Punchdown 4 – kursy bukmacherskie

Punchdown 4 tło
Punchdown 4
22 maja, 20:00 // Warszawa
 • Piotr “Bonus BGC” Witczak
 • Andrzej “Żurom” Żuromski
Bonus BGC Punchdown 4

Przed nami gala Punchdown 4. Już 22 maja szesnastu atletów stoczy epicki bój „na liście” o 40 000 złotych. Przyjrzyjmy się tegorocznej edycji bliżej – sprawdźmy kursy bukmacherskie na Punchdown 4 i spróbujmy przewidzieć kto ma szanse wygrać ten turniej.

Punchdown 4 – gdzie oglądać?

Punchdown 4 jest dostępne do obejrzenia w systemie pay-per-view. Koszt tej usługi to 19,99 PLN. Istnieje jednak sposób, by uzyskać dostęp do transmisji z Punchdown 4 za darmo! Zarejestruj się w TOTALbet z naszym kodem promocyjnym PUNCHVIP. Złóż depozyt za min. 50 zł i postaw zakład na galę Punchdown 4. Dzięki temu otrzymasz darmowy dostęp do gali.

Kursy bukmacherskie na Punchdown 4

Kursy na galę Punchdown 4 są już dostępne w ofercie bukmachera TOTALbet. Oto jak prezentuje się oferta na poszczególne pojedynki:

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
P. Witczak1.60TOTALbetA. Żuromski2.10TOTALbet
M. Linkiewicz1,90TOTALbetM. Jarema1,75TOTALbet
M. Quandt-Rozmuz1,30TOTALbetA. Jaworska3,05TOTALbet
A. Lubczyński2,10TOTALbetM. Neryng1,60TOTALbet
M. Kostrzewski1,42TOTALbetŁ. Markowski2,45TOTALbet
A. Smykowski1,65TOTALbetG. Smoliński2,00TOTALbet
H. Golon3,70TOTALbetK. Wyłupek1,20TOTALbet
M. Kaźmierczak1,35TOTALbetM. Jarmuszewski2,80TOTALbet
M. Leśniak1,55TOTALbetŁ. Dunajko2,20TOTALbet
J. Rygiel1,25TOTALbetD. Małek3,20TOTALbet
P. Miller2,10TOTALbetW. Tamborski1,60TOTALbet
D. Jaworski1,35TOTALbetM. Kryszak2,85TOTALbet
Kursy sprawdzone 21.05.2021 r.

W starciu wieczoru, bukmacherzy faworyta upatrują w Piotrze „Bonusie BGC” Witczaku.  Poza nim, wysokie notowania mają Monika „Waldek” Quandt-Rozmuz, Marek „Maras” Neryng, Marcin „Kostrześ” Kostrzewski, Adrian „Gladiator” Smykowski, Karol „Pikolo” Wyłupek, Mateusz „Kazek” Kaźmierczak, Maksymilian „Max” Leśniak, Jakub „Hecman” Rygiel, Wiesław „Wiechu” Tamborski oraz Damian „Jawor” Jaworski.

Wytypuj walki Punchdown 4 w TOTALbet i zyskaj wysoki bonus

Punchdown i TOTALbet nawiązali współpracę, w ramach której legalny bukmacher został oficjalnym partnerem tej gali. Poza możliwością obstawiania pojedynków Punchdown, TOTALbet daje swoim graczom okazję, by skorzystać na bardzo wysokim bonusie do 5260 zł. Żeby z niego skorzystać wystarczy zarejestrować konto z naszym kodem i dokonać pierwszego depozytu.

Karta walk Punchdown 4

Karta walk gali Punchdown 4 została ogłoszona podczas konferencji, która odbyła się 8 maja. Pełna lista pojedynków z drabinki oraz main eventów przedstawia się następująco:

 • Pojedynek wieczoru: Piotr „Bonus BGC” Witczak – Andrzej “Żurom” Żuromski
 • Michał „Ćwiartson” Linkiewicz – Maciej „Big Jack” Jarema
 • Monika „Waldek” Quandt-Rozmuz – Aleksandra „Cyganka” Jaworska
 • Pojedynek w dywizji ciężkiej: Adam „Arnold” Lubczyński – Marek „Maras” Neryng 

Pary 1/8 finału:

 • Marcin „Kostrześ” Kostrzewski – Łukasz „Treniu” Markowski
 • Adrian „Gladiator” Smykowski – Grzegorz „Brzytwa” Smoliński
 • Hubert „Paluch” Golon – Karol „Pikolo” Wyłupek
 • Mateusz „Kazek” Kaźmierczak – Marcin „Turbojoker” Jarmuszewski
 • Maksymilian „Max” Leśniak – Łukasz „Dunaj” Dunajko
 • Jakub „Hecman” Rygiel – Damian „Małczan” Małek
 • Przemysław „Świrek” Miller – Wiesław „Wiechu” Tamborski
 • Damian „Jawor” Jaworski – Mateusz „Mati” Kryszak

W drabince turniejowej zmierzy się łącznie 16 zawodników, którzy będą rywalizować na zasadach fazy pucharowej o 40 000 złotych. 

Punchdown 4 – typy 

Przejdźmy do analizy pojedynków tej gali. Przyjrzymy się bliżej poszczególnym zawodnikom i podamy nasze typy na zwycięzcę każdej z walk.

Piotr „Bonus BGC” Witczak – Andrzej “Żurom” Żuromski

Bonus BGC
Bonus BGCKurs 1.60Postaw w TOTAlbetSzanse na wygraną: 59%
VS
Andrzej ŻuromskiKurs 2.10Postaw w TOTALbetSzanse na wygraną: 41%
Andrzej Żuromski

Starcie dwóch raperów. Dla „Bonusa BGC” będzie to już drugi występ na gali tej organizacji. Początkowo jego rywalem miał być znany z Fame MMA „Krycha”, jednak na skutek kontuzji musiał się wycofać. „Bonus” domagał się, by w zastępstwie wystąpił Jędrzej „Pakol” Gromadowski, jednak nie udało się dojść z nim do porozumienia w kwestiach finansowych. Ostatecznie ogłoszono, że rywalem Witczaka zostanie kontrowersyjny raper i producent „Żurom”. Faworytem tego pojedynku jest zdaniem bukmacherów „Bonus” i trudno się z nimi nie zgodzić – góruje nad rywalem zarówno warunkami fizycznymi jak i doświadczeniem w zawodach slapfighterskich.

 • Nasz typ: „Bonus BGC” wygra – kurs 1,60 @TOTALbet

Michał „Ćwiartson” Linkiewicz – Maciej „Big Jack” Jarema

Starcie reklamowana jako „pierwszy pojedynek slapfightingu ludzi nierosłych”, a dokładniej cierpiących na karłowatość. Nie przeszkadza im to jednak w osiąganiu sukcesów sportowych i zawodowych – obydwaj są popularnymi youtuberami. „Ćwiartson” to kulturysta, który potrafi wycisnąć na ławeczce 160 kg! Z kolei „Big Jack” trenuje mieszane sztuki walki. Można więc śmiało stwierdzić, że będzie to prawdziwy pojedynek atletów. Kursy na obydwu zawodników są wyrównane, jednak z nieznacznym wskazaniem na wygraną Macieja Jaremy, który z racji uprawianej przez siebie dyscypliny powinien wiedzieć jak skutecznie „przyłożyć”.

 • Nasz typ: „Big Jack” wygra – kurs 1,75

Monika „Waldek” Quandt-Rozmuz – Aleksandra „Cyganka” Jaworska – typy i kursy bukmacherskie

Jedyne tego wieczoru starcie pań z udziałem judoczki i specjalistki od sportów siłowych Moniki Quandt-Rozmuz oraz bokserki Aleksandry Jaworskiej. Bukmacherzy jako faworytkę tej walki typują panią posługującą się pseudonimem „Waldek”. Warto zauważyć, że góruje ona nad „Cyganką” warunkami fizycznymi. Jej rywalka z kolei twierdzi, że jako pięściarka potrafi wytrzymać mocne ciosy. Zawodniczka, który zwycięży w tym starciu zawalczy na kolejnej gali z byłą mistrzynią świata w boksie, Ewą Piątkowską.

 • Nasz typ: „Waldek” wygra – kurs 1,30 @TOTALbet

Adam „Arnold” Lubczyński – Marek „Maras” Neryng

Ostatnim pojedynkiem specjalnym podczas tej gali będzie starcie w wadze ciężkiej bodybuildera Adama „Arnolda” Lubczyńskiego oraz armwrestlera Marka „Marasa” Nerynga. Chociaż „Arnold” góruje nad swoim rywalem posturą, bukmacherzy faworyta widzą właśnie w „Marasie”, co najpewniej wynika z uprawianej przez niego dyscypliny. Trudno się z nimi nie zgodzić, tym bardziej, że zawodnicy tacy jak „Dunaj” radzą sobie dobrze również w slapfightingu. 

 • Nasz typ: „Maras” wygra – kurs 1,60 @TOTALbet

Marcin „Kostrześ” Kostrzewski – Łukasz „Treniu” Markowski

Pierwszą walką w drabince będzie pojedynek „Kostrzesia” z „Treniem”. Dla obydwu będzie to oficjalny debiut w slapfightingu. Wyraźną przewagę warunków fizycznych będzie miał Kostrzewski, który jest 8 cm wyższy i aż 20 kg cięższy od swojego rywala. Z kolei Markowski jest od niego o 10 lat młodszy, co może okazać się jego atutem. Warto zauważyć, że obydwaj zawodnicy uprawiają sporty siłowe, co może zagwarantować potężne plaskacze. Faworytem tej walki wydaje się jednak znacznie większy „Kostrześ”.

 • Nasz typ: „Kostrześ” wygra – kurs 1,42 @TOTALbet

Adrian „Gladiator” Smykowski – Grzegorz „Brzytwa” Smoliński

Starcie zawodników, którzy mieli już okazję występować dla większej publiczności. Adrian Smykowski ma na koncie występy na galach bare knuckle fighting – Wotore i Gromda. Z kolei „Brzytwa” wystąpił na gali Punchdown 2, jednak bez większych sukcesów – odpadł w 1. rundzie po porażce z „Moto Moto”. Więcej atutów w tym starciu wydaje się mieć „Gladiator”, który na pewno potrafi przyjąć cios, a do tego jest 7 cm wyższy i 8 lat młodszy. Smoliński jest za to 10 kg cięższy. Mimo to, typujemy wygraną wojownika MMA.

 • Nasz typ: „Gladiator” wygra – kurs 1,65 @TOTALbet

Hubert „Paluch” Golon – Karol „Pikolo” Wyłupek

Starcie debiutantów z wyraźnym faworytem w osobie Karola Wyłupka. Popularny Pikolo ma 38 lat, mierzy 174 cm i waży 97 kg. Na co dzień trenuje sztuki walki. O jego rywalu nie wiemy za wiele, poza tym, że ma 30 lat, mierzy 186 cm wzrostu i waży 95 kilogramów. Doświadczenie w sportach uderzanych i większa masa czyni jednak Wyłupka faworytem tego pojedynku.

 • Nasz typ: „Pikolo” wygra – kurs 1,20 @TOTALbet

Mateusz „Kazek” Kaźmierczak – Marcin „Turbojoker” Jarmuszewski

Kolejny pojedynek nowicjuszy w slapfightingu i kolejny ze zdecydowanym faworytem. Jest nim bokser-amator Mateusz Kaźmierczak. 25-latek podejdzie do stołu ze 190 cm wzrostu i 103 kg wagi. Jego rywal jest co prawda 15 kilogramów cięższy od niego, jednak jest również znacznie starszy i wyraźnie niższy. Bukmacherzy znacznie większe szanse na wygraną dają więc „Kazkowi”, który zapowiada się jako jeden z ciekawszych zawodników na tej gali.

 • Nasz typ: „Kazek” wygra – kurs 1,35 @TOTALbet

Maksymilian „Max” Leśniak – Łukasz „Dunaj” Dunajko

Starcie dwóch doświadczonych slapfighterów. „Dunaj” wystąpi na gali Punchdown po raz trzeci. Jak dotąd jego bilans to jedno zwycięstwo przeciwko „Sutkowi” oraz porażki z wysoko notowanymi „Kwiatkiem” i „Hecmanem”. Z kolei „Max” zadebiutował na ostatniej gali. Zaczął od wygranej nad „Petrju”, jednak w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Kamotskiego. Leśniak i Dunajko mają po 31 lat i odpowiednio 193 i 192 cm wzrostu. „Dunaj” jest jednak 10 kg cięższy – waży 120 kg. Mimo to, faworytem wydaje się „Max”, który nie ukrywa, że pod nieobecność „Zalesia” i „Pieroga” chce wygrać ten turniej.

 • Nasz typ: „Max” wygra – kurs 1,55 @TOTALbet

Jakub „Hecman” Rygiel – Damian „Małczan” Małek

Pojedynek wyjadacza z żółtodziobem. 23-letni „Hecman” to zawodnik, który ma na koncie dwa występy na galach Punchdown. Jest wysoko notowany, a do tego ma znakomite warunki fizyczne – przy 197 cm wzrostu waży 120 kg. Jak sam twierdzi bardzo przykładał się do przygotowań. Zajmujący się kalenistyką „Małczan” jest od niego znacznie mniejszy – waży „zaledwie” 95 kg i ma 180 cm wzrostu. Faworyt tego starcia jest więc jeden.

 • Nasz typ: „Hecman” wygra – kurs 1,25 @TOTALbet

Przemysław „Świrek” Miller – Wiesław „Wiechu” Tamborski

W przedostatnim pojedynku 1/8 finału zobaczymy dwóch ekspertów od sportów uderzanych, których jednak dzieli przepaść, jeśli chodzi o warunki fizyczne. „Świrek” jest najlżejszym zawodnikiem w stawce – waży jedynie 80 kg, przy 176 cm wzrostu. Ma 30 lat i uprawia kickboxing. Jego rywal to z kolei specjalista od muay-thai i MMA. Jest 7 lat starszy od swojego rywala, 11 cm wyższy i 39 kilogramów cięższy. U bukmacherów jest co prawda faworytem, ale nieznacznym. Mimo to, wydaje się, że zakład na wygraną „Wiecha” jest pewniejszym typem.

 • Nasz typ: „Wiechu” wygra – kurs 1,60 @TOTALbet

Damian „Jawor” Jaworski – Mateusz „Mati” Kryszak

Na koniec zmagań w 1. rundzie zobaczymy starcie dwóch bardzo młodych debiutantów. Faworytem tego starcia zdaniem bukmacherów starcia jest 26-letni „Jawor”, który przy wadze 115 kg jest od swojego rywala 20 kilogramów cięższy. Obydwaj mierzą po 185 cm. „Mati” jest z kolei 2 lata młodszy od swojego rywala. Przewaga masy Jaworskiego może się jednak okazać w tym pojedynku decydująca.

 • Nasz typ: wygrana „Jawora” po kursie 1,35 @TOTALbet

Punchdown 4 – zasady

Po gali Punchdown 3, władze organizacji postanowiły wprowadzić modyfikacje w zasadach rozgrywania pojedynków slapfighterskich. Zmianie uległ rozmiar stołu, który został skrócony o 10 cm w porównaniu do dotychczas rozegranych gal.

Opisano również 6 punktów, według których odbywały będą się wszystkie pojedynki. Oto one:

1) Nie wolno się odsuwać, odchylać, unikać ciosu, obracać głowy, zasłaniać się, podnosić barków w celu zasłonięcia brody.

2) Zabronione są uderzenia w skróń, oczodół, nos, ucho, krtań.

3) Stopy muszą być ustawione równolegle do siebie, na szerokość ramion.

4) Taka sama pozycja stóp musi być zachowana przed, w trakcie oraz po uderzeniu.

5) Walkę ocenia trzech sędziów. Dwóch bezpośrednio obserwujących walkę oraz jeden analizujący pojedynek.

6) Nokaut (KO) ma miejsce, gdy zawodnik, który po uderzeniu w ciągu 30 sekund nie może podjąć dalszej rywalizacji.

Pojedynki trwają po trzy rundy, w którym każdy z zawodników zadaje po jednym ciosie. Walka może zakończyć się nokautem lub decyzją sędziowską. Jeśli nie uda się wyłonić zwycięzcy w regulaminowej liczbie rund, zarządzona zostaje dogrywka, a jeśli będzie to konieczne również kolejne.

Ranking Punchdown i Slapstrike – najlepsi slapfighterzy

Podczas konferencji przed galą Punchdown 4 szefowie tej organizacji, a więc Jakub „Ptyś” Henke oraz Patryk „Easy” Dzięcioł, ogłosili, że nawiązują współpracę z Amerykanami ze Slapfight. Wspólnie opracowali oni ranking najlepszych slapfighterów, który na chwilę obecną przedstawia się następująco:

1. „Zaleś” (Punchdown)

2. „Wolverine” (Slapfight)

3 „Dumpling” (Punchdown)

4.„Darius the Destroyer” (Slapfight)

5.„Dudzio” (Punchdown)

6. „Solid Slug” (Slapfight)

7. „Hecman” (Punchdown)

8. „Frank the Tank” (Slapfight)

9. „Max” (Punchdown)

10. „Coach Killa” (Slapfight)

11. „Dunaj” (Punchdown)

Liderem wspólnego rankingu tych dwóch organizacji jest Dawid „Zaleś” Zalewski. Na drugim miejscu plasuje się Amerykanin Ron „Wolverine” Bata, a na trzecim Rosjanin Vasily „Pieróg” Kamotsky. Włodarze Punchdown zapowiadają, że po zakończeniu lockdownu wraz z szefami organizacji Slapfight planują rozszerzyć współpracę, która obejmie m. in. wymianę zawodników.

Gala Punchdown 4 to nie jedyna atrakcja dla fanów sportów walki w najbliższych tygodniach. Na naszej stronie nie brakuje bukmacherskich opisów także m.in. w boksie czy MMA. Jeśli szukasz więcej bukmacherskich atrakcji w sportach walki, to zajrzyj także do artykułu dotyczącego gali KSW 61 – Pudzianowski vs Jurkowski. Tam znajdziesz również typy, analizy oraz kursy bukmacherskie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close