• typy
 • Wybory parlamentarne 2023 w Polsce – kursy

Wybory parlamentarne 2023 w Polsce – kursy

Wybory
Donald TuskTrzaskowski
Nowy premier RP
Obstawiaj nowego premiera bez ryzyka!
Tusk 1.18
Trzaskowski 7.50
Postaw w STS

Jak obstawić nowego premiera w STS bez ryzyka?

 1. Zarejestruj się w STS z kodem STSVIP
 2. Wpłać pieniądze – najlepiej 100 zł
 3. Postaw swój pierwszy zakład (najlepiej za 100 zł) – polecamy obstawić na Trzaskowskiego po wysokim kursie 7.50!
 4. Wygrywasz? Kasa jest twoja
 5. Przegrywasz? Dostajesz pełen zwrot stawki do 100 zł w gotówce

W ofertach legalnych bukmacherów znajdziecie już zakłady związane z wydarzeniami powyborczymi. W artykule wskazaliśmy kursy i nasze typy.

Wybory parlamentarne - wyniki

Poznaliśmy już kompletne wyniki wyborów parlamentarnych 2023. Oto dokładne rezultaty i podział mandatów.

 • Prawo i Sprawiedliwość – 35,38% (192 mandaty)
 • Koalicja Obywatelska – 30,70% procent (155 mandatów)
 • Trzecia Droga – 14,40% (64 mandaty)
 • Lewica – 8,61% (31 mandatów)
 • Konfederacja – 7,16% (17 mandatów)
 • Bezpartyjni Samorządowcy – 1,86% (0 mandatów)
 • Polska Jest Jedna – 1,63% (0 mandatów)

Demokratyczna opozycja zdobyła większość mandatów i prawdopodobnie stworzy nowy rząd. Patrząc na przedwyborcze prognozy bukmacherów, to na pewno sprawdziły się linie poniżej 36% na PiS.

Z kolei Koalicja przebiła over 30.5%, który zdaniem bukmacherów miał 50% szans na spełnienie. Zdecydowanie na plus zaskoczyła Trzecia Droga, która zdaniem bukmacherów nie powinna przebić granicy 11%.

Jeśli chodzi o Lewicę i Konfederację, to bukmacherzy spodziewali się wyższych wyników.

Wybory kursy - kto zostanie premierem?

Ruszyła giełda nazwisk polityków, którzy będą ubiegać się o stanowisko Premiera RP. Oto kursy na poszczególne opcje (z sejmowym wotum zaufania):

Donald Tusk1.18 - STS
Szymon Hołownia6.00 – STS
Władysław Kosiniak - Kamysz7.00 - STS
Rafał Trzaskowski7.50 – STS
Mateusz Morawiecki18.00 – STS
Waldemar Czarzasty20.00 - STS
Kursy zaktualizowane 17.10.2023 r.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, sejmową większość uzyska najprawdopodobniej opozycja. Pozwoli im to na zapewnienie wotum zaufania dla wystawionego przez nią kandydata. Bukmacherzy wyraźnie skłaniają się ku opcji, że kolejnym Premierem RP będzie Donald Tusk. Czy słusznie?

Kto zostanie premierem?
105 użytkowników już oddało swój głos Ankieta
 • Donald Tusk
  Donald Tusk
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Władysław Kosinikarz - Kamysz
 • Trzaskowski
  Rafał Trzaskowski
 • Morawiecki
  Mateusz Morawiecki
 • Donald Tusk
  Donald Tusk
  50 głosów
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia
  21 głosów
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  Władysław Kosinikarz - Kamysz
  10 głosów
 • Trzaskowski
  Rafał Trzaskowski
  8 głosów
 • Morawiecki
  Mateusz Morawiecki
  16 głosów
Wczytywanie...

Wbrew pozorom kandydatura tego polityka nie jest tak oczywista. Chociaż Tusk poprowadził swoją partię do bardzo dobrego wyniku, nie należy on do najpopularniejszych polityków w kraju, w szczególności wśród wyborców innych opcji niż KO/PO. Dlatego też prawdopodobna jest kandydatura innego polityka z tej partii. Obstawiam, że może to być cieszący się sporą popularnością Rafał Trzaskowski.

Interesujące będzie także obstawianie kto zostanie prezydentem w 2025 roku. Kursy na kandydatów są dostępne już teraz.

Trzaskowski
Rafał Trzaskowski zostanie premierem
Nasz typ
kurs: 7.50
Postaw w STS

Sejm X kadencji - kursy na nowego marszałka

Po sformowaniu rządu kwestią niezwykle istotną będzie powołanie marszałka sejmu. Oto jak przedstawiają się kursy na możliwe opcje z poszczególnych ugrupowań.

Z mandatu Trzeciej Drogi2.25 - STS
Z mandatu KO3.00 - STS
Z mandatu Lewicy6.00 - STS
Z mandatu PiS6.75 - STS

Analitycy STS za najbardziej prawdopodobną opcję uznają kandydata Trzeciej Drogi. Biorąc pod uwagę fakt, że stanowisko premiera najpewniej przypadnie politykowi KO, szanse na to, że marszałkiem sejmu zostanie któryś z polityków z PSL lub Polski 2050, wydają się bardzo duże. Trzecia Droga uzyskała w końcu bardzo mocny mandat od wyborców i jej koalicjanci będą musieli się z nią poważnie liczyć.

Trzecia droga - kursy
Polityk z trzeciej drogi
Nasz typ
kurs: 2.25
Postaw w STS

Powstanie rządu z sejmowym wotum zaufania – kursy

Gdy już niemal wiadomo, że władza w Polsce się zmieni, pozostaje kwestia uformowania rządu. Poniżej kilka możliwych dat wraz z kursami.

ZakładTakNie
Najpóźniej 10 grudnia 2023 r. 2.22
(STS)
1.57
(STS)
Najpóźniej 17 grudnia 2023 r.1.75
(STS)
1.94
(STS)
Najpóźniej 24 grudnia 20231.45
(STS)
2.52
(STS)

Politycy KO, Trzeciej Drogi i Lewicy zgodnie twierdzą, że chcą sformować rząd przed Wigilią. Faktem jest jednak, że nie będzie to zadanie proste, tym bardziej że rozmowy dotyczyć będą trzech ugrupowań, a jeśli zgłębimy się jeszcze bardziej – aż 6 partii – PO, Nowoczesnej, PSL, Polski 2050, Nowej Lewicy i Razem.

Należy więc spodziewać się, że rozmowy mogą być trudne i trwać bardzo długo. Ustępujący PiS najpewniej nie ułatwi całego procesu. Stąd mój typ na to, że rządu nie uda się sformować do 17.12.2023 roku.

Rząd z wotum zaufania powstanie najpóźniej do 17.12.2023 – NIE
Nasz typ
kurs: 1.94
Postaw w STS

Jak wyglądały kursy na wybory parlamentarne

Poniżej znajdziecie komplet archiwalnych kursów na wszystkie najważniejsze zakłady na wybory. Sprawdźcie przy przewidywania bukmacherów miały przełożenie na rzeczywistość.

Wybory parlamentarne kursy - zwycięzca wyborów

Główny zakład na wybory parlamentarne w Polsce 2023 to oczywiście zakład na partię, która zdobędzie najwięcej głosów.

PiS
KO
Konfederacja
Trzecia Droga
Lewica
Kursy aktualizowane co 20 minut

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca wygrywa wszystkie wybory od 8 lat i wszystko wskazuje na to, że w tegorocznych wyborach parlamentarnych ponownie zdobędzie najwięcej głosów.

Niemniej, po ostatniej debacie w TVP, bukmacherzy wyraźnie skorygowali kursy na ewentualną wygraną tej partii. W dalszym ciągu jednak PiS utrzymuje kilkupunktową, względnie bezpieczną przewagę nad największymi rywalami z KO i wiele wskazuje na to, że to właśnie partii Jarosława Kaczyńskiego przypadku pierwszeństwo w tworzeniu koalicji. Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej przewaga PiS-u nad KO to kilka punktów procentowych.

Jeśli jednak chciałbyś zaryzykować i obstawić inną partię po wysokim kursie, to warto zrobić to bez ryzyka w Fortunie.

Analiza szans poszczególnych ugrupowań

O opinię na temat szans poszczególnych ugrupowań na wygraną w wyborach parlamentarnych 2023 zapytaliśmy znanego politologa i socjologa, Dr. Wojciecha Mincewicza:

Wybory cytat

Główne pytanie przed tym wyborami brzmi, więc z kim PiS będzie zdolny stworzyć koalicję rządzącą. Sam zakład na to, że PiS zdobędzie najwięcej głosów, ma bardzo niski kurs i tak naprawdę nie jest specjalnie godny uwagi. Bardziej opłaca się skupić na zakładach, które opisałem w dalszej części tekstu.

Wybory parlamentarne - zakłady na partie

Pora przejść do najciekawszych rynków, często z atrakcyjnymi kursami. Warto w tym miejscu zastanowić się jak obstawiają klienci bukmacherów. Zapytaliślimy o dane analityków Fortuny. Oto czego się dowiedzieliśmy.

“Największą popularnością cieszą się zakłady na wyniki procentowe ugrupowań. Ma to związek bezpośrednio z publikowanymi sondażami. Klienci w radiu lub TV spotykają się takimi danymi i zawierają zakłady. Często sugerują się sondażami, chociaż są też tacy, którzy zawierają zakłady totalnie przeciw sondażom..”

Fortuna przesłała nam również najświeższe informacje dotyczące obstawianych przez graczy zakładów na wynik procentowy na poszczególne opcje, a więc na najpopularniejszy zakład. Prezentują się one następująco:

Jak obstawiają gracze w Fortunie

Jak widać, zakłady na dwie najpopularniejsze opcje rozkładają się na poziomie zbliżonym do 50-50. Klienci Fortuny są za to znacznie bardziej zdecydowani, gdy obstawiają zakłady na poniżej w przypadku Konfederacji (linia 10,5%) i Trzeciej Drogi (linia 10%) oraz na powyżej w przypadku Lewicy, na którą linia ustawiona była na poziomie zaledwie 8,5%.

Wybory parlamentarne - kursy na PiS

Oto najwyższe kursy na wybrane zakłady na partię rządzącą - PIS:

PiS -35,5%2.03 - Fortuna
PiS +35,5%1.60 - Fortuna
PiS -36.3%1.70 - Fortuna
PiS +36.3%2.03 - Fortuna
PiS -37.5%1.43 - Fortuna
PiS +37.5%2.26 - Fortuna
PiS -39%1.20 - Fortuna
PiS +39%4.04 - Fortuna

Analitycy Fortuny skłaniają się ku opcji, że PiS osiągnie wynik w okolicach 36%, o czym świadczą niewysokie kursy na opcję +35,5% i -36,3%. Rozstrzał w przypadku innych opcji jest znacznie większy. 

Fortuna wybory

Zakład polecam obstawić u bukmachera, u którego możecie zrobić to bez wpłacania swoich pieniędzy. Najlepszym wyborem jest Fortuna.

Wybory parlamentarne - typ na PiS

Po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość odbiło się nieco po sierpniowych spadkach, koniec września i początek października przyniósł stagnację w wynikach wyborczych PiS. W sondażach z ostatnich 10 dni uśrednione poparcie dla PiS w sondażach wyniosło 33.7%.

Z kolei jeden z ostatnich sondaży przedwyborczych, przeprowadzony w dniach 11-12.10 przez Pollster, dawał tej partii 35.81% poparcia.

Wiele wskazuje więc na to, poparcie dla PiS pozostanie na poziomie 34-36%. Typując, ponownie poradziliśmy się opinii Dr. Mincewicza. Oto co powiedział nt. prawdopodobnego wyniku PiS:

Wybory - cytat 2023

Podsumowując, partia Jarosława Kaczyńskiego najwyraźniej słabnie i wiele wskazuje na to, że PiS-owi może być ciężko przekonać do siebie neutralnych wyborców, tym bardziej, że pojawiły się problemy, takie jak te związane z dostawami paliw, a także niezbyt udana dla tej partii debata w TVP, w której Mateusz Morawiecki wypadł mało korzystnie. Stąd też mój typ na wynik poniżej 35.5% na PiS

PiS
Poniżej 36.3%
Nasz typ
kurs: 1.70
Postaw w Fortunie

Zakłady na wybory - Koalicja Obywatelska

Jako druga na tapet ląduje największa partia opozycyjna – Koalicja Obywatelska.

KO -27%4.25 - STS
KO +27%1.18 - STS
KO - 29.5%2.40 - STS
KO +29.5%1.50 - STS
KO -30.5%1.85 - STS
KO +30.5%1.85 - STS
KO -31.5%1.60 - STS
KO +31.5%2.15 - STS
KO -34%1.20 - STS
KO +34%4.25 - STS

W przypadku Koalicji Obywatelskiej bukmacher STS spodziewa się wyniku wyniku na poziomie poniżej/powyżej 30,5%. Zakłady na wybory możecie obstawiać bez ryzyka u wybranych bukmacherów. Warto wyróżnić właśnie STS, ponieważ zapewnia on zwrot w gotówce w przypadku przegranej.

STS wybory

Zakłady na wybory - typ na Koalicję Obywatelską

Po powrocie Donalda Tuska notowania KO regularnie rosną. Doświadczony polityk wyraźnie przywrócił wiarę elektoratu liberalnego w tę partię. Dość powiedzieć, że jeszcze w kwietniu poparcie dla KO wynosiło 25,9%. Na przełomie września i października KO zyskało 0,9% w uśrednionych sondażach (średni wynik z ostatnich 2 tygodni: 29%). 

Wiele wskazuje jednak na to, że Koalicja Obywatelska dobija do swojego szklanego sufitu, a wyborcy coraz chętniej kierują swoje sympatie ku mniejszym partiom. Widać to m.in. po obniżeniu linii na kurs poniżej/powyżej w STS. Zbiegło się to z debatą wyborczą, w której Donald Tusk, podobnie jak Mateusz Morawiecki, wypadł mało przekonująco. 

Sondaż z ostatniego tygodnia przed wyborami, wykonany przez Pollster, daje tej partii wynik na poziomie 31.38%.Wiele wskazuje więc na to, że kampania KO przyniosła efekt - udało jej się znacznie zniwelować przewagę PiS co daje im realne szanse na zbudowanie koalicji z innymi partiami opozycji totalnej. Ja z kolei obstawię, że partia Donalda Tuska uzyska minimum 30.5% poparcia.

Koalicja Obywatelska
KO uzyska powyżej 30.5%
Nasz typ
kurs: 1.85
Postaw w STS

Wybory parlamentarne 2023 kursy na Konfederację

Pora sprawdzić wyniki największej rewelacji ostatnich miesięcy na polskiej scenie politycznej – Konfederacji.

Konfederacja -9.5%1.75 - Betfan
Konfederacja +9.5%1.95 - Betfan
Kursy aktualizowane co 20 minut

Najczęściej pojawiająca się linie na Konfederację oscylują w okolicach 9,5-10%. Zakłady na tę partię warto obstawiać w Betfan.

Wytypuj kto zostanie prezydentem USA
Wybory prezydenckie USA
Wybory prezydenckie w USA 2024 – kursy bukmacherskie
Czytam więcej

Typ na Konfederację 

Partia, na której czele stoją dwaj młodzi politycy, Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak, zapowiada przysłowiowe „wywrócenie stolika”. Ich elektorat to również przede wszystkim młodzi ludzie. Po znakomitych wynikach w okresie wakacyjnym, gdy partia notowała wyniki na poziomie przekraczającym 15%, w ostatnim czasie poparcie dla niej zaczęło mocno spadać i we wrześniu wynosiło średnio 9,7%, by na tydzień przed wyborami oscylować w granicy 8,5%.

Wiele wskazuje więc na to, że wakacyjny wzrost popularności prawicowych antysystemowców był zjawiskiem tymczasowym i tak naprawdę osiągnięcie wyniku 10% będzie dla tej partii trudne,, tym bardziej, że w ostatnim czasie w jej szeregach uaktywnił się kontrowersyjny polityk - Janusz Korwin-Mikke. 

Niekorzystny dla Konfederacji był również podebatowy sondaż Pollster. Partia Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena uzyskała w niej zaledwie 8.72%, co jest wynikiem bardzo przeciętnym. Jest to wynik gorszy o 1.79% w porównaniu do ostatniego badania tej sondażowni. Spodziewam się więc, że Konfederacja uzyska mniej niż 9.5%.

Dodam tylko, że Dr Mincewicz, wskazuje możliwy wynik tej partii widełkach od 7 do 11%.

Konfederacja
Konfederacja poniżej 9.5%
Nasz typ
kurs: 1.75
Postaw w Betfan

Wybory Parlamentarne - kursy na Trzecią Drogę

Koalicja dwóch znanych partii zawalczy o przekroczenie progu 8%. Zadanie to co prawda niełatwe w realizacji, jednak nie jest również nieosiągalne

Trzecia Droga -9.5%2.30 - Betfan
Trzecia Droga +9.5%1.55 - Betfan

Zdaniem bukmachera Betfan, który wystawił najlepsze kursy na Trzecią Drogę, partia ta powinna przekroczyć próg 9.5%.

Betfan wybory

Wybory Parlamentarne typy na Trzecią Drogę

Wspólna lista wyborcza PSL i Polski 2050 była dla wielu obserwatorów sporym zaskoczeniem. Chociaż obydwie partie znane są z mocno umiarkowanych poglądów, ich elektorat jest z osobna bardzo różny. Wbrew oczekiwaniom liderów partii wydaje się, że ich koalicja, zamiast wzmocnić ich notowania, wpłynęła na nie negatywnie, co widać po sondażach, które obecnie dają Trzeciej Drodze poparcie na poziomie 9-9,6%. Z kolei nasz ekspert, twierdzi, że wynik tej partii zmieści się w przedziale 7-11%.

Przedwyborczy sondaży Pollster daje Trzeciej Drodze 10.71% poparcia. Dwucyfrowy wynik powinien zadowolić jej liderów, tym bardziej, że jeszcze niedawno szanse TD na przekroczenie progu 8% nie były duże. Z drugiej jednak strony, wynik tej partii w ostatnim badaniu Pollster był o ponad 1% słabszy niż jego poprzednim badaniu.

Choć ostatnie badanie nie było do końca korzystne dla Trzeciej Drogi, to biorąc pod uwagę również fakt, że sondaże często niedoszacowują wyników PSL, obstawię, że partia Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka - Kamysza przekroczy próg 9,5%.

Trzecia droga - kursy
Trzecia Droga powyżej 9.5%
Nasz typ
kurs: 1.55
Postaw w Betfan

Kursy na Wybory Parlamentarne - Lewica

Na koniec przyjrzymy się jeszcze kursom na największą polską partię lewicową.

Poniżej 7%3.56 - Fortuna
Powyżej 7%1.25 - Fortuna
Poniżej 9,5%1.90 - Fortuna
Powyżej 9,5%1.80 - Fortuna
Poniżej 12%1.35 - Fortuna
Powyżej 12%2.94 - Fortuna

Linia w przypadku tego zakładu została przez Fortunę ustawiona na poziomie 9%. Kursy wskazują, że bardziej prawdopodobna jest opcja powyżej i ja również pójdę w tę stronę.

Lewica – typy bukmacherskie

Lewica jest najszybciej zyskującą poparcie partią ostatnich kilku tygodniu. Dość powiedzieć, że w badaniu Kantar Public z początku października jej wynik jest lepszy aż o 4% od poprzedniego badania i wyniósł 10%. Wiele wskazuje więc na to, że parta Włodzimierza Czarzastego uzyska w tych wyborach dwucyfrowy wynik, a duży udział w tym będą miały przede wszystkim kobiety. 

O sile Lewicy świadczy również wynik sondażu Pollster, w którym partia ta uzyskała 10.48% głosów. Co najważniejsze by to wynik o 2.25% lepszy niż w poprzednim badaniu tej sondażowni. 

Przypomnę tylko, że nasz ekspert szacuje szanse lewego skrzydła na wynik poziomie 7-11%. Wiele wskazuje na to, że znajdzie się on w jego górnej granicy, tym bardziej, że w ciągu ostatnich 10 dni uśrednione poparcie dla tej partii wynosiło średnio 10% (+0,5%). Dlatego też z dużą dożą pewności obstawię opcję na over 9%.

Lewica
Lewica powyżej 9%
Nasz typ
kurs: 1.80
Postaw w Fortunie

Wybory Parlamentarne - kursy na Bezpartyjnych Samorządowców

Do walki o obecność w parlamencie włączyli się również Bezpartyjni Samorządowcy, którzy będą chcieli pokusić się o sprawienie sensacji.

Poniżej 2%2.10 - Superbet
Powyżej 2%1.65 - Superbet

Typ na Bezpartyjnych Samorządowców

Trzeba przyznać, że jedyna partia spoza Sejmu w naszym zestawieniu w ostatnim czasie wypada w sondażach coraz lepiej. Dość powiedzieć, że od początku września poparcie dla niej wzrosło o 1,8% i kształtuje się obecnie na uśrednionym poziomie 2,2%. Co więcej, w ostatnim badaniu Estymatora, BS uzyskało poparcie na poziomie 3,4%, co jest najlepszym wynikiem tej partii od momentu jej powstania. Ostatnia debata z udziałem Krzysztofa Maja może jedynie przysporzyć BS nowych sympatyków.

Na temat szans tego ugrupowania wypowiedział się nasz ekspert. Stwierdził on, że:

Wybory parlamentarne cytat

Nie należy więc nastawiać się, że Bezpartyjni Samorządowcy sprawią sensację i dostaną się do parlamentu. Z drugiej strony, trend wzrostowy BS utrzymuje się od ponad miesiąca. Z drugiej strony wydaje się, że wynik oscylujący w granicy 2% może być dla tej partii osiągalny i właśnie tę opcję obstawię.

Bezpartyjni - kursy
BS powyżej 2%
Nasz typ
kurs: 1.65
Postaw w Superbet

Jak zmieniają się kursy na wybory parlamentarne?

Analitycy bukmacherów reagują na wszystkie zmiany w sondażach zmianami w liniach zakładów na wyniki poszczególnych partii. Oto jak zmieniały się linie na zakłady na PiS, KO i Konfederację w STS, od momentu wystawienia przez niego oferty na wybory parlamentarne:

PiS typy

Dzień debaty przyniósł pewne przetasowania w liniach zakładów oferowanych u bukmachera. Spadek o 0,7% do poziomu 35,5 zanotował PiS.

Koalicja typy

Pierwsze obniżenie linii zanotowało również KO, w dodatku o cały 1%, do linii 30,5%.

Konfederacja typy

STS zdecydował się za to o 0,5% podnieść linię na Konfederację do 11%, by kolejnego dnia obniżyć ją z powrotem do poziomu 10,5%.

Jak mają się te wyniki w stosunku do danych z badań opinii publicznej? Porównajmy obecną linię procentową w STS do sondaży z ostatnich 2 tygodni, by dowiedzieć się więcej.

Partia WynikZmiana
Prawo i Sprawiedliwość34,2%-1,2%
Koalicja Obywatelska29%+0,8%
Konfederacja8,7%-0,5%
Wybory 2023 - średnie wyniki sondażowe z dn. 26.09 - 11.10.2023 r. (źródło: ewybory.eu)

Jak widać, zmiany w poziomie linii u bukmachera STS raczej w niewielkim  stopniu odpowiada zmianom w uśrednionych sondażach dostępnych w serwisie ewybory.eu. STS co prawda zareagował na spadek poparcia dla PiS, jednak odpowiednio obniżył linię na KO i podwyższył linię na Konfederację. Pozostaje więc czekać na wyniki sondaży po debacie w TVP, by móc dokładnie odnieść się do pracy analityków STS.

Wybory Parlamentarne 2023 kursy na pozostałe zakłady

Poza typowaniem najważniejszych zakładów na zwycięzcę wyborów i partię, do dyspozycji macie szereg innych zakładów na wybory. Wybrałem dla was najciekawsze z nich.

Kursy na handicapy w wyborach

Rozbudowaną ofertę na handicapy w parach wybranych partii oferuje STS. Poniżej, kilka ciekawych opcji, które można u niego obstawiać. Jeśli nie wiesz, czym są handicapy w bukmacherce, to przeczytaj o nich w naszym artykule o handicapach.

Wybory parlamentarne H2H STS

Wybory kursy - czy referendum będzie uznane za prawnie wiążące?

Ostatni zakład dotyczy referendum, na które wyborcy będą mogli zagłosować podczas wyborów do Sejmu i Senatu. Zakład ten również znajdziecie w Betfan.

TAKNIE
3.05 - Betfan1.32 - Betfan

Chociaż głosowanie w referendum nie jest obowiązkowym dodatkiem do głosowania do parlamentu, prawdopodobnie wielu głosujących zdecyduje się oddać w nim głos. Żeby referendum było wiążące, musi wziąć w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. Mimo iż sens pytań w tym referendum jest wątpliwy, wydaje się, że odda w nim głos więcej niż 50% elektoratu, tym bardziej że karty do głosowania podawane będą w zestawie. 

Najwyższy kupon na wybory w Fortunie

Zgłosiliśmy się do analityków Fortuny z zapytaniem o najciekawsze i najwyższe zakłady na tegoroczne wybory. Dowiedzieliśmy się, że “najciekawszy aktualnie zakład to 50 000 złotych postawione przez jednego klienta na powyżej 35% głosów dla Zjednoczonej Prawicy”. Jest to kwota rzeczywiście imponująca, jednak typer może obecnie mocno się stresować z racji tego, że PiS tracił ostatnio poparcie.

Co ciekawe, nie jest to rekord w zakładach pojedynczych na wybory w Fortunie. W 2020 roku gracz postawił 100 000 złotych na wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Jak się później okazało, gracz mógł cieszyć się z niemałego zysku.

Wybory wygrał PiS, ale to demokratyczna opozycja zdobyła większość mandatów. 

Faworytem do objęcia stanowiska premiera jest Donald Tusk. W artykule znajdziesz kursy na premiera.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close