• Porady
  • Najwyższe kursy na faworytów

Najwyższe kursy na faworytów

Przeglądając ofertę bukmacherów często możemy spotkać się z wyraźnymi faworytami danych meczów. Kursy na nich są odpowiednio niższe. Przez to wielu graczy nie decyduje się na dodawanie takich zdarzeń do kuponu.

Między innymi dlatego sprawdziłem, którzy legalni bukmacherzy oferują najwyższe kursy na faworytów. Przeprowadziłem analizę dla najpopularniejszych rozgrywek piłkarskich, takich jak Premier League, La Liga, Serie A, Ekstraklasa i Liga Mistrzów. 

Najwyższe kursy na faworytów w Premier League

W angielskiej Premier League występuje wiele mocnych zespołów, więc co kolejkę dochodzi do starć, w których łatwo można wytypować faworyta. Poniżej wskazuję jakie marże występowały u bukmacherów w przypadku meczu Aston Villi z Fulham. Klub z Birmingham występował w roli faworyta, a kursy na niego wahały się w okolicach 1.65.

BukmacherMarża
STS4,5%
Fortuna5,73%
Superbet3,6%
TOTALbet3,08%
LVBET4,54%
Betfan7,1%
Aston Villa – Fulham marże bukmacherskie

Powyższe zestawienie marż jasno wskazuje, że najniższe wskaźniki można było znaleźć w TOTALbet, a później w Superbet. Warto pamiętać, że marża jest jednym z najbardziej istotnych czynników, który wpływa na opłacalność obstawiania właśnie u danego bukmachera.

Powyższa tendencja powtarza się w przypadku kursów na inne spotkanie faworyta. Tym razem wziąłem pod uwagę mecz West Ham z Nottingham.

Bukmacher1X2
STS1.803.804.50
Fortuna1.803.754.15
TOTALbet1.903.854.15
Superbet1.903.754.00
Kursy na mecz West Ham – Nottingham Forest 

TOTALbet z atrakcyjną ofertą na Premier League

Kursy i marże wskazują, że TOTALbet to dobry wybór dla osób, które chcą obstawiać faworytów w lidze angielskiej. Zakładając konto z naszym kodem możesz również skorzystać z ciekawych ofert i promocji które pozwalają sporo zyskać:

  • Zakład bez ryzyka dla nowych graczy – nowi klienci mogą liczyć na ewentualny zwrot w przypadku niepowodzenia pierwszego zakładu. To pozwoli przetestować w praktyce ofertę na faworytów Premier League
  • Gra bez podatku – dodając do swojego kuponu 3 zdarzenia z minimalnym kursem 1.30 pozbywasz się podatku. Dzięki temu cieszysz się nie tylko z wysokich kursów, ale i z większej potencjalnej wygranej. Zatem nawet jeśli kurs będzie nieznacznie wyższy u konkurencji, to możliwe, że i tak w TOTALbet możesz wygrać więcej.
TOTALbet - gra bez podatku

Najwyższe kursy bukmacherskie na faworytów w La Lidze

W La Lidze prawie w każdej kolejce w roli faworytów występują 3 drużyny: Barcelona, Real i Atletico. Sprawdziłem co oferują bukmacherzy w przypadku tych, ale też pozostałych ekip będących faworytami. 

BukmacherMarża
STS3,9%
Fortuna3,6% 
Superbet5,4%
TOTALbet3,1%
LVBET4,1%
Fuksiarz6%
Średnia marża na mecze Barcelony, Realu i Atletico w meczach 13. kolejki La Ligi

Podczas sprawdzania marży zauważyłem, że ta prezentuje się dość różnorodnie w Superbet zależnie od meczu. W związku z tym typując u tego bukmachera La Ligę warto dokładnie sprawdzać atrakcyjność kursów dla każdego meczu z osobna. Ponownie pozytywnie przedstawia się TOTALbet, który w naszym rankingu bukmacherów nie jest może w czołówce, ale ta analiza pokazuje, że warto obstawiać u tego operatora.

Poniżej przedstawiam także marże dla innego meczu, gdzie bukmacherzy wyraźnie wskazywali faworyta. W większości serwisów marże pozostały na podobnym poziomie. Różnice są zauważalne ponownie w Superbet. 

BukmacherMarża
STS4%
Fortuna3,6%
Superbet4,2%
TOTALbet2,9%
LVBET4,4%
Fuksiarz5%
Athletic Bilbao – Celta Vigo – marże bukmacherskie

Najlepsza oferta na faworytów w La Lidze w Fortunie

Drugi co do wielkości legalny bukmacher, czyli Fortuna prezentuje wysokie kursy na ligę hiszpańską. Można je jeszcze zwiększyć dzięki tzw. Mistrzowskiemu Boostowi. Jest to propozycja podwyższonych kursów na najpopularniejsze zdarzenia, to świetna okazja dla osób, które obstawiają w dniu meczu, bo właśnie wtedy oferta staje się aktywna.

Fortuna promocja mistrzowski boost

Dodatkowo regularnie wraca tzw. Happy Hours, czyli możliwość gry bez podatku. Jest to jedna z najbardziej znanych promocji Fortuny. Aby pozbyć się podatku, zazwyczaj wystarczy stworzyć kupon z 3 zdarzeniami. Nie powinno to sprawić trudności nawet z wykorzystaniem meczów tylko z La Ligi.

Warto pamiętać także o promocji dla nowych graczy, którzy mogą założyć konto z naszym kodem w Fortunie. Dzięki temu zyskasz potrójny zakład bez ryzyka. Kolejny cashback aktywowany jest co kilka dni, więc w odpowiednim czasie można z niego skorzystać nawet w 2 kolejnych kolejkach ligi hiszpańskiej. 

Serie A kursy na faworytów

W Serie A od kilku lat faworyci są niezmienni. W większości meczów można obserwować kursy, które jasno wskazują na faworytów. Poniżej wskazuję marże na zdecydowanych faworytów w 12. kolejce. Pod uwagę wziąłem mecze z udziałem Napoli, Interu, Milanu i Juventusu. 

BukmacherMarża
STS3%
Fortuna4,5%
Superbet4,2%
TOTALbet2,9%
forBET5%
LVBET4,6%
Marże na faworytów w Serie A

Wyraźnie na przód wysuwają się TOTALbet i STS. Jeśli wziąć jednak pod uwagę wielkość kursów na faworytów to w tym przypadku wygrywa STS. Potwierdza to wzięta za przykład 12. kolejka i spotkania wspomnianych zespołów

BukmacherMilanJuventusNapoliInter
STS1.751.501.261.21
Fortuna1.721.441.251.18
Superbet1.701.471.301.18
TOTALbet1.751.431.251.21
forBET1.661.311.241.19
LVBET1.721.371.201.16
Kursy na faworytów w 12. kolejce Serie A w sezonie 2023-24

Choć STS nie jest znany z najwyższych kursów to jednak w przypadku ligi włoskiej może konkurować z najlepszymi bukmacherami w tej dziedzinie. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna oferta powitalna. W jej skład wchodzi lubiany przez graczy zakład bez ryzyka. Maksymalnie można uzyskać do 100 zł w przypadku niepowodzenia. Załóż konto w STS przez naszą stronę i korzystaj z cashbacku oraz dostępnych bonusów.

Co ważne, gdy zagrasz za środki z konta głównego, to cashback możesz od razu zwrócić na własne konto. Jest to zdecydowana przewaga STS nad innymi bukmacherami w przypadku zakładu bez ryzyka. STS oferuje również podwyższone kursy w ramach Hitu Dnia i Superoferty. Często do obu trafiają spotkania Serie A.

Najwyższe kursy bukmacherskie na faworytów w Ekstraklasie

Polska liga znana jest z licznych niespodzianek, ale nie oznacza to, że brakuje w niej typowych faworytów. Mecze Rakowa, Lecha czy Legii to doskonała okazja dla bukmacherów do zaprezentowania jak najatrakcyjniejszej oferty.

W pierwszej kolejności na podstawie m.in. marż i kursów pokażę Ci, gdzie najlepiej obstawiać Ekstraklasę. Wykorzystam do tego niedawny mecz Legii z Lechem. Pomimo dość wyrównanych kursów gospodarze z Warszawy występowali w roli lekkich faworytów.

BukmacherMarża
STS3,8%
Fortuna6,6%
Superbet5,3%
TOTALbet2,90%
LVBET3,19%
Marża w meczu Legia – Lech

Po raz kolejny w samej czołówce znajduje się TOTALbet. Pod kątem kursów i marż jest to bukmacher, którego warto rozpatrywać w przypadku większości topowych rozgrywek piłkarskich. Jest to widoczne także w spotkaniach, gdzie faworyt jest jeszcze bardziej oczywisty. Jako przykład posłuży nam mecz Rakowa z Zagłębiem Lubin z 14. kolejki (wynik to 5-0 dla Częstochowian).

BukmacherKursy
STS1.62
Fortuna1.65
Superbet1.57
TOTALbet1.65
Betclic1.64
Kursy na Raków w meczu z Zagłębiem Lubin

TOTALbet przekazuje w ręce nowych użytkowników wspomniany już zakład bez ryzyka. W przypadku Ekstraklasy może być on szczególnie przydatny. W polskiej lidze nieraz dochodzi do niespodzianek. Dodatkowo bukmacher oferuje kilka freebetów:

  • 5 zł za rejestrację poprzez usługę MojeID,
  • 10 zł za zaznaczanie zgód marketingowych,
  • 20 zł za pełną rejestrację,
  • 10 zł za rejestrację z kodem promocyjnym.

Darmowe bonusy, które możesz otrzymać w TOTALbet plasuje go w czołówce legalnych bukmacherów w Polsce w tym względzie. Otrzymać możesz łącznie 45 zł, które można wykorzystać typując np. mecze Ekstraklasy. Łącząc te bonusy wraz z atrakcyjnymi kursami oraz z wcześniej już wspomnianą możliwością gry bez podatku mamy do czynienia ze świetnym serwisem do obstawiania Ekstraklasy.

Najwyższe kursy na faworytów w Lidze Mistrzów

Na końcu czas na europejskie rozgrywki w postaci Ligi Mistrzów. W jej przypadku każdy bukmacher stara się przedstawić wręcz najlepszą ofertę. Na początku sprawdźmy marżę u najlepszych bukmacherów w przypadku środowych meczów 4. kolejki w sezonie 2023/2024.

BukmacherMarża
STS4%
Fortuna3,7%
Superbet4%
TOTALbet3%
LVBET4,2%

Poza marżą warto zapoznać się także z kursami na faworytów. Te na ogół prezentują się w przypadku Ligi Mistrzów najlepiej w Superbet. Może więc to świadczyć, o tym bukmacher próbuje w ten sposób zachęcić do obstawiania właśnie europejskich rozgrywek. Gracze często dodają do kuponów faworytów, więc łatwo zauważyć wyższy kurs właśnie w Superbet.

BukmacherKurs na Sociedad w meczu z BenficąKurs na Inter w meczu z Salzburgiem
STS1.801.70
Fortuna1.801.71
Superbet1.851.72
TOTALbet1.821.72
LVBET1.801.65
Kursy na faworytów 4. kolejki Ligi Mistrzów w sezonie 2023-24

Superbet – najlepszy bukmacher na Ligę Mistrzów

Po dokładnej analizie wybieram Superbet do obstawiania faworytów w Lidze Mistrzów pomimo nie najniższej marży dzięki kilku aspektom, których brakuje u konkurencji. Pierwszym z nich jest SuperPrzewaga. Polega ona na rozliczeniu zakładu, gdy postawiona przez nas drużyna prowadzi 2 golami. W pierwszych 4 kolejkach Ligi Mistrzów już 4 razy zdarzała się sytuacja, gdy prowadzenie 2-0 nie dawało ostatecznie wygranej.

Zakłady Superbets

Dodatkowo Superbet od pewnego czasu zachęca typerów do obstawiania poprzez promocję Bonus Box. Jest to specjalnie przygotowany bonus na każdy dzień. W dni, gdy gra Liga Mistrzów można spodziewać się freebetu lub bonusu od wpłaty w zamian za postawienie kuponu na Ligę Mistrzów. 

Na uwagę zasługuje też bonus dla nowych graczy. Uzyskać można freebety oraz bonus od pierwszej wpłaty. Podczas obstawiania faworytów Ligi Mistrzów przydać może się także tydzień bez ryzyka. Pierwszy depozyt aktywuje aż 7 dni typowania, w trakcie których obowiązuje ewentualny zwrot postawionych środków do 3500 zł. 

Po sprawdzeniu oferty i szczegółowej analizie okazuje się, że TOTALbet ma najwyższe kursy na faworytów dla rozgrywek Ligi Mistrzów.

Marża bukmachera jest zróżnicowana w zależności od rozgrywek. Po sprawdzeniu ofert najlepiej pod tym względem wypadł TOTALbet i Superbet.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close