• Porady
 • Żółte i czerwone kartki – zakłady bukmacherskie

Żółte i czerwone kartki – zakłady bukmacherskie

Piłka nożna daje o wiele więcej możliwości do obstawiania niż tylko typowanie zwycięzcy spotkania. Jedną z nich są rynki dotyczące żółtych i czerwonych kartek. My sprawdziliśmy gdzie obstawiać kartki oraz jak robić to skutecznie.

Zakłady na żółte i czerwone kartki – najlepszy bukmacher

Zdecydowanie najkorzystniej jest typować zakłady na kartki w Superbet. Powodem tego jest liczba rynków oraz kursy, które najczęściej przewyższają te u innych bukmacherów. 

Superbet – najlepszy bukmacher do obstawiania kartek

Ocena Superbet
4.8/5
Postaw w Superbet
 • Zakłady specjalne
  Superbets
  Zakłady łączone na kartki
 • Zakłady na zawodników
  Player Bets
  Obstawianie kartek zawodników
 • Oferta
  Live
  Obstawianie kartek live
 • Czym są Superbets na kartki?

  Są to gotowe zakłady łączone, które Superbet zapewnia na wszystkie ważniejsze mecze piłki nożnej. Jest ich ponad 300 i w około 100 z nich znajdziemy selekcje na kartki.

 • Jakie zakłady na kartki obejmują Player Bets?

  Możemy obstawiać, że dany zawodnik otrzyma żółtą lub czerwoną kartkę. To bardzo wyróżnia Superbet na tle konkurencji.

 • Jakie zakłady na kartki znajdują się w ofercie live?

  Superbet to jeden z niewielu bukmacherów dający możliwość typowania kartek live. Obstawiać można:

  • Która drużyna dostanie więcej kartek
  • Liczba kartek w przedziale czasowym

   

Superbet to jeden z najlepszych bukmacherów na rynku i jeśli chodzi o zakłady na kartki, to według nas prezentuje najwyższy poziom.

Szybko można spostrzec, że główny zakład to ten odnoszący się do liczby kartek obejrzane przez obie drużyny. Dalej w ofercie prezentowane są inne, takie jak np. liczba kartek zespołu (również w konkretnej połowie) oraz tzw. player bets. 

Zakłady kartki - Superbet

Do tych ostatnich należy zaliczyć możliwość obstawienia czy dany zawodnik obejrzy żółtą lub czerwoną kartkę. I jest to coś, co zdecydowanie wyróżnia Superbet na tle konkurencji. Wielu z bukmacherów na tę chwilę jeszcze zwleka z dodaniem indywidualnych statystyk dotyczących kartek do oferty.

Kolejnym aspektem, który bardzo wyróżnia Superbet, jeśli chodzi kartki, to Superbets. Są to gotowe zakłady łączone, które Superbet zapewnia na mecze piłkarskie. Najczęściej jest ich ponad 300 i składają się z kilku selekcji. W około 100 z nich pojawiają się zakłady na żółte i czerwone kartki.

Superbets kartki

Zakłady łączone na kartki pojawiają się także wśród konkurencji, ale zdecydowanie nie jest ich tak dużo. Tutaj nie dość, że wybór jest bardzo szeroki, to jeszcze kursy są zróżnicowane. Możemy zatem swobodnie zdecydować jakie ryzyko podjąć.

Jak rozliczane są zakłady na kartki w Superbet?

Aby móc skutecznie wytypować liczbę kartek należy wcześniej zweryfikować, w jaki sposób bukmacher je liczy. Co ważne zasady te mogą różnić się w poszczególnych serwisach. Poniżej prezentujemy zatem kilka ważnych reguł, które opłaca się zapamiętać obstawiając w Superbet. Najpierw pora sprawdzić jakich kartek bukmacher nie zalicza:

 • kartki pokazane sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom na ławce nie są brane pod uwagę,
 • kartki pokazane po ostatnim gwizdku nie są uwzględniane.

Powyższe zasady są dosyć klasyczne i można się z nimi spotkać także u innych bukmacherów. Nie warto więc podczas swoich analiz brać pod uwagę krewkich szkoleniowców, którzy często lądują na trybunach. Nawet ujrzana przez nich czerwień nie przybliży kuponu do wygranej. A jak rozliczane są kartki w rynkach dotyczących ich łącznej liczby?

 • żółta kartka liczona jest jako 1 kartka,
 • czerwona kartka liczona jest jako 2 kartki,
 • wykluczenie zawodnika po zobaczeniu 2 żółtych kartek liczone jest jako 3 kartki.

Powyższa informacja jest niezwykle ważna dla tych, którzy umieszczają  swoich zakładach rynki dotyczące wszystkich kartek niezależnie od koloru. Wtedy najlepszą wiadomością jest oczywiście otrzymanie przed któregoś gracza czerwonego kartonika ze względu na wcześniejsze obejrzenie dwóch „żółtek”.

Obstawianie na żywo w Superbet

Mocną stroną Superbet jest opcja obstawiania kartek na żywo. Podczas oglądania spotkania da się zauważyć zachowania niektórych graczy, które pozwalają sądzić, że liczba kartek będzie duża w danym starciu.

Superbet daje możliwość typowania pojedynku drużyn oraz liczba kartek w odstępie czasowym sięgającym np. 10 lub 15 minut. Kursy na jakiekolwiek upomnienia w tak krótkim czasie są naprawdę wysokie i skrupulatnie obserwując i analizując przebieg potyczki można znaleźć doskonały typ nawet do kuponu SOLO.

Zakłady live kartki

Oferta na żywo w Superbet dotycząca kartek jest zdecydowanie bogatsza niż ta przedmeczowa. Przykładem tego są powyższe rynki, które nie są dostępne przed pierwszym gwizdkiem. Typowaniu live sprzyja też ogromna liczba darmowych transmisji. Dzięki nim w łatwy sposób da się jednocześnie śledzić poczynania na boisku oraz wyszukiwać interesujących typów na boisku. Co ważne spotkania są dostępne dla zalogowanych użytkowników. Posiadanie konta jest jedynym warunkiem, który należy spełnić.

Jak wygrywać zakłady na żółte i czerwone kartki?

Po zaznajomieniu się z zasadami panującymi u najlepszych legalnych bukmacherów czas przejść do porad, które pomogą w skutecznym typowaniu. Przy okazji polecamy wam sprawdzenie naszego artykułu jak wygrywać na zakładach. Znajdziecie tam konkretne wytyczne, które pokażą wam jak w pełni wykorzystać ofertę bukmachera i wygrywać na zakładach.

Śledź sposób gry konkretnych drużyn i zawodników

Zdarza się, że taktyka niektórych zespołów to po prostu twarda gra i próba uprzykrzenia życia rywalom. Powoduje to, że taki zespół może być wyjątkowo często karany kartkami. Najczęściej sytuacja ta dotyczy drużyn, które niezbyt długo prowadzą grę i są przygotowane na szybkie wyjścia z kontratakiem. Nawet jeżeli faul nie jest zbyt ostry, ale popełnia go po raz kolejny ten sam zawodnik, to arbiter może sięgnąć do kieszonki.

Poniżej prezentujemy najczęściej karane kartkami drużyny w najlepszych ligach Europy. 

DrużynaŚr. kartek 21/22Śr. kartek 22/23
Sampdoria2,43,0
Getafe3,12,9
Mallorca2,83,5
* Dane aktualne na dzień 22.03.2023 r.

Spoglądając w indywidualne wyczyny piłkarzy od razu na myśl może przychodzić Sergio Ramos. Czy jednak naprawdę opłaca się obstawiać to, że konkretny zawodnik otrzyma kartkę? Postawienie na to, że największy brutal ekipy zakończy mecz przed czasem to spore ryzyko, ale też duża potencjalna wygrana. Jakie nazwiska powinno się zanotować w swoim notesie?

Najwięcej kartek zawodnicy

Należy jednak pamiętać, że powyższe sytuacje mogą się nieoczekiwanie zmienić, gdy trener przestanie pełnić swoją funkcję. Zdarza się, że to właśnie szkoleniowiec nakazuje swoim podopiecznym nie odkładać nogi w walce o piłkę. Po zmianie warty opłaca się dać sobie kilka spotkań na weryfikację, czy dany styl się nie zmienił.

Typuj na żywo

Rynki dotyczące kartek doskonale sprawdzają się podczas obstawiania na żywo. Pomóc w tym może śledzenie transmisji na żywo. Wtedy dobrym pomysłem jest obserwowanie, jak defensorzy jednej z drużyn radzą sobie z dynamicznymi skrzydłowymi rywala. Przykładem takich graczy są Vinicius Junior czy Rafael Leao, którzy mogą pochwalić się niesamowitą szybkością z piłką przy nodze. 

W pierwszych 26 kolejkach La Ligi w kampanii 2022-23 aż 11 razy prawy defensor przeciwnika Realu Madryt grający naprzeciwko Viniciusa oglądał żółtą kartę. 

Jeżeli powyższa sytuacja ma miejsce na początku spotkania zdecydowanie zwiększa ryzyko, że defensor obejrzy czerwoną kartkę. Zastanawiając się nad obstawieniem jej wystąpienia w drugich 45 minutach warto poczekać na wznowienie gry, by sprawdzić, czy trener nie zdjął niepewnego zawodnika w przerwie.

Typowanie na żywo może okazać się skuteczne także dzięki możliwości wychwycenia ostrych starć i przepychanek. Czasami niewyjaśnione spięcia prowadzą do kolejnych utarczek na boisku. Nawet jeżeli za pierwszym razem arbiter zdecydował się nie karać piłkarzy, to w następnym przypadku może się to szybko zmienić.

Na żywo warto typować nie tylko w przypadku kartek. Bardzo często zakłady live generują większe zysk niż standardowe zakłady, a sam gracz ma większy wpływ na to czy kupon będzie wygrany czy nie. W osobnym artykule o zakładach live wskazaliśmy porady, dzięki którym dowiecie się jak skutecznie obstawiać live.

Poszukuj meczów derbowych

Każdy fan piłki nożnej wie, że derby rządzą się swoimi prawami. Tyczy się to nie tylko wyniku, ale też towarzyszącemu ciśnieniu. Nieraz zdarza się, że gracze dają temu upust, przez co sędzia ma ręce pełne roboty. Czy faktycznie często ma miejsce sytuacja, w której mecze derbowe bogate są w kartki?

Najostrzejsze mecze derbowe

Jak widać derby w niektórych krajach to doskonała okazja, by do swoich kuponów dodać nieco inne zdarzenia niż tylko typy na zwycięzcę meczu. Dodatkowo nierzadko odnotowywane w raporcie pomeczowym są czerwone kartoniki. Stało się to niemal normą w większości derbowych spotkań w ligach Ameryki Południowej. Choć te rozgrywki nie wzbudzają zbyt dużego zainteresowania wśród większości typerów, to warto do nich sięgnąć pod kątem analizy rynków, które dotyczą kartek.

Zerknij na to, kto będzie sędzią głównym

Duże znaczenie na liczbę rozdanych kartek może mieć to, kto będzie rozjemcą. Niektórzy z arbitrów zdecydowanie szybciej i chętniej rozdają kartki i to w obu kolorach. Często liderami w tych statystykach są Hiszpanie i Portugalczycy. Prowadząc spotkania w europejskich pucharach, zdarza im się przenosić przyzwyczajenia z rodzimej ligi. Przez to może się wydawać, że w mniejszym stopniu panują nad wydarzeniami na boisku.

Najostrzejsi sędziowie

Na odwrotnym biegunie znajdują się sędziowie z Anglii oraz z Niemiec. W tych ligach zawodnicy karani upomnieniami są zdecydowanie rzadziej. Tego typu wiedzę również można wykorzystać, obstawiając mniejszą niż wskazana ilość kartek. W podobny sposób sędziuje także Szymon Marciniak. Począwszy od sezonu 2021-22 w 72 spotkaniach w ramach kilkunastu różnych rozgrywek pokazał tylko 315 żółtych i 11 czerwonych. Daje to średnią 4,53 kartki na mecz. Jest to znacznie niższa wartość niż u wcześniej wspomnianych liderów. Zatem typując zawody, prowadzone przez najlepszego polskiego sędziego można założyć, że kartki będą jedynie koniecznym dodatkiem do samej gry.

Zakłady na żółte i czerwone kartki w ligach

Wyszukując lig, w których pokazywanych jest najwięcej kartek trudno w czołówce znaleźć topowe rozgrywki. Często najwyższy poziom nie idzie w parze z liczbą popełnianych fauli. Szczególnie tych, które później karane są przez arbitra. Zatem w jakich krajach najwyższe ligi to te, które mogą być znane z ostrej gry?

LigaŚr. kartek na meczMecze (+3.5 kartek)
Boliwijska LFPB7,8798%
Peruwiańska Primera Division7,2790%
Panamska LPF6,7086%
Macedońska MFL6,2282%
Dane aktualne na dzień 21.03.2023 r. dotyczące bieżących rozgrywek.

Zatem jak widać najczęściej karani są zawodnicy w krajach, które są daleko we wszelkich rankingach dotyczących popularności i poziomu. Ligi te da się znaleźć w ofercie najlepszych bukmacher, ale w niektórych przypadkach zakłady na kartki będą dopiero dostępne po rozpoczęciu starć w ofercie live.

Wielu obstawiających zechce pewnie pozostać w klimacie najlepszych rozgrywek na świecie oraz Ligi Mistrzów. Czas więc sprawdzić, w której lidze sędziowie są najbardziej radykalni, a gracze agresywni.

Liga2021-222022-23
Premier League1,721,82
La Liga2,492,49
Serie A2,242,25
Bundesliga1,721,91
Liga Mistrzów1,951,96
Tabela prezentuje średnią liczbę kartek oglądanych przez zawodników jednej drużyny.

Przeciętnie najwięcej kartek w topowych rozgrywkach oglądają zawodnicy występujący w lidze hiszpańskiej. Wpływ na to ma temperament graczy z południa. Tyczy się to również mniej elitarnych rozgrywek np. z Ameryki Południowej.

Obstawiając żółte i czerwone kartki nie zawsze pomocna okazuje się statystyka dotycząca liczby fauli. Sędziowie prowadzący spotkania na Wyspach Brytyjskich mają w zwyczaju oszczędzać zawodników, nawet gdy Ci zagrają naprawdę ostro. Trochę inaczej sytuacja prezentuje się na Półwyspie Iberyjskim, gdzie niektórzy arbitrzy są mniej pobłażliwi.

LigaFaule na meczFaule z kartką
Premier League10,717%
La Liga13,1819%
Serie A13,0217%
Bundesliga11,9216%
Liga Mistrzów10,7618%
(Przeciętna liczba fauli na mecz przypadająca na jedną drużynę. Dane pochodzą z sezonu 2022-23
Dowiedz się jak obstawiać inne dysycpliny
Porady jak obstawiać mecze
Jak obstawiać mecze?
Czytam więcej

Rodzaje zakładów na kartki

Jakie są najpopularniejsze zakłady z kartkami w roli głównej? Niektóre tyczą się ogólnej ich ilości, a inne zaś tylko żółtych lub czerwonych kartek. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Liczba kartek

Są to zakłady obejmujące wszystkie pokazane kartki graczom znajdującym się na boisku niezależnie od koloru. Trzeba pamiętać o tym, że każdy bukmacher może mieć różny sposób na wartościowanie bezpośrednich czerwonych lub tych po ówczesnym wyciągnięciu przez sędziego dwóch żółtych kartoników. Standardem są kursy wystawiane na ogólną ilość obu zespołów oraz jednego z nich. Dodatkowo da się też na ogół typować pojedynek drużyn, gdzie trzeba wskazać, który z nich zobaczy więcej kartek. Jest to rynek trzydrogowy, bo obejmuje też remis. 

Obstawianie ogólnej liczby kartek cieszy się dużą popularnością, ponieważ zaliczane są także bezpośrednie czerwone. Nieco mniej znane są typy na dokładną liczbę kartek. Jest to spowodowane tym, że jest to dość niełatwy rynek i trudno oczekiwać w nim powodzenia. Zmienia się to natomiast w ofercie na żywo, gdzie do końca meczu pozostało niewiele czasu. Wtedy można pokusić się o wskazanie wyniku, który będzie nieznacznie różny od aktualnego. 

W najważniejszych spotkaniach oferta u najlepszych bukmacherów wzbogacana jest także o handicap. Korzystając z niego da się typować, kto zdobędzie więcej kartek, gdy jedna z drużyn już starcie posiada np. +1 dodatkowe upomnienie. Jakie jeszcze są dostępne rynki?

 • liczba kartek w 1. połowie,
 • liczba kartek w 2. połowie,
 • drużyna, która otrzyma kartkę jako pierwsza,
 • drużyna, która otrzyma kartkę jako ostatnia,
 • parzysta liczba kartek,
 • nieparzysta liczba kartek.

Liczba żółtych kartek

Są to wszystkie zakłady, które obejmują tylko i wyłącznie żółte kartki. Tutaj podobnie da się typować przedział liczbowy dla obu zespołów, jak i konkretnie dla gospodarza lub gościa. Popularnością cieszy się obstawianie tego, która drużyna ujrzy więcej kartek. Często wybór pada na outsidera, który musi faulować nieraz bardziej utalentowanych skrzydłowych rywala. Możliwości bukmachera w wystawianiu oferty są podobne jak w przypadku wszystkich kartek. W związku z tym najczęściej oferta jest bardzo podobna.

Czy będzie czerwona kartka?

Standardem jest dwudrogowy typ, w którym należy wskazać Tak lub Nie. Wytypowanie czerwonej kartki wiąże się z atrakcyjnym kursem nieraz sięgającym powyżej 5.0. Skuteczne oszacowanie tego zdarzenia może być niezwykle trudne, ale może pozwolić na zdecydowane zwiększenie kursu na swoim kuponie. Dodatkowo dostępną opcją jest też możliwość wskazania tego, czy zawodnik danej drużyny zostanie wykluczony z meczu. Warto pamiętać, że czerwona kartka zaliczana jest niezależnie od tego, czy pokazana została ona bezpośrednio, czy po dwóch żółtych

Czerwona kartka

Statystyki zawodników

Tzw. player bets to coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę w przypadku typowania. Dostępne rynki dotyczą tego, czy dany zawodnik ujrzy żółtą lub czerwoną kartkę. Kursy na te zdarzenia są bardzo interesujące, więc wielu graczy dodaje je do swoich kuponów. Wskazując, że gracz będzie musiał opuścić boisko można spodziewać się kursu w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Żółte i czerwone kartki zakłady bukmacherskie – podsumowanie

Najlepszą ofertę w zakresie kartek posiada Superbet.

Aby typy okazały się skuteczne warto wziąć pod uwagę rozgrywki, rangę spotkania, style drużyn oraz przydzielonych sędziów.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close