• typy
 • MOVE Federation – kursy bukmacherskie

MOVE Federation – kursy bukmacherskie

Move Federation
Fot: 400mm.pl

7 października 2023 roku w Arenie Gliwice odbędzie się turniej Move Federation 2. Będzie to druga edycja zawodów piłkarskich z udziałem znanych internetowych celebrytów i sportowców. W artykule znajdziesz kursy i typy na to wydarzenie

Move tło
Pasha BicepsJapczan
Team Pasha – Team Japczan
MOVE Federation 2
Obstawiaj MOVE Federation bez ryzyka!
Obstawiaj w Fortunie

Jak obstawić Move federation bez ryzyka w Fortunie? 

 1. Zarejestruj się w Fortunie przez naszą stronę
 2. Wpłać pieniądze – polecamy 100 zł
 3. Obstaw swój pierwszy zakład za 100 zł
 4. Jeśli wygrasz, całość jest twoja
 5. Jeśli przegrasz, dostajesz pełen zwrot stawki, który możesz od razu wypłacić
Spis treści

MOVE Federation kursy bukmacherskie (07.10.2023 r.)

Oto kursy na Move Federation 2. Znajdziecie je wyłącznie w Fortunie:

Zespół 1Zespół 2
Team Pasha
(1.10)
Team Japczan
(9.80)
Team Lexy
(1.10)
Team Martirenti
(2.00)
Team Filipek
()
Team MegaPiłkarze
()
Team Jawor
()
Team Ekipa
()
Kursy z dnia 7.10.2023

Według Fortuny faworytami meczów są Team Pasha - kurs 1.10, Team Filipek - kurs 1.40 i Team Ekipa - kurs 1.40. Patrząc na kursy w każdym ze spotkań jest wyraźny lub bardzo wyraźny kandydat do zwycięstwa.

W rozpisce meczowej wcześniej był także mecz Team Lexy - Team Goats, ale ze względu na aferę #PadoraGate, udział Teamu Goats został wycofany. Poniżej oświadczenie federacji w tej sprawie.

MOVE oświadczenie

Move federation 2 kursy na zakłady specjalne

Poza zakładami z przedmeczowej oferty, możecie skorzystać także z zakładów specjalnych. Poniżej lista:

 • Najszybszy gol turnieju zostanie zdobyty do 30 sekundy meczu
 • Jedna z drużyn w trakcje turnieju nie straci żadnej bramki
 • W którymkolwiek meczu bramkarz strzeli gola
 • O zwycięstwie w jednym z meczów zadecyduje seria rzutów karnych
 • Quebo zdobędzie gola za 3 punkty
 • Quebo zostanie królem strzelców turnieju
 • Najszybszy gol turnieju zostanie zdobyty do 15 sekundy meczu
 • Alan zdobędzie gola za 3 punkty
 • Pashabiceps zdobędzie gola za 3 punkty
 • Pashabiceps zdobędzie gola za 2 punkty
 • Pashabiceps zostanie MVP turnieju
 • W każdym meczu Super Bohater strzeli bramkę
 • Szymon Marciniak w każdym meczu pokaże czerwoną kartkę

Kod rabatowy Move Federation 2

Kod rabatowy Move Federation zapewni wam możliwość obstawienia pierwszego kuponu bez ryzyka w Fortunie. Oznacza to, że w przypadku przegrania zakładu, dostaniecie pełen zwrot, który będziecie mogli od razu wypłacić.

Ponadto otrzymacie łącznie 35 zł darmowych pieniędzy na kolejne zakłady! Jest to najlepszy kod rabatowy Move Federation, a aby go odebrać wystarczy zarejestrować się w Fortunie przez naszą stronę!

MOVE Federation 2 typy bukmacherskie

Poniżej znajdziecie typy na wszystkie spotkania na MOVE Federation 2. Na ten moment znane jest jedno spotkanie pomiędzy Teamem Pashy i Teamem Japczana. Typy będziemy uzupełniać, gdy tylko ogłaszane będą kolejne rywalizacje.

Jeśli szukacie innych nietypowych wydarzeń do obstawiania, to zdecydowanie polecamy wam galę Clout MMA 2, która odbędzie się już w październiku. Kursy i typy na wszystkie pojedynki znajdziecie w osobnym artykule.

Team Pasha – Team Japczan – typy

Pasha BicepsJapczan
Liczba goli za 2 pkt: więcej 0.5
Nasz typ

Pierwszym pojedynkiem Move Federation 2 podanym do publicznej wiadomości, jest starcie pomiędzy zespołem Jarosława “PashyBicepsa” Jarząbkowskiego i Piotra “Izaka” Skowyrskiego a teamem Jakuba “Japczana” Piotrowicza i Adriana “Medusy” Salamona. Na chwilę obecną, wiadome jest jedynie, że w drugim zespole zobaczymy jeszcze Jakuba “Paramaxila” Frączka. Mimo to, bukmacherzy już teraz zdecydowanych faworytów tego pojedynku widzą w zespole “Pashy” i “Izaka”.

Nie jest tajemnicą, że ten mocno esportowy duet jest blisko związany z futbolem. Tyczy się to nie tylko znanego głównie jako komentator sportowy “Izaka”, ale również “Pashy”, który miał okazję występować w IV lidze piłki nożnej.W przypadku “Japczana” i “Medusy” próżno szukać takiego doświadczenia. Co więcej, były gwiazdor sceny CS: GO chwalił się, że strzelił gola z 30 metrów drużynie Dolcanu Ząbki. Obstawię, że w debiucie w Move będzie polował na gola spoza połowy i obstawię, że jemu lub jakiemuś innemu zawodnikowi ta sztuka się uda.

Move typy

Team Filipek - Team MegaPiłkarze - typ

FilipekFranio
Będzie pokazana czerwona kartka: TAK
Nasz typ

Starcie, które można opisać jako pojedynek freak fighterów ze streamerami. Biorąc pod uwagę aspekty stricte sportowe, nie powinno więc dziwić, że faworytami tego pojedynku, w dodatku wyraźnymi, są zawodnicy z Teamu Filipka. Zacznijmy jednak od początku. Zawodnicy tacy jak Alan Kwieciński czy Norbert Daszkiewicz to pełnoprawni fighterzy, którzy mieli okazję występować na galach topowych polskich federacji w MMA i K-1. Streamerzy od Frania mogą więc mieć problem w przypadku bezpośredniej walki o piłkę, w której zawodnicy ścierają się bark w bark.

Czy więc warto stawiać all-in na wygraną zespołu Filipka? Szczerze mówiąc, wstrzymałbym się z tym jeszcze do ogłoszenia pełnego składu drugiej z drużyn. Na pierwszej gali Move zdarzało się, że jeden zawodnik robił ogromną różnicę na boisku. Zakontraktowanie przez Team Franio piłkarza mającego na koncie doświadczenie np. na szczeblu okręgowym, znacznie wpłynęłoby na szanse tej ekipy. Ciekawszym typem wydaje się więc np. zakład na czerwoną kartkę, który biorąc pod uwagę krewki temperament zawodników Teamu Filipka ma spore szanse na powodzenie.

MOVE typy Fortuna

Team Jawor - Team Ekipa - typ

Powyżej 9.5 punktu w meczu
Nasz typ

Pojedynek zespołu Jawora ze składem reprezentującym słynną Ekipę. Składy obydwu ekip składają się w dużej mierze z młodych zawodników. Mocnymi faworytami tej pary wydaje się jednak Team Ekipa, głównie za sprawą “Kwolcziego” i “Kuzyna Micha”. Obydwaj bardzo przyzwoicie radzili sobie w piłkarskim wyzwaniu u youtubera “Lacha”. To właśnie ta para najpewniej będzie decydować o sile drużyny, której patronuje słynny “Friz”. 

Z kolei w zespole “Jawora” spory potencjał wydaje się mieć Sebastian Pruś, który jeszcze kilka lat temu latał jako napastnik po boiskach Play Areny, zresztą z dobrym skutkiem. Siły rażenia nie powinno więc zabraknąć po obu stronach. Spodziewam się, że spotkanie to będzie miało mocno ofensywny charakter i że zobaczymy w nim sporo bramek. Dlatego też obstawię zakład na over 9,5 punktu.

Team Lexy - Team Martirenti - typ

Team Martirenti
Nasz typ
kurs: 2.00
Postaw w Fortunie

Jedyny pojedynek zespołów mieszanych w turnieju Move 2. W obydwu drużynach wyraźnie przeważa płeć piękna, a jedynymi rodzynkami w składach są Dominik Skowyra oraz Anthony Chaplin. Co ciekawe zespół Martirenti trafił do line’upu tego turnieju w ostatniej chwili, jako zastępstwo dla Wojciecha Goli i jego Team Goats. Z miejsca stali się faworytami swojego meczu, chociaż niezbyt wyraźnymi. Niemniej, wydaje się, że w drużynie tej drzemie całkiem spory potencjał.

Większość składu ekipy Marty Rentel to osoby blisko związane ze sportem. Chociaż Lexy również ma całkiem zdolny skład, co było widać podczas treningu na konferencji, wydaje się, że piłkarka ręczna Wiktoria Jaroniewska i judoka Dominik Skowyra zapewnią jakość, która może dać im wygraną. Dlatego też obstawię, że Team Martirenti wygra to spotkanie, nawet jeśli jego zawodnicy nie mieli okazji razem trenować.

Fortuna Move Federation 2 - kursy i zakłady

Tak jak napisaliśmy powyżej jedynym bukmacherem, u którego znajdziecie kursy na MOVE Federation jest Fortuna. Typowanie u tego bukmachera niesie ze sobą sporo korzyści, które przedstawiamy poniżej.

 • Wyłączność na kursy na MOVE Federation - Fortuna jest oficjalnym partnerem gali, a więc u żadnego innego bukmachera nie znajdziecie kursów ani teraz ani bezpośrednio przed galą
 • Możliwość obstawiania bez ryzyka - Tak jak wspomnieliśmy, wszyscy nowi gracze, który zarejestrują się przez naszą stronę, otrzymają możliwość postawienia bezpiecznego zakładu. Dzięki temu albo zgarną pieniądze albo otrzymają pełen zwrot stawki do 100 zł.
 • Move Federation za darmo - W Fortunie po rejestracji otrzymasz również najlepszy na rynku bonus bez depozytu. Zapewni ci on 20 zł w formie punktów Fortuny, które możesz wykorzystać na dowolny zakład. Jeśli wygrasz, pieniądze możesz od razu wypłacić.

MOVE Federation składy

Po pierwszej konferencji Move Federation 2 znani są jedynie część nazwisk zawodników dwóch drużyn. W tym miejscu pojawiać się będą regularnie uzupełniane składy poszczególnych ekip.

Move Federation składy: Team Pasha

Esportowy team, który jest blisko związany z piłką, przynajmniej jeśli chodzi o już znanych zawodników. Wiadomo, że w składzie zobaczymy jeszcze “freak fightowego sportowca z krwi i kości na bramce”, a także “rapera”.

 • Jarosław “PashaBiceps” Jarząbkowski
 • Piotr “Izak” Skowyrski
 • Krzysztof "Krzy Krzysztof" Kondracki
 • Michał "Wampir" Pasternak
 • Paweł "Saju" Pawelczak
 • Kuba "Quebonafide" Grabowski
 • Roger Salla

Move Federation składy: Team Japczan

Zespół z kapitanem (“Japczan”) i wicekapitanem (“Medusa”) wywodzącymi się z wagi ciężkiej. Podczas konferencji nie mogli pochwalić się większym doświadczeniem w piłce nożnej. Skład ekipy Japczana uzupełniają zawodnik MMA Hubert Szymajda, muzyk “LBD”, streamer Marcin “Młody” Laszuk i Andrzej Rzużutka, który na ostatnią chwilę zastąpił “Paramaxila”.

 • Jakub “Japczan” Piotrowicz
 • Adrian “Medusa” Salamon
 • Andrzej Rzeżutka
 • Borys "LBD" Lebiedowicz
 • Hubert "Mmaupa" Szymajda
 • Marcin "Młody" Laszuk

Move Federation składy: Team Filipek

Mocno sportowy skład skompletował popularny freestylowiec i freak fighter “Filipek”. W jego zespole znaleźli się głównie zawodnicy znani z występów na galach typu Fame MMA, Clout czy Prime Show MMA. Zespół ten będzie więc najpewniej mocny fizycznie i kondycyjnie.

 • Filip "Filipek" Marcinek
 • Alan “Alanik” Kwieciński
 • Damian "Karpi" Kasprzak
 • Przemysław “Sequento” Skulski
 • Grzegorz Milewski
 • Norbert "Noras" Daszkiewicz

Move Federation składy: Team xXxMegaPiłkarzexXx

Zespół znany również jako Team Franio od pseudonimu ich kapitana. Drużyna ta składa się w większości ze streamerów z platformy Twitch. Chociaż jej pełen skład nie jest jeszcze znany, raczej nie będzie zaliczana do faworytów Move 2.

 • Franciszek "Franio" Rusiecki 
 • Dawid "Diables" Porwisiak
 • Remigiusz "Remsua" Kuban
 • Gangamurun "Ganga" Ganbold
 • Michał "Smerf" Stradczuk
 • Dawid “Zioberro” Ziobro

Move Federation składy: Team Ekipa

W składzie Teamu Ekipa znaleźli się finaliści programu “Twoje 5 minut” od słynnego Friza. “Kwolczi”, “EKA” i “Kuzyn Michu” będą starali się godnie reprezentować legendarną fabrykę gwiazd polskiego internetu. Szczególnie duży potencjał wydaje się drzemać w Michale Popiołku.

 • Dominik "Kwolczi" Kwolczak
 • Krystian "EKA" Rafacz
 • Michał "Kuzyn Michu" Popiołek
 •  Krystian „EKA" RafaczTBA
 • Michał „Michu Kontrabas" Wermiński 
 • Patryk „Loku" Kosakiewicz
 • Tomasz „Cichy" Cichoń

Move Federation składy: Team Jawor

Kolejny team youtuberów, którego kapitanem jest Paweł “Jawor” Jaworski. Powołał on do zespołu innych popularnych twórców contentu. Niestety, na razie, nie za wiele wiadomo o ich umiejętnościach piłkarskich.

Drużyna składająca się głównie z twórców contentu w mediach społecznościowych. Jej kapitanem jest popularny youtuber Paweł „Jawor” Jaworski. Zespół składa się głównie z młodych zawodników. Jednym z ciekawiej zapowiadających się zawodników jest „Prusiu”.

 • Paweł „Jawor" Jaworski
 • Maksymilian „Frelly" Dwórznik
 • Piotr „Profcio" Świątkowski
 • Karol Zdęba
 • Tomasz „Exi" Maszkowski
 • Sebastian „Prusiu" Pruś

Move 2: Team Martirenti

Zespół, na którego czele stoi Marta “Martirenti” Rentel. Trafił do line-up’u na ostatnią chwilę w zastępstwo za Team Goats. Większość tej drużyny jest blisko związana ze sportem. Jedynym mężczyzną w tym składzie jest judoka Dominik Skowyra, który stanie na bramce.

 • Marta “Martirenti” Rentel
 • Wiktoria “Wiki” Jaroniewska
 • Klaudia Syguła
 • Paula Mochtak
 • Dominik Skowyra

Move Federations składy: Team Lexy

 • Lexy Chaplin
 • Anthony Chaplin
 • Christina Chaplin
 • Patrycja Wieja
 • Veronika Gonzalez
 • “Kuzynka Lexy”

Move Federation obstawianie - zasady gry

Do skutecznego obstawiania meczów Move Federation niezbędna jest również wiedza o zasadach gry. Znacznie różnią one się od klasycznej piłki nożnej, a my zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.

 • W całym turnieju udział weźmie 8 drużyn, po 6 zawodników każda,
 • Mecz będzie toczony na dystansie dwóch połów o długości 10 minut każda,
 • Przerwy pomiędzy połowami wynosić będą 5 minut,
 • Brak spalonych,
 • Brak zmian w składach,
 • Możliwość wprowadzenia SuperBohatera na 120 sekund.

Szczególnie ciekawy wydaje się ostatni zapis, dotyczący wprowadzenia na boisko siódmego zawodnika – tzw. SuperBohatera. Będzie to jeden z piłkarzy 5-ligowego KTS-u Weszło - klubu założonego przez Krzysztofa Stanowskiego. Warto odnotować, że w składzie tego zespołu występują obecnie m. in. byli reprezentanci kraju, Marcin Burkhardt i Jakub Kosecki. Każda z drużyn będzie mogła wprowadzić takiego zawodnika na boisko na czas 120 sekund.

Kolejna zmiana w przepisach dotyczyć będzie punktowania strzelonych bramek. Co ciekawe, za pojedyncze trafienie będzie można uzyskać nawet 3 punkty! Dokładne zasady punktowania goli wyglądają następująco:

 • 1 punkt za „zwykłą” bramkę
 • 2 punkty za bramkę po strzale z dystansu (zza połowy)
 • 3 punkty za bramkę strzeloną po tzw. „super move” (przez przewrotkę, szczupaka lub nożyce)

Należy spodziewać się, że autorami najbardziej efektownych bramek będą wspomniani SuperBohaterowie, którzy jedną bramką będą mogli odwrócić losy spotkania, przykładowo, przez strzały zza połowy lub efektownie zdobyte trafienie.

MOVE federation - transmisja

Na chwilę obecną pewne jest jedynie to, że transmisja z Move Federation 2 dostępna będzie w systemie PPV w serwisie Canal+ Online.  Koszt jednorazowego dostępu dla klientów nieposiadających abonamentu w Canal+ to 34 PLN za płatność odnawialną (można ją anulować w dowolnej chwili) lub 39 PLN za płatność jednorazową.

MOVE federation kursy bukmacherskie - podsumowanie

Na koniec, w ramach podsumowania prezentujemy wszystkie najważniejsze elementy dotyczące obstawiania MOVE Federation:

Data i godzina7.10.2023 r.
Gdzie obstawiaćFortuna
Kurs na Team Pasha
Kurs Team Japczan

Gala Move Federation 2 odbędzie się 7 października 2023 roku w Arenie Gliwice.

Wszystkie zespoły nie są jeszcze znane, jednak wiadomo, że zobaczymy drużyny Pashy, Japczana, Filipka, Frania, Ekipy i Jawora.

Transmisja z tego turnieju dostępna będzie w systemie PPV. Cena tej usługi nie jest jeszcze znany, jednak najpewniej już niedługo zostanie podana do wiadomości. 

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close