• Porady
 • Skoki Narciarskie zakłady bukmacherskie

Skoki Narciarskie zakłady bukmacherskie

Skoki narciarskie - zakłady
Fot: 400mm.pl

Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się gdzie najkorzystniej obstawiać skoki narciarskie. Skorzystaj też z porad i wygrywaj swoje kupony na skoki!

Skoki narciarskie zakłady bukmacherskie – gdzie najlepsze?

Aby ułatwim wam obstawianie skoków, wybraliśmy dla was 2 bukmacherów z najlepszą ofertą. Są to jedni z najlepszych bukmacherów na polskim rynku, czyli STS i Superbet

Skoki narciarskie bukmacher – STS

Ocena STS
4.8/5
Obstawiaj w STS
 • Najlepsze zakłady live
  Blisko 30 rynków
 • Najbardziej rozbudowana oferta pre-match
  Ok. 50 selekcji
 • Najlepsze zakłady długoterminowe
  Ponad 10 kategorii

Bukmacherem, który wypadł najlepiej w moich testach, był STS. Wyróżnia go w pierwszej kolejności niezrównana oferta zakładów live. Podczas trwania konkursu można obstawiać nawet ponad 25 różnych rynków, a wśród nich:

 • Zakłady na miejsce w klasyfikacji końcowej,
 • Kto lepszy H2H,
 • Zakłady na długość skoku poniżej/powyżej,
 • Zakłady dodatkowe (np. zawodnik w Top 3)
STS live kwalifikacje

Dodatkowo, zakłady live na skoki posiadają własny match tracker z relacją wydarzeń na skoczni; statystyki z punktacją z konkursu w obu seriach; opcję czat, dzięki której można wymieniać się spostrzeżeniami na temat zawodów z innymi klientami bukmachera.

W ofercie STS znaleźć można wyjątkowo rozbudowaną ofertę zdarzeń. Obstawiać można nie tylko zakłady z Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn, ale również z konkursów kobiet i Pucharu Kontynentalnego. Dobrze prezentuje się również oferta rynków przedmeczowych i specjalnych. Gracze mogą obstawiać takie zakłady jak:

 • Klasyfikacja w konkursie (V, 1-3, 1-6, 1-10, 1-15),
 • Klasyfikacja po 1. serii (V, 1-3),
 • Kto lepszy H2H w konkursie,
 • Kto lepszy H2H w 1. serii,
 • Miejsce zawodnika w zawodach (np. w TOP 5, TOP 8, TOP 12, TOP 18),
 • Awans do TOP 30.
STS H2H

Oferta STS nie byłaby kompletna bez zakładów terminowych i specjalnych. W pierwszym przypadku obstawiać można m.in.:

 • Zwycięzcę Pucharu Świata,
 • Zwycięzcę Pucharu Narodów,
 • Kto będzie lepszy w sezonie H2H,
 • Który Polak najwyżej w klasyfikacji generalnej,
 • Kto odniesie setne zwycięstwo dla Polski w Pucharze Świata?

Zakłady specjalne są z kolei wystawiane przy okazji każdego konkursu i są to głównie zakłady na osiągnięcia reprezentantów Polski w danych zawodach. Przykładowe zakłady to “przynajmniej dwóch Polaków w Top20” lub “Polacy zdobędą w konkursie przynajmniej 30pkt. do klasyfikacji PŚ”.

Podsumowując skoki w STS, pod wieloma względami, nie mają sobie równych na polskim rynku. Oferta zakładów jest znacznie bardziej rozbudowana od innych topowych buków, takich jak Superbet, Fortuna czy forBET.

Za najmocniejszy punkt tego buka uważam zakłady na żywo, które mają największą liczbę rynków i opcji dodatkowych. Dowolny zakład live możesz obstawić w STS bez ryzyka za stawkę do 100 PLN, jeśli zarejestrujesz konto z kodem promocyjnym STSVIP.

Skoki narciarskie obstawianie – Superbet

Ocena Superbet
4.6/5
Obstawiaj w Superbet
 • Najlepsze promocje
  Super Przewaga, Go Super
 • Zakłady specjalne
  Gotowe SuperBets
 • Pojedynki H2H
  Najszerszy wybór

Po rozpoczęciu współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim w poprzednim sezonie, w tegorocznym cyklu Superbet postawił na rozwój swojej oferty na Puchar Świata w skokach narciarskich. Przede wszystkim, w ofercie buka pojawiły się dwie firmowe oferty na tę dyscyplinę – Super Przewaga i Superbets.

Skoki - Super Przewaga

W pierwszym przypadku gracz zyskuje możliwość rozliczenia zakładu jako wygrany, jeśli obstawiony przez niego skoczek wygra 1. serię z przewagą co najmniej 3 punktów. Z kolei opcja Superbets pozwala łączyć po kilka zakładów z oferty na zawody skoków narciarskich na pojedynczym kuponie.

Na tym jednak nie koniec atrakcji związanych ze współpracą Superbet z PZN. Bukmacher wystawia liczne promocje, w ramach których można uzyskać m.in. freebety, tak jak np. w przypadku promocji 23+24, dzięki której można uzyskać freebet o wartości 24 PLN, niezależnie od rozstrzygnięcia kuponu z typami z oferty na skoki.

W tym sezonie Superbet również znacznie rozwinął swoją ofertę rynków bukmacherskich. Chociaż lista zakładów na zwycięzcę turnieju jest ograniczony jedynie do opcji zwycięzca i 1-3 w 1. serii i konkursie, to już oferta rynków H2H obejmuje po ok. 60 zakładów na lepszy wynik na koniec konkursu i ok. 40 po 1. serii. Daje to nawet do ok. 100 zakładów typu H2H na konkurs!

Jako fan skoków narciarskich bardzo wiele obiecuję sobie po współpracy Superbet z PZN. Liczę na to, że w ciągu sezonu oferta tego buka będzie się rozwijać.

Zanim zaczniesz obstawiać skoki w Superbet, skorzystaj z naszego kodu promocyjnego, który zapewni ci najwyższy bonus na start u tego bukmachera. Otrzymasz łatwe w obrocie darmowe zakłady, atrakcyjny bonus od wpłaty, a jeśli pierwsze kupony nie będą wchodzić, to bukmacher wypłaci ci cashback!

Jak obstawiać skoki? Strategia na zakłady live

Z racji wyboru dostępnych rynków, najlepszą i najbardziej dochodową formą zakładów na skoki są zakłady live. Dzieje się tak z kilku istotnych powodów. Przede wszystkim na przebieg konkursu i występy zawodników ma kilka zmiennych, z których dwie kluczowe to:

 • Warunki pogodowe – chociaż ten element nie wpływa już tak istotnie na wyniki konkursów co jeszcze przed wprowadzeniem bonifikat punktowych na podstawie pomiarów wiatru, w dalszym ciągu często jest decydujący. Niekorzystne podmuchy wiatru wpływają nie tylko na odległości skoków, ale często i na styl zawodników. W skrajnych sytuacjach ostre podmuchy wiatru mogą zachwiać zawodnikiem w locie, a nawet doprowadzić do jego upadku. W nieco mniejszym stopniu na wyniki skoczków wpływać mogą opady deszczu i śniegu.
 • Wysokość belki – Druga zmienna, w tym wypadku bardziej przewidywalna, jednak dająca graczom możliwość reakcji tylko w przypadku zakładów na żywo. Sędziowie na ogół obniżają belkę, w przypadku, gdy niżej notowani zawodnicy osiągają bardzo dalekie odległości i podnoszą, jeśli skoki są krótkie. Często wynika to ze wspomnianych powyżej warunków atmosferycznych.

To właśnie możliwość natychmiastowej reakcji jest głównym czynnikiem świadczącym o przewadze zakładów live na skoki nad przedmeczowymi. Nie jest jednak jedynym. Wybór rynków w przypadku zakładów live jest u najważniejszych bukmacherów nieco bardziej rozbudowany niż w zakładach typu pre-match.

Świetnym tego przykładem jest dwudrogowy rynek na odległość osiągniętą przez skoczka w formie poniżej/powyżej. To właśnie tego rynku dotyczyć będzie polecana strategia na obstawianie skoków. 

STS live konkurs

Bukmacher ustala na ogół linię na obydwie opcje na poziomie 50-50, jednak może ona ulec korekcie, dopóki zakłady nie zostaną wstrzymane. Oznacza to, że jest to świetna opcja do zastosowania metody stawkowania. Jednym z dochodowych, a jednocześnie bezpiecznych systemów tego typu jest 1-3-6-2.

Załóżmy, że obstawiasz te zakłady za bazową stawkę 100 PLN, a twój budżet łączny wynosi 300 PLN, a więc trzy stawki. W idealnym scenariuszu, obstawiając zakłady po kursie 1,83, twój bankroll wzrośnie w następujący sposób:

Skoki porady


Łączna wygrana wyniesie więc 1096 PLN. Jak jednak wiadomo, wygrywać cały czas się nie da i całkiem prawdopodobne jest, że co najmniej jeden raz się pomylisz. Tutaj pomocne okazują się założenia tego systemu, który wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Jak obstawiać skoki?

Podsumowując, jeśli gracz będzie wyposażony w 3 jednostki stawkowe, w żadnym wypadku nie grozi ci bankructwo.

Co więcej, wyraźna przegrana grozi ci jedynie w przypadku przegrania drugiego zakładu ze stawką x3. O wypracowanie zysku może być co prawda nieco trudniej w przypadku, gdy twoje typy najzwyczajniej nie będą chciały wchodzić, jednak i tak na koniec serii w twojej kieszeni powinny zostać jeszcze środki na dalszą grę. Jednocześnie konsekwentna i w miarę skuteczna gra tym systemem powinna pozwolić ci wypracować umiarkowany, jednak stały zysk.

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie – najciekawsze rynki

Poradnik bukmacherski dotyczący skoków narciarskich rozpoczynamy od opisu najważniejszych rynków, które gracze mogą znaleźć w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Jak widać na grafice najczęściej obstawiane zakłady to H2H, a więc rywalizacja skoczków oraz zakłady dotyczące miejsca zawodnika na koniec konkursu. Zakres zakładów jest jednak znacznie większy.

sts-skoki-zaklady-bukmacherskie

W zakładach na skoki narciarskie wyróżniamy dwie kategorie zakładów:

 • Przedkonkursowe – dostępne są w ofertach bukmacherów bezpośrednio przed zawodami i dotyczą najbliższego konkursu lub kwalifikacji do niego
 • Długoterminowe (sezonowe) – są to zakłady, które dotyczą dłuższego okresu i obejmują m. in. zwycięstwo w całym sezonie lub triumf w jednym z cyklicznych turniejów, takich jak Raw Air, Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwa Świata, czy Mistrzostwa Świata w lotach

Osobną kategorię stanowią zakłady specjalne, które również są dostępne u niektórych bukmacherów online. Zakres zakładów na skoki narciarskie, poza najpopularniejszymi zakładami na zwycięzcę turnieju i H2H, jest bardzo szeroki.

Skoki narciarskie zakłady przedkonkursowe

Na początek, sprawdźmy, jak prezentuje się dostępna oferta zakładów na zakłady przedkonkursowe:

 • Zakład na zwycięstwo skoczka w konkursie/ kwalifikacjach – najpopularniejszy, choć bardzo trudny do obstawiania rynek. Założenie tego zakładu jest bajecznie proste: wystarczy prawidłowo wytypować triumfatora całego konkursu lub kwalifikacji. Teoria to jednak jedno, a praktyka drugie – na wynik konkursu wpływ ma wiele zmiennych, takich jak pogoda, dyspozycja dnia czy najdrobniejsze błędy, a do tego o zwycięstwo konkuruje aż 50 zawodników. Zakład ten jest więc ryzykowny i w dużej mierze zależny od szczęścia.
 • Zakłady H2H – kolejny bardzo popularny rynek. Gracz ma za zadanie wytypować lepszego skoczka z podanej przez bukmachera pary zawodników, a więc tego, który zajmie wyższe miejsce w klasyfikacji na koniec zawodów. Poszczególni bukmacherzy mogą zestawiać ze sobą różne pary zawodników. Należy jednak pamiętać, że obstawiony skoczek może pojawić się na pojedynczym kuponie tylko raz – przykładowo typując zakład Stoch vs Kubacki nie będziemy mogli obstawić pary Stoch vs Kraft.
 • Zakład na miejsce skoczka w konkursie – jedna z ciekawszych opcji obstawiania skoków i na pewno prostsza do wytypowania niż zwycięzca konkursu. Zadaniem gracza jest wskazanie odpowiedniego przedziału pozycji, na której uplasuje się skoczek. Proponowane przez bukmacherów przedziały to np. V, 1-3, 1-6, czy 1-10. Kursy na poszczególne opcje maleją jednak wraz z rozszerzeniem przedziału o kolejne pozycje. 
sts-skoki-klasyfikacja
 • Zakłady na pierwszą serię – typując skoki, gracz nie musi zawsze skupiać się wyłącznie na końcowym wyniku konkursu. Jeśli chce może typować wyniki tylko w jednej serii – np. czy Kamil Stoch będzie po 1. serii w top 10 lub Kamil Stoch wygra pierwszą serię. Opcji jest sporo i jest to dodatkowa alternatywa w obstawianiu skoków narciarskich. 
 • Zakłady na konkursy drużynowe – w skokach narciarskich, kilka razy w sezonie rozgrywane są zawody drużynowe. Wśród dostępnych zakładów znaleźć można m. in.: H2H, kto wyżej? (np. Polska czy Niemcy), ilość punktów drużyny poniżej/powyżej, miejsce drużyny (zwycięstwo, miejsca 1-3, 1-6…), który zawodnik będzie miał najwyższą notę. Obstawianie ich jest bardzo podobne jak w przypadku konkursów indywidualnych i nie powinno sprawić problemów nawet początkującym typerom.
sts-skoki-statystyki
 • Inne zakłady przedkonkursowe – oprócz opisanych powyżej klasycznych zakładów przedkonkursowych na skoki narciarskie bukmacherzy ofertą także inne, bardziej niekonwencjonalne rynki. Są to z reguły zakłady TAK/NIE lub ILE/ILU. Oto kilka przykładowych zakładów, które znajdziemy w ofertach bukmacherów:
  • Czy awansuje do konkursu? – zadaniem obstawiającego jest wytypowanie, czy dany zawodnik uzyska w kwalifikacjach miejsce premiowane awansem do konkursu, co na ogół będzie wiązało się z zajęciem miejsca w czołowej “50”.
  • Czy awansuje do drugiej serii? – oczywiście gracz musi tu wytypować czy dany skoczek awansuje do drugiej serii. Bukmacherzy ustalają kursy m.in. na podstawie częstotliwości awansów danego skoczka do drugiej serii, czy też formy w ostatnich konkursach. Zakład interesujący dla smakoszy skoków narciarskich, którzy potrafią ocenić dyspozycję zawodników nawet z trzeciej lub czwartej dziesiątki. 
  • Czy pobije rekord skoczni? – z reguły, na zakład tego typu oferowane są bardzo wysokie kursy, ponieważ rekordy skoczni nie są poprawiane często. Jeśli jednak gracz dostrzega bardzo wysoką formę danego skoczka i wie, że dana skocznia odpowiada jego stylowi, to warto zaryzykować i pokusić na obstawienie tej opcji. 
  • Czy zwycięzca 1 serii wygra cały konkurs? – bardzo prosty zakład. Zadaniem gracza jest wytypowanie czy skoczek będący liderem po pierwszej serii utrzyma swoje miejsce na koniec konkursu. 
  • Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce? – możliwych opcji na tego typu zakłady jest bardzo dużo. Oprócz przykładu “Ilu Polaków znajdzie się w pierwszej dziesiątce”, bukmacherzy oferują również takie rynki, jak “Ilu Polaków stanie na podium”, “Ilu Polaków awansuje do drugiej serii”. Możliwości jest bardzo dużo i w zależności od formy konkursu czy skoczni, rodzaje zakładów tego typu ulegają zmianie.

Skoki narciarskie zakłady długoterminowe

W skokach narciarskich zakłady długoterminowe występują nie tylko na sezon Pucharu Świata. Mam też z nimi do czynienia w przypadku Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, czy też turniejów najwyższej rangi, jak Mistrzostwa Świata lub Igrzyska Olimpijskie. Oto zakłady długoterminowe, które oferowane są przy okazji takich wydarzeń.

 • Zakłady na miejsce w klasyfikacji końcowej danego turnieju – gracz musi wytypować miejsce, jakie zajmie dany skoczek w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata lub np. w Turnieju Czterech Skoczni, odpowiednio na koniec sezonu lub zawodów.
 • Zakłady H2H (sezonowe) – funkcjonują w dokładnie ten sam sposób, co przedkonkursowe zakłady H2H. Dotyczą jednak tego, który z zawodników będzie wyżej w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu lub danego turnieju, a nie w pojedynczym konkursie. Gracz może obstawiać, czy dany skoczek będzie wyżej od drugiego na koniec sezonu PŚ, TCS czy Raw Air. Istnieje również możliwość obstawiania drużyn w klasyfikacji Pucharu Narodów.
 • Zakłady na najlepszego skoczka z danej kraju – niektórzy bukmacherzy umożliwiają również obstawienie najlepszego zawodnika z danej reprezentacji w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu PŚ. Na ogół, zakłady te dotyczą najmocniejszych ekip, takich jak Polska, Norwegia, Niemcy, Austria, Słowenia i Japonia.
 • Ile punktów zdobędzie zwycięzca Pucharu Świata – typowy zakład over/under. Gracz typuje czy triumfator Pucharu Świata przebije zaproponowany przez bukmachera próg punktowy, czy nie. Przykładowo, w sezonie 2021/2022 zdobywca Kryształowej Kuli, Ryoyu Kobayashi, zdobył 1621 punktów.
 • Inne długoterminowe zakłady bukmacherskie w skokach narciarskich – poza wymienionymi popularniejszymi zakładami długoterminowymi na skoki gracze mogą skorzystać również z innych rynków takich jak: 
  • Który skoczek najwięcej razy stanie na podium Pucharu Świata?
  • Reprezentant, jakiego kraju zdobędzie Kryształową Kulę?
  • Kto zdobędzie Małą Kryształową Kulę za loty narciarskie? 

Skoki narciarskie – zakłady live

Najwięksi bukmacherzy, posiadający najbogatsze oferty zakładów na skoki narciarskie, pozwalają również obstawiać zakłady live. Wśród dostępnych do obstawiania zakładów znajdują się między innymi:

 • zakłady typu poniżej/powyżej na odległość skoku danego zawodnika, np. czy Kamil Stoch skoczy ponad 135 m?
 • kto wygra 1. serię?
 • czy zawodnik awansuje do 2. serii?
 • zakłady H2H – kto lepszy?
 • miejsce zawodnika w klasyfikacji generalnej (V, 1-3, 1-6, 1-10, 1-15…).

Kursy na zakłady H2H podlegają regularnym aktualizacjom, m. in. w oparciu o wyniki 1. serii, a także bazując na aktualnych wydarzeniach na skoczni. Dlatego też, typując zakłady live na skoki, warto śledzić transmisję z konkursu.

Gdzie oglądać skoki narciarskie?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2023/2024 można śledzić na antenie Eurosport i TVN, a także w serwisie streamingowym Player. Dodatkowo, polskie konkursy w cyklu PŚ, w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem, były transmitowane również w TVP.

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie – FAQ

Naszym zdaniem najlepsi bukmacherzy do typowania skoków to STS i Superbet

Zdaniem bukmacherów faworytem jest Stefan Kraft.

Zawody Pucharu Świata 2023/24 można oglądać w Eurosport i TVN, a także online w serwisie Player. Konkursy w Wiśle i Zakopanem będą też transmitowane w TVP.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close