• Porady
 • Programy lojalnościowe u polskich bukmacherów

Programy lojalnościowe u polskich bukmacherów

Większość legalnych bukmacherów posiada w swojej ofercie dobrze znane z innych branż programy lojalnościowe. W niektórych aspektach są one podobne, w innych różnią się diametralnie. Postanowiłem przyjrzeć się z bliska bukmacherskim programom lojalnościowym.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą programów lojalnościowych

Przedstawiam poniżej trójkę bukmacherów, która w mojej opinii posiada najlepszą ofertę programów lojalnościowych. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie korzyści możesz otrzymać będąc członkiem klubu VIP.

1. Fortuna – Fortuna Klub Plus

Fortuna postawiła w swoim programie lojalnościowym na system punktowy. Fortuna Klub Plus daje Ci możliwość zbierania punktów, które możesz wymieniać na różnego rodzaju benefity. Co bardzo ważne, zasady te dotyczą zarówno klientów grających on-line, jak i tych obstawiających wydarzenia sportowe w punktach stacjonarnych.

Rejestrując się w Fortunie przez naszą stronę zyskujesz najwyższą ofertę powitalną. Składają się na nią m.in. zakłady bez ryzyka, czy bonus bez depozytu.

Zasady

Jak zdobyć takie punkty? Wystarczy grać. Punkty FKP otrzymasz za każdy zawarty zakład. Bukmacher oblicza je jako iloczyn wskaźnika oraz wpłaconej stawki, przy czym za każde postawione 2 złote otrzymasz 1 punkt FKP (za kupon za 4 złote otrzymasz 2 punkty, za kupon za 5 złotych otrzymasz 2 punkty). W jednym dniu możesz maksymalnie zdobyć 300 punktów.

Nie tracą one ważności i nie są odejmowane od konta wraz z końcem roku kalendarzowego, ale jeśli twoje konto zostało zamknięte to punkty się zerują i nie możesz ich przywrócić po ponownym otwarciu konta.

fortuna klub plus

Oferta

 • Bonusy z katalogu

Jedną ze składowych programu FKP jest uruchomiony przez bukmachera e-Shop, w którym gracze mogą wymienić zebrane punkty na dedykowane bonusy. Dorobek punktowy możesz zamienić m.in. na: bonus od obrotu, bonus od depozytu czy bonus bez ryzyka.

 • Darmowe zakłady

Jak już wcześniej wspomniałem, bukmacher daje również możliwość zawierania darmowego zakładu dla członków Fortuna Klub Plus. Każdy zakład i każdy kurs jest odpowiednio przeliczany na punkty, abyś wiedział, czy masz ich wystarczającą liczbę do zawarcia takiego zakładu.

 • Bonusy kursowe i promocje

Gracze obecni w Fortuna Klub Plus spodziewać się mogą specjalnych bonusów kursowych na wybrane wydarzenia. Operator organizuje też specjalne promocje, dzięki którym możesz zyskać dodatkowe punkty FKP.

Wymagania

Dołączenie do Fortuna Klub Plus nie ma w sobie wiele z elitarności. Uczestnikiem tego programu lojalnościowego może zostać każdy zarejestrowany klient tego operatora. Członkostwo w tym klubie jest dobrowolne i bezpłatne. Oczywiście dołączenie do FKP jest równoznaczne z ukończeniem 18. roku życia, ale to jest kwestią oczywistą. Każdy uczestnik FKP może posiadać tylko jedno konto.

Co zyskujesz?

 • Punkty za każdy zakład
 • Bonusy z katalogu
 • Darmowe zakłady
 • Bonusy kursowe i promocje

Co musisz zrobić?

 1. Założyć konto w Fortunie
 2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy
 3. Zawierać zakłady
W Fortunie każdy aktywny gracz może liczyć na bonusy. Punkty za każdy zakład, ciekawa oferta katalogu bonusów, brak elitarności i sporo promocji. Program łatwy, dostępny i korzystny dla wszystkich. Konieczność założenia karty w punkcie stacjonarnym nie powinna być wielkim problemem. Rejestrujesz się, typujesz, zgarniasz punkty. O to w tym chodzi.
Fortuna
Fortuna
Nasz ocena 9/10

2. PZBUK – Klub VIP

Polskie Zakłady Bukmacherskie podzieliły swój program lojalnościowy na dwie części: jedną z nich jest klasyczny Klub VIP, a drugi to punkty zbierane za każdy zakład, które można wymienić na bonusy w e-sklepie PZBUka. Członkostwo w klubie VIP dodatkowo rozszerza ofertę sklepu.

pzbuk vip

Oferta

 • Indywidualne podejście

Członek klubu VIP może liczyć na specjalne bonusy, oferty i konkursy skierowane tylko do tej grupy klientów. Indywidualna opieka działu VIP w celu sprawniejszej komunikacji i gry to również składowa pakietu VIP.

 • Punkty i sklep

Za każde postawione 1 PLN gracz otrzymuje 2 punkty lojalnościowych, ale nie tylko za zakłady można w PZBUK zbierać punkty. Bukmacher dodatkowo nagradza m.in. za: rejestrację (500 punktów), codzienne logowanie (20 punktów; pod uwagę brane jest tylko pierwsze logowanie danego dnia), zatwierdzone dokumenty (500 punktów), wpłaty depozytu (za każde wpłacone 1 PLN otrzymasz 1 punkt), a nawet za pierwszą wypłatę środków (100 punktów). Możliwości uzyskania punktów jest jak widać niemało.

 • Bonusy

Dorobek punktowy gracz może wymienić tylko w jednym miejscu – w sklepie PZBuk. Co znajduje się w jego ofercie? Mnóstwo freebetów do kupienia, freebety na Ekstraklasę, La Liga, Ligę Mistrzów, tenis, NBA, e-sport czy na dowolny zakład. Wartości freebetów są różne, od 20 PLN do 100 PLN. Oferta sklepu staje się dużo ciekawsza, jeśli należysz do klubu VIP, wtedy bukmacher doda coś ekstra specjalnie dla ciebie.

Załóż konto w PZBUK z naszym kodem promocyjnym i otrzymaj freebet od wpłaty.

Wymagania

Punkty lojalnościowe zbierać i wydawać może każdy gracz od chwili rejestracji w serwisie PZBuk. Niepotrzebne jest żadne członkostwo w żadnym klubie czy specjalnej strefie. Inaczej wygląda oczywiście kwestia dołączenia do Klubu VIP. Tutaj musisz czekać na zaproszenie. Kiedy możesz się go spodziewać? Specjalny dział sprawdza aktywność graczy i wysyła zaproszenia. Pamiętaj, aby wyrazić zgody marketingowe (bez zgody zaproszenie nie może zostać wysłane).

Co zyskujesz?

 • Punkty gracza wymieniane na bonusy w sklepie
 • Indywidualną opiekę działu VIP
 • Specjalne promocje tylko dla VIP-ów
 • Specjalne oferty w sklepie

Co musisz robić?

 1. Obstawiaj i zbieraj punkty
 2. Być aktywnym
 3. Otrzymać zaproszenie
Lubimy różnorodność. Polskie Zakłady Bukmacherskie łączą przyjemne z pożytecznym. Gracz może liczyć na punkty już od pierwszego dnia obecności na platformie bukmachera, a opcji ich zdobycia jest całkiem sporo. Do tego dochodzi klasyczny pakiet VIP z zaproszeniem, który dodatkowo zwiększa szansę na bonusy obecne w sklepie PZBUk. Stąd taka ocena.
PZBUK logo
PZBUK
Nasza ocena: 9/10

3. LVBET – program VIP

Bukmacher z siedzibą w Katowicach uznał, że lojalność jego graczy powinna zostać wynagrodzona w sposób szczególny. Dlatego powstał program VIP. Klient zaproszony do tego grona będzie mógł korzystać z ekskluzywnych i dostosowanych specjalnie do niego benefitów. LV BET chce nagradzać najbardziej aktywnych graczy kilkoma ciekawymi propozycjami.

Oferta

 • Indywidualna obsługa

Członek programu VIP do swojej dyspozycji otrzyma bezpośredniego opiekuna, którego zadaniem będzie rozwiązywanie każdego napotkanego problemu, bez konieczności nawiązywania kontaktu klasycznymi ścieżkami.

 • Bilety na wydarzenia

Operator zapewnia o specjalnej puli biletów na wydarzenia sportowe dostępne dla grona uczestników programu VIP. Bukmacher nie precyzuje, czy będą to również wydarzenia poza granicami naszego kraju.

 • Promocje

Klienci znajdujący się w tym gronie otrzymują także specjalne promocje oraz oferty. Są one adresowane dla graczy z najwyższym statusem. Oprócz tego bukmacher cyklicznie organizuje dedykowane turnieje oraz konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.

 • Priorytetowe wypłaty i zgłoszenia

Jeśli zależy wam na czasie, to w programie VIP wszystkie wypłaty realizowane są błyskawicznie, a członkowie mogą liczyć na priorytet swoich zgłoszeń, dzięki czemu komfort płynący z typowania wyraźnie się zwiększa.

 • Eventy dla VIP-ów

Oprócz klasycznych biletów na mecze bukmacher organizuje różnego rodzaju bankiety oraz spotkania, które najczęściej związane są z danymi wydarzeniami sportowymi. To wszystko dzięki zapleczu służącemu wyłącznie do obsługi graczy VIP.

Jeśli przekonuję Cię oferta LVBET, polecam założenie konta z naszym kodem promocyjnym. Zyskasz dzięki temu dodatkowy freebet na start.

lvbet vip

Wymagania

Jak dołączyć do programu? Musisz jak najczęściej grać w LV BET i liczyć, że twoja aktywność zostanie dostrzeżona przez operatora, który regularnie sprawdza status kont wszystkich graczy, by wybrać tych najbardziej lojalnych. Samemu nie można zgłosić chęci wejścia do programu VIP. Nie ma wyszczególnionych wymagań czy warunków do spełnienia w celu przyłączenia się do tego uprzywilejowanego grona. Zarówno gracze typujący za małe, jak i duże stawki mogą zostać objęci programem VIP.

Co zyskujesz?

 • Indywidualną opiekę
 • Bilety na wydarzenia
 • Promocje
 • Priorytet przy wypłatach i zgłoszeniach
 • Udział w specjalnych eventach

Co musisz zrobić?

 1. Posiadać aktywne konto
 2. Wykazywać się aktywnością
 3. Otrzymać zaproszenie
Klasyczny program lojalnościowy. Musisz grać zakłady za dowolne stawki i czekać na zaproszenie od bukmachera. Ciekawą opcją są tu specjalnie organizowane eventy dla VIP-ów (spotkania, bankiety) towarzyszące różnym wydarzeniom sportowym.
LVBET
Nasza ocena: 8.5/10

Program lojalnościowy – pozostali bukmacherzy

Poniżej znajdziesz pozostałych legalnych bukmacherów w Polsce z opisem poszczególnych programów lojalnościowych, jakie posiadają w ofercie.

Superbet – Strefa VIP

Zobacz, co możesz zyskać dołączając do Strefy VIP w Superbet.

Indywidualny opiekun

Będąc klientem VIP otrzymasz dedykowanego opiekuna oraz profesjonalną obsługę działu VIP. Twój indywidualny opiekun zadba o najwyższy poziom obsługi, a także poprowadzi Twoje sprawy, tak aby każdy problem został rozwiązany możliwie. jak najszybciej.

Oferty bonusowe i promocje

Dział VIP przygotuje dla Ciebie specjalne „szyte na miarę” promocje, aby szczegółowo spełnić każdą z Twoich potrzeb. Codziennie znajdziesz coś dla siebie. Będąc klientem VIP możesz spodziewać się zaproszeń na wydarzenia sportowe z pełnym pakietem vipowskim. Ponadto możesz brać udział w licznych konkursach, w których do wygrania są prestiżowe nagrody.

Szybka autoryzacja i priorytet zgłoszeń

Jeśli grasz za wysokie stawki, bardzo dobrze abyś był członkiem strefy VIP w Superbet. Wszystkie Twoje zgłoszenia oraz realizacja wypłat będą realizowanie priorytetowo.

Wymagania

Aby dołączyć do Strefy VIP przede wszystkim musisz obstawiać zakłady i wyróżnić się sporą aktywnością. Tylko, to może dać Tobie szansę na dołączenie do Strefy VIP. Bardzo ważnym aspektem jest również, aby sprawdzić, czy Twoje zgody marketingowe są zaznaczone – tylko wtedy Superbet będzie mógł się z Tobą skontaktować.

Co zyskujesz?

 • Indywidualny opiekun
 • Specjalne oferty bonusowe i promocje
 • Rozpatrzenie priorytetowo zgłoszeń

Co musisz zrobic?

 1. Wykazać się dużą aktywnością
 2. Zaznaczyć zgody marketingowe
 3. Otrzymać zaproszenie

STS – Premium STS

Bukmacher STS zrezygnował z poprzedniego pakietu, który nazywał się Strefa VIP. Został wprowadzony nowy pakiet dla graczy o nazwie STS PREMIUM. Niestety bukmacher szczegółowe informacje przekazuje wyłącznie użytkownikom kont premium.

Oferta

 • Indywidualna opieka konta
 • Dostęp do czatu – gracze należący do Premium STS mają dostęp do czatu, który jest czynny całą dobę
 • Wydarzenia sportowe – możesz otrzymać zaproszenie na wydarzenia sportowe, jak np. mecz reprezentacji Polski

Wymagania

Zaproszenia do statusu STS Premium wraz z benefitami są wysyłane tylko do najaktywniejszych graczy. Takie wiadomość otrzymasz na konto online.

forBET – VIP Club

Całkiem ciekawą ofertę do swoich stałych klientów kieruje forBET. Bukmacher z siedzibą w Warszawie zaprasza do VIP Clubu. Operator zaznacza już na wstępie, że przy wysyłaniu zaproszenia do VIP Clubu będzie brał pod uwagę obrót (a ten musi przekraczać 10 000 złotych), lecz jeśli jesteś nowy i chcesz dołączyć do grona bardzo ważnych graczy, to forBET zweryfikuje Twoją aktywność podczas okresu próbnego.

Oferta

 • Pomoc osobista

Pytania, reklamacje, wątpliwości, problemy, a nawet negocjacje kursów – te wszystkie sprawy będziesz mógł załatwić dużo szybciej dzięki osobistemu opiekunowi, który zostanie ci przydzielony. Opiekun okaże się pomocny również w przypadku, gdy będziesz chciał wybrać się na jakiś mecz.

 • Bilety i autoryzacja

Podobnie jak w ofercie innych bukmacherów, forBET proponuje swoim członkom VIP Clubu bilety na wydarzenia nie tylko sportowe, ale i kulturalne (MŚ w lekkiej atletyce w Doha, mecz reprezentacji Polski w piłkę nożną w Macedonii czy wycieczka do Rio, aby zobaczyć mecz na Maracanie). Oprócz tego może on w forBET liczyć na szybką autoryzację wysokich zakładów, a także większe limity na grę.

Wymagania

Co trzeba zrobić, aby zostać członkiem VIP Clubu? Tutaj zasady są proste i przejrzyste. Bukmacher przy decyzji o zaproszeniu (tylko w ten sposób można się tam dostać) będzie brał pod uwagę aktywność gracza w serwisie, (jego obrót musi przekraczać miesięcznie 10 000 złotych), a także wysokość i częstotliwość wpłat. forBET nie chce odstraszać nowych zarejestrowanych graczy, którzy chcieliby dołączyć do VIP Clubu i proponuje weryfikacji aktywności w czasie okresu próbnego.

Co zyskujesz?

 • Osobistą pomoc opiekuna
 • Bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne
 • Szybką autoryzację i większe limity

Co musisz zrobić?

 1. Grać aktywnie
 2. Wpłacić 10 000 PLN depozytu w miesiącu
 3. Otrzymać zaproszenie
 4. Przejść weryfikację w okresie próbnym

Betcris VIP

Kolejnym bukmacherem, który ma ciekawą propozycję dla użytkowników VIP to Betcris. Znajdziesz w ofercie między innymi współpracę z dedykowanym opiekunem, możesz otrzymać wejściówki na najważniejsze wydarzenia oraz zaproszenia na eventy specjalne.

Oferta

 • Dedykowany opiekun – dzięki temu zyskasz priorytetową obsługę. Twoje zgłoszenia będą realizowane ze szczegółową starannością.
 • Wydarzenia sportowe – będąc członkiem Betcris VIP możesz liczyć na wejściówki na najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą. Czekają na Ciebie najlepsze miejsca na stadionach oraz halach sportowych.
 • Eventy specjalne – wyłącznie dla klientów VIP. Otrzymasz zaproszenia na zamknięte wydarzenia dedykowane tylko dla graczy VIP. Jeśli wolisz imprezy muzyczne/kulturalne – nie ma problemu. Dział VIP zadba o to Twój komfort w każdym obszarze.

Wymagania

Jeśli chodzi o warunki dołączenia do klubu VIP nie są one odmienne od większości bukmacherów. Bukmacher bierze pod uwagę oczywiście Twoją aktywność, ponieważ musi być ona ponadprzeciętna. Aktywność gracza jest głównym czynnikiem, który jest brany pod uwagę przez Betcris. Dołączyć do VIPa możesz tylko dzięki otrzymanemu zaproszeniu.

Co zyskujesz?

 • Dedykowany opiekun
 • Wyższe limity stawek
 • Ekskluzywne bonusy
 • Wejściówki na wydarzenia sportowe
 • Zaproszenia na zamknięte wydarzenia

Co musisz zrobić?

 • Wykazać ponadprzeciętną aktywność

TOTALbet – TOTAL VIP

W programie lojalnościowym TOTALbetu udział może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik, ale status VIP GOLD otrzyma tylko 100 najlepszych graczy w danym tygodniu. Bukmacher postawił na formułę rankingową, aby motywować swoich klientów do częstych typów. Za obstawianie w TOTALbet gracz otrzymuje punkty (złotówka przeliczana jest na 0,5-1,2 punktu TOTAL VIP w zależności od liczby zdarzeń na kuponie). Jeśli w tygodniu uzyskasz co najmniej 6000 punktów, zostaniesz objęty programem i otrzymasz 10 złotych w postaci freebetu.

Oferta

 • Darmowy zakład i cashback

VIP GOLD zarezerwowany jest dla pierwszych 100 graczy, którzy w danym tygodniu zdobędą największą liczbę punktów (co najmniej 6000). Jasne jest zatem, że im większy obrót, tym większa szansa na pojawienie się w rankingu. A tam czekają już konkretne profity – darmowy zakład i cashback w wysokości części dokonanego obrotu.

Wymagania

Po przekroczeniu bariery 6000 zdobytych punktów uzyskasz dostęp do podglądu obecnego rankingu, gdzie będziesz mógł zobaczyć swoją aktualną pozycję i sprawdzić, ile jeszcze brakuje ci do czołówki (będziesz widzieć 5 graczy nad tobą i 5 pod tobą). Oprócz tego znajdziesz tam kwotę potencjalnego cashbacku, ale będziesz mógł go otrzymać po wejściu awansie do strefy VIP GOLD.

Co zyskujesz?

 • Darmowy zakład w każdym tygodniu
 • Cashback z części tygodniowego obrotu
 • Freebet 10 zł

Co musisz zrobić?

 1. Obstawiać zakłady
 2. Uzbierać co najmniej 6000 punktów
 3. Awansować do najlepiej 100 rankingu

BETX – VIP Club

Program lojalnościowy w przypadku BETX, to promocja, w której musisz grać zakłady i poprzez obstawianie kuponów możesz zyskać freebety. Wszystko zależy, jaki obrót osiągniesz od każdego wtorku do kolejnego poniedziałku (do godz. 23:59).

 • Do promocji kwalifikują się tylko kupony AKO z min. 2 zdarzeniami z kursem ogólnym min. 2.00
 • Do promocji kwalifikują się tylko i wyłącznie kupony postawione za środki własne

Klient może otrzymać łącznie maksymalnie 300 PLN we freebetach i 300 PLN w gotówce, osiągając poszczególne progi:

 • 1. próg – obrót min. 1500 – 2999 PLN – freebet 50 PLN. Cashback to 10% od sumy przegranych do kwoty 500 PLN
 • 2. próg – obrót min. 3000 – 4999 PLN – freebet 100 PLN. Cashback to 10% od sumy przegranych do kwoty 2000 PLN
 • 3. próg – obrót min. 5000 PLN – freebet 150 PLN. Cashback to 10% od sumy przegranych do kwoty 3000 PLN

Wymagania

Żeby korzystać z tej promocji należy jednorazowo zapisać się oraz grać regularnie zakłady AKO (min. 2 zdarzenia) z wymaganym kursem min. 2.00. Oferta skierowana jest do wszystkich graczy posiadających aktywne konto oraz tych, którzy zapisali się do promocji za pomocą przycisku „weź udział”.

GO plus bet – GO Premium Klub

Bukmacher nie ma specjalnych wymagań, jeśli chcesz dołączyć do GO Premium Klub. GO+bet codziennie monitoruje aktywność wszystkich graczy i wyłącznie użytkownicy, którzy są najbardziej aktywni mogą liczyć na zaproszenie do klubu VIP.

Oferta

 • Indywidualny doradca – gracz otrzyma dedykowanego doradcę, który będzie pomagał w załatwieniu Twoich zgłoszeń z jak najszybszym skutkiem
 • Wyjątkowe – ukryte przywileje tylko dla graczy z kontem VIP
 • Specjalne – indywidualne promocje i bonusy
 • Możliwość – dzięki członkostwu w klubie VIP będziesz mógł grać za wyższe stawki i po lepszych kursach

Fuksiarz VIP

Ostatnim bukmacherem, na który zwracam uwagę w artykule jest Fuksiarz, który ma podobną ofertę do innych buków. Program lojalnościowy Fuksiarz VIP, to program, do którego możesz dołączyć poprzez zaangażowanie oraz regularną grę.

Oferta

 • Oferty i bonusy – FUKS VIP to system nagród, dzięki którym zmaksymalizujesz swoje wygrane. Na graczy VIP czekają dedykowane promocje oraz konkursy.
 • Dedykowana obsługa – wsparcie 1 na 1 od naszych dedykowanych menedżerów konta VIP
 • Priorytetowe wypłaty – możesz liczyć na to, że Twoje zgłoszenie wypłaty będzie realizowane jak najszybciej
 • Zaproszenia na eventy – dla wybranych graczy w klubie Fuksiarz VIP czekają bilety oraz zaproszenie na eventy sportowe

Wymagania

Bukmacher zwraca uwagę na aktywność gracza im jest ona większa, tym szanse na otrzymanie zaproszenia stają się większe. GO+bet zwraca uwagę na rodzaje i sposób stawiania zakładów, jeśli więcej grasz wyróżniasz się bardziej i możesz otrzymać zaproszenie do klubu VIP. Jednym z warunki jest też włączenie subskrypcji e-mail i SMS. Znajdziesz je na swoim koncie w zakładce Twoje dane w sekcji subskrypcje.

Betfan Concierge

Bukmacher posiada w swojej ofercie program lojalnościowy o nazwie Betfan Concierge. Będąc graczem VIP możesz spodziewać się spersonalizowanych i specjalnych promocji bonusowych. Dodatkowo będziesz miał możliwość otrzymania zaproszeń na różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

Oferta

 • Obsługa priorytetowa – będąc graczem VIP, będziesz przez bukmachera obsłużony w pierwszej kolejności
 • Specjalne promocje – spodziewać się możesz unikatowych promocji, które będą dedykowane wyłącznie Tobie.
 • Wypłaty – w pakiecie VIP wszystkie Twoje wypłaty są zlecane priorytetowo

Wymagania

Jeśli chcesz dołączyć do klubu VIP w Betfan musisz wyróżnić się aktywnością oraz zaangażowaniem. Dział VIP jest czujny i jeżeli gracz stawia regularnie zakłady i jest aktywny, to możesz otrzymać zaproszenie do programy Concierge. Jest to jedyna droga na dołączenie do klubu VIP.

Programy lojalnościowe u bukmacherów

W artykule znajdziesz opisane oferty programów lojalnościowych u legalnych bukmacherów online. Prawie każdy bukmacher posiada w swojej ofercie program lojalnościowy. Jedni wyróżniają się bardziej, inni trochę mniej, ale każdy gracz, który dołączy do dowolnego programy otrzyma jakieś korzyści.

Większość bukmacherów zwraca największą uwagę na aktywność gracza oraz jego regularność. Stawiając systematycznie zakłady bukmacherskie Twoje szanse na otrzymanie zaproszenia i dołączenie do programu lojalnościowego wzrastają.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close