Otwórz darmowe konto u bukmachera etoto i odbierz bonus powitalny!

Otwórz darmowe konto u bukmachera etoto i odbierz bonus powitalny!

0PERCENT
Bonusy
0PERCENT
Kursy bukmacherskie
0PERCENT
Obsługa klienta
0PERCENT
Metody płatności
0PERCENT
Zakłady na żywo

Najmniejsze, ale w wielkimi planami rozwoju – takie są zakłady bukmacherskie e-toto. Dziś ten bukmacher dysponuje jedynie 30 punktami przyjmowania zakładów, ale według zapowiedzi Zarządu w ciągu dwóch lat e-toto mają się stać jedynym z trzech największych bukmacherów w Polsce. Pomóc ma w tym otwarcie placówki w każdym mieście liczącym powyżej 20 tys. mieszkańców oraz rozbudowa platformy internetowej. Plany bardzo ambitne i mamy wątpliwości czy uda się je w pełni zrealizować, ale trzeba uczciwie przyznać, ze ten istniejący od 2011 roku bukmacher robi znaczne postępy. Na tę chwilę podjęte wysiłki nie wystarczyły, żeby znaleźć się na wyższej pozycji w naszym rankingu, ale będziemy bacznie przyglądać się zakładom e-toto i jeśli zauważymy pozytywne zmiany to na pewno odnotujemy to w recenzji oraz rankingu.

Serwis internetowy etoto

Oferta internetowa uległa znacznej poprawie w ciągu roku co można sprawdzić na poniższych zdjęciach. W 2016 roku serwis przeszedł dużo zmian. Przede wszystkim skorzystają na tym typerzy grający na urządzeniach mobilnych, bo pod takiego typu graczy zostałą stworzona nowa strona główna zakładów bukmacherskich e-toto. Do wyglądu nie mamy większych zastrzeżeń. Zespół tego bukmachera uniknął błędu pozostałych legalnych spółek zajmujących się zakładami sportowymi i nie przeładował swojej strony nadmiarem informacji. Dzięki temu na stronie głównej pojawiają się najważniejsze dla gracza panele. Po prawej stronie znajdziesz krótki samouczek bukmacherski, pole kuponu oraz baner dotyczący aplikacji mobilnej etoto. W centralnej części umieszczono slidery bonusów bukmacherskich wraz z wydarzeniami dnia. Po lewej stronie tak jak u większości bukmacherów znajduje się lista rynków oraz mapa strony. Prosto i przejrzyście, więc wielki plus za tę część serwisu.

 Strona bukmachera po zalogowaniu

Strona bukmachera po zalogowaniu

 Strona internetowa bukmachera etoto

Strona internetowa bukmachera etoto

Rejestracja z kodem polecającym etoto

Wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz wpisanie kodu polecającego etoto VIPLB uruchamia najwyższe bonusy startowe i dostęp do wszystkich promocji u legalnego bukmachera. Rejestracja składa się z trzech prostych kroków, więc wykonanie wszystkich czynności nie powinny zająć Ci więcej niż 5 minut.

KROK 1. W pierwszej kolejności wypełniasz pole, które będą Ci służyły do późniejszego poruszania się w serwisie. Podaj więc login, pseudonim, hasło oraz adres e-mail. Oczywiście musisz zapamiętać podane dane, ponieważ za ich pomocą będziesz logował się do serwisu. W tej fazie rejestracji nie musisz robić nic więcej. Jeśli po prawej stronie pokaże się zielony znak „✓” to będzie oznaczało, że pole zostało wypełnione prawidłowo. Po kliknięciu w pomarańczowy przycisk z napisem „dalej” przejdziesz bezpośrednio do drugiej części rejestracji.

KROK 2. Druga strona formularza rejestracyjnego wymaga uzupełnienia danych personalnych. Pamiętaj, że to niezwykle ważna część dla legalnych bukmacherów działających w Polsce, ponieważ uzyskania niektórych danych wymaga ustawa hazardowa. Dlatego przygotuj się, że będziesz musiał wysłać skan pierwszej i drugiej strony dowodu osobistego lub paszportu. Dzięki temu bukmacher potwierdzi, że jesteś pełnoletnim obywatelem polskim oraz że podane przez Ciebie dane mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli nie posiadasz skanera nie musisz się martwić. E-toto akceptuje też format jpg, więc spokojnie możesz zrobić zdjęcie awersu i rewersu swojego dokumentu tożsamości. Pamiętaj jednak, żeby wysłany przez Ciebie plik nie zajmował więcej niż 1 MB. Ostatnie pole dotyczy kodu polecającego. W widocznym po prawej stronie przykładzie wpisaliśmy kod promocyjny e-toto VIPLB. Wypełnienie formularza wraz z kodem powoduje, że w ciągu 7 dni będziesz uprawniony do skorzystania z Bonusu Powitalnego w wysokości do 500 PLN dla nowych graczy. O dostępnych promocjach tego legalnego bukmachera piszemy w kolejnych akapitach. Podobnie jak w przypadku kroku pierwszego, aby przejść do kolejnego etapu rejestracji przy wszystkich polach powinien znajdować się zielony znak „✓”. Jeśli tak jest w Twoim przypadku wystarczy, że klikniesz w przycisk „dalej”.

KROK 3. W ostatniej części musisz jedynie zaakceptować regulamin serwisu, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobistych (wymóg ustawowy), wyrazić zgodę na weryfikację numery rachunku bankowego, oraz oświadczyć, że jesteś pełnoletni i dane, które wypełniłeś na poprzedniej karcie są zgodne z prawdą. Ostatnie oświadczenie dotyczy źródła Twoich dochodów. Jeśli są legalne to wystarczy zaakceptować to pole i kliknąć w przycisk „załóż konto”.

Promocje i kursy w etoto

E-toto oferuje bardzo dobry bonus startowy w wysokości do 500 zł. Bonus możesz odebrać wpisując w miejscu kod polecający hasło VIPLB. Flagowa promocja dostępna jest  w ciągu pierwszych 60 dni od czasu rejestracji, ale musisz przede wszystkim pamiętać o tym, żeby w ciągu pierwszych 7 dni od założenia konta wpłacić pierwszy depozyt, bo to wysokości tej wpłaty naliczany jest bonus e-toto. To co zachęca do skorzystania z tej oferty to przede wszystkim możliwość podwojenia wpłaconych środków. Dokładnie taką samą promocję znajdziesz w Totolotku – innego legalnego polskiego bukmachera, ale w e-toto znajdziesz zaproponowało warunki otrzymania bonusu. Oprócz wspomnianych 7 dni na depozyt i 60 dni na postawienie i rozliczenie kuponu, musisz przypilnować jeszcze, żeby kur na kuponie był równy lub wyższy kursowi 2.00 i żeby obrót środkami odpowiadał czterokrotności pierwszego wpłaconego depozytu na indywidualne konto klienta.

Kolejne dwie promocje związane są z powiększaniem wysokości wygranych. Pierwsza z nich „Pięć Plus” dotyczy zakładów akumulowanych. Jeśli na Twoim kuponie znajdzie się co najmniej pięć zdarzeń to Twoja wygrana zostanie powiększona o 5 %, im więcej zdarzeń uwzględnisz na swoim kuponie tym Twoja wygrana będzie wyższa. Za 6 prawidłowy wytypowanych wydarzeń powiększysz wygraną o 10%, za 7 – 15%, 8 – 20%, 9 – 25%, 10 – 30%, 11 – 35%, 12 – 40%, 13 – 45%, 14 i więcej 50 %. Musisz jeszcze sprawdzić jakie rozgrywki brane są pod uwagę w promocji. Oczywiście znajdziesz w niej najbardziej popularne ligi m.in. Premier League, Bundesligę, Serie A, Primera Division, Ligue 1, Ekstraklasę, NBA, Turnieje Wielkiego Szlema w Tenisie i nirktóre walki MMA. Szczegóły możesz znaleźć w regulaminie promocji na stronie e-toto.

Ostatnia promocja dotyczy jedynie punktów stacjonarnych. Jeśli zawierasz zakład prosty na maksymalnie 3 zdarzenia, a Twoja stawka wynosi minimum 500 zł to możesz negocjować ze sprzedawcą wysokość kursu jeśli uważasz, że jest za niski.

E-toto, w związku z tym, że jest legalnym bukmacherem, pobiera 12 % podatek od stawki zakładu, dlatego wygrane są niższe niż u firm, które działają w Polsce nielegalnie. Dlatego decydując się na grę u tego bukmachera musisz pamiętać, że do przelicznika wygranych stosuje się inny mnożnik. Zamiast: (kurs) x (stawka) musisz zastosować wzór (kurs) x (stawka) x 0.88. Czyli na przykładzie kursu 2.50 oraz stawki 20 złotych wyglądałoby to następująco:

Bukmacher z podatkiem (etoto)
2.50 x 20 PLN x 0.88 =  44 PLN

Bukmacher bez podatku (forBET)
2.50 x 20 PLN = 50 PLN

Daliśmy przykład forBETu, który jest legalnym bukmacherem, ponieważ jako jedyny dolicza do wszystkich wygranych kuponów różnicę powstałą w wyniku podatku. Podobną promocję ma w swojej ofercie Totolotek, jednak dotyczy ona jedynie wszystkich wygranych zakładów zawartych przez aplikację mobilną.

[/cm

Opinie o zakładach bukmacherskich

Dobrze wyglądający serwis i atrakcyjny pakiet bonusowy to za mało, żeby uznać bukmachera za dobrego. Najważniejsze dzieje się dopiero po zarejestrowaniu konta i wtedy też wyrabiamy sobie opinię o zakładach bukmacherskich e-toto i niestety pod względem kolejnych ocenianych przez nas elementów ten bukmacher nie wypada już tak dobrze. Liczmy jednak, że zarząd e-toto spełni swoje obietnice i dołączy swoją ofertą do największych legalnych bukmacherów w Polsce. Jeśli zespół tego bukmachera myśli poważnie o rozwoju propozycji internetowej to musi dokonać poważnych zmian w trzech elementach, które sprawdziliśmy po zarejestrowaniu konta.

Obsługa klienta

W zakładce pomoc znajdziemy jedynie dwa sposoby kontaktu z bukmacherem. Pierwszy to infolinia pod numerem 513 321 174, natomiast drugi to udostępniony adres mailowy pomoc@etoto.pl. Tego czego brakuje najbardziej i rzuca się to pierwsze w oczy to brak live chatu. Nikt nie ma wątpliwości, że to byłby najszybszy i najbardziej skuteczny sposób kontaktu z bukmacherem, a do u każdego największego bukmachera taka usługa jest w standardzie, więc jeśli e-toto chce aspirować do takiego towarzystwa to musi zmienić obecny stan rzeczy. Plus za stojący na niezłym poziomie FAQ, w którym znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące rejestracji, konta, wpłat i wypłat oraz zakładów.

Metody płatości

Kolejny kulejący element oferty e-toto. Klienci mogą skorzystać jedynie z serwisu Przelewy24, o ile w przypadku sklepów internetowych jest to najpopularniejszy sposób wpłaty środków o tyle bukmacherowi nie przystoi posiadać tak ubogiej oferty. Praktycznie u każdego legalnego bukmachera dostajemy możliwość płatności poprzez serwisu DotPay, PayU, tPay. Nie mówiąc już o metodach, z których korzystają gracze na zachodzie Europy czyli e-wallety typu Skrill czy Neteller. Metody płatności muszą się zmienić, bo inaczej serwis nie jest konkurencyjny.

zakłady na żywo

Z jednej strony zapowiedzi o dołączeniu do czołówki bukmacherów, o zwiększeniu zasięgu, a z drugiej brak możliwości obstawiania zakładów na żywo. Poważny błąd, na który nie ma usprawiedliwienia i który zadecydował o tym, że zakłady e-toto znalazły się na ostatnim miejscu rankingu legalnych bukmacherów.

Podsumowanie i ocena

Stojąca na stosunkowo wysokim poziomie strona internetowa, porządna strona mobilna i atrakcyjny bonus startowy to jedyne plusy e-toto. Jeśli mamy do czynienia z tym serwisem dłużej to widzimy, że musi jeszcze popracować nad jakością oferowanych usług. Przede wszystkim część dotycząca obsługi klienta, metod płatności i brak zakładów na żywo zadecydowała o tym, że nie mogliśmy umieścić e-toto choćby o jedno miejsce wyżej. Biorąc jednak pod uwagę to, ze e-toto to najmniejszy legalny bukmacher nie jest to ocena krzywdząca.

rzeczy, które warto wiedzieć o etoto

  • Sponsor Piasta Gliwice – logo widoczne na koszulkach.
  • Od 2011 roku posiada licencję na prowadzenie legalnych zakładów.
  • 30 punktów przyjmowania zakładów na terenie Polski.
  • Siedziba w Warszawie przy ulicy Żurawiej 5.
  • Bukmacher prowadzący konto na Snapchacie.
Etoto Zakłady – Opinie
3.11 (62.22%) 9 votes

Leave a Reply