• typy
 • Wybory parlamentarne 2023 w Polsce – kursy

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce – kursy

Wybory
PiSKoalicja Obywatelska
Wybory parlamentarne 2023
Obstawiaj Wybory Parlamentarne za darmo
Zarejestruj się w Fortunie

Jak obstawiać Wybory w Fortunie za darmo? 

 1. Zarejestruj się w Fortunie przez naszą stronę
 2. Zaloguj się i zweryfikuj swoje konto
 3. Otrzymasz bonus bez depozytu 20 zł w formie punktów FKP
 4. Otrzymany bonus wykorzystaj na kupon na wybory
 5. Jeśli wygrasz, pieniądze są twoje!

Ponadto po rejestracji w Fortunie będziesz miał możliwość zagrania trzech kuponów bez ryzyka!

15 października 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne do polskiego Sejmu i Senatu. Sprawdziłem kursy legalnych bukmacherów online na to wydarzenie i wskazałem nasze typy na najciekawsze zakłady.

Wybory parlamentarne kursy - zwycięzca wyborów

Główny zakład na wybory parlamentarne w Polsce 2023 to oczywiście zakład na partię, która zdobędzie najwięcej głosów.

PiS
KO
Konfederacja
Trzecia Droga
Lewica
BS

Zdaniem analityków Betfan zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca wygrywa wszystkie wybory od 8 lat i wszystko wskazuje na to, że w tegorocznych wyborach parlamentarnych ponownie zdobędzie najwięcej głosów. Pis ma ok. 7-8% przewagę nad Koalicją Obywatelską w połowie września, a więc średnio o 1% wyższą niż miesiąc wcześniej. 

Wybory parlamentarne Superbet

Analiza szans poszczególnych ugrupowań

O opinię na temat szans poszczególnych ugrupowań na wygraną w wyborach parlamentarnych 2023 zapytaliśmy znanego politologa i socjologa, Dr. Wojciecha Mincewicza:

Wybory cytat

Główne pytanie przed tym wyborami brzmi, więc z kim PiS będzie zdolny stworzyć koalicję rządzącą. Sam zakład na to, że PiS zdobędzie najwięcej głosów, ma bardzo kiepski kurs i tak naprawdę nie jest specjalnie godny uwagi. Bardziej opłaca się skupić na zakładach, które opisałem w dalszej części tekstu.

Na kogo będziesz głosował?
304 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • PiS
  PiS
 • Koalicja Obywatelska
  KO
 • Konfederacja
  Konfederacja
 • Trzecia droga - kursy
  Trzecia droga
 • Lewica
  Lewica
 • Bezpartyjni - kursy
  BP
 • PiS
  PiS
  78 głosów
 • Koalicja Obywatelska
  KO
  82 głosów
 • Konfederacja
  Konfederacja
  72 głosów
 • Trzecia droga - kursy
  Trzecia droga
  49 głosów
 • Lewica
  Lewica
  20 głosów
 • Bezpartyjni - kursy
  BP
  3 głosy
Wczytywanie...

Wybory parlamentarne - zakłady na partie

Pora przejść do najciekawszych rynków, często z atrakcyjnymi kursami. Warto w tym miejscu zastanowić się jak obstawiają klienci bukmacherów. Uzyskaliśmy dane od STS i Betfan na temat postawionych zakładów na rynki poniżej/powyżej u poszczególnych partii:

Wybory STS statystyki

O ile statystyki zakładów na najpopularniejsze partie są dość podobne i różnica wynosi kilka %, to uwagę na pewno przyciąga Trzecia Droga. Klienci STS zdecydowanie uważają, że wynik tej partii nie przekroczy 9.5%. Na drugim biegunie są gracze Betfan, którzy w zdecydowanej większości przewidują, że Trzecia Droga przekroczy ten próg.

Wybory parlamentarne Betfan

Wybory parlamentarne - kursy na PiS

Oto najwyższe kursy na wybrane zakłady na partię rządzącą - PIS:

PiS -35,5% - Superbet
PiS +35,5% - Superbet
PiS -36% - Fortuna
PiS +36% - Fortuna

Analitycy Fortuny optują za opcją, że PiS przekroczy granicę 36%. Jeśli chodzi o granicę 35,5%, to jest to niemal pewne. Zakład polecam obstawić u bukmachera, u którego możecie zrobić to bez wpłacania swoich pieniędzy. Najlepszym wyborem jest Fortuna.

Fortuna wybory kursy

Wybory parlamentarne - typ na PiS

PiS od lat przewodzi w sondażach wyborczych. Chociaż przewaga tej partii nad KO w okresie wakacyjnym stopniała, w ostatnich tygodniach Zjednoczona Prawica zwiększa swoją przewagę nad resztą stawki. W sondażach z sierpnia i września PiS i koalicjanci uzyskiwali średnio 35,5%, a więc o blisko 2% więcej niż miesiąc wcześniej. Zareagowali na to bukmacherzy, w tym Betfan, który podniósł linię na zakłady na wynik PiS o 2%.

Typując, ponownie poradziliśmy się opinii Dr. Mincewicza. Oto co powiedział nt. prawdopodobnego wyniku PiS:

Wybory - cytat 2023

Partia Jarosława Kaczyńskiego w ostatnim czasie skupiła się na odbieraniu głosów Konfederacji i Trzeciej Drodze, m.in. poprzez wprowadzenie zakazu zboża z Ukrainy. Na wzrost poparcia dla tej partii z pewnością wpłynęło również obniżenie stóp procentowych. Zaszkodzić może jej za to afera wizowa, jednak, póki, co, nie widać, żeby ten skandal wpłynął znacząco na notowania PiS. Stąd też postawię, że największa partia rządząca zdobędzie ponad 36% głosów w tych wyborach.

PiS
Powyżej 36%
Nasz typ
kurs: - Fortuna
Postaw w Fortunie

Zakłady na wybory - Koalicja Obywatelska

Jako druga na tapet ląduje największa partia opozycyjna – Koalicja Obywatelska.

KO -30,5%1.85 - STS
KO +30,5%1.85 - STS
KO -31,5% - Superbet
KO +31,5% - Superbet

W przypadku Koalicji Obywatelskiej bukmacherzy spodziewają się opcji poniżej 31.5%. Szanse na +/- 30.5% oceniane są  pół na pół. Zakłady na wybory możecie obstawiać bez ryzyka u wybranych bukmacherów. Warto wyróżnić STS, ponieważ zapewnia on zwrot w gotówce w przypadku przegranej.

Wybory Parlamentarne kursy STS

Zakłady na wybory - typ na Koalicję Obywatelską

Po powrocie Donalda Tuska notowania KO regularnie rosną. Doświadczony polityk wyraźnie przywrócił wiarę elektoratu liberalnego w tę partię. Dość powiedzieć, że jeszcze w kwietniu poparcie dla KO wynosiło 25,9% w porównaniu do wcześniejszego miesiąca.

W badaniu Estymatora dla dorzeczy.pl w 15-16.09, poparcie dla tej partii wyniosło 29,4%. Dodam tylko, że Dr Mincewicz szacuje, że KO uzyska w tych wyborach poparcie na poziomie 27-31%. 

Niemniej, wydaje się, że dynamika wzrostowa tej partii na miesiąc przed wyborami wyraźnie spowolniła. Co więcej, w dwóch pierwszych tygodniach wrześniach, jej notowania spadły średnio o 1,7%, co nie jest dobrym prognostykiem przed dalszą częścią kampanii. Dlatego też obstawię, że partia ta nie przekroczy progu 30,5%, po wysokim kursie w STS.

Koalicja Obywatelska
KO uzyska poniżej 30.5%
Nasz typ
kurs: 1.85
Postaw w STS

Wybory parlamentarne 2023 kursy na Konfederację

Pora sprawdzić wyniki największej rewelacji ostatnich miesięcy na polskiej scenie politycznej – Konfederacji.

Konfederacja -10.5%1.75 - Betfan
Konfederacja +10.5%1.95 - Betfan

Bukmacherzy zgodnie ustalili linię na wynik Konfederacji na poziomie 10.5%. Zakłady na Konfederację polecamy obstawiać w Betfan.

Wytypuj kto zostanie prezydentem USA
Wybory prezydenckie USA
Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie
Czytam więcej

Typ na Konfederację 

Partia, na której czele stoją dwaj młodzi politycy, Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak, zapowiada przysłowiowe „wywrócenie stolika”. Ich elektorat to również przede wszystkim młodzi ludzie. Po znakomitych wynikach w okresie wakacyjnym, gdy partia notowała wyniki na poziomie przekraczającym 15%, w ostatnim czasie poparcie dla niej zaczęło mocno spadać i w pierwszych dwóch tygodniach wynosiło średnio 9,7%. Wpływ na to mogło mieć stanowisko PiS wobec zboża z Ukrainy, a także działalność Ryszarda Petru, który stał się dla Sławomira Mentzena katem podczas debat z ich wspólnym udziałem. 

Konfederacja bardzo dużo traci na ofensywie kampanijnej dwóch największych partii. Wydaje się, że młodzi i nadal niezbyt wpływowi politycznie liderzy tej partii nie będą w stanie się jej skutecznie przeciwstawić.

Obstawiam więc, że poparcie dla Konfederacji będzie słabnąć i w efekcie poparcie dla Konfederacji w wyborach nie przekroczy 11,5%. Warto dodać, że Dr Mincewicz, również wskazuje możliwy wynik tej partii widełkach od 7 do 11%.

Konfederacja
Konfederacja poniżej 10.5%
Nasz typ
kurs: 1.75
Postaw w Betfan

Wybory Parlamentarne - kursy na Trzecią Drogę

Koalicja dwóch znanych partii zawalczy o przekroczenie progu 8%. Zadanie to jednak nie będzie łatwe.

Trzecia Droga -9% - Fortuna
Trzecia Droga +9% - Fortuna

Zdaniem Fortuny szanse Trzeciej Drogi na powyżej/poniżej 9% są identyczne. Według mnie warto jednak skłonić się na opcję poniżej.

Wybory Parlamentarne typy na Trzecią Drogę

Wspólna lista wyborcza PSL i Polski 2050 była dla wielu obserwatorów sporym zaskoczeniem. Chociaż obydwie partie znane są z mocno umiarkowanych poglądów, ich elektorat jest z osobna bardzo różny. Wbrew oczekiwaniom liderów partii wydaje się, że ich koalicja, zamiast wzmocnić ich notowania, wpłynęła na nie negatywnie, co widać po sondażach, które obecnie dają Trzeciej Drodze poparcie na poziomie nieco poniżej 9%. Z kolei nasz ekspert, twierdzi, że wynik tej partii zmieści się w przedziale 7-11%.

Ostatnie tygodnie nie układają się po myśli tej koalicji. Od połowy sierpnia do dziś (18.09), Trzecia Droga zanotowała średni spadek na poziomie ok. 1,5%. Z kolei od początku września spadek poparcia wyniósł 0,8%. Wiele wskazuje na to, że Trzecia Droga albo wejdzie do Sejmu “na styk”, albo najzwyczajniej nie załapie się na najbliższą kadencję do sejmu. W każdym razie, biorąc pod uwagę ostatnie gesty PiS-u wobec rolników i wystawienie Michała Kołodziejczaka na listach KO, spodziewam się, że partia ta nie dobije do 9%.

Trzecia droga - kursy
Trzecia Droga poniżej 9%
Nasz typ

Kursy na Wybory Parlamentarne - Lewica

Na koniec przyjrzymy się jeszcze kursom na największą polską partię lewicową.

Poniżej 8.5% - Fortuna
Powyżej 8.5% - Fortuna

Linia w przypadku tego zakładu została przez bukmacherów ustawiona na poziomie 8,5%. Kursy na poszczególne opcje są wyrównane, jednak wydaje się, że w tym wypadku opcje na powyżej mogą okazać się bardziej dochodowe.

Lewica – typy bukmacherskie

Lewica wydaje się mieć ugruntowane poparcie na poziomie około 8,5%. Należałobyy spodziewać się, że podobny wynik dowiezie do wyborów, tym bardziej że w jej szeregach od dłuższego czasu próżno szukać jakichkolwiek oznak rewolucji. Z drugiej jednak strony, ostatnie sondaże świadczą o rosnącym poparciu dla tej opcji, które od początku września wzrosło o 0,3%.

Nie ukrywam, że ze względu na wąski zakres procentowy poszczególnych rynków jest to partia najtrudniejsza do wytypowania. Na miesiąc przed wyborami, nasz ekspert szacuje szanse lewego skrzydła na poziomie 7-11%. Spodziewam się, że przy obecnej dynamice Lewica bez większych problemów uzyska wynik wyższej części tego zakresu. Stąd mój typ na powyżej 8,5%.

Lewica
Lewica powyżej 8.5%
Nasz typ
kurs: - Fortuna
Postaw w Fortunie

Wybory Parlamentarne - kursy na Bezpartyjnych Samorządowców

Do walki o obecność w parlamencie włączyli się również Bezpartyjni Samorządowcy, którzy będą chcieli pokusić się o sprawienie sensacji.

Poniżej 2% - Superbet
Powyżej 2% - Superbet

Typ na Bezpartyjnych Samorządowców

Bezpartyjni - kursy
BS powyżej 2%
Nasz typ

Trzeba przyznać, że jedyna partia spoza Sejmu w naszym zestawieniu w ostatnim czasie wypada w sondażach coraz lepiej. Dość powiedzieć, że od początku września poparcie dla niej wzrosło o 1% i kształtuje się obecnie na poziomie 1,2%. 

Na temat szans tego ugrupowania wypowiedział się nasz ekspert. Stwierdził on, że:

Wybory parlamentarne cytat

Nie należy więc nastawiać się, że Bezpartyjni Samorządowcy sprawią sensację i dostaną się do parlamentu. Z drugiej strony, trend wzrostowy BS utrzymuje się od ponad miesiąca. Spodziewam się, że w decydującej fazie może jeszcze nabrać dynamiki, tym bardziej że nie brakuje wyborców, którym marzy się alternatywa dla największych i najstarszych partii. Stąd mój typ to wynik BS na poziomie powyżej 1,5%.

Jak zmieniają się kursy na wybory parlamentarne?

Analitycy bukmacherów reagują na wszystkie zmiany w sondażach zmianami w liniach zakładów na wyniki poszczególnych partii. Oto jak zmieniały się linie na zakłady na PiS, KO i Konfederację w STS, od momentu wystawienia przez niego oferty na wybory parlamentarne:

Wybory - jak zmieniają się kursy

Od naszej ostatniej aktualizacji, linia procentowa na PiS w STS pozostała na tym samym poziomie (36,2%), chociaż zdarzały się międzyczasie jej nieznaczne zmiany. Kolejny wzrost linii zanotowała Koalicaja Obywatelska, której przybyło +0,5% i wynosi obecnie 31%, a więc o nieco ponad 5% więcej niż PiS. Drobnej korekcie poddano również linię na Konfederację. Została ona obniżona o 0,5% do poziomu 11%.

Wybory Parlamentarne 2023 kursy na pozostałe zakłady

Poza typowaniem najważniejszych zakładów na zwycięzcę wyborów i partię, do dyspozycji macie szereg innych zakładów na wybory. Wybrałem dla was najciekawsze z nich.

Kursy na handicapy w wyborach

Rozbudowaną ofertę na handicapy w parach wybranych partii oferuje STS. Poniżej, kilka ciekawych opcji, które można u niego obstawiać. Jeśli nie wiesz, czym są handicapy w bukmacherce, to przeczytaj o nich w naszym artykule o handicapach.

Wybory parlamentarne H2H STS

Z powyższych handicapów możesz w STS zbudować jeden kupon bez ryzyka. Tak jak wspomniałem we wcześniejszej części artykułu, jeśli okaże się on wygrany, to kasa będzie twoja. Natomiast, jeśli przegrasz, to dostaniesz zwrot do 100 zł.

Wybory kursy - premier po wyborach

Obstawiać możecie też, który polityk będzie piastował urząd Premiera RP po wyborach. Poniżej kursy na najbardziej prawdopodobnych kandydatów. Najwyższe notowania na ten zakład znajdziecie w Betfan.

PremierKurs
M. Morawiecki1.30
D. Tusk3.75
B. Szydło4.75
P. Czarnek4.75
J. Brudziński10.00

Wyraźnym faworytem bukmacherów jest Mateusz Morawiecki z kursem na poziomie 1.3. Część sondaży wskazuje jednak na to, że PiS nie będzie w stanie stworzyć większościowej koalicji z Konfederacją. Sojusz tej partii z jakąkolwiek inną partą wydaje się nierealny ze względów światopoglądowych.

Z kolei KO może zawiązać sojusz z Lewicą i Trzecią Drogą, który dałby im większość w Sejmie. Scenariusz ten wydaje się całkiem prawdopodobny, tym bardziej że te trzy partie wystawiły wspólną listę do Senatu. Dlatego też zakład na to, że kolejnym Premierem RP będzie Donald Tusk, zdaje się mieć sporą wartość.

Bardzo interesujące będzie także obstawianie kto zostanie prezydentem w 2025 roku. Kursy na kandydatów są dostępne już teraz.

Betfan premier kursy

Wybory kursy - czy referendum będzie uznane za prawnie wiążące?

Ostatni zakład dotyczy referendum, na które wyborcy będą mogli zagłosować podczas wyborów do Sejmu i Senatu. Zakład ten również znajdziecie w Betfan.

TAKNIE
2.80 - Betfan1.38 - Betfan

Chociaż głosowanie w referendum nie jest obowiązkowym dodatkiem do głosowania do parlamentu, prawdopodobnie wielu głosujących zdecyduje się oddać w nim głos. Żeby referendum było wiążące, musi wziąć w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. Mimo iż sens pytań w tym referendum jest wątpliwy, wydaje się, że odda w nim głos więcej niż 50% elektoratu, tym bardziej że karty do głosowania podawane będą w zestawie. 

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce kursy bukmacherskie – podsumowanie

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat zakładów na najbliższe wybory parlamentarne w Polsce.

Kiedy odbędą się wybory parlamentarne?15 października 2023 r.
Gdzie obstawiać wybory parlamentarne?Fortuna, STS, Betfan
Wybory parlamentarne – najwyższe kursyFortuna, STS
Wybory parlamentarne – najwięcej rynkówFortuna, STS

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 15 października 2023 roku.

Wybory parlamentarne można obstawiać u legalnych polskich bukmacherów online, takich jak Fortuna, STS i Befan.

Faworytami do wygrania październikowych wyborów parlamentarnych jest Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close