• Porady
 • Esport zakłady bukmacherskie

Esport zakłady bukmacherskie

Rozgrywki e-sportowe z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością na całym świecie. Trend ten można zauważyć również w naszym kraju. Niezależnie od tego jak nazwiemy tę dyscyplinę – czy będzie to e-sport, sport elektroniczny czy cybersport – rozgrywki tego typu polegają na graniu w sieciowe gry komputerowe.

Spis treści

Najlepszy bukmacher e-sportowy

Popularność sportu elektronicznego nie umknęła uwadze czołowych legalnych polskich bukmacherów. Przez dłuższy czas najprężniej działającymi markami na tym polu byli bukmacherzy LVBET oraz TOTALbet, jednak w ostatnim czasie reszta stawki zaczęła nadrabiać zaległości i niwelować straty do dotychczasowych liderów. W tym celu nie tylko rozwijają swoją ofertę zakładów bukmacherskich, ale również nawiązują współpracę z czołowymi graczami i organizacjami. Coraz powszechniejszym zjawiskiem stało się również udostępnianie streamów z najważniejszych wydarzeń esportowych z kraju i zagranicy

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej ofertom legalnych polskich bukmacherów na wydarzenia ze świata sportu elektronicznego Porównaliśmy ilość dostępnych dyscyplin, kursy na esport czy live streaming, tworząc tym samym ranking bukmacherów esportowych. Poniżej znajdziecie listę bukmacherów, którzy naszym zdaniem na chwilę obecną należą do ścisłej polskiej czołówki, jeśli chodzi o zakłady na tego typu wydarzenia

Ranking bukmacherów e-sport

BukmacherDyscypliny na e-sportyIlość wydarzeń i rynkówKursy (marże)Promocje na e-sportTransmisje liveZagraj
BetcrisLoL, DOTA, CS: GO, Star Craft II, King of Glory, Valorant, Fifa, PUBG, Rainbow 6, AoEImponująca liczba turniejów i meczów, zarówno przedmeczowych jak i live. Bardzo duża liczba zakładów.ok. 8%Bardzo regularne promocje na e-sport – freebetyDuża liczba transmisji
LVBETCS: GO, LoL, DoTA 2, Starcraft 2, Starcraft: Brood War, Overwatch, Rainbow Six, Hearthstone.Ogromna liczba wydarzeń i spora liczba rynków, w szczególności na CS: GO i LoL.Dość przeciętne marże na poziomie 8-9%.Częste promocje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi.Duża liczba wydarzeń i transmisji. Dość ograniczona liczba rynków.
STSCS: GO, LoL, DoTA 2, Starcraft 2, Starcraft: Brood War, Overwatch, Rainbow Six, Hearthstone, King of Glory, Valorant.Duża liczba wydarzeń i dyscyplin, jednak niezbyt duża ilość rynków.Dość przeciętne kursy przy marżach na poziomie 8-9%.Liczne i częste promocje, w tym gra bez ryzyka i konkursy rankingowe.Ogromna liczba wydarzeń, rynków i transmisji.
eWinnerCS:GO, LoL, DoTA 2, Starcraft 2, FIFA, NBA 2KDuża liczba wydarzeń i rynków zdarzeń. Przeciętna ilość dyscyplin.Atrakcyjne kursy. Niska marża na CS:GO na poziomie 5,5 %Stała promocja na grę bez podatku i okazjonalne promocje.Duża liczba wydarzeń. Brak transmisji live.
TOTALbetCS: GO, LoL, FIFA, DoTA 2, Starcraft 2, Overwatch, Rainbow Six, King of Glory.Wszystkie ważne wydarzenia esportowe z kraju i zagranicy. Duża liczba rynków na CS: GO.Kursy różnią się w zależności od dyscpliny – marże na poziomie 6-9%.Promocja „Gwarancja najwyższego kursu na esport” gwarantuje maksymalny kurs na każde spotkanie.Duża liczba wydarzeń do obstawiania na żywo i transmisje. Liczba rynków mogłaby być większa.
forBETCS: GO, LoL, FIFA, DoTA 2, Starcraft 2, Overwatch, Rainbow Six, Arena of Valor, King of Glory.Oferta obejmująca większe i mniejsze turnieje na wszystkie popularne gry. Ogromna ilość rynków.Atrakcyjne kursy przy marżach na poziomie 7,5%.Promocje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.Liczne wydarzenia i transmisje, na ogół z ogromną liczbą rynków.

Oferty wymienionych powyżej bukmacherów wyróżniają się na tle konkurencji. Pod względem dostępnych do obstawiania wydarzeń, a także liczby dostępnych rynków przewodzą bukmacherzy LVBET i forBET, przy czym pierwszemu z nich przyznaliśmy punkt więcej za znakomite zakłady na żywo. W przypadku kursów bezkonkurencyjny okazał się bukmacher PZBUK, a za nim uplasowali się bukmacherzy forBET i TOTALbet. Wreszcie, pod względem promocji równych sobie nie mieli bukmacherzy STS i LVBET, którzy nagradzają swoich najskuteczniejszych typerów esportowych atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi.

Zakłady bukmacherskie na e-sport

Przyjrzyjmy się bliżej ofertom esportowych u najpopularniejszych legalnych bukmacherów w Polsce i dowiedzmy się jakie są ich mocne i słabsze strony.

Betcris

Betcris przebojem wdarł się na rynek bukmacherski i od razu bardzo mocno postawił na sekcję e-sport. Uwzględniliśmy to w naszych corocznych nagrodach bukmacherskich, w których przyznaliśmy Betcris statuetkę za najlepszą ofertę na e-sport. Co wpłynęło na taką decyzję?

Przede wszystkim bardzo duża liczba gier dostępnych do typowania. Dzięki temu każdy fan e-sportu znajdzie coś dla siebie. Typować możemy:

 • CS:GO – do 70 rynków
 • Dota 2 – do 80 rynków
 • King of Glory – do 10 rynków
 • League of Legends  – do 60 rynków
 • Overwatch – podstawowe rynki
 • Rainbow six – podstawowe rynki
 • Warcraft III – podstawowe rynki
 • Starcraft – podstawowe rynki
 • Starcraft 2 – podstawowe rynki
 • Valorant – do 30 rynków
 • E-football – do 10 rynków
 • E-basketball – do 10 rynków

Jak widać wybór gier jest ogromny, a zakres rynków także zadowalać powinien wszystkich użytkowników. Gdyby tego było mało Betcris przygotował także specjalną promocję – „25 PLN dla fanów esportu”. Jeśli w ciągu tygodnia zagrasz conajmniej 5 kuponów z kursem min. 1.85 za sumę stawek min. 100 zł na esport, otrzymasz dodatkowy bonus w postaci 25 PLN. Stała oferta promocyjna e-sport to bardzo duży plus, podobnie jak transmisje live z wielu najważniejszych wydarzeń e-sportu. Podsumowując Betcris to ma prawo być uważany za lidera w tej dziedzinie, a jego zaangażowanie w e-sport potwierdza dodatkowo współpraca z Popo z ekipy streamerskiej Xayoo.

LVBET

esport w LVBET

Bukmacher LVBET był tak naprawdę pierwszym legalnym bukmacherem online, który na poważnie zainteresował się tematyką esportową i uczynił go jednym z głównym elementów swojej oferty zakładów bukmacherskich. Kilka lat temu jako pierwszy podjął się sponsoringu Polskiej Ligi Esportowej, a w 2019 roku nawiązał współpracę z legendarnym zawodnikiem organizacji Virtus.Pro, Jarosławem „Pashabicepsem” Jarząbkowskim. Esportowiec został twarzą sekcji esportowej w LVBET, która jest niezwykle rozbudowana i obejmuje opcje live, transmisje i liczne promocje. Wśród dostępnych do obstawiania dyscyplin znajdziemy m. in. CS: GO LoL DoTA 2, Starcraft 2, Starcraft: Brood War, Overwatch, Rainbow Six, Hearthstone. Liczba rynków na sport elektroniczny jest spora, szczególnie w przypadku LoL i CS: GO. W przypadku pozostałych gier, rynków przedmeczowych jest zazwyczaj od kilku do kilkunastu. Oferta tego bukmachera byłaby bezkonkurencyjna, gdyby nie dość wysokie marżę, które wynoszą 8-9%.

LVBET - esport

forBET

esport forBET

Równolatek bukmachera LVBET w ostatnim czasie również bardzo mocno postawił na ofertę esportową. Co prawda, póki co nie znajdziemy u niego dedykowanej sekcji esportowej, takiej jakie posiadają bukmacherzy STS, TOTALbet i LVBET, jednak posiada kilka poważnych zalet, które czynią jego ofertę wyjątkową. forBET wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą liczbą dyscyplin (m. in. CS: GO, LoL, FIFA, DoTA 2, Starcraft 2, Overwatch, Rainbow Six, Arena of Valor, King of Glory) oraz ogromną liczbą dostępnych rynków, w szczególności na Counter Strike’a (ponad 160 na topowe wydarzenia), League of Legends (nawet 220 rynków) i DoTA 2 (ponad 120 rynków). forBET pobiera również stosunkowo nieduże marże, na poziomie 7,5%, a przy tym mocno angażuje się w sponsoring – na chwilę obecną jest oficjalnym sponsorem organizacji x-kom AGO. Wadą oferty tego bukmachera są jednak zakłady live, które są nieco ograniczone, jednak mają również swoje zalety, takie jak transmisje meczowe.

forbet - esport

STS

Największy bukmacher w Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wykonał bardzo duży progres w ramach rozwijania swojej oferty esportowej. W tym celu stworzył dedykowaną sekcję esportową, która obejmuje ogromną ilość zakładów przedmeczowych i na żywo, transmisje z meczów oraz częste promocje i konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi. STS od czasu do czasu mocno angażuje się w sponsorowanie wydarzeń i organizacji esportowych, jednak wydaje się, że w tej kwestii w ostatnim czasie nieco spuścił z tonu. Wśród dyscyplin, które możemy obstawiać dostępne są CS: GO, LoL, DoTA 2, Starcraft 2, Starcraft: Brood War, Overwatch, King of Glory, Rainbow Six I Hearthstone. Liczba rynków dostępnych do obstawiania na zakłady przedmeczowe jest niestety niewielka, może za wyjątkiem League of Legends. Kursy również nie stoją na najwyższym poziomie – bukmacher pobiera marże na poziomie 8,7%. Mimo to, fani esportu w STS powinni poczuć się zadowoleni.

STS - esport

eWinner

Ten nadal stosunkowo młody bukmacher prowadzi od początku swojego istnienia zakrojoną na szeroką skalę ofensywę marketingową. Kwestią czasu było aż zajmie się również wspieraniem wydarzeń ze świata sportu elektronicznego. Ostatecznie eWinner został sponsorem strategicznym Polskiej Ligi Esportowej. Warto odnotować, że nie była to pierwsza esportowa inicjatywa tego bukmachera – w kwietniu 2020 roku zorganizował on turniej CS: GO eWinner Cup, w którym amatorzy mieli okazję zmierzyć się z zawodowcami. Na chwilę obecną oferta na tę strzelankę taktyczną jest najmocniejszą częścią oferty tego buka. Rynki zdarzeń na najpopularniejsze turnieje sięga 35. Pozostałe gry dostępne do obstawiania jako pre-match i live to m. in. DoTA, 2 Rainbow Six, LoL i StarCraft 2. Niestety, liczba rynków na zakłady przedmeczowe w przypadku każdej z tych sieciówek z reguły nie przekraczają 10. Bardzo atrakcyjne kursy w eWinner dotyczą CS:GO. Bukmacher pobiera marżę na poziomie 5,5 %. W przypadku innych gier jest nieco gorzej. Na LoL czy DoTA 2 marża wynosi około 8 %. Warto też dodać, że eWinner posiada stałą promocję na esporty. Można typować kupony AKO z min. 3 zdarzeniami bez podatku.

TOTALbet

TOTALbet posiada dedykowaną sekcję esportową, chociaż jest ona nieco słabsza niż u jego największów konkurentów w tej dziedzinie. Niemniej, oferta tego buka na sporty elektroniczne jest naprawdę ciekawa, w szczególności w przypadku CS: GO. Podobać mogą się również bardzo fajne zakłady live. Mocnym punktem oferty TOTALbet są bez wątpienia wyśmienite statystyki, które obejmują nie tylko osiągnięcia poszczególnych organizacji, ale również indywidualne osiągnięcia ich zawodników, dzieki czemu są niezwykle przydatne podczas obstawiania. Nieźle prezentują się również marże, które w zależności od dyscypliny wynoszą od 6 do 9%. Niestety, nie wszystkim zawodnikom przypadnie do gustu mocno ograniczona liczba rynków na zakłady przedmeczowe – z reguły nie przekraczają one kilkunastu podgier, co jest wynikiem bardzo przeciętnym. Znacznie lepiej pod tym względem prezentują się zakłady na żywo, dodatkowo wyposażone w opcję streaminigu na żywo. Wśród dostępnych do obstawiania dyscyplin znajdziemy m. in. CS: GO, LoL, FIFA 20, DoTA 2, Starcraft 2, Overwatch, Rainbow Six i King of Glory. Dużą zaletą TOTALbet jest również promocja „Gwarancja najwyższego kursu na esport”.

PZBUK

Ostatni bukmacher, który załapał się do naszego prestiżowego Top 5. Faktem jest, że oferta zakładów przedmeczowych jest dość ograniczona, a lista dostępnych dyscyplin stosunkowo niewielka – w PZBUK można obstawiać głównie CS: GO, LoL, DoTA 2, Rainbow Six, Valorant i Hearthstone, więc jest ich nieco mniej niż u największych konkurentów. Niemniej, PZBUK ma również kilka mocnych punktów. Największą zaletą tego bukmachera są kursy bukmacherskie, przy marżach w wysokości około 6,8%. Docenić należy również sporą liczbę zakładów dostępnych do obstawiania na żywo, z których niektóre posiadają również opcję transmisji na żywo. Ogółem, zakłady na esport w PZBUK prezentują się całkiem przyzwoicie.

Fortuna

Oferta bukmachera Fortuna na wydarzenia esportowe niestety trochę nas zawiodła. Co prawda liczba wydarzeń dostępnych do obstawiania w formie przedmeczowej i live jest naprawdę spora, szczególnie w przypadku CS: GO i LoL, jednak ilość rynków przedmeczowych jest niewielka i z reguły ograniczona do zakładów na rezultat spotkania. Znacznie lepiej pod tym względem prezentują się zakłady na żywo, w przypadku których dostępne są również transmisje meczów. Wśród dostępnych do obstawiania gier znajdziemy m. in. CS:GO, LoL, FIFA, DoTA 2, Starcraft 2, StarCraft Broodwar, Valorant, King of Glory, Hearthstone. Fortuna w przeciwieństwie do STS nie oferuje póki co sekcji dedykowanej wyłącznie dla wydarzeń esportowych.

Betclic

Znany bukmacher należący do dużej francuskiej grupy hazardowej pobiera jedne z najniższych prowizji na esport wśród legalnych bukmacherów – marże na poszczególne dyscypliny wynoszą między 5 a 8%. Oferta wydarzeń na gry inne niż CS: GO jest jednak dość skromna, co może nieco zniechęcić fanów LoL czy DoTA. Poza wymienionymi dyscyplinami Betclic regularnie oferuje również zakłady na popularną symulację koszykówki, NBA 2K. Oferta rynków na zakłady przedmeczowe i live nie jest specjalnie rozwinięta, a ich liczba bardzo rzadko jest większa niż 10. Poza tym Betclic rzadko raczy fanów esportu transmisjami.

Noblebet

Młodszy brat LVBET pod względem oferty na esport dość wyraźnie mu ustępuje. Przede wszystkim Noblebet nie posiada dedykowanej sekcji na tę dyscyplinę. Ponadto zakłady na żywo są dość ograniczone i tak naprawdę skupiają się wokół bardziej klasycznych dyscyplin, takich jak piłka nożna. Nie ma również zbyt wielu transmisji z turniejów. Lista dostępnych rynków na gry takie jak CS: GO, LoL, FIFA, DoTA 2, King of Glory czy Starcraft jest całkiem rozbudowana i często sięga kilkudziesięciu różnych zakładów, jednak jest ich znacznie mniej niż w LVBET. Noblebet ma jednak lepsze kursy, a marże oscylują w okolicach 8%.

Superbet

Kolejny bukmacher, który na polskim rynku zakładów bukmacherskich online działa stosunkowo niedługo. Superbet ma mocno ograniczoną ofertę zakładów przedmeczowych, przynajmniej, jeśli chodzi o rynki – dostępne są jedynie pojedyncze zakłady na rezultat spotkania. Znacznie lepiej prezentuje się oferta na zakłady live, a także liczba dostępnych transmisji meczowych. Superbet pozwala obstawiać zakłady m. in. na CS: GO, LoL, FIFA, Starcraft 2, Overwatch, King of Glory i Rainbow Six. Kursy niestety nie należą do najlepszych – Superbet pobiera prowizje na poziomie około 8,25%. 

Totolotek

Niestety, oferta bukmachera Totolotek wypada blado na tle konkurencji. Liczba dyscyplin nie powala, jednak obejmuje najpopularniejsze gry, w tym CS: GO, LoL, DoTA 2, Starcraft, Starcraft 2, Overwatch i Rainbow Six. Rynki na zakłady przedmeczowe ograniczone są do pojedynczych zakładów na rezultat meczu. Zakłady live na esport w Totolotku praktycznie nie istnieją, a kursy przy marżach na poziomie 9,3% należą do najniższych.

e-sport – jak zacząć?

W teorii, esportowcem może zostać prawie każdy. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości klasycznych dyscyplin sportowych, czołowymi graczami rozgrywek esportowych są często zawodnicy bardzo młodzi, mający po kilkanaście lat. Mimo iż granie w gry nie wymaga hektolitrów potu wylanych na treningach, to jest to sport bardzo wyczerpujący – czołowi gracze i ich teamy przeznaczają na treningi nawet po kilkanaście godzin dziennie. Sport ten bywa również kontuzjogenny – szczególnie narażone są oczywiście dłonie, nadgarstki i łokcie graczy.

Choć żeby zostać niezłym esportowcem nie potrzeba wybitnych warunków fizycznych, to istnieją pola, na których z pewnością trzeba się wyróżniać – chodzi tu o refleks i szybkość w podejmowaniu decyzji. Czołowi esportowcy, szczególnie ci grający w strzelanki taktyczne typu Counter Strike: Global Offensive czy Rainbow Six, a także w klasyczne mordobicia, typu Street Fighter czy Tekken, pod tym względem znacznie wyróżniają się na tle przeciętnych zjadaczy chleba. Z kolei, by zostać wyróżniającym się graczem w League of Legends i Defence of the Ancients 2 czy StarCraft II, potrzebna jest umiejętność błyskawicznego przetwarzania informacji. Tego typu skille czynią z czołowych esportowców jednostkami wybitnymi w danej „dyscyplinie” esportowej.

Oczywiście, każdy gracz chcący przejść z amatorstwa na zawodowstwo musi posiadać odpowiedniej jakości sprzęt, a także grono równie utalentowanych znajomych, online lub w realu, z którymi będzie mógł wymieniać doświadczenia, dzielić się spostrzeżeniami na tematy taktyczne czy, wspólnie rozwijać umiejętności podczas grupowych treningów. Faktem jest, że czasy, gdy najlepiej zarabiającymi graczami były samotne wilki grające w Quake’a czy Unreala już dawno minęły, a ich miejsce zajęły organizacje esportowe zrzeszające po kilku lub kilkunastu utalentowanych zawodników w daną grę. Tym samym, esport to w tej chwili przede wszystkim rozgrywki zespołowe przypominające bardziej piłkę nożną czy koszykówkę niż dajmy na to, tenis.

W ostatnim czasie wszystko zaczyna zmierzać ku temu, by ligi esportowe rozpowszechniane były nie tylko globalnie, ale i lokalnie. Powstaje coraz większa liczba rozgrywek, a kluby do tej pory zajmujące się klasycznymi dyscyplinami sportowymi, coraz częściej zakładają dywizję zajmujące się sportami elektronicznymi. Niejednokrotnie dochodzi jednak w tej kwestii do spięć – swoje veto dla esportu swego postawił prezes Bayernu Monachium, Uli Hoeness, a kibice niektórych klubów piłkarskich manifestowali swój sprzeciw wobec sportu elektronicznego na trybunach. Niemniej, ostatnie lata pokazały, że postępu nie dał się powstrzymać i nawet klub z Bawarii utworzył pod koniec 2019 roku sekcję esportową.

O tym, że esport może przynieść sporo rozrywki również konserwatywnym fanom sportu pokazał rok 2020, który upłynął nam pod znakiem światowej pandemii. Trwający kilka miesięcy lockdown przewrócił świat sportu do góry nogami, a fani zakładów bukmacherskich przez długie tygodnie mieli możliwość typowania pojedynczych lig i dyscyplin. W tym czasie wielu typerów zainteresowała się poważniej sportem elektronicznym, który chociaż ostatecznie nie był w stanie w 100% zastąpić meczów piłki nożnej czy koszykówki w realu, z pewnością stał się pewną alternatywą w tych trudnych czasach i pozwolił przetrwać nie tylko graczom, ale również licznym operatorów zakładów bukmacherskich. 

Sport elektroniczny rozwija się w niesamowitym tempie. Analitycy Newzoo szacują, że w roku 2020 liczba widzów turniejów esportowych przekroczy 495 milionów, co jest wynikiem o 11,7% lepszym niż rok wcześniej. Do 2023 ma ona wynieść około 646 milionów. Potwierdza to ogromny potencjał tej szeroko pojętej dyscypliny sportowej. Jasne jest więc, że zarówno kluby sportowe o wieloletniej tradycji, jak i nowe organizacje będą inwestować środki w rozwijanie swoich sekcji esportowych. Liczba zespołów i rozgrywek będzie więc z roku na rok rosła, tak by na bieżąco zaspokajać popyt na tego typu elektroniczną rozrywkę. Jednocześnie wzrośnie również zapotrzebowanie na graczy, którzy marzą o karierach zawodowych esportowców. 

przychody z esportu

Najpopularniejsze gry sieciowe

Polska bez wątpienia należy do najdynamiczniej rozwijających się rynków e-gamingowych w Europie. Świadczy o tym coraz większa ilość dużych turniejów rozgrywanych na terenie naszego kraju. Największą tego typu imprezą jest oczywiście rozgrywany co roku w Katowicach ESL: ONE, na który zjeżdża światowa czołówka w Counter Strike: Global Offensive. To właśnie ta wciągająca strzelanka taktyczna jest jedną z najpopularniejszych gier sieciowych w naszym kraju.

Duży wkład w rozpoznawalność tej gry nad Wisłą miała swego czasu rosyjska organizacja Virtus Pro, której skład w Counter Strike’a oparty był na zawodnikach pochodzących z kraju nad Wisłą. Niestety, po latach sukcesów na arenie międzynarodowej, polski skład ostatecznie obniżył loty, a jego zawodnicy odeszli do innych organizacji lub pozakładali własne. Fanom CS: GO z Polski pozostało więc czekać, że już niedługo pojawią się następcy legendarnego teamu, który przez lata w niemal niezmienionym składzie należał do światowej czołówki.

Polscy gracze i fani esportu od lat cenią również grę League of Legends. Na chwilę obecną największe triumfy wśród zawodników z Polski święcą Oskar „Selfmade” Boderek z Fnatic oraz Marcin „Jankos” Jankowski z G2 Esports. Odgrywają oni ważne role w zespołach ze ścisłej europejskiej czołówki i regularnie osiągają z nimi sukcesy na turniejach rangi „major”. W przeciwieństwie do CS: GO, w LoL bardzo mocną reprezentację mają zespoły z Azji, w tym przede wszystkim z Chin i Korei Południowej.

Trzecią legendarną pozycją w świecie esportu jest Defence of the Ancients 2. Ta gra to prawdziwy prekursor gier typu Online Battlefield i gdyby DoTA 2 nie powstało zapewne nigdy nie powstałby również LoL. Obydwa te tytuły są z kolei wariacją na temat gry Warcraft III, zmodyfikowaną przez jej fanów w celu uatrakcyjnienia tej rozgrywki. Zawody w DoTA 2 przez lata zdominowane były przede wszystkim przez graczy z Ameryki Północnej. W przypadku tej gry również mamy swojego wybitnego reprezentanta, którym jest  Michał „Nisha” Jankowski, reprezentujący na co dzień Team Secret.

Świat esportu oczywiście nie ogranicza się do tych trzech wyżej wymienionych gier. Stale rosnącą popularnością cieszy się również inny produkt firmy Blizzard – Overwatch. Innym wielkim hitem jest bijący w ostatnim czasie rekordy popularności Fortnite. To właśnie z tej gry swoje cieszynki bierze zawodnik FC Barcelona, Antoinne Griezmann. Jest to kolejny dowód na przenikanie się świata gier i esportu, które praktycznie są już skazane na konieczność wspólnej koegzystencji i współpracy.

wzrost zainteresowania esportem

Jak obstawiać w fanobet?

Na koniec jeszcze wypada wspomnieć o fanobet, jest to portal gdzie można obstawiać zakłady e-sportowe. Jednak biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące w Polsce prawo, na terenie RP stawianie zakładów u tego bukmachera jest nielegalne i grozi za nie odpowiedzialność karna oraz całkowita utrata wygranych oraz stawek.

E-sport u bukmacherów – Jak wypada na tle klasycnych sportów?

Od początku swojej obecności w ofertach legalnych bukmacherów online, wydarzenia esportowe zyskują coraz większą popularność również wśród fanów zakładów bukmacherskich. Typerzy mogą obstawiać m. in. mecze i turnieje CS: GO, LoL, DoTA 2, Overwatch, StarCraft I i II, King of Glory, Rocket League, Rainbow Six, Hearthstone, Valorant, FIFA, NBA 2K i innych. Oferty poszczególnych bukmacherów różnią się pod względem liczby możliwych do obstawiania meczów i turniejów. Czy jednak rozgrywki esportowe mogą konkurować pod względem popularności w liczbie obstawianych zakładów bukmacherskich z klasycznymi dyscyplinami sportowymi, takimi jak piłka nożna czy koszykówka? Globalny lockdown w 2020 roku sprawił, że wydarzenia ze świata sportu elektronicznego stały się główną częścią ofert bukmacherów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. O to czy taki stan rzeczy ma szansę zostać utrzymany przez dłuższy czas zapytaliśmy Dariusza Rompę z eWinner:

Na początku pandemii mocno zaangażowaliśmy się w działania trafiające do społeczności esportowej, szczególnie CS:GO. Od tego momentu, esport na stałe zagościł w czołówce kategorii generujących wysokie obroty. Oczywiście wraz z powrotem rozgrywek sportowych, piłki nożnej czy żużla, uwaga graczy skupiła się na klasycznej ofercie. Z pierwszej fazy pandemii wyciągnęliśmy sporo doświadczenia zarówno marketingowego jak i analitycznego (…).

Esport z pewnością pomógł branży bukmacherskiej przetrwać bardzo trudny czas. Wiele wskazuje na to, że na tym rozwój ofert na tę dyscyplinę się nie zakończy, tym bardziej, że bukmacherzy zdążyli już zainwestować spore środki w rozwój swoich ofert na sport elektroniczny. O tę kwestię również zapytaliśmy Dariusza Rompę.

Trzeba   przyznać,   że   lockdown   okazał   się   wymagającym   sprawdzianem elastyczności branży i gotowości do zwinnej adaptacji do niespotykanych dotąd warunków. W naszym przekonaniu zwykła publikacja oferty to zbyt mało. Esport   natychmiastowo   potraktowaliśmy   strategicznie   organizując EWINNER CUPy czy też inwestując w analityków, którzy w czasie lockdown’u wystawiali   nie   tylko   szeroką,   ale   przede   wszystkim   ciekawą   i   czasami unikatową w skali światowej ofertę na CS:GO czy LoLa.

Ponieważ liczba osób śledzących rozgrywki esportowe co roku powiększa się o kolejne miliony fanów, a sam esport jest najdynamiczniej rozwijającą się dyscypliną w świecie sportu, moment, w którym wydarzenia esportowe dorównają popularnością klasycznym sportom jest coraz bliżej. Nie powinno więc dziwić, że bukmacherzy już teraz angażują coraz większe środki w rozwój swoich ofert esportowych, a niektórzy z nich, m. in. STS, TOTALbet i LVBET, rozwijają dedykowane tej dyscyplinie sekcje. Należy spodziewać się, że już wkrótce w ślad za tymi operatorami pójdą pozostałe firmy z branży.

Polska Liga Esportowa

Rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej zadebiutowały w 2017 roku. Osoby odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia od początku jego istnienia współpracowały z legalnymi bukmacherami online – w pierwszym roku działalności partnerem tego wydarzenia był LVBET, w 2018 roku – STS, a w roku 2019 forBET. W tym roku oficjalnym partnerem PLE został bukmacher eWinner, który od początku swojego istnienia bardzo aktywnie działa na polu sponsorskim. Nie była to pierwsza inicjatywa tego operatora na rynku sportu elektronicznego – eWinner zorganizował w tym roku eWinner Cup, który był jednym z największych wydarzeń ostatnich miesięcy na polskiej scenie CS: GO. Można spodziewać się, że w najbliższym czasie weźmie udział w organizacji kolejnych eventów ze świata sportu elektronicznego. Szef PR i sponsoringu tego bukmachera, Dariusz Rompa, powiedział:

Sponsoringowym ukoronowaniem całego 2020 roku jest właśnie partnerstwo z Polską Ligą Esportową. Poza wymiarem biznesowym, branża esportowa mocno inspiruje nas do realizacji nieoczywistych aktywacji i pozycjonowania w landscape’ie marek ściśle związanych z gamingiem. Nasze plany zawsze dzielimy na core’owe działania, które są fundamentem projektu i zostawiamy przestrzeń gotowości na pełen spontan, który wynika z okazji, dostępnego czasu, wspólnych pomysłów z Marcinem Gortatem, który zaangażowany jest ambasadorsko zarówno w markę eWinner jak i biznesowo w PLE.”

Sama Polska Liga Esportowa to od początku swojego istnienia jeden z najważniejszych turniejów esportowych w naszym kraju. W jej ramach gracze rywalizują przede wszystkim w Counter Strike: Global Offensive, jednak organizowane są również turnieje w League of Legends. Najbardziej utytułowanym zespołem PLE jest X-kom AGO, jednak tytułu z sezonu ósmego broni organizacja PACT. Pod koniec 2020 roku rozegrany zostanie kolejny, 9. sezon.

Typuj e-sport u najlepszych bukmacherów w Polsce

Esport to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina sportu na naszej planecie. Z roku na rok przybywa jej fanów, a do rozgrywek w takie gry jak CS: GO, Starcraft II czy DotA 2 zaczynają przekonywać się nawet nieco bardziej konserwatywni typerzy. Jeśli i ty chcesz zacząć swoją przygodę z typowaniem esportu i innych dyscyplin, to skorzystaj z ofert czołowych legalnych bukmacherów. Każdy z nich ma przygotowaną dla swoich nowych użytkowników specjalną ofertę powitalną, która zagwarantuje Ci środki na darmowe zakłady. Dodatkowo, przygotowaliśmy dla naszych czytelników szereg linków i kodów promocyjnych, dzięki którym zwiększysz wartość bonusu, a co za tym idzie poprawisz swoje szanse na wysokie wygrane! Skorzystaj z oferty potentata na polskim rynku, bukmachera STS, dzięki kodom promocyjnym i zacznij typować najciekawsze wydarzenia z jego sekcji esportowej!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close