• Porady
 • Spalone – zakłady bukmacherskie

Spalone – zakłady bukmacherskie

Spalone zakłady
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Obstawianie spalonych to jedna z ciekawszych metod typowania spotkań. Spora część bukmacherów umożliwia granie w ten sposób. Zapoznaj się z treścią naszego artykułu, aby dowiedzieć się, u kogo obstawiać spalone i w jaki sposób dobrze to robić. 

Spis treści

Superbet – najlepszy bukmacher do spalonych

Superbet to bez dwóch zdań bukmacher, który zapewnia użytkownikom największą liczbę rynków na piłkę nożną, w tym na spalone. Dlaczego warto typować ten aspekt gry właśnie poprzez tego bukmachera? 

Ocena Superbet
4.7/5
Typuj spalone w Superbet!
 • Zakłady specjalne
  Zakłady łączone i Superbets uwględniające spalone
 • Najlepszy wybór rynków
  Spalone z handicapem, spalone h2h, overalle
 • Profesjonalne rozliczanie
  Wykorzystanie danych z OPTA do rozliczania zakładów
 • Czym są Superbets i zakłady łączone?

  SuperBets są zakładami składającymi się z różnych kombinacji pojedynczych zakładów należących do tego samego meczu. Co więcej, są one przygotowane przez bukmachera, dzięki czemu ich obstawianie jest wyjątkowo proste. Zakłady łączone z kolei umożliwiają własnoręczne połączenie kilku rynków, np. ilości spalonych i liczby bramek w meczu.

 • Jakie rynki na spalone są dostępne w Superbet?

  W Superbet znajdziesz takie rynki na spalone, jak np. zakłady z handicapem, over/under dla obu drużyn lub jednej, a także parzysta/nieparzysta liczba spalonych oraz ich łączna ilość w spotkaniu.

 • Czym jest OPTA?

  OPTA Sports jest brytyjską firmą zajmującą się analityką sportową i gromadzeniem danych. Powszechnie uznaje się ją za najbardziej wiarygodnego dostawcę statystyk piłkarskich i tych dotyczących innych dyscyplin.

Bogata oferta i rynki na mniej ważne spotkania

Należy zacząć od wyróżnienia faktu, że rynków na spalone jest w ofercie Superbet jest wyjątkowo dużo.

Spory wybór rynków nie tylko pozwala urozmaicić grę, ale też zdecydowanie ułatwia wygraną, sprawiając, że gracz może być znacznie bardziej elastyczny w swoich typach. Oczywiście ilość typów będzie różnić się w zależności m.in. od wagi spotkania czy obstawianej ligi. Warto wyróżnić to, że Superbet często dysponuje lepszą ofertą rynków na spalone od konkurencji także w przypadku mniej ważnych spotkań. Przykładem niech będzie ligowe spotkanie FSV Mainz z Unionem Berlin. Superbet przygotował na ten, mało istotny z perspektywy bukmacherów, mecz zauważalnie więcej rynków niż konkurencja.

Oferta spalonych w Superbet

Na poniższej grafice przedstawiam ofertę konkurencji na to samo spotkanie.

Fortuna oferta na spalone

Handicapy na spalone

Sporą zaletą jest też oferta handicapów na spalone, której próżno szukać u części konkurencyjnych bukmacherów. To rynek, który w znaczący sposób urozmaica typowanie spalonych, ułatwiając przy tym (a przynajmniej w teorii) wygraną. Zakłady na spalone z handicapem to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu doświadczonym typerom.

Superbets na spalone

Superbets to as w talii Superbetu. Zakłady tego typu są przygotowane przez bukmachera i stanowią kombinację kilku pojedynczych zdarzeń należących do tego samego meczu w ramach jednego zakładu. To znaczy, że przykładowo możesz obstawić ilość spalonych, ilość bramek oraz zwycięstwo danej drużyny jako Superbet będący jedną pozycją na kuponie. Z jednej strony to większa ilość warunków do spełnienia, lecz z drugiej – atrakcyjniejszy kurs.

Zakłady superbets na spalone

Rozliczanie przy pomocy danych z OPTA

Superbet to bukmacher, który poważnie podchodzi do piłki nożnej. Widać to choćby na przykładzie tego, że zakłady na spalone są rozliczane przy pomocy OPTA, czyli agencji uważanej przez ekspertów za źródło najrzetelniejszych piłkarskich danych. To spora zaleta w oczach tych graczy, którzy oczekują, że ich kupony będą rozliczane w bezpieczny, w pełni profesjonalny sposób.

Spalone Superbet OPTA
Jak widać na załączonej grafice, zakłady są rozliczane na podstawie danych z OPTA.

Typy zakładów dostępnych w Superbet

Poniżej opiszemy pokrótce kilka najważniejszych typów zakładów na spalone proponowanych przez Superbet. Jeśli interesuje Cię reszta oferty tego bukmachera, to koniecznie sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się, dlaczego warto typować właśnie u Superbet i jakie zakłady możesz obstawić u tego buka.

Zakłady na spalone head to head

Oprócz standardowych rynków, jak choćby ilość spalonych powyżej konkretnej wartości dla danej drużyny, można obstawiać chociażby H2H w spalonych. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które preferują proste zakłady w stylu 1×2. Mając wiedzę o tym, która drużyna częściej pali akcje na przestrzeni ligowego sezonu lub nawet kilku sezonów, można pokusić się o obstawienie tego rynku i zanotowanie stosunkowo łatwej wygranej.

Overall powyżej/poniżej i liczba parzysta/nieparzysta

Oczywiście oprócz wymienionych handicapów i H2H dostępne są także najbardziej popularne rynki na spalone, takie jak liczba powyżej/poniżej dla jednej lub obu drużyn, a także liczba parzysta/nieparzysta. Pierwszy z wymienionych zakładów to zdecydowanie najlepsza opcja dla tych, którzy nie są pewni swoich umiejętności typowania. Dla przykładu: łącznie w poprzednim sezonie Premier League rozegrano 760 spotkań, w których odgwizdano 1 294 spalone. To średnio 1,7 spalonego na mecz, co oznacza, że obstawiając przynajmniej 1.5 spalonych dla obydwu drużyn w danym spotkaniu, można w większości przypadków stosunkowo łatwo wygrać kupon.

Z kolei liczba parzysta/nieparzysta to typowe 50/50, a więc zakład, który skusi raczej tylko graczy polegających wyłącznie na szczęściu.

Spalone z handicapem

Handicap umożliwia obstawienie, że jedna z drużyn uzyska nad drugą przewagę w kwestii spalonych. Przykładowo możesz obstawić, że dana drużyna uzyska nad rywalami przewagę w spalonych wynoszącą 1.5. Wartość tę odejmuje się od wyniku. Oznacza to, że jeśli drużyna A zanotuje 4 spalone, a handicap wyniesie – 1.5, to bukmacher rozliczy kupon w ten sposób, jakby drużyna A zanotowała w meczu 2.5 spalonego. Ten typ zakładu może wydawać się dość skomplikowany, dlatego jeśli nie masz pewności co do tego, jak funkcjonują rynki z handicapem, to przeczytaj nasz artykuł i rozwiej swoje wątpliwości!

Jak typować spalone – porady 

Do typowania spalonych należy się oczywiście odpowiednio przygotować. Nie trzeba jednak być piłkarskim ekspertem, który zna na pamięć statystyki wszystkich drużyn z pięciu topowych lig, żeby móc skutecznie typować tego typu rynki. Wystarczy skorzystać z kilku przygotowanych przez nas porad! 

Drużyny dominujące zaliczają znacznie mniej spalonych

Drużyny dominujące swoich przeciwników, grające oparty na wysokim posiadaniu piłki futbol, znacznie rzadziej są łapane na spalonych. Tego typu zespoły stosunkowo często wrzucają piłki ze skrzydeł, bądź stosują tzw. cutbacki, czyli wycofanie futbolówki przez znajdującego się w polu karnym lub jego pobliżu piłkarza, do zawodnika, który znajduje się nieco dalej od bramki rywali, to ma znacznie lepszą pozycję do oddania strzału.

Jeśli więc zamierzasz obstawić starcie Manchesteru City, to typuj, że drużyna z Anglii zaliczy przykładowo poniżej 2.5 spalonych. The Citizens są bowiem zespołem, który w tym sezonie notuje najwyższe posiadanie piłki w całej lidze (64.95%). Na potwierdzenie mojej tezy – drużyna z Etihad zajmuje przedostatnie miejsce pod względem zanotowanych spalonych. Innym przykładem tego typu zespołu jest Lille z Ligue 1, drużyna, która pod względem posiadania piłki ustępuje tylko klubowi Paris Saint Germain, a w kwestii ilości spalonych jest szósta od końca tabeli. Z kolei Bayern Monachium, ekipa z drugim największym posiadaniem piłki w Bundeslidze, znajduje się pośrodku stawki, jeśli wziąć pod uwagę ilość spalonych akcji.

Szukaj drużyn grających z kontrataku! 

Najczęściej na spalonym łapie się drużyny grające z kontrataku. Zespoły te wykorzystują zazwyczaj mobilnych skrzydłowych i szybkiego napastnika, by błyskawicznie dostać się pod bramkę zdezorganizowanych, nieodpowiednio ustawionych w obronie przeciwników.

Doskonałym przykładem tego typu zespołu jest drużyna Manchesteru United. Czerwone Diabły wykorzystują pressing, by odebrać rywalowi piłkę możliwie jak najbliżej jego bramki, a następnie błyskawicznie posyłają ją do jednego z szybkich skrzydłowych lub równie szybkiego napastnika. Naturalnie prowadzi to do tego, że piłkarze z Old Trafford najczęściej w całej Premier League są łapani na spalonych. 

Manchester United spalone w lidze

Z kolei wymienieni w poprzednim akapicie rywale Czerwonych Diabłów zza miedzy, czyli drużyna Manchesteru City, plasują się na przedostatnim miejscu w stawce. Różnica jest kolosalna, bo zespół prowadzony przez Erika Ten Haga zaliczył prawie dwa razy tyle spalonych, co podopieczni Guardioli!

Manchester City spalone w lidze

Inne drużyny, które często polegają na szybkości zawodników, często wykorzystując kontrataki oraz podania prostopadłe, to Liverpool oraz Chelsea – te zespoły również znajdują się w czołówce w kwestii ilości spalonych. Przykładem spoza ligi angielskiej może być Bayer Leverkusen – obecnie jedna z najlepiej kontratakujących drużyn w Europie. Pod względem liczby spalonych drużyna prowadzona obecnie przez Xabiego Alonso zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Zawsze sprawdzaj, którzy piłkarze wystąpią w danym meczu

Spalone, jak łatwo się domyślić, zazwyczaj przytrafiają się mobilnym, szybkim piłkarzom. To właśnie zawodnicy wbiegający za linie rywali są najczęściej łapani na pozycji offside. Dlatego, zanim postawisz na daną drużynę, upewnij się, że w jej składzie znajdują się szybcy skrzydłowi czy napastnicy. Zwróć też uwagę na to, czy piłkarze najczęściej łapani w danym zespole na spalonych nie są aktualnie kontuzjowani.

W każdej lidze występuje kilku zawodników znacznie częściej od reszty łapanych na spalonych. Jeśli chodzi o Premier League, to przykładem tego typu piłkarzy są np. Darwin Nunez, Anthony Elanga oraz Nicolas Jackson. Z kolei w przypadku Ligue 1 królem spalonych jest bezsprzecznie najszybszy piłkarz w całej lidze – Kylian Mbappe.

Premier League spalone

Oczywiście bierz pod uwagę nie tylko zawodników grających w ofensywie, ale i tych operujących w środku pola. Analizuj profil konkretnych piłkarzy. Przykładowo Real Madryt z pewnością zanotuje mniej spalonych, jeśli w pomocy grają Modric i Kroos, którzy specjalizują się raczej w kombinacyjnej piłce. 

Zakłady na spalone – podsumowanie

Spalone najlepiej jest typować w Superbet. To właśnie ten bukmacher oferuje najwięcej rynków tego typu.

W sezonie 2022/23 najwięcej spalonych padło w La Liga, a najmniej w niemieckiej Bundeslidze.

Obstawiając spalone, możesz stosunkowo łatwo wygrać zakład, o ile tylko dobrze znasz styl gry typowanych drużyn.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close