• Porady
 • Boks – zakłady bukmacherskie

Boks – zakłady bukmacherskie

Boks zakłady
Daniel Leal – East News

Boks zawodowy jest dyscypliną, która od samego początku jest powiązana z zakładami bukmacherskimi. Sprawdziłem oferty legalnych bukmacherów i wskazałem operatora, który moim zdaniem prezentuje najlepszą ofertę na boks. Podałem też kilka porad na temat typowania tej dyscypliny.

Spis treści

STS – najlepszy bukmacher na boks

Najlepszą ofertę na walki bokserskie ma moim zdaniem STS. Oferta tego bukmachera wyróżnia się pod następującymi względami. 

Ocena STS
5/5
Załóż konto w STS
 • Oferta
  nawet 40 rynków w ofercie prematch
 • Marże
  na poziomie 6,4%
 • Zakłady live
  dla najważniejszych wydarzeń
 • Typy bukmacherskie
  na blogu STS

Najbogatsza oferta na boks zawodowy

Pierwszą i moim zdaniem największą zaletą zakładów w STS jest rozbudowana oferta rynków przedmeczowych na najważniejsze pojedynki bokserskie. Typerzy mogą obstawiać nawet do 40 rynków bukmacherskich, wśród których znalazły się takie opcje jak:

 • zwycięzca walki
 • zawodnik metoda zwycięstwa
 • zwycięstwo przez KO/ TKO
 • zwycięstwo przez decyzję
 • walka potrwa pełen dystans
 • liczba rund poniżej/ powyżej
 • zawodnik wygra w danej rundzie
 • zawodnik wygra w przedziale rundowym
 • obaj zawodnicy będą liczeni
 • którykolwiek zawodnik będzie liczony
 • zawodnik będzie liczony w danej rundzie
boks sts oferta

Rynków bukmacherskich na najważniejsze walki bokserskie w STS jest wyraźnie więcej niż np. w Fortunie, która z 20-25 rynkami również plasuje się w ścisłej polskiej czołówce.

Zakłady live na najważniejsze gale

Drugim punktem wyróżniającym ofertę na boks zawodowy w STS na tle konkurencji są zakłady live na największe gale. STS jest wraz z Fortuną jedynym bukmacherem, który pozwala obstawiać boks na żywo. Wśród dostępnych do obstawiania w ten sposób zakładów są takie opcje jak:

 • zwycięzca walki
 • zawodnik wygra przed czasem
 • zawodnik wygra na punkty
 • walka potrwa pełen dystans
boks zakłady live sts

Chociaż oferta live w STS jest znacznie skromniejsza od zakładów przedmeczowych na boks, jest i tak najbardziej rozbudowana ze wszystkich legalnych polskich buków. Jedynym bukiem, który ma ofertę porównywalną z STS pod tym względem, jest Fortuna. Warto dodać, że marże na zakłady live na boks wynoszą około 8% i jest to wynik praktycznie identyczny co u największego konkurenta.

Marże na poziomie 6,4%

Ofertę na boks w STS wyróżnia również wartość kursów. Chociaż wartość marży w porównaniu np. do ofert na mecze piłki nożnej jest w STS wysoka i wynosi ok. 6,4%, to i tak zdecydowanie mniej niż u największych konkurentów tego bukmachera. Dla przykładu Superbet pobiera marże na poziomie 7,7%, TOTALbet i forBET – 8,2%, natomiast Fortuna – nawet 11%! Kursy są więc z pewnością mocnym argumentem przemawiającym za zakładami na boks w STS.

Zakłady bukmacherskie boks w STS

Ostatnim elementem składowym boksu w STS są typy bukmacherskie na blogu tego operatora. Ta sekcja w jego serwisie obfituje w ciekawe typy bukmacherskie, wraz z zestawieniem kursów oraz sensownymi analizami. Dostępne analizy publikowane są często i obejmują najważniejsze gale bokserskie w kraju i za granicą. Rozmach, z jakim funkcjonuje blog STS, przewyższa serwisy tego typu u innych buków, a artykuły o boksie są tego doskonałym przykładem.

Podsumowując, oferta STS na boks jest najbardziej kompletna z ofert wszystkich legalnych bukmacherów online. Wysokie kursy, rozbudowane oferty przedmeczowe i live oraz wysokiej jakości analizy na blogu to argumenty przemawiające na korzyść tego buka. Dlatego też, jeśli jesteś fanem tej klasycznej dyscypliny sportowej i chcesz zacząć ją obstawiać, to w pierwszej kolejność wybierz usługi największego bukmachera w Polsce.

Jeśli zachęciłem cię do skorzystania z oferty STS, to polecam rejestracje z naszym kodem promocyjnym STSVIP. W ten sposób uzyskasz dodatkowy bonus w postaci zakładu bez ryzyka o wartości 100 PLN. Pozwoli ci on obstawić dowolny zakład z oferty na boks i/lub inne dyscypliny sportowe, a w przypadku niepowodzenia otrzymasz zwrot w gotówce lub bonusie (zależy, za co zagrasz). W razie wygranej kuponu obstawionego za gotówkę, środki będziesz mógł od razu wypłacić.

Kody promocyjne u bukmacherów – Czerwiec 2024

Zakłady BukmacherskieBonus Powitalny VIPKod Rejestracyjny
Fortuna

standardowa oferta 325 PLN
+ 10 PLN więcej

Zobacz kod
LVBET

standardowa oferta 2110 PLN
+ 30 PLN więcej

Zobacz kod
forBET

standardowa oferta 3000 PLN
+ 380 PLN więcej

Zobacz kod

Zakłady bukmacherskie boks – porady bukmacherskie

Poniżej zamieściliśmy kilka przydatnych wskazówek dla graczy, którzy chcą spróbować swoich sił w obstawianiu boksu. Jeśli interesuje cię również obstawianie innych sportów walki, powinieneś zajrzeć do naszych artykułów o obstawianiu MMA i UFC.

Zakłady na KO/ TKO – uwzględnij kategorie wagowe

W boksie podobnie jak w większości pozostałych sportów walki, zawodnicy występują w różnych kategoriach wagowych. Pięściarstwo jest jednak pod tym względem wyjątkowe – w żadnym innym sporcie uderzanym nie ma tak wielu dywizji. W zależności od kategorii wagowej, walki rzadziej lub częściej kończą się przez nokauty, nokauty techniczne, wygrane na punkty lub przez dyskwalifikację.

Dwa podstawowe zakończenia pojedynków, to jednak rozstrzygnięcia na kartach sędziowskich lub przed czasem – przez KO/TKO lub DSQ. Jak często walki bokserskie kończą się przed czasem w poszczególnych kategoriach? Informacje te znajdziesz w poniższej tabelce:

WagaProcent walk zakończonych przez KO/ TKO
Ciężka73%
Cruiser67%
Półciężka62%
Superśrednia66%
Średnia56%
Superpółśrednia58%
Półśrednia68%
Lekka 59%
Superpiórkowa59%
Piórkowa61%
Superkogucia65%
Kogucia60%
Supermusza64%
Musza64%
Juniormusza56%
Słomkowa49%
Procent walk zakończonych przez KO/ TKO w boksie

W przypadku boksu można odnotować dość dużą zależność pomiędzy większą liczbą kilogramów a zakończeniem walki przed czasem. Podobna zasada obowiązuje w MMA, w tym w największej federacji UFC, o której pisaliśmy w innym artykule. Niemniej, w przypadku boksu zdarzają się pewne odstępstwa od normy. Widać to na przykładzie kategorii półśredniej, w której aż 68% walk kończy się przed czasem, a więcej nokautów notowanych jest tylko w kategorii ciężkiej (73%).

Na przeciwległym biegunie znajduje się najlżejsza kategoria słomkowa, w ponad połowa walk kończy się na punkty. Powodem tego jest oczywiście siła uderzenia. Im bokser większy, tym mocniej bije i powoduje większe obrażenia ciała swojego rywala. To z kolei przekłada się na większe prawdopodobieństwo nokautu. Celne uderzenie w tempo w wykonaniu dużego boksera jest w stanie skruszyć nawet najtwardszą szczękę, jeśli nie za pierwszym, to za którymś z kolejnych razów.

Mniejsi zawodnicy będą z kolei na ogół skupiać się na punktowaniu swoich rywali z racji tego, że ich ciosy najzwyczajniej mniej ważą. Prym pod tym względem wiodą zawodnicy ze wspomnianej kategorii słomkowej (51% walk zakończonych na punkty), juniormuszej (44%), średniej (44%), a także superpółśredniej (42%).

Zasada większej liczby nokautów w wyższych dywizjach ma swoje odzwierciedlenie również w statystyce zakończeń w poszczególnych rundach. W przypadku boksu każdy kolejny kilogram przekłada się na szanse wcześniejszego zakończenia walki. Widać to w szczególności w kategorii ciężkiej, w której walczą takie monstra jak Deontay Wilder, który 20 swoich pojedynków wygrał w 1. rundzie, przy wskaźniku walk wygranych przez KO/TKO na poziomie 97,67% (!). Co sprowadza nas do drugiej zmiennej, którą warto uwzględnić przy typowaniu.

Weź pod uwagę styl walki przy typowaniu rund

Ten element jest istotny nie tylko, gdy chcemy typować wynik walki, ale również przedział rundowy, w którym może się zakończyć. Wybuchowi fighterzy, tacy właśnie jak Wilder, będą zawsze dążyć do błyskawicznego rozstrzygnięcia pojedynku, przez zaangażowanie ogromnych pokładów energii w pierwszych rundach. Dość powiedzieć, że na 46 stoczonych przez niego walk, zaledwie 8 trwało więcej niż 5 rund. 

Stąd też, w przypadku zawodników bazujących na sile ciosu, warto obstawiać ich walki w rundowych underach.

Zupełnie innym typem zawodnika, chociaż również walczącym w kategorii ciężkiej, jest Tyson Fury. Niepokonany „Olbrzym z Winslow” to świetny technicznie pięściarz, który wyróżnia się niesamowitą, jak na swoje gabaryty, szybkością. Fury dużo porusza się po ringu i na ogół skupia się bardziej na obijaniu swoich rywali niż polowaniu na jeden decydujący cios. Stąd też „aż” 9 walk wygranych na kartach sędziowskich. Ponadto większość jego pojedynków, a dokładniej 18 z 34, kończyło się po rundowym półmetku.

Zawodnicy techniczni nie dążą za wszelką cenę do nokautu, nawet jeśli, tak jak Tyson Fury, są w stanie to zrobić. Stąd też opłaca się typować ich walki na overy.

Boks zawodowy obstawianie – wskazówki przy typowaniu zwycięzcy

Typując zwycięzcę pojedynku bokserskiego, należy wziąć pod uwagę elementy, które mogą dać mu przewagę w ringu. Czasami o wygranej jednego lub drugiego fightera zadecydować mogą niuanse. Poniżej kilka wskazówek na temat elementów wartych uwzględnienia.

 • Weź pod uwagę wzrost i zasięg – warunki fizyczne mogą mieć bardzo duże znaczenie. W szczególności dotyczy to zasięgu ramion. Gracze z dłuższymi kończynami górnymi są w stanie lepiej się bronić i skuteczniej atakować. Uwzględnienie warunków fizycznych może przełożyć się na wygrany typ wyjątkowo często.
 • Obstawiaj wygraną mańkuta – zawodnicy leworęczni, podobnie jak w prawdziwym życiu, stanowią zdecydowaną mniejszość zawodników w profesjonalnym boksie. Walka z pozycji odwróconej czyni zawodnika mniej przewidywalnym, a co za tym idzie – groźniejszym, szczególnie jeśli walczą zawodnicy o podobnym stylu. Statystyki pokazują, że mańkuci wygrywają więcej walk od bokserów praworęcznych.
 • Znajdź słabość zawodnika – każdy zawodnik ma swoje bardziej lub mniej widoczne słabe strony. Może to być np. odporność na ciosy, wydolność, praca nóg, słaba technika lub mała siła ciosu. Spróbuj skonfrontować je z największymi zaletami drugiego zawodnika i wytypuj swojego faworyta.
 • Wybieraj zawodników głodnych wygranej – świetnym przykładem sensacji sprawionej przez underdoga była wygrana Andy’ego Ruiza Jr. z Anthonym Joshuą. Joshua podszedł do tej walki słabo przygotowany, mocno lekceważąc rywala. Ruiz znokautował go, jednak po wygranej zachłysnął się sławą i zaniedbał treningi, w efekcie przegrywając w rewanżu wyraźnie na punkty.
 • Uwzględnij miejsce walki – czynnik ważny, w szczególności, gdy jest duża szansa, że walka potrwa pełen dystans. Sędziowie bardzo często poddają się presji miejscowych kibiców i wyżej punktują zawodników walczących we własnym kraju i/lub w rodzimym mieście.

Pamiętaj, że faworyt walki bokserskiej jest często wyraźny, jednak sensacje zdarzają się w tym sporcie stosunkowo często i mogą pozwolić pomnożyć postawione środki. 

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę przy typowaniu boksu?

Profilowanie boksera to kolejny z kluczy do sukcesu przy obstawianiu wygranej danego zawodnika. Pod uwagę należy wziąć jak największą liczbę zmiennych, takich jak:

 • Bilans walk – rekord zawodnika w stoczonych do tej pory walkach to jego wizytówka. W znakomitej większości przypadków większa liczba wygranych i mniejsza liczba porażek świadczą o klasie zawodnika.
 • Osiągnięcia – sprawdź , czy dany zawodnik ma na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej i jak wysoko jest notowany w rankingach najważniejszych federacji (WBC, WBO, WBA, IBF).
 • Przyjęte ciosy – czy dany zawodnik dbał o to, by nie przyjmować dużej liczby ciosów, czy zawsze szedł na żywioł, nie kalkulując własnych obrażeń. Zawodnicy drugiego typu z każdą walką stają się bardziej wrażliwi na ciosy. Warto więc wziąć pod uwagę to ile razy dany zawodnik leżał w karierze na deskach.
 • Styl życia – boks ma w swojej historii wiele zmarnowanych wielkich talentów. Kto wie, jak daleko zaszedł by Mike Tyson, gdyby się lepiej prowadził? Dlatego też zawsze lepiej obstawiać zawodników dbających o siebie i prowadzących zdrowy lub przynajmniej wyważony styl życia.
Zobacz też
Porady jak obstawiać mecze
Jak obstawiać mecze?
Czytam więcej

Boks zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej znajdziesz tabelkę z najważniejszymi informacjami na temat zakładów bukmacherskich na boks.

Najlepszy bukmacherSTS
Najwięcej rynkówSTS, Fortuna
Najlepsze kursySTS
Najlepsze zakłady liveSTS, Fortuna
Boks – gdzie oglądać?TVP Sport, DAZN

Najlepszą ofertę na boks posiada bukmacher STS. Wyróżnia go duża liczba rynków i wysokie kursy. Bardzo dobrze prezentuje się również oferta Fortuny.

Istnieją różne strategie na obstawianie boksu. Kilka z nich opisałem powyżej.

Niektóre gale bokserskie można oglądać w TVP Sport i w aplikacji tej stacji. Najbogatszą ofertę transmisji na tę dyscyplinę ma jednak serwis streamingowy DAZN.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close