• Porady
 • Revolut u bukmacherów

Revolut u bukmacherów

Revolut w ciągu zaledwie kilku lat zyskał około 1,5 miliona użytkowników w Polsce. Bankowość mobilna oferowana przez ten fintech pod wieloma względami wyróżnia się na tle innych instytucji finansowych. My postanowiliśmy sprawdzić jak Revolut prezentuje się na tle innych metod płatności oferowanych przez bukmacherów online.

Spis treści

Czy bukmacherzy akceptują Revolut?

Ostatnich kilkanaście miesięcy w przypadku Revolut obfitowało w liczne zmiany regulaminu i zasad na jakich funkcjonuje ten fintech. Po wygaśnięciu umowy z Danske Bankiem, 18 marca 2021 roku, Revolut wystosował komunikat o następującej treści:

Z przykrością informujemy, że od 18 marca 2021 r. lokalne dane konta PLN, których używasz do otrzymywania płatności lokalnych, nie będą już dostępne. Od dziś, aby otrzymywać płatności, musisz używać swojego numeru IBAN (międzynarodowego numeru rachunku bankowego), który zaczyna się od ‘LT’. Numer IBAN możesz znaleźć w swojej aplikacji w zakładce ‘Konta’ na ekranie głównym, dotykając symbolu kraju obok swojego salda.

Aby nadal otrzymywać przelewy bankowe na swoje konto Revolut, musisz używać tych danych konta ’LT’. Począwszy od 18 marca 2021 r., żadne płatności wysłane na Twoje lokalne konto PLN nie zostaną na nim zaksięgowane i zostaną zwrócone do nadawcy. Nadal możesz realizować wychodzące przelewy bankowe lub dodawać pieniądze do swojego konta Revolut za pomocą karty – tak samo, jak dotychczas.”

Tym samym, w świetle obowiązującego w naszym kraju prawa, rachunki Revolut przestały być obsługiwane przez polskich bukmacherów. Treść ustawy hazardowej jasno stanowi, że legalni bukmacherzy mogą akceptować wyłącznie rachunki bankowe posiadające polski numer IBAN, a więc zaczynający się od liter „PL”. Dlatego też, zarówno wpłaty, jak i wypłaty na konta u bukmacherów poprzez Revolut były teoretycznie niemożliwe, a już na pewno nielegalne.

W maju tego roku pojawiło się jednak światełko w tunelu dla posiadaczy kont i kart w Revolut – firma nawiązała wówczas współpracę z działającym w Polsce Aion Bankiem. W tamtym miesiącu wysłano pierwsze zaproszenia dla klientów planów Premium i Metal, którzy mogli aktywować w aplikacji polskie numery IBAN. Zmiana ta oczywiście ułatwia procedurę otrzymywania i wysyłania przelewów w polskich złotych, a co za tym idzie, również umożliwiła legalne transakcje u polskich bukmacherów. 

Niestety, na tym problemy z Revolut się nie skończyły. Fintech dość często zawiesza wydawanie i obsługiwanie polskich IBAN-ów, co z reguły wynika z pojawiających się problemów technicznych. Informacje o tym pojawiają się w aplikacji Revolut bez uprzedzenia, praktycznie z dnia na dzień. 

Revolut - bukmacherzy w Polsce

Dlatego też, nie sposób jest na chwilę obecną udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to, czy legalni bukmacherzy online akceptują usługi tej instytucji finansowej.

Revolut u bukmacherów

Ponieważ sytuacja z płatnościami Revolut u legalnych bukmacherów online nie jest do końca jasna, postanowiliśmy zasięgnąć informacji bezpośrednio u nich. W tym celu skontaktowaliśmy się z konsultantami Biura Obsługi Klienta każdego z topowych polskich buków i zadaliśmy kluczowe pytanie – „Czy akceptujecie wpłaty i wypłaty kartą Revolut?”. Oto odpowiedzi jakie uzyskaliśmy:

BukmacherWpłataWypłata
FortunaTAKTAK (tylko polski IBAN)
TOTALbetTAKTAK (tylko polski IBAN)
STSTAKTAK (tylko polski IBAN)
LVBETTAKTAK (tylko polski IBAN)
PZBUKTAKTAK (tylko polski IBAN)
EtotoTAKTAK (tylko polski IBAN)
FuksiarzTAKTAK (tylko polski IBAN)
SuperbetNIENIE
forBETNIENIE
BettersNIENIE
Go+BetNIENIE
BetcrisNIENIE
Stan na dzień 4.10.2022
 1. Fortuna

  Piotr: Płatności tak. Z kolei wypłaty realizowane są tylko na polskie rachunki bankowe podane w profilu.

 2. STS

  Sandra: Dokonywanie wpłat za pomocą Revoluta jest możliwe. Proszę jednak pamiętać, że bukmacher w dowolnym momencie może poprosić o dokonanie weryfikacji groszem rachunku bankowego w celu sprawdzenia czy dany rachunek należy do Klienta. Jeżeli taka weryfikacja zostanie zlecona i grosz zostanie wysłany z rachunku Revolut, a nie polskiego rachunku bankowego to nie będziemy widzieć danych na przelewie (imienia i nazwiska) tylko litewski adres banku. Zweryfikowanie groszem rachunku bankowego Revolut nie jest zatem możliwe. Reasumując, jak najbardziej możesz dokonać wpłaty zarówno z konta Revolut, jak i konta z polskiego banku.

 3. forBET

  Adam: Nie jest to forma płatności akceptowana w naszym serwisie. Transakcja wykonywana przez Revolut może zostać odrzucona.

 4. Superbet

  Paweł: Na chwilę obecną wpłacanie środków na strony oferujące usługi hazardowe za pomocą karty Revolut nie jest możliwe. Jest to decyzja podjęta przez spółkę wydającą kartę (Revolut). Prosimy korzystać z innych metod płatności. Przepraszamy za powstały dyskomfort i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

 5. TOTALbet

  Kamil: Jeżeli numer rachunku posiada polski numer IBAN to tak. (…) Dotyczy to zarówno wpłat jak i wypłat.

 6. LV BET

  Kamila: Owszem. Możesz dokonać wypłaty na Revolut, jeżeli posiada polski IBAN. Owszem, jeżeli wybierzesz opcję wpłaty kartą płatniczą i wpiszesz numer karty Revolut. Proszę również pamiętać, iż wpłaty można dokonywać tylko z rachunku którego jesteś właścicielem.

 7. PZBUK

  Monika: Tak, jeżeli jest to konto, w którym widnieje polski IBAN i posiada podpiętą polską kartę płatniczą „wirtualną” bądź fizyczną to istnieje taka możliwość.

 8. Etoto

  Maurycy: Przyjmujemy wpłaty realizowane systemem płatności Revolut. Niestety nie obsługujemy wypłat na rachunki Revolut.

 9. Fuksiarz

  Adrian: Tak. Jeśli rachunek w Revolut posiada polski IBAN, to nie ma z tym problemu.

 10. Betcris

  Weronika: Niestety, na tę chwilę nie akceptujemy takiej formy płatności.

 11. Betters

  Łukasz: Ta metoda płatności jest niedostępna. Tyczy się to wpłaty i wypłaty środków.

 12. GO+Bet

  Marcin: Na chwilę obecną nie. (…) Nie obsługujemy zarówno wpłat jak i wypłat.

 13. PZBUK

  Magda: Uprzejmie informuję, iż wpłaty na konto mogą być dokonywane z jakiegokolwiek rachunku bankowego. Jeżeli, chodzi o wypłatę środków, musi ona zostać zlecona na Pana osobisty rachunek bankowy.

Jak widać, różni bukmacherzy zajmują różne stanowiska w odniesieniu do realizowania wpłat i wypłat za pośrednictwem tego systemu. Kluczowym warunkiem jaki należy spełnić jest oczywiście polski IBAN na rachunku Revolut, który, jak już wspomnieliśmy, nie zawsze jest dostępny. 

Jeśli chodzi o wpłatę środków kartą Revolut to sprawa jest prosta – z reguły są one możliwe, nawet u bukmacherów teoretycznie nie akceptujących tej usługi . Niemniej, bukmacherzy, zastrzegają sobie możliwość weryfikacji rachunku, z którego dokonywana jest wpłata, poprzez przelew na niewielką kwotę. Odrzucenie wpłaty jest więc w przypadku rachunków bez polskiego numeru IBAN możliwe.

Revolut – rejestracja

Jedną z największych zalet Revolut jest bez wątpienia prostota rejestracji konta w tym serwisie. Cały proces można opisać w kilku prostych punktach.

 1. Krok 1.

  Przechodzimy na stronę revolut.com

 2. Krok 2.

  Podajemy swój numer telefonu.

 3. Krok 3.

  Klikamy w link, który otrzymamy SMS-em.

 4. Krok 4.

  Pobieramy i instalujemy aplikację Revolut.

 5. Krok 5.

  Otwieramy aplikację i klikamy w banner „Zarejestruj się”.

 6. Krok 6.

  Ponownie podajemy numer telefonu w aplikacji.

 7. Krok 7.

  Podajemy dane osobowe i adresowe.

 8. Krok 8.

  Wybierz dokument, którym chcesz się zweryfikować (prawo jazdy/ paszport /dowód osobisty).

 9. Krok 9.

  Wybierz swój plan. Dostępne są 4 opcje:
  * Standard (darmowy)
  * Plus (14,99 zł/m-c)
  * Premium (29,99 zł/m-c)
  * Metal (49,99 zł/m-c)

 10. Krok 10.

  Zdecyduj, czy wystarczy ci karta wirtualna czy potrzebujesz również karty fizycznej.

 11. Krok 11.

  Nadaj PIN swojej karcie.

 12. Krok 12.

  Poczekaj na weryfikację, zanim wpłacisz pierwsze środki na swój rachunek.

Od tego momentu możemy korzystać z możliwości jakie daje bankowość mobilna Revolut.

Czym jest Revolut?

Karta Revolut

Mówiąc krótko, Revolut to przede wszystkim aplikacja mobilna, która pozwala zarządzać wirtualną kartą wielowalutową. Jej podstawowe przeznaczenie czyni ją szczególnie praktyczną dla osób, które dużo podróżują, gdyż dzięki niej można uniknąć zawyżonych prowizji za wykonywane transakcje.

Revolut obsługuje 150 najpopularniejszych walut i pozwala na przelewy zagraniczne z niskimi prowizjami. Transakcje międzynarodowe są więc realizowane w ramach tej usługi na bardzo korzystnych zasadach. Samą aplikację można pobrać za darmo oraz korzystać z niej bez żadnych opłat.

Do najważniejszych zalet Revolut należą:

– prosta rejestracja,

– liczne narzędzia finansowe,

– niskie opłaty i prowizje.

Aplikacja nie jest jednak pozbawiona wad, a głównymi z nich są:

– problemy z polskim IBAN-em,

– kiepska obsługa klienta.

Alternatywy dla Revolut u bukmacherów

Notoryczne problemy z polskim IBAN-em niejako dyskwalifikuje tę metodę płatności jako niezawodną opcję wpłaty i przede wszystkim wypłaty środków na konto bankowe. Na szczęście, w ofertach legalnych bukmacherów online nie brakuje wartościowych alternatyw. Poniżej, krótko opisaliśmy najpopularniejsze z nich.

 • Kody BLIK – jedna z najpopularniejszych błyskawicznych metod płatności, nie tylko u bukmacherów. Kody BLIK obsługiwane są przez większość banków.
 • Karty płatnicze – w Polsce działają dwaj dostawcy tego typu płatności są VISA i MasterCard. Płatności znane chyba wszystkim. Bezprowizyjne i błyskawiczne.
 • Błyskawiczne przelewy – podstawowa opcja wpłaty i wypłaty depozytu u zdecydowanej większości legalnych bukmacherów online. Dyspozycje wykonywane są z reguły natychmiast lub w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu minut.
 • Portfele elektroniczne – najpopularniejsze e-wallety w Polsce, to oczywiście PayPal, Skrill i Neteller. Pozwalają na błyskawiczną wpłatę środków, a poza tym, niektórzy bukmacherzy pozwalają również na wypłatę pieniędzy tą metodą.
 • Karty pre-paid – mowa tu przede wszystkim o voucherach Paysafecard, które można kupić w sklepach, kioskach czy na stacjach benzynowych.
 • Platformy i bramki płatnicze – klienci bukmacherów doskonale znają usługi takich marek jak PayU, Dotpay, Tpay czy Przelewy24. Platformy i bramki płatnicze umożliwiają wpłaty przez metody płatności opisane w tym akapicie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close