• typy
  • Kołecki – Zawada – Kursy bukmacherskie

Kołecki – Zawada – Kursy bukmacherskie

event background

30 stycznia 2021 w łódzkim hotelu DoubleTree by Hilton odbędzie się gala KSW 58. Studio filmowe umieszczone na parterze tego obiektu, gości w ostatnich miesiącach regularnie imprezy sportów walki. Konfrontacja Sztuk Walki rozpocznie w ten sposób nowy rok i zarazem będzie kontynuowała rozpoczęty jesienią cykl organizacji jednej gali miesięcznie. Tym razem główną atrakcją imprezy będzie walka Szymona Kołeckiego z Martinem Zawadą.

Spis treści

Kołecki – Zawada – kursy bukmacherskie

Faworytem legalnych bukmacherów w tym zestawieniu jest Kołecki, który w KSW nie poniósł jeszcze żadnej porażki. Zawada to jednak weteran mieszanych sztuk walki, dlatego kursy na zwycięstwo byłego sztangisty nie są ekstremalnie niskie. Zobaczmy jak wyglądają:

Szymon KołeckiMartin Zawada
Fortuna1,432,62
Superbet1,472,60
Betclic1,522,45
Totalbet1,502,40
eWinner 1,452,65
forBET1,502,45
STS1,502,60
LVBET1,392,75
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.

Szymon Kołecki

Mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów kontynuuje swoją przygodę ze światem MMA. Kiedy Kołecki zdecydował się na debiut w klatce, mało kto przypuszczał, jak szybko ówczesny 35-latek może stać się gwiazdą KSW. Na swoim koncie ma osiem zwycięstw i tylko jedną porażkę, która miała jednak miejsce jeszcze przed podpisaniem kontraktu z największą polską organizacją. Kołecki rozpoczął przygodę z KSW od wygranej z Mariuszem Pudzianowskim. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Później przyszedł czas na konfrontację z Damianem Janikowskim. Wydawało się, że medalista olimpijski w zapasach ma wszystko, żeby wygrać z rywalem, który wywodzi się z zupełnie innej dyscypliny sportu. Kołecki sprostał jednak także temu wyzwaniu. Żelazna taktyka, konsekwencja i chłodna głowa sprawiły, że zbliżający się do 40. urodzin zawodnik mógł cieszyć się ze zwycięstwa. W 2020 roku wiele mówiło się o walce Kołeckiego z Łukaszem Jurkowskim. Pojedynek był kilka razy przekładany z powodu problemów zdrowotnych obu zawodników i ostatecznie do niego nie doszło.

Kołecki jest dojrzałym mężczyzną, jednak pomimo mocno zaawansowanego jak na sporty walki wieku, nikt nie może być pewny, do kiedy dwukrotny medalista olimpijski będzie w stanie walczyć. Zawodnik z Oławy jest bardzo pracowity i cierpliwy. Kontuzje nie oszczędzały go w trakcie kariery, jednak nauczył się z nimi żyć oraz trenować na tyle rozsądnie, by unikać kolejnych potencjalnych komplikacji zdrowotnych. W klatce Kołecki stawia przede wszystkim na siłę fizyczną, którą wypracował w czasie podnoszenia ciężarów. Jest bardzo skuteczny w klinczu, obaleniach, pracy przy siatce oraz parterze. Jego minusów trzeba szukać w stójce, chociaż zwykle dobrze je maskuje.

Martin Zawada

Urodzony w Bielsku-Białej, a mieszkający na stałe w Dusseldorfie zawodnik nieoczekiwanie wraca do klatki KSW. 37-latek po raz ostatni walczył blisko dwa lata temu i wydawało się, że kibice nie zobaczą go już w akcji. Zawada ma na koncie 45 walk, z których wygrał 29, przegrał 15, a jedną zremisował. Na galach KSW po raz pierwszy można było go oglądać jeszcze zanim MMA zdobyło swoją dużą popularność w Polsce. Karierę rozpoczynał w 2003 roku, a po raz pierwszy na imprezie Konfrontacji Sztuk Walki pokazał się trzy lata później. Przez dłuższy czas Zawada walczył poza Polską, a do KSW powrócił dopiero w 2018 roku. Wygrał z Łukaszem Jurkowskim, który poddał się z powodu kontuzji, przegrał z Michałem Materlą oraz pokonał na punkty Thiago Silvę, co było niespodzianką. Wydawało się, że zwycięstwo z Brazylijczykiem to idealny moment na pożegnanie z klatką, a dłuższa przerwa mogła tylko to potwierdzać. Zawada jednak wraca do MMA, ale w starciu z Kołeckim nie będzie faworytem.

Głównym atutem zawodnika trenującego w Niemczech będzie doświadczenie. Zawada jest też zawodnikiem odpornym na ciosy i silnym. Ma mocne uderzenie z prawej ręki oraz dobrze czuje się w wymianach na pięści. Potrafi zamęczyć swojego przeciwnika aktywnością oraz przetrwać kryzysy. Słabszą stroną Zawady są zapasy oraz walka w parterze.

Kołecki – Zawada – typy bukmacherskie

Jaki jest nasz typ na pojedynek Kołecki – Zawada? Przebieg walki może być zaskakujący, ponieważ obaj zawodnicy wejdą do klatki z prawdopodobnie zbliżonym planem taktycznym. Kołecki będzie musiał przede wszystkim uważać na ciosy z prawej ręki rywala. Przy każdej próbie wejścia w półdystans lewa ręka musi być przyklejona do szczęki, a momenty, w których ruszy do ataku przez mistrza olimpijskiego też powinny być odpowiednio selekcjonowane. Kołecki powinien spychać przeciwnika do obrony i dociskać do klatki. W ten sposób zabierze mu miejsce na zadawanie ciosów i zminimalizuje zainkasowanie mocnego uderzenia. Zepchnięty do obrony Zawada nie będzie miał przestrzeni, żeby rozpędzić prawą rękę i nie nada ciosom odpowiedniej dynamiki. Kołecki będzie chciał tradycyjnie zamęczyć przeciwnika, ale niezbędna będzie do tego cierpliwość, żeby nie popełnić błędu, odkrywając się zbyt wcześnie. Były sztangista znany jest z dobrej dyscypliny taktycznej i bardzo precyzyjnej realizacji założeń taktycznych. Zawada może mieć podobny pomysł na walkę, ponieważ ma świadomość, że jeśli pozostawi Kołeckiemu zbyt dużo miejsca, walka może szybko przenieść się do parteru, a on będzie musiał pracować z defensywy. Walka nie powinna toczyć się w zbyt intensywnym tempie. Można założyć, że Kołecki będzie dążył do ograniczenia aktywności przeciwnika poprzez klincz i wykorzystywanie siły fizycznej. Zawada poszuka swojej szansy na początku walki, kiedy będzie miał najwięcej energii. Wydolnościowo przewagę powinien mieć Kołecki, chociaż trzeba pamiętać, że Zawada jest wielkim twardzielem i nie wywiesi szybko białej flagi.

Faworytem bukmacherów jest Kołecki i ciężko się z tym nie zgodzić. Wiele wskazywało, że Zawady nie zobaczymy już w klatce, a on skupi się w dalszej części swojego życia na sprawach rodzinnych oraz pracy, którą łączy z treningami. Mieszkający w Niemczech twardziel jest jednak wojownikiem, który lubi wyzwania i ponownie chce się sprawdzić. Kołecki nie planuje długiej kariery, co oznacza, że KSW nie powinna zwlekać z kontraktowaniem mu dużych walk. Wygrana z Zawadą może być przepustką do eliminatora do walki o mistrzowski pas w wadze półciężkiej. Konsekwencja oraz determinacja Kołeckiego powinny zadecydować o tym, że to on wygra walkę wieczoru na gali KSW 58. Chociaż poprzednie dwie walki rozstrzygnął przed czasem, to tym razem należy spodziewać się pełnego dystansu. Zawada co prawda poległ w drugiej rundzie w pojedynku z Michałem Materlą, jednak umiejętności oraz przede wszystkim doświadczenie Kołeckiego są na trochę niższym poziomie. Walka może mieć podobny przebieg jak ta z „Cipao”, ale prawdopodobnie Zawada będzie miał tam więcej swoich dobrych momentów i przetrwa do końcowego gongu.

  • Nasz typ: Kołecki wygra na punkty – kurs 4.20 w TOTALbet

Parnasse – Torres – typy bukmacherskie

Podczas gali KSW 58 dojdzie również do walki o mistrzowski pas w kategorii piórkowej. Tytułu bronić będzie Francuz Salahdine Parnasse, a w roli pretendenta wystąpi Daniel Torres. Pojedynek ma zdecydowanego faworyta w oczach bukmacherów i jest nim Parnasse. Zawodnik pochodzący z Francji uznawany jest przez niektórych za największy talent jaki pojawił się z klatce największej polskiej organizacji MMA. Do tej pory stoczył 15 walk, z których 14 wygrał, a jedną zremisował. W KSW zadebiutował trzy lata temu i ma na swoim koncie wygrane m.in. z Arturem Sowińskim oraz Marcinem Wrzoskiem. Ostatnią walkę stoczył ponad rok temu, pokonując pewnie na punkty Ivana Buchingera. Jego pojedynek z Torresem w obronie pasa KSW był wyczekiwany przez kibiców od dłuższego czasu. Brazylijczyk jest zawodnikiem ofensywnym, który na polskiej ziemi przegrał jedynie z Romanem Szymańskim. W dwóch ostatnich występach Torres pokonywał Filipa Pejica oraz Maxa Cogę, czym zapracował sobie na mistrzowską szansę.

Walka o pas wagi piórkowej będzie starciem zawodników o kompletnie innych stylach oraz filozofii walki. Parnasse jest wszechstronny i dobrze czuje się w każdej płaszczyźnie. Francuz jest zawodnikiem bardzo cierpliwym i ściśle skoncentrowanym na wygrywaniu kolejnych rund. Często można odnieść wrażenie, że bawi się z rywalami, którzy nie mają pomysłu w jaki sposób mu zagrozić. Jednocześnie 23-latek nigdy nie podejmuje zbędnego ryzyka i walczy dosyć ostrożnie. Walczy z jednostajnym tempie, ale jednocześnie jest zawodnikiem nieprzewidywalnym oraz bardzo trudnym do przełamania. Zupełnie inny styl prezentuje Torres, który uwielbia aktywność oraz ryzyko. Jest zawodnikiem ofensywnym, który dobrze czuje się przejmując inicjatywę oraz spychając rywala do obrony. Brazylijczyk także może pochwalić się dobrą kondycją oraz ma opinię zawodnika, która nigdy nie jest zmęczony.

Walka powinna potrwać pełen dystans i zakończyć się zwycięstwem Parnaesse’a. Torres świetnie czuje się w ataku, a w starciu z Francuzem z pewnością będzie mógł się tam wykazać. Nie ma co jednak oczekiwać, że Parnasse podejmie rękawice, wchodząc w wymianę z Brazylijczykiem. Zawodnik z Francji jest bardzo inteligentny i świetnie układa tempo walki pod siebie. Można się spodziewać, że da się wystrzelać Torresowi, a potem będzie go z zimną krwią punktował. Parnasse przyzwyczaił do tego, że nie wykonuje zbędnych ruchów, dlatego trudno liczyć na jego ofensywną szarżę nawet w fazie walki, w której Torres ewentualnie może być już zmęczony. Pas zostanie w rękach Francuza, ale to nie będzie szybki pojedynek. Bukmacherzy jako zdecydowanego faworyta widzą niepokonanego mistrza, a kursy prezentują się następująco

BukmacherSalahdine ParnasseDaniel Torres
Fortuna1,096,11
Superbet1,155,15
Betclic1,106,50
Totalbet1,125,35
eWinner 1,125,70
forBET1,155,00
STS1,126,25
LVBET1,125,30
Kursy aktualizowane 25.01.2021r.
  • Nasz typ: Parnasse na punkty – kurs 2.45 w Fortuna

KSW 58 – pozostałe walki

  • Michał Michalski (8-4, 4 KO, 1 Sub) vs Aleksandar Rakas (16-7, 8 KO, 6 Sub)
BukmacherMichał MichalskiAleksandar Rakas
Fortuna1,372,85
Superbet1,402,85
Betclic1,383,00
Totalbet1,303,20
eWinner1,402,76
forBET1,353,00
STS1,402,95
LVBET1,333,00
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.
  • Michał Andryszak (21-9, 14 KO, 6 Sub) vs Guto Inocente (8-5, 4 KO, 3 Sub)
BukmacherMichał AndryszakGuto Inocente
Fortuna1,452,55
Superbet1,452,65
Betclic1,422,80
Totalbet1,452,55
eWinner1,452,64
forBET1,452,65
STS1,452,75
LVBET1,392,75
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.
  • Szamil Musajew (13-0, 8 KO, 2 Sub) vs Uroš Jurišić (11-0, 5 KO, 5 Sub)
BukmacherSzamil MusajewUroš Jurišić
Fortuna1,372,85
Superbet1,472,60
Betclic1,353,15
Totalbet1,402,70
eWinner1,402,80
forBET1,502,45
STS1,402,95
LVBET1,392,75
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.
  • Paweł Polityło (5-2, 1 KO) vs Dawid Martinik (4-1, 1 KO, 2 Sub)
BukmacherPaweł PolityłoDawid Martinik
Fortuna1,302,92
Superbet1,323,25
Betclic1,303,45
Totalbet1,352,95
eWinner1,402,75
forBET1,303,30
STS1,323,40
LVBET1,333,00
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.
  • Robert Ruchała (4-0, 2 Sub) vs Daniel Bažant (5-1, 5 KO)
BukmacherRobert RuchałaDaniel Bažant
Fortuna1,204,04
Superbet1,224,10
Betclic1,184,70
Totalbet1,184,30
eWinner1,204,10
forBET1,204,20
STS1,204,56
LVBET1,204,00
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.
  • Bartłomiej Kopera (9-6, 7 Sub) vs Francisco Barrio (7-2, 2 KO, 4 Sub
BukmacherBartłomiej KoperaFrancisco Barrio
Fortuna1,552,29
Superbet1,572,35
Betclic1,552,40
Totalbet 1,502,40
eWinner1,502,45
forBET1,452,60
STS 1,552,45
LVBET1,512,40
Kursy aktualizowane 29.01.2021r.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close