• Porady
 • Wyścigi konne – zakłady bukmacherskie

Wyścigi konne – zakłady bukmacherskie

Wyścigi konne zakłady bukmacherskie
fot. Karol Makurat

Wyścigi konne to jeden z najbardziej klasycznych sportów, które można obstawiać u bukmachera. Sprawdziłem oferty legalnych bukmacherów na wyścigi konne i opisałem najlepszą strategię na obstawianie tej szlachetnej dyscypliny. 

Wyścigi konne zakłady bukmacherskie – najlepsi bukmacherzy

Po dokładnej analizie ofert najlepszych bukmacherów online stwierdzam, że dwaj z nich wyraźnie wyróżniają się na tle konkurentów. Są to bukmacherzy Traf oraz GoBet.

Traf wyścigi konne – najlepszy bukmacher

Traf
Ocena Traf
5/5
 • Zakłady
  z dużą liczbą rynków i kombinacji
 • Transmisje
  live z polskim komentarzem
 • Sekcja
  z prognozami + typy

Oferta zakładów i kombinacji

Traf zawiera zdecydowanie najbardziej rozbudowaną ofertę zakładów na wyścigi konne na polskim rynku. Jest to tak naprawdę jedyna dyscyplina, jaką można u niego typować. Klienci tego bukmachera mogą obstawiać zakłady jedno i wielogonitwowe. Dostępne do typowania rynki to:

 • Zwyczajny (ZWC),
 • Dwójka (DWJ),
 • Trójka (TRJ),
 • Czwórka (CZW).
 • Dubla (DBL),
 • Tripla (TPL),
 • Kwinta (KWI),
 • Septyma (SPT)
traf zakłady

Zakłady możesz obstawić z mnożnikiem, dzięki czemu wygrane mogą być wyższe. Bazowa stawka to 3 PLN. W ofercie bukmachera Traf znajdują się głównie zakłady na gonitwy we Francji. Dostępnych do typowania jest praktycznie codziennie kilkadziesiąt gonitw (z reguły około 30), które można obstawiać w godzinach popołudniowych, przez 7 dni w tygodniu.

Transmisje z polskim komentarzem

Bukmacher ten oferuje najlepsze transmisje z wyścigów konnych spośród wszystkich legalnych polskich bukmacherów online. Streaming z wyścigów obejmuje wszystkie zdarzenia dostępne na stronie i jest opatrzony komentarzem w języku polskim.

traf transmisje

Zarówno jakość streamów, jak i pracy komentatora stoją na wysokim poziomie. Dodatkowo relacja opatrzona jest grafikami z prognozami, które mogą okazać się pomocne przy typowaniu zwycięzcy wyścigu.

Sekcja z prognozami oraz typy

W ofercie bukmachera Traf nie brakuje ciekawych funkcji, takich jak prognozy i typy na poszczególne wyścigi. Są one dostępne w zakładkach “Prognozy i wyniki” oraz “Program gonitw”. W tej drugiej sekcji są one dostępne pod linkami o nazwie “Typy”. Typy i prognozy bukmachera Traf stoją na wysokim poziomie i mogą pomóc w obstawianiu wyścigów, w szczególności, jeśli stawiasz pierwsze kroki w typowaniu tej dyscypliny.

traf typy wyścigi konne

Zanim obstawisz proponowany zakład, możesz sprawdzić płeć, wiek, dżokeja i jego wagę, trenera i osiągnięcia każdego z koni przed rozpoczęciem wyścigu. Dostępne są one po kliknięciu w wybraną gonitwę.

Traf wyścigi konne – samouczek

W menu „Jak grać” na stronie bukmachera Traf znajdziesz, niewielki, aczkolwiek szczegółowy samouczek. Pozwoli ci on zapoznać się z podstawowymi terminami dotyczącymi obstawiania wyścigów konnych, a także z polityką bukmachera dotyczącą zwrotów i reklamacji. Chociaż opcja ta nie jest szczególnie rozbudowana, zawiera wszystkie najważniejsze informacje, które wystarczą, byś mógł rozpocząć przygodę z zakładami bukmacherskimi na wyścigi konne.

Podsumowując, jeśli interesuje cię obstawianie zakładów bukmacherskich na wyścigi konne, to nie ma lepszego bukmachera niż Traf. Jest jednak pewien haczyk – w jego ofercie nie znajdziemy żadnej innej dyscypliny. Niemniej, nic nie stoi na przeszkodzie, byś zarejestrował u niego konto i obstawiał prawdziwe gonitwy, na klasycznych zasadach zakładów bukmacherskich na tę dyscyplinę.

Wyścigi konne zakłady bukmacherskie – GO+bet

Ocena Goplusbet
4.8/5
Załóż konto w GO+bet
 • Szeroki wybór
  wyścigów z całego świata
 • Transmisje
  z wyścigów koni i psów
 • Dokładny opis
  sylwetki konia i jeźdźca

Duża ilość wyścigów w ciągu dnia

Gobet to drugi najlepszy bukmacher z ofertą na wyścigi konne. Zakłady na tę dyscyplinę znajdziesz w sekcji GONITWY. Wybór wyścigów koni (i psów) jest bardzo szeroki i obejmuje zawody z takich krajów jak:

 • Wielka Brytania
 • Irlandia
 • Australia
 • Republika Południowej Afryki

Lista wyścigów jest znacznie bogatsza niż w przypadku w Trafa. Zakłady na te wydarzenia są dostępne przez kilkanaście godzin dziennie i jest ich naprawdę sporo – nawet po kilkadziesiąt zdarzeń w ciągu. Wadą zakładów na konie w GoBet jest ograniczona liczba rynków – dostępnie są wyłącznie zakłady na zwycięzców poszczególnych gonitw. Z drugiej strony, zakłady na poszczególne wyścigi można łączyć, pod warunkiem że na pojedynczy bieg obstawiony będzie jeden zakład.

wyścgi konne goplusbet

Transmisje z wyścigów

Gobet oferuje również transmisje z wybranych wyścigów, zarówno tych konnych, jak i psów. Transmisja nie jest niestety prowadzona bez przerw i obejmuje jedynie niektóre wydarzenia. Ponadto komentarz dostępny jest wyłącznie w języku angielskim, co przy porównaniu z bukmacherem Traf należy zaliczyć na minus. Niemniej, opcję transmisji w GoBet oceniam jako zaletę tego buka, w szczególności, jeśli akurat natrafisz na streaming z wyścigu, który obstawiłeś.

wyścigi konne transmisja gobet

Warto dodać, że poza GoBet i Trafem żaden bukmacher nie oferuje transmisji z wyścigów koni.

Opisy koni i jeźdźców

Funkcja ta powinna być oferowana przez bukmacherów jako obowiązkowa, jednak w praktyce znajdziemy ją wyłącznie w GoBet i Trafie. W GoBet dostępne są następujące dane na temat startujących koni i ich jeźdźców:

 • Nazwa konia, numer startowy i forma
 • Dżokej/ Treser
 • Waga, wiek
 • Poprzedni kurs
wyścigi konne gobet opisy

nformacje tego typu mogą nakierować nawet mniej doświadczonych graczy na prawidłowe wskazanie swojego faworyta. Nie są to co prawda tak pomocne dane, jak w przypadku typów i prognoz bukmachera Traf, jednak i tak należy ich obecność zaliczyć należy jako zaletę GoBet.  

Słowem podsumowania, oferta GoBet stanowić może wartościowe uzupełnienie dla fanów obstawiania koni, którzy na co dzień typują zakłady w Trafie. Chociaż są to zakłady znacznie mniej zaawansowane niż te u buka Totalizatora Sportowego, to jednak są dostępne przez kilkanaście godzin w ciągu doby, również w godzinach wieczornych i porannych. Dlatego też, jeśli na poważnie interesuje cię typowanie zakładów na wyścigi konne, koniecznie zarejestruj konta u obydwu polecanych przez nas buków.

Rejestrację w GoBet polecamy przeprowadzić z kodem promocyjnym GBVIP. W ten sposób, poza standardową ofertą, zyskasz dodatkowy freebet na start o wartości 40 PLN. Żeby go aktywować, musisz wpłacić po rejestracji 100 PLN. Później, wystarczy, że dokonasz obrotu wpłaconą kwotą x1. Freebet 40 PLN w GoBet możesz przeznaczyć na dowolne zakłady, również te z oferty na wyścig konne.

Wyścigi konne obstawianie online – wirtualne

Oferty pozostałych bukmacherów znacznie ustępują jakością zakładom na prawdziwe wyścigi konne w GoBet i Traf. Niemniej, praktycznie u każdego z nich znajdziemy wirtualne gonitwy. Oferta poszczególnych buków może różnić się w zależności od tego, z którego dostawców usług korzystają. Najczęściej są to sporty wirtualne od Betradar lub Golden Race. 

Sporty wirtualne w Fortunie

Wirtualne zakłady bukmacherskie na wyścigi konne znajdziesz również u czołowych polskich bukmacherów, jak Fortuna lub STS. Dzięki rejestracji z naszym kodem promocyjnym, uzykasz na początek swojej przygody z typowaniem aż 3 zakłady bez ryzyka. Jest to bardzo duży plus dla nowych graczy, dzięki czemu nie stracisz własnych środków.

Jak obstawiać wyścigi konne – strategia Yankee Bet

Jeśli szukasz metody na typowanie wyścigów konnych, to polecam w pierwszej kolejności popularny zakład systemowy, tzw. “yankee bet”. Metoda ta polega na wytypowaniu czterech opcji i połączenie ich na kuponach z różnymi kombinacjami.

Sama nazwa “yankee bet” wzięła się od amerykańskiego żołnierza, który obstawił mały zakład w Wielkiej Brytanii. Korzystając z tej metody, udało mu się wypracować spory zysk. Zasada działania zakładu tego typu jest bardzo prosta. W praktyce jest to system bazujący na 11 zakładach składających się z dwóch, trzech i czterech typów, a dokładniej:

 • 6x dwójka (DWJ)
 • 4x trójka (TBL)
 • 1x czwórka (CZW)

Wskazanie czterech typów musi oczywiście być przemyślane, tym bardziej że typując dwójki, trójki i czwórki nie tylko wskazujemy potencjalnego zwycięzcę, ale i kolejność koni na mecie. Poniżej, znajdziesz dokładny opis zakładów, które powinny znaleźć się na kuponach:

ZakładSelekcjeLiczba zakładów
Dwójka (DWJ)12, 13, 14, 23, 24, 346
Trójka (TRJ)123, 124, 134, 2344
Czwórka (CZW)12341
Strategia Yankee bet

Sama teoria nie jest więc specjalnie skomplikowana. Najtrudniejszym zadaniem jest wskazanie 4 zdarzeń, które mają największe szanse na powodzenie i poszeregowanie ich w kolejności, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza i spełni twoje oczekiwania dotyczące zysku. Następnie, obstawiamy poszczególne kombinacje na osobnych kuponach.

W praktyce obstawiasz 11 zakładów. Przypisując każdemu z nich taką samą stawkę, przykładowo o wartości 10 PLN, łączny koszt zakładów wyniesie 110 PLN. Głównym założeniem jest to, że zysk możliwy jest już przy prawidłowym wytypowaniu dwóch zakładów. Każde kolejny prawidłowy typ zapewnia kolejne wygrane kupony i większy zysk. Warto dodać, że zysk jest również uzależniony od wartości kursów. Należy jednak pamiętać, że pojedyncze trafienie nie zapewni nam żadnej wygranej.

Najczęściej stosowaną taktyką jest stawianie na pierwszym miejscu najbardziej prawdopodobne opcje, podane w tabeli jako 1 i 2. Przy niższych kursach, zysk będzie jednak mniejszy. Dlatego też warto rozważyć podanie na pierwszym miejscu typów wartościowych, w przypadku których bukmacher mógł popełnić błąd podczas ustalania kursów. 

Największą wadą tego systemu jest z kolei to, że stawka musi być taka sama dla każdego z obstawianych zakładów, co oznacza mniejszą elastyczność. Ponadto musisz zagrać aż 11 zakładów, co jest nie tylko czasochłonne, ale również wiąże się z większą inwestycją. Niemniej, polecam wypróbować ten system nie tylko, jeśli chcesz typować konie, ale również np. piłkę nożną.

Podsumowując, zakład systemowy typu yankee to świetny sposób na zwiększenie szans na zwrot przy obstawianiu zakładów na konie. Daje on możliwość zmniejszenia ryzyka poprzez rozbicie stawki i maksymalizację zysku przy trafieniu wszystkich opcji, a do tego idealnie wpisuje się w założenia obstawiania zakładów jednogonitwowych.

Wyścigi konne – podstawowe terminy

Obstawianie wyścigów konnych odbywa się na nieco innych zasadach niż np. typowanie rezultatów piłki nożnej. Może więc być dość problematyczne dla graczy typujących ten sport po raz pierwszy. Poniżej opisałem najważniejsze typy zakładów na wyścigi konne. Znajdziesz je w ofercie bukmachera Traf oraz niektórych virtualach na wyścigi konne:

Zakłady jednogonitwowe

 • Zwyczajny (ZWC) – zakład na jednego konia, który ma wygrać wyścig
 • Porządek (PDK) – zakład na dwa konie, które mają zająć 1. i 2. miejsce, w dowolnej kolejności
 • Dwójka (DWJ) – zakład na dwa konie, które mają zająć 1. i 2. miejsce, we wskazanej kolejności
 • Trójka (TRJ) – zakład na trzy konie, które mają zająć 1., 2. i 3. miejsce, we wskazanej kolejności
 • Czwórka (CZW) – zakład na cztery konie, które mają zająć 1., 2., 3. i 4. miejsce, w podanej kolejności

Zakłady wielogonitwowe

 • Dubla (DBL) – zakład polegający na wskazaniu koni, które zajmą pierwsze miejsca w dwóch gonitwach
 • Tripla (TPL) – zakład polegający na wskazaniu koni, które zajmą pierwsze miejsca w trzech gonitwach
 • Kwinta (KWN) – zakład polegający na wskazaniu koni, które zajmą pierwsze miejsca w czterech gonitwach
 • Septyma (SPT) – zakład polegający na wskazaniu koni, które zajmą pierwsze miejsca w pięciu gonitwach

Wyścigi konne zakłady bukmacherskie – podsumowanie

W poniższej tabeli znajdziesz najważniejsze informacje na temat zakładów na wyścigi konne.

Najlepszy bukmacher Traf
Najwięcej rynkówTraf
Najlepsze transmisjeTraf
Gdzie oglądać wyścigi konneTraf, GO+bet

Najlepszym bukmacherem z ofertą na wyścigi konne jest Traf. Dobrą ofertę na tę dyscyplinę ma również GoBet.

Transmisje z wyścigów konnych prowadzą legalni bukmacherzy Traf i GoBet. Streaming z wielu wyścigów znajdziesz również w Internecie.

Istnieje wiele strategii na obstawianie wyścigów konnych. Osobiście polecam zakłady systemowe typu yankee bet, który opisałem w tym artykule

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close