• typy
  • Cieślak – Okolie – kursy bukmacherskie

Cieślak – Okolie – kursy bukmacherskie

event background

Lawrance Okolie walczy na swoim terenie i jest faworytem starcia z Michałem Cieślakiem. Nasza analiza jasno wskazuje, że Brytyjczyk ma więcej argumentów i niestety powinien pokonać naszego zawodnika.

27 lutego na gali organizowanej w hali O2 w Londynie Michał Cieślak stanie do walki o pas WBO kategorii junior ciężkiej. Jego rywalem będzie Lawrance Okolie. My już teraz zapraszamy na bukmacherską zapowiedź walki.

Cieślak – Okolie – zakłady bukmacherskie

Jak zwykle przy okazji najważniejszych wydarzeń sportowych na wstępie publikujemy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pojedynku Michał Cieślak – Lawrence Okolie.

Data walkiℹ️ 27.02.2022 r.ℹ️
Gdzie obstawiać walkę??Fortuna, Betcris?
Gdzie oglądać walkę? DAZN
Kurs na Cieślaka5,90 – Betcris
Kurs na Okolie1,30 – Etoto

Cieślak – Okolie – kursy bukmacherskie

Teraz przechodzimy do kursów na rywalizację Michała Cieślaka z Lawrencem Okolie. Oto propozycje legalnych polskich bukmacherów na triumfatora pojedynku.

BukmacherCieślakRemisOkolie
Fortuna4,8125,001,20
STS4,00X1,25
Superbet4,1525,001,25
TOTALbet3,55X1,25
forBET4,00X1,25
eWinner3,95X1,25
Betcris5,9023,001,12
Etoto3,45X1,30
Fuksiarz3,95X1,22
Noblebet4,2525,001,20
LVBET5,0026,001,15
Kursy sprawdzone 25.02.2022 r.

Co do faworyta mistrzowskiego starcia zdecydowanym faworytem zdaniem wszystkich bukmacherów jest Lawrance Okolie. Jego szanse szacuje się na około 80%, co stawia naszego rodaka w bardzo trudnym położeniu. Cieślak ma jednak swoje argumenty, o których szerzej napiszemy w dalszej części tekstu.

Cieślak – Okolie – typy bukmacherskie

Przedstawiliśmy już kursy bukmacherskie na starcie Cieślak – Okolie. Teraz czas na profesjonalne typy bukmacherskie na to starcie. Jeśli szukasz więcej propozycji typów na walki bokserskie i nie tylko, to odsyłamy do naszego specjalnego działu poświęconego typom bukmacherskim na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Scenariusz walki Cieślaka z Okoliem jest dość łatwy do wyobrażenia. Cieślak będzie starał się atakować, z kolei Okolie spokojnie będzie na niego czekał ze swoimi kontrami. Polak będzie chciał zepchnąć przeciwnika na liny, zaś Brytyjczyk zrobi wszystko, żeby utrzymać rywalizację na środku ringu. Jeśli Okolie będzie potrafił na tyle zdominować Cieślaka, żeby zepchnąć go do obrony, wówczas sytuacja może zrobić się dla niego bardzo komfortowa. Radomianin ma słabsze warunki fizyczne, dlatego to on będzie musiał inicjować większość ataków. Polak będzie potrzebował skrócenia dystansu i postara się zamęczyć oponenta ciągłą presją. Okolie zwykle trzyma jednak nerwy na wodzy i nie daje się wybić z rytmu, nawet jeśli pierwsze rundy nie przebiegają po jego myśli. Brytyjczyk wydaje się mieć w rękach więcej bokserskich atutów, dlatego dobrym pomysłem dla Cieślaka może być próba wciągnięcia rywala w ringową wojnę i niekontrolowaną bijatykę. Kłopot w tym, że Anglik do tej pory nie dał pretekstu, aby myśleć, że taki plan zastosowany przeciwko niemu przyniesie powodzenie.

Polska nie ma aktualnie mistrza świata w boksie zawodowym i trudno oczekiwać, że po walce, która odbędzie się w ostatnią niedzielę lutego w Londynie ten stan się zmieni. Michał Cieślak nie jest faworytem, a jego ewentualne zwycięstwo byłoby uznane za bardzo dużą niespodziankę. Polak zaliczany jest przez wszystkich ekspertów do ścisłej czołówki wagi junior ciężkiej, jednak w zestawieniu z Lawrencem Okoliem mało kto daje mu szanse na sukces. To pokazuje skalę talentu, aktualnych możliwości oraz potencjału jakimi dysponuje pięściarz z Wielkiej Brytanii.

Nie ma wątpliwości, że radomianin da z siebie wszystko – mało jest w Polsce pięściarzy o tak dobrze ulepionej psychice pod duży sportowy sukces. Problem w tym, że Cieślak zdecydował się na podjęcie wyzwania, któremu dzisiaj nie byłby w stanie sprostać prawdopodobnie nikt na świecie. Okolie będzie od pierwszego gongu rozbijał Polaka swoimi długimi ciosami prostymi, a pamiętając o tym, że Polak leżał na deskach nie tylko w starciu o pas WBC z Makabu, ale także z Nikodemem Jeżewskim, może to być kolejny występ Brytyjczyka zakończony zwycięstwem przed czasem. Okolie wydaje się aktualnie lepszy sportowo i silniejszy fizycznie. Jego przejście do wagi ciężkiej jest nieuniknione, a trafi tam najpewniej jako zawodnik niepokonany. W pojedynku z Michałem Cieślakiem niestety dla polskich kibiców najbardziej logicznym typem wydaje się wygrana Brytyjczyka przez nokaut.

Piotr Momot – ringpolska.pl
Okolie wygra przed czasem
Nasz typ
kurs: 1,68
Postaw w STS
Poniżej 9.5 rundy
Nasz typ
kurs: 1,60
Postaw w STS
Typuj także

Typy na pozostałe walki gali

Poza walką wieczoru, będziemy świadkami także kilku innych pojedynków. Dlatego nasz ekspert Piotr Momot przygotował analizę kilku innych walk, aby dodatkowo wzbogacić opcje na waszych kuponach.

Łukasz Maciec – Anthony Fowler

Podczas gali w Londynie wystąpi także doświadczony polski zawodowiec Łukasz Maciec, który w ostatnich występach nie zachwycał formą. W starciu z Anthonym Fowlerem skazywany jest przez bukmacherów na pożarcie. Brytyjczyk co prawda w październiku przegrał przed czasem, jednak boksował w byłym mistrzem świata Liamem Smithem i był mocno odwodniony przed pojedynkiem. Teraz przeniósł się do wyższej kategorii wagowej, więc w ringu powinien czuć się bardziej komfortowo. Maciec nie boksował od roku i jest to kolejna dłuższa przerwa w jego przygodzie z zawodowymi ringami. Pięściarz z Lublina w ostatnich walkach miał problemy z kondycją, a jego boks był bardzo przewidywalny. Fowler tradycyjnie od początku narzuci wysokie tempo, a to oznacza, że druga połowa pojedynku może być dla Maćca bardzo trudna. Można się spodziewać, że w końcowych rundach Polak nie będzie potrafił wyjść z defensywy, a po jednej z dłuższych serii ciosów Brytyjczyka, pojedynek zostanie zastopowany. Na Wyspach Brytyjskich takie obrazki w walkach z udziałem faworytów miejscowej publiczności są bardzo częste.

  • Nasz typ: Fowler wygra przez KO/TKO/DQ – kurs 1,73 w Betcris

Jordan Gill – Karim Geurfi

Pojedynek o mistrzostwo Europy wagi piórkowej ma wyraźnego faworyta. Jordan Gill wygrywał z mocniejszymi rywalami oraz boksuje przed własną publicznością. Wydawało się, że Karim Geurfi po szybkiej porażce przed czasem z Lee McGregorem nie wróci szybko na Wyspy Brytyjskie, ale niespodziewana wyjazdowa wygrana z Hiszpanem Andonim Gago sprawiła, że jego akcje poszły mocno w górę. Gill nie posiada nokautującego ciosu i jest to jeden z jego największych mankamentów. Boksersko przewyższa Francuza, a dodatkowo jest głodny wygranej, ponieważ w ostatnim występie pechowo zremisował z powodu kontuzji. To prawdopodobnie nie będzie zbyt atrakcyjny pojedynek, w którym zbyt wiele nie będzie się działo, a wygrana punktowa punktowa Brytyjczyka wydaje się najrozsądniejszym typem.

  • Nasz typ: Gill wygra przez decyzję – kurs 2,30 w STS.

Analiza zawodników

Przedstawiłem już analizę walki i typy na starcie o pas WBO wagi junior ciężkiej. Teraz czas na analizę obu pięściarzy, która jeszcze lepiej zobrazuje nam to, co czeka nas 27 lutego w Londynie. Zacznijmy od przypomnienia jak bohaterowie wieczoru radzili sobie w ostatnich pojedynkach:

Walki Okolie

Aktualny mistrz – Okolie jest niepokonany, ale trzeba powiedzieć otwarcie, że poza Krzysztofem Głowackim nie ma w rekordzie zawodników pokroju Cieślaka. Z kolei Polak w ostatnich 5 walkach rywalizował z solidnymi pięściarzami, a swoją jedyną porażkę poniósł po bardzo kontrowersyjnej wojnie w Kinszasie z Ilungą Makabu o pas Mistrza Świata.

Po tamtym niepowodzeniu radomianin nie boksował przez rok. W pojedynku powrotnym znokautował w szóstej rundzie Taylora Mabikę, a przez kolejne dwanaście miesięcy spędził w ringu zaledwie dwie minuty. Jesienią miało dojść do pojedynku Polaka z mistrzem świata federacji IBF Mairisem Briedisem, jednak brak porozumienia pomiędzy promotorami Cieślaka sprawił, że pięściarz znad Wisły stracił mistrzowską szansę. W tamtym okresie podopieczny trenera Andrzeja Liczika bardzo ciężko trenował, pozostawał w formie i sparował, ponieważ mocno wierzył, że do jego walki o pas dojdzie, pomimo nieporozumień na zapleczu. Po niedoszłym pojedynku z Briedisem, Cieślak wylewał na sali treningowej siódme poty także przed potencjalnym powrotem na ring w grudniu na gali organizowanej w Polsce. Do tego występu również nie doszło. To oznacza, że w ostatnich miesiącach przeszedł kilka intensywnych obozów treningowych, po których nie miał okazji sprawdzić swojej formy. Z jednej strony zachowywał aktywność, ale patrząc z innej perspektywy, każdy okres przygotowawczy kończył się dużym rozczarowaniem.

O pojedynku z Lawrencem Okoliem polski pięściarz dowiedział się w pierwszych dniach stycznia, czyli na niecałe dwa miesiące przed wyjściem do ringu. Cieślak rozpoczynał wtedy przygotowania do potencjalnego występu na gali w Polsce, który także miał mieć miejsce w lutym. Pojedynek o mistrzostwo świata wymusił jednak kompletną zmianę sposobu oraz intensywności treningów. Radomianina w ringu czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ na Brytyjczyka nikt nie znalazł jeszcze sposobu. Okolie w swojej karierze wygrywał już m.in. z Nikodemem Jeżewskim oraz mistrzem świata Krzysztofem Głowackim. Obaj Polacy przegrywali z Anglikiem przed czasem i nie potrafili znaleźć recepty na jego długie ręce oraz precyzyjne ciosy. Brytyjczyk nie ukrywa, że kategoria junior ciężka jest dla niego tylko trampoliną, od której ma się odbić przed przenosinami do kategorii ciężkiej. Tam Okolie będzie w stanie zarobić naprawdę duże pieniądze i stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych pięściarzy na Wyspach. Plan jest ambitny, ale patrząc jak mocno 29-latek rozwinął się na przestrzeni ostatnich walk, na razie ciężko powiedzieć, na jakiej wysokości znajduje się jego sportowy sufit.

Okolie rozpoczął treningi bokserskie zainspirowany złotym medalem Anthony’ego Joshuy na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Szybko pozbył się nadwagi i odkrył w sobie talent do szermierki na pięści. Po czterech latach sam zakwalifikował się na igrzyska. Medalu nie zdobył, ale szybko podpisał zawodowy kontrakt. W pierwszych profesjonalnych występach nie zachwycał, a kibice przykleili mu łatkę nudziarza. Wszystko zmieniło się na początku 2019 roku – Okolie dojrzał, zmienił trenera i już nigdy nie można było narzekać w jego pojedynkach na brak emocji. Brytyjczyk znokautował siedmiu ostatnich rywali, wspinając się w błyskawicznym tempie na szczyt dywizji do 90 kilogramów. Co ciekawe, pięściarz z Wysp nie jest typem ringowego osiłka, który za wszelką cenę stara się urwać rywalowi głowę. Walki prowadzi w spokojnym tempie, ale bije na tyle mocno i precyzyjnie, że rywale nie są w stanie dotrwać do finałowego gongu. To na pewno będzie sporym atutem w starciu z agresywnym i nieustępliwym Cieślakiem.

Cieślak – Okolie – gdzie obstawiać?

Zwycięzcę starcia Michała Cieślaka z Lawrancem Okoliem będzie można typować u każdego z bukmacherów, ale bardzo ważne jest to, aby wybrać firmę z najszerszą ofertą zakładów. Pełny zakres rynków dostępny będzie na około dwa tygodnie przed walką, ale dzięki naszej analizie najlepszych zakładów bukmacherów na boks, możemy stwierdzić, że walkę warto typować w Fortunie.

Przy wyborze najlepszego bukmachera do obstawiania walk bokserskich zawsze sugerujemy się także promocjami specjalnymi. Te pojawiają się z reguły na kilka dni przed walką, a my wszystkie z nich opiszemy powyżej. Jeśli jednak szukasz codziennych, atrakcyjnych promocji, to odsyłamy do naszej zakładki poświęconej promocjom bukmacherskim.

Fortuna

Fortuna to bezapelacyjny lider w dziedzinie zakładów na sportów walki, co potwierdzają każde kolejne walki. Największe zalety tego bukmachera to bardzo szybkie wystawianie rynków, wysokie kursy oraz duża liczba specjalnych zakładów. Fortuna zawsze z okazji walk głośnych pojedynków bokserskich proponuje bardzo ciekawe promocje, które opiszemy, gdy tylko się pojawią.

Ponadto u tego bukmachera możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnej oferty na start, obejmującej zakład bez ryzyka 600 zł, bonus bez depozytu 20 PLN oraz 2150 zł od wpłaty. Oczywiście ofertę powitalną będzie można wykorzystać na rywalizację Cieślaka z Okoliem.

Karta walk na gali Cieślak – Okolie

Poza pojedynkiem wieczoru na gali w Londynie zobaczymy także kilka innych pojedynków. Czekają nas 2 pojedynki z udziałem Polaków – Łukasza Maćca oraz Aleksandra Nagolskiego. Ponadto o pas europejski wagi piórkowej powalczą Karim Guerfi i Jordan Gill.

Gdzie oglądać Cieślak – Okolie

Walkę mistrzowską Michał Cieślak – Lawrance Okolie będzie można obejrzeć na żywo w niedzielę 27 lutego na platformie DAZN. Z tytułu tego, iż starcie jest w niedzielę, obaj bokserzy powinni zameldować się w ringu już około 21:00. Aktualnie nie ma jeszcze informacji o ewentualnych transmisjach w którejś z polskiej telewizji. Miesięczna subskrypcja DAZN nie należy jednak do drogich, ponieważ kosztuje zaledwie 7.99 zł za miesiąc.

Pojedynek odbędzie się w niedzielę 27 lutego w Londynie.

Stawką pojedynku jest pas WBO wagi junior ciężkiej.

Promocje na tę walkę powinny pojawić się na około 2/3 dni przed walką.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close