Blackjack online u bukmacherów

Blackjack, znany również jako „oczko” to znana gra karciana, która cieszy się sporą popularnością wśród bywalców kasyn. Od pewnego czasu grać w nią mogą również klienci legalnych bukmacherów forBET, TOTALbet i BetX, którzy w swojej ofercie udostępnili niedawno gry karciane. Chociaż internetowe kasyna są w Polsce nielegalne, forBET, TOTALbet i BetX wzorem STS oferują karcianki na nieco zmodyfikowanych zasadach, dzięki czemu nie łamią żadnych zapisów ustawy hazardowej. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie sprawdzili tej opcji i nie napisali o tym artykułu.

Blackjack w forBET

Jak już wspomniałem we wstępie, zasady gry w „oczko” w forBET zostały nieco zmodyfikowane. Rozgrywka nie jest więc toczona w standardowy sposób i nie rywalizujemy w niej z krupierem, a jedynie obstawiamy zakłady na wynik pojedynku pomiędzy dwoma wirtualnymi graczami. Warto odnotować, że gra toczona jest na żywo i w trybie całodobowym, przez 7 dni w tygodniu.

Głównym celem gry w Blackjacka jest uzbieranie z wykładanych przez krupierkę kart 21 punktów lub liczby punktów jak najbardziej do niej zbliżonej, jednak nie większej niż ona. Na początek krupierka wykłada po dwie karty każdemu z dwóch biorących udział w grze wirtualnych graczy, na pola, które znajdują się po prawej i lewej stronie ekranu. Jeśli co najmniej jeden z graczy będzie miał w kartach mniej niż 17 punktów (zakładając, że żaden z nich nie dostanie na rękę dwóch asów), krupierka będzie rozdawać karty dalej, aż do uzyskania przez któregoś z graczy liczby punktów jak najbliższej docelowemu 21 albo do przekroczenia tej liczby. Pojedyncza gra składa się maksymalnie z 4 rund, przy czym każdy z wirtualnych graczy może otrzymać maksymalnie 3 dodatkowe karty, o ile oczywiście nie uzbiera wcześniej 17 lub więcej punktów.

Punkty w blackjacku forBET liczone są w nieco inny sposób niż w przypadku standardowej wersji gry znanej z kasyn naziemnych i online. Krupierki korzystają z talii składającej się z 36 kart, które punktowane są w następujący sposób:

 • as – jeden punkt,
 • walet – dwa punkty,
 • dama – trzy punkty,
 • król – cztery punkty
 • 6 – sześć punktów,
 • 7 – siedem punktów,
 • 8 – osiem punktów,
 • 9 – dziewięć punktów,
 • 10 – dziesięć punktów.

Blackjack w forBET – jak grać?

W przypadku blackjacka w forBET typer nie rywalizuje bezpośrednio z krupierem, a jedynie obstawia wygraną jednego lub drugiego wirtualnego gracza po kursach, które są ustalane na bieżąco, wraz z duchem gry. Mnożniki kursowe odpowiadają szansom obydwu graczów na wygraną i są wyrażone do trzech miejsc po przecinku. Typer ma za zadanie prawidłowo wytypować zwycięzcę gry poprzez stawianie na to swoich środków, a wskazany przez nas gracz ma osiągnąć liczbę punktów jak najbliższą lub równą 21, jednak nie większą niż ona – w tym przypadku występuje tzw. „bust” i dany gracz przegrywa rozgrywkę. W grze możliwy jest remis w przypadku, gdy obydwaj zawodnicy uzyskają tę samą liczbę punktów, przy czym kursy na remis z reguły wyceniane są wysoko.

Gra może zakończyć się już w pierwszym rozdaniu (podczas którego zawodnicy otrzymują po dwie karty), jeśli jeden z graczy otrzyma na rękę dwa asy, czyli tzw. „perskie oczko”. Zawodnicy mogą otrzymywać kolejne karty w trzech kolejnych rozdaniach, aż do zdobycia 17 lub więcej punktów. Oznacza to, że jeśli jeden z graczy uzyska od 17 do 21 punktów, to kolejne karty otrzyma tylko jego rywal. W każdej kolejnej rundzie, gracze mogą obstawiać zakłady na przebieg gry. Czas na obstawianie w pierwszej rundzie wynosi 60 sekund, a każdej kolejnej – 30 sekund. Co ważne, na jednym kuponie możemy obstawiać więcej niż jeden zakład na grę za pomocą kuponów standardowych. Z kolei do kuponu kombinacyjnego można dodać pojedynczy wynik jednej z nadchodzących gier Blackjack. Zakłady na Blackjacka w forBET można łączyć z zakładami na inne gry karciane u tego bukmachera, z zastrzeżeniem, że dozwolony jest tylko jeden zakład na grę. Należy pamiętać, że nie możemy łączyć zakładów na różne rundy danej gry.

Etapy gry

 • 1) Pierwsza runda – w tej rundzie krupierka rozdaje obydwu graczom po dwie karty. Gra w tej rundzie kończy się wyłącznie wtedy, gdy co najmniej jeden gracz otrzyma dwa asy. Jeśli jeden z graczy uzbiera w tej rundzie 17 lub więcej punktów, nie otrzyma już żadnej dodatkowej karty w kolejnych rundach.
 • 2) Druga runda – w tej rundzie gracze, którzy zdobyli mniej niż 17 punktów otrzymują kolejną kartę. Gra w tej rundzie zostanie zakończona, jeśli jedenz graczy przekroczy 21 punktów (bust). Jeśli co najmniej jeden z graczy uzbiera 17-21 punktów, to nie otrzyma kolejnej karty w następnej rundzie, a w przypadku, gdy obydwaj gracze znajdą się w tym przedziale, wyłoniony zostanie zwycięzca. Wreszcie, jeśli obydwaj gracze uzbierają tę samą liczbę punktów w przedziale 17-21, to gra zakończy się remisem.
 • 3) Trzecia runda – odbędzie się, jeśli w drugiej rundzie znowu nie udało się wyłonić zwycięzcy. Po raz kolejny gracz, który dostanie „busta” przegrywa. Jeśli gracz zdobędzie od 17 do 21 punktów, nie będzie uprawniony do uzyskania kolejnej karty w następnej rundzie, a w przypadku, gdy obydwaj gracze znajdą się w tym przedziale, wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeśli jednak obydwaj gracze uzbierają tę samą liczbę punktów w przedziale 17-21, to gra zakończy się remisem.
 • 4) Czwarta runda – jeśli po raz kolejny nie uda się ustalić wyniku gry, gracze przechodzą do ostatniej, czwartej rundy rozgrywki. Na tym etapie otrzymują oni piątą kartę (jeśli nie zdobyli między 17 a 21 punktami w rundzie poprzedniej). Jeśli jeden z zawodników przekroczy 21 punktów, gra zostaje zakończona na jego niekorzyść. W przeciwnym razie zwycięzca zostanie wyłoniony w oparciu o większą liczbę punktów. Na tym etapie również możliwy jest remis
 • 5) Tasowanie – po zakończeniu rozgrywki karty są tasowane przez krupierkę w ramach przygotowań do kolejnej rundy gry.
  Warto odnotować, że w niektórych przypadkach (np. przy błędzie krupierki), gra może być anulowana.

Blackjack w TOTALbet

Oferta gier karcianych u bukmachera TOTALbet zaczęła się od wojny. Po kilku miesiącach pojawił się także blackjack i bukmacher zapowiada, że będą też kolejne gry. Gra prowadzona jest na żywo i dostępna jest 7 dni w tygodniu od godziny 12:00 do 24:00. Oczywiście celem gry jest uzbieranie 21 punktów lub liczby najbardziej zbliżonej do 21. Podobnie jak w forBET tutaj również zasady blackjacka nieco różnią się od klasycznej wersji tej gry. Nie rywalizujemy z krupierem tylko typujemy zakłady na możliwe wyniki. Można obstawiać:

 • wygraną krupiera,
 • remis,
 • wygraną gracza,
 • końcową wartość punktową,
 • zakres suit,
 • kolor pierwszej karty krupiera,
 • sumę dwóch pierwszych kart gracza,
 • zakład bez remisu.

Każda z opcji ma przypisany kurs. Zakłady w grze można obstawiać jeszcze przed wyłożeniem pierwszej karty oraz po wyłożeniu pierwszej karty. Zakład zostaje rozliczony po wyciągnięciu karty krupiera, które kończy rozdanie.

TOTALbet blackjack – przebieg gry

Każda rozgrywka blackjacka w TOTALbet rozpoczyna się od pojawienia się kursów, jeszcze przed wyłożeniem kart na stół. Wtedy gracze mogą zawierać zakłady na możliwe wyniki. Zostają one zamknięte przed wyłożeniem przez krupiera pierwszej karty. Następnie krupier wykłada jedną kartę dla gracza i wtedy kursy zostają zaktualizowane i ponownie można zawierać zakłady. Przed wyłożeniem karty dla krupiera zakłady zostają zamknięte.

Blackjack w TOTALbet prowadzony jest za pomocą sześciu talii kart po 52 karty w każdej z nich. Punkty za poszczególne karty liczone są w następujący sposób:

 • karty od 2 do 10 liczą się według wartości na karcie,
 • walet, dama i król liczą się jako dziesięć,
 • as liczy się jako jeden lub jedenaście (as na polu krupiera lub gracza to 11, jeśli powoduje to przekroczenie 21 punktów to liczony jest jako 1)

Blackjack w BetX

Młody bukmacher BetX bardzo stara się przekonać do siebie graczy, zapewne też dlatego bardzo szybko wprowadził do oferty zakłady na gry karciane. BetX zauważył potencjał tych rozgrywek będących alternatywą dla kasyn online. A warto dodać, że wciąż niewielu bukmacherów ma w swojej ofercie karcianki. W BetX można typować pokera, wojnę i blackjacka. I oczywiście tą ostatnią grą zajmiemy się w tej części artykułu.

Zakłady na blackjacka w BetX można typować całą dobę, 7 dni w tygodniu. Gra jest prowadzona przez krupierki mówiące w języku angielskim, jednak nie powinno to sprawić problemu, gdyż wszystko jest dokładnie wyjaśnione na ekranie i wokół niego. Jak wiadomo w blackjacku celem gry jest zdobycie 21 punktów lub liczby punktów najbardziej zbliżonej do 21. Rozgrywka nie odbywa się na zasadzie rywalizacji z krupierem, jak w klasycznej grze w kasynach, tylko gracz typuje możliwy wynik rozgrywki. Użytkownicy mogą typować:

 • główny wynik gry,
 • wygraną dwoma asami w pierwszej rundzie,
 • wygraną liczbą kart,
 • wygraną punktami,
 • busta gracza (układ kart powyżej 21 powodujący przegranie rozgrywki).

Bukmacher dodaje, że poza wygraną przyznaną graczom za poprawne wytypowanie zakładu, można również otrzymać bonus w formie jackpota. A w jednej grze może być nawet kilka takich bonusów.

BetX blackjack – jak grać?

Gra prowadzona jest pomiędzy dwoma wirtualnymi graczami, którym krupier rozdaje karty po swojej prawej i lewej stronie. Talia składa się z 36 kart (od szóstki do asa). Karty od 6 do 10 liczą się według wartości na karcie, walet to 2 punkty, dama to 3 punkty, król 4 punkty, as 1 punkt. Na początek krupierka rozdaje po dwie karty dla każdego z graczy. Jeśli żaden z nich nie otrzymał dwóch asów lub któryś ma mniej niż 17 punktów, to krupierka będzie rozdawała każdemu z graczy po jednej karcie w każdej możliwej do przeprowadzenia rundzie. Do czasu, aż ktoś uzbiera 21 punktów, liczbę najbardziej do niej zbliżoną lub przekroczy limit 21 punktów i przegra.

Każda gra składa się maksymalnie z 4 rund, a każdemu z graczy można rozdać maksymalnie 3 dodatkowe karty. Gra może się również zakończyć remisem, gdy gracze uzbierają taką samą liczbę punktów (muszą mieć min. 17 punktów).

Przebieg gry

Jak wspomnieliśmy, jedna gra może trwać maksymalnie 4 rundy. Może się zakończyć już w pierwszej rundzie, jeśli któryś z graczy otrzyma dwa asy. Każda gra rozpoczyna się od pokazania i przetasowania talii przed rozdaniem kart. Zobaczymy teraz, jak wyglądają kolejne rundy.

 • Pierwsza runda – krupierka rozdaje kolejno po dwie karty dla graczy; runda może się zakończyć wygraną gracza jeśli otrzyma dwa asy lub remisem, jeśli obaj gracze otrzymają po dwa asy; jeśli gracz uzbiera na tym etapie od 17 do 20 punktów, to nie otrzyma już dodatkowej karty; jeśli obaj gracze mają mniej niż 17 punktów to otrzymają dodatkowe karty
 • Druga runda – krupierka rozdaje kolejną kartę graczom, którzy mają mniej niż 17 punktów; jeśli po otrzymaniu trzeciej karty, któryś z graczy uzbiera więcej niż 21 punktów, to przegrywa i gra się kończy; jeśli gracz uzbiera od 17 do 21 punktów to nie otrzyma już dodatkowej karty w kolejnej rundzie; jeśli obaj gracze uzbierają taką samą liczbę punktów między 17 a 21 to ustalany jest remis
 • Runda trzecia – w tej rundzie gracze (lub jeden gracz) mogą otrzymać czwartą kartę (jeśli mają mniej niż 17 punktów); jeśli któryś z graczy uzbiera więcej niż 21 punktów to przegrywa; jeśli gracze uzbierają taką samą liczbę punktów między 17 a 21, ustalany jest remis; jeśli gracze uzbierali na etapie tej rundy od 17 do 21 punktów, to nie otrzymają już kart w kolejnej rundzie
 • Runda czwarta – w tej rundzie można otrzymać piątą kartę, jeśli na wcześniejszych etapach gracz lub gracze uzbierali mniej niż 17 punktów; jeśli gracz 1 uzbiera więcej niż 21 punktów, to gracz 2 nie otrzymuje już karty i wygrywa rozdanie

Czy warto spróbować?

Ogólnie rzecz biorąc, gra w Blackjacka w forBET, BetX i TOTALbet jest całkiem przyjemna, a przy tym potrafi zapewnić sporą dawkę karcianych emocji. Jeśli chodzi o samo wykonanie, to jest ono całkiem niezłe, chociaż same pokoje mogłyby zostać nieco urozmaicone. Docenić należy pracę krupierek, które prowadzą grę profesjonalnie, a przy tym są całkiem sympatyczne. Niemniej, wydaje się, że sama rozgrywka może nie przypaść do gustu bardziej konserwatywnym fanom Blackjacka, z racji tego, że nie toczymy bezpośredniego pojedynku z krupierką, a jedynie obstawiamy zdarzenia związane z grą wirtualnych graczy. Należy jednak docenić usługę forBET, BetX i TOTALbet za to, że jako jedni z pierwszych legalnych bukmacherów online podjęli się wprowadzenia do swoich ofert gier karcianych w niezbyt przyjaznym dla tego typu rozgrywek środowisku. Gry TVBET w foBET i BetX oraz TOTAL GAMES w TOTALbet są z pewnością warte wypróbowania, a przy tym wydają się lepszym wyborem niż nielegalne kasyna online z racji tego, że nie grożą nam kary finansowe wynikające z zapisów kodeksu skarbowego.

forBET – legalny polski bukmacher

Mimo iż forBET działa na polskim rynku od zaledwie kilku lat, już teraz jest jednym z trzech najpopularniejszych bukmacherów w kraju. Swoją pozycję na rynku osiągnął głównie dzięki wysokim kursom oraz bardzo atrakcyjnym bonusom powitalnym. forBET akceptuje również nasz kod promocyjny, dzięki któremu możesz zwiększyć wartość swojego bonusu. Bukmacher ten wspiera liczne zespoły i inicjatywy sportowe, takie jak ŁKS Łódź, x-kom AGO, Polski Związek Tenisowy, Amp Futbol Polska czy Runmageddon.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close