• Porady
 • MMA zakłady bukmacherskie

MMA zakłady bukmacherskie

Przeczytaj nasz kompleksowy poradnik i dowiedz się wszystkiego na temat obstawiania MMA oraz freak-fightów. Wybraliśmy najlepszych bukmacherów i stworzyliśmy porady, które zwiększą twoją szansę na wygrane kupony.

MMA zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać?

Nasze analizy wykazały, że MMA najlepiej obstawiać w Fortunie. Bukmacher zapewnia wyłączną ofertę na Clout MMA i Prime MMA, a także świetne wygląda pod kątem UFC, czy KSW. Dobrą alternatywą jest STS.

Fortuna – najlepszy bukmacher do obstawiania MMA

Ocena Fortuna
5/5
Załóż konto w Fortunie
 • Wyłączna oferta
  High League, Prime MMA
 • Najlepsza oferta
  KSW, UFC
 • Transmisje
  UFC
 • Kursy
  Marża ok. 4.7%
 • Na jakie federacje Fortuna ma najlepszą ofertę?

  Fortuna to oficjalny partner czołowych polskich federacji MMA, takich jak KSW, High League i Prime Show MMA. Wiąże się to z licznymi promocjami dla nowych i stałych graczy, bardzo szeroką ofertą, a także, jak w przypadku HL i Prime, wyłącznością na oferty kursowe.

 • Co można obstawiać w Fortunie?

  Żaden z polskich bukmacherów online nie posiada tak rozbudowanej oferty rynków na MMA co Fortuna. Znajdziemy u niego na ogół ponad 30 różnych rynków na gale takich federacji jak KSW, UFC czy High League. Dodatkowo dostępny jest Betbuilder na gale UFC, co zdecydowanie wyróżnia Fortunę na tle konkurencji.

 • Jak oglądać UFC za darmo w Fortunie?

  Fortuna jest obok Superbet i STS jedynym polskim bukmacherem oferującym transmisje z gal UFC. Żeby oglądać UFC i UFC Fight Night za darmo w Fortunie, wystarczą środki na koncie i kupon obstawiony w ciągu ostatniego tygodnia.

Fortuna to nasza pierwsza rekomendacja, jeśli chodzi o zakłady na MMA. Oferta tego bukmachera na tę dyscyplinę jest praktycznie kompletna – znajdziemy tu wysokie kursy (marże na poziomie 4,7%), największą liczbę rynków bukmacherskich na polskim rynku oraz szeroki wybór wydarzeń z różnych federacji, w tym również możliwość typowania zakładów specjalnych i walk jeszcze niepotwierdzonych. 

Fortuna MMA

Na tym jednak zalety MMA w Fortunie się nie kończą. Dużą zaletą są z pewnością funkcje dodatkowe, takie jak transmisje z gal UFC. Ponadto, bukmacher ten oferuje Betbuilder na pojedynki w ramach tej federacji, który pozwala łączyć na jednym kuponie, nawet po kilka zdarzeń z oferty na pojedynczą walkę. Na plus zaliczyć należy również graficzne porównania uczestników gal UFC wraz ze statystykami.

Walka Fortuna MMA

Wreszcie, Fortuna prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z największymi polskimi federacjami – KSW, High League i Prime Show MMA. Daje to sporo korzyści graczom, którzy dzięki temu zyskują możliwość skorzystania z promocji bukmacherskich na gale tych federacji.

Co więcej bukmacher posiada wyłączność na oferty kursowe na wydarzenia organizowane przez High League. Oznacza to, że pojedynki tej federacji możecie obstawiać wyłącznie w Fortunie, a zawsze aktualne kursy i typy na High League znajdziecie w naszym artykule.

Dodatkowo, jeśli nie masz jeszcze konta w Fortunie, to po rejestracji ze specjalnym kodem będziesz mógł rozpocząć obstawianie MMA za darmo i bez żadnego ryzyka! Taka opcja dostępna jest, dzięki aż trzem zakładom bez ryzyka oraz bonusowi bez depozytu, który otrzymasz po założeniu konta przez naszą stronę. Podkreślamy, że są to bonusy bez obrotu, czyli wygraną lub zwrot zawsze otrzymujesz w postaci gotówki!

Podsumowując, jeśli szukasz bukmachera z najlepszą ofertą na mieszane sztuki walki, zarówno w wydaniu w pełni profesjonalnym jak i freakowym, to Fortuna jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Oferta tej firmy jest kompletna i wyprzedza konkurencję o kilka prostych.

Obstawianie MMA w STS

Ocena STS
4.6/5
Typuj MMA w STS
 • Transmisje live
  UFC
 • Wysokie kursy
  Marża ok. 4.7%
 • Możliwość obstawiania
  Ok. 10 federacji
 • Jak oglądać UFC za darmo w STS TV?

  Żeby oglądać UFC w STS TV, wystarczy posiadać konto u tego bukmachera oraz zakład obstawiony w ciągu ostatnich 24 godzin.

 • Ile wynoszą marże na MMA w STS?

  Marże na pojedynki MMA w STS wynoszą ok. 4,7%, co przekłada się na jedne z najlepszych kursów spośród legalnych polskich bukmacherów online. Marże na zbliżonym poziomie oferuje jedynie Fortuna.

 • Jakie wydarzenia MMA można obstawiać w STS?

  STS ma jedną z najszerszych ofert wydarzeń ze świata MMA spośród polskich bukmacherów. Znajdziemy tu kursy zarówno gale topowych federacji (np. UFC, KSW, Bellator, ONE), jak i mniejszych marek (m. in. Oktagon, FEN, Superior FC, LFL).

Drugim polecanym przez nas bukmacherem z wyróżniającą się ofertą na MMA jest STS. Podobnie jak Fortuna, znajdziemy u niego wysokie kursy (marże na poziomie 4,7%) oraz po kilkanaście rynków na walki z najważniejszych gal.

STS MMA

Ponadto, w STS dostępne są transmisje z gal UFC, które można oglądać, jeśli obstawiło się kupon w ciągu ostatnich 24 godzin. Transmisje są w naprawdę dobrej jakości. Walki możemy śledzić w wersji desktopowej oraz aplikacji mobilnej (tryb pełnoekranowy). Warto podkreślić, że STS jest pod względem transmisji live jednym z liderów na rynku. Możecie oglądać tam nie tylko MMA, ale także masę innych dyscyplin od piłki nożnej, przez siatkówkę, czy koszykówkę aż właśnie do sportów walki.

Tym co najbardziej wyróżnia ofertę STS jest jednak bardzo duży wybór wydarzeń ze świata mieszanych sztuk walki, które można u niego obstawiać. Co prawda nie znajdziemy tu gal freakowych, co niektórzy uznają za wadę, jednak oferta na gale typowo sportowe jest bardzo szeroka i obejmuje również mniej znane u nas federacje, takie jak Superior FC czy LFL.

Federacje MMA - STS

Podsumowując, chociaż oferta STS na MMA dość wyraźnie ustępuje ofercie Fortuny i tak należy zaliczyć ją do ścisłej czołówki spośród polskich buków. Z pewnością warto się nią zainteresować, jeśli śledzimy i chcemy obstawiać gale spoza głównego nurtu. Dodatkowo, nowi gracze STS, którzy zarejestrują się z naszym kodem, mogą zdobyć m. in. zakład bez ryzyka, który mogą wykorzystać m. in. na zakłady na pojedynki z szerokiej oferty na MMA.

Zakłady bukmacherskie MMA – freakfighty

Poniżej, opisaliśmy oferty na zakłady na trzy największe federacje freakowe w kraju u legalnych bukmacherów online.

Fame MMA w Betclic

Zakłady na FAME MMA znajdziecie wyłącznie w Betclic. Kursy na zwycięzców pojedynków pojawiają się praktycznie natychmiast po ich ogłoszeniu i są regularnie aktualizowane. Na rynki poboczne trzeba jednak poczekać. W przypadku Fame MMA dynamika zmian kursów jest niespotykanie duża, a zawsze aktualne notowania wraz z typami znajdziesz w naszym artykule na Fame MMA. Oto zakłady, które można typować:

 • Zwycięzca walki,
 • Liczba rund poniżej/powyżej,
 • Metoda zwycięstwa walki,
 • Czy walka potrwa pełen dystans,
 • Ilość rozpoczętych rund,
 • Runda, w której zakończy się walka,
 • W której rundzie dany zawodnik wygra walkę,
 • Walka zakończy się w 1. minucie.

Bukmacher wystawia również w swojej ofercie zakłady specjalne na Fame MMA. Ponadto jako oficjalny bukmacher tej gali, od czasu do czasu wystawia oferty promocyjne na wydarzenia od tej federacji. Z kolei w mediach społecznościowych Betclic można natrafić na konkursy, w których wygrać można m. in. bilety na gale Fame MMA.

High League w Fortunie

Od początku swojego istnienia, High League prowadzi ścisłą współpracę z bukmacherem Fortuna, który posiada wyłączność na kursy. Klienci tego bukmachera mogą obstawiać m. in.

 • Zwycięzcę pojedynku,
 • Sposób zakończenia walki,
 • Koniec walki w 1./2./3. rundzie,
 • Liczba rund poniżej/powyżej,
 • Walka zakończy się na punkty/przed czasem,
 • Zawodnik wygra walkę w 1./2./3. rundzie,
 • Walka zakończy się w mniej niż 60 sekund.

W ofercie Fortuny nie brakuje również zakładów specjalnych, wśród których znalazły się m. in. zakłady łączone na zwycięzców poszczególnych walk, zakłady na zakończenie walk w określonym czasie czy na łączną liczbę sposobów zakończenia pojedynków w formie poniżej/powyżej.

Kursy na rynki poboczne i specjalne pojawiają się w ofertach bukmachera na 1-2 tygodnie przed galą, natomiast rynki na zwycięzców – tuż po ogłoszeniu walki. Fortuna przykłada bardzo dużą wagę do promocji na High Leauge. Są wśród nich między innymi boosty kursowe na zwycięzcę walki, skierowane do nowych graczy, którzy zarejestrują u niego konto przed galą.

Prime MMA w Fortunie

Kursy bukmacherskie na wszystkie dotychczasowe gale Prime MMA dostępne były wyłącznie w Fortunie i niewykluczone, że współpraca ta będzie kontynuowana.

Wśród dostępnych do obstawiania rynków znalazły się praktycznie te same zakłady, które znajdziemy w ofercie na High League. Nie brakuje również zakładów specjalnych i promocji skierowanych do graczy chcących zarejestrować konto w Fortunie. Kursy na pojedynki Prime MMA pojawiają się w Fortunie krótko po ich ogłoszeniu, najczęściej w dzień konferencji z uczestnikami gali.

Jak obstawiać zakłady na MMA – porady

Aby ułatwić wam wygrywanie kuponów na MMA, sporządziliśmy po jednej poradzie bukmacherskiej na obstawianie MMA w wersji klasycznej oraz freak fightowej

Klasyczne MMA: obstawiaj powyżej/poniżej liczby rund

Kursy bukmacherskie na zwycięzcę pojedynku MMA są często dość mało atrakcyjne, w szczególności, jeśli dane starcie ma zdecydowanego faworyta. Ciekawą alternatywą mogą w tym przypadku okazać się zakłady na liczbę rund, w szczególności w formie under/over. Pojedynki MMA z reguły zakontraktowane są na 3 rundy w przypadku standardowych walk i na 5 rund w przypadku pojedynków o tytuł.

Skorzystaliśmy z danych z fachowej strony BETMMA.TIPS, by zobrazować jak dochodowe może okazać się typowanie zakładów na rundy. W poniżej tabeli zamieściliśmy statystyki z pojedynków z gal topowych federacji z całego świata, poszeregowanych według rynków na poniżej/powyżej. Liczba walk dopisana do liczby rund odpowiada zakładom z kursami na poziomie najbliższym szansom 50-50.

LiniaLiczba walkPowyżej rundPoniżej rund
1.5 rundy325119431308
2.5 rundy435025391811
3.5 rundy266152114
4.5 rundy317158159
Dane z betmma.tips (stan na 28.03.2023 r.)

Na podstawie powyższej tabeli widać, że w przypadku większości rynków górują zakłady na opcji na powyżej – sytuacja taka ma miejsce w przypadku zakładów na linie 1,5, 2,5 i 3,5. Wyjątkiem od reguły jest linia U/O 4,5 rundy, w przypadku której obydwie opcje są na bardzo zbliżonym poziomie. Postanowiliśmy również sprawdzić, jak zakłady na poszczególne opcje przekładają się na kursy bukmacherskie.

RynekŚr. kursy na powyżejŚr. kursy na poniżej
1,5 rundy1.632.40
2,5 rundy1.732.24
3,5 rundy1.911.95
4,5 rundy2.042.40

Częstotliwość występowania poszczególnych opcji ma również przełożenie na uśrednione kursy, które są za każdy razem niższe w przypadku zakładów na overy. A jak sytuacja przedstawia się w przypadku zakładów wygranych?

RynekŚr. wygrane kursy na powyżejŚr. wygrane kursy na poniżej
1,5 rundy1.552.16
2,5 rundy1.652.06
3,5 rundy1.831.83
4,5 rundy1.951.79
Dane z betmma.tips (stan na 28.03.2023 r.)

W rynkach na niższe linie, tj. U/O 1,5 i 2,5, zdecydowanie lepiej wypadły wygrane kursy na undery, co nie powinno specjalnie dziwić, biorąc pod uwagę opisaną wcześniej częstotliwość występowania poszczególnych opcji oraz wysokość kursów ogółem. Z drugiej strony, w przypadku rund mistrzowskich, lepiej wypadły wygrane kursy na overy.

By oszacować rzeczywistą opłacalność poszczególnych opcji, należy sprawdzić, jak wyglądałby zysk za obstawienie poszczególnych opcji na zakładach pojedynczych (SOLO). Jako stawkę przyjęliśmy 10 PLN. Zysk podaliśmy jako brutto, bez odjęcia ustawowej wartości podatku, który wynosi w Polsce 12%.

RynekWygrana powyżejWygrane poniżej
1,5 rundy-1018,15 PLN (-3.1% straty)-1857,47 PLN (-5.7% straty)
2,5 rundy343,00 PLN (0.8% zysku)-3168,71 PLN (-7.3% straty)
3,5 rundy299,28 PLN (11.3% zysku)-441,18 PLN (-16.6% straty)
4,5 rundy139,54 PLN (4.4% zysku)-126,73 PLN (-4.0% straty)
Dane z betmma.tips (stan na 28.03.2023 r.) – stawki podawane brutto

W tym kluczowym zestawieniu zdecydowanie lepiej wypadły zakłady na opcję powyżej, która okazała się dochodowa w 3 z 4 przypadków, a dokładniej w opcjach over 2,5, 3,5 i 4,5. Największy zysk uzyskaliśmy w przypadku zakładów na powyżej 3,5 – zwrot w tym wypadku wyniósł aż 11,3%. Z kolei żaden z zakładów na under nie przyniósłby w końcowym rozrachunku profitu.

Obstawiaj zakłady na UFC
Zakłady bukmacherskie UFC
Zakłady bukmacherskie UFC
Czytam więcej

Freak-fighty: Obstawiaj koniec w 1. rundzie!

Freak fighty rządzą się nieco innymi prawami niż pełnowymiarowe gale MMA. Chociaż ich matchmakerzy dokładają wszelkich starań, żeby pojedynki były nie tylko ciekawe pod względem medialnym, ale i sportowym, często dysproporcje w umiejętnościach zawodników są duże, co wpływa na długość walk.

Doskonale widać to na przykładach pojedynków w najcięższych dywizji. Sprawdziliśmy statystyki wszystkich pojedynków toczonych w kategorii ciężkiej i superciężkiej trzech topowych polskich federacji freakowych – Fame MMA, High League i Prime Show MMA. Oto, czego się dowiedzieliśmy:

RundaLiczba zakończeńProcent zakończeń
1. runda2160,0%
2. runda411,4%
3. runda514.3%
Decyzja514,3%

Zdecydowanie najkorzystniej jest obstawiać w tym wypadku zakłady na zakończenie walki w 1. rundzie lub na poniżej 1,5 rundy. W przypadku kategorii ciężkiej i superciężkiej aż 60% pojedynków zostało zakończonych w 1. rundzie. Co najważniejsze, zakłady na tę opcję zapewniają zawsze znacznie wyższe kursy niż w przypadku zakładów na zwycięzcę walki lub nawet KO/TKO. Jest to szczególnie korzystna opcja, gdy pojedynek ma swojego zdecydowanego faworyta.

Inną ciekawą opcją na najcięższe dywizje we freakach jest obstawianie zakładów na zakończenie walki w ciągu pierwszej minuty pojedynku.

Kursy na ten rynek są z reguły bardzo wysokie. Mimo to, nie brakuje jednak zawodników, którzy stali się wręcz ekspertami od błyskawicznych porażek. Mowa przede wszystkim o legendarnym Marcinie „El Testosteronie” Najmanie, który ma na koncie aż 6 walk przegranych w ciągu mniej niż minuty. Inni ciężcy, którzy mają wysoki wskaźnik błyskawicznych porażek to m.in. Damian „Stifler” Zduńczyk (2 z 3 walk) i Patryk „Robalini” Śliwa (2 z 3).

MMA – rodzaje zakładów bukmacherskich

Wiecie już gdzie i jak obstawiać MMA. Aby uzupełnić waszą wiedzę opisaliśmy także wszystkie rynki, które znajdziecie w ofertach bukmacherów. Ta wiedza jest niezbędna, aby w pełni wykorzystywać ofertę bukmachera.

Dwudrogowy zakład na wynik pojedynku

W przypadku tego zakładu mogą być tylko dwie opcje – wygrana jednego lub drugiego zawodnika. W MMA co prawda zdarzają się od czasu do czasu remisy, jednak w takich okolicznościach z reguły zarządzana jest dodatkowa runda mająca wyłonić zwycięzcę. Mimo to, w wielu wypadkach remis jest rozliczany przez bukmacherów jako zwrot i odliczany od kuponu.

Trzydrogowy zakład na wynik walki (1×2)

Zakład na podobnych zasadach co opisany powyżej, z tą różnicą, że jest trzydrogowy, a więc poza wygraną danego zawodnika możemy również obstawić remis, który zazwyczaj wyceniany jest przez bukmacherów bardzo wysoko. Warto odnotować, że kursy na wygrane poszczególnych zawodników są w przypadku tego rynku również wyceniane nieco wyżej niż w przypadku zakładu dwudrogowego.

Sposób zakończenia walki

Rozwinięcie dwóch wcześniej opisanych rynków. W przypadku tego zakładu, poza wskazaniem rezultatu pojedynku, gracz ma również za zadanie wytypować sposób w jaki walka zostanie zakończona. Wśród dostępnych opcji są wygrana danego zawodnika na punkty, przez KO/TKO oraz przez poddanie.

Ile rund potrwa walka (Under/Over)

Czyli klasyczny zakład under/over, w którym gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować liczbę rund, określając czy walka potrwa mniej czy więcej niż ich liczba określona w zakładzie. Warto przy tym pamiętać, że walki w formule MMA trwają najczęściej 3 rundy, za wyjątkiem walk o pas mistrzowski, które z reguły ustalane są na 5 rund.

Kiedy zakończy się walka (która runda)

Rynek dla graczy na poziomie “ekspert”. Jako, że MMA jest dyscypliną w dużej mierze nieprzewidywalną, wskazanie rundy, w której zakończy się dany pojedynek jest z reguły niezwykle trudne i wymaga nie tylko ogromnej wiedzy na temat mieszanych sztuk walki, ale i często sporej dawki szczęścia. Niemniej, kursy na tego typu zakłady wyceniane są na ogół wysoko, dlatego też warto się nim zainteresować.

Walka zakończy się w ciągu 60 sekund

Kolejny wysoko opłacany rynek. Zakład ten na ogół wystawiany jest na niektóre zakłady na gale freakowe oraz pojedynki w najcięższej dywizji wagowej. Wbrew pozorom, dość często może okazać się dochodowy, w szczególności, gdy walczą ze sobą zawodnicy o sporych gabarytach i słabej kondycji, a także, gdy pomiędzy uczestnikami są duże dysproporcje umiejętności.

Zakłady łączone

Część bukmacherów, takich jak Fortuna czy STS, umożliwia również obstawianie zakładów łączonych, takich jak wygrana zawodnika i sposób zakończenia walki czy zawodnik wygra w 1./2./3./4./5. rundzie. Dzięki połączeniu dwóch zakładów, można uzyskać znacznie wyższe kursy niż za pojedynczy rynek.

Gdzie oglądać MMA?

Na koniec, warto dowiedzieć się, gdzie można oglądać największe i najważniejsze wydarzenia ze świata mieszanych sztuk walki. Pod lupę wzięliśmy nie tylko gale, które dostępne są w telewizji, ale również te, do których oglądania potrzebne jest wykupienie subskrypcji PPV.

UFC

Największa federacja MMA na świecie oferuje własną usługę streamingową UFC Fight Pass. W jej ramach, klienci zyskują dostęp do transmisji ze wszystkich gali UFC i UFC Fight NIght, a także dostęp do archiwalnych walk różnych federacji. Koszt usługi to 9,99 USD. Transmisje z gal UFC dostępne są również dla abonentów Polsat Box i Polsat Box GO, w ramach kanałów sportowych tej platformy.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać środków na drogie abonamenty, to transmisje z gal tej federacji dostępne są również w usługach streamingowych Fortuna TV i STS TV u dwóch największych polskich bukmacherów. By móc je oglądać, wystarczy spełnić warunki – w przypadku Fortuny to środki na koncie depozytowym i kupon obstawiony w ciągu ostatniego tygodnia. Z kolei STS wymaga obstawienia kuponu w ciągu ostatnich 24 godzin.

KSW

KSW to oczywiście największa federacja MMA, nie tylko w Polsce, ale I w Europie. Przez lata, oglądać mogli ją widzowie kanałów sportowych Polsatu, a także subskrybenci w ramach systemu Pay-Per-View. W 2022 roku sytuacja ta uległa jednak zmianie – prawa do transmisji przejęła skandynawska platforma streamingowa ViaPlay i to właśnie wyłącznie jej subskrybenci mogą oglądać gale KSW. Koszt dostępu to obecnie 55 PLN w standardowej opcji.

Warto dodać, że ViaPlay oferuje również streaming z gal federacji Levels Fight League (LFL) i Professional Fighters League (PFL). W barwach tej drugiej z powodzeniem występuje Polak, Marcin Held. 

FEN

Druga największa (profesjonalna) polska federacja MMA, obecnie współpracuje ze stacją Polsat. Transmisje z gal FEN można więc oglądać na antenach Polsat Sport i Super Polsat, a także w usłudze streamingowej Polsat Box GO. Warto dodać, że w przeszłości część wydarzeń firmowanych przez federację Pawła Jóźwiaka dostępne było do oglądania po wykupieniu dostępu PPV.

One Championship

Azjatycka marka uznawana jest za drugą największą federację MMA na świecie. Transmisje z niektórych gal One Championship dostępne są na antenach telewizji publicznej, a dokładniej TVP Sport. Streaming live z gal One dostępne są również w serwisie streamingowym SPORT.TVP.PL. 

Fame MMA

Największa freakowa federacja w Polsce oferuje dostęp PPV dla widzów, którzy wykupią dostęp na stronie FAMEMMA.TV. Subskrypcje, podobnie jak w przypadku największych konkurentów, zostały podzielone na plany Basic i Premium. Ich ceny wynosiły ostatnio odpowiednio 34,99 i 39,99 PLN.

Prime Show MMA

Federacja, której twarzą jest słynny Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, oferuje transmisje w systemie PPV, na stronie PRIMEMMATV. Ceny poszczególnych opcji dostępów są zbliżone do tych z Fame MMA i High League, a więc 34,99 PLN za pakiet podstawowy i 39,99 za opcję premium.

MMA zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej, w ramach podsumowania prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące obstawiania zakładów bukmacherskich na MMA:

Najlepszy bukmacherFortuna
Bukmacher UFCFortuna
Bukmacher KSWFortuna
Bukmacher Fame MMABetclic
Bukmacher Clout MMAFortuna
TransmisjeFortuna, STS

Zdecydowanie jest to Fortuna. Zarówno dotyczy to klasycznego MMA, jak i freak-fightów.

High League i Prime MMA możesz obstawiać tylko w Fortunie. Z kolei zakłady na Fame MMA znajdziesz wyłącznie w Betclic.

Tak, Fortuna, STS i Superbet zapewniają transmisje z gal UFC.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close