• typy
 • Wybory parlamentarne 2019: Kursy bukmacherskie

Wybory parlamentarne 2019: Kursy bukmacherskie

Już 13 października, tradycyjnie w niedzielę, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej pójdą do urn, by wybrać swoich deputowanych do Sejmu i Senatu. Potencjalni posłowie na Sejm IX kadencji rywalizować będą o 460 miejsc w niższej izbie parlamentu, a wybierani będą w 41 okręgach wyborczych. Ponadto, odbędą się również wybory do senatu. Kandydaci na senatorów wybierani będą w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych – oznacza to, że z każdego okręgu wybrany zostanie wyłącznie jeden reprezentant do izby wyższej.

Spis treści

Na kartach wyborczych tegorocznych wyborów parlamentarnych głosujący znajdą łącznie dziewięć komitetów wyborczych, jednak tylko 5 z nich było w stanie wystawić swoich kandydatów w każdym okręgu. Partie te wylosowały następujące numery, którymi oznaczone będą ich listy:

1. KW Polskie Stronnictwo Ludowe
2. KW Prawo i Sprawiedliwość
3. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
4. KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5. KWW Koalicja Obywatelska PO, .N i Zieloni

Komitety niemające reprezentantów w całym kraju, wraz z wylosowanymi numerami, to:

6. KW Prawica
7. KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
8. KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
9. KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca

Na ostatniej prostej przed dniem głosowania kampania wyborcza do parlamentu nabiera coraz większych rumieńców. Na kilka dni przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, poszczególne partie starają się zmotywować jak największą część swoich wyborców do pójścia do urn. Jeśli Tobie również brakuje bodźców, by w niedzielę 13 października pójść do swojego punktu wyborczego, to polecamy obstawić wynik wyborów u bukmachera. W ten sposób zyskasz dodatkową motywację, by spełnić swój obywatelski obowiązek. Ażeby jeszcze bardziej ułatwić Ci tę czynność, stworzyliśmy zestawienie kursów legalnych bukmacherów na to wydarzenie i oceniliśmy szanse poszczególnych Komitetów Wyborczych na sukces w zbliżających się wielkimi krokami wyborach parlamentarnych.

Wybory parlamentarne 2019 – kursy bukmacherskie

Sprawdźmy, jak kształtują się kursy na popularne rynki na wybory parlamentarne 2019 i dowiedzmy się, którzy bukmacherzy wystawili na nie najwyższe kursy.

Kursy na zwycięzcę wyborów

Na pierwszy ogień idzie najbardziej oczywisty zakład na tegoroczne wybory, czyli na to która parta zdobędzie najwięcej punktów procentowych poparcia.

PartiaKursBukmacher
PiS 1,01Fortuna/STS/Totolotek/LVBET
KO25,0LVBET
Lewica251,0LVBET
PSL/Koalicja Polska1001,0LVBET
Konfederacja2501,0LVBET

Murowanym faworytem bukmacherów jest Prawo i Sprawiedliwość, czyli partia rządząca obecnie samodzielnie. PiS wygrał w cuglach wybory w 2015 roku i od tej pory samodzielnie rządzi krajem. Czy podczas tegorocznych wyborów uda im się utrzymać władzę? Tego dowiemy się już niedługo jednak, gdyby formacja prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego nie wygrała również tym razem, to byłaby to ogromna niespodzianka. Jedyną partią, która ma jakiekolwiek szanse, by zagrozić PiS-owi jest Koalicja Obywatelska, jednak w ostatnich miesiącach wyraźnie przegrywa z nimi w sondażach. Z kolei szanse Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego/Kukuz’15 oraz Konfederacji zdaniem legalnych bukmacherów online są co najwyżej iluzoryczne.

Zakłady na zwycięzcę wyborów parlamentarnych można obstawiać m. in. u legalnego bukmachera LVBET. Poza atrakcyjną ofertą kursową na wygraną poszczególnych formacji, posiada on w swojej ofercie niezwykle atrakcyjny bonus powitalny od dwóch pierwszych depozytów. Pamiętaj, że możesz wygrać jeszcze więcej, jeśli tylko skorzystasz z naszych specjalnych linków i kodów promocyjnych, dzięki którym zyskasz także bonus bez depozytu, z pomocą którego będziesz mógł sprawdzić możliwości tego buka zanim dokonasz pierwszej wpłaty!

Zakład na frekwencję

Drugim bardzo interesującym pod względem typerskim rynkiem jest zakład na frekwencję wyborczą.

FrekwencjaKursBukmacherFrekwencjaKursBukmacher
Poniżej 52,5%
4.60STSPowyżej 52,5%
1.15STS
Poniżej 54,5%
2.85TotolotekPowyżej 54,5%
1.40forBET
Poniżej 55,5%
2.33FortunaPowyżej 55,5%
1.55Fortuna
Poniżej 56,5%
2.01STSPowyżej 56,5%
1.80STS
Poniżej 57,5%
1.70TotolotekPowyżej 57,5%
2.08Fortuna
Poniżej 58,5%
1.53STSPowyżej 58,5%
2.40Fortuna
Poniżej 59,5%
1.43FortunaPowyżej 59,5%
2.58Fortuna
Poniżej 60,5%
1.35STS/TotolotekPowyżej 60,5%
2.90Totolotek

Sądząc po kursach na poszczególne rezultaty, wygląda na to, że możemy oczekiwać najlepszego wyniku od czasów głosowania na Sejm i Senat pierwszej kadencji w 1989 roku, kiedy padł wynik przekraczający 62%. Sądząc po kursach, bukmacherzy spodziewają się wyniku w okolicach 55-57%, a więc jeszcze więcej niż w zeszłorocznych wyborach samorządowych, kiedy do urn poszło 54,9% uprawnionych do głosowania obywateli. Warto przy tym odnotować coraz większą aktywność polskich wyborców, którzy w ostatnich latach coraz chętniej spełniają swój obywatelski obowiązek.

Wynik frekwencji podczas tegorocznych wyborów do polskiego parlamentu możesz obstawić m. in. u bukmachera Totolotek. Jest to najdłużej działający bukmacher w naszym kraju, który mimo upływu lat w dalszym ciągu oferuje usługi na bardzo wysokim poziomie. Jedną z największych zalet tego buka jest ekskluzywna oferta kodów promocyjnych przeznaczona dla czytelników naszego serwisu, dzięki której wyciśniesz maksimum z i tak już wysokiego bonusu powitalnego Totolotka.

Wybory parlamentarne 2019 – inne zakłady na partie

Przyjrzyjmy się teraz nieco bliżej wszystkim partiom biorącym udział w tegorocznych wyborach, dowiedzmy się jakie wyniki uzyskują w sondażach przedwyborczych i sprawdźmy jakie jeszcze zakłady można na nie stawiać.

Prawo i Sprawiedliwość – lista numer 2

PiS

Faworyt tegorocznych wyborów parlamentarnych, która od wielu miesięcy nie ma sobie równych w sondażach. Chociaż wiele osób oskarża lidera partii Jarosława Kaczyńskiego o prowadzenie polityki opartej na populizmie i nadmiernym rozdawnictwie, to nie sposób nie docenić jej skuteczności.

Niemniej, Prawo i Sprawiedliwość budzi w naszym kraju dość skrajne emocje – formację rządzącą albo się ceni, albo się jej nienawidzi. W ostatnim czasie, po wprowadzeniu kolejnych inicjatyw społecznych, w tym rozszerzenia programu 500+, partii rządzącej wydaje się przybywać kolejnych zwolenników, a główne pytanie dotyczące wyborów nie brzmi już czy PiS wygra, tylko jak dużą ilością głosów i czy zagwarantuje to tej partii możliwość samodzielnego rządzenia.

Ostatnie wyniki sondaży dla PiS prezentują się następująco:

 • Sondaż IBRiS (2 października 2019): 42,4 %
 • Sondaż „Wiadomości TVP 1” (27 września 2019): 44,3 %
 • Sondaż Kantar Public (26 września 2019): 40 %
 • Sondaż Polister (26 września 2019): 45 %
 • Sondaż CBOS (20 września 2019): 46 %

Zakłady na PiS:

 1. Ile procent otrzyma PiS?

  Nasz typ: Poniżej 47,5 % po kursie 1,84 @Fortuna

 2. Czy PiS zdobędzie samodzielną większość sejmową?

  Nasz typ: TAK po kursie 1,17 @Fortuna

Koalicja Obywatelska PO, .N i Zieloni – lista numer 5

Koalicja Obywatelska

Koalicja Obywatelska, na którą składają się kandydaci Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Zielonych, nie miała w ostatnim czasie najlepszej passy. Przez długi czas brakowało konkretnych propozycji, które wreszcie zostały przedstawione na początku września. Przy okazji przedstawiono kandydatkę tej partii na premiera – została nią marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska. Wystawienie kandydatury lubianej polityk wydaje się być bardzo rozsądnym krokiem ze strony partii kierowanej przez Grzegorza Schetynę. Lider tej partii nie cieszy się dużą popularnością i w efekcie musiał odsunąć się w cień, podobnie jak swego czasu Jarosław Kaczyński w PiS-ie. Wydaje się jednak, że wszystkie te śmiałe kroki mające na celu ocieplenie wizerunku partii zostały wykonane nieco zbyt późno.

Ostatnie wyniki sondaży dla KO-PO prezentują się następująco:

 • Sondaż IBRiS (2 października 2019): 25,0 %
 • Sondaż „Wiadomości TVP 1” (27 września 2019): 26,1 %
 • Sondaż Kantar Public (26 września 2019): 28 %
 • Sondaż Polister (26 września 2019): 26 %
 • Sondaż CBOS (20 września 2019): 23 %

Zakłady na KO:

 1. Procenty dla KO under/over:

  Nasz typ: Poniżej 28,5 % po kursie 1,60 @Fortuna

Sojusz Lewicy Demokratycznej – lista numer 3

Lewica

Zjednoczona pod szyldem SLD koalicja trzech dużych partii lewicowych pod przywództwem Włodzimierza Czarzastego, Roberta Biedronia i Adrian Zandberga może okazać się czarnym koniem tegorocznych wyborów. Przynajmniej można to wnioskować po ostatnich wynikach sondaży, w których wyglądają coraz lepiej.

Zjednoczona Lewica konsekwentnie odbudowuje swoją pozycję na polskiej scenie politycznej i wygląda na to, że tym razem nie zabraknie dla nich miejsca w polskim parlamencie. Czy nie świadczy to o zmęczeniu Polaków ciągnącym się od lat konfliktem pomiędzy konserwatystami a liberałami? Póki co udało się zmobilizować elektorat socjalistów i demokratów, a po wyborach przyjdzie najpewniej czas, by zdobyć serca kolejnych wyborców.

Ostatnie wyniki sondaży dla SLD prezentują się następująco:

 • Sondaż IBRiS (2 października 2019): 13,1 %
 • Sondaż „Wiadomości TVP 1” (27 września 2019): 11,9 %
 • Sondaż Kantar Public (26 września 2019): 10 %
 • Sondaż Polister (26 września 2019): 14 %
 • Sondaż CBOS (20 września 2019): 5 %

Zakłady na SLD:

 1. Procenty dla SLD under/over:

  Nasz typ: Powyżej 12,0 % po kursie 1,60 @STS

Polskie Stronnictwo Ludowe/Koalicja Polska – lista numer 1

PSL

W tegorocznych wyborach parlamentarnych szczęśliwa „jedynka” dla komitetów wyborczych przypadło dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chociaż partia ta jest niezwykle zasłużona dla polskiej polityki, to w ostatnich latach balansuje na granicy progu wyborczego. Tym samym ich obecność w Sejmie i Senacie IX kadencji stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Nie wiadomo co miało największy wpływ na ostatni spadek notowań tej partii – czy był to dość ostry skręt w lewo czy zmasowany atak ze strony mediów publicznych? Słabe notowania sprawiły, że szef klubu Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz przystał na ofertę Pawła Kukiza na stworzenie wspólnych list. Pytanie czy ten śmiały ruch okaże się sukcesem?

Ostatnie wyniki sondaży dla PSL prezentują się następująco:

 • Sondaż IBRiS (2 października 2019): 5,8 %
 • Sondaż „Wiadomości TVP 1” (27 września 2019): 6,1 %
 • Sondaż Kantar Public (26 września 2019): 5 %
 • Sondaż Polister (26 września 2019): 7 %
 • Sondaż CBOS (20 września 2019): 8 %

Zakłady na PSL:

 1. Procenty dla PSL under/over:

  Nasz typ: Powyżej 5,5 % po kursie 1,47 @STS

Konfederacja Wolność i Niepodległość – lista 4

Konferderacja

Na koniec Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Partia ta cieszy się sporą popularnością przede wszystkim wśród ludzi młodych, oczywiście głównie tych o dość radykalnych poglądach. Liderami tej partii jest trzech znanych konserwatywnych polityków – Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun i Robert Winnicki, którzy wcześniej reprezentowali m. in. partie Kukiz ’15, KORWIN i Ruch Narodowy. Ich głównym celem na te wybory jest przekroczenie progu wyborczego albo przynajmniej załapanie się na państwowe dotacje. Ta druga opcja jest całkiem prawdopodobna.

Ostatnie wyniki sondaży dla Konfederacji prezentują się następująco:

 • Sondaż IBRiS (2 października 2019): 4,4 %
 • Sondaż „Wiadomości TVP 1” (27 września 2019): 4,1 %
 • Sondaż Kantar Public (26 września 2019): 7 %
 • Sondaż Polister (26 września 2019): 5 %
 • Sondaż CBOS (20 września 2019): 3 %

Zakłady na Konfederację:

 1. Procenty dla Konfederacji under/over:

  Nasz typ: Powyżej 4,0% po kursie 1,47 @STS

Typuj zwycięstwo partii u legalnych bukmacherów

Jeśli poza sportem interesujesz się polityką i masz swojego faworyta do wygrania najbliższych wyborów, to polecamy typować to wyłącznie u buków ze specjalną licencją MF. Gwarantuje ona, że unikniesz nieprzyjemności ze strony organów skarbowych, a co za tym idzie płacenia wysokich kar. Do tego zyskasz szereg korzyści takich jak bonus powitalny, a także możliwość skorzystania z kodów promocyjnych, dzięki którym zdobędziesz dodatkowe fundusze na zakłady!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close