Limity bukmacherskie

Rozróżniamy kilka typów limitów nakładanych przez bukmacherów. Są to limity na gracza, limity na stawki, a nawet limity na jednorazową wypłatę. W artykule szeroko opisujemy każdy z nich. Dowiecie się też, kiedy bukmacher może nałożyć limit na gracza oraz który operator ma z perspektywy typera najkorzystniejsze limity.

Limity – najlepszy bukmacher

Zanim przejdziemy do omówienia rodzajów limitów bukmacherskich i tego, co z nich wynika, warto na początku zaznaczyć, że bukmacherem z najlepszymi z perspektywy gracza limitami bukmacherskimi jest Betcris.

Najlepsze limity bukmacherskie
Betcris
Ocena Betcris
4.8/5
Typuj w Betcris
 • Limit na jednorazową wygraną
  brak limitu
 • Limit na konto tymczasowe
  8000 PLN
 • Limit na jednorazową wypłatę
  200 000 PLN
 • Co to znaczy brak limitu na jednorazową wygraną?

  Jeśli stworzysz kupon, na którym ewentualna wygrana wyniesie np. 600 000 złotych, to w przypadku wygranej właśnie tyle wypłaci ci bukmacher (kwota ta będzie pomniejszona o należny podatek). Niektórzy operatorzy ustalają limity i np. na jednym kuponie możesz wygrać „tylko” 200 000 PLN.

 • Co oznacza limit na konto tymczasowe?

  Oznacza to, że przed ukończeniem pełnej weryfikacji możesz wpłacić do bukmachera określoną sumę depozytów – w tym przypadku jest to aż 8000 złotych. Pamiętaj, że dopóki nie zweryfikujesz swojego konta stałego, nie będziesz mógł wypłacić ani złotówki.

W Betcris na słowo uznania zasługuje brak limitu na jednorazową wygraną oraz wysoki limit depozytu na koncie tymczasowym, który wynosi 8000 złotych, podczas gdy u większości bukmacherów możemy wpłacać maksymalnie 5000 złotych.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Przejdźmy teraz do rozróżnienia poszczególnych limitów. Dzielą się one na kilka kategorii i mogą dotyczyć zarówno limitu na stawki oraz np. na ograniczenia czasowe. Niektórzy początkujący gracze nie zdają sobie sprawy, że bukmacher może ograniczyć nam poruszanie się po jego stronie, jeśli spędzamy tam za dużo czasu.

Limity na graczy i zdarzenie

Taki limit to ograniczenie na wysokość maksymalnej wygranej ustalane przez bukmacherów mające na celu przede wszystkim reagowanie na niedozwolone praktyki graczy. Stosują ją praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy, co jest zrozumiałe. Chcąc uchodzić za godnych zaufania operatorów muszą kontrolować poczynania użytkowników.

 1. Limit nałożony na gracza

  Jeśli bukmacher zobaczy, że grasz zakłady arbitrażowe (surebety), próbujesz wyłudzić bonus lub stosujesz na przykład systemy pozwalające ci regularnie ogrywać buka, to operator nałoży na ciebie limit i od tego momentu będziesz mógł grać na przykład za stawkę nieprzekraczającą 200 złotych. Przeczytaj przy okazji nasz tekst o najwyższych wygranych u bukmacherów i zobacz, do czego zdolni są najlepsi gracze.

 2. Limit nałożony na zdarzenie

  W tym wypadku bukmacher nakłada limity na określone zdarzenie. Dotyczy to raczej zakładów na niższe ligi bądź niszowe sporty. Bardzo rzadko zdarzają się limity nałożone np. na mecze Ligi Mistrzów.

Czym jest wspomniany przez nas arbitraż? To obstawianie różnych wyników danego zakładu u dwóch bukmacherów i czerpanie zysków z różnic kursowych. Niemile widziane jest również notoryczne stawianie na najmniej dochodowe dla bukmacherów rynki i dyscypliny. Dotyczy to przede wszystkim rynków pobocznych (tzw. „prop bets”), które w teorii mogą nie mieć wpływu na wynik spotkania, a także sportów i lig, które są powszechnie uważane za mocno niszowe. 

Taka gra może automatycznie przykuć uwagę pracujących dla bukmacherów analityków i w efekcie zakończyć się nałożeniem na typera ograniczeń. Podobny los może spotkać graczy polujących na błędy bukmachera czy czerpiących zbyt wysokie zyski z wszelkiego rodzaju bonusów.

Jak nie dać się ograniczyć?

 • Unikaj powielania nietolerowanych praktyk (np. arbitraż)
 • Nie obstawiaj kuponów SOLO za wysokie stawki
 • Nie poluj na kursowe wpadki bukmachera

Lepiej obstawiać wydarzenia związane z Ligą Mistrzów za stawkę np. 200 złotych niż spotkania trzeciej ligi serbskiej za stawkę powyżej 1000 złotych. Wtedy nie wzbudzisz zainteresowania bukmachera swoimi praktykami i będziesz mógł dłużej cieszyć się grą bez żadnych obaw o limity.

Spis treści

Limity na stawki

Istnieją też limity bukmacherskie na stawki. Zależą one tak naprawdę od samego bukmachera, więc mogą różnić się w zależności od tego, u którego z nich obstawiasz. Warto również odnotować, że limity na stawki nie są na ogół ustalane odgórnie na wszystkie zakłady, a często ograniczają się do danej dyscypliny, rozgrywek, wydarzenia czy nawet rynku. 

Każdy z legalnych bukmacherów w Polsce prowadzi nieco inną politykę w kwestii limitów na stawiane sumy, ale co do zasady wszyscy działają podobnie: sami ustalają limit stawek w zależności od zdarzenia czy selekcji. Bukmacher w każdej chwili może zmienić minimalną bądź maksymalną stawkę. 

Limity na konta tymczasowe

Legalni bukmacherzy w Polsce z reguły pozwalają nowym klientom na korzystanie z możliwości wpłacania depozytu i obstawiania zakładów bez potrzeby weryfikacji konta. Działają oni wówczas na zasadach konta tymczasowe, co wiąże się z pewnymi obostrzeniami. Szczegółowe zasady typowania na koncie tymczasowym opisaliśmy w artykule o rejestracji u bukmacherów bez dowodu.

Zanim dany gracz zweryfikuje konto, będzie mógł wpłacać do bukmachera pieniądze i obstawiać, ale nie będzie mógł ich wypłacić. W tym wypadku bukmacherzy również posługują się limitami. Możesz je sprawdzić w poniższej tabeli.

Limit depozytów na koncie tymczasowym

Większość operatorów ustaliła limity depozytu na poziomie 5000 zł, ale u niektórych buków znajdziemy je nieco wyższe. Rekordzistami w tym względzie są TOTALbet, LVBET, PZBuk i Betclic, którzy nie nakładają limitów na graczy z kontami tymczasowymi.

Limity wygranych na jednym kuponie

Osiągnięcie górnej granicy wygranej u bukmachera to prawdziwe typerskie El Dorado, o dotarciu do którego marzą chyba wszyscy typerzy. Tutaj również operatorzy nałożyli limity, ale kwoty są tak wysokie, że nie każdy będzie musiał się tym przejmować, bo nie każdy gra za takie stawki, które pozwolą mu wygrać np. 500 000 złotych.

Przykładowo, jeśli bukmacher Fortuna ustalił limit wygranej na kuponie na poziomie 601 000 złotych, to jeśli stworzymy kupon, którego potencjalna wygrana to 700 000 złotych, to zobaczymy stosowną informację, że kupon przekracza limity i nie możemy zawrzeć takiego zakładu. Jak to wygląda w przypadku danego bukmachera?

BukmacherLimit wygranych na kuponie
BetcrisNie ma ograniczeń
Betclic800 000 zł
Superbet650 000 zł
Fortuna601 000 zł
STS500 000 zł
Etoto500 000 zł
TOTALbet303 000 zł
LVBET300 000 zł
Betters300 000 zł
BetX264 000 zł
GoBet200 000 zł
Fuksiarz200 000 zł
forBET200 000 zł
PZBukW zależności od kuponu
Limity wygranych na jednym kuponie

Limity jednorazowej wypłaty

Jeśli nam się poszczęściło i wygraliśmy naprawdę ogromne pieniądze, to musimy jeszcze sprawdzić, czy bukmacher jest w stanie wypłacić nam ją za jednym razem. Tutaj też bukmacherzy nakładają odpowiednie limity, chociaż stawki są tak wysokie, że dla większości graczy limity na jednorazową wypłatę nie stanowią problemu.

Limit jednorazowej wypłaty

Limity w ramach odpowiedzialnej gry

Chociaż jest to limit ignorowany przez zdecydowaną większość typerów, w ekstremalnych przypadkach może pomóc nałogowym graczom, a przy okazji uratować ich finanse. Limity na grę określane przez użytkowników mają bowiem za zadanie uchronić graczy przed ciemną stroną hazardu, czyli możliwym uzależnieniem od niego. 

Każdy licencjonowany bukmacher musi więc ustawowo udostępnić opcję ustalania limitów, jednak gracze mogą dostosowywać je według własnych potrzeb. Górna granica u większości bukmacherów wynosi w tym wypadku na ogół 10 000 000 złotych. Każdy gracz może jednak ustawiać tę kwotę samodzielnie, co we wspomnianych skrajnych przypadkach może okazać się zbawienne dla jego zdrowia psychicznego i budżetu.

Przekroczono ustawione przez gracza limity czasowe – co to znaczy?

Ustawiany przez samych graczy limit czasu gry rozumie się jako czas od zalogowania się użytkownika na swoje konto na stronie bukmachera bądź aplikacji mobilnej do czasu wylogowania. Jeśli ten limit (dzienny lub miesięczny) zostanie przekroczony, typer może przeczytać właśnie taki komunikat. 

W zależności od danego bukmachera, komunikat ten będzie nieco inaczej sformułowany, ale sens będzie taki sam – brak możliwości kontynuowania gry przez gracza. W Betclic będzie to np. informacja o tym, że „osiągnąłeś limit czasu zalogowania Betclic. Spróbuj ponownie później”.

Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku gry w Lotto przez internet. Tutaj również musimy ustalić swój dzienny limit czasowy Lotto. Jak widać, nie dotyczy to tylko i wyłącznie zakładów bukmacherskich. W przypadku przekroczenia limitu czasowego, przeczytamy stosowny komunikat.

Przekroczyłeś limit czasu zalogowania Fortuna

Ten bukmacher powita nas w takim przypadku graczy komunikatem „nie możesz się zalogować ponieważ przekroczyłeś limit czasu zalogowania”. Gracz może zwiększyć te limity. Pierwsze zwiększenie dziennych i miesięcznych limitów trwa 48 godzin, drugie 7 dni, a trzecie aż trzy miesiące. Nie można żonglować limitami według własnego widzimisię.

Czy limity bukmacherskie są niezbędne?

Chociaż samo słowo przywodzi na myśl raczej negatywne skojarzenia, to w niektórych przypadkach limity wydają się być niezbędne. Pomijając niepopularne limity na wygrane na określone zdarzenia i te nakładane na najskuteczniejszych typerów, reszta wydaje się być dla graczy nieszkodliwa, a nawet pożyteczna. Dzięki niektórym limitom (jak np. tym na konta tymczasowe) bukmacherzy mogą zapobiec nielegalnym procederom, jak chociażby pranie brudnych pieniędzy. 

Uzasadnione jest również wprowadzenie ustawowych limitów na grę, która może uchronić graczy ze skłonnościami do uzależnień przed mocnym skomplikowaniem życia sobie i swoim bliskim. Podsumowując, limity u bukmacherów na pewno nie są terminem jednowymiarowym i niekoniecznie muszą one graczy ograniczać.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close