Bukmacherzy bez podatku

Podatki obejmują praktycznie każdą dziedzinę naszego życia, w tym również zakłady bukmacherskie i to o ich kwestię rozbija się bardzo często fakt czy dany bukmacher jest legalny w naszym kraju czy nie. Czy jest jednak możliwość uniknięcia płacenia podatku od wygranych u legalnych polskich bukmacherów?

Oczywiście tak naprawdę nie ma możliwości, by dany buk był w jakiś sposób uprzywilejowany i nie musiał oddawać podatku od kuponów do kasy państwa. Polscy bukmacherzy mogą za to dodawać do wartości kuponów kilka oczek od wysokości podatku. W przypadku gier losowych wynosi on 12% naliczane od stawki. Ponadto, jeżeli wejdzie nam kupon o wartości 2280 PLN i wyższej to dodatkowo będziemy musieli zapłacić podatek wynoszący 10% od wygranej. Dowiedzmy się więc, którzy bukmacherzy starają się nieco ułatwić życie nam, typerom, i refundują zwrot całości lub części podatku od zwartego zakładu.

Legalni bukmacherzy bez podatku

Dowiedzmy się więc, którzy bukmacherzy oferują tego typu ulgi dla graczy i jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać. Sprawdźmy, który legalny bukmacher bez podatku jest najlepszy.

Zakłady BukmacherskiePromocja + Bonus na startKod Rejestracyjny
TOTALbet+113% do zakładów AKO + bonus 5060 PLNZobacz kod
Fortuna+14% do zakładów AKO + bonus 2235 PLNZobacz kod
forBET+40% do zakładów AKO po rejestracji + bonus 2500 PLNZobacz kod
LV BET+14% do zakładów AKO po rejestracji + bonus 3423 PLNZobacz kod
PZBUK+25% do zakładów AKO + bonus 400 PLNZobacz kod
NobleBet+14% do zakładów AKO po rejestracji + bonus 2055 PLNZobacz kod
Betclic+50% do zakładów AKO + bonus 550 PLNZobacz kod
Totolotek+66% do zakładów AKO + bonus do 774 PLNZobacz kod

Zakłady bukmacherskie bez podatku – jak to działa?

Jak wspomnieliśmy pokrótce na początku artykułu, polskie prawo nakłada na zakłady obowiązek odprowadzenia 12% podatku obrotowego. Oznacza to, że od każdej stawki postawionej na zakłady odliczone zostanie właśnie 12 %. Na tle innych krajów w Europie podatek od zakładów bukmacherskich jest dosyć wysoki. Dla przykładu, we Francji wynosi on 9,3%, w Niemczech 5%, a we Włoszech tylko 2,75%. Bukmacherzy zrzucili płacenie podatku na graczy i bez względu na to czy postawiony zakład będzie wygrany czy przegrany to ze stawki zostanie odciągnięte 12% podatku. Zrobili to, gdyż w przypadku gdy mieliby sami opłacać podatek to biznes by im się po prostu nie opłacał.

Od czasu do czasu bukmacherzy proponują graczom promocje, w których można typować zakłady bez podatku. Nie oznacza to oczywiście, że ten podatek jest anulowany, tylko w takim przypadku bukmacherzy biorą go na siebie. Jednak każda z takich promocji dotyczy zakładów wielokrotnych, zwykle składających się z min. 3 zdarzeń. Nie ma akcji, które obejmują grę bez podatku dla kuponów solo. Gdyby tak było bukmacherzy musieliby sporo dokładać z własnej kieszeni, a to po prostu nie byłoby opłacalne. Trafienie trzech czy więcej zdarzeń jest trudniejsze niż obstawienie poprawnie jednego meczu. Mimo to uważamy, że bukmacherzy bez podatku to dobra opcja, ponieważ jeśli będziemy mieli szczęście i dobrze wytypujemy wszystkie zdarzenia to wygramy pełną kwotę.

Oferty bez podatku u legalnych bukmacherów

Jak widać większość bukmacherów nie poprzestała na promocji powiększającej podatek o 12%. Zdarzają się nawet oferty +100% do wygranych. Sprawdźmy teraz szczegółowo na czym polegają te promocje i czy warto z nich skorzystać.

TOTALbonus w TOTALbet

Totalbet - procent do wygranych

Także u bukmachera TOTALbet można zgarnąć do wygranej nawet 113% więcej. W sumie buk oferuje aż trzy promocje, w których można zdobyć wyższe wygrane. Zatem zacznijmy od tej, w której bonus może być najwyższy, a nazywa się ona TOTAL Bonus. Obowiązuje ona na całą ofertę bukmachera. Jest to klasyczna akcja dla kuponów AKO, w której im więcej zdarzeń na kuponie tym wyższy bonus. Zaczyna się od 3 zdarzeń i w przypadku wygranej gracz korzysta z gry bez podatku. Gdy wrzuci 4 zdarzenia na kupon, wtedy bonus wynosi +1%. Z każdym kolejnym zakładem bonus jest wyższy. Najpierw zwiększa się o 2 %, potem o 3 % i tak dalej aż do 5 %. Gdy stworzysz wygrany kupon z 30 zdarzeniami lub więcej to otrzymasz bonus 113 %! Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobieństwo trafienia kupony z tyloma zdarzeniami jest małe. Jest jeszcze warunek co do kursu każdego ze zdarzeń, musi być nie mniejszy niż 1.20.

Kolejną promocją są Wirtuale Bez Podatku. Dotyczy ona oczywiście zakładów na sporty wirtualne. Zasady są podobne do poprzedniej promocji. Zabawa zaczyna się od trzech zdarzeń na kuponie z min. kursem 1.20. Stawka minimalna wynosi 1 zł. Gdy kupon z 3 zdarzeniami będzie wygrany otrzymasz +14% bonusu do wygranej. Gdy będą to 4 zdarzenia to dostaniesz 15 % i tak dalej. Jeśli postawisz kupon z 10 zakładami lub więcej, to do wygranej otrzymasz bonus 40 %.

Ostatnia promocja to Gra Bez Podatku na Wszystko. Wystarczy postawić kupon z 3 dowolnymi zakładami z oferty TOTALbet, a twoja wygrana zostanie powiększona o 14 %. Promocja jest aktywna siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Minimalny kurs zdarzenia przedmeczowego lub live wynosi 1.20. Co ważne, akcja ta łączy się z promocją TOTAL Bonus.

Trzeba przyznać, że TOTALbet to bardzo dobry bukmacher bez podatku. Jako jedyny oferuje aż trzy promocje, które umożliwiają otrzymanie +14% do wygranej. Plus również za to, że jest możliwość gry bez podatku na sporty wirtualne, czego nie znajdziemy u innych buków.

  • Ocena promocji bez podatku: 9/10

Promocje bez podatku w Fortunie

Dawniej ofertę gry bez podatku u bukmachera Fortuna można było znaleźć tylko w określonych godzinach lub dniach. Teraz można z niej korzystać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! Wszystko to prowadzone jest w ramach promocji Happy Hours. Do akcji zaliczają się kupony postawione przez aplikację i stronę bukmachera i obowiązują na całą ofertę prematch i LIVE. By wygrana z kuponu mogła być powiększona o 14 % muszą się na nim znaleźć min 3 zdarzenia, a kurs każdego z nich musi wynosić co najmniej 1.30.

Jeszcze kilka ważnych informacji, o których należy pamiętać chcą skorzystać z Happy Hours. Kupon, który jest objęty promocją nie podlega opcji Early Cash Out (wcześniejsza wypłata przed rozliczeniem kuponu). Ponadto promocji nie można łączyć z innymi akcjami buka, takimi jak: Superoferta, Hit Dnia czy Zakład Bezpieczny. Zdarzenia na kuponie nie mogą pochodzić z oferty sportów wirtualnych, a środki za które postawiony jest zakład nie mogą pochodzić z innej promocji. Można natomiast postawić kupon za punkty Fortuna Klub Plus.

Naszym zdaniem promocja Fortuny jest bardzo dobra. Na plus należy zaliczyć dostępność każdego dnia tygodnia o każdej porze. Mimo, że można otrzymać maksymalnie +14% do wygranej, to warunki skorzystania z promocji są bardzo korzystne.

  • Ocena promocji bez podatku: 8/10

forBET bez podatku

Kolejny legalny bukmacher bez podatku to forBET. Mamy u niego dwie możliwości gry bez podatku i bonusów do wygranej. Nowi gracze rejestrujący konto u buka mogą przez 14 dni korzystać z gry bez podatku. Kupony, które biorą udział w tej promocji muszą mieć min. 3 zdarzenia i kurs każdego z nich nie mniejszy niż 1.30. Gdy kupon będzie wygrany bukmacher doliczy +14% do wygranej.

Druga opcja gry bez podatku w forBET dotyczy sportów wirtualnych. Ten bukmacher bez podatku ma podzieloną ofertę virtuali na: Wirtualne I i Wirtualne II, ta promocja dotyczy tych drugich. Można tu typować piłkę nożną, wyścigi psów i koni, żużel i wyścigi motocyklowe. Typując kupony wielokrotne gracz zdobywa bonus. Za trzy zdarzenia jest to 5 % do wygranej, za 4 jest 10 %, za 5 jest 15 % i z każdym kolejnym zakładem większy bonus. Najwyższy bonus do wygranej wynosi 40 % i dostaje go gracz, który postawi zwycięski kupon z 10 zdarzeniami na sporty wirtualne. Bukmacher zaznacza, że można łączyć dyscypliny na jednym kuponie.

Trzeba przyznać, że oferta bez podatku od forBET jest bardzo atrakcyjna. Bukmacher nie ograniczył się tylko do promocji dla nowych graczy. Przydałaby się też stała promocja na zakłady sportowe, ale zbijanie podatku na sportach wirtualnych jest również bardzo dobrą opcją.

  • Ocena promocji bez podatku: 8/10

LV BET z ofertą na zakłady AKO

LV BET, oferował możliwość uzyskania dodatkowych środków do wygranej z kuponów AKO w promocji Multikozak. Aktualnie akcja ta została usunięta z oferty promocyjnej bukmachera, ale jest możliwość gry bez podatku w LVBET po założeniu konta u bukmachera. W ramach akcji Zbijamy Podatek po Rejestracji nowy gracz przez 14 dni od momentu założenia konta może nie płacić stawki od postawionych zakładów. Oczywiście trzeba spełnić pewne warunki. Aby wygrana została powiększona o 14 % na kuponie muszą znaleźć się min. 3 zdarzenia z kursem całkowitym min. 2.40. Promocja dotyczy zakładów przedmeczowych i live postawionych na stronie bukmachera, jej wersji mobilnej i aplikacji LVBET. Oczywiście zakłady muszą być postawione za własne środki, a nie środki bonusowe.

Promocja bez podatku w LVBET jest całkiem niezła. Warunki nie są wygórowane i nie jest określona minimalna stawka. Szkoda tylko, że jest to akcja tylko dla nowych graczy, a nie dla tych którzy już posiadają konto.

  • Ocena promocji bez podatku: 7/10

+25% do wygranych zakładów kombi w PZBuk

Aż 25% można zyskać na zakładach obstawiając w PZBuk. Do wygranych kuponów kombi bukmacher dorzuca bonusy w ramach akcji Kombo+. Im więcej zdarzeń na kuponie, tym wyższy bonus. PZBuk dorzuca bonus już do trzech zdarzeń i jest to 2 %. Przy czterech zakładach na kuponie jest to 4 %, przy 5 gracz dostaje bonus 7 %, przy 6 jest to 14 %, zaś przy 7 lub więcej 25 %. Bonus aktywuje się automatycznie na kuponach spełniających warunki promocji. Oferta obejmuje tylko zakłady przedmeczowe na konkretne wydarzenia z piłki nożnej, tenisa, siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki. Co ważne, dodatkowe wygrane nie podlegają wymogom obrotu. Maksymalna kwota wygranej w ramach bonusu wynosi 10 000 zł. Każde zdarzenie na kuponie musi mieć kurs nie mniejszy niż 1.30.

Promocja Kombo+ zastąpiła wcześniejszą akcję bukmachera pod nazwą Kombodoładowanie, którą może kojarzyć wielu graczy. Działała ona na bardzo podobnych zasadach. Ten polski bukmacher bez podatku miał również promocję Komborakieta, która dotyczyła zakładów na tenisa, ale aktualnie nie jest ona dostępna.

Kombi+ w PZBuk jest całkiem niezła promocją bez podatku. Bukmacher nie określa minimalnej stawki i bonusy przyznawane są już za 3 zdarzenia na kuponie. Niestety zaliczają się tylko zakłady przedmeczowe i to tylko na wybrane wydarzenia.

  • Ocena promocji bez podatku: 7/10

Nawet o połowę więcej w Betclic

Betclic bez podatku

Bukmacher Betclic dodaje nawet 50% do Twoich wygranych. Dzięki promocji Multi+ do kuponów z minimum 5 zdarzeniami doliczany jest ekstra bonus do wygranej. Jeśli wytypujesz poprawnie 5 zdarzeń na kuponie dostaniesz bonus +7%, przy 9 zdarzeniach jest to już 25 %, natomiast poprawny kupon z 14 zdarzeniami lub więcej to już 50% bonusu do wygranej. W promocji biorą udział zakłady, które oznaczone są logiem Multi+ (przedmeczowe i live, w których minimalny kurs każdego zdarzenia wynosi min.1.20).

Przyznany bonus nie podlega wymogom obrotu, a w ramach promocji można otrzymać maksymalnie do 10 000 zł bonusu. Do Multi+ wliczają się wszystkie zakłady przedmeczowe i na żywo, na wszystkie dyscypliny, zawody i imprezy sportowe.

Multi+ w Betclic jest interesującą akcją, niestety dotyczy ona kuponów z minimum 5 zdarzeniami, czyli całkiem sporo. Plusem jest jednak to, że dotyczy całej oferty zakładów.

  • Ocena promocji bez podatku: 7/10

Noblebet – bukmacher bez podatku

Bukmacher posiadał kiedyś w ofercie promocję Zakłady Dotowane, w której już za 6 zakładów na jednym kuponie gracz mógł wygrać aż 20% bonusu do wygranej. Aktualnie nie jest ona dostępna, ale nowi gracze mogą skorzystać z innej akcji. Rejestrując konto w Noblebet otrzymujesz możliwość gry 30 dni bez podatku. Jak to działa? Wystarczy, że wytypujesz poprawnie kupon z min. 3 zdarzeniami i kursem łącznym nie mniejszym niż 2.20. Wtedy bukmacher doda do twojej wygranej +14%. I tak przez całe 30 dni. Można typować dowolne zakłady przedmeczowe i na żywo zarówno przez stronę bukmachera, jak i aplikację. Do promocji nie zaliczają się zakłady postawione na sporty wirtualne.

Szkoda, że Noblebet nie zdecydował się na promocję bez podatku dla wszystkich graczy, tylko dla tych, którzy rejestrują konto. Niemniej jednak fajnie, że promocja trwa aż 30 dni i wystarczą 3 zdarzenia na kuponie.

  • Ocena promocji bez podatku: 7/10

Totolotek – gra bez podatku

Totolotek KingSize

Z kodem promocyjnym Totolotka oprócz bonusów na start można także wziąć udział w różnych promocjach dla graczy. Bukmacher oferuje możliwość zdobycia ekstra środków bonusowych od wygranych zakładów AKO. Umożliwia to promocja „King Size”. Zaliczają się do niej kupony za stawkę nie mniejszą niż 20 zł. Na kuponie musi znaleźć się co najmniej 5 zdarzeń, aby otrzymać bonus do wygranej, a każde zdarzenie musi mieć kurs 1.21. Im więcej zakładów na kuponie, tym większy bonus od wygranej dostaniesz. W przypadku 5 zdarzeń otrzymasz bonus 5 %, 6 zdarzeń to już 10 % więcej do wygranej, 7 zdarzeń to 15 % i tak dalej, aż do 30 zakładów na kuponie, kiedy to w przypadku wygranej gracz otrzyma bonus 66 %! Pamiętaj jednak, że jeśli choćby jeden zakład na kuponie zostanie rozliczony po kursie 1.00 to nie weźmie on udziału w promocji.

Środków bonusowych od zakładów AKO nie trzeba obracać. Podczas wypłaty wygranej doliczony zostanie odpowiedni procent do wygranej.

Naszym zdaniem promocja bez podatku w Totolotku jest średnia. Plusem jest oczywiście możliwość zgarnięcia bonusu aż 66%. Minusem jest jednak to, że w promocji biorą udział kupony dopiero od 5 zdarzeń i minimalna stawka to 20 zł.

  • Ocena promocji bez podatku: 6/10

Czy warto grać bez podatku?

Pytanie to jest oczywiście retoryczne, a odpowiedź bardziej niż jasna. Gra bez całości podatku lub bez jej części znacznie zwiększa wartość naszej wygranej. Co ważne, w przypadku tego typu promocji nie ma żadnej potrzeby spełniania dodatkowych wymagań obrotowych. Jedynym warunkiem są najczęściej niewysoki kurs minimalny kuponu, a także stawka za jaką ma on zostać zagrany. Co prawda w jakiś sposób ogranicza to pole manewru typera, jednak wymagania te nie są specjalnie wygórowane jak na możliwe korzyści. Dlatego też, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że zakłady bukmacherskie bez podatku są jak najbardziej opłacalne.

Typuj u legalnych polskich bukmacherów

Mimo iż gra bez podatku brzmi co najmniej kusząco, to nie jest to jedyna korzyść płynąca z korzystania z usług legalnych polskich bukmacherów, np. Fortuny, STS, Totolotka, LV BET czy PZBuk. Każda z tych firm oferuje wszystkim swoim nowym użytkownikom możliwość skorzystania z wysokiego bonusu powitalnego lub wielu innych benefitów, takich jak freebety czy zakłady bez ryzyka. Przy wyborze buka dowiedz się również ile zyskasz dzięki naszym specjalnym kodom promocyjnym. Mogą one znacznie zwiększyć wartość bonusu powitalnego, a co za tym idzie, zmaksymalizować Twoje szanse na wysokie wygrane!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close