• Porady
 • Dart – zakłady bukmacherskie

Dart – zakłady bukmacherskie

W ostatnich latach, profesjonalne zawody darts zyskały wśród typerów dużą popularność. Przeczytaj poradnik i dowiedz się gdzie i jak skutecznie obstawiać darty!

Betfan przygotował specjalną promocję na mecz Krzysztofa Ratajskiego z Jamie Hughsem na Mistrzostwach Świata w Darta. Po rejestacji z naszym kodem promocyjnym BFVIP, możesz obstawić wygraną Ratajskiego z kursem 100.00. Zakład znajdziesz w specjalnej zakładce.

Dart zakłady bukmacherskie – gdzie obstawiać?

Darta możecie obstawiać u wszystkich legalnych bukmacherów. Oferty różnią się jednak znacząco, dlatego stworzyłem TOP 3. Najlepsi bukmacherzy do obstawiania dart to: Superbet, STS oraz forBET.

Superbet – najlepszy bukmacher na darta

Ocena Superbet
4.7/5
Obstawiaj w Superbet
 • Oferta na żywo
  Dużo rynków + transmisje
 • Wysokie kursy
  Marża 4-5%
 • Promocje
  Najlepsze promocje dla nowych graczy
 • Czym wyróżnia się oferta na żywo na Darty?

  Przede wszystkim darmowymi transmisjami z najważniejszych turniejów w Darta. Ponadto gracze mogą korzystać z ok. 15 rynków live, co jest jednym z najwyższych rezultatów na rynku.

 • Czy Superbet ma wysokie kursy na Darty?

  Tak, marża na poziomie 4-5% sprawia, że Superbet poza STS ma najlepsze kursy na rynku.

 • Z jakich promocji możesz skorzystać?

  Najkorzystniejsze są promocje dla nowych graczy, które pojawiają się przy okazji najważniejszych turniejów. Wtedy możecie obstawiac darta nawet po kursie 300.00!

Zwycięzcą naszego rankingu jest Superbet. Znajdziemy u niego wszystkie najważniejsze elementy dotyczące obstawiania darta. Świetną ofertę live, darmowe tranismisje, atrakcyjne promocje oraz wysokie kursy.

Zakłady live i transmisje na dart – największa zaleta Superbet

Oferta live na darta w Superbet sprawdzałem podczas zawodów na zawody Superbet Poland Darts Masters – największy turniej w lotki, jaki kiedykolwiek został zorganizowany nad Wisłą.

Na co dzień na żywo obstawiać i oglądać można inne mecze Online Live League oraz niektóre spotkania z cyklu PDC. Wśród dostępnych do obstawiania live rynków jest na ogół po kilkanaście opcji, w tym zakłady takie jak:

 • zwycięzca,
 • set – liczba legów,
 • który zawodnik wygra pozostałą część seta,
 • najwięcej 180,
 • liczba 180,
 • zawodnik liczba 180,
 • kolor checkoutu,
 • checkout powyżej,
 • przedział punktów przy 1. wizycie.

Marże na zakłady live na lotki w Superbet wynoszą nieco ponad 5%, a więc praktycznie tyle samo co w forBET.  Ogromną zaletą są darmowe tranmisje, które Superbet zapewnia na darta oraz inne dyscypliny sportowe. Wystarczy, że jesteś zalogowany na swoim koncie i dzięki temu możesz oglądać mecze na żywo.

Superbet transmisje - dart

Marże przedmeczowe na poziomie 5%

Warto wspomnieć, że Superbet ma jedne z najniższych nie tylko na live’y, ale i na zakłady przedmeczowe – w obydwu przypadkach wynoszą one ok. 5%. Jest to wynik gorszy jedynie od oferty STS (4%). Kursy na zbliżonym poziomie oferuje jeszcze bukmacher Betfan

Superbet dart - kursy

Bardzo przydatne statystyki

Superbet oferuje statystyki na H2H zawodników biorących udział w danym spotkaniu. Znajdziesz tu porównanie rezultatów ich bezpośrednich spotkań oraz listę kilkunastu ostatnich pojedynków danego zawodnika.

Staty Superbet

Promocje specjalne i sponsoring turniejów

Superbet znany jest z tego, że angażuje się w promowanie nietuzinkowych wydarzeń sportowych. Po prestiżowym turnieju szachowym Superbet Rapid & Blitz, przyszła pora na turniej Superbet Poland Darts Masters. W 1. edycji tych zawodów, które odbyły się w Warszawie, udział wzięli zawodnicy z absolutnego topu, na czele z Michaelem Smithem, Peterem Wrightem i Michaelem van Gerwenem. 

Z okazji tego turnieju, Superbet wystawił specjalną promocję, w ramach której gracze mogli uzyskać dodatkowy bonus o wartości 600 PLN. Należy spodziewać się, że to nie ostatnia taka inicjatywa tego bukmachera i że Superbet dalej będzie wspierał rozwój darta w Polsce.

Podsumowując, chociaż Superbet nie ma tak wysokich kursów co STS i tak wielu rynków co forBET, jego oferta na dart jest najbardziej kompletna spośród wszystkich legalnych bukmacherów online. Wyróżniają ją transmisje i solidne live’y, dobre kursy, niezłe statystyki oraz wyjątkowe promocje. Jednym słowem, wszystko, czego oczekiwać powinien fan darta.

To samo można powiedzieć o zakładach na sporty wirtualne, które w Superbet są najlepsze. Jeśli więc szukasz obstawiania bardziej nietypowych zakładów, to Superbet jest do tego świetną opcją.

STS – bukmacher z najlepszymi kursami na darta

Ocena STS
4.6/5
Obstawiaj w STS
 • Najwyższe kursy
  Marża 4%
 • Zakłady specjalne
  Długoterminowe/Double
 • Najlepsze statystyki
  Legi/zwycięstwa
 • Jak wyglądają kursy w STS na tle konkurencji?

  STS może pochwalić się zdecydowanie najwyższymi kursami. Średnia marża na poziomie 4% jest aktualnie bezkonkurencyjna.

 • Jakie zakłady specjalne znajdziesz w STS?

  STS posiada zdecydowanie najwięcej zakładów długoterminowych. Ponadto podczas testów zwróciliśmy uwagę na zakłady typu „Zwycięski Double”.

 • Czym wyróżniają się statystyki w STS?

  Przede wszystkim możesz korzystać z danych dotyczących legów i zwycięstw.

STS to druga najlepsza opcja do typowania darta. Wyróżnia się najwyższymi kursami i ciekawymi zakładami długoterminowymi oraz specjalnymi. Na plus u tego bukmachera zapisaliśmy także rozbudowane statystyki.

STS to także najlepszy bukmacher do obstawiania gier karcianych, a więc oferta na bardziej nietypowe zakłady bukmacherskie stoi na najwyższym poziomie.

Najwyższe kursy na Darty

STS nie ma sobie równych pod względem kursów na lotki. Podczas naszych testów, za zakłady na najważniejsze wydarzenia ze świata dart, bukmacher ten narzucił marżę na poziomie 4%, a więc zdecydowanie najniższą spośród wszystkich legalnych bukmacherów online.

Marże na lotki w STS są nieco lepsze od ofert Superbet i Betfan (po 5%). Deklasują za to pozostałych konkurentów, u których marże mogą wynosić nawet ponad 8%. Jeśli więc chcesz zmaksymalizować zysk z zakładów na darta, to STS będzie do tego najlepszym bukiem.

Dart kursy - STS

Zakłady długoterminowe i specjalne

STS wyróżnia się również pod względem zakładów specjalnych i terminowych. W ofercie tego buka dostępne są zakłady na zwycięzców najważniejszych turniejów, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Interesujące są również inne zakłady specjalne. Podczas naszych testów dostępne były zakłady na zwycięski double podczas turnieju World Matchplay.

Długoterminowe dart - STS

Chociaż oferta rynków pre-match na darts w STS dość wyraźnie ustępuje ofertom forBET (do 180 rynków) i Betfan (ponad 50 rynków), to ponad 30 zakładów na najważniejsze zdarzenia jest wynikiem dobrym. Na uwagę zasługuje w szczególności szeroki wybór zakładów na handicapy setowe i liczbę legów.

Świetne statystyki

Ostatnim bardzo mocnym punktem oferty STS jest możliwość skorzystania ze statystyk. Dostępne są tutaj nie tylko atrakcyjnie zobrazowane graficznie staty H2H i ostatnich meczów, ale również dane dotyczące legów i zwycięstw. Funkcja bardzo pomocna, nie, tylko jeśli typujesz podstawowe zakłady, ale również rynki poboczne.

STS - dart

Dlaczego Superbet polecam bardziej niż STS?

Ogólnie rzecz biorąc, STS posiada znakomitą ofertę na lotki. Dlaczego więc przegrał z Superbet? Głównym powodem była słaba oferta live – STS rzadko wystawia zakłady na żywo i transmisje z tej dyscypliny. Ponadto próżno u niego szukać specjalnych akcji i promocji na lotki. Jeśli jednak szukasz wysokich kursów i ciekawych rynków, to jego oferta powinna przypaść ci do gustu.

forBET – największy wybór zakładów na Dart

Ocena Forbet
4.5/5
Obstawiaj forBET
 • Najwięcej rynków
  Ponad 180
 • Zakłady live
  Ponad 15 rynków
 • Wysokie kursy
  Marża 7%
 • Czym wyróżniają się zakłady na Dart w forBET?

  Przede wszystkim tym, że jest ich najwięcej, bo aż 180 na najważniejsze mecze! Dostepne są zakłady łączone, specjalne, czy dokładne wyniki. Pod tym względem forBET jest bezkonkurencyjny.

 • Jakie rynki znajdziesz w ofercie na żywo?

  Około 15, co obok Superbet jest najlepszym wynikiem na rynku.

 • Czy w forBET będziesz obstawiał po wysokich kursach?

  Tak. Marża 7% to solidny wynik, choć słabszy niż Fortuna i STS. Jednakże na tle innych bukmacherów forBET prezentuje się naprawdę świetnie.

forBET to 3. najlepsza opcja do obstawania dartów. Jeśli jesteś graczem bardziej wyspecjalizowanym i zależy ci na szerokim wyborze zakładów, to trafiłeś pod właściwy adres. Tyczy się to nie tylko zakładów na darty, ale też wielu innych dyscyplin, o czym więcej przeczytasz w naszych opiniach o bukmacherze forBET.

Największa liczba rynków na dart

Pod tym względem, forBET nie ma sobie równych na polskim rynku. Lista dostępnych zakładów na najważniejsze wydarzenia ze świata dart, często przekracza, i to znacznie, 150 rynków, a więc kilkukrotnie więcej niż u pozostałych legalnych bukmacherów. Tyczy się to przede wszystkim turniejów z cyklu PDC. Dla porównania STS oferuje ok. 35 rynków na najważniejsze spotkania, Betfan – około 50, natomiast Superbet – 20. Różnice są więc ogromne.

Klienci bukmachera forBET mogą obstawiać takie zakłady jak:

 • Zwycięzca meczu,
 • Liczba legów poniżej/powyżej,
 • Handicap legowy,
 • Liczba 180 poniżej/powyżej,
 • Liczba 100-punktowych checkoutów poniżej/powyżej,
 • Zakłady specjalne (np. 180 w 1. legu),
 • Najwyższy checkout,
 • Zakłady łączone (np. zwycięzca meczu i najwyższy checkout),
 • Zakłady na King of the Oche (zwycięzca meczu, najwięcej 180 i najwyższy checkout),
 • Dokładny wynik w legach.

Poza ogromnym wyborem rynków, w ofercie forBET dostępna jest również szeroka oferta turniejów. Dobrze prezentują się również zakłady terminowe – w przypadku większości najważniejszych turniejów można obstawiać ich zwycięzcę.

Dart - forBET

Bardzo dobre zakłady live

Świetnie wypadła również oferta rynków na zakłady live na darta w forBET. Do obstawiania w przypadku największych turniejów jest na ogół 15-16 rynków, co jest wynikiem podobnym do Superbet. Marże na główne zakłady na żywo na dart u tego buka wynoszą ok. 5,25%, co jest wynikiem praktycznie takim samym jak w Fortunie i Superbet.

forBET dart

Wysokie kursy – marża 7%

Sprawdziliśmy również kursy na wydarzenia przedmeczowe w forBET. Chociaż marże na poziomie poniżej 7% w forBET są wyraźnie wyższe niż w przypadku dwóch innych rekomendowanych buków – STS i Superbet. Niemniej, forBET ma kursy na tym samym poziomie co LVBET i Fortuna, a wyraźnie lepszym niż m. in. TOTALbet (ok. 8%) czy GO+Bet (8,15%). Oznacza to, że oferta kursowa forBET wypada całkiem przyzwoicie.

Dart obstawianie meczów – strategia

Zapewne zastanawiasz się jak skutecznie obstawiać dart? Chociaż nie jest to łatwa sztuka, istnieją strategie, które znacznie zwiększają szanse gracza w nierównym pojedynku z bukmacherem. Poniżej podałem jedną ciekawą propozycję na opłacalne typowanie zakładów na darta.

Dart obstawianie checkoutów na progresję

zarne i zielone pola podwojenia. Jest ich dokładnie tyle samo – po 10 i są ustawione na tarczy naprzemiennie. Pełnią one istotną funkcję — zakończenie meczu w lotki musi odbyć się poprzez trafienie w pole podwojenia. Przykładowo, jeśli graczowi w ostatnim rzucie zostanie 18 punktów, będzie musiał trafić podwójną „9”.

W praktyce oznacza to, że w lotkach następuje sytuacja analogiczna do ruletki, tylko, że zamiast czerwonych i czarnych, trafione musi być czerwone lub zielone. Nie jest niespodzianką, że praktycznie wszyscy bukmacherzy przyjmują zakłady na kolor pola, który zakończy lega. Szanse na obydwie opcje wynoszą 50 na 50, co przy marży o wartości 5,25% (czyli takich jak np. w Superbet) daje kursy na poziomie 1,90.

W tym wypadku opłacalna może okazać się gra na progresję systemem Martingale. Polega ona na każdorazowym podwajaniu stawki po przegranym zakładzie na dany kolor. W kolejnych zakładach konsekwentnie obstajesz przy tym samym polu, aż do wygranej. W ten sposób powinieneś za każdym razem być „do przodu”, pod warunkiem że nie wyczerpie ci się budżet. 

Biorąc pod uwagę fakt, że szanse na wystąpienie każdego z opcji wynoszą idealnie 50-50, gra na progresję systemem Martingale powinna w końcu przynieść oczekiwany zysk, nawet jeśli musisz liczyć się z opodatkowaniem swojej stawki o dodatkowe 12%. Niemniej, strategia Martingale wymaga dość dużego budżetu, który uchroni cię przed ewentualnym szybkim bankructwem.

Dart zakłady bukmacherskie – podstawowe terminy

Chociaż zasady gry w dart znane są każdemu bywalcowi barów, zagłębienie się w typowanie tej dyscypliny wymaga już znajomości najważniejszych terminów związanych z tym sportem. Poniżej, lista najważniejszych z nich:

 • Leg – pojedyncza rozgrywka w secie darta. W jej trakcie, gracze oddaje na przemian po 3 rzuty, aż do wyzerowania licznika, czyli zejścia z 301 lub 501 punktów do 0.
 • Set – zwyczajowo, seta wygrywa zawodnik, który jako pierwszy wygra 3 legi. Gracz, który pierwszy wygra określoną liczbę setów, zostaje zwycięzcą meczu.
 • 180 – maksymalna liczba punktów, którą gracz może zdobyć w jednej kolejce (w 3 rzutach). Na 180-kę składają się trzy trafione rzuty w potrójną „20” (3 x 60 = 180).
 • Checkout – kolejka kończąca lega. Ostatni rzut musi być zwyczajowo oddany w podwójną wartość. Maksymalny checkout to 170 (3 x 20, 3 x 20, 2 x 25).
 • King of the Oche – “Oche” to linia, zza której gracze oddają rzuty. Tytuł King of the Oche otrzymuje gracz, który wygra mecz, zdobędzie więcej 180-tek i osiągnie najwyższy checkout. Kursy na ten zakład są często wysokie.

Dart zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej, w ramach podsumowania, przedstawiliśmy najlepsze oferty na zakłady na darta.

Najlepszy bukmacherSuperbet
Najlepsze kursy STS
Najlepsze transmisjeSuperbet
Najlepsze promocjeSuperbet
Najwięcej rynkówforBET
Gdzie oglądać dartaSuperbet TV, TVP Sport, LIVEPDC.TV

Darts polecamy obstawiać u bukmachera Superbet, który posiada najbardziej kompletną ofertę na tę dyscyplinę. Najlepsze alternatywy to STS i forBET

Niektóre mecze darta można śledzić w usłudze Superbet TV. Transmisje z dużych turniejów prowadzone są na antenie TVP Sport i w aplikacji mobilnej tej stacji. Streaming z turniejów PDC śledzić można w serwisie LIVEPDC.TV.

Istnieje kilka opłacalnych strategii typowania darta. Najkorzystniejszą z nich znajdziesz w tym artykule.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close