• Porady
 • Boks – zakłady bukmacherskie

Boks – zakłady bukmacherskie

Boks należy do najbardziej znanych i cenionych dyscyplin sportowych na świecie. Jeśli więc jesteś fanem boksu i chciałbyś spróbować swoich sił w zakładach bukmacherskich, to trafiłeś pod właściwy adres. W naszym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat obstawiania boksu.

Spis treści

Boks – rynki bukmacherskie

Mimo iż w boksie, podobnie jak w większości sportów, najważniejsze jest to kto wygra, a kto przegra, nie oznacza to, że musimy ograniczać się do jednego podstawowego rynku. Dzięki danym udostępnionym przez bukmachera eWinner przedstawiamy najczęściej obstawiane rynki na walki bokserskie u tego bukmachera:

Poniżej przedstawiamy komplet rynków, które gracze mogą obstawiać w boksie. 

Zakład na wynik walki (1X2)

Klasyk, czyli zakład o to, czyim zwycięstwem zakończy się pojedynek. Jest to zakład trzydrogowy, a więc istnieje również możliwość wystąpienia remisu, z reguły wycenianego przez bukmacherów bardzo wysoko. Chociaż remisy nie występują w boksie często, to jednak zdarzają się nawet na najwyższym poziomie, jak to miało miejsce m. in. podczas słynnej walki o pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem.

Ile rund potrwa walka (under/over)

Kolejny niezwykle popularny rynek bokserski. W przypadku tego zakładu mamy za zadanie wytypować ile rund potrwa walka. Pojedynki na najwyższym poziomie, z reguły zakontraktowane są na 10 lub 12 rund, a walki niżej klasyfikowanych zawodników bywają rozgrywane na krótszym dystansie. Gracz ma za zadanie poprawnie wytypować, czy dany pojedynek potrwa mniej czy więcej niż określona liczba rund.

Sposób zakończenia walki

Rynek ten to nieco zmodyfikowana wersja zakładu na 1X2. Jest jednak trudniejsza do trafienia, ponieważ poza wymaganiem dotyczącym wytypowania rezultatu walki, musimy jeszcze prawidłowo wskazać czy pojedynek zakończy się przed czasem poprzez KO/TKO lub dyskwalifikację, czy zostanie rozstrzygnięty na punkty. Warto odnotować, że kursy w przypadku tego zakładu należą do bardzo atrakcyjnych, szczególnie, gdy dany pojedynek nie ma zdecydowanego faworyta.

Kiedy zakończy się walka

Kolejny rynek przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych graczy i ekspertów od pięściarstwa. Gracz ma za zadanie określić, w którym momencie pojedynek zostanie zakończony. Istnieją dwie formy tego zakładu. W przypadku pierwszej z nich gracz ma za zadanie wytypować, w której rundzie dokładnie zakończy się walka, oczywiście po bardzo wysokim kursie. W drugim przypadku, mamy możliwość wytypowania zakresu rund, w którym pojedynek się zakończy, np. 1-3, 4-6, 7-9, 10-12. Zakład tego typu jest z reguły łatwiejszy do trafienia, jednak jednocześnie kurs na niego jest wyraźnie niższy.

Czy walka skończy się przed czasem/na punkty

Ostatni z popularnych rynków bukmacherskich na boks. W tym wypadku obstawiamy czy pojedynek zostanie zakończony przed czasem, czy do jego rozstrzygnięcia potrzebna będzie decyzja sędziów. Nie jest to z reguły rynek najwyżej wyceniany, jednak z drugiej strony, nie jest on wybitnie trudny do wytypowania. W ofercie poszczególnych bukmacherów zakład ten może być różnie opisany, jednak z zasady jest dwudrogowy.

Obstawianie boksu – którego bukmachera wybrać?

Wiemy już, że wybór bukmachera jest jednym z kluczy do sukcesu w obstawianiu wydarzeń sportowych. Zakłady na boks znajdziemy u każdego legalnego polskiego bukmachera, jednakże nie każdy z nich jest tak samo skoncentrowany na boksie. Różni się liczba oferowanych pojedynków oraz liczba rynków, które gracz może obstawiać. Po dogłębnej analizie ofert bukmacherskich na boks wybraliśmy trzech najlepszych buków do typowania tej dyscypliny. 

STS

Ten bukmacher to jeden z liderów polskiego rynku zakładów wzajemnych. Oprócz atrakcyjnej oferty na start STS posiada także ciekawe promocje na walki bokserskie. Główną zaletą obstawiania boksu w STS jest liczba proponowanych walk przez tego bukmachera. STS nie ogranicza się wyłącznie do najważniejszych pojedynków i wystawia kursy nawet na mniej istotne walki. Gracze z pewnością nie mogą narzekać również na zakres rynków. Zwłaszcza na te najgłośniejsze pojedynki mogą wybierać z rynków takich jak:

 • zwycięzca walki 
 • sposób zwycięstwa 
 • Ile rund potrwa walka under/over 
 • Handicap punktowy w walce 
 • W której rundzie wygra zawodnik 
 • Przedział rund, w których wygra dany zawodnik 
 • Obaj zawodnicy będą liczeni: TAK/NIE 
 • Czy dany zawodnik będzie liczony: TAK/NIE
 • W której rundzie będzie liczony zawodnik? 

Jak widać jest w czym wybierać. Odpowiednia szerokość rynków jest w boksie bardzo ważna, ponieważ często zdarza się, że w walce widnieje wyraźny faworyt i kursy nie umożliwiają odpowiedniego zarobku. W momencie, gdy gracz ma dostępne tyle rynków, ile oferuje STS, to nawet w walkach na pozór jednostronnych może znaleźć coś dla siebie. 

Kolejną zaletą obstawia boksu w STS jest to, że kursy dostępne są bardzo szybko. Zakłady na najważniejsze pojedynki gracze znajdą już nawet 2 lub 3 miesiące przed datą pojedynku. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco śledzić kursy i obstawić w najkorzystniejszym momencie. 

Fortuna 

Ogromną zaletą Fortuny jest to, że kursy na walki pojawiają się bardzo szybko. Gracze mogą typować wybrane pojedynki nawet 2/ 3 miesiące przed rozpoczęciem walki. Daje to możliwość śledzenia zmian kursów oraz wybranie najbardziej korzystnego momentu na obstawianie.

Ponadto Fortuna daje graczom naprawdę szeroki zakres rynków. Typować możemy m.in.:

 • Sposób zakończenia pojedynku
 • Przedział rund w których zakończy się walka
 • Powyżej/poniżej liczby rund

Bukmacher zapewnia również możliwość obstawiania zakładów live przy okazji ważniejszych walk bokserskich, co jest rzadkością w ofertach konkurencji.

Jeśli chodzi o te mniej istotne pojedynki, to także poziom jest wysoki. Typować możemy wszystkie walki o mistrzowskie pasy, niemal wszystkie gale w Polsce, a nawet te mniej popularne gale odbywające się za granicą. Dzięki temu nawet najwięksi bokserscy koneserzy powinni być zadowoleni. Zwłaszcza, że oferta pojawia się naprawdę szybko.

Fortuna oferuje również świetną ofertę promocyjną, dzięki której obstawianie boksu możesz zacząć od zakładu bez ryzyka i z bonusem bez depozytu.

LVBET

LVBET stanowi porządną konkurencję dla wymienionej powyżej dwójki. Jako jego największą zaletę bez wątpienia trzeba wymienić bardzo szeroką ofertę zakładów przedmeczowych, która sięga nawet 33 rynków przy okazji najważniejszych walk. Poza zwycięzcą walki typować możemy

 • Sposób zwycięstwa
 • Powyżej/poniżej rund
 • Czy walka potrwa pełen dystans
 • Przedział rund w których wygra zawodnik
 • Dokładną metodę zwycięstwa (np. jednogłośna wygrana na punkty)
 • Konkretna runda, w której wygra zawodnik
 • Zakład specjalny (np. czy zawodnik będzie liczony)
 • liczbę knockdownów

Zakłady na liczbę knockdownów czy dokładną metodę zwycięstwa to coś co zdecydowanie wyróżnia LVBET na tle konkurencji. Bukmacher zapewnia też możliwość typowania mniej ważnych pojedynków, choć na pewno kursy pojawiają się później niż w przypadku Fortuny. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o pełną ofertę zakładów. Mimo to LVBET to naprawdę ciekawa opcja do obstawiania boksu, zwłaszcza, jeśli przy rejestracji wykorzystasz nasz kod rejestracyjny do LVBET. Zapewni ci on m.in. bonus bez depozytu, który będziesz mógł obstawić bez konieczności wpłaty. Pozwoli ci to na przetestowanie oferty bokserskiej w LVBET i zadecydowanie czy chcesz właśnie tam typować zakłady bokserskie.

Jak obstawiać boks – porady ekspertów

Strategii na obstawianie boksu jest bardzo wiele. Chociaż wydaje się być to sport nieco łatwiejszy do przewidzenia niż np. piłka nożna, ze względu na to, że jest to pojedynek jeden na jednego, a nie 11 na 11, to jednak żeby zarabiać na boksie, musimy posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również trzymać się określonych zasad. Poniżej, przedstawiliśmy kilka bardzo przydatnych wskazówek od czołowych typerów specjalizujących się w boksie.

 • Wybierz dobrego bukmachera

Pierwszy i zarazem bardzo ważny punkt w obstawianiu zakładów bukmacherskich, nie tylko tych dotyczących pięściarstwa. Należy pamiętać, że jako polscy obywatele obstawiający z terytorium naszego kraju, jesteśmy zobowiązani, by korzystać z usług bukmacherów z licencją Ministerstwa FInansów RP. W przeciwnym razie grożą nam wysokie kary finansowe w ramach kodeksu karnego skarbowego. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto skorzystać z ich usług. Legalni bukmacherzy oferują m. in. bonusy powitalne, a przy tym akceptują kody promocyjne. Ponadto, zyskujesz pewność, że wpłacone przez ciebie środki będą u nich bezpieczne.

 • Korzystaj ze statystyk

Statystyki to klucz do sukcesu w przypadku obstawiania zakładów bukmacherskich. Dlatego też, zanim zdecydujesz się obstawić pojedynek, sprawdź możliwie jak największą liczbę danych powiązanych z typowanym przez siebie pojedynkiem. Poznaj nie tylko bilans walk poszczególnych, ale również liczbę wygrywanych przez nich pojedynków przed czasem. Otworzy Ci to drogę do obstawiania innych rynków, takich jak zakłady na rundy czy sposób zakończenia walki. Warto sprawdzić również ich miejsce w światowych rankingach topowych organizacji. Pamiętaj, że im większą ilość informacji uda Ci się zdobyć, tym większe będą twoje szanse na wysokie wygrane. Bardzo dobrym źródłem danych jest np. portal Boxrec.

 • Sprawdź w jakiej formie są zawodnicy

Analizując obydwu uczestników walki warto przede wszystkim skupić swoją uwagę na kilku ostatnich pojedynkach. Należy wziąć pod uwagę nie tylko to czy wygrali czy przegrali, ale i w jaki sposób kończyły się ich ostatnie walki oraz jakiej klasy byli ich rywale. Często dany zawodnik może mieć wyraźnie gorszy bilans od swojego rywala, jednak akurat może być w życiowej dyspozycji po, dajmy na to, ostatniej wygranej z klasowym zawodnikiem. Z drugiej strony, faktem jest, że rekordy bez skazy mogą na pierwszy rzut oka wyglądać bardzo atrakcyjnie, jednak jeśli zawodnik do tej pory nie został zweryfikowany przez żadnego konkretnego fightera, to tak naprawdę nie jesteśmy w stanie określić jego klasy, a co za tym idzie stawianie na niego w rywalizacji z doświadczonym zawodnikiem wiąże się z dużym ryzykiem.

 • Weź pod uwagę warunki fizyczne i siłę

Warunki fizyczne są bez dwóch zdań jednym z najważniejszych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Jasne jest, że przewaga wzrostu i zasięgu ramion daje zawodnikowi spory handicap w walce z rywalem o mniejszych gabarytach, dając mu wachlarz dodatkowych możliwości kontrolowania przebiegu walki. Jeśli przy tym nie ustępuje swojego rywalowi pod względem umiejętności pięściarskich, to jasne jest, że to właśnie w tym większym zawodniku powinniśmy widzieć faworyta. Przykładem zawodnika łączącego te dwa elementy jest Tyson Fury, który poza tym, że ma fizjonomię giganta, posiada również niesamowitą technikę, co czyni go pięściarzem kompletnym. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, takie jak np. Mike Tyson w swoich najlepszych latach, jednak jak wiadomo wyjątek jedynie potwierdza regułę. Warto więc wziąć pod uwagę znaną ringową maksymę, która brzmi: „dobry duży bokser zawsze pokona dobrego małego boksera”.

 • Śledź wydarzenia przed walką

Spotkanie bokserów w ringu jest z reguły poprzedzone miesiącami przygotowań, które oczywiście mogą być spożytkowane w różny sposób. W dzisiejszych czasach, dzięki mediom społecznościowym, możemy śledzić przebieg obozów treningowych większości topowych fighterów. Mogą oni w tym czasie wylewać z siebie siódme poty na gymie lub obżerać się fast foodem i wydawać pieniądze na prawo i lewo. Doskonałym przykładem zmarnowania okresu przygotowawczego jest Andy Ruiz Jr przed pojedynkiem rewanżowym z Anthonym Joshuą. Amerykanin meksykańskiego pochodzenia dał przykład młodym adeptom boksu jak nie powinno prowadzić się przed ważnym pojedynkiem. Ruiz wyszedł do ringu z ogromną nadwagą (nawet jak na niego) i zaprezentował się ze słabej strony, tracąc wszystkie wywalczone kilka miesięcy wcześniej pasy dywizji ciężkiej. Dlatego też, ważne jest, by wiedzieć czy dany zawodnik rzeczywiście jest skoncentrowany na osiągnięciu celu, czy przechodzi obecnie etap „sodówki”.

Boks – gdzie oglądać 

Jeszcze kilka lat temu lwią część transmisji z najważniejszych walk bokserskich kibice mogli znaleźć na antenach Polsatu Sport. Z biegiem czasu zmieniło się to i konkurencja znacząco wzrosła. Na rynek bokserski bardzo mocno weszło weszło TVP Sport, które pokazuje teraz większość najważniejszych gal. Nieco mniej aktywny jest Canal +, ale na sportowych kanałach tej stacji również transmitowane są pojedyncze gale. 

To jednak nie wszystko, bo coraz mocniej na rynku bokserskim w Polsce rozpycha się także platforma DAZN, która dostępna jest w naszym kraju od grudnia 2020 r.  Jest to kanał internetowy poświęcony głównie boksowi, do którego dostęp kosztuje zaledwie 7.99 zł/ miesięcznie. DAZN skupia się przede wszystkim na transmisjach gal organizowanych przez: Golden Boy Promotions, Matchroom Boxing USA oraz GGG Promotions. Podsumowując walki bokserskie znajdziemy w:

 • TVP Sport
 • Polsat Sport 
 • Canal+Sport
 • DAZN 

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close