BetGames zakłady

STS to jeden z liderów branży wzajemnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Jako pierwszy zdecydował się wprowadzić na polski rynek symulacje gier karcianych, w tym przypadku dostarczanych przez firmę Betgames. Czy największy bukmacher w kraju zachował przewagę nad swoimi rywalami i pozostał liderem rynku również w przypadku gier karcianych? Sprawdziliśmy to!

Betgames w STS – bonus cashback

Posiadacze konta w STS, mogą otrzymać na grę w Betgames bonus cashback o wartości 20 PLN. Promocja ta jest skierowana do klientów, którzy obstawiają gry Betgames po raz pierwszy. Obejmuje ona kupony SOLO postawione za co najmniej 20 PLN, po kursie 1,90 lub wyższym. Zwrot zostanie naliczony na koniec pierwszego dnia gry według wzoru: łączna suma stawek przegranych kuponów x 0,88. Środki zostaną zwrócone na konto depozytowe, co oznacza, że nie będą wymagały dodatkowego obrotu, a od razu będą gotowe do wypłaty.

WartośćWymagania dotyczące kuponuWymagania obrotowe
100% do 20 PLNstawka minimum 20 PLN z kursem 1,90 lub wyższym3x wartość bonusu po kursie 1,91 (wyłącznie wygrane kupony)

Klienci, którzy zarejestrują konto w STS mogą również zyskać bonus 1200 PLN na start, który ma jedne z bardziej korzystnych wymagań obrotowych na polskim rynku. Ponadto, po założeniu konta, na gracza czeka bonus 20 PLN na sporty wirtualne, freebet bez depozytu o wartości 25 PLN oraz darmowy bonus bez ryzyka. Wartość tej ostatniej promocji może wynieść nawet 235 PLN, jeśli zarejestrujesz konto z kodem promocyjnym STS, który znajdziesz w naszym serwisie.

Gry karciane u innych bukmacherów

Zanim dowiemy się więcej na temat gier w STS i jak wyglądają szanse gracza w pojedynku z krupierem, porównajmy ofertę STS z innymi bukmacherami.

OprogramowanieBetgamesTVBETTOTALGamesBet on Games
BukmacherzySTSforBET, LVBET, PZBUK, Superbet, Noblebet, Fuksiarz, BetXTOTALbetFortuna
Dostępne gryPoker, Poker polski stół, Poker 6+, Wojna, BakaratPoker, Wojna, BlackjackPoker, Blackjack, BakaratPoker, Bakarat, Dragon Tiger
Językangielski i polski (1 gra)angielskipolskiangielski
Minimalna stawka2 PLNZależy od bukmachera (od 0,50 PLN)1 PLN2 PLN
Marża8%Zależy od bukmachera (5,60-13,64%)7,50%ok. 8,50%
Dostępność24/724/7od 12:00 do 24:00, 7 dni w tygodniu24/7

Jak grać w STS Betgames?

Dostęp do zakładów na symulowane gry karciane Betgames znajdziemy w serwisie STS pod banerem zlokalizowanym u góry ekranu, opisanym tą samą nazwą. Po kliknięciu w niego zostaniemy przekierowani na podstronę, na której możemy wybrać jeden z pięciu stołów. Wśród nich znalazły się bakarat, wojna i trzy warianty pokera: klasyczne stoły pokerowe angielski i polski, a także Poker 6+, w którym rozgrywka toczy się krótszą talią.

Wojna w STS

Gra wojna w BetGames

Wojna wydana przez Betgames wiernie imituje rozgrywkę pomiędzy dwoma uczestnikami, a dokładniej między graczem a krupierem. Każdy z nich podczas rozgrywki otrzymuje po karcie, a uczestnik, który będzie miał kartę mocniejszą wygrywa dane rozdanie.

Według klasycznych zasad, jeśli gracz i krupier otrzymają karty o tej samej randze, wówczas rozgrywają między sobą „wojnę”, jednak tej. części rozgrywki nie uświadczymy grając w wojnę Betgames. Warto zauważyć, że za każdym razem jako pierwszy kartę otrzymuje gracz. Gra rozgrywana jest przy użyciu standardowej talii, która liczy 52 karty. Każda tura tej rozgrywki składa się z dwóch rund, podczas których gracze mogą obstawiać wyniki – przed rozdaniem kart i po rozdaniu karty dla gracza.

W kasynowej wersji tej gry, szanse gracza i krupiera na wygrana są na bardzo zbliżonym poziomie, przez co wojna może okazać się bardzo opłacalna. W przypadku symulacji Betgames, wojna toczy się jednak według nieco zmodyfikowanych zasad.

Na środku stołu, gracz ma do wyboru trzy opcje:

  • Krupier – wygrana krupiera (46,3% szans) – kurs 2,0
  • Wojna – remis (7,4% szans) – kurs 12,52
  • Gracz – wygrana gracza (46,3 % szans) – kurs 2,0

Szanse krupiera i gracza na wygraną wynoszą po równo 46,3%. Szansa na remis, czyli “wojnę”, to 7,4%. Ma to oczywiście również swoje odzwierciedlenie w kursach.

Gracze Betgames mogą również obstawiać zakłady na opcje takie jak:

  • czerwona karta (50% szanse)
  • czarna karta (50% szans)
  • kier (25% szans)
  • karo (25% szans)
  • trefl (25% szans)
  • pik (25% szans)
  • karta wyższa niż 8 (50% szans)
  • karta niższa niż 8 (50% szans)
  • karta z figurą (J, Q, K) (21,43% szans)
  • karta numerowana lub as (78,57% szans)

Zasady wojny w Betgrames nie przewidują wykładania dodatkowych kart w przypadku remisu, czyli w zasadzie jest to “wojna bez wojny”. Zamiast tego, krupier przechodzi wówczas do kolejnego rozdania. Sama rozgrywka jest niezwykle prosta, a praca krupiera ograniczona jest do wykładania dwóch kart w każdej rundzie. Nie ma możliwości wyłonienia zwycięzcy całej talii. Wojna w STS Betgames dostępna jest na chwilę obecną jedynie w języku angielskim.

Poker w STS

Poker w STS

Rozgrywana w czasie rzeczywistym karcianka oparta na cieszącej się ogromną popularnością odmianie pokera kasynowego Texas Hold’em. Wzorem oryginału, w pokerze BetGames STS krupier/krupierka rozdaje każdemu z 6 “graczy” (każdej z 6 opcji) po 2 karty, a następnie wykłada na stole kolejnych 5 kart, które tworzą tzw. „Board”. Wygrywamy jeśli prawidłowo oznaczymy to, który z “graczy” przy użyciu swoich 2 kart na ręku i 5 na stole ułoży możliwie jak najmocniejszy układ kart.

Poza obstawianiem zwycięzcy partii, typując Betgames możemy również obstawić to, jaki układ w grze okaże się najwyższy. Wraz z wykładaniem kolejnych kart przez krupiera/krupierkę, kursy na wygrane poszczególnych opcji ulegają modyfikacji w oparciu o matematyczne prawdopodobieństwo na to, że okażą się wygrane.

Możliwe układy kart i szanse na ich wystąpienie w grze Texas Hold’Em (układ z 7 kart z talii 52) przedstawiliśmy poniżej, wraz z kursami w Betgames STS przed rozpoczęciem partii:

UkładSzanse na wystąpienieKurs w STS (przed rozdaniem)
Poker królewski0,003232%750,00
Poker0,027851%590,89
Kareta0,168067%104,34
Full2,596102%8,48
Kolor3,025494%8,55
Strit4,619382%5,58
Trójka4,829870%6,66
Dwie pary23,49554%3,03
Para43,82255%5,75
Wysoka karta17,41191%750,00
Poker Texas Hold’Em (7 kart) – szanse i kursy

Najwyżej wycenianymi zwycięskimi układami w pokerze Betgames są poker królewski i wysoka karta – w ich przypadku kurs przed rozdaniem pierwszej karty wynosi 750,0. Chociaż pierwsza z opcji występuje bez porównania rzadziej od drugiej, to jednak szanse na to, że któraś z nich wygra rozdanie w grze na 6 graczy jest zbliżona.

Warto odnotować, że przy grze talią składającą się z 52 kart, możliwe jest ułożenie 2 598 960 różnych układów.

W przypadku partii Texas Hold’Em z 6 graczami w grze, najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem będzie wygranie partii przez gracza, który ułoży dwie pary. Widać to po kursie, który wynosi 3,03 i jest najniższy ze wszystkich opcji. W tym wypadku również liczy się to, że opcja ta wygra rozdanie, a nie, że pojawi się na ręku jednego z graczy.

Co ciekawe, podstawowa wersja pokera Betgames w STS, tj. grana całą talią, dostępna jest z krupierami porozumiewającymi się w języku polskim lub angielskim. Sam przebieg rozgrywki w obydwu przypadkach nie różni się między sobą.

Poker 6+ w STS

Poker 6+ to zmodyfikowana wersja pokera Texas Hold’Em, w której rozgrywka toczy się za pomocą krótszej, składającej się z 36 kart talii, zaczynającej się od szóstek, a kończącej na asach. Partia Pokera 6+ w Betgames toczy się pomiędzy dwiema stronami – krupierem i jednym wirtualnym graczem.

Stół do gry podzielony jest na trzy części:

  • Krupier (40,5%)
  • Podział (19%)
  • Gracz (40,5%)

Przy każdej z tej opcji wystawiane są kursy, które można obstawiać poprzez wybranie opcji “krupier” lub “gracz”. Z kolei opcja “podział” odpowiada wynikowi remisowemu. Poza tym, gracz może obstawiać to jaki układ w partii okaże się zwycięski. Szanse na to, że dany układ wygra w rozdaniu Pokera 6+ dla dwóch graczy (jak w Betgames), przedstawiają się następująco:

Najlepszy układSzanse na wystąpienieKurs w STS (przed rozdaniem)
Poker Królewski0,0223%750,0
Poker0,1042%472,41
Czwórka0,5348%95,97
Kolor2,1031%25,21
Full7.5832%7,36
Trójka7,2739%8,55
Strit14,0152%4,65
Dwie pary37,8196%2,53
Jedna para27,7514%7,55
Wysoka karta2,7924%421,41
Poker 6+ – szanse na najlepszy układ i kursy


Jak widać, szanse na wystąpienie niektórych układów jest w krótkiej talli jest znacznie większe niż w przypadku gry pełną talią. Warto odnotować, że chociaż w grze talią składającą się z 36 kart standardowo full bije trójkę, to w rzeczywistości szanse na wystąpienie tej drugiej opcji jest nieco mniejsze, co widać również po kursach w STS.

Poniżej zamieściliśmy porównanie siły poszczególnych układów w obydwu popularnych wersjach pokera Hold’Em, od najsilniejszej do najsłabszej:

Six Plus Hold’em (36 kart)Texas Hold’em (52 karty)
Poker królewskiPoker królewski
PokerPoker
KaretaKareta
Kolor*Full*
Full*Kolor*
Trójka*Strit*
StritTrójka
Dwie paryWysoka karta
Jedna paraJedna para
Wysoka kartaWysoka karta 
Poker 6+ i Poker Texas Hold’Em – kolejność układów


* W przeciwieństwie do Texas Hold’Em, w wersji Short Deck trójka jest mocniejsza od strita, a kolor od fulla. Grając w Pokera 6+ w Betgames STS, strategia przyjęta przez nas powinna się więc różnić od tej, którą najkorzystniej byłoby przyjąć podczas gry w klasycznego Hold’Ema.

Krupierzy w Betgames Poker 6+ porozumiewają się z graczami w języku angielskim, jednak sam stół i zasady gry zostały precyzyjnie opisane w języku polskim.

Bakarat w STS

Bakarat w BetGames

Ostatnia gra karciana w STS Betgames to Bakarat. Podobnie jak w przypadku Wojny i Pokera 6+, w rozgrywce udział biorą gracz i krupier. W jej trakcie każdy z uczestników otrzymuje po dwie, a czasem nawet trzy otwarte karty, jedna po drugiej. Głównym celem tej gry jest zebranie kart o łącznej wartości 9 punktów lub jak wartości najbardziej do tej liczby zbliżonej.

Jeżeli obydwaj gracze zdobędą taką samą liczbę punktów, wówczas mamy remis. W przypadku, gdy ilość zdobytych punktów wynosi 10 lub więcej, to liczba uzbieranych przez gracza punktów równa jest drugiej cyfrze wyniku – np. gdy zdobędzie 13 oczek to nasz wynik wyniesie 3 pkt.

Karty punktowane są w sposób następujący:

  • 10, walet, dama, król – 0 punktów
  • as – 1 punkt
  • 2-9 – wartość zgodna z liczbą na karcie

Celem gracza w Betgames Bakarat jest prawidłowe wytypowanie rezultatu rozgrywki.

Szanse na wystąpienie poszczególnych opcji przedstawiają się następująco:

  • wygrana krupiera (Banker) – szanse 45,8%
  • remis (Tie) – szanse 9,6%
  • wygrana gracza (Player) – szanse 44,6%

Dodatkowo, grając w Bakarat w Betgames TV gracze mogą obstawiać następujące opcje:

  • Więcej czerwonych kart
  • Więcej czarnych kart
  • Tyle samo czerwonych i czarnych
  • Następna karta – czerwona
  • Następna karta – czarna
  • Duża
  • Mała
  • Dowolna para
  • Para gracza
  • Para krupiera
  • Idealna para

Rozgrywka w Betgames Bakarat, podobnie jak w kasynowej wersji gry, liczy maksymalnie 3 rundy. W grze wykorzystywana jest pełna talia, która składa się z 52 kart. Krupierzy porozumiewają się wyłącznie po angielsku. Oznaczenia trzech opcji na stole również są opisane w tym języku.

Czy gra w Betgames się opłaca?

Jak będzie wyglądało obstawianie Betgames w praktyce i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze? Załóżmy, że wybraliśmy rozgrywkę w Pokera 6+. Przed rozpoczęciem rozdania gracz zawiera zakład SOLO na wygraną dwóch par po kursie 2,53, za 100 PLN. Od stawki należy odliczyć również podatek w wysokości 12%. Bukmacher wylicza więc naszą możliwą wygraną (EWK) według następującego równania:

100 x 0,88 x 2,53 = 222,64 PLN

Wygrana wydaje się teoretycznie kusząca, jednak czy naprawdę tak jest? Kurs 2,53 odpowiada procentowym szansom na poziomie 39,5257%. Z kolei matematyczne szanse na wygranie tej opcji w Pokerze 6+ wynoszą 37,8196%. Można więc twierdzić, że stosunek kursów i rzeczywistych szans są dość zbliżone, a marża bukmacherska nie jest specjalnie wysoka. Pamiętajmy jednak, że konieczność odliczenia od stawki podatku dość wyraźnie zaniża faktyczny zysk na jaki możemy liczyć grając w Betgames.

Jak obstawiać BetGames w STS?

Żeby postawić zakład na jedną z karcianek Betgames w STS, należy kolejno:

  1. Krok 1
    Zalogować się do swojego konta.
  2. Krok 2
    Jeśli trzeba, dokonać wpłaty na swoje konto.
  3. Krok 3
    Wybrać kolejno grę, kategorię zakładu oraz wskazać wynik.
  4. Krok 4
    Podać kwotę za jaką chcesz obstawić w polu „Stawka”.
  5. Krok 5
    Kliknąć w przycisk „Zakład” i poczekać na pojawienie się wiadomości o treści „Poprawnie przyjęto zakład”.

Wysokość wygranej, podobnie jak w przypadku zakładów bukmacherskich wyliczone jest na podstawie przemnożenia stawki przez kurs na dany rezultat.

BetGames w STS. Czy to legalne?

Ustawa hazardowa bardzo restrykcyjnie podchodzi do regulacji gier hazardowych online – od 1 lipca 2017 roku kasyna online stały się w Polsce całkowicie nielegalnie, z wyłączeniem kasyn kontrolowanych przez państwo, a zakaz obejmuje m. in. takie gry jak poker. Czy karcianki BetGames są legalne? Symulowane gry karciane w STS są rodzajem zakładów bukmacherskich, a więc nie naruszają zasad ustawy. Przypominają bardziej popularne „sporty wirtualne”, gdzie również można typować symulacje gier, z tą różnicą, że generowanych w 100% komputerowo.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close