• Porady
 • Hokej – zakłady bukmacherskie

Hokej – zakłady bukmacherskie

Hokej, choć nie jest w Polsce wyjątkowo popularny stanowi ważny element ofert legalnych polskich bukmacherów, jeśli chodzi o sporty zimowe. My sporządziliśmy poradnik, z którego dowiesz się gdzie obstawiać hokej, jak go obstawiać oraz zapoznasz się z najciekawszymi rynkami na tę dyscyplinę sportu. 

Najlepsi bukmacherzy – hokej na lodzie 

Najlepsi legalni bukmacherzy w Polsce dbają o to, aby ich oferta była szeroka również w sportach nieco mniej popularnych, takich jak właśnie hokej na lodzie. My przeanalizowaliśmy oferty i wybraliśmy najlepszych bukmacherów do typowania hokeja. 

Oto aspekty, którymi się sugerowaliśmy: 

 • Oferta przedmeczowa (szerokość rynków, zakłady łączone, zakłady specjalne, szybkość pojawiania się rynków) – 4 punkty
 • Oferta live (szerokość rynków, szybkość zmieniania się kursów, zakłady łączone) – 3 punkty
 • Liczba rozgrywek (liczba rozgrywek, które gracze mogą obstawiać) – 3 punkty
 • Transmisje live (liczba rozgrywek, jakość transmisji, możliwość oglądania w aplikacji) – 3 punkty
 • Zakłady długoterminowe (liczba zakładów) – 2 punkty
L.pBukmacherOferta przedmeczowaOferta liveLiczba rozgrywekTransmisjeZakłady długoterminoweSUMA
1.Fortuna4/42/32/33/32/213/15
2.Betcris4/42/33/30/31/210/15
3.LVBET3/42/33/30/31/29/15
4.forBET2/43/32/30/31/29/15
4.STS1/41/32/33/31/28/15
6.STS1/41/32/33/31/28/15
7.eWinner2/42/32/30/32/28/15
8.TOTALbet2/42/32/30/31/27/15
9.Betfan2/43/32/30/30/27/15
10.Etoto2/42/32/30/31/27/15
11.Superbet1/41/31/32/31/26/15

Fortuna – najlepszy bukmacher z zakładami na hokej

Bukmacher Fortuna to zdecydowanie najlepszy bukmacher do obstawiania hokeja. W naszej analizie Fortuna zgubiła zaledwie dwa punkty, ale w każdym aspekcie prezentowała się więcej niż solidnie. Naszym zdaniem wyróżniła się przede wszystkim: 

 • Ofertą przedmeczową – Gracze w Fortunie mogą korzystać oczywiście z klasycznych rynków przedmeczowych, ale interesujących możliwości jest jednak znacznie więcej. Dostępne są zakłady na strzelca bramki, pierwszego strzelca bramki, zakłady na strzały, celne strzały, czy też kary. Są to rynki, które nie zawsze są dostępne u konkurencji i to bardzo wyróżnia Fortunę. 
 • Transmisje live – Fortuna pod względem transmisji live to ścisła czołówka. Nie inaczej jest w hokeju. Gracze mogą śledzić spotkania NHL, KHL, meczów reprezentacyjnych, Pucharu Spenglera, Ligi Mistrzów, MHL oraz VHL. Aby móc korzystać z transmisji, bilans konta musi być dodatni oraz na koncie musi znajdować się zawarty kupon danego dnia.
 • Zakłady długoterminowe – Fortuna ma również bogatą ofertę dla graczy lubujących się w zakładach terminowych. Obstawiać można zwycięzcę końcowego aż 11 lig. Ponadto w najważniejszych rozgrywkach dostępne są zakłady typu kto lepszy na koniec sezonu, kto wygra rundę zasadniczą, a w przypadku NHL obstawiać można triumfatora każdej dywizji oraz konferencji
 • Liczba rozgrywek – Fortunę warto również wyróżnić za liczbę rozgrywek, którą gracze mogą typować. Blisko 30 rozgrywek to świetny rezultat, choć akurat w tym aspekcie znaleźli się lepsi. 

W przypadku typowania hokeja w Fortunie należy powiedzieć obiektywnie, że nie ma żadnych poważnych minusów. Oferta live, o której nie wspomnieliśmy w najważniejszych zaletach także stoi na solidnym poziomie i spełnia oczekiwania. Jeśli szukacie najlepszego bukmachera do obstawiania hokeja, to Fortuna jest idealnym kandydatem. 

Hokej u bukmachera Betcris

Betcris to bukmacherska nowinka w Polsce. Ten bukmacher szczególnie popularny jest za wielką wodą, dlatego oferta amerykańskich sportów jest u niego na bardzo wysokim poziomie. Dlatego nie może dziwić, że w przypadku hokeja znalazł się na 2. miejscu w naszym zestawieniu. Oto jego największe atuty: 

 • Oferta przedmeczowa – Betcris na ważniejsze mecze hokeja oferuje około 130 rynków, a na mecze z topu jeszcze więcej. Oferta jest bardzo rozbudowana. Gracze obstawiać mogą m.in. strzelców bramek, statystyki graczy, zakłady minutowe, zakłady łączone, zakłady specjalne. 
 • Oferta na NHL –  Tak jak pisaliśmy Betcris specjalizuje się w zakładach na sporty i ligi amerykańskie. W przypadku NHL obok Fortuny Betcris może pochwalić się najbardziej rozbudowaną ofertą , a w dni meczowe gracze mogą korzystać z wielu atrakcyjnych zakładów specjalnych, obstawiania statystyk graczy oraz statystyk meczu. 
 • Liczba rozgrywek – W tym elemencie Betcris otrzymał od nas zasłużonego maksa. Gracze mogą typować aż 36 rozgrywek, co jest najlepszym wynikiem w tym aspekcie. 

Na pewno Betcris to bukmacher, który będzie się rozwijał, ale w przypadku hokeja już trzeba uznać go jako bardzo dobrego. Na pewno brakuje transmisji live, a także zakłady długoterminowe powinny stać na wyższym poziomie. Pozostałe atuty sprawiły jednak, że Betcris to 2. najlepszy bukmacher do  typowania hokeja na lodzie. 

Hokej bukmacher – LVBET

Jako trzeciego najlepszego bukmachera do obstawiania hokeja wybraliśmy LVBET. Ten bukmacher zaimponował nam przede wszystkim:

 • Ofertą przedmeczową – Blisko 100 zakładów na najważniejsze spotkania to bardzo dobry rezultat. Gracze mają do dyspozycji wiele opcji w klasycznych rynkach, a także zakłady łączone, zakłady na strzelców goli oraz zakłady specjalne. 
 • Liczbą rozgrywek – LVBET daje graczom możliwość typowania 30-35 rozgrywek, co jest bardzo dobrym wynikiem i tylko Betcris jest w tym aspekcie lepszy od LVBET. 

LVBET  warto wyróżnić również za dobrą ofertę live. Niestety brakuje transmisji na żywo, a także zakłady długoterminowe pozostawiają wiele do życzenia. 

LVBET poza ofertą hokejową, wyróżnia się także bardzo atrakcyjną ofertą powitalną dla nowych graczy. Jeśli zarejestrujesz się z naszym specjalnym kodem promocyjnym, będziesz mógł skorzystać m.in. z ekskluzywnego freebetu bez depozytu. 

Zakłady bukmacherskie hokej – najciekawsze rynki

Teraz czas na krótki opis najważniejszych rynków, które można obstawiać w hokeju na lodzie.

1X2

Podstawowy, trzydrogowy rynek na rezultat spotkania. Gracz ma za zadanie poprawnie wytypować wynik spotkania po trzech tercjach, a do wyboru ma wygraną gospodarzy, remis i wygraną gości. Kursy na ten rynek są z reguły wyższe niż w przypadku piłki nożnej, z powodu nieco większej nieprzewidywalności tej dyscypliny.

Zwycięzca spotkania (remis=zwrot)

Ciekawy rodzaj zakładu, w którym dostępne są tylko dwie opcje: wygrana zespołu gospodarzy i wygrana zespołu gości. W przypadku remisu po 60 minutach regulaminowego czasu gry, zakład zostanie rozliczony jako zwrot.

Zwycięzca spotkania z dogrywką i karnymi

Dogrywka w hokeju występuje zawsze, gdy mecz jest remisowy. W hokeju na lodzie nie ma możliwości podziału punktów, dlatego w hokeju jest niezbędna do wyłonienia zwycięzcy. Gracze mogą obstawiać zwycięstwo danej drużyny włącznie z dogrywką i karnymi. Wtedy kurs jest nieco niższy, ale szansa na zwycięstwo bardziej prawdopodobna.

Zakłady na wynik tercji

W ofercie bukmacherów dostępne są również zakłady na rezultat wybranej tercji spotkania. Tradycyjnie, spotkanie hokejowe składa się z trzech części trwających po 20 minut. Z reguły zakłady na tercje rozliczane są po całkiem niezłych kursach.

Zakłady na bramki poniżej/powyżej

Nieprzypadkowo w piłce nożnej funkcjonuje termin „wynik hokejowy”. Wziął się on ze sporej liczby bramek, które padają w tym popularnym sporcie zimowym. Podobnie jak w przypadku piłki nożnej, jest to z pewnością rynek godny uwagi z racji tego, że w zależności od potencjału ofensywnego i defensywnego poszczególnych ekip, można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć liczbę goli w meczu.

Handicapy

Kolejny zakład, który z pewnością nie jest obcy fanom futbolu. W przypadku hokeja rynek ten może okazać się bardzo opłacalny, jednak również nieco bardziej wymagający. W tej dyscyplinie istotną rolę gra bowiem aktualna dyspozycja zespołu. Jeśli dany zespół jest jednak akurat na fali, to na pewno warto rozważyć obstawienie ich wygranej w handicapie.

Dokładny wynik

Z racji tego, że w hokeju pada sporo bramek, nie jest to z pewnością rynek łatwy do przewidzenia. Jak nietrudno się domyślić, nie cieszy się sporą popularnością wśród typerów, jednak kursy na niego są z reguły bardzo wysokie.

Strzelec bramki

W meczach topowych lig hokejowych, takich jak NHL i KHL, nie brakuje wyśmienitych zawodników, którzy są w stanie seryjnie strzelać bramki. Zakłady na strzelców bramek mogą więc okazać się bardzo opłacalne, szczególnie jeśli jesteśmy na bieżąco z informacjami na temat formy poszczególnych hokeistów.

Zakłady na statystyki meczu

Najlepsi bukmacherzy do obstawiania hokeja dają swoim graczom również możliwość typowania statystyk meczu, takich jak liczba kar, liczba strzałów w światło bramki, czy liczba strzałów w światło bramki danej drużyny.

Zakłady łączone

Przy okazji typowania hokeja można również korzystać z zakładów łączonych. W ofertach bukmacherów nie ma ich aż tak dużo, jak w przypadku piłki nożnej, ale typować można m.in.: wynik mecz/liczbę goli, czy też 1. tercja/wynik meczu.

Rynki na zakłady live

Zakłady na na hokej na lodzie obejmują również rynki specyficzne wyłącznie dla zakładów na żywo. Są to m. in. zakłady na to, która drużyna strzeli kolejną bramkę, czy która drużyna wygra pozostałą część meczu. Istnieją również liczne warianty zakładów na poszczególne tercje oraz liczbę bramek, często po bardzo atrakcyjnych kursach.

Zakłady bukmacherskie hokej na lodzie – jak obstawiać? 

Wybraliśmy już najlepszych bukmacherów do obstawiania hokeja na lodzie. To jednak nie wszystko, ponieważ gracz zanim zabierze się za typowanie hokeja powinien zapoznać się z kilkoma bardzo ważnymi poradami jak obstawiać hokej. Oto one. 

 1. Obstawiaj popularniejsze rozgrywki

  W Polsce hokej na lodzie nie jest dyscypliną bardzo popularną, ale rozgrywki NHL, czy PHL cieszą się sporym zainteresowaniem. Szczególnie NHL stanowi bardzo ważny element ofert bukmacherskich. Rynki są tam bardzo szerokie, można typować statystyki graczy i przede wszystkim łatwo jest znaleźć transmisje z meczów, a więc można stale poszerzać swoją wiedzę. Ponadto o NHL można znaleźć wiele informacji na portalach sportowych.

 2. Posiłkuj się opiniami ekspertów

  Tutaj ponownie szczególnie pijemy do NHL, ponieważ jest to najczęściej obstawiana liga hokejowa. Strona nhlw.pl prężnie działa i dostarcza wszystkim najważniejszych informacji na temat NHL. Ponadto polecany portal hokej.net, który zajmuje się wszystkimi ligami oraz rozgrywkami reprezentacyjnymi.

 3. Korzystaj z transmisji live u bukmacherów

  Legalni polscy bukmacherzy oferują liczne transmisje z najważniejszych rozgrywek takich jak NHL, KHL, czy Liga Mistrzów. Regularne oglądanie hokeja pozwoli na znaczące poszerzenie swojej wiedzy o tej dyscyplinie i znacznie skuteczniejsze obstawianie.

 4. Nie ograniczaj się do najprostszych rynków

  Wybrani przez nas najlepsi bukmacherzy do obstawiania hokeja oferują na mecze około 100 rynków. Gracze mogą typować m.in. statystyki graczy, zakłady specjalne, czy zakłady łączone, a więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Jeśli posiadłeś już odpowiednią wiedzę na temat hokeja i potrafisz podeprzeć się statystykami, to korzystanie z mniej konwencjonalnych rynków i zakładów specjalnych, może pozwolić na skuteczne obstawianie po wysokich kursach.

 5. Przeanalizuj kalendarz drużyn

  Mecze hokejowe, szczególnie w KHL, czy NHL rozgrywane są bardzo często i drużyny nie zawsze są w 100% dyspozycji fizycznej. Pamiętaj, aby przy obstawianiu tych rozgrywek sprawdzić, czy dany zespół nie grał wymagającego meczu dzień szybciej lub nie jest w trakcie wyjazdowego maratonu. Ma to gigantycznie znaczenie, takie samo jak w przypadku obstawiania koszykówki.

 6. Korzystaj z zakładów na żywo

  Jeśli nie jesteś pewny, który zakład z oferty przedmeczowej wybrać lub nie znasz odpowiednio drużyn, zdecydowanie dobrą opcją jest obstawianie hokeja na żywo. Oferty zakładów u najlepszych buków do obstawiania hokeja również są szerokie, a gracz na podstawie statystyk i wykorzystania transmisji live może przeanalizować mecz i wybrać odpowiedni zakład.

Hokej na lodzie – gdzie oglądać? 

Mecze hokeja na lodzie oglądać można za pomocą kilku stacji telewizyjnych, platform streamingowych oraz streamingu bukmacherskim. Oto pełna rozpiska gdzie oglądać najważniejsze hokejowe rozgrywki: 

 • NHL – Fortuna, STS, Superbet oraz platforma Viaplay.pl
 • KHL – Fortuna, STS
 • PHL – polskihokej.tv
 • Liga Mistrzów – Polsat Sport

Nasza analiza wykazała, że najlepszą ofertą na hokej dysponują Fortuna, Betcris i LVBET.

Streaming z meczów hokeja oferują Fortuna, STS oraz Superbet.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close