Revolut u bukmacherów

Revolut-u-bukmacherow

W obecnych czasach niemal wszyscy mieszkańcy zachodniego świata mają dostęp do sieci Internet i to nie tylko w domu, ale i w urządzeniach mobilnych, które można mieć zawsze przy sobie. Nowe technologie pozwalają nam w pełni wykorzystywać możliwości jakie dają nam smartfony i przenośny dostęp do sieci. By dokonać płatności nie potrzebujemy już portfela, a nawet karty płatniczej – wystarczy nam aplikacja w telefonie z dostępem do kodów BLIK.

Zmiany objęły również przelewy pieniężne na w kraju i zagranicę. Tradycyjny ELIXIR powoli przechodzi już do lamusa, a jego miejsce zajmują portfele elektroniczne, takie jak PayPal, Skrill czy Neteller, dzięki którym możemy zyskać dostęp do naszych środków dosłownie w kilka chwil. E-wallety mają jednak swoje wady: siłą rzeczy muszą na ogół być powiązane z kontem bankowym założonym na nasze nazwisko, co w wielu przypadkach wiąże się z wydłużeniem oczekiwania na moment, w którym środki staną się dostępne do naszej dyspozycji. Do tego dochodzą prowizje od transakcji, które niekiedy są dość wysokie.

Na szczęście cyfrowe technologie cały czas się rozwijają i cały czas przybywa przybywa nam alternatyw, jeśli chodzi o dostępne metody transferowania naszych środków. Jedną z nich jest Revolut, czyli system, na który składa się karta pre-paid i aplikacja umożliwiające dostęp do szeregu opcji często nieosiągalnych dla innych form transferowania pieniędzy. Wraz z rosnącą popularnością tej usługi, jasne staje się, że już niedługo Revolut zagości wśród metod płatności oferowanych przez bukmacherów online. Czy graczy typujących przez Internet czeka kolejna, po kodach BLIK i e-portfelach, rewolucja? Niewykluczone. Zanim jednak klienci buków zyskają dostęp do tej funkcjonalności, warto przyjrzeć się możliwościom tej aplikacji nieco bliżej.

Revolut u bukmacherów

Fintech Revolut to bez wątpienia jedna z najciekawszych opcji finansowych dostępnych dla zwykłych konsumentów. Jego klienci zyskują wachlarz możliwości, które mogą uczynić ich życie prostszym, szczególnie jeśli prowadzą liczne transakcje z podmiotami z zagranicy lub po prostu dużo podróżują po świecie. Revolut ma również ogromny potencjał, jeśli chodzi o realizację płatności przez Internet. Kwestią czasu wydaje się więc moment, w którym z jego funkcjonalności zaczną korzystać operatorzy gamingowi.

Revolut jest dostępny już od jakiegoś czasu w ofercie zagranicznych bukmacherów (takich jak Unibet czy Betsson), ale polscy operatorzy na początku niechętnie podchodzili do tego typu rozwiązań. Rok 2020 był jednak dobrym okresem dla graczy będących przy okazji klientami Revoluta. Legalni polscy bukmacherzy powoli przekonują się do tego zyskującego popularność podmiotu i oferują swoim klientom posiadającym kartę wpłaty depozytu właśnie tym sposobem. Nie wszyscy, ale znakomita większość oferuje wpłaty za pomocą wirtualnej karty Revolut. Trochę gorzej póki co wygląda sytuacja z obsługą wypłat środków na prywatne konto bankowe, ale i tutaj czuć zmiany i mamy nadzieję, że ten proces wkrótce nabierze tempa. Tym bardziej, że Revolut jest już praktycznie bankiem.

Sprawdziliśmy, jak sytuacja z obsługą płatności Revolut wygląda u legalnych polskich bukmacherów i przedstawiamy to za pomocą poniższej tabeli. Czy u każdego bukmachera można wpłacać i wypłacać pieniądze za pomocą Revoluta?

BukmacherWpłataWypłata
STSTAKNIE
FortunaNIENIE
eWinnerTAKTAK
BetclicTAKNIE
PZBukNIENIE
LV BETTAKNIE
Superbet TAKTAK
NobleBETTAKNIE
TotolotekTAKNIE
forBETTAKNIE
TOTALbetTAKNIE
Stan na dzień 12.01.2021

Revolut – rejestracja

Revolut- pulpit

Mimo iż Revolut oferuje swoim klientom naprawdę duże możliwości, zakładanie konta w tym serwisie jest niezwykle proste. W celu rejestracji należy wejść na ich stronę internetową (http://www.revolut.com) i wpisać swój numer telefonu, na który przesłany zostanie SMS z linkiem do appki Revolut. Następnie należy zainstalować aplikację na naszym urządzeniu mobilnym.

Kolejnym krokiem będzie otwarcie zainstalowanej właśnie appki i ponowne podanie numeru telefonu. Wszystko potwierdzamy klikając „Kontynuuj”. W kolejnym oknie podajemy czterocyfrowy kod PIN. Następnie musimy podać 6-cyfrowy kod autoryzacyjny, przesłany do nas sms-em z poleceniem byśmy nigdy nikomu go nie udostępniali.

Revolut - statystyki

Następnym krokiem będzie podanie naszych danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia). Po podaniu ich klikamy „Kontynuuj”. W następnym oknie musimy podać swój dokładny adres zamieszkania (kraj, ulicę i numer domu, kod pocztowy, miejscowość i województwo) i zatwierdzić je klikając w banner. Na kolejnych podstronach formularza podajemy swój adres e-mail oraz główny powód, dla którego będziemy korzystać z tego serwisu. Możemy jeszcze włączyć powiadomienia z appki.

Kolejnym krokiem będzie zasilenie konta kwotą 20 PLN lub większą. Nie ma jednak co się obawiać – środki pozostaną na naszym koncie do naszej dyspozycji i będziemy mogli wykorzystać je w dowolny sposób. Zanim jednak uzyskamy dostęp do pełni możliwości appki, musimy przejść weryfikację. Wiąże się to z przesłaniem skanu dokumentu tożsamości w formie cyfrowej i zrobieniem sobie zdjęcia.

Po przejściu procesu weryfikacji będziemy mogli zamówić kartę płatniczą w formie fizycznej i wirtualnej. Pierwsza z nich to standardowa plastikowa karta, którą możemy schować w portfelu. Żeby jednak ją uzyskać będziemy musieli zapłacić 9,90 PLN za wysyłkę. Z kolei do karty wirtualnej będziemy mieli zawsze dostęp z panelu aplikacji i jest całkowicie bezpłatna.

Czym jest Revolut?

Karta Revolut

Fintech Revolut oferuje swoim klientom wielowalutową kartę pre-paid oraz aplikację o możliwościach do tej pory niedostępnych dla innych platform płatniczych. Wśród najważniejszych opcji Revolut wymienić należy z pewnością tanie i szybkie przelewy zagraniczne z przeliczaniem walut (jest ich łącznie ponad 140, w tym PLN) po kursie międzybankowym. Służą nam do tego 24 subkonta w różnych walutach.

Z kolei karta Revolut może być z kolei używana w 31 krajach, w tym w Austrii, Belgii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Łotwie, Liechtensteinie, na Litwie, w Luksemburgu, na Malcie, w Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Poza przelewami i wymianą walut, Revolut oferuje również m. in. płatności pomiędzy użytkownikami, ubezpieczenia podróżne i telefonu, obsługę kryptowalut. Wszystko to dostępne na wyciągnięcie telefonu!

Co ciekawe, ważnym miejsce na mapie usług świadczonych przez Revolut jest Polska. To w naszym kraju brytyjski startup uruchomił po raz pierwszy dział pomocy, lokalne karty oraz numery kont. Dodatkowo, spośród ponad 600 pracowników firmy aż 400 pracuje w Krakowie.

Subkonta Revolut – obsługiwane waluty

Jedną z największych zalet tego serwisu jest możliwość posiadania 24 subkont w różnych walutach, których pełna lista przedstawia się w sposób następujący:

 • polskie złote (PLN)
 • euro (EUR)
 • funty brytyjskie (GBP)
 • franki szwajcarskie (CHF)
 • dolary amerykańskie (USD)
 • dolary australijskie (AUD)
 • dolary kanadyjskie (CAD)
 • dolary hongkońskie (HKD)
 • dolary singapurskie (SGD)
 • dolary nowozelandzkie (NZD)
 • korony czeskie (CZK)
 • korony duńskie (DKK)
 • korony norweskie (NOK)
 • korony szwedzkie (SEK)
 • forinty węgierskie (HUF)
 • liry tureckie (TRY)
 • leje rumuńskie (RON)
 • dirhamy marokańskie (MAD)
 • dirhamy ZEA (AED)
 • szekle izraelskie (ILS)
 • randy RPA (ZAR)
 • riale katarskie (QAR)
 • baty tajlandzie (THB)

Użytkownicy Revolut mogą dowolnie operować zgromadzonymi na subkontach środkami i wymieniać je na różne waluty, co jest niesamowicie wygodne, jeśli przykładowo podróżujemy lub prowadzimy liczne zagraniczne transakcje. Ma to również spory potencjał, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Przykładowo, jeśli mieszkamy zagranicą i chcemy wpłacić środki na konto u polskiego buka po dobrym, bo międzybankowym kursie wymiany walut, brytyjski fintech może okazać się wręcz bezkonkurencyjny!

Ile kosztuje korzystanie z Revolut?

Dużą zaletą karty płatniczej Revolut jest fakt, że w podstawowej wersji jest ona bezpłatna. Klienci tej firmy nie płacą nic za założenie konta, obsługę subkont walutowych oraz za samo korzystanie z karty. Niemniej, jak to często bywa w przypadku darmowych usług, musimy liczyć się z limitami. Oto jak wyglądają płatności za usługi Revolut:

 • Wymiana walut i przelewy walutowe – jedna z kluczowych funkcji tej karty jest darmowa do kwoty 20 000 PLN lub 6000 euro/5000 funtów miesięcznie. Jeśli kwota ta zostanie przekroczona, wówczas od pozostałych transakcji pobierane będą prowizje w wysokości 0,5% wartości transakcji. Limity nie dotyczą klientów Revolut posiadających konto Premium.
 • Wypłata pieniędzy z bankomatu – w tym wypadku limity wynoszą odpowiednio 800 PLN, 200 euro lub 200 USD. Po przekroczeniu tej kwoty, od każdej kolejnej wypłaty naliczana jest prowizja w wysokości 2% transakcji.
 • Zasilanie konta środkami – Revolut pozwala klientom z Polski bezpłatnie zasilić konto na sumę 400 000 PLN w skali rocznej. Trzeba przyznać, że jest to poważna suma, która powinna zadowolić zdecydowaną większość klientów. Limit ten i tak można zwiększyć.

Aktualny stan swoich limitów możesz sprawdzić w dowolnym momencie w zakładce „Profil” na aplikacji mobilnej.

Revolut – trochę historii

Revolut Ltd powstało 2 czerwca 2015 roku w Londynie z inicjatywy dwóch Rosjan – Nikołaja Staronskiego i Włada Jacenko. Założony przez nich startup miał wprowadzić zupełnie nową jakość w kwestii przelewów pieniędzy na terenie Unii Europejskiej i nie tylko. Na zrealizowanie tego planu w pełni przyszło im czekać jednak aż do grudnia 2018 roku, kiedy za pośrednictwem Banku Litwy ich firma uzyskała licencję na prowadzenie działalności bankowej na terenie Unii Europejskiej. Tym samym, Revolut stało się oficjalnie bankiem objętym gwarancjami środków i od tamtego momentu może nawet udzielać pożyczek i to zarówno dla zwykłych konsumentów jak i dla biznesu. W międzyczasie liczba użytkowników tej platformy zaczęła rosnąć lawinowym tempie i pod koniec 2019 roku przekroczyła 7 milionów.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close