• typy
  • Oleksandr Usyk – Dereck Chisora – kursy bukmacherskie

Oleksandr Usyk – Dereck Chisora – kursy bukmacherskie

event background

31 października w Wembley Arena w Londynie dojdzie do wyczekiwanej od miesięcy walki pomiędzy Oleksandrem Usykiem i Derekiem Chisorą. Pojedynek był kilkukrotnie przekładany z powodu pandemii koronwirusa. Pięściarze negocjowali kontrakt na to starcie już pod koniec ubiegłego roku. Wiosną ustalono warunki i oficjalnie ogłoszono, że Ukrainiec skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem pod koniec maja. Plany trzeba było zmienić, a wyznaczenie nowego terminu nie było łatwe. Uzgodnione wcześniej gaże były niemożliwe do utrzymania na gali organizowanej bez kibiców. Pięściarze na tyle chcieli się jednak skonfrontować, że zgodzili się obniżyć wymagania. Impreza odbędzie się, ale przy pustych trybunach.

Spis treści

Oleksandr Usyk – Dereck Chisora – kursy bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest Usyk, który po tym jak zdominował kategorię junior ciężką i zdobył tam wszystkie możliwe trofea, automatycznie otrzymał status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata WBO w kategorii ciężkiej. To oznacza, że Ukrainiec jest obowiązkowym rywalem dla Anthony’ego Joshuy, ale jeśli przegra, straci ten przywilej.

O. UsykD. Chisora
1.165.50
FortunaSTS
Kursy sprawdzone 26.10.2020

Kursy na zwycięstwo Usyka są niskie, dlatego bardziej opłaca się postawić na konkretne zakończenie tego pojedynku. Sprawdźmy, jak przedstawiają się kursy na pozostałe zakłady.

Ile rund potrwa walka: -10,5KursBukmacher
Mniej2.29Fortuna
Więcej1.65STS
Kursy sprawdzone 23.10.2020

Sprawdźmy jak prezentują się inne ciekawe zakłady na walkę Usyk – Chisora.

  • O. Usyk wygra na punkty – kurs 1.95 w STS
  • O. Usyk wygra przed czasem – kurs 2.35 w STS
  • O. Usyk wygra przez KO/TKO – kurs 2.20 w forBET

Bukmacherzy typują, że walka zakończy się szybciej niż przed upływem 10 rund. Najwyższy kurs na ten zakład znajdziemy u bukmachera Fortuna. U niego możemy też obstawić przedział rund kończących walkę.

Typ zakładuKurs
Walka zakończy się w 7-12 rundzie3.50
Walka zakończy się w 5-8 rundzie4.50
Walka zakończy się w 1-6 rundzie4.70
Walka zakończy się w 9-12 rundzie5.50
Walka zakończy się w 7-9 rundzie5.50
Walka zakończy się w 4-6 rundzie6.50
Walka zakończy się w 10-12 rundzie7.50
Walka zakończy się w 1-4 rundzie9.0
Walka zakończy się w 1-3 rundzie12.0
Kursy sprawdzone 23.10.2020

Oleksandr Usyk – Dereck Chisora – sylwetki

Przedstawiliśmy kursy na poszczególne zakłady u legalnych bukmacherów, a teraz przyjrzyjmy się sylwetkom obu zawodników i sprawdźmy czy faktycznie wygrana Usyka jest taka pewna.

Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk to złoty medalista olimpijski z Londynu 2012. Rok później zadebiutował na zawodowych ringach i wspierany przez braci Kliczko, był skazany na sukces. Pierwszy tytuł mistrza świata zdobył już w dziesiątej zawodowej walce, czym pobił 30-letni rekord Evandera Holyfielda. Legendarny Amerykanin na pierwszy pas czekał do dwunastego profesjonalnego występu. 33-latek nigdy nie bronił tytułu przed własną publicznością. Od kiedy pokonał Krzysztofa Głowackiego i sięgnął po pas federacji WBO na gali w trójmiejskiej Ergo Arenie, boksował na wyjazdach, najczęściej w kraju, z którego pochodzili jego rywale, ale zawsze wychodził z tych prób zwycięsko. Wygrywał m.in. z Marco Huckiem, Mairisem Briedisem, Muratem Gasijewem oraz Tonym Bellew. Na jego koncie jest także trofeum im. Muhammada Alego za zwycięstwo w turnieju World Boxing Super Series. Jeszcze w wadze junior ciężkiej pokonał Amerykanina Michaela Huntera, który aktualnie zaliczany jest do czołówki kategorii ciężkiej. W październiku ubiegłego roku, Usyk zadebiutował w wadze ciężkiej i wygrał przez techniczny nokaut z Chazzem Witherspoonem. Pięściarz z Ukrainy boksuje z odwrotnej pozycji i znakomicie porusza się na nogach. Ma bardzo wysokie ringowe IQ i przewiduje niemal każdy ruch swoich przeciwników. W najcięższych kategoriach wagowych, niewielu jest zawodników dysponujących podobną szybkością oraz refleksem. Jego mankamentem w zderzeniu z elitą kategorii ciężkiej może być siła ciosu i brak nokautującego uderzenia. Już w wadze junior ciężkiej widać było, że Usyk jest ringowym artystą, ale z pewnością, nie jest królem nokautu. W walce z Chisorą to także może być problem.

Derek Chisora

Derek Chisora

Dereck Chisora jest zdecydowanie bardziej doświadczonym zawodnikiem na ringach zawodowych. Wywalczył tytuł mistrza Europy i boksował o mistrzostwo świata, jednak w starciu z Witalijem Kliczko nie zaprezentował nic, poza twardą szczęką oraz dużą odpornością na przyjmowane ciosy. Brytyjczyk na zawodowych ringach boksuje od 2007 roku i jego kariera już kilka razy znalazła się na zakręcie. Jest człowiekiem nieprzewidywalnym, który potrafi zakończyć konferencję prasową, wywracając stół do góry nogami. „Del Boy” zasłynął także z bójki na konferencji prasowej z Davidem Hayem oraz oplucia Władimira Kliczki. Przez wiele lat związany był także z polskim menadżerem, co zaowocowało m.in. występem w filmie Psy – Ostatnia Krew. Chisora stoczył tam walkę z Arturem Szpilką, z którym spotkał się ostatecznie w ringu w prawdziwym pojedynku w lipcu ubiegłego roku. Brytyjczyk brutalnie znokautował Polaka w drugiej rundzie. Chisora jest zupełnie innym pięściarzem niż Usyk. Stoczył zaledwie 20 walk na ringach amatorskich, dlatego boksu uczył się w praktyce, już jako zawodowiec. Jego styl od początku doskonale pasował do profesjonalnego boksu, dlatego Frank Warren szybko podpisał z nim kontrakt i po czterech latach od debiutu doprowadził do walki z Tysonem Furym. Była to pierwsza porażka Chisory, który póżniej przegrywał także m.in. z Robertem Heleniusem, Davidem Hayem, Kubratem Pulewem czy Agitem Kabayelem. Porażka z tym ostatnim uwydatniła jedną z największych wad Brytyjczyka – nieregularność. Chisora potrafi przejść obok pojedynku i jest pięściarzem jednowymiarowym. Bywa także nierówny i po jednej dobrej walce, potrafi dać kilka przeciętnych lub zwyczajnie słabych. Jego forma zawsze pozostaje zagadką. Zawsze szuka siłowych rozwiązań, które do pewnego poziomu są doskonałą receptą na zwycięstwo, jednak w starciu z najlepszymi, bywają dużym ograniczeniem. Ma twardą szczękę, mocny cios i doskonale czuje się w półdystansie.

Usyk – Chisora – typy bukmacherskie

Starcie Chisory z Usykiem to konfrontacja pięściarzy o zupełnie innych predyspozycjach i stylach. Nie ma wątpliwości, że Chisora od pierwszego gongu pójdzie do przodu i będzie spychał przeciwnika do obrony. Brytyjczyk z pewnością nie zdecyduje się na walkę na środku ringu, ponieważ skazałby się w ten sposób na porażkę. W konfrontacji czysto bokserskiej, „Del Boy” nie może równać się z rywalem.

Brytyjczyk jest przewidywalny, a jego styl jest jednowymiarowy. Jego największym atutem jest siła fizyczna oraz mocne uderzenie, ale w konfrontacji z Usykiem, będzie to jednocześnie jego największy problem.

Usyk był niekwestionowanym mistrzem świata wagi junior ciężkiej i od dawna mówił, że planuje także podbić kategorię ciężką. Chisora będzie jego pierwszym prawdziwym testem w nowym przedziale wagowym. Ukrainiec jest bardzo inteligentny i nie pozwoli sobie na otwarte wymiany z Brytyjczykiem, ponieważ jest to bardzo ryzykowne dla niego rozwiązanie. Na pewno będzie musiał dużo pracować na nogach, a pierwsze rundy powinny być oszczędne w jego wykonaniu. Poczeka aż Chisora się wystrzela i jeśli mocniej zaatakuje, to zdecyduje się na taki krok w drugiej połowie walki. Ciężko jednak oczekiwać, aby do tego momentu pozostawał bierny. Usyk powinien punktować przeciwnika ciosami prostymi i budować przewagę na kartach punktowych. Chisora będzie próbował stłamsić fizycznie Ukraińca i pokazać mu, że nie pasuje do wagi ciężkiej. W starciu z techniką i sprytem Ukraińca, może jednak pozostać bezradny.

Usyk rozsądnie podszedł do zmiany kategorii wagowej i nie próbował na siłę budować masy. Jego głównym atutem w starciu z czołówką wagi ciężkiej dalej powinna być szybkość.

Obaj pięściarze nie boksowali rok, a ostatnie miesiące spędzali w oczekiwaniu na ustalenie terminu pojedynku. Warunki są równe, ale można zakładać, że Usyk solidniej przepracował ten okres. Chisora w pewnym momencie był znudzony oczekiwaniem na datę walki i rozpoczął treningi mieszanych sztuk walki. Szybko jednak wrócił do boksu, ponieważ zrozumiał, że na macie nie ma czego szukać. Brytyjczyk często zmienia trenerów, ale jego styl pozostaje niezmienny. Jest zawodnikiem ukształtowanym, o bardzo wyraźnej charakterystyce i trudno oczekiwać, żeby 31 października zaskoczył czymkolwiek. Parę znaków zapytania rysuje się z kolei wokół Usyka, który zrobił wszystko co mógł w wadze junior ciężkiej, ale w ciężkiej, ciągle ma sporo do udowodnienia.

Usyk jest dużym faworytem w pojedynku z Chisorą i walka powinna zakończyć się jego zwycięstwem. Jeśli Brytyjczyk ma sprawić niespodziankę, to musi zakończyć pojedynek przed czasem. Szanse na jego ewentualną wygraną na punkty są minimalne. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wygrana punktowa Ukraińca. Kurs 1.95 oferowany przez STS wydaje się atrakcyjny. Nie ma zbyt dużych szans na triumf Usyka przed upływem zakontraktowanego dystansu. Na zawodowych ringach rzadko nokautuje na najwyższym poziomie i chociaż Chisora w swojej karierze przegrywał przed czasem, to robili zawodnicy o zdecydowanie większej sile rażenia. Ukrainiec w pierwszej fazie walki powinien boksować ostrożnie, a nawet jeśli poczuje swoją przewagę to raczej zachowa czujność do finałowego gongu. Chisora wbrew temu, co mogłaby sugerować jego efektowna wygrana z Arturem Szpilką, nie radzi sobie zbyt dobrze z mańkutami. Pokazały to jego porażki z Tysonem Furym oraz walka z Senadem Gashim, która co prawda zakończyła się jego wygraną, ale Brytyjczyk wyglądał bardzo przeciętnie na tle rywala walczącego z odwrotnej pozycji. Dla Usyka to pierwszy poważniejszy test w kategorii ciężkiej i chociaż będzie boksował z pozornie dużo silniejszym fizycznie rywalem, to powinien zdać ten egzamin. Walka odbędzie się w Londynie, ale Ukrainiec nie powinien obawiać się o sędziowanie. Usyk jest zawodnikiem Eddiego Hearna, który jest jednocześnie organizatorem gali i dba o jego interesy. Ukrainiec jest także przyzwyczajony do walk wyjazdowych i nie będzie to jego pierwsza wizyta na Wyspach Brytyjskich.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close