Betway opinie

Bukmacher Betway zawiesza swoje działanie w Polsce. Nie ma już możliwości rejestracji u tego bukmachera, a od 12 stycznia zablokowane zostanie także obstawianie zakładów

Dlatego rekomendujemy wybranie innego nowego bukmachera. Bardzo dobrą opcją jest Goplusbet, u którego odbierzecie m.in. darmowe pieniądze na zakłady!


W październiku 2021 roku, licencję od Ministerstwa Finansów, na prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych otrzymał Betway. Zakłady bukmacherskie zapowiedziały start serwisu pod adresem betway.pl, a spodziewać się tego można w pierwszym kwartale 2023 roku. Popularny w szczególności na Wyspach bukmacher, jest sponsorem wielu doskonale znanych w naszym kraju drużyn piłkarskich jak choćby: West Ham, Tottenham, Leicester, Brighton, Schalke czy Atletico Madryt. Betway angażuje się również w sponsoring klubów NBA – np. Golden State Warriors czy Brooklyn Nets. Całe środowisko bukmacherskie ma nadzieję, że nowy operator poważnie potraktuje polski rynek i stanie się kolejnym, znaczącym, międzynarodowym graczem w Polsce po Superbecie i Betclic. 

Spis treści

Oferta Betway

Z usług bukmachera Betway korzystają miliony graczy. Jako firma o zasięgu międzynarodowym, spełnia wszelkie standardy w zakresie proponowanej oferty. Polscy gracze nie powinni być zawiedzeni jej rozmiarami.

Oczkiem w głowie Betway jest rzecz jasna piłka nożna, dlatego na większość ligowych starć w największych europejskich ligach, dostępne jest ponad 200 zakładów w obrębie jednego spotkania. W przypadku meczów hitowych i mistrzowskich, liczba ta sięga nawet 300 selekcji. Na rynkach zagranicznych, zakłady obarczone są niską marżą.

Bukmacher ten, oferuje relatywnie wysokie przeliczniki na mecze siatkówki i koszykówki oraz imponuje liczbą możliwych do obstawienia spotkań tenisowych. Sytuacją zupełnie normalną jest, kiedy każdego dnia możemy obstawić kilkadziesiąt starć nie tylko na poziomie turniejów ATP i WTA, ale i Challengerów oraz turniejów ITF.  

Betway nie przechodzi również obojętnie wobec sportów walki, MMA oraz e-sportu. Możemy również obstawiać sport elektroniczny na czele z League of Legends, Dota 2, CS:GO, Valorantem,  Starcraftem i Rainbow Six. Powodów do zmartwień nie będą mieli też maniacy krykieta, tenisa stołowego czy innych niszowych sportów. 

Uważamy, że jest duża szansa co do tego, że w podobnej skali, na polskim rynku będzie funkcjonował sport wirtualny. Na ten moment, zestaw dostępnych dyscyplin stanowią: piłka nożna, wyścigi psów, koni, rydwanów, motorów i kolarstwo.

10 rzeczy, za które gracze w Polsce polubią Betway

Z przeprowadzonej przez nas analizy oferty Betway, popartej opiniami naszych rodaków, korzystających z usług bukmachera poza granicami naszego kraju wynika, że ma on duże szanse stać się poważnym graczem na rynku zakładów bukmacherskich nad Wisłą. Pod uwagę braliśmy także opinie typerów, jakie mogliśmy znaleźć na internetowych forach. Wyróżniliśmy 10 aspektów działania firmy, które mogą zaważyć na tym, że Betway podbije serca polskich graczy.

 1. 1. Estetyczny interfejs

  Polscy gracze coraz częściej przyznają, że wyżej stawiają prostotę i intuicyjność strony internetowej bukmachera, aniżeli z pozoru atrakcyjny, bogaty kolorystycznie layout. Betway znalazł idealny balans między estetycznym wyglądem witryny i swobodną nawigacją na stronie. Ranking bukmacherów jaki widnieje na naszej stronie jasno wskazuje, że ten aspekt działania ma wielkie znaczenie dla miejsca jakie dana firma zajmuje w klasyfikacji.

 2. 2. Transmisje TV

  Posługując się nomenklaturą bukmacherską – transmisje TV mogą stać się olbrzymim handicapem na korzyść Betway. Firma ma zasięg ogólnoświatowy i jej decydenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym dla graczy jest możliwość obejrzenia obstawionego meczu. Praktyka pokazuje, że transmisje oferowane przez tego bukmachera na zagranicznych rynkach cieszą się dużym zainteresowaniem, a typujący chwalą jakość streamingu i liczbę zdarzeń, dla których jest on dostępny.

 3. 3. „Multi+” – dodatkowa gratyfikacja za kupony AKO

  Nie możemy założyć ze 100% pewnością, że to rozwiązanie zostanie zaimplementowane również na polskim rynku, ale uważamy, że są na to duże szanse. „Multi+” to udogodnienie, które gracze w Polsce znają z innych zakładów bukmacherskich, ale pod inną nazwą. W jego myśl, potencjalna wygrana z zakładu akumulowanego jest proporcjonalnie zwiększana w zależności od liczby zdarzeń umieszczonych na kuponie. Dzięki temu, przy 5 selekcjach możemy wygrać o 7% więcej, przy 7 spotkaniach o 20% itd. Maksymalnie możemy zyskać nawet 50% więcej przy 13 lub większej liczbie zdarzeń.

 4. 4. Darmowy zakład za obrót kwoty w ujęciu tygodniowym

  Podobnie jak w przypadku promocji „Multi+” nie mamy całkowitej pewności, że Betway uruchomi identyczną promocję w Polsce. Fakty są jednak takie, że na rynkach zagranicznych, opcja ta robi prawdziwą furorę. Polega ona na tym, że za obrócenie określonej kwoty w ciągu tygodnia na zakładach akumulowanych o kursie całkowitym > 2.00, gracz otrzymuje darmowy zakład. Na ten moment trudno jednak wyrokować, nie tylko czy zostaniemy uraczeni podobnym rozwiązaniem, ale i o jakich kwotach będzie mowa.

 5. 5. Docenianie stałych klientów

  „Bukmacher Betway docenia swoich lojalnych klientów” – takie opinie muszą cieszyć zarówno samego operatora, jak i nas – beneficjentów jego wejścia na polski rynek. Internauci nie szczędzą pochlebstw pod adresem bukmachera i zaręczają, że regularne korzystanie z jego usług, bardzo często spotyka się z odpowiednią nagrodą ze strony usługodawcy. Polacy cenią sobie programy lojalnościowe, lubią zbieranie punktów i temu podobne inicjatywy, dlatego sami jesteśmy ciekawi, co w naszym kraju zaproponuje Betway.

 6. 6. Wysoka jakość zakładów live

  Zarzut, który często podnoszony jest przez typerów wobec rodzimych bukmacherów to problemy z obstawianiem zakładów na żywo. Gracze narzekają na opieszałość algorytmów sterujących zakładami live, w skutek czego często nie są w stanie zawrzeć interesującego ich zakładu. Nowy bukmacher wyróżnia się w tym aspekcie na plus i nie brakuje opinii, że może to być czołówka w naszym kraju pod tym względem.

 7. 7. Dobry kontakt z biurem obsługi klienta

  W Polsce nie możemy narzekać na standardy przyjęte przez naszych operatorów w zakresie obsługi klienta i wydaje się, że Betway w tym aspekcie na szczęście nie będzie wyjątkiem. Krótki czas oczekiwania na odpowiedzi konsultantów i jasne, zrozumiałe komunikaty przesyłane na czacie lub drogą mailową to atut tego bukmachera.

 8. 8. Wysokie kursy na underdogów

  Ilu graczy, tyle styli obstawiania. Nie brakuje również takich, którzy zamiast typowania zwycięstw faworytów i próbach uniknięcia tych spotkań, w których zdarzy się niespodzianka, obstawiają zwycięstwa underdogów. Tacy gracze z pewnością będą ukontentowani ofertą Betway. Drużyny/zawodnicy nie będący faworytami swoich spotkań, zwykle są opisani wyższymi kursami niż u konkurencyjnych firm. W najbardziej skrajnych przypadkach, kursy mogą być wyższe nawet o 8-10%.

 9. 9. Szeroki wybór zakładów specjalnych

  Betway jako bukmacher o międzynarodowym zasięgu, przykłada dużą wagę również do zakładów związanych ze światem rozrywki i polityki. Ostatnie lata na polskim rynku pokazują, że tego typu selekcje coraz częściej znajdują miejsce na naszych kuponach, dlatego nowy operator dobrze wpisałby się w trendy jakie obserwowaliśmy w minionych kilkunastu miesiącach.

 10. 10. Niezawodna aplikacja mobilna

  Wśród graczy popularny jest pogląd, że aplikacja Betway jest niemal niezawodna. Można jej przypisać takie same atuty jak w przypadku witryny internetowej – przejrzystość i intuicyjność. Posiada ona wszelkie funkcjonalności, które znamy z najlepszych aplikacji legalnych polskich bukmacherów. Możliwe są cash-outy, obstawianie na żywo i kontakt z supportem.

Zakłady bukmacherskie Betway w Polsce – wciąż sporo niewiadomych

Pamiętajmy, że w znacznym stopniu opieramy się w tym momencie na analizie ryków zagranicznych i własnych, popartych branżowym doświadczeniem domysłach. Mamy pełną świadomość tego, że polski rynek jest dość specyficzny i oferta Betway może w pewnym stopniu różnić się od tej jaką mamy choćby w Wielkiej Brytanii. Gracze w Polsce przywiązują ogromną wagę do jakości oferty powitalnej, dlatego trudno przewidzieć, na co w tym zakresie zdecyduje się ta firma. Czy będzie to atrakcyjny freebet, zakład bez ryzyka czy pokaźny bonus od pierwszej wpłaty, a może kombinacja wszystkich trzech rozwiązań – w tym momencie to wróżenie z fusów. Możemy się natomiast domyślać, że zakłady bukmacherskie o takim zasięgu i renomie, są świadome skali oczekiwań i dołożą wszelkich starań, aby je spełnić. 

Nie będziemy w najmniejszym stopniu zdziwieni, jeżeli Betway zaproponuje w pierwszych miesiącach działalności grę „bez podatku” (bukmacher zrekompensowałby wówczas klientom 12% podatek od wygranych) czy też Boost kursów (zwiększone przeliczniki na wybrane spotkania danego dnia). Jako zakłady bukmacherskie słynące z szerokiej gamy możliwości wpłat za pomocą portfeli internetowych, nie przypuszczamy, abyśmy na tym polu zostali negatywnie zaskoczeni.

Nowy operator przez długi czas mógł analizować sytuację w naszym kraju i oddzielać pozytywne praktyki stosowane przez zakłady bukmacherskie od tych, które spotykały się z krytyką graczy. Legendarne w piłkarskim slangu „wyciąganie wniosków” może w tym wypadku rzeczywiście stanowić duży atut. Strategia oparta na czerpaniu z najlepszych rozwiązań w naszym kraju może okazać się skuteczniejsza, niż wdrażanie szeregu własnych pomysłów, których efekty wdrożenia nie są znane. 

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na start strony internetowej i aplikacji mobilnej. Jesteśmy dobrej myśli i podekscytowani wejściem na nasz rynek zakładów bukmacherskich Betway, gdyż uważamy, że da to niezbędny powiew świeżości na krajowym podwórku. 

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close