• typy
 • KSW 77 – kursy bukmacherskie

KSW 77 – kursy bukmacherskie

event background

KSW 77 odbędzie się 17 grudnia 2022 roku w Gliwicach. W artykule znajdziesz najwyższe kursy, profesjonalne typy naszego eksperta oraz promocje specjalne na pojedynki.

KSW kursy bukmacherskie (17.12.22)

Poniżej prezentujemy najwyższe kursy bukmacherskie na galę KSW 77:

Zawodnik 1KursKursZawodnik 2
Michał Domin
2.28 Fortuna
1.65 STS
Patryk Likus
Shamad Erzanukaev
1.90 Fortuna
1.90 Fortuna
Carl McNally
Patryk Kaczmarczyk
1.45 STS
2.87 Fortuna
Pascal Hintzen
Andrzej Grzebyk
1.60 STS
2.41 Fortuna
Emil Meek
Bohdan Gnidko
1.67 STS
2.20 Fortuna
Mădălin Pîrvulescu
Yan Liasse
1.55 STS
2.51 Fortuna
Adrian Gralak
Daniel Rutkowski
1.90 Fortuna
1.90 Fortuna
Lom-Ali Eskijew
Ibragim Czuzigajew
1.42 STS
2.96 Fortuna
Ivan Erslan
Sebastian Przybysz
1.47 Fortuna
2.85 STS
Jakub Wikłacz
Mamed Khalidov
1.70 Fortuna
2.25 STS
Mariusz Pudzianowski
Kursy sprawdzone 29.11.2022 r. godz. 13:30

Najwyższy kurs na faworyta walki wieczoru – Mameda Khalidova to 1.70 w Fortunie. Faworytami swoich walk są również m.in. Ibragim Czuzigajew – kurs 1.42 w STS, Sebastian Przybysz – 1.47 w Fortunie, czy Andrzej Grzebyk – kurs 1.60 także w STS.

Obstawiaj KSW 77 bez ryzyka w Fortunie i zgarnij ponad 1000 PLN

Fortuna to zdecydowanie najlepsza opcja do postawienia kuponu AKO na KSW 77. Po rejestracji z naszym kodem promocyjnym będziecie mogli wykorzystać zakład bez ryzyka do 600 PLN! Oznacza to, że jeśli skorzystacie z naszego gotowego kuponu ze stawką 600 zł to albo wygracie prawie 2400 zł, albo dostaniecie zwrot, który będziecie mogli od razu wypłacić na konto bankowe. Ryzyko jest więc zerowe.

Kupon bez ryzyka na KSW 77
Bukmacher
 • Khalidov wygra
  Khalidov – Pudzianowski
  1.70
 • Czuzigajew wygra
  Czuzigajew – Erslan
  1.40
 • Rutkowski wygra
  Rutkowski – Lom-Ali Eskijew
  1.90
Kurs całkowity 4,52
Stawka 600 PLN
Potencjalna wygrana 2 387,62 PLN


Obstawiaj KSW bez ryzyka

Stawka naszego zakładu to 600 złotych, ponieważ w przypadku przegranej zapewnia ona maksymalny zwrot 600 PLN (bukmacher Fortuna przy zwrocie oddaje podatek). Pamiętaj, że otrzymany zwrot możesz od razu wypłacić, a więc nie musisz martwić się żadnym obrotem.

KSW 77 – typy bukmacherskie

Przechodzimy teraz do analizy naszych typów z powyższego kuponu. Tą kwestią zajął się nasz wieloletni ekspert – Piotr Momot.

Pudzianowski – Khalidov – typy bukmacherskie

event background

Federacja KSW próbuje odpierać ataki organizacji MMA zajmujących się freak fightami i szuka zestawień, które będą w stanie rozpalić wyobraźnię kibiców. Pojedynek byłego mistrza świata strongmanów z byłym czempionem KSW w wadze średniej to jeden z takich pojedynków. W tym przypadku nie chodzi o sport, ale o zasięgi, widowisko, sprzedaż biletów oraz płatnych subskrypcji telewizyjnych. Czy były strongman nawet po dekadzie treningów będzie w stanie sprawić problemy jednemu z najbardziej utalentowanych zawodników, którzy kiedykolwiek wchodzili do klatki KSW? Wydaje się, że jest to nierealne, ale skoro „Pudzian” znokautował w efektownym stylu Michała Materlę, to nie można odbierać mu szans na sprawienie niespodzianki.

Kariera Mariusza Pudzianowskiego zabrnęła w bardzo ciekawe miejsce. Po sportowej weryfikacji w czołówce wagi ciężkiej, były strongman ponownie zaczął toczyć pojedynki, które nie przybliżają go do walki o mistrzowski pas, jednak mówi się o nich bardzo dużo. W ubiegłym roku wygrał przed czasem z Łukaszem Jurkowskim, zaś w maju znokautował Michała Materlę.

W międzyczasie pokonał także Erko Juna czy Serigne Dię znanego jako „Bombardier”. Łącznie „Pudzian” stoczył 24 zawodowe walki, z których wygrał 17. Chociaż już kilka lat temu wysyłano go na sportową emeryturę, to on wciąż nie traci pasji do treningów i nie zamierza zawieszać rękawic na kołku. Jego styl oparty jest na nadludzkiej sile fizycznej, wielkim sercu do walki i mocnych uderzeniach w stójce z prawej ręki. Sportowo Pudzianowski od dłuższego czasu znajduje się w tym samym miejscu, jednak jego doświadczenie pozwala mu coraz lepiej korzystać z naturalnych oraz wypracowanych atutów.

Khalidov z pewnością nie popełni błędu Michała Materli, który odrzucił taktykę i chciał się po prostu bić. Mamed będzie w klatce bardziej rozsądny. On będzie starał się oszukać Mariusza, zamiast próbować zatrzymać na siłę ten rozpędzony pociąg. Ma większe umiejętności i to on jest faworytem tej walki

Artur Mazur, dziennikarz WP

Mamed Khalidov przegrał cztery z ostatnich pięciu walk, jednak poziom jego rywali w tym okresie jest odwrotnie proporcjonalny do trudności przeciwników, z którymi mierzył się Pudzianowski. 42-latek sprawdzał się po dwa razy z Tomaszem Narkunem i Scottem Askhamem oraz podjął próbę zatrzymania rozpędzonego Roberto Soldica. Łącznie stoczył do tej pory 43 walki, z których wygrał 35.

Kursy na ten pojedynek są wyrównane z dwóch powodów – jeden z nich to zaawansowany wiek oraz kiepska seria walk Khalidova, zaś drugi to niespodziewane, błyskawiczne zwycięstwo Pudzianowskiego z Materlą. Czy faktycznie „Pudzian” może powtórzyć swój wyczyn i znokautować kolejną legendę KSW? Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. Siłowo ma oczywiście argumenty, żeby to zrobić, jednak Khalidov tym razem powinien być dobrze przygotowany, a to oznacza, że tylko kataklizm może powstrzymać go przed wygraną. Tempo walki nie będzie zbyt wysokie, więc zawodnik z Olsztyna nie będzie musiał martwić się o kondycję. Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech rund, co także wpływa pozytywnie na szanse Khalidova, który z wiekiem traci swoje atuty na dłuższych dystansach.

Mamed jest zawodnikiem niezwykle kreatywnym, który z każdej pozycji szuka sposobu na zakończenia walki przed czasem. Po jego stronie jest też wszechstronność, potrafi walczyć z kontry, posiada świetną pracę nóg i kontroluje tempo pojedynku. Khalidov w tej walce będzie walczył rozsądnie, nie pójdzie na wymianę ciosów, ponieważ wie, że może to się dla niego skończyć źle, ale będzie punktował i układał ten pojedynek pod siebie, a ma do tego wszystkie potrzebne argumenty.

Albert Ozimkowski, zawodnik KSW

Mariusz Pudzianowski przed tą walką ma jeszcze jeden duży problem. Jego sztab trenerski nie chciał przygotowywać go do tego pojedynku, ponieważ szkoleniowcy „Pudziana” są blisko związany z Khalidovem. W tej sytuacji całe przygotowania byłego strongmana oraz taktykę na ten pojedynek, zostały wywrócone do góry nogami. W pojedynku dwóch legend KSW niemal wszystkie atuty wydają się być po stronie Khalidovem. Pudzianowski jest większy fizycznie i wygrał kilka ostatnich pojedynków, ale na tym jego argumenty się kończą.

Dla Khalidova może nie być lepszej okazji, żeby zwycięsko pożegnać się z kibicami i zakończyć karierę w efektownym stylu. Pudzianowski nie będzie rywalem, który łatwo się podda, ale jego szanse na triumf w tym starciu są nieduże. Khalidov wygra, jednak prawdopodobnie będzie zmuszony do przewalczenia pełnego dystansu. Jeśli zwycięży przed czasem, to raczej w drugiej połowie walki, kiedy złapie zmęczonego rywala w jedną ze swoich parterowych pułapek.

Czuzigajew – Erslan – typy

event background

Do tej walki początkowo miało dojść w październiku, jednak ostatecznie rywalizacja o mistrzowski pas KSW wagi półciężkiej odbędzie się w połowie grudnia. Zmiana terminu była wymuszona przez sprawy pozasportowe – walczący pod turecką flagą Rosjanin miał problemy z dostaniem się na terytorium Polski. W drugim podejściu do organizacji tego starcia wszystko powinno być już w porządku.

Czuzigajew rozpoczął swoją przygodę w KSW od mocnego uderzenia. Wygrał z Tomaszem Narkunem, odebrał mu tytuł w kategorii do 93 kilogramów i zakończył mistrzowski czas najdłużej panującego czempiona w Konfrontacji Sztuk Walki. Chorwat na galach polskiej federacji występuje już czwarty kolejny rok i będzie to jego druga szansa na wywalczenie mistrzowskiego pasa.

Ibragim Czuzigajew stoczył 21 walk zawodowych walk, z których 16 wygrał. Jest bardzo silny fizycznie i jednocześnie wykazuje się dużą odpornością na uderzenia rywala. Zanim trafił do KSW był wyróżniającym się zawodnikiem federacji ACA, która po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji w Ukrainie dostarczyła do innych organizacji wiele wartościowych nazwisk. W styczniowym pojedynku z Tomaszem Narkunem potwierdziły się wszystkie atuty Czuzigajewa. Ma bardzo dobre zapasy, silną lewą ręką i bardzo dobrą kondycję. Walczy w dość jednostajnym, ale dosyć szybkim jak na tę kategorię wagową tempie, a jego ciągła presja wysysa energię z rywali. Po ponad półrocznym odpoczynku wraca do klatki, a jeśli wygra, to pewnie na początku przyszłego roku dojdzie do jego rewanżu z Narkunem.

Ivan Erslan od swojego debiutu w KSW zaliczany jest do czołówki wagi półciężkiej. Szybko przystąpił do walki o pas, jednak został uduszony w drugiej rundzie przez Narkuna. Od porażki z „Żyrafą” zawodnik z Bałkanów zaliczył serię trzech wygranych w pierwszej rundzie i zapracował na drugie podejście do pojedynku o tytuł. Chorwat stoczył 13 profesjonalnych pojedynków, z których przegrał tylko jeden. Aż 9 walk zakończył przed czasem, co dobrze oddaje jego charakterystykę. Jego koronną płaszczyzną jest stójka, a sam Erslan jest bardzo silny fizycznie. Potrafi płynnie składać kombinacje, ma dobry lewy prosty i skutecznie broni się przed obaleniami. Jest jednak zawodnikiem mniej kompletnym od swojego rywala i bardziej jednowymiarowym.

Układ sił w tym pojedynku oraz jego przebieg nie powinny być zaskakujące. Preferujący walkę w stójce Erslan będzie robił wszystko, żeby wybronić sprowadzenia do parteru, gdzie jego szanse na wygraną mocno maleją. Chorwat będzie mógł się jednak zacząć poważnie martwić, jeśli przy wymianie ciosów w stójce, także nie będzie mógł osiągnąć przewagi, a taki scenariusz nie jest wykluczony. Czuzigajew nie jest zawodnikiem zjawiskowym, jednak niemal w każdej płaszczyźnie jest bardzo dobry. Jeśli w debiucie nie pokazał wszystkiego, to największa polska federacja może mieć w tym przedziale wagowym nowego dominatora.

Czuzigajew zdetronizował najdłużej panującego mistrza KSW i jego licznik obron mistrzowskiego tytułu nie powinien zakończyć się na pierwszym występie. Jest zawodnikiem wszechstronnym, silnym fizycznie i chociaż momentami jego ruchy wydają się wolne oraz przewidywalne, to jednak bardzo trudno wygrywać z nim rundy. Szansą Erslana są pierwsze minuty, w których jego ciosy powinny ważyć najwięcej. Z każdą upływającą minutą przewaga panującego czempiona powinna rosnąć. To powinna być ciekawa walka, w której warto postawić na wygraną bardziej wszechstronnego Czuzigajewa.

Rutkowski – Eskijew – typy

event background

Kolejny pojedynek, który planowo miał się odbyć trochę wcześniej. Przymiarki do walki na szczycie wagi piórkowej federacji KSW czyniono w sierpniu. Ostatecznie ten ciekawie zapowiadający się pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji gali zamykającej 2023 rok. Zwycięzca ma duże szanse, żeby w kolejnym występie otrzymać szansę walki o pas, tym bardziej, że aktualny czempion Salahdine Parnasse na stałe może przenieść się do wyższej dywizji.

Daniel Rutkowski ma na swoim koncie 17 zawodowych walk, z których wygrał 14 – 7 razy wygrywał przez nokaut, zaliczył 1 poddanie i 6-krotnie pokonywał swoich przeciwników na pełnym dystansie. 33-latek z Radomia poniósł również 3 porażki, a jedna z nich miała miejsce w marcu przeciwko Parnassowi. W ostatnim występie pokonał na punkty Reginaldo Vieirę, a niedawno stoczył także walkę w formule bokserskiej na gali freakfightowej. Rutkowski jest zawodnikiem, który stale się rozwija i skutecznie łączy najlepsze zapaśnicze techniki z coraz lepszą stójką.

Lom-Ali Eskijew ma większe doświadczenie od Polaka. Stoczył do tej pory 25 zawodowych walk, z których wygrał 20. Po raz ostatni przegrał ponad trzy lata temu, a aktualnie ma serię pięciu kolejnych zwycięstw. Zawodnik urodzony w Rosji, a trenujący w Niemczech dwukrotnie wygrywał już na galach KSW. Ostatnią walkę stoczył we wrześniu. 30-latek przed podpisaniem kontraktu z KSW występował m.in. na galach ACB i Fair FC.

Style obu zawodników są podobne – obaj dobrze czują się w parterze i można spodziewać się wielu zapaśniczych prób z każdej ze stron. Wydaje się, że w stójce przewagę ma Rutkowski, który podczas swojej bokserskiej przygody bardzo się w tej płaszczyźnie rozwinął oraz wzmocnił pojedynczy cios. Co ważne, podczas przygotowań do walk pięściarskich, radomianin nie zaniedbywał zajęć na macie i cały czas pozostawał w formie. Eskijew również dysponuje dobrą bokserską techniką, ale nie posiada tak mocnego uderzenia oraz tak dużej pewności przy wchodzeniu w wymiany. Nie ma wątpliwości, że w tym starciu trudno jednoznacznie wskazać faworyta, jednak sumując wszystkie płaszczyzny i umiejętności zawodników, warto postawić na wygraną Polaka.

Z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać w tym pojedynku pełen dystans. Żaden z zawodników nie jest królem nokautu, a ich umiejętności parterowe są zbliżone. Silniejszy fizycznie oraz bardziej swobodny w stójce jest Rutkowski, ale pojedynek z tak mocnym zapaśniczo rywalem z pewnością będzie dużym testem pod kątem sportowym i wydolnościowym. Eskijew będzie trudnym rywalem, ale umiejętności oraz lepszy rytm startowy powinny zaprocentować na korzyść Rutkowskiego, który prawdopodobnie rozstrzygnie ten pojedynek na punkty.

KSW 77 – karta walk

Oto pełna karta walk na KSW 77 z uwzględnieniem kolejności oraz zbliżonych godzin pojedynków:

M. Pudzianowski
khalidov-glowka
M. Khalidov
17.12 23:30
Sebastian Przybysz
S. Przybysz
Jakub Wikłacz
J. Wikłacz
17.12 23:00
Ibragim Czuzigajew kursy
I. Czuzigajew
Ivan Erslan
I. Erslan
17.12 22:30
Daniel Rutkowski
D. Rutkowski
Eskijew - typy bukmacherskie
L.A. Eskijew
17.12 22:15
Andrzej Grzebyk
A. Grzebyk
Emil Meek
E. Meek
17.12 21:30
Bohdan Gnidko
B. Gnidko
Madalin Pirvulescu
M. Pirvulescu
17.12 21:45
Yann Liasse
Y. Liasse
Adrian Gralak kursy
A. Gralak
17.12 22:00
Patryk Kaczmarczyk
P. Kaczmarczyk
Pascal Hintzen
P. Hintzen
17.12 21:15
Shamad Erzanukaev
S. Erzanukaev
Carl McNally
C. McNally
17.12 20:00
Michał Domin - kursy bukmacherskie
M. Domin
Patryk Likus
P. Likus
17.12 19:00

Gdzie obstawiać KSW 77?

Wybierając bukmachera do obstawiania gal KSW trzeba zwrócić uwagę na szerokość rynków, promocje specjalne oraz szybkość pojawiania się kursów. Poniżej przedstawiamy najlepszych bukmacherów do obstawiania KSW 77.

Fortuna

Nasze analizy dotyczące zakładów bukmacherskich na MMA pokazały, że Fortuna pod względem KSW zapewnia świetną ofertę wydarzeń. Już na kilka tygodni przed galą mamy do dyspozycji aż 25 rynków. Pozwala to na śledzenie kursów i obstawienie w najkorzystniejszym momencie. Typować możemy:

 • Zwycięzcę walki
 • Sposób zakończenia walki
 • Sposób zwycięstwa zawodnika
 • Rundę, w której zakończy się walka
 • Rundę, w której wygra zawodnik
 • Powyżej/poniżej rund w walce

Do dyspozycji mamy również zakłady specjalne, których nie ma żaden inny bukmacher:

 • Walka wieczoru
 • Nokaut wieczoru
 • Poddanie wieczoru

Żaden z konkurencyjnych bukmacherów nie wystawia równie szybko tak rozbudowanej oferty i tak atrakcyjnych promocji. Ponadto jeśli nie masz jeszcze konta w Fortunie i założysz je z naszym kodem promocyjnym, to będziesz mógł skorzystać m.in. z cashbacku do 600 zł oraz bonusu bez depozytu w wysokości 20 zł. Cashback da ci gwarancję pełnego zwrotu w przypadku nietrafienia pierwszego zakładu. Z kolei bonus bez depozytu otrzymasz za samą rejestrację z kodem i będziesz mógł go wykorzystać na kolejne kupony na KSW.

Gdzie oglądać KSW 77?

Galę KSW 77 będzie można obejrzeć na żywo na platformie Viaplay. Koszt dostępu to 34 zł miesięcznie. Niestety żaden z bukmacherów nie posiada dostępu do streamingu na żywo.

KSW 77 odbędzie się 17 grudnia w hali Gliwice Arena o godzinie 19:00. Walką wieczoru będzie pojedynek: Mame Khalidov vs Mariusz Pudzianowski.

Gale KSW najkorzystniej jest obstawiać w forBET i Fortunie. Znajdziemy tam wysokie kursy, szeroką ofertę i świetne bonusy.

Wszystkie gale KSW transmitowane są na żywo w VIAPLAY.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close