chce obstawić na wyraźnego “underdoga”. Aby ten handicap był trafiony, wystarczy, że drużyna wygra tylko 1 seta.

Dzięki handicapom setowym kursy na mecze stają się zdecydowanie wyższe i przy odpowiednim wytypowaniu, nawet mecz z wyraźnym faworytem staje się interesujący. Naszym zdaniem jest to najciekawszy rynek w siatkówce. 

Handicap punktowy

Drugi rodzaj handicapów, który można znaleźć w ofertach bukmacherskich na siatkówkę to handicap punktowy. Funkcjonuje on podobnie jak ten setowy, ale zamiast setów dodawane są lub odejmowane punkty. Handicapy punktowe obstawiać można na: 

 • Cały mecz: Np. gracz obstawia, że Polska wygra z mecz handicapem -4.5 pkt. Oznacza to, że aby zakład był trafiony suma zdobytych punktów we wszystkich setach przez Polaków musi być wyższa od ich przeciwników o co najmniej 5 „oczek”.  
 • Set: Handicapy punktowe dostępne są również w kontekście pojedynczych setów. Dla przykładu gracz może wytypować triumf Polski w 2. secie z handicapem – 2.5 pkt. W takim wypadku Polska musi wygrać seta 25:22 lub wyżej. 

Typowanie handicapów punktowych z pewnością jest trudniejsze od setowych i nieco bardziej losowe, ponieważ czasem przypadkowo zdobyty lub stracony punkcik, może sprawić, że kupon będzie nietrafiony. 

Powyżej/Poniżej

Zakłady powyżej/poniżej, podobnie jak w innych sportach, znajdziemy również w siatkówce. Działają one w bardzo podobny sposób, a wyróżniamy rynki na: 

 • Powyżej/poniżej setów – Gracz typuje czy w meczu zobaczymy powyżej lub poniżej danej liczby setów. Np. powyżej 4.5 seta. 
 • Powyżej/poniżej punktów w secie/meczu – W przypadku tego rynku gracz typuje czy w całym meczu zobaczymy +/- zaproponowanej przez bukmachera liczby punktów lub skupia się wyłącznie na jednym z setów. 

Obstawianie powyżej/poniżej to kolejna ciekawa opcja zakładów bukmacherskich na siatkówkę. Szczególnie interesujący jest wariant dotyczący setów, ponieważ gracz, który odpowiednio przeanalizował mecz, jest w stanie przewidzieć, czy będzie on zacięty, czy jednostronny. Z kolei typowanie punktów jest bardzo ryzykowne, ponieważ mecze siatkówki mogą trwać bardzo różnie i przez to under/over punktowy może być nieskuteczny. 

Dokładny wynik

Obstawianie dokładnego wyniku meczu np. w piłce nożnej jest bardzo trudne i raczej bardziej przypomina loterię niż przemyślane typowanie. W siatkówce potencjalnych możliwości wynikowych jest jednak znacznie mniej, a ponadto jeśli gracz odpowiednio przeanalizuje szanse, to trafienie jest naprawdę realne. Kursy na dokładne wyniki są z reguły wysokie, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia wybór tego rynku. 

Zakłady łączone

W siatkówce niestety nie ma zbyt dużego wyboru zakładów łączonych, lecz te które są dostępne bardzo pomagają podnosić kurs. Najpopularniejsze z nich to: 

 • Drużyna wygra 1. seta i cały mecz 
 • Drużyna wygra mecz i powyżej/poniżej liczby setów 
 • Drużyna wygra mecz i powyżej/poniżej liczby punktów

W zależności od zainteresowania meczem liczba zakładów łączonych na siatkówkę rośnie, lecz te 3 wymienione powyżej pomagają się niemal zawsze i stanowią istotny element zakładów bukmacherskich na siatkówkę. 

Zakłady live w siatkówce

Siatkówkę obstawiać można również na żywo. Rynki jednak nie różnią się za bardzo od tych z oferty przedmeczowej, choć na pewno typowanie siatkówki live ma swoje zalety.

 • Szybko rosnące kursy – Podczas meczów siatkówki kursy na zwycięzcę seta lub meczu zmieniają się niemal co punkt. Jeśli jedna drużyna odskoczy na kilka “oczek” to kursy są niezwykle wysokie i gracz, który przewidzi, że 2. drużyna odrobi stratę może trafić kupon po naprawdę wysokim kursie. 
 • Wyścigi punktowe  – Rynek typowy dla zakładów live w siatkówce. Gracz obstawia, która z drużyn zdobędzie jako pierwsza np. 10, czy 15 punktów. 
 • Możliwość analizy bieżących wydarzeń meczowych – Ten aspekt łączy się z szybko rosnącymi kursami. Po przegranym secie przez jedną z drużyn bardzo zmieniają się kursy i można to wykorzystać, obstawiając na drużynę przegrywającą po wysokim kursie. 

Zakłady live dostępne są u legalnych polskich bukmacherów, ale na szczególne słowa uznania, jeśli chodzi o ten rodzaj zakładów na siatkówkę zasługują Fortuna, STS i Totolotek. U tych bukmacherów kursy pojawiają się bardzo szybko, są na bieżąco aktualizowane, a zakres rynków jest szeroki. W przypadku STS i Fortuny dochodzą do tego także transmisje live. Wszyscy ci bukmacherzy posiadają bardzo korzystne oferty promocyjne, które są zdecydowanie atrakcyjniejsze z naszymi specjalnymi kodami promocyjnymi. Przykładowo z kodem do Fortuny otrzymasz wyższy bonus od wpłaty, z kolei w STS i Totolotku jest to bonus bez depozytu.

Siatkówka – jak obstawiać [5 porad] 

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce, więc chętnych do obstawiania tej dyscypliny nie brakuje. Jednak, by siatkówkę obstawiać skutecznie, należy trzymać się kilku zasad. Oto naszych 5 porad jak obstawiać siatkówkę. 

 1. Obstawiaj siatkówkę najlepiej kilka godzin przed rozpoczęciem meczu

  Ma to związek z tym, co pisaliśmy powyżej. Rynki na siatkówkę bardzo często pojawiają się późno i pełna oferta dostępna jest dopiero kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Dopiero wtedy gracz może skorzystać z pełnej gamy rynków.

 2. Korzystaj z handicapów

  Handicapy (szczególnie setowe) to najlepsza możliwa opcja, w sytuacji, gdzie rynki 1X2 są bardzo nierówne. Pozwalają graczowi na wybranie ryzyka, które chce podjąć i zdecydowanie podnoszą kursy.

 3. Obstawiaj najpopularniejsze rozgrywki

  Mamy tu na myśli przede wszystkim siatkówkę reprezentacyjną, PlusLigę mężczyzn i kobiet oraz Ligę Mistrzów, ewentualnie ligę włoską. Pozostałe ligi bardzo trudno śledzić na bieżąco, a informacje odnośnie ewentualnych kontuzji czy rotacji kadrowych są bardzo ograniczone, co niepotrzebnie zwiększa poziom ryzyka.

 4. Nie bój się kuponów kombinacyjnych

  Tutaj porada skierowana dla osób, które lubują się w kuponach kilkuzdarzeniowych. W siatkówce stosunkowo rzadko jesteśmy świadkami dużych niespodzianek, więc korzystną opcją jest typowanie kuponów AKO z dużą liczbą zdarzeń z niższymi kursami. Dla przykładu, podczas Ligi Narodów 2021 ze 124 rozegranych spotkań, aż 94 padło łupem faworytów bukmacherów.

 5. Korzystaj z zakładów live na siatkówkę

  W zakładach live na siatkówkę kursy zmieniają się bardzo dynamicznie, dzięki czemu gracz, który analitycznie ogląda spotkanie, może obstawić na jedną z drużyn po bardzo wysokim kursie. Szczególnie korzystne jest typowanie na przedmeczowego faworyta, który przegrał pierwszego seta lub przegrywa nawet 0:2. Wtedy kursy są bardzo wysokie, a w siatkówce nierzadko losy meczu zostają odwrócone.

Siatkówka – statystyki bukmacherskie

Na potrzeby naszego poradnika dotyczącego obstawiania siatkówki, bukmacher Superbet udostępnił statystyki typowania tej dyscypliny przez graczy. Oto one

L.pNajczęściej obstawiane rynkiRynki z najwyższą skutecznościąNajczęściej typowane rozgrywki
1.MeczDrużyna wygra minimum 1 setaLiga Narodów
2.Handicap setowyHandicap punktowyPlus Liga
3.Liczba punktówHandicap setowyLiga Narodów kobiet
4.Dokładny wynikMeczTauron Liga
5.Handicap punktowyLiczba punktów zawodnikaLiga Mistrzów

Szczególnie interesująca jest rubryka dotycząca rynków z najwyższą skutecznością. Jak widać w siatkówce obstawianie zwycięzcy meczu wcale nie przynosi największych zysków. Skuteczniejszą opcją jest typowanie handicapów setów i punktów oraz to, że drużyna wygra minimum 1 seta. To właśnie typowanie „drużyna wygra minimum 1 seta” jest według danych Superbet najskuteczniejsze. Ten rynek sprawdza się szczególnie w momencie, gdy mamy jednego wyraźnego faworyta i typujemy, że jego rywal wygra co najmniej 1 partię.

Jeśli chodzi o najczęściej typowane rozgrywki, to bez zaskoczenia są to rozgrywki reprezentacyjne mężczyzn oraz Plus Liga mężczyzn. W top 5 znalazły się także kobiecie rozgrywki ligowe i reprezentacyjne, a także Liga Mistrzów mężczyzn.

Siatkówka – gdzie oglądać?

Najbardziej popularne i stojące na najwyższym poziomie rozgrywki siatkarskie to oczywiście turnieje reprezentacyjne. Igrzyska Olimpijskie, Liga Narodów, Mistrzostwa Świata i Europy zawsze budzą w Polsce gigantyczne zainteresowanie kibiców. Jednakże siatkówka klubowa również cieszy się sporą popularnością, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, gdzie oglądać poszczególne siatkarskie rozgrywki.

 • Rozgrywki reprezentacyjne – Wszystkie mecze reprezentacji Polski na wyżej wymienionych wielkich turniejach możemy oglądać na sportowych antenach TVP oraz Polsatu. Ponadto Polsat ma również najczęściej prawa do pozostałych meczów siatkarskich na turniejach mistrzowskich. Rozgrywki reprezentacyjne śledzić można również, dzięki streamingom bukmacherów. Wrześniowe Mistrzostwa Europy transmitować będzie STS.
 • PlusLiga – Siatkarska PlusLiga to najwyższy poziom rozgrywkowe w Polsce i jedna z najlepszych lig na świecie. Transmisje z meczów tej ligi śledzić możemy na sportowych kanałach Polsatu.
 • Liga Mistrzów – Mecze siatkarskiej LM w swojej ofercie transmisji ma Fortuna, STS, Superbet oraz TOTALbet.
 • Ligi europejskie – Poza ligą włoską, która transmitowana jest w Polsacie Sport, pozostałe ligi nie są dostępne w TV. Na szczęście z pomocą przychodzą legalni polscy bukmacherzy, którzy pokazują mecze m.in. lig azjatyckich, ligi rosyjskiej, tureckiej oraz francuskiej.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close