• typy
  • Khalidov – Soldić – kursy bukmacherskie

Khalidov – Soldić – kursy bukmacherskie

18 grudnia na gali KSW 65 w Gliwicach odbędzie się jedna z najważniejszych tegorocznych walk polskiego MMA. Mistrz KSW kategorii półśredniej Roberto Soldić zmierzy się z mistrzem KSW kategorii średniej Mamedem Khalidovem. Zapraszamy na bukmacherską zapowiedź tego wydarzenia.

event background

W starciu dwóch wielkich mistrzów decydować będą detale. Mamed Khalidov zjadł zęby na pojedynkach o najwyższą stawkę, a w walce ze Scottem Askhamem udowodnił, że wciąż stoi na najwyższym sportowym poziomie. Spodziewamy się wyrównanej walki, ale ostatecznie skłaniamy się w stronę Khalidova.

Bukmacher Superbet z okazji walki Khalidov – Soldić zaproponował nowym graczom specjalną promocję, dzięki której kurs na zwycięstwo Soldicia wyniesie aż 20,00! Warunkiem jest zarejestrowanie się w Superbet i wpłacenie depozytu min. 50 zł, a następnie obstawienie na Chorwata 10 zł. Jeśli Soldić wygra, to gracz otrzyma wówczas regularną wygraną oraz oraz bonus w wysokości 187,86 zł.

Khalidov – Soldić – zakłady bukmacherskie

Na początku w pigułce prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące obstawiania walki Khalidov – Soldić.

Data walkiWalka odbędzie się 18 grudnia na KSW 65 w Gliwicach
Gdzie obstawiać walkę?Walkę najlepiej obstawiać w Fortunie
Gdzie oglądać walkę? Walka dostępna będzie w Viaplay
Kurs na Khalidova2,90 – LVBET
Kurs na Soldicia1,50 – Fortuna

Khalidov – Soldić – kursy bukmacherskie

W naszej bukmacherskiej zapowiedzi walki Khalidov – Soldić nie mogło zabraknąć również kursów na najważniejsze starcie wieczoru. Na tę chwilę kursy na walkę wystawiły Fortuna i STS.

BukmacherMamed KhalidovRoberto Soldić
Fortuna2,591,50
STS2,691,47
Superbet2,601,50
LVBET2,901,38
forBET2,601,50
TOTALbet2,451,49
eWinner2,751,42
Etoto2,758,00
Kursy sprawdzone 17.12.2021 r.

Faworytem w oczach najlepszych legalnych bukmacherów jest Soldić, który jest 15 lat młodszy, ma już na koncie wygraną z inną legendą KSW i wydaje się być w klatce maszyną nie do zatrzymania.

Obstawiaj także
gamrot-ferreira-grafika
Gamrot – Ferreira – kursy bukmacherskie
Czytam więcej

Khalidov – Soldić typy bukmacherskie

Wiemy już kto jest faworytem walki Khalidov – Soldić. Obstawianie MMA to jednak znacznie więcej niż typowanie samego zwycięzcy. Bukmacherzy na najważniejsze walki oferują zawsze około 30 rynków, które pojawią się w okolicach 2 tygodni przed walką. Wtedy do naszych typów na walkę Khalidov – Soldić dopiszemy najatrakcyjniejsze kursy bukmacherskie.

Walka reklamowana jest jako największy pojedynek w historii KSW. To konfrontacja legendy federacji z prawdopodobnie przyszłą legendą. Dotychczasowy przebieg kariery Chorwata wskazuje, że jeśli będzie walczył na polskich matach jeszcze przez kilka lat, może zapracować na taki status. Dla Khalidova będzie to kolejna wielka walka, w której po prostu musi udowodnić, że wciąż jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Soldić do tak głośnej medialnie rywalizacji przystąpi po raz pierwszy, co może działać obciążająco na jego psychikę. Dynamika sprzedaży biletów wskazuje, że 18 grudnia hala w Gliwicach będzie maksymalnie wypełniona, a sympatia kibiców skieruje się w stronę Khalidova, który miewał trudne momenty z polskimi kibicami, jednak nigdy się od nich nie odwrócił, a teraz ponownie jest na fali wznoszącej.

Khalidov rozpocznie tę walkę spokojnie i poczeka na ruch ze strony Soldicia. Zawodnik z Bałkanów lubi rozpoczynać pojedynki agresywnie, tym razem może być podobnie. Z pewnością Chorwat weźmie poprawkę na doświadczenie swojego rywala, który będzie w stanie wykorzystać przeciwko niemu każdą niedoskonałość, ale nie oszuka swojej natury. Soldić zdominował kategorię półśrednią w KSW dzięki agresji i nieustannej presji. Czy taka taktyka będzie skuteczna w tym pojedynku?

Na pewno pozwoli kontrolować pojedynek w stójce, jednak łatwo można przewidzieć, że Khalidov będzie starał się jak najszybciej sprowadzić rywalizację do parteru. W ten sposób ograniczy Soldicia, a dodatkowo będzie męczył rywala, który prawdopodobnie znajdzie się po obaleniu w pozycji defensywnej. Khalidov w parterze jest bardzo niebezpieczny i nawet z pleców potrafi znaleźć sposób na poddanie rywala.

Chorwat wystąpi w wyższej kategorii wagowej, więc nie będzie musiał zbijać zbyt wielu kilogramów. To z pewnością będzie jego przewagą, ponieważ uniknie ewentualnego odwodnienia. Pomimo że Soldić do tej pory występował w lżejszej dywizji, to Khalidov nie będzie miał przewagi warunków fizycznych. Zawodnicy mają podobne parametry, co było widoczne podczas ich pierwszego bezpośredniego spotkania promującego wydarzenie. Im dłużej będzie trwała walka, tym szanse na zwycięstwo Khalidova powinny rosnąć. Pomimo upływu lat, wciąż jest zawodnikiem o ogromnych umiejętnościach, a dodatkowo otrzymał wyzwanie, do którego nie trzeba go specjalnie motywować. Jeśli rozegra walkę na swoich warunkach, będzie trzymał rywala na dystans i często sprowadzał do parteru, to jest w stanie wygrać i napisać kolejny piękny rozdział w swojej karierze. Khalidov w ostatnich walkach miał spore problemy z zawodnikami silniejszymi od niego fizycznie, jednak mieli oni dodatkowy atut w postaci znaczącej przewagi warunków fizycznych.

Soldić nie jest tak duży fizycznie jak Narkun czy Askham, a dodatkowo może nie być równie silny co wymienieni. Khalidov w pierwszej rundzie będzie początkowo badał swojego rywala, a później powinien przejść do bardziej zdecydowanych kroków. Soldić poza walką z najtrudniejszym rywalem w zawodowej karierze, będzie miał na barkach także ogromną presję i prawdopodobnie publiczność, która będzie sprzyjała jego przeciwnikowi. To warunki, w których Chorwat jeszcze w KSW nie rywalizował, a to może mieć znaczenie, zwłaszcza w drugiej połowie walki. Spodziewam się, że Soldić wbrew logice rozpocznie w mocnym tempie i wpadnie w kilka pułapek zastawianych przez Khalidov. Po jednej z nich walka może nawet zakończyć się poddaniem. Bardziej prawdopodobny scenariusz to jednak wygrana Khalidova na punkty po pojedynku, która długimi fragmentami będzie mało efektowny, ale w większości przebiegać będzie pod dyktando bardziej doświadczonego z mistrzów KSW. 

Mamed Khalidov wygra
Nasz typ
kurs: 2,90
Postaw w LVBET
Khalidov wygra na punkty
Nasz typ
kurs: 9,15
Postaw w STS
Powyżej 3.5 rundy
Nasz typ
kurs: 2,38
Postaw w Fortunie

Khalidov – Soldić bukmacherzy. Którego wybrać?

Zwycięzcę walki Khalidov – Soldić obstawiać będzie można u każdego legalnego polskiego bukmachera. Jednakże najlepsi bukmacherzy posiadają w swojej ofercie znacznie więcej rynków niż tylko zwycięzcę pojedynku. Poza ofertą należy zwrócić również uwagę na m.in. promocje tymczasowe, które dodatkowo uatrakcyjniają typowanie pojedynków oraz szybkość wystawienia oferty.

Gdzie więc obstawiać Khalidov – Soldić? Naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy do typowania tego pojedynku to:

  • Fortuna
  • STS
  • Superbet

Khalidov – Soldić – najlepszy bukmacher: Fortuna

Bukmacher Fortuna to jeden z najlepszych bukmacherów do obstawiania MMA, a w szczególności gal KSW. Jest to spowodowane tym, że Fortuna to oficjalny sponsor federacji KSW i z tego tytułu przed każdą galą oferuje swoim graczom bardzo korzystne promocje specjalne. Nie inaczej powinno być tym razem, zwłaszcza, że walka Khalidov – Soldić wzbudza gigantyczne zainteresowanie wśród graczy. Fortuna również bardzo dobrze prezentuje się pod względem szerokości rynków. Już na kilka tygodni przed walką udostępniła graczom aż 27 rynków, w które skład wchodzą zakłady takie jak:

  • Liczba rozpoczętych rund (under/over)
  • Runda w której zakończy się walka
  • Sposób zakończenia walki (punkty/ k.o./ dyskwalifikacja/punkty/poddanie)
  • Czy walka zakończy się w ciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1. rundy
  • Wygrana zawodnika w 1./2./3. rundzie

Ponadto Fortuna jako pierwsza wystawiła kursy na dwie walki wieczoru gali KSW 65 (Khalidov – Soldić i Torres – Parnasse). Ten bukmacher dysponuje również bardzo atrakcyjną ofertą powitalną. Jeśli zarejestrujesz się przez z naszym specjalnym kodem promocyjnym, będziesz mógł skorzystać z zakładu bez ryzyka 600 PLN, freebetu 20 PLN oraz bonusu od wpłaty do 2150 zł.

W ofercie bukmachera nie mogło zabraknąć oczywiście promocji specjalnej na KSW. Oto ona:

  • Ekspert+” – Gracz ma za zadanie wytypować zwycięzcę wszystkich walk na KSW 65. Minimalna stawka kuponu to 5 zł. Bukmacher przekazał do podziału 20 000 tysięcy złotych. Wysokość wygranej zależy do stawki na kuponie.

Khalidov – Soldić – STS

Drugim z bukmacherów, którego zasłużył na wyróżnienie to STS. Warto podkreślić bardzo szybkie wystawienie rynków na zwycięzców w walkach Khalidov – Soldić i Torres – Parnasse. Ponadto STS również dysponuje bardzo atrakcyjną ofertą powitalną. Dla graczy, którzy zarejestrują się przez naszą stronę przygotowany został specjalny zakład bez ryzyka 239 PLN, freebet 25 PLN oraz bonus od wpłaty 1200 PLN.

Khalidov – Soldić – analiza walki

Opisaliśmy już wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące obstawiania Khalidov – Soldić. Teraz czas na analizę, która dodatkowo wprowadzi nas w klimat tego pojedynku i ułatwi wybór typu.

Mamed Khalidov

Zawodnik mieszkający na co dzień w Olsztynie to żywa legenda polskiej sceny MMA. Debiutował w klatce ponad 17 lat temu i wciąż należy do krajowej czołówki bez podziału na kategorie wagowe. Jeszcze w ubiegłym roku Mamed Khalidov przez wiele osób wysyłany był na sportową emeryturę. Wszystko zmieniło się po wygranym rewanżu ze Scottem Askhamem. 41-latek odzyskał dzięki temu zwycięstwu mistrzowski pas oraz odniósł pierwsze zwycięstwo ponad czterech lat.

Słabszy okres w karierze Khalidova rozpoczął się od okrytej złą sławą walki z Azizem Karaoglu w 2016 roku. Rok później po dyskusyjnej decyzji sędziów wygrał z Borysem Mańkowskim, a następnie przegrał trzy kolejne pojedynki – dwa z Tomaszem Narkunem oraz jeden ze Scottem Askhamem. Obaj byli silniejsi od Khalidova oraz przewyższali go warunkami fizycznymi. 41-latek w każdym z tych występów ustępował rywalom przede wszystkim fizycznością, ale w jego poczynaniach brakowało także ognia, który prowadził go przez lata kariery na polskich matach.

Znokautowanie Askhama w rewanżu już w pierwszej rundzie otworzyło prawdopodobnie ostatni wielki rozdział w sportowym życiu Khalidova. Jego królestwem cały czas pozostaje parter, ale stójka też jest mocną bronią. Do klatki Mamed Khalidov wniesie przede wszystkim ogromne doświadczenie, a także głód walki, ponieważ ostatni pojedynek stoczył w październiku ubiegłego roku. Przez ten czas Khalidov pozostawał aktywny i głośno zaapelował do szefów KSW o kolejny duży pojedynek. Doczekał się i może ma szansę stoczyć jeszcze jedną walkę, która na długo pozostanie w pamięci kibiców.

Roberto Soldić

26-letni Chorwat jest dzisiaj w tym samym miejscu, w którym Khalidov był ponad dekadę temu. Roberto Soldić szybko stał się jedną z największych gwiazd KSW. Zawodnik z Bałkanów kompletnie zdominował kategorię pośrednią w największej polskiej organizacji i teraz spróbuje swoich sił z mistrzem z cięższej dywizji.

Noszący przydomek „Robocop” zawodnik stoczył w klatce 22 walk, z których przegrał tylko trzy. W KSW tylko raz musiał uznać wyższość rywala – w pierwszym pojedynku z Dricusem Du Plessisem. Chorwat zrewanżował się jednak za tę porażkę, nokautując rywala z Republiki Południowej Afryki kilka miesięcy później. Soldić już w swoim debiucie z polskiej organizacji zdemolował dotychczasowego króla kategorii półśredniej Borysa Mańkowskiego. Szybko do wszystkich doszło, że z niezwykle silnym oraz szybko rozwijającym się zawodnikiem z Bałkanów ciężko będzie komukolwiek rywalizować. W ostatnich pojedynkach na galach wygrywał z Michałem Materlą, Patrikiem Kinclem i Michałem Pietrzakiem.

Soldić najlepiej czuje się w stójce, ale w parterze Chorwat też jest coraz bardziej dominujący. W klatce jest niezwykle silny, zdeterminowany i bardzo szybko narzuca swój styl. Do tej pory udowadniał, że najlepiej sprawdza się w sytuacjach, kiedy stawiane są przed nim największe wyzwania. Z zawodnikiem pokroju Khalidov jeszcze nie miał okazji się zmierzyć.

Torres – Parnasse – kursy bukmacherskie

event background

Pierwsza walka, którą wygrał Torres nie powinna mieć większego znaczenia. Spodziewamy się znacznie lepszego występu Parnasse’a i triumfu Francuza.

Drugą najważniejszą walką na KSW 65 będzie rewanżowy pojedynek o pas wagi piórkowej Torres – Parnasse. Oto kursy bukmacherskie na to starcie:

BukmacherDaniel TorresSalahdine Parnasse
Fortuna3,561,25
STS3,771,27
Superbet3,701,28
LVBET3,851,22
forBET4,001,25
TOTALbet3,351,28
Etoto3,651,28
eWinner3,801,24
Kursy sprawdzone 17.12.2021 r.

Pierwszy pojedynek niespodziewanie padł łupem Torresa. Bukmacherzy są jednak świadomi jakim potencjałem dysponuje francuski wojownik i to właśnie on ich zdaniem jest faworytem walki.

Torres – Parnasse – typy bukmacherskie

Pierwsza walka odbyła się w styczniu i zakończyła się niespodziewaną wygraną Brazylijczyka z austriackim paszportem. Francuz został znokautowany po ciosie przedramieniem i była to jego pierwsza zawodowa porażka. Parnasse, który kreowany był na nową twarz największej polskiej organizacji natychmiast domagał się rewanżu, jednak musiał na niego zapracować. W czerwcu zmierzył się z Filipem Pejiciem i zastopował Chorwata w drugiej rundzie, zapewniając sobie kolejną mistrzowską szansę.

Torres to zawodnik, który świetnie czuje się w ataku i potwierdził to w pierwszym starciu z Francuzem. Parnasse był przed styczniową konfrontacją wielkim faworytem bukmacherów i pomimo porażki, to dalej jemu przyznaje się większe szanse na zwycięstwo. Mało kto wierzy, że tak utalentowany zawodnik pozwoli się drugi raz zaskoczyć w podobny sposób. Francuz jest bardzo inteligentny i świetnie układa tempo walki pod siebie. Z pewnością wyciągnął wnioski z pierwszej walki i będzie bardzo ostrożny w początkowych minutach. Później powinien z chłodną głową punktować Brazylijczyka, wypracowując przewagę na kartach punktowych.

Torres przez cały pojedynek będzie pozostawał niebezpieczny, ale spodziewam się, że Parnesse będzie walczył bardzo asekuracyjnie i nie pozwoli sobie na zbędne ruchu. W pierwszym pojedynku poniosły go emocje i zgubiona koncentracja. Teraz nie popełni tak prostych błędów i wygra na punkty.

Parnasse wygra
Nasz typ
kurs: 1,30
Postaw w STS
Parnasse wygra na punkty
Nasz typ
kurs: 2,75
Postaw w forBET
Powyżej 4.5 rundy
Nasz typ
kurs: 2,00
Postaw w Superbet

KSW 65 kursy bukmacherskie – wszystkie walki

Poza pojedynkami Khalidov – Soldić i Torres – Parnasse będziemy świadkami także innych starć. Organizatorzy będą cyklicznie je ogłaszać, a my w tym miejscu publikować będziemy najatrakcyjniejsze kursy bukmacherskie na wszystkie pojedynki KSW 65

Zawodnik 1Kurs/BukmacherZawodnik 2Kurs/Bukmacher
Mamed Khalidov2,90/LVBETRoberto Soldić1,50/Fortuna
Daniel Torres4,00/forBETSalahdine Parnasse1,28/Superbet
Damian Stasiak3,32/FortunaLom-Ali Eskiev1,42/STS
Roman Szymański1,47/TOTALbetMateusz Legierski3,20/forBET
Adam Niedźwiedź1,55/SuperbetMiroslav Brož2,83/Fortuna
Damian Piwowarczyk1,28/TOTALbetMarc Doussis4,60/eWinner
Michał Kita1,38/LVBETMarek Samociuk3,68/Fortuna
Anita Bekus4,00/forBETMagdalena Sormova1,30/TOTALbet
Shamad Erzanukaev1,23/TOTALbetBartosz Rewera5,10/LVBET
Kursy sprawdzone 17.12.2021 r.

Gdzie oglądać KSW 65?

KSW 65 dostępne będzie wyłącznie w Viaplay. Za gale nie będzie trzeba dodatkowo płacić, ponieważ wystarczy posiadać standardową subskrypcję, która kosztuje 34 zł na miesiąc. Warto pamiętać, że pierwszy miesiąc korzystania z Viaplay jest darmowy.

Gala KSW 65 z walką Khalidov – Soldić odbędzie się 18 grudnia w Gliwicach.

Walkę Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem najkorzystniej jest obstawiać w Fortunie.

KSW 65 obejrzeć będzie można wyłącznie w Viaplay.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close