• Porady
 • Rzuty rożne zakłady bukmacherskie

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie

W naszym artykule przedstawimy wam, jakie są rodzaje zakładów, które ligi są najlepsze do obstawiania rzutów rożnych oraz zalety i wady tego rynku.

Najlepszy bukmacher do obstawiania rzutów rożnych

Naszym zdaniem to bukmacher STS jest najlepszy do obstawiania kornerów w meczach piłkarskich.

Ocena STS
4.9/5
Obstawiaj w STS
 • Kursy
  Najwyższe kursy
  Najwyższe kursy na tle konkurencji
 • Zdarzenia
  Szeroka oferta
  Ponad 20 rynków
 • Łączenie rynków
  Betbuilder
  Od 2 do 10 zdarzeń dla jednego meczu
 • Najbogatsza oferta

  Na tle konkurencji STS posiada najbogatszą ofertę na rzuty rożne. Jest to ponad 20 zdarzeń do wyboru. Główny rynek kornerów, czyli poniżej/powyżej u tego bukmachera ma najwyższe kursy na rynku.

 • Betbuilder i rzuty rożne

  Bukmacher daje możliwość graczom na łączenie zdarzeń i rzuty rożne to jeden z dostępnych rynków w betbuilderze. Możemy połączyć ze sobą takie zdarzenia jak: zwycięzca meczu, liczbę goli, liczbę rzutów rożnych, handicapy, żółte kartki, BTTS lub strzelców bramek. Betbuilder pozwala na wytypowanie od 2 do 10 zdarzeń dla jednego meczu.

STS obstawianie rzutów rożnych

Bukmacher STS to najlepszy wybór, jeśli chcesz obstawiać na rzuty rożne w meczu piłkarskim. Posiada najwięcej rynków w ofercie, a kursy dla najchętniej granego rynku przez graczy są najwyższe na polskim rynku. Jeśli chcesz cieszyć się grą bez ryzyka, możesz, to zrobić rejestrując się z naszym kodem promocyjnym w STS.

Bogata oferta

Rynek na liczbę poniżej/ powyżej rzutów rożnych, to najczęściej grane zakłady bukmacherskie przez graczy. Większość bukmacherów poświęca głównie uwagę kursom na te zdarzenia.

Oferta z zakładami na kornery pojawia się zazwyczaj 3-4 dni przed spotkaniem. STS jest w TOP 3 jeśli chodzi o pojawienie się oferty z zakładami na rzuty rożne. Posiada również dużą ilość rynków, jest ich ponad 20, a typować możemy między innymi:

 • Kto zdobędzie więcej rzutów rożnych w meczu lub remis (kurs na remis jest zawsze bardzo atrakcyjny)
 • Liczbę poniżej/ powyżej rzutów rożnych w meczu, 1. lub 2. połowie
 • Liczbę rzutów rożnych w przedziałach w meczu, 1. lub 2. połowie
 • Liczbę rzutów rożnych w meczu, 1 oraz 2 połowie
 • Handicapy
 • Kto będzie miał w spotkaniu pierwszy/ostatni korner
 • Kto będzie miał więcej rzutów rożnych w 1. połowie

Najwyższe kursy bukmacherskie

Jeśli spojrzymy na kursy bukmacherskie zaproponowane przez bukmacherów, to STS wypada pod tym względem najlepiej. Posiadają najwyższe kursy dla głównego rynku, którym jest poniżej/ powyżej liczby rzutów rożnych. Bukmacher jako jeden z niewielu posiada również rynek na przedziały kornerów.

Możemy typować przedziały rzutów rożnych w 1. połowie lub w całym spotkaniu. Kursy dla tego rynku są często atrakcyjne, a w ofercie live mogą być znacznie wyższe niż w ofercie prematch.

Betbuilder

Betbuilder nie jest już nowością wśród polskich bukmacherów, jednak STS pod kątem łączenia zdarzeń z rzutami rożnymi z jednego spotkania jest najlepszy. Możemy śmiało łączyć zdarzenia ze sobą takie jak:

 • Strzelec gola
 • Zwycięzcę meczu
 • Liczbę goli
 • Kto więcej rzutów różnych
 • Rzuty rożne przedziały
 • Handicapy
 • Kto zdobędzie pierwszego gola
 • Kto wygra 1. lub 2. połowę
 • Czy obie drużyny strzelą gola
 • Liczba kartek
kupon sts

Jest to bardzo fajna opcja dla graczy, którzy znają się na konkretnych rozgrywkach lub drużynach. Potrafią dobrze ocenić, co może wydarzyć się w meczu. Gdy połączymy ze sobą zdarzenia, kurs dla jednego meczu może wynosić ponad 2.50.

Betbuilder dostępny jest w aplikacji oraz na mobilnej stronie internetowej STS.

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać?

Wielu graczy zastanawia się gdzie i jak obstawiać różne rożne, aby wygrywać. My skupimy się konkretnie na ligowych rozgrywkach, w których obstawianie rzutów rożnych jest najkorzystniejsze.

Jednak jeżeli chciałbyś dowiedzieć się szerzej na temat obstawiania oraz tego gdzie obstawiać mecze, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Przejrzeliśmy szczegółowo kilka lig piłkarskich i z pewnością Championship to liga, w której średnio na mecz jest najwięcej rzutów rożnych. Poniżej znajdziesz zestawienie, w którym przedstawiamy, w których ligach piłkarskich najlepiej obstawiać rzuty rożne.

rożne średnie
Statystyki z bieżącego sezonu 2022/23. Dane na dzień 28.03.

Rzuty rożne w Championship

To liga, w której statystycznie jest najwięcej rzutów rożnych na mecz. Średnio najwięcej kornerów jest w meczach z udziałem drużyny West Bromu. Poniżej przedstawiamy zestawienie, w którym widać jak wygląda czołowa piątka ekip w aspekcie rożnych w spotkaniu.

Drużyna + przeciwnikŚr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. West Brom10,81
2. Sheffield United 10,43
3. Luton 10,32
4. Norwich10,21
5. Stoke City 10,13
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

Championship to liga, w której jest mnóstwo gry skrzydłami, a to skutkuje sporą ilością kornerów w meczu. Warto, więc stawiać na rynek over w spotkaniach wymienionych powyżej drużyn.

Dla lepszego zobrazowania prezentujemy poniżej drużyny, które mają przeciętnie najwięcej kornerów na swoim koncie w meczu.

DrużynaŚr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. West Brom6,57
2. Norwich 6,21
3. Middlesbrough5,79
4. Luton5,76
5. Burnley5,76
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

Rzuty rożne w Premier League

Najpopularniejsza liga piłkarska na świecie, a przy okazji bardzo atrakcyjna dla obstawiania rzutów rożnych. Przedstawiamy poniżej drużyny, z których udziałem jest statystycznie najwięcej kornerów na mecz.

Drużyna + przeciwnik Śr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. Bournemouth 10,41
2. Newcastle9,73
3. Everton9,29
4. Leicester9,00
5. Brentford8,89
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

Warto w spotkaniach tych ekip stawiać na rynek powyżej 8,5 lub 9,5 rzutów rożnych. Wymienione drużyny w tabeli, prezentują bezpośredni futbol, bez większego rozgrywania akcji. Analizując drużyny, warto mieć na uwadze, jakim stylem gry charakteryzuje się ekipa, na którą chcemy postawić.

Poniżej prezentujemy drużyny, które mają przeciętnie najwięcej kornerów na swoim koncie w meczu.

DrużynaŚr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. Newcastle5,92
2. Liverpool5,46
3. Manchester City 5,22
4. Arsenal5,11
5. West Ham 4,77
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

Widać, że po raz kolejny w zestawieniu jest drużyna Newcastle. Grają bezpośredni ofensywny futbol, rzuty rożne to jest ich spory atut, także w meczach tej ekipy warto obstawiać na rynek powyżej. Jeśli chcesz obstawiać na rożne konkretnej drużyny to polecamy stawiać na czołowe drużyny Premier League.

Rzuty rożne w Bundeslidze

Rzuty rożne w Bundeslidze pokazują, że statycznie najwięcej kornerów jest w meczach z udziałem czołowych drużyn. Spójrzmy na tabelkę, jak to wygląda statystycznie.

Drużyna + przeciwnik Śr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. Borussia Dortmund10,32
2. Wolfsburg9,92
3. Bayern Monachium9,68
4. Köln9,04
5. Stuttgart9,00
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

W większości meczów ligowych to Borussia lub Bayern prowadzą grę, mając większe posiadanie piłki. Obie ekipy mają znakomitych skrzydłowych jak Marco Reus, Julian Brandt, Kingsley Coman czy Serge Gnabry co powoduje dużą ilością dośrodkowań, co skutkuje stałymi fragmentami z narożnika.

Niżej tabela potwierdzająca to, że w lidze niemieckiej drużyny, które gromadzą najwięcej kornerów to czołowe ekipy Bundesligi.

DrużynaŚr. liczba rzutów rożnych na mecz
1. Borussia Dortmund 5,96
2. Bayern Monachium 5,76
3. Köln5,16
4. RB Lipsk5,12
5. Augsburg4,64
Statystyki z sezonu 2022/23. Dane aktualne na dzień 28.03.*

Skłaniamy się ku temu, żeby w lidze niemieckiej stawiać bardziej na rynek over rzutów rożnych w spotkaniu. Tym bardziej, jeżeli grają drużyny, które są w górnej części tabeli ligowej.

Rzuty rożne zakłady bukmacherskie

W zakładach bukmacherskich możemy wyróżnić kilka rynków bukmacherskich dla kornerów. My przedstawimy kilka naszym zdaniem najciekawszych oraz najbardziej powszechnych zakładów dla graczy.

Rzuty rożne poniżej/ powyżej

Jest to zdecydowanie najbardziej znany oraz najczęściej grany rynek przez graczy. Należy wytypować czy będzie poniżej lub powyżej danej liczby kornerów w spotkaniu. W tego typu zakładach należy zwrócić uwagę na to, jakie drużyny grają przeciwko sobie.

Często statystyki pokazujące ile rzutów rożnych ma dana drużyna w poprzednich meczach lub bieżącym sezonie pomoże nam w ocenieniu, na który wariant należy postawić.

liczba rożnych

Pamiętaj, że mecz obu ofensywnie usposobionych drużyn nie zawsze zwiastuje dużo rzutów rożnych w spotkaniu.

Rzuty rożne kto więcej?

Najprostszy ze wszystkich rynków bukmacherskich dla rzutów rożnych. W tym zakładzie należy wytypować, kto zdobędzie więcej kornerów w meczu. Możemy postawić na to, czy 1 lub 2 drużyna będzie miała więcej kornerów. Natomiast, gdy lubisz ryzyko, możesz postawić także na remis. Taki typ ma zawsze atrakcyjny kurs.

Handicapy na rożne

Handicapy głównie kojarzą się z obstawianiem goli w spotkaniu. Jednak taki rynek jest również dostępny dla rzutów rożnych. W STS możemy typować handicapy dla rzutów rożnych, to jeden z niewielu bukmacherów, który posiada to w swojej ofercie.

handicapy rozne

Polecamy obstawianie tych zakładów w meczach ze zdecydowanym faworytem. Drużyna, która będzie prowadzić grę może zdobyć zdecydowanie większą ilość kornerów w spotkaniu. Kursy bukmacherskie dla tego rynku są całkiem atrakcyjne i możesz je wykorzystać do kuponu AKO.

Rzuty rożne przedziały

W tym rynku bukmacherskim należy wytypować, jaka będzie liczba rzutów rożnych w przedziale. Najczęściej są to wartości 0-8, 9-11 i 12+. Niestety nie jest to rynek łatwy do wytypowania, ale kursy zazwyczaj są atrakcyjne. Wartość kursów dla tego rynku zaczyna się od ponad 2.20, a najwyższa możliwa opcja powyżej 12 kornerów to kurs na poziomie nawet 3.00.

rożne przedziały

Rzuty rożne liczba parzysta/nieparzysta

Jeden z rynków, które są najtrudniejsze do wytypowania, jest to pewnego rodzaju loteria. Jednak jeśli lubisz ryzyko, możesz obstawić na liczbę rzutów rożnych parzystą lub nieparzystą.

Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe, to więcej jest rzutów rożnych w liczbie nieparzystej. Jednak jak stare przysłowie mówi „mecz meczowi nierówny”. Każdy mecz ma własną historię i nie wiadomo, jak potoczą się stałe fragmenty gry z narożnika w konkretnym spotkaniu.

Pierwszy lub ostatni rzut rożny w meczu

Rynek bukmacherski, w którym należy wytypować, która drużyna zdobędzie pierwszy, bądź ostatni korner w spotkaniu.

Jeżeli mamy w meczu faworyta np. Manchester City gra u siebie z Bournemouth, wydaję się, że to zawodnicy gospodarzy będą stroną dominującą i wielce prawdopodobne jest, że to właśnie oni będą mieli pierwszy stały fragment gry z narożnika.

Jeśli chcesz dodać zdarzenie z tego rynku, musisz obstawić pierwszy lub ostatni rzut rożny, nie mogą się one pojawić wspólnie na jednym kuponie.

Rzuty rożne: zalety i wady

Oczywiście jak każdy rynek bukmacherski ma swoje plusy oraz minusy. Postaramy się wam przybliżyć, jakie dokładnie są zalety i wady tego rynku. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak obstawiać mecze, aby wygrywać swoje kupony, to odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

 • Dostępny rynek praktycznie u każdego z bukmacherów
 • Możliwość szybkiego rozliczenia kuponu, gdy rzuty rożne zostaną spełnione już w 1. połowie
 • Atrakcyjne kursy w ofercie live
 • Ponad 20 zakładów na kornery u niektórych bukmacherów (STS, Superbet, Etoto)
 • Mecz obu ofensywnych drużyn nie zawsze zwiastuje dużo rzutów rożnych w meczu
 • Oferta pojawia się dosyć późno, 2-3 dni przed meczem 
 • Spora nieprzewidywalność tego rynku 
 • Brak możliwości grania zakładów live dla mniej znaczących rozgrywek 

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close