• Porady
 • Tenis zakłady – Wimbledon 2024

Tenis zakłady – Wimbledon 2024

Tenis ziemny zakłady bukmacherskie
fot. Rex Features/East News

Tenis ziemny od lat cieszy się ogromną popularnością wśród typerów. Z naszego artykułu dowiesz się, który bukmacher oferuje najlepszą tenisową na rynku, a także na które aspekty oferty warto zwrócić uwagę, by skutecznie obstawiać tenisa.

Od 1 do 14 lipca trwa Wimbledon, a więc poradnik będzie dla ciebie szczególnie przdytany. Zwłaszcza, że przygotowaliśmy promocję, dzięki której obstawisz w STS zwycięstwo Polki lub Polaka po kursie 150.00!

tenis tlo
Iga ŚwiątekHubert Hurkacz
Polscy tenisiści
Wimbledon 2024 (1.07 – 14.07)
Kurs 150.00 na zwycięstwo Polki lub Polaka na Wimbledonie
Postaw w STS

Jak obstawić zwycięstwo Polki lub Polaka na Wimbledonie po kursie 150.00?

 1. Zarejestruj się w STS klikając „odbieram” i zaznacz zgody marketingowe 
 2. Wpłać min. 50 PLN (najkorzystniej 100 PLN)
 3. Zagraj kupon SOLO lub AKO za min. 2 PLN i obstaw po standardowym kursie (pamiętaj, że kurs minimalny powinien wynosić 1.14) na wygraną Polki lub Polaka w dowolnym meczu singlowym w Wimbledonie
 4. Jeśli Twój kupon będzie wygrany dostaniesz bonus 300 PLN (równowartość kursu 150.00) oraz wygraną za kupon w gotówce! 
 5. Bonusem obróć 2 razy na dowolnym kuponie z kursem min. 1.91 – do obrotu zaliczają się tylko wygrane kupony
Spis treści

Tenis zakłady - Fortuna najlepszym wyborem

W naszym zestawieniu najlepszych bukmacherów do obstawiania tenisa zwyciężyła Fortuna. Poniżej przedstawiamy najważniejsze przewagi tego operatora względem innych bukmacherów na rynku.

Pamiętaj, że rejestrując się w Fortunie z naszym kodem promocyjnym, który znajdziecie w tym artykule, zyskasz dostęp do specjalnych bonusów. W tym do zakładów bez ryzyka w gotówce oraz bonusu bez depozytu!

Szeroka oferta pre-match i na żywo

Na uwagę zasługuje liczba rynków, oferowana przez Fortunę w zakładach przed rozpoczęciem spotkania. Przy meczach Rolanda Garrosa Fortuna oferowała 61 rynków na mecze singlowe. Dla porównania, w forBecie do obstawienia w tym czasie było 91 różnych zakładów, w STS-ie 51, zaś w Superbecie 46.

BukmacherLiczba rynków
forBET91
Fortuna61
STS51
Superbet46

Dlaczego w związku z tym wybraliśmy Fortunę kosztem forBetu? Ponieważ liczba zakładów w forBecie wynika głównie z oferowania linii „bez połówek” gemów, tj. dostępne są zakłady na poniżej/powyżej 18, 19, 20 gemów. Tak samo handicapy dostępne są w liniach bez ułamków. Jednakże jest to tylko jeden z elementów oferty.

Fortuna posiada szereg zakładów, których nie oferują inni bukmacherzy, a co więcej, to jedyny bukmacher, oferujący nam betbuildera na tenis i to – uwaga – bez podatku!

Tenis zakłady bukmacherskie – betbuilder

Fortuna jest również jedynym operatorem, posiadającym w ofercie zakłady łączące zwycięzcę meczu z liczbą gemów rozegranych w spotkaniu w liniach powyżej/poniżej. Opcji jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Do tego Fortuna oferuje świetne zakłady bez ryzyka. Jacy jeszcze bukmacherzy oferują tego typu bonusy? Dowiesz się tego z dedykowanego artykułu.

Tenis zakłady bukmacherskie – liczba gemów

W Fortunie możemy również znaleźć rynki na nietypowe zakłady. Podczas meczów wielkiego szlema były to chociażby takie zakłady jak:

 • Co najmniej jeden zawodnik wygra wszystkie swoje gemy serwisowe
 • Co najmniej jeden zawodnik skorzysta z pomocy medycznej
 • Jeden z zawodników skreczuje podczas meczu
 • Spotkanie potrwa dłużej niż 180 minut
Tenis kursy bukmacherskie na nietypowe zakłady

W ofercie na żywo Fortuna wychodzi na prowadzenie pod względem możliwych do zawarcia rynków. U tego bukmachera w meczu wielkiego szlema mogliśmy zawrzeć 58 różnych zakładów. W Superbecie dostępnych w tym samym czasie było 45 rynków, w forBecie 40, a w STSie 36.

BukmacherLiczba rynków
Fortuna58
Superbet45
forBET40
STS36

Ponownie Fortuna wypracowała sobie przewagę wśród konkurencji możliwością łączenia zakładów na żywo, a także dosyć nieoczywistymi zakładami, takimi jak:

 • Czy zawodnik skorzysta z pomocy lekarskiej
 • Czy w meczu przyznany będzie punkt karny    
 • Czy któryś z zawodników zostanie zdyskwalifikowany?
Tenis kursy bukmacherskie

Transmisje turniejów ATP i WTA

Śledzenie meczów na żywo pozwala nam dostrzec te rzeczy, których nie widać w statystykach. Gracze Fortuny, jeśli chodzi o tenisa ziemnego, mają ogromną przewagę w postaci transmisji z Wimbledonu, US Open oraz Rolanda Garrosa. Fortuna pokazuje również turniej reprezentacyjny Davis Cup oraz turnieje ATP i WTA rangi 1000, 500 oraz te najmniej prestiżowe, 250.

Pamiętajcie, że aby mieć dostęp do transmisji, musicie spełnić następujące warunki:

 • Posiadać zarejestrowane konto w Fortunie
 • Być zalogowanym na swoim koncie
 • Obstawić kupon w ciągu ostatnich 7 dni.

Jeśli interesuje Cię nasze zestawienie najlepszych bukmacherów oferujących transmisje live (m.in. z tenisa) to sprawdź ten artykuł!

Statystyki na rodzajach kortów

Liczby w obstawianiu spotkań odgrywają dużą rolę i to na podstawie statystyk, a nie emocji, powinniśmy wybierać swoje typy. Fortuna posiada rozbudowany system statystyk w swojej ofercie. Możemy zobaczyć tam wyniki ostatnich meczów, formę gracza w całym roku, ale przede wszystkim jego statystyki z rodzaju kortu, na jakim rozgrywany jest mecz.

To niezwykle wygodna opcja, która nie zmusza nas do poszukiwania danych na zagranicznych stronach internetowych.

Tenis zakłady bukmacherskie – statystyki

Typy tenis - porady ekseprta

Przechodzimy do porad dotyczących skutecznego obstawiania tensia ziemnego. Pomogą ci one skutecznie typować mecze tej dyscypliny.

Nie sugeruj się rankingiem zawodników

Podstawowym błędem, jaki popełniają początkujący gracze, jest patrzenie na miejsce w rankingu zawodników. Warto pamiętać, że rankingi ATP i WTA tworzone są na podstawie rocznych wyników tenisistów.

Przykładowo, tegoroczny Roland Garros wystartował pod koniec maja, dlatego rozstawienia w tym turnieju przydzielane były na podstawie punktów zdobytych od zakończenia ostatniej edycji tego turnieju, czyli za okres od początku czerwca 2023 do końcówki maja 2024.

Wysoka pozycja w rankingu może, choć nie musi, wynikać z bardzo dobrego wyniku z poprzedniego turnieju lub – przykładowo – z turniejów rozgrywanym latem zeszłego roku. Może to okazać się bardzo mylące. Spójrzmy na to na przykładzie niedawnego spotkania Huberta Hurkacza z Rafaelem Nadalem na turnieju w Rzymie.

Będący na ósmej pozycji w rankingu ATP Hubert Hurkacz nie był faworytem spotkania z Hiszpanem, który znajdował się w trzeciej setce rankingu. Było to spowodowane kontuzjami Rafaela Nadala, przez co nie mógł on bronić rankingowych punktów i spadł w rankingu.

Osoba nieorientująca się w rzeczywistości mogłaby pomyśleć, że skoro obydwu zawodników dzieli ponad 200 pozycji rankingowych, to Polak jest faworytem rywalizacji. Nic bardziej mylnego.

Jak widzicie, ostatecznie to Hurkacz był górą w tym meczu, jednak wynik ten z pewnością należy kwalifikować w kategorii niespodzianek. Dodatkowo tego dnia nasz rodak zagrał prawdopodobnie jeden z najlepszych meczów w swojej karierze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak typować Hurkacza, a przy okazji także poznać kursy na jego mecze, to sprawdź nasz dedykowany artykuł.

Dlaczego Rafael Nadal był faworytem rywalizacji? Ponieważ mecz rozgrywany był na mączce. I w tym momencie przechodzimy do wskazówki numer dwa.

Zwróć uwagę na charakterystykę tenisistów oraz rodzaj kortu

Sezon tenisowy rozpoczyna się na twardych kortach w Australii, a następnie kontynuowany jest na twardej nawierzchni w hali. Wiosną tenisiści przechodzą na mączkę, później mecze rozgrywane są na trawie, by rok zamknąć ponownie na kortach twardych.

Czy te informacje mają znaczenie? Zdecydowanie tak. Warto wiedzieć, że mączka to nawierzchnia wolna, piłki na niej odbijają się wysokim kozłem, przez co wymiany trwają długo.

Tenis zakłady bukmacherskie – rodzaje nawierzchni

Na tego typu nawierzchni siła fizyczna nie ma aż takiego znaczenia, a na cegle premiowani są zawodnicy dobrze grający w defensywie. Stąd też duże sukcesy Igi Świątek na Roland Garrosie. Jeśli chcecie poczytać więcej o Raszyniance, to przeczytaj nasz osobny artykuł, który poświęciliśmy Idze – znajdziesz w nim kursy na jej występy i porady dotyczące typowania.

Przeciwieństwem są korty trawiaste, czyli najszybsza nawierzchnia w tourze. Tutaj wymiany są zazwyczaj krótkie, a przewagę mają zawodnicy z mocnym serwisem i grające dobrze przy siatce.

Znając charakterystykę kortów, jak i również mocne strony zawodników, mamy tę przewagę, że jesteśmy w stanie grać zakłady nieoczywiste, na przykład statystyczne.

Kursy na zwycięstwa poszczególnych graczy nie zawsze są zadowalające, dlatego warto szukać ciekawych alternatyw. Dla przykładu, podczas okresy gry na trawie warto zerknąć na zakłady na asy serwisowe takich graczy jak Hubert Hurkacz czy Taylor Fritz.

W tym wypadku warto zaprzyjaźnić się ze stronami statystycznymi. Znakomitą bazę danych znajdziemy na stronie atptour.com w zakładce „stats”.

Tam możemy znaleźć zestawienie najlepszych tenisistów pod względem kilkunastu statystyk. Pozostając w temacie serwisu, poniżej pokazuję, jak wyglądają dane statystyczne w 2024 pod względem największej liczby asów serwisowych.

Tenis zakłady bukmacherskie – statystyki ATP asów serwisowych

Obserwuj kursy na żywo po przełamaniach

Własne podanie jest dużym atutem w meczach tenisach ziemnego. Kiedy jeden z zawodników zdobywa gema przy serwisie przeciwnika, automatycznie staje się faworytem do zwycięstwa w danym secie. Co za tym idzie, kursy na jego przeciwnika idą znacznie w górę.

Sprawia to, że przy stracie zaledwie jednego przełamania kursy na tenisistę „goniącego wynik” potrafią być naprawdę atrakcyjne. W końcówkach gemów potrafią one oscylować w granicach ponad 10. Stawiając taki zakład, pamiętaj o wskazówce, którą podałem wyżej, czyli o nawierzchni i o charakterystyce gracza.

Jeśli w meczu prowadzi gracz z niezbyt dobrym podaniem, a po drugiej stronie siatki ma przeciwnika dobrego w defensywie, wówczas możesz „upolować” całkiem wysoki kurs na wydarzenie z niezłym prawdopodobieństwem wygranej.

Nie zapominaj o meczach deblowych

Większość graczy unika grania meczów deblowych, co uważam za poważny błąd. W formule par również można znaleźć ciekawe zakłady – choć mecze deblowe nie posiadają tak rozbudowanej oferty jak spotkania singlowe.

W typowaniu debla skup się przede wszystkim na tym, czy dana para jest parą deblistów na co dzień. Gracze skupiający grę na singlu często mecze w deblu traktują jako trening, pewne utrzymanie rytmu meczowego i „czucia” kortu.

Pamiętaj, że w meczach deblowych wymiany trwają bardzo krótko, a dużą przewagę ma tam serwis oraz gra przy siatce. Staraj się obstawiać sprawdzone pary, które grają tylko mecze deblowe i przede wszystkim grają ze sobą od kilku miesięcy, a nawet lat.

Przy obstawianiu meczów deblowych pamiętaj o dwóch niezwykle istotnych zasadach:

 • W meczach deblowych nie gra się na przewagi. Przy stanie 40:40 dany punkt decyduje o tym, kto wygra gema. Wyjątkiem są mecze wielkich szlemów, gdzie formuła przypomina tę singlową, czyli gema zwycięża się po minimum dwóch gemach przewagi.
 • W przypadku remisu 1:1 set trzeci grany jest w formule supertiebreaka do 10 wygranych punktów (z zachowaniem dwóch punktów przewagi). Co do tej zasady ponownie mamy wyjątek w wielkich szlemach. Tam trzeci set rozgrywany jest w standardowej formule do sześciu wygranych gemów, lub do siedmiu w przypadku zdobycia pięciu gemów przez obydwu zawodników.

Tenis zakłady - co możemy typować?

Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie najpopularniejszych rynków, jakie znaleźć możecie w ofercie legalnych bukmacherów.

Powyżej/poniżej

W tenisie możemy obstawić liczbę setów lub gemów. Warto wiedzieć, że w meczach wielkiego szlema mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów, a w standardowych turniejach do dwóch. Liczbę gemów zazwyczaj sumujemy ze wszystkich rozegranych setów lub rzadziej liczbę zdobytych gemów przez zawodnika.

Handicapy

Ponownie jak w linii powyżej/poniżej, z handicapami mamy do czynienia w formie setów lub gemów. Do końcowego w wyniku spotkania dodajemy lub odejmujemy liczbę setów albo gemów, w zależności od tego, czy zagraliśmy handicap na plus czy na minus.

Zakłady statystyczne

Pojęcie zakładów statystycznych jest niezwykle szerokie i zależne od oferty bukmachera. Coraz częściej możemy spotkać zakłady na zaawansowane elementy spotkania, takie jak liczba podwójnych błędów serwisowych czy też procent skutecznego serwisu.

Pamiętaj, że takie zakłady mogą być rozliczane dłużej niż standardowe typy. Ponadto nie sugeruj się statystykami z popularnych aplikacji z wynikami sportowymi. Bukmacherzy biorą pod uwagę statystyki prezentowane przez organizatora zawodów, a te mogą różnić się od tych w aplikacjach zewnętrznych.

Tenis zakłady - co najczęściej obstawiają gracze?

Podczas przygotowywania tego artykułu zwróciliśmy się do legalnych bukmacherów z prośbą o udostępnienie statystyk, dotyczących popularności rynków tenisowych wśród graczy.

Z informacji przekazanych nam przez Fortunę oraz Superbet możemy wywnioskować, że zdecydowanie najpopularniejszym zakładem granym przez graczy jest zwycięzca meczu. W drugiej kolejności typerzy wybierają zakład „zawodnik wygra przynajmniej jednego seta”, a także liczbę gemów i setów w meczu.

Jeśli chodzi o skuteczność typerów, najczęściej gracze wygrywają, obstawiając liczbę setów w meczu oraz zakład „zawodnik wygra mecz lub wygra 1 set 6:0/6:1”. W przypadku zakładów na żywo najskuteczniejszy okazuje się zakład „zawodnik wygra seta i cały mecz”.

Podczas meczów naszych największych tenisowych gwiazd, Igi Świątek i Huberta Hurkacza, polscy gracze najczęściej decydują się na zagranie rynków „kto wygra mecz”, „liczba gemów w meczu” oraz „kto wygra seta” w przypadku zakładów na żywo.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close