• Porady
 • Skoki Narciarskie zakłady bukmacherskie

Skoki Narciarskie zakłady bukmacherskie

Zebraliśmy najważniejsze informacje na temat zakładów na skoki narciarskie i zawarliśmy je w tym artykule. Znajdziesz tu również kursy i typy na klasyfikację generalną Pucharu Świata oraz na poszczególne konkursy.

Skoki narciarskie kursy bukmacherskie – Planica (31.03.2023)

Przed nami ostatni rozdział sezonu 2022/2023 w skokach narciarskich – loty na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Kryształową Kulę zdobył już Halvor Egner Granerud, ale nie znamy jeszcze dokładnego układu podium. Dawid Kubacki zakończył już zmagania ze względu na problemy zdrowotne żony. Polak znajduje się obecnie na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, ale wyprzedzić go może jeszcze Anże Lanisek.

Jak tylko bukmacherzy wystawią kursy bukmacherskie na konkurs Pucharu Świata w Planicy, znajdziecie je w tym miejscu.

Skoki narciarskie – typy bukmacherskie Planica 2023

To samo tyczy się typów bukmacherskich na weekend – po kwalifikacjach postaramy się wybrać dla was ciekawy typ na weekendowe zawody w Słowenii. Musimy tylko poczekać na rozszerzenie oferty legalnych polskich bukmacherów, bo żadne zakłady nie są w tym momencie dostępne.

Skoki narciarskie kursy bukmacherskie na klasyfikację generalną

Kryształowa Kula (druga w karierze) dla Graneruda stała się faktem. Norweg na ostatniej prostej przeskoczył liderującego przez długi czas Dawida Kubackiego i to on cieszy się ze zwycięstwa w sezonie 2022/2023. Zobaczmy, jak kursy bukmacherskie na klasyfikację generalną przedstawiały się na początku marca.

ZawodnikZwycięstwo w sezonie 22/23
Granerud
1.05 STS
Kubacki
12.00 STS
Lanisek
75.00 Fortuna
Kraft
75.00 Fortuna
Kursy sprawdzone 03.03.2023 – godzina 13:00

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie – najciekawsze rynki

Poradnik bukmacherski dotyczący skoków narciarskich rozpoczynamy od opisu najważniejszych rynków, które gracze mogą znaleźć w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Jak widać na grafice najczęściej obstawiane zakłady to H2H, a więc rywalizacja skoczków oraz zakłady dotyczące miejsca zawodnika na koniec konkursu. Zakres zakładów jest jednak znacznie większy.

sts-skoki-zaklady-bukmacherskie

W zakładach na skoki narciarskie wyróżniamy dwie kategorie zakładów:

 • Przedkonkursowe – dostępne są w ofertach bukmacherów bezpośrednio przed zawodami i dotyczą najbliższego konkursu lub kwalifikacji do niego
 • Długoterminowe (sezonowe) – są to zakłady, które dotyczą dłuższego okresu i obejmują m. in. zwycięstwo w całym sezonie lub triumf w jednym z cyklicznych turniejów, takich jak Raw Air, Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata, czy Mistrzostwa Świata w lotach

Osobną kategorię stanowią zakłady specjalne, które również są dostępne u niektórych bukmacherów online. Zakres zakładów na skoki narciarskie, poza najpopularniejszymi zakładami na zwycięzcę turnieju i H2H, jest bardzo szeroki.

Skoki narciarskie zakłady przedkonkursowe

Na początek, sprawdźmy, jak prezentuje się dostępna oferta zakładów na zakłady przedkonkursowe:

 • Zakład na zwycięstwo skoczka w konkursie/ kwalifikacjach – najpopularniejszy, choć bardzo trudny do obstawiania rynek. Założenie tego zakładu jest bajecznie proste: wystarczy prawidłowo wytypować triumfatora całego konkursu lub kwalifikacji. Teoria to jednak jedno, a praktyka drugie – na wynik konkursu wpływ ma wiele zmiennych, takich jak pogoda, dyspozycja dnia czy najdrobniejsze błędy, a do tego o zwycięstwo konkuruje aż 50 zawodników. Zakład ten jest więc ryzykowny i w dużej mierze zależny od szczęścia.
 • Zakłady H2H – kolejny bardzo popularny rynek. Gracz ma za zadanie wytypować lepszego skoczka z podanej przez bukmachera pary zawodników, a więc tego, który zajmie wyższe miejsce w klasyfikacji na koniec zawodów. Poszczególni bukmacherzy mogą zestawiać ze sobą różne pary zawodników. Należy jednak pamiętać, że obstawiony skoczek może pojawić się na pojedynczym kuponie tylko raz – przykładowo typując zakład Stoch vs Kubacki nie będziemy mogli obstawić pary Stoch vs Kraft.
skoki-totolotek-h2h
 • Zakład na miejsce skoczka w konkursie – jedna z ciekawszych opcji obstawiania skoków i na pewno prostsza do wytypowania niż zwycięzca konkursu. Zadaniem gracza jest wskazanie odpowiedniego przedziału pozycji, na której uplasuje się skoczek. Proponowane przez bukmacherów przedziały to np. V, 1-3, 1-6, czy 1-10. Kursy na poszczególne opcje maleją jednak wraz z rozszerzeniem przedziału o kolejne pozycje. 
sts-skoki-klasyfikacja
 • Zakłady na pierwszą serię – typując skoki, gracz nie musi zawsze skupiać się wyłącznie na końcowym wyniku konkursu. Jeśli chce może typować wyniki tylko w jednej serii – np. czy Kamil Stoch będzie po 1. serii w top 10 lub Kamil Stoch wygra pierwszą serię. Opcji jest sporo i jest to dodatkowa alternatywa w obstawianiu skoków narciarskich. 
 • Zakłady na konkursy drużynowe – w skokach narciarskich, kilka razy w sezonie rozgrywane są zawody drużynowe. Wśród dostępnych zakładów znaleźć można m. in.: H2H, kto wyżej? (np. Polska czy Niemcy), ilość punktów drużyny poniżej/powyżej, miejsce drużyny (zwycięstwo, miejsca 1-3, 1-6…), który zawodnik będzie miał najwyższą notę. Obstawianie ich jest bardzo podobne jak w przypadku konkursów indywidualnych i nie powinno sprawić problemów nawet początkującym typerom.
sts-skoki-statystyki
 • Inne zakłady przedkonkursowe – oprócz opisanych powyżej klasycznych zakładów przedkonkursowych na skoki narciarskie bukmacherzy ofertą także inne, bardziej niekonwencjonalne rynki. Są to z reguły zakłady TAK/NIE lub ILE/ILU. Oto kilka przykładowych zakładów, które znajdziemy w ofertach bukmacherów:
  • Czy awansuje do konkursu? – zadaniem obstawiającego jest wytypowanie, czy dany zawodnik uzyska w kwalifikacjach miejsce premiowane awansem do konkursu, co na ogół będzie wiązało się z zajęciem miejsca w czołowej “50”.
  • Czy awansuje do drugiej serii? – oczywiście gracz musi tu wytypować czy dany skoczek awansuje do drugiej serii. Bukmacherzy ustalają kursy m.in. na podstawie częstotliwości awansów danego skoczka do drugiej serii, czy też formy w ostatnich konkursach. Zakład interesujący dla smakoszy skoków narciarskich, którzy potrafią ocenić dyspozycję zawodników nawet z trzeciej lub czwartej dziesiątki. 
  • Czy pobije rekord skoczni? – z reguły, na zakład tego typu oferowane są bardzo wysokie kursy, ponieważ rekordy skoczni nie są poprawiane często. Jeśli jednak gracz dostrzega bardzo wysoką formę danego skoczka i wie, że dana skocznia odpowiada jego stylowi, to warto zaryzykować i pokusić na obstawienie tej opcji. 
  • Czy zwycięzca 1 serii wygra cały konkurs? – bardzo prosty zakład. Zadaniem gracza jest wytypowanie czy skoczek będący liderem po pierwszej serii utrzyma swoje miejsce na koniec konkursu. 
  • Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce? – możliwych opcji na tego typu zakłady jest bardzo dużo. Oprócz przykładu “Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce”, bukmacherzy oferują również takie rynki, jak “Ilu Polaków stanie na podium”, “Ilu Polaków awansuje do drugiej serii”. Możliwości jest bardzo dużo i w zależności od formy konkursu czy skoczni, rodzaje zakładów tego typu ulegają zmianie.

Skoki narciarskie zakłady długoterminowe

W skokach narciarskich zakłady długoterminowe występują nie tylko na sezon Pucharu Świata. Mam też z nimi do czynienia w przypadku Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, czy też turniejów najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie. Oto zakłady długoterminowe, które oferowane są przy okazji takich wydarzeń.

 • Zakłady na miejsce w klasyfikacji końcowej danego turnieju – gracz musi wytypować miejsce, jakie zajmie dany skoczek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata lub np. w Turnieju Czterech Skoczni, odpowiednio na koniec sezonu lub zawodów.
 • Zakłady H2H (sezonowe) – funkcjonują w dokładnie ten sam sposób, co przedkonkursowe zakłady H2H. Dotyczą jednak tego, który z zawodników będzie wyżej w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu lub danego turnieju, a nie w pojedynczym konkursie. Gracz może obstawiać, czy dany skoczek będzie wyżej od drugiego na koniec sezonu PŚ, TCS czy Raw Air. Istnieje również możliwość obstawiania drużyn w klasyfikacji Pucharu Narodów.
 • Zakłady na najlepszego skoczka z danej kraju – niektórzy bukmacherzy umożliwiają również obstawienie najlepszego zawodnika z danej reprezentacji w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu PŚ. Na ogół, zakłady te dotyczą najmocniejszych ekip, takich jak Polska, Norwegia, Niemcy, Austria, Słowenia i Japonia.
 • Ile punktów zdobędzie zwycięzca Pucharu Świata – typowy zakład over/under. Gracz typuje czy triumfator Pucharu Świata przebije zaproponowany przez bukmachera próg punktowy, czy nie. Przykładowo, w sezonie 2021/2022 zdobywca Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashi, zdobył 1621 punktów.
 • Inne długoterminowe zakłady bukmacherskie w skokach narciarskich – poza wymienionymi popularniejszymi zakładami długoterminowymi na skoki gracze mogą skorzystać również z innych rynków takich jak: 
  • Który skoczek najwięcej razy stanie na podium Pucharu Świata?
  • Reprezentant, jakiego kraju zdobędzie Kryształową Kulę?
  • Kto zdobędzie Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie? 

Skoki narciarskie – zakłady live

Najwięksi bukmacherzy, posiadający najbogatsze oferty zakładów na skoki narciarskie, pozwalają również obstawiać zakłady live. Wśród dostępnych do obstawiania zakładów znajdują się między innymi:

 • zakłady typu poniżej/powyżej na odległość skoku danego zawodnika, np. czy Kamil Stoch skoczy ponad 135 m?
 • kto wygra 1. serię?
 • czy zawodnik awansuje do 2. serii?
 • zakłady H2H – kto lepszy?
 • miejsce zawodnika w klasyfikacji generalnej (V, 1-3, 1-6, 1-10, 1-15…).

Kursy na zakłady H2H podlegają regularnym aktualizacjom, m. in. w oparciu o wyniki 1. serii, a także bazując na aktualnych wydarzeniach na skoczni. Dlatego też, typując zakłady live na skoki, warto śledzić transmisję z konkursu.

Skoki narciarskie bukmacher – którego wybrać?

Bukmacherami, którzy mają najlepszą ofertę na skoki narciarskie w sezonie 2022/2023 są STS, Fortuna i forBET. To operatorzy, którzy zajmują również najwyższe miejsca w rankingu legalnych polskich bukmacherów. Poniżej przybliżyliśmy najważniejsze punkty ich oferty.

STS skoki narciarskie

Skoki narciarskie w STS to przede wszystkim mnogość rynków na zakłady terminowe, specjalne i na żywo. Ten bukmacher może wyznaczać trendy w oferowaniu rynków i kursów na tę dyscyplinę sportu. Dostępne są tu również liczne zakłady H2H na kwalifikacje, co nie jest regułą u innych bukmacherów. W ofercie zakładów terminowych STS znajdziemy następujące propozycje: 

 • zwycięzca konkursu,
 • zakłady H2H na cały konkurs,
 • zwycięzca 1 serii,
 • zakłady H2H na 1 serię,
 • handicap punktowy na 1 serię,
 • handicap punktowy na cały konkurs,
 • awans do top 30,
 • miejsce w zawodach zawodnika,
 • liczne zakłady specjalne (typu: ile Polaków awansuje do 2. serii),
 • zakłady live.

Oferta na zakłady długoterminowe w STS również wyróżnia się na tle konkurencji. Typować można między innymi:

 • najlepszego Polaka w grupie „młodszych” (Wąsek, Wolny, Juroszek),
 • najlepszego Polaka w grupie „starszych” (Stoch, Kubacki, Żyła),
 • zakłady na osiągnięcia Polaków w klasyfikacji generalnej.

Same kursy też są często najwyższe w Polsce i co bardzo ważne – pojawiają się stosunkowo szybko. STS jest więc bez dwóch zdań bukmacherem godnym rekomendacji wszystkim fanom skoków.

Skoki narciarskie w forBET

Wyczyny skoczków narciarskich korzystnie obstawiać także w forBET. Bukmacher charakteryzuje się dużą liczbą rynków na poszczególne konkursy Pucharu Świata i klasyfikację generalną. Możesz typować, czy dany zawodnik zajmie w zawodach miejsca 1-3, 1-6, czy nawet 1-10. I to samo tyczy się zakładów na cały sezon.

Skoki w forBET to również ciekawe zakłady specjalne. Możesz obstawić klasyfikację generalną Pucharu Świata, wynik polskich reprezentantów w Turnieju Czterech Skoczni i Mistrzostwach Świata. Nie brakuje też kursów na dokonania Polaków w lotach narciarskich. Bukmacher bierze pod uwagę tę dyscyplinę sportu przy różnego rodzaju promocjach, chociażby MaxiZysk. 

W tym przypadku również chcemy wspomnieć o wysokich kursach i rynkach, które pojawiają się w dużej liczbie przed każdym konkursem PŚ. Gracz od razu ma do wyboru kursy na zwycięzcę nie tyko całych zawodów, ale też 1. serii konkursu czy kwalifikacji.

Fortuna – skoki narciarskie

Fortuna co prawda nie jest już partnerem PZN, jednak oferta zakładów na skoki narciarskie u tego bukmachera w dalszym ciągu prezentuje się bardzo przyzwoicie. Oto co wyróżnia zakłady na skoki w Fortunie na tle pozostałych bukmacherów:

 • Złożona oferta długoterminowa – Dostępne są na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu i są na bieżąco zmieniane również w trakcie sezonu. W ofercie Fortuny znajdziesz liczne zakłady terminowe, a dokładniej kilkadziesiąt wariantów zakładów H2H i zakłady na klasyfikację 0 zwycięzcę, miejsca 1-3, 1-6 i 1-10. 
 • Szeroki zakres rynków – Gracze mogą obstawiać m.in.: klasyfikację końcową konkursu (zwycięstwo zawodnika, czy będzie na podium, czy w top 6, w top 10 i top 15, zakłady kto lepszy H2H (z reguły aż 90 par do typowania) oraz liczne zakłady specjalne typu TAK/NIE.
 • Bardzo dobra oferta na żywo – Bukmacher bardzo szybko reaguje na wydarzenia na skoczni, dzięki czemu obstawianie live stoi na wysokim poziomie. Dynamicznie zmieniają się również kursy, a wśród dostępnych rynków znajdziemy H2H oraz klasyfikację końcową. 

Oferta na poszczególne konkursy jest w Fortunie aktualizowana po każdym powiązanym wydarzeniu, takim jak trening czy kwalifikacje, a kursy na poszczególne zakłady pojawiają się bardzo szybko. My polecamy usługi tego buka, jako jednego z najlepszych, jeśli chodzi o zakłady na skoki narciarskie.

Typowanie skoków w Fortunie może być szczególnie korzystne, jeśli gracze zarejestrują się przez naszą stronę z kodem promocyjnym. Otrzymają wtedy ekskluzywny pakiet powitalny Fortuny, w którego skład wchodzą m.in. zakład bez ryzyka o łącznej wartości 600 PLN (podzielony na trzy części). Ten bonus to świetna okazja na typowanie skoków nie ryzykując swoich pieniędzy. Możesz dla przykładu wytypować zwycięstwo Dawida Kubackiego w konkursie w Wiśle za dowolną stawkę. W razie przegranej bukmacher zwróci ci stawkę pierwszego zakładu do 100 zł, drugiego do 200 zł i trzeciego do 300 zł. Otrzymany zwrot wystarczy obrócić jeden raz na dowolnym kuponie.

Superbet skoki narciarskie

Co prawda oferta Superbetu na skoki narciarskie odbiega od wspomnianej wyżej trójki, to postanowiliśmy wspomnieć również o nim m.in. z tego powodu, że od obecnego sezonu Superbet jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego. W ramach tej współpracy wspierać będzie m.in. kadrę skoczków narciarskich.

Bukmacher Superbet jest od obecnego sezonu oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, a w ramach współpracy wspierać będzie m. in. kadrę skoczków narciarskich. Ofertę Superbet wyróżnia m. in.:

W temacie współpracy PZN z Superbet wypowiedział się prezes zarządu tego bukmachera, Adam Lamentowicz:

Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać skoki narciarskie, sport, w którym Polacy od lat odnoszą międzynarodowe sukcesy. Wierzymy, że poprzez nawiązaną współpracę przyczynimy się do osiągania kolejnych, nie mniej spektakularnych. Obecny dwuletni kontrakt z PZN jest wejściem Superbet w inne dyscypliny niż piłka nożna. Stale rozwijamy swoją działalność, a za tym idzie nasze coraz większe zaangażowanie w sport.

Możesz zarejestrować konto u tego bukmachera z kodem promocyjnym SBVIP. Za rejestrację z kodem Superbet, poza standardową ofertą na łączną kwotę do 3700 PLN, możesz zyskać freebet 35 PLN. Otrzymasz po wpłacie min. 50 PLN. Możesz wykorzystać go na dowolny zakład, przykładowo, na miejsce Kamila Stocha w najbliższym konkursie PŚ. Co najważniejsze, freebet nie ma żadnych wymagań dotyczących minimalnego kursu i podlega wyłącznie 1-krotnemu obrotowi, a środki z wygranej są gotowe do wypłaty.

Jak obstawiać skoki narciarskie – porady

Skoki narciarskie to sport, w którym decydującą rolę odgrywają niuanse, a do tego wydarzenia na skoczni podlegają oddziaływaniu bardzo wielu zmiennych. W naszym poradniku zawarliśmy kilka wskazówek odnośnie tego na jakie elementy zwrócić uwagę. Pomogą ci one skuteczniej obstawiać tę dyscyplinę.

 1. Regularnie oglądaj zawody

  Kursy w skokach często bywają niemiarodajne, więc bardzo istotne jest być na bieżąco z aktualną formą zawodników. Forma skoczków bywa niestabilna, na co wpływ może mieć nie tylko dyspozycja dnia, ale również przebyte infekcje (w końcu to sezon zimowy) lub nawet najdrobniejsze urazy.

  Co więcej, często zdarza się, że zawodnik po mocnym rozpoczęciu sezonu przeżywa kryzys i vice versa. Bardzo istotną rolę odgrywa tu sfera mentalna, na którą wpłynąć mogą np. upadki.

  Oglądając regularnie konkursy i kwalifikacje zyskujemy całościowy ogląd sytuacji, a przy tym możemy znaleźć wartościowe zakłady. Transmisje są pomocne również przy typowaniu zakładów live.

 2. Sprawdź prognozę pogody na konkurs

  W skokach pogoda odgrywa znacznie większą rolę niż przy okazji innych sportów. Zdarza się, że konkursy są nawet odwoływane przez złe warunki lub odbywa się tylko jedna seria. Bardzo często mówi się o “loteryjnych” konkursach, czyli takich, gdzie pogoda wypacza wynik. Właśnie po, to wprowadzony został współczynnik rekompensaty punktowej za wiatr, ale nadal nie odzwierciedla on w pełni strat bądź korzyści, jakie zawodnicy otrzymują w związku z warunkami atmosferycznymi.

  W przypadku, gdy prognozy pogody na dany konkurs są niekorzystne, lepiej jest nie obstawiać. Silny wiatr czy opady mogą sprawić, że każdy z zawodników może zaliczyć słabszy skok i nawet te najbezpieczniejsze typy okażą się nietrafne.

 3. Zwróć uwagę na jakiej skoczni odbywają się zawody

  Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli gracz ma odpowiednią wiedzę, jest w stanie typować po wyższych kursach.

  W skokach część zawodników ma konkretne preferencje odnośnie rozmiarów skoczni. Oczywiście zawodnicy ze ścisłej czołówki, tacy jak Ryoyu Kobayashi czy Marius Lindvik, są faworytami bez względu na to, na jakim obiekcie odbywa się konkurs. Są jednak skoczkowie, którzy na większym bądź mniejszym obiekcie mają znacznie większe szanse na dobry wynik. Dobrym przykładem takiego skoczka jest Piotr Żyła, który najlepiej czuje się na skoczniach dużych i mamutach.

  Oprócz samych rozmiarów skoczni, warto zwrócić uwagę również na wyniki danego skoczka na danym obiekcie w poprzednich latach.

 4. Unikaj zbyt niskich kursów

  Ta porada dotyczy szczególnie konkursów z loteryjną pogodą. Jeśli warunki są bardzo niesprzyjające, to nawet najlepsi skoczkowie mogą zepsuć skok. Dlatego gra po niskich kursach może w przypadku skoków okazać się zbyt ryzykowna, żeby nie powiedzieć zbędna.

 5. Korzystaj z rynków H2H

  Zakłady H2H pomiędzy zawodnikami to naszym zdaniem zdecydowanie najciekawszy element oferty na skoki. Kursy są wysokie, a gracze sami mogą wybrać jakie ryzyko chcą podjąć. Niebagatelne znaczenie ma również ich wiedza o dyspozycji skoczków, skoczni oraz preferencjach zawodników.

  Zakłady H2H można ze sobą łączyć na kuponach AKO i naszym zdaniem jest to najkorzystniejszy sposób typowania skoków narciarskich.

Gdzie oglądać skoki narciarskie?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2022/2023 można śledzić na antenie Eurosport i TTV, a także w serwisie streamingowym Player. Dodatkowo, polskie konkursy w cyklu PŚ, w Wiśle i Zakopanem, będą transmitowane również w TVP.

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie – FAQ

Naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy do typowania skoków to STS, forBET i Fortuna.

Faworytem do wygrania Pucharu Świata 2022/2023 są aktualnie Halvor Egner Granerud i Dawid Kubacki.

Zakłady na skoki narciarskie znajdziemy u większości bukmacherów. Najlepsze oferty można znaleźć w STS, forBET i Fortunie.

Zawody Pucharu Świata 2022/23 można oglądać w Eurosport i TTV, a także online w serwisie Player. Konkursy w Wiśle i Zakopanem będą też transmitowane w TVP.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close