Limity bukmacherskie

Limity w zakładach bukmacherskich to termin niezwykle złożony, a co za tym idzie również niejednoznaczny. Z jednej strony może dotyczyć limitów stawek lub wygranych. Jest to zjawisko, które jest zmorą typerów, szczególnie tych, którzy wygrywają dużo i często, grając przy tym za wysokie stawki. W branży bukmacherskiej pod pojęciem limitów kryje się również szereg innych definicji, obejmujących m. in. kwestie techniczne, takie jak ograniczenie maksymalnej wpłaty lub wypłaty środków, konta tymczasowe, a także ustawowe założenia związane z odpowiedzialną grą. Jako, że temat jest dość wyczerpujący, specjalnie dla Was postanowiliśmy wziąć go pod lupę.

Limity bukmacherskie na graczy i zdarzenie

Limit bukmacherski nakładany na gracza lub wydarzenie, to ograniczenie na wysokość maksymalnej wygranej ustalane przez bukmacherów, mające na celu przede wszystkim ochronę swoich interesów. Chociaż jest to praktyka powszechnie niepopularna i krytykowana przez graczy, stosują ją praktycznie wszyscy bukmacherzy, również ci posiadający licencję na działalność w naszym kraju. Jej główne założenia przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

 • Limit nałożony na gracza – dotyczy na ogół najskuteczniejszych typerów. Jeśli więc i na Ciebie został nałożony limit, to możesz być dumny – właśnie dołączyłeś do bardzo elitarnego grona. Niestety, satysfakcja z dobrze wykonywanej roboty, to tak naprawdę jedyna korzyść jaką można z tego wyciągnąć. Gracze, na których nałożone zostały limity na ogół traktowani są przez bukmacherów jako zagrożenie dla ich interesów, przez co ich maksymalne wygrane bywają wyraźnie ograniczone.
 • Limit nałożony na zdarzenie – w tym wypadku ograniczenia dotyczą określonej ligi, spotkania lub rynków z danego wydarzenia. Bukmacher nakłada limity na maksymalna wygraną na zdarzenie, które podobnie jak w przypadku gracza, może być potencjalnym zagrożeniem dla jego interesów.

Warto odnotować, że to nie zawsze skuteczność jest czynnikiem decydującym o nałożeniu na gracza limitu. Bukmacherzy piętnują na przykład grę na arbitraż, czyli obstawianie różnych wyników danego zakładu u dwóch bukmacherów i czerpanie zysków z różnic kursowych. Niemile widziane jest również notoryczne stawianie na najmniej dochodowe dla bukmacherów rynki i dyscypliny. Dotyczy to przede wszystkim wszelkich rynków pobocznych (tzw. „prop bets”), które w teorii mogą nie mieć wpływu na wynik spotkania, a także sportów i lig, które są powszechnie uważane za mocno niszowe. Tego typu gra może automatycznie przykuć uwagę pracujących dla bukmacherów analityków i w efekcie zakończyć się nałożeniem na typera ograniczeń, szczególnie jeśli jego gra przynosi solidne zyski. Podobny los spotkać może graczy polujących na błędy bukmachera czy czerpiących zbyt wysokie zyski z wszelkiego rodzaju bonusów. Można mieć wątpliwości czy tego typu działania operatorów zakładów wzajemnych nie dyskryminują najlepszych typerów, jednak z drugiej strony należy pamiętać, że gra toczy się często o spore pieniądze, a buk musi dbać o swoje interesy.

Jak nie dać się ograniczyć?

Opisane powyższych limitów może brzmieć dość groźnie, jednak jeśli nie będziemy zwracać na siebie zbytniej uwagi, to możliwe jest dalsze zarabianie sporych sum na zakładach bez obawy, że ktoś ograniczy nasze możliwości zarabianie okrągłych sumek. Na pewno należy unikać zbyt częstego powielania nietolerowanych taktyk, takich jak wspomniany wcześniej arbitraż czy nadużywanie obstawiania prop betów. Lepiej również nie koncentrować się wyłącznie na stawianiu zakładów singlowych za wysokie stawki czy „polowaniu” na kursowe wpadki buka. Jeśli jednak w swojej wyszukanej działalności typerskiej zachowasz umiar, możesz uniknąć wątpliwej przyjemności zostania oflagowanym przez risk managera.

Limity na stawki

Podobnie jak we wcześniej opisanym przypadku, bukmacher, który nakłada limit na stawki ma na celu przede wszystkim utrzymanie płynności finansowej. Limity te zależą tak naprawdę od samego bukmachera, więc mogą się one różnić w zależności od tego, u którego z nich obstawiasz swoje zakłady. Warto również odnotować, że limity na stawki nie są na ogół ustalane odgórnie na wszystkie zakłady, a często ograniczają się do danej dyscypliny, rozgrywek, wydarzenia, a nawet rynku.

Każdy z legalnych bukmacherów w Polsce prowadzi nieco inną politykę, jeśli chodzi o limity na stawiane sumy. Najbardziej indywidualne podejście do tematu prezentują bukmacherzy STS, Fortuna, TOTALbet a także Noblebet. Każdy z nich z osobna ustala stawki na poszczególne zakłady, biorąc pod uwagę również samego gracza. Niektórzy bukmacherzy wyliczają stawki na zakłady w oparciu o kursy i górne limity wygranych. Tego typu politykę przyjęli m. in. forBET, LVBET i Superbet. Limity na określone zdarzenia i rodzaje zakładów nakładają z kolei bukmacherzy ETOTO, PZBUK, Totolotek i eWinner. Z kolei Betclic jako jeden z nielicznych nie ustala górnych limitów na stawki.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami na stawki:

 • Betclic
 • Fortuna
 • STS

Limity na konta tymczasowe

Legalni bukmacherzy online z reguły pozwalają swoim nowym klientom na korzystanie z możliwości wpłacania depozytu i obstawiania, bez potrzeby uzupełnienia wszystkich dokumentów. Ich konto działa wówczas na zasadzie tzw. „konta tymczasowego”, do momentu przesłania skanu dowodu tożsamości i podania numeru konta w banku. Oznacza to, że zanim dany gracz to zrobi, będzie mógł dokonywać wpłaty depozytu oraz korzystać z pełnej oferty zakładów przez określony czas. Nie będzie jednak mógł dokonywać wypłaty środków, a niektóre funkcje serwisu będą niedostępne lub mocno ograniczone. Najpewniej zostanie na niego przy tym nałożony limit wpłacanych depozytów. Na tym tle wyróżniają się PZBUK, który nie przewiduje tego typu ograniczeń. Większość bukmacherów jednak ustaliło górną granicę na poziomie 5 000 PLN, a są wśród nich Fortuna, STS, TotolotekBetclic, TOTALbet, BETFAN, eWinner, Superbet oraz BetX. Wpłatę kwoty o 200 PLN wyższej umożliwiają blisko ze sobą spokrewnieni bukmacherzy LVBET i Noblebet. Tego typu limity nie dotyczą bukmacherów ETOTO i forBET, którzy nie przewidzieli możliwości zakładania kont tymczasowych.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami na konta tymczasowe:

 • PZBUK
 • LVBET

Limity na wygrane

Osiągnięcie górnej granicy wygranej u bukmachera to prawdziwe typerskie Eldorado, o dotarciu do którego marzą chyba wszyscy znani mi typerzy, w tym również ja. Na początek, chciałbym zaznaczyć, że życzę tego każdemu z nas, jednak jak wiadomo osiągnięcie tego celu udaje się tylko nielicznym. Jeśli jednak mierzysz wysoko i nie chcesz, by Twoja wygrana była ograniczona przez jakiekolwiek limity, to na pewno zainteresują Cię oferty PZBUK i Noblebet. Ci dwaj operatorzy nie mają ustalonej górnej granicy wygranych. Wymagania większości ambitnych graczy powinien spełnić również Betclic, który ustalił limit maksymalnej wygranej na poziomie 800 000 PLN. Nieźle prezentuje się również oferta Fortuny, u której najlepsi typerzy mogą wygrać za jednym zamachem 601 000 PLN. Na kolejnych miejscach, z limitami na poziomie 500 000 PLN, uplasowali się STS, Totolotek, BETFAN, eWinner, Superbet oraz ETOTO. U pozostałych operatorów są one jednak nieco niższe. LVBET  i BetX ustalili je na poziomie 300 000 PLN. Należący do najpopularniejszych bukmacherów w Polsce, forBET umożliwia jednorazową wygraną w wysokości maksymalnie 200 000 PLN. Stawkę zamykają TOTALbet ze 150 000 PLN limitu wygranej.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami na wygrane:

 • PZBUK
 • Noblebet
 • Betclic

Limity na wypłatę środków

Jak już dorobimy się okrągłej sumy na naszym koncie u bukmachera, to najpewniej miło by było, gdyby możliwie szybko znalazła się na naszym koncie w banku. Czasami jednak sytuacja może się nieco skomplikować, gdyż jak się okazuje bukmacherzy miewają również limity na jednorazowe wypłaty środków. Niektórzy z nich, tacy jak forBET, BETFAN i eWinner ograniczają ich wysokość dość mocno, bo do 50 000 PLN. Teoretycznie może to okazać się dość problematyczne, jeśli któremuś z nas (daj Boże!) uda się rozbić bank. Nieco wyższe limity, bo na 100 000 PLN, ustalili bukmacherzy LVBET, PZBUK oraz Betclic. Znacznie lepiej prezentuje się ta opcja w Noblebet, który pozwala na jednorazową wypłatę w wysokości 300 000 PLN. Jeszcze poważniej do tego tematu podchodzą najdłużej działający bukmacherzy na polskim rynku. Mowa tu oczywiście o STS i Fortunie. Żaden z nich nie ustalił górnej granicy jednorazowej wypłaty środków na konta bankowe graczy. Do tego zacnego grona należy również jeden stosunkowo nowy bukmacher, TOTALbet, Totolotek, Etoto i Superbet. Osiągnięcie górnej granicy pojedynczej wypłaty, o ile akurat korzystamy z usług bukmachera, który ją wyznaczył, to mimo wszystko problem, którego szczerze życzę wszystkim typerom.

Bukmacherzy z najlepszymi limitami na wypłatę środków:

 • STS
 • Fortuna
 • TOTALbet
 • Totolotek

Limity w ramach odpowiedzialnej gry

Chociaż jest to limit ignorowany przez zdecydowaną większość z nas, w ekstremalnych przypadkach może pomóc nałogowym graczom, a przy okazji uratować ich finanse. Limity na grę określane przez użytkowników mają bowiem za zadanie uchronić graczy przed ciemną stroną hazardu, czyli możliwym uzależnieniem od niego. Art. 15i, ust. 1, pkt 4 i 5 Ustawy Hazardowej z 2018 roku dotyczący założeń regulaminu odpowiedzialnej gry, jasno mówi, że „podmiot prowadzący działalność w zakresie gier hazardowych urządzanych przez sieć Internet” (czytaj: legalny bukmacher) musi wdrożyć regulamin odpowiedzialnej gry, który ma obejmować m. in. „mechanizmy umożliwiające uczestnikom gry kontrolę swojej aktywności na stronie internetowej wykorzystywanej w grze hazardowej” oraz „mechanizmy uniemożliwiające uczestnikom gry, grę po wyczerpaniu środków na koncie gracza”. Każdy licencjonowany bukmacher musi więc ustawowo udostępnić opcję ustalania limitów, jednak gracze mogą dostosowywać je według własnych potrzeb. Górna granica u większości buków wynosi w tym wypadku na ogół 10 000 000 PLN. Każdy gracz może jednak ustawiać tę kwotę samodzielnie, co we wspomnianych skrajnych przypadkach może okazać się zbawienne dla jego zdrowia psychicznego i budżetu.

Limity u bukmacherów – czy są niezbędne?

Generalnie, chociaż samo słowo „limit” przywodzi na myśl raczej dość negatywne skojarzenia, to w niektórych przypadkach wydają się być one niezbędne. Pomijając niepopularne limity na wygrane na określone zdarzenia i te nakładane na najskuteczniejszych typerów, reszta wydaje się być dla graczy nieszkodliwa, a nawet pożyteczna. Faktem jest, że fajnie by było, gdyby można było wpłacać, wygrywać i wypłacać nieograniczone sumy, najlepiej bez konieczności przechodzenia weryfikacji, jednak nakładając owe limity bukmacherzy jednocześnie mogą zapobiegać nielegalnym procederom, takim jak pranie brudnych pieniędzy. Absolutnie uzasadnione jest również wprowadzenie ustawowych limitów na grę, która może uchronić graczy ze skłonnościami do uzależnień przed mocnym skomplikowaniem życia sobie i swoim bliskim. Podsumowując, limity u bukmacherów na pewno nie są terminem jednowymiarowym i niekoniecznie muszą one nas, graczy, ograniczać.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close