IO Tokio 2020 – Kwalifikacje siatkarzy: Kursy bukmacherskie

Turniej kwalifikacyjny siatkarzy do IO w Tokio

Pierwsza połowa sierpnia 2019 roku będzie prawdopodobnie najgorętszym okresem dla fanów siatkówki w naszym kraju. Po emocjonującym Memoriale Huberta Wagnera, w ramach, którego nasza reprezentacja miała okazję zmierzyć się reprezentacjami Brazylii, Serbii i Finlandii, w dniach 9-11 sierpnia w gdańskiej ERGO Arenie odbędzie się arcyważny turniej eliminacyjny do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio.

Warto wspomnieć, że będzie to pierwsza z szans na awans dla Biało-czerwonych na japońską imprezę. Na etapie Interkontynentalnym 24 drużyny zmierzą się w sześciu grupach eliminacyjnych, rozgrywanych w sześciu różnych krajach. Awans na IO wywalczą wyłącznie zwycięzcy każdej z grup, które przedstawiają się następująco:

Grupa A – turniej eliminacyjny rozgrywany w Bułgarii. Uczestnicy:

 • Brazylia
 • Egipt
 • Bułgaria
 • Portoryko

Grupa B – turniej eliminacyjny rozgrywany w Holandii. Uczestnicy:

 • USA
 • Belgia
 • Holandia
 • Korea

Grupa C – turniej eliminacyjny rozgrywany we Włoszech. Uczestnicy:

 • Włochy
 • Serbia
 • Australia
 • Kamerun

Grupa D – turniej eliminacyjny rozgrywany w Polsce. Uczestnicy:

 • Polska
 • Francja
 • Słowenia
 • Tunezja

Grupa E – turniej eliminacyjny rozgrywany w Rosji. Uczestnicy:

 • Rosja
 • Iran
 • Kuba
 • Meksyk

Grupa F – turniej eliminacyjny rozgrywany w Chinach. Uczestnicy:

 • Kanada
 • Argentyna
 • Finlandia
 • Chiny

Grupę D, w której Polacy zagrają przeciwko Francji, Słowenii i Tunezji, bez dwóch zdań można nazwać jedną z najbardziej wyrównanych, a jednocześnie najmocniejszych grup. Polacy (4. miejsce w rankingu FIVB) i Francuzi (9. miejsce) to w końcu dwie bardzo dużo znaczące siatkarskie drużyny. Jeśli dodamy do nich potrafiącą zaskoczyć najsilniejsze reprezentacje Słowenię (17. miejsce), a także Tunezję (22. miejsce), czyli czołową drużynę Afryki, to jasne staje się, że o awans na pewno nie będzie łatwo, nawet aktualnym Mistrzom Świata.

Mimo to, jasne jest, że to Polacy podejdą do tego turnieju z pozycji głównego faworyta. Deprymująco na naszych rywali z pewnością będzie działał fakt, że w naszej kadrze zobaczymy niesamowitego Wilfredo Leona, które ma już za sobą pierwsze szlify w kadrze Biało-czerwonych. Co prawda, podczas meczów z Holandią, Serbią, Brazylią i Finlandią nie pokazał jeszcze pełni swoich możliwości, jednak polscy fani siatkówki liczą na to, że podczas turnieju w ERGO Arenie pokaże się ze swojej najlepszej strony. To w dużej mierze na nim, pod nieobecność kontuzjowanego Bartosza Kurka, spoczywać będzie odpowiedzialność za kończenie kluczowych piłek.

Na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań w eliminacjach do turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznego IO, atmosfera wokół naszej kadry zaczyna stawać się coraz bardziej gorąca. Poza niesamowitymi emocjami sportowymi, które zagwarantować mogą nam jedni z najlepszych siatkarzy na świecie, będziemy mieli również okazję, by podnieść sobie adrenalinę w związku z meczami Biało-czerwonych, jeśli zdecydujemy się postawić pieniądze na ich najbliższe spotkania. Dlatego też, zdecydowaliśmy się przyjrzeć nieco bliżej temu turniejowi i sprawdzić gdzie i co najbardziej opłaca się w związku z nim obstawiać.

IO Tokio 2020: Kwalifikacje siatkarzy

Jak już wspomniałem, Turniej Kwalifikacyjny do IO w Tokio odbędzie się w trójmiejskiej ERGO Arenie. Kalendarz tego turnieju przedstawia się następująco:

9 sierpnia (piątek)

 • 17:00 Polska – Tunezja
 • 20:30 Francja – Słowenia

10 sierpnia (sobota)

 • 15:00 Polska – Francja
 • 18:30 Słowenia – Tunezja

11 sierpnia (niedziela)

 • 12:00 Francja – Tunezja
 • 15:00 Polska – Słowenia

Polacy rozpoczną ten turniej od spotkania z najniżej notowaną Tunezją, a zakończą w niedzielę spotkaniem ze Słowenią, która chociaż nie należy do ścisłej światowej czołówki, może okazać się w Gdańsku „czarnym koniem”. Niemniej, kluczowy w kontekście awansu na pierwszy rzut oka wydaje się dzień drugi, kiedy Biało-czerwoni zmierzą się z naszpikowaną gwiazdami reprezentacją Francji. Dowiedzmy się co słychać w obozach każdej z drużyn, które zagrają w Trójmieście.

Polska

Polacy mają za sobą nie do końca udany pod względem wyników Memoriał Huberta Wagnera w Krakowie. „Nie do końca udany”, ponieważ nie udało im się wygrać wszystkich spotkań i zakończyć tego turnieju na pierwszym miejscu. Biało-czerwoni pierwszego dnia pokonali Serbów 3:1, drugiego przegrali z Brazylią 1:3, a na koniec rozprawili się z Finlandią 3:0. Mimo iż pozostał pewien niedosyt, krakowski turniej na pewno był doskonałym sprawdzianem do naszej kadry, a przy okazji dał dodatkowe szanse na „ogranie się” nowej gwieździe Biało-czerwonych, Wilfredo Leonowi.

Dwa dni przed rozpoczęciem Memoriału, tj. 30 lipca, trener reprezentacji Polski, Vital Heynen, ogłosił kadrę na kwalifikacje do IO w Tokio. Przy tej okazji, nie zabrakło sporych niespodzianek, do których na pewno zaliczyć należy nieobecność środkowego PGE Skry Bełchatów Jakuba Kochanowskiego, który był jednym z bohaterów zeszłorocznych Mistrzostw Świata rozegranych we Włoszech i Bułgarii. Jego miejsce w kadrze zajął czołowy zawodnik tegorocznego Final Six Ligi Narodów, Karol Kłos. Poza Kochanowskim, na ostatniej prostej miejsce w kadrze stracił również przyjmujący Azimutu Modena, Bartosz Bednorz.

Od dłuższego czasu jasne również było, że na turnieju kwalifikacyjnym do IO nie zagra Bartosz Kurek. Najlepszy zawodnik ubiegłorocznego Mundialu w dalszym ciągu nie odzyskał sił po poważnej operacji i nadal nie wiadomo, kiedy będzie w stanie powrócić na siatkarskie parkiety. Brak naszego najlepszego atakującego jest w tej chwili największą bolączką naszego trenera. Mimo to, wydaje się, że w naszej kadrze sportowej jakości nie powinno zabraknąć.

Fani naszej kadry najwięcej obiecują sobie oczywiście po Wilfredo Leonie. Jeden z najlepszych siatkarzy świata po występie w Memoriale stwierdził, że dopiero dochodzi z kadrą do najwyższej formy, a pełnię możliwości pokaże w Gdańsku. Znając jego umiejętności siatkarskie, a także fach Vitala Heynena możemy być w dużym stopniu pewni, że nie jest to czcze gadanie. Czy niemal z marszu stanie się liderem naszej drużyny? O tym przekonamy się już niedługo.

Póki co, opaskę kapitańską dzierży niezawodny Michał Kubiak. Mimo iż wokół jego osoby wybuchł ostatnio niemały skandal związany z krytyką kadry Iranu, to zawodnik grający na co dzień w japońskim Panasonic Panthers z pewnością będzie gotowy, by znów poprowadzić swoich kolegów z drużyny do kolejnych triumfów. Pytanie tylko czy u boku Leona będzie czuł się tak pewny jak w parze z Bartoszem Kurkiem. Wierzymy, że tak będzie i jesteśmy przekonani, że właśnie ta dwójka zapewni nam awans na Olimpiadę.

Lista zawodników powołanych przez Vitala Heynena na kwalifikacje do IO przedstawia się następująco:

 • Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk), Grzegorz Łomacz (KPS PGE Skra Bechatów SA).
 • Atakujący: Dawid Konarski (KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie Zdrój), Maciej Muzaj (ONICO Warszawa).
 • Środkowi: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk SA), Mateusz Bieniek (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos (PGE Skra Bechatów SA).
 • Przyjmujący: Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Michał Kubiak (Panasonic Panthers Hirakata), Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa), Aleksander Śliwka (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle), Artur Szalpuk (KPS PGE Skra Bechatów SA).
 • Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle), Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa).

Awans naszych kadrowiczów będziesz mógł obstawić m. in. u bukmachera Fortuna. Jest to jeden z największych operatorów zakładów sportowych w Polsce i jednocześnie firma z ogromnym doświadczeniem na tym rynku. Fortuna daje możliwość skorzystania ze świetnego bonusu na start. Żeby na nich zyskać, wystarczy założyć u niej konto, a żeby zmaksymalizować wartość środków promocyjnych, polecamy użyć ekskluzywnych kodów, które znajdziesz w naszym serwisie.

Francja

Francuzi to jedna z najlepszych drużyn na świecie, a jednocześnie nasi starzy znajomi z prawie wszystkich dużych turniejów siatkarskich. Pechowo, los po raz kolejny sparował z nimi naszą kadrę i tylko jedna z tych ekip 11 sierpnia będzie mogła cieszyć się z natychmiastowego awansu na japoński turniej. Jasne jest, że Francuzi, chociaż nieco niżej notowani od naszej kadry, nie stoją w tej rywalizacji na straconej pozycji.

Zespół prowadzony przez Laurenta Tillie również nie próżnował przez ostatnie dni poprzedzające kwalifikacje olimpijskie. W ramach przygotowań stoczyli dwa pojedynki z bardzo silną kadrą USA i obydwa z nich wygrali, kolejno 3:1 i 3:0. Przy okazji pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i na pewno dali Vitalowi Heynenowi do myślenia. Zresztą o potencjale Francuzów wiadomo nie od dziś.

Największą gwiazdą tej kadry jest bez dwóch zdań Earvin N’Gapeth. Przyjmujący Zenita Kazań zmienił na tej pozycji Wilfredo Leona, który przeniósł się do Perugii. Niepokorny Francuz, mimo bardzo trudnego charakteru, od lat uważany jest za jednego z najlepszych siatkarzy na świecie, a za swoją grę na dużych turniejach niejednokrotnie był nagradzany wyróżnieniami indywidualnymi.

O sile francuskiej siatkówki świadczą również zawodnicy grający na co dzień w polskiej Plus Lidze. Są to m. in. rozgrywający Antoine Brizzard z Onico Warszawa i Benjamin Toniutti z ZASKA-y Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący Julien Luneel z Jastrzębskiego Węgla czy libero Resovii, Nicolas Rossard. Pełny skład reprezentacji Francji przedstawia się następująco:

 • Rozgrywający: Antoine Brizard (ONICO Warszawa), Benjamin Toniutti (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle).
 • Atakujący: Stephen Boyer (Calzedonia Verona), Jean Patry (Montpellier).
 • Środkowi: Daryl Bultor (Arago de Sete), Barthelemy Chinenyeze (Tours Volley Ball), Nicolas Le Goff (SCC Berlin), Kevin Le Roux (Sada Cruzeiro Voley).
 • Przyjmujący: Trevor Clevenot (Revivre Axipower Milano), Julien Lyneel (KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie Zdrój), Earvin N’Gapeth (Zenit Kazań), Kevin Tillie (Modena Volley Punto).
 • Libero: Jenia Grebennikov (Trentino Volley), Nicolas Rossard (Asseco Resovia Rzeszów).

Francuzi na pewno będą dla Polaków wyjątkowo wymagającymi rywalami. Jeśli chcesz obstawić, że to właśnie oni awansują na IO w pierwszej odsłonie eliminacji, to polecamy skorzystać z oferty legalnego polskiego bukmachera LVBET. Oferuje on bardzo wysoki bonus powitalny, a także liczne konkursy i promocje dla swoich klientów. Ponadto honoruje kody bonusowe, dzięki którym wartość bonusu może zostać zmaksymalizowana.

Słowenia

Drużyna z Bałkanów na pierwszy rzut oka może prezentować się jak kopciuszek na tle dwóch wymienionych wcześniej reprezentacji, jednak mają wszelkie argumenty, by stać się czarnym koniem turnieju w Gdańsku, tym bardziej, że w obecnym sezonie wywalczyli awans do przyszłorocznej Ligi Narodów. Przy okazji zasygnalizowali wysoką formę, pokonując ostatnio zawsze groźnych Włochów.

Polacy zresztą nie mają najlepszych wspomnień z meczów przeciw tej drużynie. Dość powiedzieć, że na dwóch Mistrzostwach Europy z rzędu to właśnie oni eliminowali na z turniejowej drabinki. Szczególnie mocno zabolało to nas dwa lata temu, kiedy podczas mistrzostw w Polsce rozgromili nas 0:3 w pierwszej rundzie fazy play-off. Z kolei podczas imprezy w 2015 roku pokonali nas 2:3 w ćwierćfinale, a sami sięgnęli ostatecznie po srebrne medale, co do dziś pozostaje ich największym sukcesem.

Do najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej doświadczonych zawodników należą kapitan Tine Uranut – przyjmujący, który na co dzień gra we włoskiej Serie A; zawodnicy Czarnych Radom – rozgrywający Alen Pajenk i środkowy Dejan Vincić, a także przyjmujący Mitja Gasparini, który gra na co dzień w Korei Płd. Są to jednak zawodnicy będący grubo po 30-stce, więc fakt, że gramy z nimi w ostatni dzień turnieju, może okazać się dla naszych zawodników bardzo korzystny. Trenerem Słoweńców jest Serb, Slobodan Kovać.

 • Rozgrywający: Dejan Vincić (Czarni Radom), Gregor Ropret (Nantes).
 • Atakujący: Tine Urnaut (Modena Volley Punto), Ziga Stern (ACH Volley), Klemen Cebulj (Shanghai).
 • Środkowi: Matic Videcnik (ACH Volley), Alen Pajenk (Czarni Radom), Jan Kozamernik (Revivre Axipower Milano).
 • Przyjmujący: Toncek Stern (Calzedonia Verona), Mitja Gasparini (Incheon Korean Air Jumbos).
 • Libero: Jani Kovacić (ACH Volley), Urban Toman (United Volleys).

Jeżeli uważasz, że Słoweńcy mogą sprawić sensację i awansować z trójmiejskich kwalifikacji bezpośrednio na IO, to atrakcyjne kursy na to znajdziesz w STS. Jest to duży buk z bogatą ofertą i bonusem powitalnym o niewygórowanych wymaganiach obrotowych. Jeśli przy okazji rejestracji podasz jeden ze specjalnych kodów promocyjnych, będziesz mógł zdobyć dodatkowo zakład bez ryzyka oraz bonus bez depozytu.

Tunezja

Na koniec, outsider naszej grupy kwalifikacyjnej, a jednocześnie świeżo upieczeni mistrzowie Afryki – reprezentacja Tunezji. Mimo iż dla naszych kadrowiczów jest to bardzo egzotyczny przeciwnik, to sam fakt, że jest to najlepsza drużyna na swoim kontynencie, powinien wzbudzić pewną dozę szacunku zarówno wśród naszych kadrowiczów oraz pozostałych drużyn w naszej grupie. Niemniej, ich awans do IO z kwalifikacji interkontynentalnych byłby wielką sensacją.

Zespół z północnej Afryki całkowicie zdominował mistrzostwa Czarnego Lądu, nota bene rozgrywane we własnej ojczyźnie. W drodze do tytułu wygrali wszystkie swoje spotkania, a na koniec rozprawili się z Kamerunem, by sięgnąć po swoje 10. trofeum. Przy okazji zdobyli również szereg nagród indywidualnych – MVP mistrzostw został zawodnik ES Sahel, Hamza Nagga, tytuł najlepszego blokującego zdobył 20-letni Salim Mbarki (Olympique de Kelibia), a najlepszym przyjmującym został Ismail Moalla z CS Sfaxien.

Trener Tunezyjczyków, Włoch Antonio Giacobbe, póki co nie podał składu reprezentacji na turniej w Polsce. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że wśród powołań zobaczymy zawodników, którzy zdobyli Mistrzostwo Afryki. To jednak informacje w chwili pisania tego artykułu niepotwierdzone.

Typuj mecze kadry siatkówki u licencjonowanych buków

Najbliższe tygodnie upłyną nam pod znakiem siatkówki na najwyższym światowym poziomie, co oczywiste, z udziałem Biało-czerwonych. Mecze reprezentacji Polski w siatkówce możesz typować przez internet u legalnych buków, a przy tym będziesz miał pewność, że nie łamiesz obowiązującego w naszym kraju prawa. Dodatkowo, będziesz mógł zdobyć bonus powitalny, a jego wartość dodatkowo zwiększysz, jeśli podasz wybrany kod bonusowy z naszej strony.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close