Pacquiao – Spence Jr. – kursy bukmacherskie

Manny Pacquiao
Manny PacquiaoKurs 2.95Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 33%
VS
Errol Spence Jr.Kurs 1.45Postaw w SuperbetSzanse na wygraną: 67%
Errol Spence Jr.

Legendarny Manny Pacquiao po dwóch latach wraca na ring. W nocy z 21 na 22.08.2021 r. na gali organizowanej w hali T-Mobile w Las Vegas pięściarz z Filipin zmierzy się z Errolem Spencem Jr. Stawką tego pojedynku będą trzy mistrzowskie pasy – federacji IBF i WBC oraz magazynu “The Ring”. My przedstawiamy kursy bukmacherskie na walkę Pacquiao – Spence Jr. oraz nasze typy i analizę. 

Pacquiao – Spence Jr. – kursy bukmacherskie na zwycięstwo walki

Zaczynamy od klasycznego rynku na zwycięstwo walki Pacquiao – Spence Jr. Sprawdźmy kto jest faworytem tego pojedynku zdaniem legalnych polskich bukmacherów

BukmacherPacquiaoSpence Jr.
STS2,761,45
Fortuna2,951,44
Superbet2,901,45
LVBET2,551,42
Noblebet2,701,40
Etoto2,601,47
forBET2,701,41
Betfan2,621,39
PZBuk3,001,35
Kursy sprawdzone 21.07.2021 r.

Analitycy u legalnych bukmacherów faworyzują Amerykanina, który jest młodszy, niepokonany, a większość ekspertów uznaje go za jednego z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe. Pacquiao najlepsze lata ma już za sobą, ale czy jest w stanie sprawić jeszcze jedną w swojej karierze niespodziankę? 

Pacquiao – Spence Jr. – typy bukmacherskie

Obszerniejsze rynki bukmacherskie dostępne będą na około 2 tygodnie przed rozpoczęciem walki. My poniżej prezentujemy nasze typy bukmacherskie na walkę Pacquiao – Spence Jr., które uzupełnimy kursami, gdy tylko będą dostępne

  • Nasz typ: Wygrana Errola Spence’a Jr. – kurs 1,47 @Etoto
  • Nasz typ: Wygrana Errola Spence’a Jr. na punkty 
  • Nasz typ: Walka potrwa pełen dystans : TAK

Sierpniowy pojedynek w Las Vegas będzie zderzeniem dwóch bokserskich pokoleń. Kiedy Pacquiao zdobywał swój pierwszy mistrzowski pas na zawodowych ringach, Spence miał zaledwie osiem lat i chociaż rozpoczął już wtedy swoją bokserską edukację, to prawdopodobnie nigdy nie przypuszczał, że będzie mu dane skrzyżować rękawice z ówczesnym postrachem najlżejszych kategorii wagowych. To walka, która teoretycznie nie może nudna. Spotyka się dwóch zawodników preferujących ofensywny, otwarty, pełny ciosów styl walki. Obaj walczą z leworęcznej pozycji, co będzie dosyć nietypowym obrazem. Często bywa tak, że przy starciu dwóch mańkutów, pojedynki są nudne, ale tym razem, szanse na spełnienie tego scenariusza są niewielkie. Pacquiao miał długą przerwę od ringowych występów, ale Spence Jr. w tym czasie wchodził między liny tylko raz. Jego dramatycznie wyglądający wypadek samochodowy mógł skończyć karierę, ale był jedynie sygnałem ostrzegawczym. Amerykanin wyciągnął wnioski, ale nie ma pewności, czy w dłuższej perspektywie obrażenia fizyczne odniesione w trakcie samochodowej kolizji nie dadzą o sobie znać.

Pierwszy fragment pojedynku powinien być spokojny. Aktywniejszy będzie Pacquiao, który lubi szybko rozpoczynać walki i przejmować kontrolę nad wydarzeniami w ringu już od pierwszego gongu. Filipińczyk spotka się jednak z znakomicie kontrującym oraz czującym dystans rywalem, który z pewnością będzie odpowiadał na każdą próbę ataku 42-latka. To właśnie wtedy Pacquiao może poczuć jak mocno oraz celnie bije Spence. W ostatnim występie “Pac Man” pokonał niejednogłośnie na punkty niezwyciężonego wcześniej Keitha Thurmana, który jednak przystępował do tego pojedynku w niezbyt dobrej formie fizycznej, a jego mentalny spokój był zakłócony serią przedłużających się kontuzji. Pacquiao udowodnił w tym pojedynku, że jest w stanie wygrywać z nowym pokoleniem bokserskich mistrzów, ale wydaje się, że pomiędzy Thurmanem a Spencem jest znacząca różnica. Spence walczy w sposób dużo bardziej dojrzały, przemyślany i zaplanowany. Thurman zwykle w swoich pojedynkach liczył na jeden nokautujący cios, który najczęściej rozstrzygał sprawę. Spence często wygrywa przed czasem (21 z 27 profesjonalnych walk), ale nokauty są wynikiem jego konsekwentnej pracy.

Pacquiao przystępując do pojedynku ze Spencem Jr. sporo ryzykuje i jednocześnie pokazuje, że stare pokolenie mistrzów nie unika wyzwań, nawet w ostatnich latach sportowych karier. Po aktywnym początku Filipińczyk może szybko się zorientować, że pole jego manewru w starciu z silniejszym oraz większym fizycznie przeciwnikiem jest ograniczone. Floyd Mayweather Jr pokazał, że Pacquiao można wypunktować, boksując z kontry, ale wydaje się, że Spence pójdzie o krok dalej i będzie chciał udowodnić, że jest lepszy od Filipińczyka także w bardzo otwartej i aktywnej z obu stron walce. Amerykanin jest zawodnikiem, który świetne czuje się w półdystansie i doskonale zna swoje miejsce w ringu. Uwielbia naciskać na rywali i wysysać energię ze swojego przeciwnika, stosując nieustanną fizyczną oraz psychiczną presję. Pacquiao jest pięściarzem, który widział już między linami wszystko, jednak jego aktualne możliwości prawdopodobnie nie pozwolą mu obronić się przed agresją oraz przemyślanym boksem Spence’a.

Walka moim zdaniem potrwa pełen dystans. Spence często wygrywa przed czasem, jednak Pacquiao nie został znokautowany od pamiętnej porażki z Juanem Manuelem Marquezem. Wtedy pięściarz z Azji prezentował zupełnie inny, odważniejszy boks. Nie ma również co liczyć na rozstrzygnięcie przed upływem zakontraktowanego dystansu z drugiej strony. Spence ma twardą szczękę, a ciosy Filipińczyka, chociaż wciąż ważą swoje, to nie powinny robić na nim wrażenia. Ta walka może być symbolicznym przekazaniem pałeczki i zamknięciem pewnego etapu zawodowego boksu. Niewykluczone, że w przypadku porażki, będzie to ostatni profesjonalny występ Pacquiao, który w ostatnich latach coraz mocniej skupia się na działalności politycznej i społecznej, a sport traktuje jako źródło dochodów oraz wciąż świetną platformę do budowania popularności. Pacquiao z pewnością zrobi wszystko co może, żeby wygrać ten pojedynek, ale po końcowym gongu, to ręka Spence’a powinna powędrować do góry. Amerykanin jest głodny dużych wygranych i nie powinien przepuścić takiej okazji. Spence może mieć pewne problemy na początku rywalizacji, jednak kiedy oswoi się z siłą uderzeń oraz schematami ataków Filipińczyka, powinien kontrolować pojedynek, punktować rywala, skutecznie go kontrować i systematycznie odbierać mu ochotę do walki.

Przeanalizował Piotr Momot – Zastępca redaktora naczelnego serwisu bokserskiego Ringpolska.pl.

Pacquiao – Spence Jr. – gdzie obstawiać?

Dla wszystkich entuzjastów obstawiania boksu ten pojedynek będzie wielki wydarzeniem, a sami bukmacherzy z pewnością nie zawiodą swoją ofertą. Tak jak napisaliśmy powyżej obszerniejsze rynki pojawiać się będą na około 2 tygodnie przed walką. Wszystko co musisz wiedzieć o obstawianiu pojedynków bokserskich znajdziesz w naszych specjalnym poradniku o zakładach na boks. 

Liderem w kontekście zakładów bukmacherskich na boks jest STS. Tam najszybciej pojawiają się obszerne rynki, a bukmacher w przypadku wielkich walk, a z pewnością pojedynek Pacquiao – Spence Jr. taką walką jest, wystawia naprawdę obszerną ofertę. To właśnie w STS najlepiej typować pojedynek Pacquiao – Spence Jr. Jeśli nie masz jeszcze konta u tego bukmachera, to przy założeniu go przez naszą stronę, otrzymasz specjalny zakład bez ryzyka 235 PLN.

Manny Pacquiao – Errol Spence Jr. – analiza bokserów 

Przeanalizowaliśmy już przewidywany przez nas przebieg pojedynku oraz przedstawiliśmy nasze typy bukmacherskie Pacquiao – Spence Jr. Teraz czas na dogłębną analizę obu pięściarzy.

Manny Pacquiao 

42-latek to żywa legenda zawodowego boksu. Jako jedyny w historii profesjonalnego pięściarstwa zdobywał mistrzowskie pasy aż w ośmiu kategoriach wagowych – od muszej do super półśredniej. Obie kategorie dzieli aż 19 kilogramów, co w zawodowym boksie nie wydarzyło się nigdy wcześniej. Niewykluczone, że na pięściarza, który tak swobodnie będzie poruszał się pomiędzy kolejnymi przedziałami wagowymi, kibicom przyjdzie czekać co najmniej kilka dekad. Manny Pacquiao zaliczył zawodowy debiut w styczniu 1995 roku. Pierwszy mistrzowski pas zdobył po blisko czterech latach, ale świat po raz pierwszy o nim usłyszał w połowie 2001 roku. Wtedy “Pac Man” zadebiutował przed amerykańską publicznością, nokautując Lehlo Ledwabę. Wkrótce pięściarz z Filipin podpisał kontrakt z grupą Top Rank i zaczął dopisywać do swojego sportowego cv kolejne znane nazwiska. Pacquiao wygrywał m.in. z Marco Antonio Barrerą, Erikiem Moralesem czy Juanem Manuelem Marquezem.

Wielka wędrówka “Pac Mana” po kolejnych kategoriach wagowych rozpoczęła się w 2008 roku. Pacquiao został wtedy mistrzem kategorii lekkiej, a w ciągu kolejnych dwóch lat sięgał jeszcze po mistrzowskie pasy w wagach super lekkiej, półśredniej oraz super półśredniej. To był najlepszy okres w karierze Filipińczyka, którego schyłek przypadł na przegraną z Floydem Mayweatherem Jr. Ta walka na długo pozostanie najbardziej dochodową w historii sportów walki. W drugiej połowie poprzedniej dekady Pacquiao częściej rozczarowywał, niż zachwycał swoimi występami, ale w połowie 2019 roku wygrał z niepokonanym wcześniej Keithem Thurmanem, zostając najstarszym w historii profesjonalnego boksu mistrzem świata wagi półśredniej.

W ciągu ostatnich dwóch lat “Pac Man” przymierzany był do kilku głośnych pojedynków, jednak żaden z nich nie doszedł do skutku. Tak długa przerwa mogła wpłynąć negatywnie na jego formę, chociaż Filipińczyk, który kilka lat temu rozpoczął karierę polityczną w swojej ojczyźnie i pełni dzisiaj funkcję senatora, cały czas stara się prowadzić aktywny tryb życia. Pacquiao boksuje z odwrotnej pozycji. W najlepszym momencie kariery znany był przede wszystkim z dużej szybkości, wielkiej dynamiki akcji, nieprzewidywalności oraz bardzo dużej liczby wyprowadzanych ciosów. W schyłkowym momencie swojej sportowej aktywności nie jest już tym samym pięściarzem, ale bazując na wielkim doświadczeniu oraz wciąż bardzo dużych umiejętnościach, trzeba go zaliczać do ścisłej światowej czołówki kategorii półśredniej. Na zawodowych ringach stoczył już 71 walk, z których wygrał 62.

Errol Spence

Amerykanin to członek kadry olimpijskiej z igrzysk w Londynie w 2012 roku. Kilka miesięcy po olimpiadzie zadebiutował na zawodowych ringach i prowadzony przez doradzającego wielu bokserskim gwiazdom Ala Haymona był skazany duże sukcesy. Errol Spence wygrywał swoje pojedynki w sposób bezdyskusyjny, a pierwszej walki o mistrzostwo świata doczekał się po niecałych pięciu latach. Wyjazdowe starcie z Kellem Brookiem i wygrana przez nokaut pokazała wszystkim jak wielkim talentem oraz umiejętnościami dysponuje pięściarz z USA.

W kolejnych latach Spence wygrywał m.in. z Lamontem Petersonem, Mikey Garcią, Shawnem Porterem oraz Dannym Garcią. Kariery Amerykanina zawisła na włosku jesienią 2019 roku. Spence prowadząc swój sportowy samochód uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, z którego wyszedł bez większego uszczerbku na zdrowiu. Chociaż początkowe prognozy były bardzo optymistyczne, pięściarz wrócił na ring dopiero po ponad rocznej przerwie. Jego dyspozycja nie była idealna, ale Spence pokazał, że wrócił do gry i będzie chciał udowodnić, że w kategorii półśredniej nie ma sobie równych.

Errol Spence także jest zawodnikiem walczącym z odwrotnej pozycji. Jego firmowymi akcjami są ciosy na tułów oraz prawy prosty. Amerykanin od zawsze boksuje w ringu niczym weteran. Jest bardzo spokojny, kontroluje tempo wydarzeń i nie wykonuje nerwowych ruchów. Dysponuje bardzo mocnym ciosem oraz bardzo szczelną obroną. Od kilku lat stale zajmuje miejsce w czołówce rankingów najlepszych pięściarzy globu bez podziału na wagi.

Pacquiao – Spence Jr. – gdzie oglądać? 

Na ten moment nie jest jeszcze wiadomo, gdzie będzie można obejrzeć walkę Pacquiao – Spence Jr. Z pewnością jednak, któraś z polskich stacji telewizyjnych wykupi prawa i kibice będą mogli cieszyć się oglądaniem pojednynku. 

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close