• Porady
 • Skoki Narciarskie – zakłady bukmacherskie

Skoki Narciarskie – zakłady bukmacherskie

event background
analiza:

Kobayashi ma 68 punktów przewagi nad Geigerem i uważamy, że nie straci tej przewagi. Japończyk być może nie jest wybitnym lotnikiem, ale jego solidność powinna wystarczyć na obronienie się przed  Niemcem.

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie są zdecydowanie najpopularniejszym sportem zimowym. Według danych udostępnionych przez czołowego bukmachera STS, aż 80% obstawianych zakładów na sporty zimowe to właśnie zakłady na skoki narciarskie. Dlatego sporządziliśmy kompleksowy poradnik, w którym poznacie m.in. rynki zakładów na tę dyscyplinę oraz dowiecie się gdzie jak obstawiać skoki narciarskie.

Skoki narciarskie – kursy bukmacherskie

Przed konkursami w Oberstdorfie trwa zażarta walka o kryształową kulę pomiędzy Kobayashim i Giegerem. Oto kursy bukmacherskie na to, który z nich będzie w tym sezonie najlepszym skoczkiem:

BukmacherRyoyu KobayashiKarl Geiger
Fortuna1,671,95
STS1,752,00
forBET1,722,00
eWinner1,722,00
Kursy sprawdzone 18.03.2022 r.

Skoki narciarskie typy

Kalendarz konkursów Pucharu Świata jest bardzo napięty i gracze nie zawsze mają czas, aby być na bieżąco z każdymi detalami. Dlatego przed każdym konkursem będziemy publikować kilka profesjonalnych typów na skoki narciarskie, które ułatwią graczom obstawianie. Najczęściej będą to pojedynki H2H oraz sklasyfikowanie skoczka na koniec danego konkursu.

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – najciekawsze rynki

Poradnik bukmacherski dotyczący skoków narciarskich rozpoczynamy od opisu najważniejszych rynków, które gracze mogą znaleźć w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Jak widać na grafice najczęściej obstawiane zakłady to H2H, a więc rywalizacja skoczków oraz zakłady dotyczące miejsca zawodnika na koniec konkursu. Zakres zakładów jest jednak znacznie większy.

sts-skoki-zaklady-bukmacherskie

Skoki narciarskie zakłady przedkonkursowe (krótkoterminowe)

W zakładach na skoki narciarskie wyróżniamy dwie kategorie zakładów. Krótkoterminowe i długoterminowe. Krótkoterminowe polegają na tym, że  dostępne są bezpośrednio przed danym konkursem i dotyczą tego jednego, konkretnego turnieju. Zakłady długoterminowe, to takie, które obejmują dłuższy przedział czasowy np. cały sezon bądź, jakiś turniej, który składa się z kilku konkursów np. Turniej Czterech skoczni. Obie kategorie zawierają w sobie szereg ciekawych rynków, które zostaną opisane poniżej. Najpierw przyjrzymy się tym klasycznym – krótkoterminowym. 

 • Zakład na zwycięstwo skoczka w konkursie – Najpopularniejszy, choć bardzo trudny rynek. Zdecydowanie nie ma tutaj nic szczególnego do tłumaczenia. Obstawiający musi po prostu poprawnie wytypować, spośród zakwalifikowanych zawodników zwycięzcę danych zawodów. Do większości konkursów kwalifikuje się 50 zawodników, więc wytypowanie zwycięzcy konkursu bez dużej wiedzy o tym sporcie jest bardzo trudne. Zwłaszcza, że w skokach narciarskich, poza czynnikiem sportowym bardzo duże znaczenie ma również pogoda, a więc skuteczne wytypowanie zwycięzcy konkursu nie zależy wyłącznie od wiedzy, ale również znacząco od szczęścia.
 • Zakład na miejsce skoczka w konkursie – Jedna z ciekawszych opcji obstawiania skoków i na pewno prostsza do wytypowania niż zwycięzca konkursu. Zadaniem gracza jest wytypowanie odpowiedniego przedziału pozycji, na której uplasuje się skoczek. Proponowane przez bukmacherów przedziały to np. V, 1-3, 1-6, 1-10 itd. W zależności od formy oraz przedziału miejsc ustalane są kursy. Poniżej prezentujemy przykład takiego zakładu.
sts-skoki-klasyfikacja
 • Zakłady na pierwszą serię – Typując skoki, gracz nie musi zawsze skupiać się wyłącznie na końcowym wyniku konkursu. Jeśli chce może typować wyniki tylko w jednej serii. Np. czy Kamil Stoch będzie po 1. serii w top 10 lub Kamil Stoch wygra pierwszą serię. Opcji jest sporo i jest to dodatkowa alternatywa w obstawianiu skoków narciarskich. 
 • Zakłady H2H  – Bardzo ekspercka forma zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie, wzbudzająca również największe emocje. Polega na wytypowaniu, który z zawodników będzie wyżej od drugiego na koniec/konkursu, kwalifikacji lub 1.serii. Bukmacherzy oferują bardzo szeroką gamę różnych “pojedynków” pomiędzy skoczkami, a zawodnicy, którzy ze sobą rywalizują w danym zakładzie, mogą być zestawieni w różnych konfiguracjach. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się obstawić zakład np. Stoch – Żyła, to nie możemy już wybrać innego zakładu H2H z tymi zawodnikami. Oto przykład kilku par H2H oferowanych przez bukmachera Totolotek na jeden z konkursów.
skoki-totolotek-h2h
 • Zakłady na konkursy drużynowe – W skokach narciarskich, co jakiś czas rozgrywane są konkursy drużynowe. Obstawianie ich jest bardzo podobne jak w przypadku konkursów indywidualnych. Możemy grać zarówno H2H, jak i np. kto wyżej? – Polska czy Norwegia. Możemy także typować, jaka drużyna znajdzie się na podium lub który z zawodników będzie miał najlepszą notę indywidualną. W ofercie znajdziemy także zakłady typu over/under np. Czy łączna nota Polaków będzie wynosiła ponad 1000? Konkursy drużynowe są jednak rzadziej obstawiane przez graczy. Tak przedstawiają się dane udostępnione przez bukmachera STS.
sts-skoki-statystyki
 • Inne zakłady krótkoterminowe – Oprócz opisanych powyżej klasycznych zakładów krótkoterminowych na skoki narciarskie bukmacherzy ofertą także inne, bardziej niekonwencjonalne rynki. Są to z reguły zakłady TAK/NIE lub ILE/ILU. Oto kilka przykładowych zakładów, które znajdziemy w ofertach bukmacherów: 
  • Czy awansuje do konkursu? – Zadaniem obstawiającego jest wytypowanie, czy dany zawodnik uzyska w kwalifikacjach miejsce premiowane awansem do konkursu. 
  • Czy awansuje do drugiej serii? – Oczywiście gracz musi tu wytypować czy dany skoczek awansuje do drugiej serii. Bukmacherzy ustalają kursy m.in. na podstawie częstotliwości awansów danego skoczka do drugiej serii, czy też formy w ostatnich konkursach. Zakład interesujący dla smakoszy skoków narciarskich, którzy potrafią ocenić dyspozycję zawodników nawet z trzeciej lub czwartej dziesiątki. 
  • Czy pobije rekord skoczni? – W tym zakładzie na opcję “Tak” z reguły są bardzo wysokie kursy, ponieważ rekordy skoczni nie są pobijane często. Jednakże, jeśli gracz dostrzega bardzo wysoką formę danego skoczka i wie, że dana skocznia odpowiada jego stylowi, to warto zaryzykować i pokusić na obstawienie na tę opcję. 
  • Czy zwycięzca 1 serii wygra cały konkurs? – Bardzo prosty zakład. Zadaniem gracza jest wytypowanie, czy skoczek będący liderem po pierwszej serii utrzyma swoje miejsce na koniec konkursu. 
  • Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce? – Możliwości ułożenia zakładów typu “Ilu” jest bardzo dużo. Oprócz przykładu “Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce”, bukmacherzy oferują również takie rynki, jak “Ilu polaków stanie na podium”, “Ilu polaków awansuje do drugiej serii”? Możliwości jest bardzo dużo i w zależności od formy, konkursu  czy skoczni formy tego rodzaju zakładów ulegają zmianie.

Skoki narciarskie zakłady długoterminowe

W skokach narciarskich zakłady długoterminowe występują nie tylko na sezon Pucharu Świata. Mam też z nimi do czynienia w przypadku Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, czy też turniejów najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie. Oto zakłady długoterminowe, które oferowane są przy okazji takich wydarzeń. 

 • Zakłady na miejsce w klasyfikacji końcowej danego turnieju – Gracz musi wytypować miejsce, jakie zajmie dany skoczek, czy to w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czy też np. Turnieju Czterech Skoczni. W takiej ofercie znajdziemy zakłady typu:
 • Zakłady H2H (Długoterminowe) – Funkcjonują w dokładnie ten sam sposób, co krótkoterminowe zakłady H2H, z tą różnicą, że chodzi, tu o to, który z zawodników będzie wyżej w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu lub danego turnieju, a nie w pojedynczym konkursie. Gracz może obstawiać, czy dany skoczek będzie wyżej od drugiej na koniec Pucharu Świata, Turnieju Czterech skoczni i innych tego rodzaju wydarzeń. Tak samo sytuacja ma się, jeśli chodzi o rywalizację w drużynach. Gracz może typować, która reprezentacja będzie wyżej w klasyfikacji drużynowej na koniec sezonu Pucharu Świata.
 • Inne długoterminowe zakłady bukmacherskie w skokach narciarskich – Poza wymienionymi popularniejszymi zakładami długoterminowymi na skoki gracze mogą skorzystać również z innych rynków jakich jak:
  • Który skoczek najwięcej razy stanie na podium pucharu świata? Reprezentant, jakiego kraju zdobędzie kryształową kulę? 
  • Ile punktów zdobędzie zwycięzca pucharu świata – Typowy zakład over/under. Gracz typuje czy triumfator pucharu świata przebije zaproponowany przez bukmachera próg punktowy, czy też nie. Zwycięzca ostatniego pełnego sezonu Pucharu Świata 2018/2019 – Stefan Kraft zdobył dla przykładu 1659 “oczek”. 

Skoki narciarskie – zakłady live

Ci z bukmacherów, którzy mają najszerszą ofertę na skoki narciarskie, oferują również możliwość obstawiania skoków na żywo. Najczęściej chodzi tu o zakładu typu under/over. Bukmacherzy na bieżąco oferują zakłady np. „Czy Piotr Żyła skoczy 130 metrów”. W takim przypadku rzecz jasna gracz musi wytypować, czy jego zdaniem w tym przypadku należy obstawić over czy under. W zakładach live można obstawiać H2H, które są na bieżąco aktualizowane, głównie po pierwszej serii. Bukmacherzy z zawodników, którzy awansowali do drugiej serii, tworzą ofertę H2H do zakładów live. 

Skoki Narciarskie bukmacher – którego wybrać?

Naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy do obstawiania skoków narciarskich wypadku to STS oraz Fortuna, czyli bukmacherzy którzy zajmują również dwa najwyższe miejsca w rankingu legalnych polskich bukmacherów.  Ponadto warto wyróżnić również bukmachera forBET.

Fortuna – skoki narciarskie

Bukmacher Fortuna jest partnerem PZN i oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że w ofercie Fortuny przy obstawianiu skoków narciarskich gracz znajdzie wszystko, co mu jest mu potrzebne. Aspekty, które przede wszystkim wyróżniają Fortunę to:

 • Liczne zakłady długoterminowe – Dostępne są na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu i są na bieżąco zmieniane również w trakcie sezonu. Fortuna posiada długoterminowe zakłady na Puchar Świata oraz inne najważniejsze turnieje w skokach.
 • Szeroki zakres rynków – Gracze mogą obstawiać m.in. : klasyfikację końcową konkursu (zwycięstwo zawodnika, czy będzie na podium, czy w top 6, w top 10 i top 15, zakłady kto lepszy H2H (z reguły aż 90 par do typowania) oraz liczne zakłady specjalne typu TAK/NIE
 • Bardzo dobra oferta na żywo – Bukmacher bardzo szybko reaguje na wydarzenia na skoczni, dzięki czemu obstawianie live stoi na wysokim poziomie. Dynamicznie zmieniają się również kursy, a pod względem rynków dostępne jest H2H oraz klasyfikacja końcowa.

To, jak ważne są skoki narciarskie dla Fortuny najlepiej podkreśla wypowiedź prezesa Fortuny – Konrad Komarczuka, który na łamach oficjalnej strony PZN powiedział: 

 –Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów dwuletniej współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim w każdym jej wymiarze. Decyzja o kontynuacji sponsoringu była więc dla nas oczywista. Nasi skoczkowie narciarscy od lat zaliczają się do ścisłej światowej czołówki i cały czas dostarczają polskim kibicom mnóstwa powodów do radości. Wśród klientów Fortuny zakłady na wynik rywalizacji skoczków narciarskich stały się w ostatnich dwóch latach bardzo popularne, a w sezonie zimowym to nawet drugi najchętniej wybierany przez naszych klientów sport.

Kondrad Komarczuk – prezes Fortuny

Typowanie skoków w Fortunie może być szczególnie korzystne, jeśli gracze zarejestrują się z naszym kodem promocyjnym. Otrzymają wtedy ekskluzywny pakiet powitalny Fortuny, w którego skład wchodzi m.in. zakład 20 zł bez depozytu na start, zakład bez ryzyka 600 PLN oraz bonus 100% od wpłaty.

STS skoki narciarskie

STS podobnie, jak Fortuna ma w swojej ofercie niezwykle szeroką gamę zakładów na skoki narciarskie. Bukmacher ten wyróżnia się także interesującymi możliwościami obstawiania kwalifikacji. Dostępne są liczne zakłady H2H na kwalifikacje, co nie jest regułą u innych bukmacherów. STS oferuje również zakłady długoterminowe oraz te klasyczne przedkonkursowe. W tradycyjnej przedkonkursowej ofercie STS znajdziemy następujące propozycje: 

 • zwycięzca konkursu 
 • zakłady H2H na cały konkurs
 • zwycięzca 1 serii
 • zakłady H2H na 1 serię 
 • handicap punktowy na 1 serię 
 • handicap punktowy na cały konkurs
 • awans do top 30 
 • miejsce w zawodach zawodnika 
 • liczne zakłady specjalne (typu: ile Polaków awansuje do 2 serii)
 • zakłady live

Jak widać, jest w czym wybierać. STS oferuje bardzo dużo różnorodnych konfiguracji par w zakładach H2H, jest także również wiele ciekawych zakładów specjalnych, oferta live jest dynamicznie aktualizowana, a kursy są korzystne. Z tych powodów STS obok Fortuny jest najlepszym bukmacherem do obstawiania skoków narciarskich.

forBET – skoki narciarskie

Na słowa uznania w przypadku obstawiania skoków narciarskich zasługuje również bukmacher forBET. Jeśli zdecydujesz się na rejestrację naszym specjalnym kodem promocyjnym w forBET, będziesz mógł skorzystać z zakładu bez ryzyka 200 PLN oraz z ekstra bonusu 100 zł od pierwszej wpłaty. Obie te promocje można wykorzystać również na zakłady na skoki. A dlaczego forBET jest naszym zdaniem jednych z najlepszych bukmacherów do typowania skoków?

 • Bardzo szeroka oferta przedkonkursowa – W tym względzie forBET to jeden z liderów na rynku. Gracze mogą obstawiać m.in. zwycięzce zawodów, pojedynki pomiędzy zawodnikami i reprezentacjami, sklasyfikowanie zawodnika na koniec konkursu (dokładne miejsce i przedziały) oraz najlepszego reprezentanta danego kraju.
 • Zakłady live – W tym aspekcie forBET również prezentuje się bardzo dobrze. Gracze mogą typować wiele pojedynków H2H zawodników oraz odległość skoczka w danym skoku. Bardzo dużym plusem jest także nowoczesna i sprawnie funkcjonująca aplikacja bukmacherska, która dodatkowo ułatwia typowanie na żywo.

Jak obstawiać skoki narciarskie – 5 porad

Gracz, który zna już zasady skoków narciarskich i odpowiednio zapoznał się także z ofertą bukmacherską na tę dyscyplinę sportu, musi także wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby jego typy były skuteczne. Skoki narciarskie, jak każdy sport ma swoją specyfikę i gracz musi wiedzieć, na jakie elementy zwrócić uwagę przy obstawianiu danego zakładu. Oto praktycznych porad, które przydadzą ci się, podczas obstawiania skoków. 

 1. Regularnie oglądaj zawody
  Kursy w skokach często bywają niemiarodajne. Aby wygrywać zakłady na skoki trzeba mieć dużą wiedzę bieżącą. Gracz musi znać dyspozycję zawodników zwłaszcza w ostatnich konkursach. W skokach często bywa tak, że forma danego zawodnika jest niestabilna i po wygraniu kilku konkursów z rzędu skacze on zdecydowanie gorzej. Choć kursy i klasyfikacja generalna wskazują coś innego, to tak naprawdę czasem granie tych najpewniejszych opcji może być złudne. Ponadto, oglądając regularnie konkursy gracz poznaje zawodników. W skokach niezwykle istotna jest sfera mentalna. Zdarza się tak, że zawodnik, który prowadzi po pierwszej serii nie wytrzymuje napięcia i kompletnie psuje swoją drugą próbę. Gracz, który pilnuje takich szczegółów może dodatkowo zarobić np. stawiając zakłady na żywo.
 2. Sprawdź prognozę pogody na konkurs
  W skokach pogoda odgrywa znacznie większą rolę niż przy okazji innych sportów. Zdarza się, że konkursy są nawet odwoływane przez złe warunki lub odbywa się tylko jedna seria. Bardzo często mówi się o “loteryjnych” konkursach, czyli takich, gdzie pogoda wypacza wynik. Właśnie po, to wprowadzony został współczynnik rekompensaty punktowej za wiatr, ale nadal nie odzwierciedla on w pełni strat bądź korzyści, jakie zawodnicy otrzymują w związku z warunkami atmosferycznymi. W przypadku, gdy prognozy pogody na dany konkurs są niekorzystne, lepiej jest nie obstawiać. Silny wiatr czy opady mogą sprawić, że każdy z zawodników może zaliczyć słabszy skok i nawet te najbezpieczniejsze typy okażą się nietrafne.
 3. Zwróć uwagę na jakiej skoczni odbywają się zawody
  Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli gracz ma odpowiednią wiedzę, jest w stanie typować po wyższych kursach. W skokach część zawodników ma konkretne preferencje odnośnie rozmiarów skoczni. Oczywiście ci najlepsi, jak Kamil Stoch czy Stefan Kraft są faworytami bez względu na to, na jakim obiekcie odbywa się konkurs. Są jednak skoczkowie, którzy na większym bądź mniejszym obiekcie mają znacznie większe szanse na dobry wynik. Oprócz samych rozmiarów skoczni, warto zwrócić uwagę również na wyniki danego skoczka na danym obiekcie w poprzednich latach. Bywa i tak, że zawodnik ma kilka swoich ulubionych obiektów i zawsze dobrze się na nich spisuje.
 4. Unikaj zbyt niskich kursów
  Ta porada dotyczy szczególnie konkursów z loteryjną pogodą. Jeśli warunki są bardzo niesprzyjające, to nawet najlepsi skoczkowie mogą zepsuć skok. Dlatego gra po niskich kursach może w przypadku skoków okazać się zbędna.
 5. Korzystaj z rynków H2H
  Zakłady H2H pomiędzy zawodnikami to naszym zdaniem zdecydowanie najciekawszy element oferty na skoki. Kursy są wysokie, a gracze sami mogą wybrać jakie ryzyko chcą podjąć. Niebagatelne znaczenie ma również ich wiedza o dyspozycji skoczków, skoczni oraz preferencjach zawodników. Zakłady H2H można ze sobą łączyć na kuponach AKO i naszym zdaniem jest to najkorzystniejszy sposób typowania skoków narciarskich.

Gdzie oglądać skoki narciarskie?

W sezonie 2021/2022 doszło do gigantycznej zmiany, jeśli chodzi o transmisje turniejów Pucharu Świata. Wszystkie turnieje będzie można oglądać na antenach TVN, TTV oraz Eurosportu. TVP pokaże wyłącznie konkursu w Zakopanem oraz Wiśle.

Naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy do typowania skoków to Fortuna, STS i forBET.

Faworytem do wygrania Pucharu Świata 2021/2022 są Rioyu Kobayasi i Halvor Egner Granerud.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close