• Porady
 • Bukmacherzy bez podatku

Bukmacherzy bez podatku

Czy można uniknąć płacenia podatku u legalnych polskich bukmacherów? Oczywiście tak naprawdę nie ma możliwości, by dany buk był w jakiś sposób uprzywilejowany i nie musiał oddawać podatku od kuponów do kasy państwa. Polscy bukmacherzy mogą za to dodawać do wartości kuponów kilka oczek od wysokości podatku.

W przypadku gier losowych wynosi on 12% naliczane od stawki. Ponadto, jeżeli wejdzie nam kupon o wartości 2280 PLN i wyższej to dodatkowo będziemy musieli zapłacić podatek wynoszący 10% od wygranej. Dowiedzmy się więc, którzy bukmacherzy starają się nieco ułatwić życie nam, typerom, i refundują zwrot całości lub części podatku od zwartego zakładu.

Spis treści

Legalni bukmacherzy bez podatku

Dowiedzmy się więc, którzy bukmacherzy oferują tego typu ulgi dla graczy i jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać. Sprawdźmy, który legalny bukmacher bez podatku jest najlepszy.

Zakłady BukmacherskiePromocjaWymaganiaKod Rejestracyjny
TOTALbetGra bez Podatku na Wszystko: +14% do zakładów SOLO i AKO
Total Bonus: do +113% do zakładów AKO
min. 3 zdarzenia, kurs poj. min. 1.20Zobacz kod
forBET14 dni bez podatku: +14% do zakładów AKO po rejestracji
Wirtualne II: do +40% do zakładów AKO na virtuale
min. 3 zdarzenia, kurs poj. min. 1.30Zobacz kod
FortunaHappy Hours: +14% do zakładów AKO min. 3 zdarzenia, kurs poj. min. 1.30Zobacz kod
LV BETZbijamy Podatek po Rejestracji: +14% do zakładów AKO przez 14 dni od założenia kontamin. 3 zdarzenia, kurs całkowity min. 2.40Zobacz kod
eWinnerWirtualne Poniedziałki bez Podatku: +14% do zakładów AKO na virtuale
eSport bez Podatku: +14% do zakładów AKO na esport
min. 3 zdarzenia, kurs poj. esport min. 1.20Zobacz kod
PZBUKKombo+: do +25% do zakładów AKO min. 3 zdarzenia, kurs poj. min. 1.30Zobacz kod
NobleBetBez Podatku po Rejestracji: +14% do zakładów AKO przez 30 dni rejestracji
Luksusowe AKO+: do +100% do zakładów AKO
min. 3 zdarzenia, kurs całkowity min. 2.20 (kurs poj. 1.30)Zobacz kod
TotolotekBonus King Size: do +66% do zakładów AKO min. 5 zdarzeń, kurs poj. min. 1.21Zobacz kod

Szczegółowy opis każdej z wymienionych promocji znajdziesz w dalszej części artykułu, natomiast już teraz możemy ogłosić, że naszym zdaniem najlepszym bukmacherem bez podatku jest TOTALbet i forBET. Tego pierwszego wyróżniliśmy za aż dwie promocje na grę bez podatku oraz za możliwość podwyższenia wygranej o 14% również na kuponach SOLO (szczegóły poniżej). Z kolei forBET doceniliśmy za przygotowanie promocji bez podatku na start oraz akcję na sporty wirtualne.

Zakłady bukmacherskie bez podatku – jak to działa?

Polskie prawo nakłada na zakłady obowiązek odprowadzenia 12% podatku obrotowego. Oznacza to, że od każdej stawki postawionej na zakłady odliczone zostanie właśnie 12%. Na tle innych krajów w Europie podatek od zakładów bukmacherskich jest dosyć wysoki. Dla przykładu:

 • we Francji wynosi 9,3%,
 • w Niemczech 5%,
 • we Włoszech 2,75%.

Bukmacherzy zrzucili płacenie podatku na graczy i bez względu na to czy postawiony zakład będzie wygrany czy przegrany to ze stawki zostanie odciągnięte 12% podatku. Zrobili to, gdyż w przypadku gdy mieliby sami opłacać podatek to biznes by im się po prostu nie opłacał.

Od czasu do czasu bukmacherzy proponują graczom promocje, w których można typować zakłady bez podatku. Nie oznacza to oczywiście, że ten podatek jest anulowany, tylko w takim przypadku bukmacherzy biorą go na siebie. Jednak każda z takich promocji dotyczy zakładów wielokrotnych, zwykle składających się z min. 3 zdarzeń. Trafienie trzech czy więcej zdarzeń jest trudniejsze niż obstawienie poprawnie jednego meczu. Mimo to uważamy, że bukmacherzy bez podatku to dobra opcja, ponieważ jeśli będziemy mieli szczęście i dobrze wytypujemy wszystkie zdarzenia to wygramy pełną kwotę.

Oferty bez podatku u legalnych bukmacherów

Jak widać większość bukmacherów nie poprzestała na promocji powiększającej wygraną o sam podatek. Zdarzają się nawet oferty +100% do wygranych. Sprawdźmy teraz szczegółowo na czym polegają te promocje i czy warto z nich skorzystać.

TOTALbet bez podatku

 • gra bez podatku na wszystkie zdarzenia przedmeczowe i live 24/7
 • zakłady AKO z min. 3 zdarzeniami, kurs poj. 1.20
 • dowolna stawka
 • wygraj 3 zakłady SINGLE LIVE w ciągu tygodnia, jeden z nich będzie bez podatku
 • im więcej zdarzeń tym większy procent wygranej
 • promocje nie łączą się z bonusem powitalnym
 • nie biorą udziału zakłady systemowe i na sporty wirtualne

TOTALbet przygotował dwie promocje, w których można grać bez podatku. Pierwsza to Gra bez Podatku na Wszystko. Do tej akcji załączone są dwa regulaminy, jeden ogólny zaś drugi dotyczący zakładów SINGLE LIVE. Zasady dotyczące zakładów AKO są proste, bukmacher określa minimalną liczbę zdarzeń i ich kurs. Stawka jest dowolna. Z promocji wyłączone są:

 • zakłady systemowe,
 • zakłady specjalne,
 • zakłady na sporty wirtualne.

Jeszcze ciekawsza wydaje się część promocji dotycząca zakładów solo, gdyż jest to jedyny bukmacher, który umożliwia grę bez podatku na kupony pojedyncze. Należy postawić zakład zawierający jedno lub dwa zdarzenia z oferty live na sport lub gry karciane za dowolną stawkę. Jeśli w ciągu jednego tygodnia (pn.-pt.) trzy takie kupony zostaną rozliczone jako wygrane, to to bukmacher zwiększy wygraną na jednym z nich o kwotę niwelującą podatek obrotowy. Będzie to dotyczyło kuponu z najniższą wygraną.

U bukmachera TOTALbet można zgarnąć też do wygranej nawet 113% więcej. Promocja TOTAL Bonus obowiązuje na całą ofertę sportową bukmachera. Jest to klasyczna akcja dla kuponów AKO, w której im więcej zdarzeń na kuponie tym wyższy bonus. Zaczyna się od 3 zdarzeń i w przypadku wygranej gracz korzysta z gry bez podatku. Gdy wrzuci 4 zdarzenia na kupon, wtedy bonus wynosi +1%. Z każdym kolejnym zakładem bonus jest wyższy. Gdy stworzysz wygrany kupon z 30 zdarzeniami lub więcej to otrzymasz bonus 113 %! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobieństwo trafienia kupony z tyloma zdarzeniami jest małe.

Trzeba przyznać, że TOTALbet to bardzo dobry bukmacher bez podatku. Oferuje dwie promocje, które umożliwiają otrzymanie +14% do wygranej. Plus również za to, że jest możliwość gry bez podatku na kuponach single, czego nie znajdziemy u innych buków.

forBET bez podatku

 • 14 dni gry bez podatku po rejestracji na kuponach AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. 1.30
 • do gry bez podatku na start zaliczają się tylko zakłady z oferty przedmeczowej, na żywo i WIrtualne I
 • druga promocja na kupony AKO na Wirtualne II z min. 3 zdarzeniami
 • im więcej zdarzeń na kuponie z zakładami Wirtualne II tym wyższy bonus do wygranej, maksymalnie 40 %
 • minimalna liczna zdarzeń na kuponie z zakładami Wirtualne II to 3 zdarzenia

Kolejny legalny bukmacher bez podatku to forBET. Mamy u niego dwie możliwości gry bez podatku. Nowi gracze rejestrujący konto u buka mogą przez 14 dni korzystać z gry bez podatku. Kupony, które biorą udział w tej promocji muszą mieć min. 3 zdarzenia i minimalny kurs. Gdy kupon będzie wygrany bukmacher doliczy +14% do wygranej. Co ważne, do promocji nie zaliczają się:

 • kupony zagrane za środki bonusowe,
 • kupony systemowe,
 • zakłady długoterminowe,
 • zakłady specjalne,
 • zakłady Combo Expert,
 • zakłady na sporty wirtualne I
 • zakłady na gry karciane.

Druga opcja gry bez podatku w forBET dotyczy sportów wirtualnych. Ten bukmacher bez podatku ma podzieloną ofertę virtuali na: Wirtualne I i Wirtualne II, ta promocja dotyczy tych drugich. Można tu typować piłkę nożną, wyścigi psów i koni, żużel i wyścigi motocyklowe. Typując kupony wielokrotne gracz zdobywa bonus. Za trzy zdarzenia jest to 5 % do wygranej, za 4 jest 10 %, za 5 jest 15 % i z każdym kolejnym zakładem większy bonus. Najwyższy bonus do wygranej wynosi 40 % i dostaje go gracz, który postawi zwycięski kupon z 10 zdarzeniami na sporty wirtualne. Bukmacher zaznacza, że można łączyć dyscypliny na jednym kuponie.

Oferta bez podatku od forBET jest bardzo atrakcyjna. Bukmacher nie ograniczył się tylko do promocji dla nowych graczy, ale również przygotował stałą promocję dla fanów sportów wirtualnych. Przydałaby się jeszcze stała promocja na zakłady sportowe prematch i live.

Fortuna bez podatku

 • gra bez podatku na każdym kuponie live spełniającym warunki promocji, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • gra bez podatku na kuponach prematch postawionych od pn. do pt w godzinach 16:00-18:00 i w weekend w godzinach 12:00-15:00
 • promocja na kupony AKO, minimum 3 zdarzenia, kurs poj. 1.30
 • min. stawka kuponu to 2 zł

Dawniej ofertę gry bez podatku u bukmachera Fortuna można było znaleźć tylko w określonych godzinach lub dniach, później działała każdego dnia o każdej porze. Teraz można z niej korzystać cały tydzień przez całą dobę na zakładach live i w określonych godzinach na zakładach prematch. Wszystko to prowadzone jest w ramach promocji Happy Hours. Do akcji zaliczają się kupony postawione przez aplikację i stronę bukmachera. By wygrana z kuponu mogła być powiększona o 14 % muszą się na nim znaleźć min 3 zdarzenia z odpowiednim kursem.

Jeszcze kilka ważnych informacji, o których należy pamiętać chcąc skorzystać z Happy Hours. Kupon, który jest objęty promocją nie podlega opcji Early Cash Out (wcześniejsza wypłata przed rozliczeniem kuponu). Ponadto promocji nie można łączyć z innymi akcjami buka, takimi jak:

 • Superoferta,
 • Hit Dnia
 • Zakład Bezpieczny.

Zdarzenia na kuponie nie mogą pochodzić z oferty sportów wirtualnych, a środki za które postawiony jest zakład nie mogą pochodzić z innej promocji. Można natomiast postawić kupon za punkty Fortuna Klub Plus.

Naszym zdaniem promocja Fortuny jest bardzo dobra. Na plus należy zaliczyć dostępność każdego dnia tygodnia o każdej porze w przypadku zakładów live. Mimo, że można otrzymać maksymalnie +14% do wygranej, to warunki skorzystania z promocji są bardzo korzystne.

LV BET bez podatku

 • 14 dni gry bez podatku po rejestracji, na kuponach spełniających warunki promocji
 • kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem łącznym min. 2.40
 • promocja dotyczy zakładów przedmeczowych i na żywo
 • tylko kupony postawione za środki własne

LV BET, oferował możliwość uzyskania dodatkowych środków do wygranej z kuponów AKO w promocji Multikozak. Aktualnie akcja ta została usunięta z oferty promocyjnej bukmachera, ale jest możliwość gry bez podatku w LVBET po założeniu konta u bukmachera. W ramach akcji Zbijamy Podatek po Rejestracji nowy gracz przez 14 dni od momentu założenia konta może nie płacić stawki od postawionych zakładów. Oczywiście kupon musi spełnić warunki, które opisaliśmy powyżej. Promocja dotyczy zakładów postawionych na stronie bukmachera, jej wersji mobilnej i aplikacji LVBET. Grą bez podatku nie są objęte:

 • zakłady pojedyncze,
 • zakłady rozliczone przez opcję cash out,
 • zakłady na sporty wirtualne,
 • zakłady typu „multiSingiel”.

Promocja bez podatku w LVBET jest całkiem niezła. Warunki nie są wygórowane i nie jest określona minimalna stawka. Szkoda tylko, że jest to akcja tylko dla nowych graczy, a nie dla tych którzy już posiadają konto.

PZBuk bez podatku

 • gra bez podatku przy każdym kuponie spełniającym warunki promocji, 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • promocja na kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.30
 • maksymalna kwota wygranej z jednego kuponu może wynieść 10 000 zł
 • promocja obowiązuje na konkretne ligi w wybranych dyscyplinach (piłka nożna, tenis, siatkówka, piłka ręczna, koszykówka)

25% można zyskać na wygranych w zakładach obstawiając w PZBuk. Do wygranych kuponów kombi bukmacher dorzuca bonusy w ramach akcji Kombo+. Im więcej zdarzeń na kuponie, tym wyższy bonus. PZBuk dorzuca bonus już do trzech zdarzeń i jest to 2 %. Przy czterech zakładach na kuponie jest to 4 %, przy 5 gracz dostaje bonus 7 %, przy 6 jest to 14 %, zaś przy 7 lub więcej 25 %. Bonus aktywuje się automatycznie na kuponach spełniających warunki promocji. Oferta obejmuje tylko zakłady przedmeczowe na konkretne wydarzenia:

 1. Piłka nożna – Ekstraklasa, Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga Mistrzów Liga Europy, Superpuchar Polski, Euro 2020, mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów
 2. Tenis – turnieje ATP i WTA, turnieje Wielkiego Szlema
 3. Siatkówka – Plus Liga, Puchar Polski, Superpuchar Polski, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy
 4. Piłka ręczna – Super Liga, Puchar Polski, Bundesliga, Asobal, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy
 5. Koszykówka – NBA, Energa Basket Liga

Co ważne, dodatkowe wygrane nie podlegają wymogom obrotu. Jest niestety kilka przypadków, kiedy nie nie można skorzystać z promocji Kombo+. A dokładniej:

 • zakłady systemowe,
 • postawione za „darmowy zakład”
 • zakłady rozliczone przez opcję cash out

Kombi+ w PZBuk jest całkiem niezła promocją bez podatku. Bukmacher nie określa minimalnej stawki i bonusy przyznawane są już za 3 zdarzenia na kuponie. Niestety zaliczają się tylko zakłady przedmeczowe i to tylko na wybrane wydarzenia.

Noblebet bez podatku

 • 30 dni gry bez podatku dla nowych graczy po rejestracji na kuponach spełniających warunki promocji
 • do gry bez podatku na start zaliczają się kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem całkowitym min. 2.20
 • promocja dla zarejestrowanych graczy obejmuje kupony z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.30
 • obie promocje dotyczą zakładów przedmeczowych i live

Rejestrując konto w Noblebet otrzymujesz możliwość gry 30 dni bez podatku. Jak to działa? Wystarczy, że wytypujesz poprawnie kupon AKO spełniający warunki promocji. Wtedy bukmacher doda do twojej wygranej +14%. I tak przez całe 30 dni. Można typować dowolne zakłady przedmeczowe i na żywo zarówno przez stronę bukmachera, jak i aplikację.

Druga promocja – Luksusowe AKO+ jest już przeznaczona dla stałych graczy. Również dotyczy kuponów AKO z min. 3 zdarzeniami. Im więcej zdarzeń na kuponie tym większy bonus kursowy. Maksymalnie można podwyższyć kurs o 100 %, dzięki czemu podwoimy swoją wygraną.

Obie promocje posiadają pewne ograniczenia. Nie zadziałają w następujących przypadkach:

 • gdy kupon zostanie postawiony za środki bonusowe,
 • na zakładach na gry karciane,
 • na zakładach na sporty wirtualne
 • na zakładach pojedynczych i systemowych.

Bardzo fajnie, że Noblebet pomyślał zarówno o nowych graczach, jak i tych już zarejestrowanych. Dzięki dwum promocjom każdy może podwyższać wygrane na kuponach AKO. Wymagania też nie są zbyt wygórowane.

Totolotek bez podatku

 • gra bez podatku przy każdym kuponie spełniających warunki promocji
 • maksymalny bonus do wygranej na kuponie AKO wynosi 66 %
 • do promocji zaliczają się kupony AKO z min. 5 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.21

Z kodem promocyjnym Totolotka oprócz bonusów na start można także wziąć udział w różnych promocjach dla graczy. Bukmacher oferuje możliwość zdobycia ekstra środków bonusowych od wygranych zakładów AKO. Umożliwia to promocja „King Size”. Na kuponie musi znaleźć się co najmniej 5 zdarzeń, aby otrzymać bonus do wygranej. Im więcej zakładów na kuponie, tym większy bonus od wygranej dostaniesz. W przypadku 5 zdarzeń otrzymasz bonus 5 %, 6 zdarzeń to już 10 % więcej do wygranej, 7 zdarzeń to 15 % i tak dalej, aż do 30 zakładów na kuponie, kiedy to w przypadku wygranej gracz otrzyma bonus 66 %. Pamiętaj jednak, że jeśli choćby jeden zakład na kuponie zostanie rozliczony po kursie 1.00 to nie weźmie on udziału w promocji.

Środków bonusowych od zakładów AKO nie trzeba obracać. Podczas wypłaty wygranej doliczony zostanie odpowiedni procent do wygranej.

Naszym zdaniem promocja bez podatku w Totolotku jest średnia. Plusem jest oczywiście możliwość zgarnięcia bonusu aż 66%. Minusem jest jednak to, że w promocji biorą udział kupony dopiero od 5 zdarzeń.

eWinner bez podatku

 • pierwsza promocja obowiązuje na kupony AKO z min. 3 zdarzeniami postawionymi na sporty wirtualne
 • druga promocja obowiązuje na kupony AKO z min. 3 zdarzeniami i kursem poj. min. 1.20 postawionymi na esport
 • promocja na sporty wirtualne obowiązuje tylko w poniedziałki
 • promocja na esport obowiązuje codziennie przez całą dobę

Dwie promocje umożliwiające grę bez podatku znajdziemy w eWinner. Pierwsza nazywa się: Wirtualne Poniedziałki bez podatku i jak sama nazwa wskazuje obowiązuje na zakłady na virtuale. Druga zaś: Esport bez Podatku dotyczy zakładów stawianych na turnieje esportowe. W obu promocjach na kuponie muszą się znaleźć min. 3 zdarzenia. Poza tym, że bukmacher jasno określa na jakie zakłady obowiązuje dana promocja to są jeszcze inne zastrzeżenia w tych akcjach:

 • kupony promocyjne nie podlegają opcji cash out,
 • promocji nie można łączyć z innymi dyscyplinami,
 • liczą się tylko kupony postawione za środki własne,
 • zakłady systemowe są wykluczone z promocji.

Bardzo dobrze, że eWinner pomyślał o graczach typujących sporty wirtualne i esporty. Zaproponowane promocje są atrakcyjne. Niestety brakuje akcji, która obejmowałaby zakłady sportowe prematch i live.

Czy warto grać bez podatku?

Pytanie to jest oczywiście retoryczne, a odpowiedź bardziej niż jasna. Gra bez całości podatku lub bez jej części znacznie zwiększa wartość naszej wygranej. Co ważne, w przypadku tego typu promocji nie ma żadnej potrzeby spełniania dodatkowych wymagań obrotowych. Jedynym warunkiem są najczęściej niewysoki kurs minimalny kuponu, a także stawka za jaką ma on zostać zagrany. Co prawda w jakiś sposób ogranicza to pole manewru typera, jednak wymagania te nie są specjalnie wygórowane jak na możliwe korzyści. Dlatego też, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że zakłady bukmacherskie bez podatku są jak najbardziej opłacalne.

Typuj u legalnych polskich bukmacherów

Mimo iż gra bez podatku brzmi co najmniej kusząco, to nie jest to jedyna korzyść płynąca z korzystania z usług legalnych polskich bukmacherów. Firmy bukmacherskie oferują swoim nowym użytkownikom możliwość skorzystania z wysokiego bonusu powitalnego, na którego składają się freebety i zakłady bez ryzyka. Przy wyborze buka dowiedz się również ile zyskasz dzięki naszym specjalnym kodom promocyjnym. Mogą one znacznie zwiększyć wartość bonusu powitalnego, a co za tym idzie, zmaksymalizować Twoje szanse na wysokie wygrane.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close