High League – kursy bukmacherskie

Lexy Chaplin
Lexy ChaplinKurs 1.80Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 50%
VS
Natalia „Natsu” KarczmarczykKurs 1.80Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 50%
Natalia „Natsu” Karczmarczyk

High League, to nowy projekt popularnego rapera i producenta muzycznego, Malika Montany, który ma być konkurencją dla Fame MMA. Mówimy więc o federacji mieszanych sztuk walki, która zajmować będzie się freak fightami, czyli pojedynkami celebrytów. Pierwsza gala odbędzie się 28 sierpnia w trójmiejskiej hali Ergo Arena. Sprawdźmy kursy bukmacherskie na to wydarzenie.

High League – kursy bukmacherskie

Znamy już pierwsze szczegóły karty walk High League. Poniżej przedstawiliśmy kursy na wszystkie dostępne pojedynki u bukmachera Fortuna.

Zawodnik 1KursZawodnik 2Kurs
Lexy Chaplin1,80Natalia „Natsu” Karczmarczyk1,80
Aniela „Lil Masti” Bogusz2,06Ewa Brodnicka1,60
Adrian „Medusa” Salamon1,20Maciej Rataj3,60
Josef Bratan1,20Gabriel Tadeusz „Cesarz Narcyz” Bystrzycki3,60
Piotr „Bonus BGC” Witczak1,65Jakub „Japczan” Piotrowicz1,98
Kuba Nowaczkiewicz1,15Przemek „Kolar” Kolarczyk4,15
Maciek „Big Jack” Jarema2,25Jakub „Carlito” Olewiński1,50
Kursy sprawdzone 29.07.2021 r.

Poznaliśmy już wszystkich uczestników High League. U bukmachera Fortuna można obstawiać pojedynki Lexy Chaplin z Natalią „Natsu” Karczmarczyk, Anieli „Lil Masti” Bogusz z Ewą Brodnicką, Adriana „Medusy” Salamona z Maciejem Ratajem, Piotra „Bonusa BGC” Witczaka z Jakubem „Japczanem” Piotrowiczem, Kuby Nowaczkiewicza z Przemkiem „Kolarem” Kolarczykiem, Maćka „Big Jacka” Jaremy z Jakubem „Carlitem” Olewińskim oraz Josefa Bratana z Gabrielem Tadeuszem Bystrzyckim, znanym jako „Cesarz Narcyz”.

High Leauge – gdzie obstawiać?

Obstawianie High League możliwe będzie wyłącznie u bukmachera Fortuna, a kursy na to wydarzenie będą dostępne tylko w jego ofercie. Klienci tego bukmachera będą najpewniej mogli liczyć na dedykowane temu wydarzeniu promocje i oferty specjalne. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w Fortunie, to będziesz mógł dodatkowo skorzystać na ofercie powitalnej, na którą składają się trzy promocje – bonus od depozytu, zakład bez ryzyka oraz 2800 punktów do programu lojalnościowego, które możesz wykorzystać na dodatkowe zakłady. Wartość bonusu możesz zwiększyć, jeśli zarejestrujesz się z kodem promocyjnym Fortuna, dostępnym w naszym serwisie.

High League – karta walk

Karta walk High League na chwilę obecną prezentuje się następująco:

 • Lexy „Lexy” Chaplin – Natalia „Natsu” Karczmarczyk
 • Aniela „Lil Masti” Bogusz – Ewa Brodnicka
 • Adrian „Medusa” Salamon – Maciej Rataj
 • Josef Bratan – Gabriel Tadeusz „Cesarz Narcyz” Bystrzycki
 • Piotr „Bonus BGC” Witczak – Jakub „Japczan” Piotrowicz
 • Łukasz „Lukas TV” Wdowiak – „Bunio” – Łukasz „Yoczook” Walaszek
 • Maciej „Bick Jack” Jarema – Jakub „Carlito” Olewicki
 • Kuba Nowaczkiewicz – Przemysław „Kolar” Kolarczyk

Poza „Lexy” i „Natsu”, w klatce High League MMA wystąpią również m. in. Aniela „Lil’ Masti” Bogusz, Ewa Brodnicka, Adrian „Medusa” Salamon, Maciej Rataj, Josef Bratan, Piotr „CzuuX” Czupryn, Gabriel Tadeusz „Cesarz Narcyz” Bystrzycki, Piotr „Bonus BGC” Witczak, Jakub „Japczan” Piotrowicz, Łukasz „Lukas TV” Wdowiak, „Bunio”, Łukasz „Yoczook” Walaszek, Przemysław „Kolar” Kolarczyk i Kuba Nowaczkiewicz.

„Lexy” – „Natsu”

Pojedynek dwóch youtuberek znanych z udziału w projekcie Team X. Dla każdej z nich będzie to debiut w klatce – jak dotąd nie stoczyły ani jednego oficjalnego pojedynku w MMA. Kanał Lexy Chaplin (tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko) ma 1,09 miliona subskrybentów na YouTube, 1,6 miliona obserwujących na Instagramie oraz 2,2 miliona fanów na TikToku. Popularność zdobyła za sprawą udziału w Team X. Ma 22 lata. Jak sama twierdzi, nie miała dotąd zbyt wiele do czynienia ze sportem, a tym bardziej z mieszanymi sztukami walki. Od kilku tygodni jednak ostro trenuje w WCA Fight Team, pod okiem Anzora Azhieva (7-2, 1 KO, 1 Sub). Należy spodziewać się, że do pojedynku z „Natsu” podejdzie dobrze przygotowana. 

„Natsu”, podobnie jak Lexy, zalicza się czołówki najpopularniejszych polskich osobistości internetowych. Ma 1,08 miliona subskrybentów na swoim kanale na YT, 1,2 miliona obserwujących na Instagramie oraz ponad 1,7 miliona fanów na TikToku. Jest członkinią Teamu X, a wcześniej próbowała swoich sił w aktorstwie, występując m. in. w popularnym serialu „Szkoła”. W ostatnich miesiącach było o niej głośno po tym jak wypłynęły jej nagrania z sekskamerek, z czasów, gdy nie cieszyła się jeszcze tak dużą rozpoznawalnością. Obecnie trenuje pod okiem znanego zawodnika MMA, Piotra Strusa (15-7, 5 KO, 2 Sub). Ma 24 lata i 160 cm wzrostu.

Lexy – „Natsu” – typy:

Kursy na wygraną obydwu zawodniczek są u bukmacherów niezwykle wyrównane. Faworytką kibiców jest z kolei Lexy. 22-latka miała dłuższy czas na przygotowania od swojej rywalki, a przy tym mocno zaangażowała się w treningi w warszawskim WCA. Będzie również miała nad „Natsu” przewagą warunków fizycznych – jest od niej wyższa i cięższa. Wydaje się więc, że nieznacznie większe szanse na zwycięstwo ma Lexy Chaplin.

 • Nasz typ: wygrana „Lexy” – kurs 1,80

„Lil’ Masti” – Ewa Brodnicka

Lil Masti
Lil MastiKurs 1.91Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 47%
VS
Ewa BrodnickaKurs 1.70Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 53%
Ewa Brodnicka

“Lil Masti” jest uznawana za jedną z najlepszych fighterek wśród youtuberek. Zanim stała się znana ze swojej działalności internetowej, przez 6 lat trenowała zapasy, w dodatku z niemałymi sukcesami – była m. in. członkiem polskiej kadry w tej dyscyplinie. W formule MMA zadebiutowała w czerwcu 2019 roku, na gali Fame MMA 4. Pokonała wówczas Martę „Linkimaster” Linkiewicz (4-1, 2 KO) i zdobyła tytuł mistrzyni Fame MMA. Był to jednak jej jedyny występ dla tej organizacji – opuściła ją po tym jak nie mogła dojść do porozumienia z jej włodarzami w kwestiach finansowych. Swój drugi i jak dotąd ostatni pojedynek, stoczyła na gali FEN 34, podczas której błyskawicznie rozprawiła się z Adą Śledź (1-0). „Lil Masti” ma 31 lat i 170 cm wzrostu.

Pochodząca z Nowego Dworu Mazowieckiego zawodniczka, to jedna z najlepszych polskich bokserek. Ma na koncie mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata organizacji WBO w kategorii superpiórkowej. Jej zawodowy bilans w tej dyscyplinie jest naprawdę imponujący – składa się na niego 19 wygranych (2 KO) oraz zaledwie 1 porażka. Do historii przeszedł jej pojedynek z inną polską pięściarka, Ewą Piątkowską (16-1, 4 KO). Jej jedyną pogromczynią na zawodowych ringach była jak dotąd niepokonana Amerykanka, Mikaela Mayer (15-0, 5 KO), z którą przegrała w grudniu ubiegłego roku. Walka z „Lil Masti” będzie dla niej oficjalnym debiutem w formule MMA. Do walki przygotowuje się w warszawskim klubie Aligatores.

Lil’ Masti – Ewa Brodnicka – typy

Pojedynek ten zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem sportowym. Będzie to starcie zapaśniczki z profesjonalną bokserką. Wskazanie faworytki jest tutaj zadaniem trudnym, o czym świadczą również wyrównane kursy. Wydaje się jednak, że większe doświadczenie „Lil’ Masti” w mieszanych sztukach walki, a także przewaga w technikach zapaśniczych i grapplerskich mogą okazać się tutaj kluczowe.

 • Nasz typ: wygrana „Lil’ Masti” – kurs 2,06

Medusa – Maciej Rataj

Kurs 1.22Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 73%
VS
Maciej RatajKurs 3.43Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 27%
Maciej Rataj

Adrian Salamon, to cieszący się sporą popularnością youtuber – ma ponad 1,2 miliona subskrybentów na swoim kanale. Ma na koncie również jeden występ w formule mieszanych sztuk walki – na gali Fame MMA 4 poddał efektowną balachą Piotra „Knazia” Knasia. W swoim debiucie dał się poznać jako solidny fighter ze sporymi umiejętnościami walki w parterze. Trenował pod okiem znanego z występów w KSW Grzegorza „Szuli” Szulakowskiego. „Medusa” pochodzi ze Szczecinka, gdzie od kilku lat trenuje MMA. Ma 23 lata i 187 cm wzrostu.

Zanim Maciej Rataj zaczął występować na galach freaków, znany był przede wszystkim ze swojego udziału w programie „Ex na plaży”. Na co dzień pracuje jako instruktor na siłowni i trener personalny. Na jego profesjonalny dorobek w mieszanych sztukach walki składają się dwa występy na galach Fame MMA. W swoim debiucie musiał uznać wyższość słynnego Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego, który poddał go gilotyną podczas Fame MMA 6. Z kolei na Fame MMA 7 wygrał na punkty przez jednogłośną decyzją z Sebastianem „Ztrolowanym” Nowakiem. Ma 30 lat i 191 cm wzrostu.

Medusa – Maciej Rataj – typy

Starcie to ma swojego zdecydowanego faworyta w osobie Adriana Salamona. Ma on na koncie co prawda zaledwie jeden oficjalny pojedynek, jednak pokazał się w nim z bardzo dobrej strony, w szczególności w parterze. Tym samym, mimo, że Maciej Rataj ma przewagę warunków fizycznych, typujemy wygraną młodszego i lepszego technicznie „Medusy”, który zapowiada, że zakończy ten pojedynek w pierwszej rundzie.

 • Nasz typ: wygrana „Medusy” – kurs 1,22

Josef Bratan – Cesarz Narcyz

Josef Bratan
Josef BratanKurs 1.25Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 71%
VS
Cesarz NarcyzKurs 3.21Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 29%
Cesarz Narcyz

Josef Bratan to zyskujący popularność warszawski raper, który na co dzień nagrywa dla wytwórni Malika Montany, GM2L. Jego konto na Instagramie śledzą obecnie ponad 34 tysiące osób. On sam uważany jest za jednego z ciekawszych wykonawców rapowych młodego pokolenia, a występ na gali High League może z pewnością zapewnić mu jeszcze większą popularność. Będzie to dla niego jednocześnie oficjalny debiut w formule MMA, jednak wydaje się prawdopodobne, że zacznie od mocnego uderzenia.

„Cesarz Narcyz” należy do najpopularniejszych TikTokerów w naszym kraju – na platformie tej ma ponad 1,5 miliona fanów. Ma również szerokie grono followersów na Instagramie, na którym śledzi go ponad 250 tysięcy osób. Bierze udział w formacie „Elita Check” – projekcie przypominającym słynną „Ekipę” oraz wspomniany „Team X”. Gabriel Tadeusz Bystrzycki pochodzi z Lublina i ma 21 lat. Jego dotychczasowe doświadczenie w sportach walki nie jest niestety znane, więc nie wiadomo czego możemy spodziewać się po nim w klatce.

Josef Bratan – Cesarz Narcyz – typy

Kolejny pojedynek ze zdecydowanym faworytem. Mowa oczywiście o warszawskim raperze, który przez lata trenował taekwondo i kalenistyka. Ma również wyraźną przewagę warunków fizycznych. Poza tym, jak wiadomo, światy ulicznego rapu i MMA nie od dziś przenikają się, co również predysponuje Josefa Bratana do wygrania tego pojedynku. Obstawiamy więc, że pokona on „Cesarza Narcyza” przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana Josefa Bratana – kurs 1,20

Bonus BGC – Japczan

Bonus BGC
Bonus BGCKurs 1.65Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 55%
VS
JapczanKurs 1.98Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 45%
Japczan

„Bonus BGC” to postać, którą fanom pojedynków freaków nie trzeba specjalnie przedstawiać. W ostatnich latach stoczył cztery pojedynki w formule MMA i dwie walki kickbokserskie. Ma na koncie również występy na slapfightingowych galach Punchdown. Jak dotąd, w mieszanych sztukach walki nie zanotował ani jednej wygranej, a jego pogromcami byli Andrzej Michalczyk, Sebastian „Ztrolowany” Nowak, Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień oraz Marcin Najman. Ma 32 lata i 178 cm wzrostu. Do klatki ma zamiar wnieść 104-105 kg.

„Japczan” cieszy się sporą popularnością wśród fanów gamingu. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem streamów z gier komputerowych na platformie Twitch. Ma na niej ponad 290 tysięcy followersów. Prowadzi również konta na YouTubie i Instagramie. Jak dotąd, nie miał jeszcze okazji toczyć oficjalnych pojedynków w mieszanych sztukach walki. Ma 33 lata i mierzy 191 cm. Zawsze wyróżniał się sporą masą, jednak podczas przygotowań do walki sporo schudł – jak sam twierdzi schudł ze 128 do 113 kg wagi. Obecnie trenuje pod okiem Huberta Szymajdy (9-4, 1 KO, 5 Sub).

Bonus BGC – Japczan – typy

W przypadku tego starcia w wadze ciężkiej bukmacherzy skłaniają się nieco bardziej ku wygranej „Bonusa BGC”. Nie ulega wątpliwości, że poznański raper jest znacznie bardziej doświadczony od swojego rywala i nawet jeśli jeszcze nie wygrał oficjalnego pojedynku, to jest od dłuższego czasu w cyklu treningowym . Właśnie ten element może okazać się kluczowy dla ostatecznych rozstrzygnięć tej walki. Obstawiamy więc wygraną Piotra Witczaka, prawdopodobnie przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana „Bonusa BGC” – kurs 1,65

Lukas TV – Bunio – Yoczook

Pojedynek z udziałem trzech zawodników w formule 1 vs 1 vs 1. Każdy z fighterów będzie walczył na własny rachunek. W starciu tym zobaczymy youtubera Łukasza „Lukasa TV” Wdowiaka. Jest on autorem licznych pranków, które przyniosły mu sporą popularność – ma 833 tysiące subskrypcji na kanale YouTube. Podczas konferencji nie wyjawił tak naprawdę nic na temat swoich przygotowań. Ma jednak całkiem niezłe warunki fizyczne.

Drugi z uczestników tego pojedynku, „Bunio”, to kolejny popularny twórca internetowy w tym pojedynku. 23-latek z Bystrzycy Kłodzkiej ma ponad 1,4 miliona fanów na TikToku i 222 tysiące obserwujących na Instagramie. Również nie powiedział za wiele na temat swoich treningów, jednak wiadomo, że do tej walki przygotowuje się już od pewnego czasu.

Ostatnim zawodnikiem w stawce jest Łukasz Walaszek, znany jako „Yoczook”. Swego czasu cieszył się sporą popularnością jako youtuber, jednak ostatnio zawiesił swoją internetową działalność na rzeczy innych projektów. Ma 23 lata i pochodzi z Warszawy. O udziale w gali dowiedział się dzień przed konferencją. Planuje trenować pod okiem Andrzeja Grzebyka (18-4, 11 KO, 3 Sub)

Lukas TV – Bunio – Yoczook – typy

Pojedynek ten będzie wydarzeniem bezprecedensowym w polskim MMA. To, który z fighterów wygra będzie w dużej mierze zależało od taktyki jaką każdy z nich przyjmie. Niewykluczone, że dwóch fizycznie słabszych fighterów zaatakuje na początku walki fightera silniejszego od nich – w tym wypadku może to być „Yoczook”. Obstawiam, że największe szanse na wygraną będzie miał „Lukas TV”.

 • Nasz typ: wygrana Lukas TV

Big, Jack – Carlito

Pojedynek osób niskorosłych. „Big Jack” od pewnego czasu trenuje w MMA, jak sam twierdzi sparując z nastolatkami. Poza tym, miał okazję występować na slapfightingowej gali „Punchdown”, podczas której dostał ostre lanie od Michała „Ćwiartsona” Linkiewicza. Występ na „High League” będzie jego pierwszą oficjalną walką w MMA. Na co dzień, z powodzeniem prowadzi konto na Instagramie z blisko 200 tysiącami obserwujących. Działa również aktywnie na YouTubie.

Jakub „Carlito” Olewicki ma doświadczenie w boksie, który trenuje od paru ładnych lat. Od pewnego czasu również doskonali swoje umiejętności w zapasach i brazylijskim ju-jitsu. Występ na High League również będzie jego oficjalnym debiutem w sportach walki. Internetowej widowni znany jest przede wszystkim za sprawą występu w programie „Obserwowani” na platformie YouTube.

Big Jack – Carlito – typy

Obydwaj zawodnicy delikatnie mówiąc nie darzą się sympatią, po tym jak „Big Jack” rzucił się na „Carlito” podczas programu „Obserwowani”. Na konferencji przed galą High League znacznie korzystniej wypadł „Carlito”. Wydaje się, że właśnie on wyjdzie do tego pojedynku lepiej przygotowany – w końcu od dłuższego czasu trenuje boks. Olewicki wydaje się mieć również przewagę mentalną – jego rywal wypadł na konferencji mało korzystnie i przy okazji przyznał się do zażywania narkotyków.

 • Nasz typ: wygrana Carlita – kurs 1,50

Kuba Nowaczkiewicz – Przemysław „Kolar” Kolarczyk

Kuba Nowaczkiewicz ma na swoim koncie występy w amatorskim MMA, a jego dotychczasowy bilans to 2 wygrane (1 KO) i remis. Trenuje od lat, obecnie w krakowskiego Szkole Walki Drwala, prowadzonej przez legendarnego Tomasza „Gorillę” Drwala (22-6, 14 KO, 5 Sub). Można więc mówić o nim jako o zawodniku doświadczonym. Prowadzi profil na Instargramie, na którym ma 10,5 tysiąca followersów. 

Jego rywal znany jest przede wszystkim z występów w programie telewizyjnym „Szkoła”. Zajmował się również modelingiem. Nie ma większego doświadczenia w sztukach walki, jednak na konferencji zaznaczył, że przez kilka miesięcy trenował w przeszłości judo oraz przez kilka lat piłkę nożną. Pojedynek na High League będzie jego oficjalnym debiutem w MMA.

Kuba Nowaczkiewicz – Kolar – typy

Starcie to ma swojego zdecydowanego faworyta w osobie Kuby Nowaczkiewicza. Na jego korzyść bez dwóch zdań przemawiać będą doświadczenie oraz przede wszystkim umiejętności. Należy spodziewać się, że będzie próbował zrobić swojemu rywalowi krzywdę, po tym jak obydwaj wymieniali się ostrymi inwektywami na konferencji. Na korzyść „Kolara” przemawiać będą warunki fizyczne, jednak wydaje się, że może to w tym starciu nie wystarczyć. 

 • Nasz typ: wygrana Kuby Nowaczkiewicza – kurs 1,15

High League – gdzie oglądać?

Gdzie można obejrzeć galę High League? PPV na to wydarzenie jest dostępne do kupienia na stronie Highleague.pl. Ceny subskrypcji zaczynają się od 24,99 PLN. Dostęp można wykupić po zarejestrowaniu konta w serwisie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close