• typy
 • Fame MMA kursy bukmacherskie

Fame MMA kursy bukmacherskie

event background
 • Szeli
  KURS:3,50
 • parke-glowka
  Stormin
  KURS:1,22

14 maja w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się Fame MMA 14. My zapraszamy na bukmacherską zapowiedź tego wydarzenia.

Fame MMA – zakłady bukmacherskie

Przed każdą galą FAME MMA w tym miejscu prezentować będziemy najważniejsze informacje dotyczące obstawiania gal.

Data i miejsce galiℹ️  14 maj 2022, Kraków ℹ️ 
Najlepszy bukmacherBetclic
Kurs na Szeliego3,00
Kurs na Stormine’a1,22
Gdzie oglądaćFAMEMMA.TV

Fame MMA 14 kursy

W poniższej tabeli przedstawiamy kursy bukmacherskie na galę FAME MMA 14. Kursy na FAME MMA dostępne są wyłącznie w Betclic. Oto one:

Zawodnik 1KursZawodnik 2Kurs
Tromba1,40Gimper2,60
Szeli3,50Stormin1,22
Fit Lovers2,10AJ1,60
Fagata1,40Mona2,60
Nitro3,00Xayoo1,30
Wiewiór1,30Krycha3,00
Muran2,50Alanik1,42
Hejter6,50Dawid Malczyński1,06
Wiki3,30Lala Laluna1,25
Kursy sprawdzone 10.05.2022 r.

Na kartę walk Fame MMA 14 złożyło się łącznie 9 pojedynków. Walką wieczoru będzie pojedynek Gimpera z Trombą. W karcie znalazło się również miejsce dla dwóch co-main eventów – pojedynku Nitro z Xayoo oraz Fagaty z Moną. Ponadto zobaczymy walkę  pomiędzy Wiewiórem i Krychą.

Spis treści
Typuj także
High-League-grafika
High League – kursy bukmacherskie
Czytam więcej
ksw 70 kursy
KSW 70 – kursy bukmacherskie
Czytam więcej

Fame MMA bukmacherzy – którego wybrać?

Bukmacher Betclic posiada wyłączne prawa do zakładów na Fame MMA. To właśnie u tego bukmachera gracze znajdą pełną ofertę na Fame MMA 14.

Jednakże gracze, którzy poszukują obstawiania pozostałych gal MMA (m.in. KSW i UFC) mogą korzystać ofert innych bukmacherów. Według nas najlepszym bukmacherem do obstawiania MMA jest Fortuna Typować tam można KSW, UFC, High League i Prime MMA. Ponadto Fortuna zapewnia m.in. 600 PLN zakładu bez ryzyka, który możesz wykorzystać również na MMA. Wówczas w przypadku porażki dostaniesz pełen zwrot stawki.

Fame MMA zakłady i typy

Przejdźmy teraz do typów na Fame 14. Niezależnie od dyscypliny rzetelna i rozbudowana analiza to podstawa do wygrywania zakładów. Wszystkie nasze porady dotyczące zwiększenia skuteczności typów, znajdziecie w naszym artykule poświęconym wygrywaniu zakładów bukmacherskich. Oto typy na Fame MMA 14:

Gimper – Tromba – typy bukmacherskie

event background
 • Gimper
  Gimper
  KURS:2,60
 • Tromba
  Tromba
  KURS:1,40

Pojedynek wieczoru Fame MMA 14, które odbędzie się w limicie umownym do 81 kilogramów. Zobaczymy w nim dwóch debiutantów, którzy mogą pochwalić się ogromnymi zasięgami w Internecie. 

„Gimper” to znany polski youtuber, który obecnie zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem swojego autorskiego programu „Lekko nie będzie”. W przeszłości działał jako streamer publikujący content związany z grami komputerowymi. Treningi MMA rozpoczął w styczniu tego roku. Swoje umiejętności szlifuje pod okiem Sebastiana Skrzecza w Akademii Walki. Od 6 lat trenuje regularnie na siłowni. Ma 175 cm wzrostu.

„Tromba” to członek słynnej Ekipy, którego na Instagramie śledzi ponad 2 miliony followersów. O jego debiucie w Fame MMA mówi się już od 2019 roku, kiedy zapowiadano jego pojedynek z Kacprem Błońskim (3-0, 1 Sub). Ostatecznie, do tej walki nie doszło, jednak Mateusz Trąbka zdążył zdobyć pierwsze szlify w MMA. Na poważnie trenuje od kilku miesięcy. Jak sam twierdzi, do pojedynku z „Gimperem” musi zrzucić kilkanaście kilogramów. Nad swoim rywalem przeważa również wzrostem – jest od niego o 5 cm wyższy.

Pomiędzy obydwoma fighterami nie ma co prawda złej krwi, jednak należy spodziewać się, że podejdą do przygotowań na poważnie i dadzą z siebie wszystko w klatce. Starcie to ma swojego zdecydowanego faworyta w osobie Mateusza Trąbki, który ma znaczną przewagę warunków fizycznych, dłużej trenuje sporty walki, a do tego zawalczy przed własną publicznością. Tym samym, obstawiam wygraną „Tromby” przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana Tromby – kurs 1,40

Szeli – Stormin – typy bukmacherskie 

Hitowe starcie dwóch sportowców, które odbędzie się w rzymskiej klatce, na bardzo ciekawych zasadach. Starcie zostało podzielone na 1. rundę w boksie w małych rękawicach i dwie kolejne w MMA na zasadach Fame MMA. 

Po sensacyjnej wygranej z „Arabem”, „Szeli” podpisał kontrakt na kolejne cztery walki. Nie ulega wątpliwości, że pod okiem mistrza Gromdy, Mateusza „Don Diego” Kubiszyna, były hokeista poczynił ogromne postępy. Należy z pewnością docenić jego wytrzymałość na ciosy i ogromną siłę uderzenia, dzięki której ciężko nokautował swoich dwóch ostatnich przeciwników. Piotr Szeliga ma 28 lat, 176 cm wzrostu i 179 cm zasięgu. W swoim ostatnim starciu ważył ponad 96 kg.

Norman Parke to zawodnik, którego fanom sportów walki nad Wisłą przedstawiać nie trzeba. Były zawodnik organizacji KSW i UFC stoczył łącznie 38 zawodowych walk w samym MMA, z których aż 29 wygrał. W pierwszej kolejności jest znakomitym grapplerem, który specjalizuje się w BJJ. W swoim ostatnim pojedynku wygrał z „Popkiem” (4-5, 3 KO, 1 Sub), po tym jak ten złamał palec w 1. rundzie. „Stormin’” ma 34 lata, 180 cm wzrostu, 183 cm zasięgu. Przed walką z „Popkiem” ważył 86 kg.

Nie ulega wątpliwości, że decydujące znaczenie w tym pojedynku może mieć doświadczenie jakie wniesie do klatki Norman Parke. Irlandczyk z północy to fighter z krwi i kości i jeśli „Szeli” nie zdoła go znokautować w 1. rundzie, to najpewniej w dwóch kolejnych Parke będzie miał okazję pokazać się swoje umiejętności w parterze. Tym samym, typuję wygraną „Stormina”, prawdopodobnie na punkty.

 • Nasz typ: wygrana Normana Parke’a – kurs 1,25

Nitro – Xayoo – typy bukmacherskie

event background
 • Nitrozyniak
  Nitrozyniak
  KURS:3,00
 • Xayoo
  Xayoo
  KURS:1,30

Pojedynek zapowiadany jako rekordowy pod względem zasięgów jakie generują obydwaj jego uczestnicy. Niezwykle popularni streamerzy zawalczą ze sobą w formule MMA.

Sergiusz Górski wystąpił podczas gali Fame MMA 13. Przegrał wówczas nieoczekiwanie z Pawłem „Unboxallem” Smektalskim (1-0) w pojedynku w formule K-1. 27-latek trenuje sporty walki od kilku miesięcy, pod okiem trójki doświadczonych trenerów – Dawida Kasperskiego, Krystiana Matury i Grzegorza Szukalskiego. Może również liczyć na wsparcie braci Malczyńskich. Ma około 180 cm wzrostu.

Dla „Xayoo” będzie to oficjalny debiut w mieszanych sztukach walki. Jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów gamingowych. Specjalizuje się w popularnych grach sieciowych – League of Legends i CS: GO. 25-latek rozpoczął swoją internetową działalność w 2016 roku, a obecnie na Twitchu śledzi go ponad 900 tysięcy osób. Nie wiemy za wiele o jego umiejętnościach w sportach walki, jednak wiadomo, że trenuje z Hubertem Szymajdą w klubie KSW Cross Fight.

Faworytem bukmacherów jest „Xayoo”. Biorąc pod uwagę nienajlepszą wydolność jaką jego rywal zaprezentował w swoim debiucie, nie powinno to specjalnie dziwić. Niemniej, „Nitro” jest w cyklu treningowym od kilku miesięcy, a do tego umiejętności fighterskie Marcina Majkuta stoją pod dużym znakiem zapytania, podobnie jak jego forma fizyczna. Obstawiam, że doświadczenie, które „Nitro” wyniósł ze swojego debiutu na Fame MMA 13 może zaprocentować i obstawiam, że zdoła rozstrzygnąć to starcie na swoją korzyść.

 • Nasz typ: Nitro wygra – kurs 3,00

Fagata – Mona – typy bukmacherskie

event background
 • Fagata
  Fagata
  KURS:1,40
 • Mona
  Mona
  KURS:2,60

Drugi co-main event tej gali z udziałem dwóch popularnych twórczyń internetowego contentu.

Dla Agaty Fąk będzie to drugi występ w formule MMA. 22-latka ma ponad 1,2 miliona followersów na Instagramie. Zadebiutowała na gali High League 2 i trzeba przyznać, że nie był to debiut do końca udany – „Fagata” została szybko znokautowana przez Lexy Chaplin (1-1, 1 KO). MMA trenuje od kilku miesięcy pod okiem słynnego Przemysława Szyszki z Uniq Fight Clubu. Ma 163 cm wzrostu.

Dla „Mony” będzie to debiut w mieszanych sztukach walki. 20-latka znana jest jako członkini drugiej edycji Teamu X. Podczas konferencji Fame MMA 14 nie wypadła najlepiej, co może negatywnie wpłynąć na jej pewność siebie w oktagonie. Będzie miała jednak sporą przewagę warunków fizycznych nad swoją rywalką – ma ponad 170 cm wzrostu. Sporty walki trenuje od kilku tygodni z Norbertem Daszkiewiczem.

Pojedynek „Fagaty” z „Moną” z pewnością jest wyczekiwany przez liczne grono ich fanek i fanów. Faworytką tego starcia wydaje się „Fagata”, która ma już za sobą oficjalny występ w klatce. Jej rywalka będzie chciała wykorzystać swoją przewagę wzrostu i zasięgu, jednak wydaje się, że może to być za mało, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej nie miała wiele do czynienia ze sportami walki. Tym samym, typuję wygraną Agaty Fąk.

 • Nasz typ: Fagata wygra – kurs 1,40

Krycha- Wiewiór – typy bukmacherskie

event background
 • krycha-glowka
  Krycha
  KURS:3,00
 • Wiewiór
  Wiewiór
  KURS:1,30

Hitowo zapowiadające się walka o pas Fame MMA w kategorii półśredniej. Obydwaj zawodnicy wyróżniają się bardzo dobrymi rekordami i śmiało można ich nazwać gwiazdami tej federacji.

Maksymilian Wiewiórka to aktualny posiadacz pasa mistrzowskiego. Wrocławianin zadebiutował na pierwszej gali Fame MMA, przegrywając ze znacznie większym i starszym strongmanem Michałem Handke (1-0, 1 KO). Pozostawił jednak po sobie bardzo dobre wrażenie. Swoje cztery kolejne pojedynki wygrał – dwukrotnie pokonał Kamila Hassana (1-2, 1 KO), wygrał z Amadeuszem Roślikiem (3-3, 2 KO) w walce kickbokserskiej i wypunktował Adriana Polańskiego (4-3, 1 KO) w pojedynku o tytuł. „Wiewiór” ma 24 lata i 177 cm wzrostu

Dla „Krychy” będzie to pierwsze podejście do zdobycia pasa. Na chwilę obecną legitymuje się znakomitym rekordem 5-1 (3 KO). Wygrywał m. in. Patrykiem „Mortalciem” Baranem (1-1, 1 Sub), Aleksandrem „Saszą” Muzheiko (0-1) i Maciejem „Szewcem” Szewczykiem (0-3). Znany jest z nieprzeciętnych  umiejętności zapaśniczych i dużej wytrzymałości na ciosy. Ma 28 lat, 183 cm wzrostu i 188 cm zasięgu.

Bukmacherzy zdecydowanie większe szanse na wygraną dają „Wiewiórowi”, co biorąc pod uwagę fakt, że jest związany z MMA od wielu lat nie powinno być dużym zaskoczeniem. Należy spodziewać się, że 24-latek będzie dążył do dominacji w parterze i wygranej na punkty. Wydaje się jednak, że kursy na wygraną jego rywala zostały wyraźnie niedoszacowane. „Krycha” to w końcu zawodnik naprawdę solidny, który może szukać swoich szans w stójce i zapasach. Skorzystam więc z zakładu na jego wygraną.

 • Nasz typ: wygrana Krychy – kurs 3,00

Fit Lovers – AJ – typy bukmacherskie

event background
 • fit-lovers-glowka
  Fit Lovers
  KURS:2,10
 • Adam Josef
  AJ
  KURS:1,60

Pojedynek w K-1 z późnym zastępstwem – w miejsce Roberta Karasia na kilka dni przed galą powołano Mateusza Janusza.

Mateusz Janusz popularność zyskał za sprawą działalności na YouTubie, gdzie wraz ze swoją partnerką Pamelą Stefanowicz prowadzą kanał „Fit Lovers”. Dzięki rozpoznawalności trafili do TVN-owskiego programu „Ameryka Express”. 30-latek miał już okazję zadebiutować w MMA – na listopadowej gali Fame MMA 12 przegrał na punkty z Kacprem Błońskim (3-0, 1 Sub). Walka stała na wysokim poziomie, a trenerowi personalnemu, po udanej pierwszej rundzie, zabrakło kondycji, by rozstrzygnąć ją na swoją korzyść. „Mattmeknife” Ma 176 cm wzrostu.

Jego rywal, Adam Josef, waży ponad 90 kg. „AJ” pierwsze rozmowy ws. debiutu w MMA miał już w 2019 roku, jednak ostatecznie na swój pierwszy występ przyszło mu poczekać znacznie dłużej. Urodził się w USA, jednak obecnie mieszka w Gdyni. Na co dzień prowadzi kanał na platformie YouTube, gdzie publikuje filmiki na temat fitnessu. Wystąpił również w polskiej edycji programu „Ninja Warrior. Jak sam twierdzi, nie ma doświadczenia w MMA. Ma 29 lat i 191 cm wzrostu

Chociaż doświadczenie w sportach walki przemawiać będzie w tym pojedynku na korzyść Mateusza Janusza, spodziewam się, że znacznie wyższy i cięższy „AJ” będzie w stanie rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Gdynianin jest wyjątkowo sprawny fizycznie i należy spodziewać się, że będzie w stanie wykorzystać przewagę siły nad swoim rywalem. Najprawdopodobniej będzie potrzebował do tego decyzji sędziów.

 • Nasz typ: wygrana AJ’a – kurs 1,75

Alanik – Muran – typy bukmacherskie

event background
 • Alan Kwieciński
  Alanik
  KURS:1,42
 • Muran
  Muran
  KURS:2,50

Kolejne wyczekiwane starcie, tym razem z udziałem zawodników, którzy delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą. W tle konflikt o złe traktowanie zwierząt.

„Alanik” to pełnoprawny sportowiec, który ma na koncie dużą liczbę występów w sportach walki, w szczególności w K-1. Będzie to dla niego już trzecia walka w tym roku – w lutym przegrał z niebezpiecznym DenisemBad Boy’em” Załęckim, a następnie w walce dwóch na jednego nie dał szans Jakubowi Lasikowi i Rafałowi Pazikowi. Obydwa te pojedynki odbyły się na zasadach K-1. 30-latek ma 181 cm wzrostu i 183 cm zasięgu.

„Muran” to postać kontrowersyjna – wraz ze swoim ojcem co rusz wdają się w konflikty z kolejnymi uczestnikami freakowych gal. Wrocławianin zadebiutował na gali Fame MMA 10 porażką z mocnym Arkadiuszem Tańculą (5-1, 2 KO). Po tym, wziął się ostro do roboty – zaangażował się w treningi i stoczył trzy wygrane pojedynki w formule MMA w ciągu dwóch miesięcy. Po raz ostatni widzieliśmy go w akcji w lutym podczas gali Prime MMA. Przegrał wówczas pojedynek bokserski z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. Ma 28 lat, 179 cm wzrostu i 176 cm zasięgu

Wyraźnie lepsze notowania u bukmacherów ma Alan Kwieciński. Gwiazdor „Warsaw Shore” jest zawodnikiem znacznie bardziej doświadczonym, a do tego ma lepsze warunki fizyczne od swojego rywala. Należy spodziewać się, że będzie regularnie punktować „Murana” w stójce, jednak o nokaut może być niezwykle trudno. Młodszy z klanu Murańskich słynie w końcu z twardej szczęki i dużej odporności na ciosy. Typuję więc wygraną „Alanika” na punkty.

 • Nasz typ: wygrana Alanika – kurs 1,42

Hejter – Malczyński – typy bukmacherskie

event background
 • Hejter
  Hejter
  KURS:6,50
 • Dawid Malczyński
  Dawid Malczyński
  KURS:1,06

Starcie dwóch doświadczonych fighterów, którzy mieli okazję wystąpić podczas poprzedniej gali Fame MMA. Ich pojedynki nie trwały jednak długo i jasne jest, że do tej walki podejdą w dobrej formie fizycznej.

Dawid Malczyński to były mistrz Fame MMA w kategorii półśredniej. Wraz z bratem od kilku lat ostro trenują sporty walki i swego czasu odnosili spore sukcesy w barwach tej federacji. Sam „Bocian” legitymuje się bardzo dobrym rekordem 5-2 (1 KO, 1 Sub). W swoim ostatnim pojedynku nie dał szans Pawłowi „Ponczkowi” Sikorze (1-1), poddając go w 1. rundzie efektownym duszeniem trójkątnym. Wrocławianin wyróżnia się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – mierzy 190 cm. Ma 24 lata.

Ostatnia walka „Hejtera” została uznana za nieodbytą, po tym jak 26-latek przypadkowo trafił palcem w oko swojego przeciwnika, Rafała „Takefuna” Górniaka (0-0, 1 NC). W formule MMA legitymuje się rekordem 2 zwycięstw i 2 porażek. Jest autorem najszybszego nokautu w historii polskich freak fightów – potrzebował zaledwie 6. sekund na posłanie na deski Marcina „Rafoniksa” Krasuckiego (1-3). Wywodzi się judo, które trenował przez 6 lat. Ma 184 cm wzrostu i zasięg wynoszący 193 cm.

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanym faworytem tego starcia jest Dawid Malczyński. Popularny youtuber w ostatnich miesiącach bardzo ostro zaangażował się w treningi fizyczne i mentalne, czego efekty można było zobaczyć w starciu z „Ponczkiem”. Należy się spodziewać, że nie będzie miał większych problemów z pokonaniem „Hejtera”. Obstawiam, że wygra przed czasem, prawdopodobnie w 1. rundzie.

 • Nasz typ: wygrana Dawida Malczyńskiego – kurs 1,06

Wiki – Lala Laluna – typy bukmacherskie

event background
 • Wiki
  KURS:3,30
 • Lala Laluna
  Lala Laluna
  KURS:1,25

Kartę walk Fame MMA 14 otwiera pojedynek dwóch debiutantek, których dzieli przepaść, jeśli chodzi o wiek. Na tym jednak różnice między obydwiema paniami się nie kończą.

Katarzyna Alexander rozpoznawalność zyskała za sprawą udziału w popularnej serii „Królowe życia”. Podczas przygotowań do walki zrzuciła 12 kilogramów i planuje zrzucić kolejne 5 kilo. Jak sama twierdzi, w przeszłości wielokrotnie walczyła na ulicy. Ma na koncie również 12 medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. W październiku nawiązała współpracę z grupą menedżerską Artnox Fight Sports. Ma 39 lat.

Wiktoria Jaroniewska trafiła do karty walk na kilka dni przed galą, w zastępstwo kontuzjowanej Klaudii Kołodziejczyk. Szczypiornistka i zawodniczka 1-ligowego zespołu UKS Dziewiątka Legnica z powodzeniem realizuje się również jako specjalistka od zdrowego żywienia na swoim blogu. Jej konto na Instagramie śledzi obecnie blisko 200 tysięcy osób, a na Tik Toku – około 750 tysięcy. Do swojego debiutu w mieszanych sztukach walki przygotowuje się od niedawna. Trenuje u Gracjana Misia. 21-latka ma 174 cm wzrostu, a przy tym waży ok. 60 kg.

Bukmacherzy zdecydowaną faworytkę tego pojedynku widzą w gwieździe programu „Królowe Życia”. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że do swojego debiutu przygotowuje się od około roku i z tego co wiadomo, znakomicie radzi sobie sobie na treningach. Mimo iż jej rywalka jest profesjonalną sportsmenką, a do tego jest znacznie młodsza, wydaje się, że ciężko będzie jej stawić opór lepiej przygotowanej „Lali Lalunie”. Dlatego też, obstawiam, że miesiące przygotowań zaprocentują i że pojedynek ten zostanie rozstrzygnięty na korzyść Katarzyny Alexander.

 • Nasz typ: wygrana Lali Laliny – kurs 1,25

Fame MMA 14 – karta walk

W line-upie gali Fame MMA 14 znalazło się miejsce dla 9 pojedynków, w tym dla jednej walki o pas, dwóch co-main eventów i oczywiście walki wieczoru, w której zobaczymy Tomasza „Gimpera” Działowego i Mateusza „Trombę” Trąbkę.

 • Main event catchweight -81 kg: Tomasz „Gimper” Działowy (0-0) – Mateusz „Tromba” Trąbka (0-0)
 • Co-main event: Sergiusz „Nitro” Górski (0-0) – Marcin „Xayoo” Majkut (0-0)
 • Co-main event: Agata „Fagata” Fąk (0-1) – Monika „Mona” Kociołek (0-0)
 • Pojedynek w rzymskiej klatce, 1 runda w boksie, 2 i 3 w MMA: Norman „Stormin’” Parke (29-7-1 1 NC, 5 KO, 12 Sub) – Piotr „Szeli” Szeliga (2-1, 2 KO)
 • Pojedynek o mistrzostwo Fame MMA w dywizji półśredniej: Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (3-1) – Krystian „Krycha” Wilczak (5-1, 3 KO)
 • Pojedynek w kategorii półśredniej: Mariusz „Hejter” Słoński (0-0) – Dawid „Bocian” Malczyński (5-2, 1 KO, 1 Sub)
 • Pojedynek K-1 w małych rękawicach: Robert Karaś (0-0) – Adam „AJ” Josef (0-0)
 • Pojedynek w catch Weight -96 kg: Alan „Alanik” Kwieciński (2-4, 1 KO, 1 Sub) – Mateusz „Muran” Murański (3-1, 1 KO)
 • Pojedynek kobiet w MMA: Klaudia „Sheeya” Kołodziejczyk (0-0) – Katarzyna „Lala Laluna” Alexander (0-0)

Fame MMA 14 PPV – gdzie oglądać?

Transmisja z gali Fame MMA 14 dostępna będzie po wykupieniu dostępu w systemie pay-per-view na stronie FAMEMMA.TV. Koszt to 27,99 zł.

Fame MMA obstawiać można wyłącznie u bukmachera Betclic

Fame MMA 14 odbędzie się 14 maja 2022 roku w Tauron Arenie w Krakowie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close