• Recenzje
 • forBET czy STS – U którego buka lepiej obstawiać?

forBET czy STS – U którego buka lepiej obstawiać?

W naszym ringu bukmacherów wzięliśmy pod lupę dwie popularne marki, które sporo łączy, ale można znaleźć również pewne znaczące różnice. Mowa tu o jednym z najdłużej działających i największych operatorów w naszym kraju – firmie STS – oraz o bukmacherze forBET. Sprawdziliśmy najważniejsze elementy ofert obu bukmacherów i porównaliśmy je ze sobą. Który okazał się lepszy? Przeczytajcie.

forBET vs STS: porównanie oferty – styczeń 2022

Porównanie bukmacherów
Forbet
4 : 5
STS
Bonusy powitalne
Mimo, iż suma bonusów powitalnych w forBET jest wyższa o kilkaset złotych od tej przyznawanej przez STS to biorąc pod uwagę warunki poszczególnych bonusów oraz przyznawany przez STS bonus bez depozytu uznajemy jego ofertę lepszą od forBET.
5,05 %
Marże
6,0 %
W kategorii marż bukmacherskich, w ogólnym rozrachunku nieco lepiej wypada forBET. Jednak porównując marże na najpopularniejsze ligi piłkarskie to forBET wypada już dużo lepiej niż STS. Zatem wybór zwycięzcy jest oczywisty.
Zakłady live
Naszym zdaniem oferta zakładów na żywo jest lepsza w forBET. Bukmacher posiada wyższe kursy i więcej rynków zdarzeń na mecze.
Aplikacja mobilna
W przypadku aplikacji mobilnej przyznaliśmy punkt STS, gdyż apka tego buka ma niezwykle nowoczesny wygląd i działa praktycznie bez zarzutu. STS umożliwia oglądanie na apce wielu transmisji meczowych i personalizowanie apki pod gracza.
Transmisje na żywo
STS umożliwia oglądanie transmisji sportowych z 11 dyscyplin na stronie, wersji mobilnej i aplikacji. Posiada najbogatszą ofertę streamingów spośród wszystkich bukmacherów online.
16 h
Czat na żywo
24 h
Czat na żywo w STS działa całodobowo, a konsultanci udzielają merytorycznych odpowiedzi szybko i sprawnie. Czat w forBET też działa nieźle, ale niestety nie przez cały czas.
Szybkie wypłaty
Zarówno forBET, jak i STS dysponują szybkimi wypłatami do większości najpopularniejszych banków w Polsce. Realizacja wypłaty trwa średnio do 15 minut, nawet w weekendy.
Łączenie zakładów
forBET posiada opcję łączenia zakładów przedmeczowych i live na jednym kuponie. Posiada również kreator zakładów BetArchitekt.
Program lojalnościowy
Obaj bukmacherzy posiadają programy lojalnościowe, ale są one dostępne tylko dla graczy, którzy dokonują największych obrotów. Członkiem zostaje się na specjalne zaproszenie. Zatem z powodu ograniczonego dostępu do programów nie przyznamy punktów żadnemu z buków.

Na pierwszy rzut oka wyglądało to na pojedynek Dawida z Goliatem, jednak potentat na polskim rynku, czyli STS okazał się tylko nieco lepszy od forBET. Jeśli chcesz poznać naszą szczegółową opinię na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem. Wcześniej porównaliśmy bukmachera STS z Fortuną i w tym pojedynku STS ustąpił miejsca konkurentowi.

forBET i STS – porównanie bonusów

Bukmacherzy forBET i STS posiadają w ofertach powitalnych różnego rodzaju bonusy. Nie pokrywają się one w pełni, ale prześledźmy każdy z nich, by móc wyrazić opinię, który pakiet jest lepszy.

Bonusy forBET

Na pakiet powitalny forBET składają się dwa bonusy od wpłaty do kwoty 2200 zł oraz dwa bonusy dostępne z kodem promocyjnym: zakład bez ryzyka do 200 zł oraz 100 zł freebetu od wpłaty.

Bonus od pierwszej wpłaty do 2000 PLN

 1. wysokość bonusu: 100 % do 2000 zł
 2. minimalna kwota depozytu: 20 zł
 3. odblokowanie bonusu: 1x obrót depozytem, kurs min. 2.00
 4. wypłata bonusu: 2x obrót , kupony AKO z min. 3 zdarzeniami; kurs min. 2.50 (kurs poj. min. 1.30)

Zakład bez ryzyka do 200 PLN

 1. rejestracja z kodem promocyjnym
 2. zwrot za pierwszy postawiony po rejestracji kupon za środki własne (jeśli będzie przegrany)
 3. maksymalny bonus wynosi 200 zł
 4. cashback nie pomniejszony o podatek
 5. cashbackiem należy obrócić 4x na kuponach z min. 2 zdarzeniami, kurs min. 2.00 (kurs poj. min. 1.20)

Freebet 100 PLN od wpłaty

 1. rejestracja z kodem promocyjnym
 2. minimalna kwota depozytu: 100 zł
 3. maksymalny bonus: 100 zł
 4. obrót bonusem: 4x, kupony AKO min. 2 zdarzenia, kurs min. 2.00 (min. kurs poj. 1.20)

MaxiZysk do 200 PLN od drugiej wpłaty

 1. min. depozyt 20 zł
 2. postaw kupon za pełną kwotę depozytu, z min. 3 zdarzeniami, kurs poj. min. 1.40
 3. wybierz z sald MaxiZysk; zysk kuponu zostanie pomnożony dwukrotnie
 4. maksymalna wygrana na kuponie z mnożnikiem to 2279 zł

Bonusy STS

Pakiet powitalny STS to zakład bez ryzyka do 239 zł, bonus od wpłaty do 1200 zł oraz bonus bez depozytu 25 zł. Ten bukmacher także uwzględnia kod promocyjny, który powiększa zakład bez ryzyka.

Bonus od pierwszej wpłaty do 1200 PLN

 1. wysokość bonusu: 100 % do 1200 zł
 2. przyznawany na koncie tymczasowym
 3. obrót bonusem: 3x, kurs min. 1.91
 4. obrót depozytem: 1x, kurs min. 1.85

Zakład bez ryzyka do 239 PLN

 1. rejestracja z kodem promocyjnym
 2. maksymalny bonus 239 zł
 3. min. kwota depozytu: 10 zł
 4. zwrot za pierwszy kupon postawiony po rejestracji za środki własne (jeśli będzie przegrany)
 5. cashback pomniejszony o podatek
 6. zakład bez ryzyka można wypłacić lub przeznaczyć na dalszą grę

Bonus bez depozytu 25 PLN

 1. wysokość bonusu: 25 zł
 2. dostępny na koncie tymczasowym
 3. obrót bonusem: 3x, kurs min. 1.91

Dodatkowe bonusy forBET i STS na start

Obaj porównywani bukmacherzy przygotowali również dodatkowe promocje dla osób, które założą u nich konto.

14 dni gry bez podatku w forBET

 1. promocja aktywna na kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.30
 2. wygrane z kuponów spełniających warunki będą powiększone o 14 %
 3. promocja aktywna 14 dni od dnia rejestracji

Cashback 20 PLN na Betgames w STS

 1. postaw pierwszy kupon SOLO z kursem min. 1.91 na gry karciane
 2. stawka łączna 20 zł
 3. stawiaj kupony do końca dnia do godz. 23:59
 4. bukmacher zwróci sumę stawek przegranych kuponów na gry karciane do kwoty 20 zł

Cashback 20 PLN na sporty wirtualne w STS

 1. postaw pierwszy kupon SOLO lub AKO z kursem min. 1.91 na sporty wirtualne
 2. stawiaj kupony do końca dnia do godz. 23:59
 3. bukmacher zwróci sumę stawek przegranych kuponów na sporty wirtualne do kwoty 20 zł
 4. zwrot należy obrócić 3 razy na kuponach z kursem min. 1.91
Nie jest tak łatwo porównać bonusy na start forBET i STS, gdyż nie składają się z takich samych promocji. Niemniej to co zadecydowało o zwycięstwie STS w tej kategorii to bonus bez depozytu, czyli środki, które gracz dostaje za samą rejestrację. Nieco lepiej wygląda też kwestia obrotu w STS lub jego braku (zakład bez ryzyka). Ciekawe są też dwie dodatkowe promocje na Betgames i sporty wirtualne.
STS
STS
Bonus powitalny STS lepszy

Kursy bukmacherskie: forBET czy STS?

Drugą, nota bene bardzo prestiżową, testowaną przez nas opcją są kursy bukmacherskie. Bez dwóch zdań jest to jeden z najważniejszych punktów w naszym teście – w końcu od ich wysokości w dużej mierze zależeć będą nasze wygrane. Sprawdziliśmy kursy na najważniejsze wydarzenia i na tej podstawie ustaliliśmy średnie marże obu bukmacherów.

LigaMarża w forBETMarża w STS
Premier League2,90 %6,90 %
Bundesliga5,50 %5,39 %
La Liga4,00 %5,23 %
Liga Mistrzów4,14 %5,24 %
Ekstraklasa3,72 %5,12 %
Serie A2,90 %4,99 %
NBA5,12 %8,70 %
Marże w forBET i STS – styczeń 2022

Wysokie kursy stały się niemal wizytówką bukmachera forBET. Pobiera on naprawdę niewysokie marże w przypadku meczów najmocniejszych lig piłkarskich w Europie. Szczególnie atrakcyjnie przedstawia się oferta na angielską Premier League i włoską Serie A, z marżą w wysokości zaledwie 2,90%. Bardzo korzystnie prezentują się również marże na Ligę Mistrzów czy Ekstraklasę. Znacznie słabiej wypadł w tym bardzo istotnym teście potentat. STS pobiera wyższe marże na większość lig, a co za tym idzie ma nieco gorsze kursy.

Nie mieliśmy wątpliwości co do tego kto wygra w tej kategorii – forBET jest jednym z bukmacherów z najwyższymi kursami. Pobiera niższe marże na niemal wszystkie najważniejsze ligi.
forbet logo
forBET
Marże niższe w forBET

Oferta zakładów w forBET i STS

Mimo iż większość bukmacherów ma bardzo podobną listę dyscyplin i w większości przypadków sporty zarówno niszowe, jak i popularne pokrywają się, to czasami brak 1 lub 2 lubianych przez nas dyscyplin może skutecznie popsuć przyjemność korzystania z usług danego serwisu. Istotne są również rynki zdarzeń jakie możemy typować. Jak to wygląda w forBET i STS?

LigaforBETSTS
Premier League134-16695-225
Bundesliga137-20796-272
La Liga137-20780-256
Liga Mistrzów137-14097-100
Ekstraklasa137-207155-190
NBA109-11054-105

Obaj bukmacherzy mają bogate oferty rynków zdarzeń na najpopularniejsze ligi, jednak nieco lepszy okazał się STS. Ma trochę więcej rynków na La Ligę czy Premier League. Jednak w przypadku Ligi Mistrzów czy Ekstraklasy liczby te są dosyć zbliżone u obu bukmacherów.

Gracze często interesują się również niższymi ligami piłkarskimi z europejskich krajów i chętnie je typują. Zarówno w forBET, jak i STS znajdziemy takie zakłady.

KrajLigi w forBETLigi w STS
PolskaEkstraklasa, Puchar Polski, I liga, II ligaEkstraklasa, Puchar Polski, I liga, II liga, Ekstraliga kobiet, III liga, IV liga (21 grup)
AngliaPremier League, Puchar Anglii, Championship, III liga, IV liga, V ligaPremier League, Puchar Anglii, II liga, III liga, IV liga, V liga
HiszpaniaLa Liga, Superpuchar Hiszpanii, Puchar Hiszpanii, II liga, III liga, IV liga, 1. liga kobietLa Liga, II liga, III liga, IV liga, 1. liga kobiet, Puchar Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii

Jeśli chodzi o piłkę nożną w krajach europejskich, takich jak Anglia czy Hiszpania to oferty na zakłady w forBET i STS mniej więcej się pokrywają. Z kolei jeśli chodzi o naszą rodzimą piłkę to STS ma znacznie bogatszą ofertę. Można typować Ekstraligę kobiet oraz III i IV ligę męską.

Zakłady live i transmisje w forBET i STS

Kolejnym istotnym elementem, który poddamy ocenie są zakłady na żywo. Obaj bukmacherzy prezentują się w tej kategorii bardzo dobrze. Zarówno jeśli chodzi o liczbę dostępnych dyscyplin, rynki zdarzeń czy kursy. Sama oferta na żywo jest jednak trochę lepsza w forBET, lecz STS przebija konkurenta w transmisjach na żywo.

Skupmy się na największych plusach i minusach ofert live forBET i STS, aby wybrać zwycięzcę w tej kategorii.

forBET live

Plusy:

 • duża liczba dyscyplin do typowania: około 14
 • dynamicznie zmieniające się kursy
 • kalendarz wydarzeń
 • statystyki meczów
 • szerokie rynki zdarzeń
 • możliwość łączenia na jednym kuponie zakładów live i przedmeczowych
 • około 200 wydarzeń do typowania na dzień
 • wysokie kursy na zakłady live

Minusy:

 • brak transmisji meczowych

STS live

Plusy:

 • spora liczba dyscyplin do typowania: około 12
 • sprawne typowanie live przez aplikację
 • ponad 200 wydarzeń do typowania każdego dnia
 • dynamicznie zmieniające się kursy
 • zakłady na żywo na żużel
 • najwięcej transmisji na żywo wśród bukmacherów (11 dyscyplin)
 • najlepsza jakość transmisji live
 • świetna oferta na tenisa

Minusy:

 • brak opcji łączenia na kuponie zakładów przedmeczowych i live
Musimy tu wyróżnić obu bukmacherów. forBET ma lepsze kursy i więcej rynków zdarzeń na zakłady live. STS jednak posiada bardzo dobre i rozbudowane transmisje na żywo, czego bardzo brakuje w forBET. Zatem biorąc pod uwagę ofertę live i transmisje jako jedną kategorię to każdy z buków otrzymałby od nas punkt.
forBET vs STS zakłady live
forBET i STS
Oferta live lepsza w forBET a transmisje w STS

Aplikacja mobilna: wygrana STS

Kolejną ważną kategorią w naszym teście jest zestawienie aplikacji mobilnych. Na szczęście zarówno STS jak i forBET udostępniają apki graczom na urządzenia z systemem Android i iOS. Tylko która z nich wypadła lepiej?

forBET

 • szybkie wpłaty i wypłaty
 • skaner kuponów
 • opcja BetMarket
 • zakłady na sporty wirtualne i gry karciane
 • powiadomienia push

STS

 • dobrze działające transmisje na żywo
 • okazjonalne promocje i bonusy w aplikacji
 • szybkie zakłady 3D Touch
 • szybkie wpłaty i wypłaty
 • dostęp do oferty z wyższymi kursami
 • powiadomienia push
 • zakłady na sporty wirtualne i gry karciane

STS posiada bez wątpienia jedną z najlepszych aplikacji mobilnych na naszym rodzimym rynku. Oprogramowanie to oprócz spełniania podstawowych wymagań, takich jak zakłady pre-match, live i sporty wirtualne, live tracker, czy błyskawiczne płatności, posiada również świetną opcję streamingu na żywo, ze sporą ilością spotkań z różnych dyscyplin. Opcja ta bez dwóch zdań znacznie uatrakcyjnia korzystanie z tego softu, tym bardziej, że transmisje są bardzo solidnej jakości i nie zacinają się nawet jeśli nie mamy najszybszego internetu.

Na kilka pozytywnych słów zasługuje również aplikacja forBET. Nam do gustu bardzo przypadła miła dla oka szata graficzna i przyjazny interfejs użytkownika. Podobnie jak w przypadku softu STS dostępne są wersje pod systemy Android i iOS, a do tego zakłady przedmeczowe, na żywo i virtuale, match tracker oraz szybkie płatności.

Naszym zdaniem aplikacja STS jest jednak trochę lepsza niż forBET. Po pierwsze ma nowocześniejszy interfejs i częściej jest udoskonalana i aktualizowana. Do tego można w niej śledzić transmisje na żywo z meczów.
STS logo nowe
STS
Lepsza aplikacja STS

Metody płatności – remis forBET i STS

Przejdźmy do metod płatności. Ta kategoria jest dla odmiany trochę mniej istotna niż kilka poprzednich, jednak jeśli nie stoi na odpowiednim poziomie, to może znacznie uprzykrzyć życie klientom bukmachera.

forBET

 • szybkie wpłaty za pomocą: kart VISA i MasterCard, systemów PayU, DotPay, Tpay, Paysafecard, SkyCash
 • szybkie wypłaty: usługa Quick Pay do 10 banków – czas realizacji: 30 minut, 7 dni w tygodniu w godzinach 9:00-23:00

STS

 • szybkie wpłaty za pomocą: karty Visa i MasterCard, PayU, DotPay, PayPal, Tpay, Payfacecard, Skrill, Neteller, BLIK
 • szybkie wypłaty: system STSPay do 11 banków (15 minut)

Bardzo poważne podejście do tej kwestii prezentuje obu bukmacherów. Oferują oni swoim klientom obsługę najpopularniejszych polskich banków. Wpłacić depozyt można za pomocą kilku błyskawicznych metod.

Jednak szybka wpłata depozytu to absolutna podstawa wśród bukmacherów, w końcu im też zależy, żeby gracz jak najszybciej rozpoczął grę. Inaczej jest z wypłatą, gdyż nie zawsze działa ona błyskawicznie. Na szczęście kwestia ta nie sprawia problemu graczom forBET i STS. Mogą oni szybko przenieść swoje wygrane na konto bankowe.

W kwestii płatności przyznajemy punkt obu bukmacherom. Choć forBET ma nieco mniej metod wpłat to jednak istotniejsze są wypłaty i to żeby szybko znalazły się na koncie. A takie możliwości mamy zarówno w forBET, jak i STS.
forBET vs STS zakłady live
forBET i STS
Szybkie wypłaty u obu bukmacherów

Obsługa klienta – lepiej w STS

Kolejna opcja, która chociaż na ogół nie jest istotna, to w niektórych przypadkach może okazać się albo zbawienna, albo napsuć nam sporo krwi. Mowa o obsłudze klienta. Nieuniknione jest, aby grając u bukmachera pojawiły się jakieś pytania i wątpliwości. Wtedy istotna jest obsługa klienta. Jak to wygląda u porównywanych buków?

forBET

 • czat na żywo: od 8:00 do 24:00
 • formularz zgłoszeniowy
 • rozbudowany FAQ
 • email: pomoc@iforbet.pl reklamacje@iforbet.pl

STS

 • czat na żywo czynny całą dobę
 • formularz kontaktowy
 • rozbudowany FAQ

W przypadku tego testu obaj bukmacherzy zaprezentowali wysoki poziom. Konsultanci STS są dostępni przez siedem dni w tygodniu przez 24 godziny. Możemy się z nimi skontaktować za pomocą live czatu i formularza zgłoszeniowego. Przy każdym kontakcie z ich ekspertami pomocy technicznej udało nam się zdobyć potrzebne informacje w sposób szybki i zrozumiały. Dodatkowy plus za fajny dział FAQ.

Bardzo dobrze wypadł również forBET. Jego konsultanci pracują w godzinach od 8:00 do 24:00, przez siedem dni w tygodniu. Skontaktować z nimi możemy się przez formularz, drogą mailową lub za pomocą czatu na żywo. Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń co do czasu reakcji i jakości odpowiedzi pracowników biura obsługi. Sporo przydatnych informacji znajdziemy również w dziale FAQ.

Choć obaj bukmacherzy dobrze podeszli do kwestii obsługi klienta to musimy jednak uznać wyższość STS. To dzięki opcji czatu na żywo, który jest dostępny całodobowo.
STS logo nowe
STS
Czat na żywo lepszy w STS

Łączenie zakładów na plus forBET

Łączenie zakładów to opcja dosyć nowa, ale niezwykle istotna dla graczy. Czy forBET i STS mają je w swojej ofercie?

Okazuje się, że forBET idzie z duchem czasu i umożliwia łączenie na jednym kuponie zakładów przedmeczowych i live. Ponadto posiada kreator zakładów BetArchitekt, czyli narzędzie, które umożliwia stworzenie własnego zakładu. Umożliwia kombinację zakładów z jednego meczu w jeden pojedynczy zakład z większym kursem.

Niestety STS nie ma możliwości łączenia zakładów live i prematch, a także nie posiada narzędzia do kreowania zakładów.

W tej kategorii nie może być innego zwycięzcy. Tylko forBET umożliwia łączenie zakładów i posiada narzędzie BetArchitekt do tworzenia kombinacji w ramach jednego meczu.
forbet logo
forBET
Łącz zakłady w forBET

Programy lojalnościowe forBET i STS

Ostatnią z testowanych przez nas kategorii są programy lojalnościowe. Mimo iż nie jest to najbardziej prestiżowa kategoria w naszym teście, to warto wziąć tę funkcję pod uwagę, tak żeby jak najlepiej spełniała nasze wymagania.

Od razu trzeba zaznaczyć, że obydwaj bukmacherzy skupiają się na najbardziej aktywnych graczach i do nich kierują najlepsze kąski. forBET dla swoich najlepszych graczy stworzył specjalny VIP Club, w ramach którego można zyskać m. in. dodatkowe bonusy i dostęp do nowych promocji, a nawet zaproszenia na różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Na bardzo zbliżonej zasadzie działa również Strefa VIP STS, a korzyści z tego programu również są bardzo podobne.

Mamy do czynienia z dwoma niemal bliźniaczymi programami. Szkoda, że obydwa są przeznaczone wyłącznie dla najbardziej aktywnych graczy. Ostatecznie postanowiliśmy nie przyznawać punktu żadnemu z nich.
forBET vs STS zakłady live
forBET i STS
Słabe programy dla graczy w forBET i STS

Ogólne wrażenia

Na koniec kilka słów o naszych wrażeniach z korzystania z usług obydwu firm. Trzeba przyznać, iż wskazanie lepszego buka nie było sprawą łatwą, tym bardziej, że każdy z nich ma swoje unikatowe wady i zalety. Podsumujmy je raz jeszcze.

Duży plus dla bukmachera forBET należy się przede wszystkim za niezwykle atrakcyjne kursy. Pod tym względem marka ta jest klasą samą dla siebie, a pozostali bukmacherzy mogą się co najwyżej na niej wzorować. Dobre wrażenie robiły również aplikacja mobilna, zakłady i możliwość łączenia zakładów. Do największych mankamentów zaliczyć należy brak transmisji na żywo, słaby program lojalnościowy oraz brak oferty bukmachera na bonus bez depozytu na start.

STS z kolei wypadł cienko w przypadku wysokości pobieranych marż bukmacherskich. Najprawdopodobniej to, że są tak wysokie wiąże się z nakładami jakie bukmacher ten inwestuje w technologię i licencje TV, tym bardziej, że app’ka mobilna i transmisje live w STS to w naszym kraju absolutny top. Bardzo solidnie prezentują się również zakłady live, płatności i dział pomocy.

Zarówno STS jak i forBET mają w swoich ofertach całkiem wysokie bonusy powitalne, a do tego honorują kody promocyjne, co też trzeba im zaliczyć jak najbardziej na plus. Co prawda nie są to może najlepsze bonusy na rynku, jednak większość graczy powinna czuć się nimi usatysfakcjonowana.

forBET czy STS – rezultat

Kolejne wydanie naszego testu bukmacherów przyniosło dość spodziewany wynik, jednak gdy zgłębimy się w szczegóły zobaczymy, że STS wygrał z forBET tylko jednym punktem. Jest to znak, że idzie nowe i porządek na polskiej scenie bukmacherskiej został już zaburzony. Nie możemy być tego pewni, jednak jasne jest, że na walce legalnych bukmacherów o udział w rynku skorzystamy my: typerzy.

Jeśli przeczytałeś nasz artykuł i nadal nie wiesz, którego bukmachera wybrać, to polecamy śledzić kolejne wydania naszego ringu bukmacherów. Z naszą drobną pomocą na pewno wybierzesz buka, który najlepiej będzie spełniał Twoje wymagania.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close