• Porady
 • Siatkówka zakłady bukmacherskie

Siatkówka zakłady bukmacherskie

Zdjęcie: Eastnews, Michał Klag – reporter
Zdjęcie: Eastnews, Michał Klag – reporter

W poradniku zapoznasz się z listą najlepszych bukmacherów oferujących zakłady na siatkówkę. Skorzystaj z sugestii dotyczących obstawiania siatkówki, a także sprawdź informacje na temat transmisji meczów.

Zakłady bukmacherskie siatkówka – najlepsi bukmacherzy

Dokładnie przestudiowałem oferty legalnych polskich bukmacherów online, by wskazać, którzy z nich posiadają najlepszą ofertę na mecze siatkówki.

STS – najlepszy bukmacher na siatkówkę

Ocena STS
5/5
Graj w STS
 • Niska marża
  Na poziomie 4 %
 • Transmisje
  Największa liczba na tle konkurencji
 • Oferta
  Do 50 rynków dla jednego meczu

Szeroka oferta rozgrywek i rynków

Największy bukmacher w kraju od lat mocno angażuje się w promocję swojej oferty na siatkówkę. Wyróżnia ją z pewnością bardzo szeroki wybór rozgrywek do obstawiania – od lig krajowych, przez europejskie puchary, aż po rozgrywki międzynarodowe. Kolejną zaletą oferty STS jest szeroki wybór rynków, których w przypadku najważniejszych spotkań jest nawet 50. Klienci STS mogą obstawiać m.in.:

 • zwycięzcę meczu
 • handicap punktowy
 • liczbę punktów poniżej/powyżej
 • liczbę punktów drużyny
 • będzie 4./5. set
 • liczbę setów
 • dokładny wynik
 • 1. set/wynik końcowy
 • zwycięzcę seta
 • punkty zawodników
 • zakłady terminowe

Świetne zakłady live

Bardzo dobrze prezentują się również zakłady na żywo. Liczba dostępnych do typowania live rynków jest duża, nawet w przypadku rozgrywek niszowych i egzotycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługują zakłady na liczbę punktów poniżej/powyżej. Ponadto, w STS dostępna jest bardzo duża ilość transmisji ze spotkań siatkówki, w tym z silnych lig europejskich i amerykańskich, europejskich pucharów oraz z turniejów międzypaństwowych.

siatka sts

STS siatkówka – wysokie kursy

Kolejnym mocnym punktem oferty STS jest wartość kursów. Marże na poziomie 4% należą do najniższych na polskim rynku. Jest to z pewnością jeden z najmocniejszych punktów zakładów na siatkówkę u tego buka. Na plus zaliczyć należy również bardzo dobre statystyki, które obejmują nie tylko dane na temat zespołów, ale i najważniejsze liczby dotyczące danych rozgrywek.

Ponadto dużym atutem w STS jest zakład bez ryzyka. Rejestrując się z naszym kodem promocyjnym u bukmachera zyskasz cashback, który możesz wykorzystać na swój pierwszy kupon.

Współpraca z PlusLigą i promocje

Ponadto, od 2019 roku, STS jest oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Siatkówki. Nie brakuje więc u niego specjalnych inicjatyw związanych z tymi rozgrywkami, zarówno w jego serwisach bukmacherskich, jak i podczas meczów w PLS. Bukmacher oferuje m.in. boosty kursowe na mecze reprezentacji i polskich klubów w europejskich pucharach. Siatkówka jest również mocno reprezentowana na blogu STS – w artykułach znaleźć można najważniejsze informacje na temat spotkań polskiej kadry, meczów PLS czy europejskich pucharów.

Podsumowując, oferta STS na siatkówkę jest najbardziej kompletna spośród wszystkich legalnych polskich bukmacherów. Jeśli więc chciałbyś obstawiać tę dyscyplinę, to największy buk w kraju będzie najlepszym wyborem.

Superbet – liczne funkcje dodatkowe

Ocena Superbet
4.9/5
Obstawiaj w Superbet
 • Super przewaga
  Wygrany kupon przy wyniku 2:0
 • Transmisje
  Z wielu turniejów międzynarodowych
 • Cashout
  Dostępny w zakładach live

Cashout i Super Przewaga

Nieco inne podejście do tematu zakładów na siatkówkę, w porównaniu do STS i Fortuny, ma bukmacher Superbet. Najmocniejszym punktem jego oferty są opcje dodatkowe, takie jak możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładów live na siatkówkę w ramach funkcji cashout. Ponadto bukmacher zwiększa szanse gracza na pozytywne rozliczenie kuponu z pomocą opcji Super Przewaga.

super przewaga

W ramach Super Przewagi przy prowadzeniu 2:0 obstawionej przez Ciebie drużyny w setach, zakład zostanie rozliczony jako wygrany. Oferta obejmuje najpopularniejsze rozgrywki, a dokładniej:

 • Mistrzostwa Europy
 • Liga Narodów
 • Polska Liga Siatkówki mężczyzn (PlusLiga)
 • Polska Liga Siatkówki kobiet (Tauron Liga)
 • Liga Mistrzów
 • Liga włoska (SuperLega)

Stare siatkarskie porzekadło brzmi “kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3”. Dlatego też opcja Super Przewaga na siatkówkę jest wyjątkowo korzystna przy obstawianiu tej dyscypliny.

Transmisje meczowe

W ofercie Superbet nie brakuje również transmisji meczowych. Obejmują one najważniejsze rozgrywki międzynarodowe, zarówno międzypaństwowe (ME, MŚ, Liga Narodów), jak i klubowe (Liga Mistrzów, Puchar CEV, Challenge Cup). Nie brakuje również streamów ze spotkań mocnych lig, takich jak liga włoska oraz lig bardziej niszowych, jak amerykańska NVA. Transmisje w Superbet stoją więc na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do takich bukmacherów, jak Fortuna czy STS. Więcej na temat transmisji live u legalnych bukmacherów możesz przeczytać w osobnym artykule.

Szeroki wybór rynków

Dobrze, chociaż skromniej niż w STS, wypadła oferta rynków bukmacherskich. Z reguły, dostępnych jest do około 15-20 zakładów na co ważniejsze rozgrywki, co przekłada się na 30-40 rynków. Solidnie wypadła również oferta zakładów live, z kilkunastoma rynkami, w tym z dobrą ofertą na handicapy punktowe i punkty poniżej/powyżej.

superbet siatkowka

Boosty na najważniejsze mecze

Superbet wystawia boosty kursowe o wartości np. 50,00 lub 100,00, na najważniejsze spotkania reprezentacji Polski i topowych klubów z naszego kraju w europejskich pucharach. Promocje tego typu są skierowane do nowych graczy, którzy zarejestrują konto z kodem promocyjnym Superbet.

Chociaż oferta Superbet na siatkówkę nie jest tak rozbudowana jak zakłady w STS, a poza tym ma nieco niższe kursy (marże na poziomie 6,5%), jest naprawdę oryginalna. Świetny cashout na siatkówkę i opłacalna opcja Super Przewagi na najpopularniejsze rozgrywki są czymś, co wyróżnia tę ofertę na tle konkurencji. Jeśli więc posiadasz już konto w STS, to koniecznie zarejestruj się w Superbet.

Fortuna – świetne zakłady na żywo

Ocena Fortuna
4.8/5
Typuj w Fortunie
 • Niska marża
  Na poziomie 5%
 • Zakłady live
  Najlepsze na polskim rynku
 • Rozgrywki półamatorskie
  Dostępne zakłady bukmacherskie

Moja ostatnia rekomendacja to oferta bukmachera Fortuna. Nie odstaje ona w żadnym stopniu jakością od tego co oferują STS i Superbet. Znajdziemy tu więc duży wybór rozgrywek i rynków oraz transmisji meczowych.

Znakomite zakłady live i transmisje

Pod tym względem, Fortuna prezentuje się w niektórych aspektach lepiej od dwóch największych konkurentów. Jako jedyny, bukmacher ten oferuje transmisje nie tylko z profesjonalnych rozgrywek, ale i pół-amatorskich. Lista streamów z siatkówki obejmuje między innymi:

 • rozgrywki międzynarodowe (Liga Narodów, Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata)
 • puchary klubowe (Liga Mistrzów, Puchar CEV, Challenge Cup)
 • turnieje krajowe (m.in. liga włoska, brazylijska, amerykańska, Pro League)
siatkowka fortuna

Imponujący jest wybór zdarzeń na zakłady na żywo. Obejmuje on nie tylko najbardziej popularne rozgrywki, ale również te uważane za bardziej niszowe. Liczba rynków na poszczególne mecze wynosi ok. 20-30, zależnie od rangi spotkania. Jest to liczba większa niż w Superbet.

Marże na poziomie 5%

Fortuna pobiera za zakłady na siatkówkę niższe marże niż Superbet, na poziomie ok. 5%. Jest to co prawda wynik nieco słabszy niż w STS, jednak i tak jest to jedna z najkorzystniejszych ofert spośród legalnych polskich bukmacherów.

Oferta Fortuna jest szczególnie korzystna, jeśli lubisz obstawiać zakłady na żywo, śledząc przy tym transmisje meczowe. Oferta przedmeczowa również jest korzystna, jednak nie każdemu do gustu może przypaść czasami dość opóźnione wystawianie rynków przedmeczowych.

Dodatkowo bardzo korzystne warunki w ofercie powitalnej dla naszych czytelników ma Fortuna, ponieważ po zarejestrowaniu się przez naszą stronę zyskasz zakład bez ryzyka oraz dodatkowe pieniądze na grę

Siatkówka obstawianie meczów – porady 

Jak skutecznie obstawiać zakłady na siatkówkę? Istnieje kilka porad, które mogą uczynić typowanie bardziej opłacalnym. Najbardziej korzystne jest progresywne obstawianie zakładów na żywo. Dokładny opis dwóch ciekawych strategii podałem poniżej.

Obstawianie punktów w końcówce seta

Strategia gry na progresję polega na każdorazowym podwajaniu stawki przy przegranym zakładzie. Może okazać się ona wyjątkowo dochodowa w przypadku siatkówki, w szczególności przy obstawianiu zakładów live. 

Najlepszą opcją jest typowanie meczów wyrównanych drużyn. Przy zaciętym przebiegu seta, pod jego koniec mogą występować remisy, przykładowo 23:23 lub 24:24. Jak wiadomo, set musi zakończyć się minimum 2-punktową przewagą jednej z drużyn. Końcówka seta jest więc dobrym momentem na obstawianie zakładów na liczbę punktów poniżej/powyżej.

Przy wyniku np. 24:24 lub 14:14 kurs na to, że set rozstrzygnie się w dwóch kolejnych piłkach, a więc na zakład poniżej 50,5 lub 30,5 punktu w secie, wyniesie na ogół około 2.30-2.40. Jak obstawianie tej strategii będzie wyglądało w praktyce?

tabela siatka

Jak widać, podwajanie stawki za zakład powinno ostatecznie przynieść zysk w momencie, w którym wygrasz swój pierwszy zakład, nawet jeśli będzie trzeba odliczyć podatek od obstawionego zakładu (12%). Kursy na opcję na to, że mecz zakończy się w ciągu dwóch kolejnych piłek powinny pokryć straty i pozwolić zainwestować profit w kolejne zakłady.

Strategia ta ma jednak również swoje wady. Jedną z nich jest z pewnością fakt, że nie jest dostępna w każdym secie spotkania, a jedynie w tych najbardziej zaciętych. Co więcej, bukmacherzy najczęściej oferują ten rynek w przypadku bardziej prestiżowych rozgrywek.  Inną wadą tej opcji jest z pewnością konieczność posiadania dużego budżetu, gdyż zdarzają się sety, w których drużyny zdobywają po 30 i więcej punktów.

Obstawianie liczby punktów na poniżej

Inną ciekawą opcją jest typowanie zakładów na łączną liczbę punktów na poniżej. Najbardziej dochodową linią jest w tym wypadku 45,5 punktu. Należy pamiętać, że strategia ta najlepiej sprawdza się w meczach kobiet, które są z reguły mniej zacięte. Według statystyk, w blisko 90% spotkań w żeńskiej siatkówce, co najmniej jeden set kończy się łącznym wynikiem z poniżej 45,5 punktu.

W przypadku spotkań bardziej wyrównanych drużyn, szanse na opcje poniżej/powyżej 45,5 punktu w secie są często ustalane na poziomie 50-50. Jak ta strategia działa w praktyce? Opisałem to w kilku punktach:

 1. Wybierz mecz siatkówki kobiet do obstawiania live,
 2. Obstaw zakład na poniżej 45,5 punktu w 1. secie,
 3. Jeśli zakład okazał się trafiony – przejdź do obstawiania kolejnego spotkania,
 4. Jeśli zakład okazał się przegrany – obstawiaj kolejne sety, za każdym razem podwajając stawkę, aż do wygranej.

Statystycznie, gracz powinien wypracować zysk, jeśli nie przy pierwszym, to przy drugim lub trzecim zakładzie. Biorąc pod uwagę, że kursy na poniżej 45,5 w siatkówce żeńskiej na ogół oscylują w przedziale 1.75 – 2.30, szanse na profit przy typowaniu tej strategii są spore. Warto dodać, że opłacalnymi rozgrywkami przy typowaniu tej opcji są m.in. żeńska liga brazylijska i żeńska liga turecka.

Siatkówka live – gdzie oglądać?

Najbardziej popularne i stojące na najwyższym poziomie rozgrywki siatkarskie to oczywiście turnieje reprezentacyjne. Igrzyska Olimpijskie, Liga Narodów, Mistrzostwa Świata i Europy zawsze budzą w Polsce gigantyczne zainteresowanie kibiców. Jednakże siatkówka klubowa również cieszy się sporą popularnością, dlatego przygotowaliśmy zestawienie, gdzie oglądać poszczególne siatkarskie rozgrywki.

 • Rozgrywki reprezentacyjne – Wszystkie mecze reprezentacji Polski na wyżej wymienionych wielkich turniejach możemy oglądać na sportowych antenach TVP oraz Polsatu. Ponadto Polsat ma również najczęściej prawa do pozostałych meczów siatkarskich na turniejach mistrzowskich. Rozgrywki reprezentacyjne śledzić można również, dzięki streamingom bukmacherów. Wrześniowe Mistrzostwa Europy transmitować będzie STS.
 • PlusLiga – Siatkarska PlusLiga to najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce i jedna z najlepszych lig na świecie. Transmisje z meczów tej ligi śledzić możesz na sportowych kanałach Polsatu.
 • Liga Mistrzów – Mecze siatkarskiej LM w swojej ofercie transmisji ma Fortuna, STS, Superbet oraz TOTALbet.
 • Ligi europejskie – Poza ligą włoską, która transmitowana jest w Polsacie Sport, pozostałe ligi nie są dostępne w TV. Na szczęście z pomocą przychodzą legalni polscy bukmacherzy, którzy pokazują mecze m.in. lig azjatyckich, ligi rosyjskiej, tureckiej oraz francuskiej.

Zakłady bukmacherskie siatkówka – podsumowanie

Poniżej, w ramach podsumowania, przedstawiliśmy najlepsze oferty na zakłady na siatkówkę.

Najlepszy bukmacherSTS
Najlepsze kursy STS
Najlepsze transmisjeSTS, Superbet, Fortuna
Najlepsze promocjeSTS
Najwięcej rynkówSTS
Gdzie oglądać siatkówkęPolsat Sport, TVP Sport, STS, Superbet, Fortuna
Siatkówka zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Zakłady bukmacherskie siatkówka – FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące obstawiania siatkówki u bukmacherów.

Siatkówkę polecamy obstawiać u bukmachera STS. Bardzo dobrą ofertę znajdziemy również w Superbet.

Transmisje z meczów reprezentacji znajdziemy w TVP, natomiast mecze PlusLigi – w Polsacie Sport. Wiele turniejów międzynarodowych można oglądać u legalnych bukmacherów, takich jak STS, Superbet i Fortuna.

Bukmacherzy oferują nawet do 50 rynków na mecze siatkówki. Ciekawymi opcjami do typowania są zakłady na liczbę setów, punktów i handicapy. Najbardziej dochodowe mogą jednak okazać się zakłady na żywo.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close