Zakłady bukmacherskie STS oraz FORTUNA to najczęstszy wybór naszych użytkowników. Jeśli zastanawiacie się czym się różnią i u którego operatora opłaca się założyć konto to postaraliśmy wykonać analizę i w tym artykule prezentujemy Wam wyniki naszej konfrontacji. Sprawdziliśmy najważniejsze elementy dla każdego typera – czyli bonusy powitalne, kursy, rynki, aplikację mobilną oraz zakłady live.

FORTUNASTS
BONUS STARTOWY8/107/10
KURSY BUKMACHERSKIE8/107/10
OFERTA ZAKŁADÓW8/108/10
APLIKACJA MOBILNA8/108/10
ZAKŁADY NA ŻYWO7/108/10
ŁĄCZNIE39/5038/50
REJESTRACJA Zarejestruj się Zarejestruj się

Po sprawdzeniu najważniejszych opcji czas przejść do analizy:

Bonus startowy: Fortuna

Oferta STS – Bonus powitalny 100% do 500 zł + 20 zł bez depozytu (darmowy zakład)

Oferta Fortuny – Bonus powitalny 100% do 400 zł + Darmowy Zakład do 120 zł + 10 zł Bez Depozytu

Oferta obu bukmacherów jest dosyć podobna, bonus powitalny w obu przypadkach wynosi 100% wpłaconej kwoty a różni się nieco maksymalną kwotą. Z kolei darmowy zakład w Fortunie jest znacznie wyższy – wynosi 120 zł zamiast 20 zł w STS-ach, jednak w przypadku Star-Typ-Sport gracze uzyskują go już po rejestracji, bez konieczności wpłaty własnych środków. W Fortunie można jednak skorzystać także z bonusu 10 zł bez depozytu.

Różnice w obrocie bonusem powitalnym są jednak zauważalne – STS do wypłaty wymaga, żeby obrócić trzykrotnością wpłaconej kwoty z minimalnym kursem 1.91. Z kolei FORTUNA wymaga czterokrotnego obrotu z kursem min. 1,90.

Korzystniej już wygląda kwestia darmowego zakładu. Tutaj duży plus dla Fortuny w końcu otrzymasz aż do 100 zł (standardowa oferta) jako darmowy zakład. Wygrasz – pieniądze są Twoje, przegrasz Fortuna oddaje Ci pieniądze. Pamiętaj, że gracze zapisujący się przez stronę legalnibukmacherzy.pl mogą odebrać 120 zł w formie darmowego zakładu zamiast standardowych 100 zł (Wszystkie informacje dostępne po kliknięciu w baner poniżej).

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy bonusy powitalne lepsze ma Fortuna czy STS – w tym wypadku zdecydowaliśmy się dać Fortunie o jedno oczko więcej, mimo że STSy mają niższy wymóg obrotu bonusem powitalnym.

Werdykt: STS 7/10 Fortuna 8/10 – REMIS

 kliknij w baner, aby odebrać ekskluzywny kod rejestracyjny

kliknij w baner, aby odebrać ekskluzywny kod rejestracyjny

Kursy Bukmacherskie: Fortuna vs STS

Przeanalizowaliśmy kursy na kilkadziesiąt wydarzeń sportowych i tutaj minimalną przewagę ma Fortuna. Spółka z Cieszyna oferuje o kilka procent wyższe kursy na większość wydarzeń. Jako ilustrację naszego przykładu wzięliśmy wydarzenia z 20.06.2017 r. Na pierwszych obrazkach widać wydarzenia na kortach tenisowych w Halle. Skorzystaliśmy z przykładu tenisa ze względu na dwa możliwe rozstrzygnięcia (zamiast trzech w przypadku piłki nożnej, gdzie dochodzi remis), dzięki czemu łatwiej zauważyć różnicę, która jest naprawdę spora. Zresztą sprawdźcie sami (po kliknięciu w obrazek powiększy się on do prawidłowych rozmiarów).

Na drugim obrazku widać przykłady z Młodzieżowych ME U-21. Tutaj różnice nie są aż tak widoczne, jednak gdy policzymy prowizję to zauważymy że w części spotkań kursy w Fortunie są nieco wyższe.

Kursy w Fortunie 8/10

Kursy w STS 7/10

Werdykt: FORTUNA

Oferta zakładów STSów i Fortuny

W przypadku oferty zakładów nie zauważyliśmy znacznie różnicy, większość wydarzeń znajduje się w ofercie zakładów obu tych bukmacherów, a zakłady poboczne również nie różnią się znacznie. Czasem w Fortunie można znaleźć więcej dodatkowych zdarzeń do obstawienie, czasem taka sytuacja ma miejsce w STS-ach. Co do czasu pojawiania się kursów to chyba minimalnie z przodu jest Fortuna, jednak na pewno nie na tyle, żeby dawać z tego powodu lepszą ocenę. Pod względem oferty nieco lepiej wygląda LVBET – ale to już materiał na inny artykuł. W przypadku Fortuny i STSów brakuje większej ilości zakładów na mniej popularne dyscypliny jak kolarstwo, snooker czy zakłady rozrywkowe – obstawianie seriali czy polityki. Jednak oferta obu buków stoi na dość wysokim poziomie.

Fortuna 8/10

STS 8/10

Werdykt: Remis

Aplikacja mobilna: Remis

Obaj operatorzy opracowali aplikację, która pozwoli Ci postawić kupon w dowolnym miejscu. Obie są bezpłatne i dostępne na najważniejszych systemach operacyjnych: iOS oraz Android.  Aplikację możesz pobrać ze sklepu na urządzeniu lub bezpośrednio ze strony.

Teraz sprawdźmy co oferują.

Zarówno STS jak i FORTUNA starannie podeszły do tematu tworząc ma bardzo proste i intuicyjne grafiki, które pozwalają na wykonywanie wielu czynności w sposób łatwy i szybki. Aplikacja pozwala Ci na grę w zakładach na żywo wraz z pełnym dostępem do harmonogramy wydarzeń. Do tego niektóre wydarzenia możesz oglądać w ramach streamingu live. Operatorzy zapewniają ciągłe aktualizacje oraz ulepszenia aplikacji.

W tej kategorii nie podejmiemy się wskazania na lepszego bukmachera. Naszym zdaniem FORTUNA i STS wykonały w tym temacie dużo pracy i zasłużonym rozstrzygnięciem będzie remis.

Zakłady na żywo: wygrana STS

Obaj operatorzy mają ofertę zakładów na żywo i nie przesadzimy jeśli stwierdzimy, że jest to zakładka, której funkcjonalność jest często lepsza niż u zagranicznych bukmacherów. Po pierwsze w obu przypadkach otrzymujemy szeroki dostęp do transmisji live, więc nie ma większego problemu by przebieg spotkania śledzić na ekranie komputera. Jednak oferta zakładów live na STSach jest większa, dodatkowo otrzymujemy dostęp do szerszej ilości transmisji telewizyjnych. Dodatkowo Fortuna wymaga do pełnej funkcjonalności zainstalowanej wtyczki flash, co w przypadku niektórych urządzeń może być problemem.

Oczywiście w ramach pakietu zakładów live w obu serwisach otrzymasz również najważniejsze informacje ze spotkania. W przypadku rywalizacji tenisowej są to informacje o asach, błędach, piłkach wygrywających, a w przypadku piłki nożnej strzały celne, rzuty rożne kartki itp.

Ocena STS 8/10

Fortuna 7/10

Werdykt: STS

STS czy Fortuna – Rezultat

Odpowiedź na pytanie: Co lepsze: Fortuna czy STS nie jest prosta. Jak widzicie różnice w podstawowych funkcjonalnościach między oboma bukmacherami nie są duże. FORTUNA i STS są bardzo podobnymi legalnymi zakładami bukmacherskimi w zakresie bonusów, aplikacji mobilnej czy zakładów live. Nawet oferta i kursy nie różnią się bardzo. FORTUNA największą przewagę nad STS wypracowała w zakresie kursów bukmacherskich, prowizja mniejsza o kilka procent przekłada się wprost na wyższe wygrane dla graczy. Bonus powitalny to lekkie wskazanie na Fortunę, a zakłady live z kolei na STS, chociaż różnice są dosyć małe.

Jeśli zastanawiasz się gdzie założyć konto to naszym zdaniem FORTUNA będzie jednak minimalnie lepszym wyborem, wyższe kursy to szczególnie dla nowych graczy bardzo ważny element. Na zakłady live przyjdzie jeszcze czas, a i tutaj różnice nie są zbyt duże. Jeżeli chcesz sprawdzić jak obaj bukmacharzy plasują się w całej stawce to zachęcamy do odwiedzenia rankingu bukmacherów. Tam znajdziesz porównanie wszystkich istotnych elementów oferty bukmacherów. Dla zachęty powiemy tylko, że ani Fortuna ani STSy nie zajmują tam pierwszego miejsca.

Lepsza Fortuna czy STS ? – porównujemy największych bukmacherów
4.1 (82%) 20 votes

Leave a Reply