Kursy na Młodzieżowe Słowo Roku – obstaw i zgarnij +400 do aury

Młodzieżowe Słowo Roku – kursy bukmacherskie

Ej ten brat to ma sigma aurę, niezły rizzler z niego, no totalny slay, zero cringu. Rozumiecie coś z tego? Spokojnie, my też nie znaliśmy tych określeń, a przynajmniej części z nich. Natomiast dzięki lekturze naszego wpisu nie tylko będziecie na czasie z wyrażeniami używanymi obecnie przez nastolatków, ale i poznacie kursy na młodzieżowe słowo roku. Albo po prostu poczujecie cringe. W każdym razie – zapraszamy do lektury!

Spis treści

Kursy na Młodzieżowe Słowo Roku 2024

Plebiscyt na młodzieżowe słowo roku przebił się do głębokiego mainstreamu, stając się tematem rozmów nawet osób, które Tik Tok znają tylko z piosenki Keshy, albo nie znają go wcale.

Niewielu wie jednak, że rozstrzygnięcie konkursu można obstawiać u bukmacherów takich jak Superbet. Oto kursy na młodzieżowe słowo roku:

Wyraz Kurs
sigma
azbest
aura
skibidi
rizz/rizzler/riz
czemó
cringe
goat
bambik
brat
slay
delulu
fe!in / fein / fin
fr / FR
oporowo
yapping
glamur/glamour
brainrot
womp womp
oi oi oi baka

Zdaniem analityków Superbet to wyraz „sigma” zostanie młodzieżowym słowem roku 2024! Kurs na to określenie wynosi ., choć jeszcze niedawno było to mniej więcej 2.50.

Drugim poważnym kandydatem do zwycięstwa jest „aura” z kursem . Na trzecim miejscu plasuje się „skibidi”, które możecie obstawić po kursie .

Jeśli nie macie zbyt wiele wspólnego z bukmacherką, a do tego wpisu trafiliście tylko dlatego, że szukaliście newsów nt. Młodzieżowego Słowa Roku, to koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem dotyczącym kursów bukmacherskich.

Promocja na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 – obstaw jak sigma, po kursie 200.00

Dlaczego polecamy Wam obstawienie Młodzieżowego Słowa Roku właśnie w Superbet? Ponieważ bukmacher ten oferuje doskonałą promocję, dzięki której obstawicie swojego kandydata po kursie 200.00! Aby móc skorzystać z oferty, musicie najpierw zarejestrować się z naszym kodem promocyjnym. Szczegóły wyjaśniamy poniżej.

  1. Rejestracja

    Najpierw Załóż konto z kodem promocyjnym SBVIP i zaznacz zgody marketingowe.

  2. Wpłata

    Następnie wpłać depozyt – min. 50 PLN

  3. Pierwszy kupon

    Potem postaw pierwszy kupon SOLO za min. 2 PLN z salda depozytowego na typ: Przedmeczowy typ – na Młodzieżowe Słowo Roku 2024

  4. Odbierz wygraną

    Jeśli Twój kupon będzie wygrany otrzymasz bonus 400 PLN (równowartość kursu 200.00) oraz standardową wygraną.

  5. Obrót bonusem

    Przed wypłatą musisz obrócić bonusem 3 razy na kuponach SOLO lub AKO z kursem min. 1.91. Czas na obrót wynosi 7 dni od momentu przyznania bonusu.

Rejestrując się w Superbet z naszym kodem promocyjnym, nie tylko skorzystacie z promocji, ale i odbierzecie atrakcyjne bonusy, takie jak np. wysoki cashback.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024 – nasz typ

Oto nasz typ na Młodzieżowe Słowo Roku 2024!

Nasz typ
aura
KURS:
Superbet bukmacher

Przejdźmy do uzasadnienia naszego typu. Dlaczego uważamy, że to „aura” zostanie młodzieżowym słowem roku?

Przede wszystkim – główny konkurent „aury”, czyli „sigma”, to wyraz, który zaczynał być modny jeszcze przed 2024 rokiem. W konkursie większe szanse mają raczej nowsze wyrażenia, czego dowodem niski kurs na inne określenia, które można już uznać za poniekąd przestarzałe, jak np. „goat” czy „cringe”. Przytaczam w tym miejscu wypowiedź przewodniczącej jury, Anny Wileczek.

O wyrazach takich jak: sigma, GOAT, rizz, slay, delulu czy bambil

Osiągnęły status jednostek – jak mówią młodzi – „mainstreamowych” i ze względu na pragmatyczną przydatność do szybkiej waloryzacji osób lub zjawisk pozostaną na długo. (…) Ale to humor jest jedną z odwiecznych motywacji do kreowania nowych znaczeń wśród młodzieży, także w socialmediowych społecznościach. Coraz częściej jednak ludyczność produkowanych znaczeń jest celem samym w sobie. Wystarczającym powodem jest bowiem absurd, groteskowość, karykaturalność, wpadające w ucho brzmienie, skojarzone niekiedy z utworem muzycznym, lub kształt graficzny wyrazu, aby znalazły się „w wiralowym trendzie” jednostki, takie jak azbestczemó, glamur lub fe!in.

Anna Wileczek Jury komisji

Wyraz „aura” w przeciwieństwie do „sigmy” pojawia się głównie w memach, dzięki czemu słowo może bardzo dobrze kojarzyć się użytkownikom głosowania. Dlatego uważam, że ma większe szanse na zostanie młodzieżowym słowem roku.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024 – zasady głosowania

Jeśli nie wiecie, o co cały ten hałas, to spieszę z wyjaśnieniami. Konkurs na Młodzieżowe słowo roku to organizowane przez PWN coroczne głosowanie na najpopularniejszy w internetowej nowomowie wyraz.

Niejasne mogą być zasady konkursu, dlatego już tłumaczę, jak wybiera się zwycięzcę. Otóż finałowa dwudziestka wyrazów biorących udział w głosowaniu jest dobierana z propozycji nadsyłanych do PWN.

Wyborem najbardziej reprezentatywnych dla internetu określeń zajmuje się jury złożone m.in. z językoznawców z czołowych polskich uniwersytetów.

Następnie sprawę w swoje ręce biorą internauci – to ich głosy decydują o tym, który wyraz zgarnie zaszczytny tytuł Młodzieżowego słowa roku.

Głosy można oddawać do końca listopada, a jeśli i Ty chciałbyś wziąć udział w konkursie, to skorzystaj z formularza do głosowania, który znajdziesz pod tym linkiem.

Poniżej prezentujemy zaś listę słów, które biorą udział w tegorocznej edycji konkursu.

  • sigma
  • aura
  • skibidi
  • cringe
  • riz/rizzler/rizz
  • slay
  • czemó
  • GOAT
  • delulu
  • brat
  • bambik
  • fe!n/fein/fin
  • fr/FR
  • glamur/glamour
  • yapping
  • azbest
  • oi oi oi baka
  • oporowo
  • womp womp

Czemu „czemó” przez „ó” – sprawdź znaczenie słów

Zapewne ciekawi Was, co konkretnie oznaczają biorące udział w finale konkursu słowa. Oto „tłumaczenie” pełnej dwudziestki. Definicje pochodzą z PWN!

  • Sigma

Jest to określenie osoby odnoszącej sukcesy, pewnej siebie, wybitnej, którą można podziwiać. Sigma jest „samotnym wilkiem”, przekonanym o swej nieprzeciętności, ale się z tym nie afiszuje. Ustala zasady, których bezwzględnie przestrzega. Słowo występuje też w połączeniach, np. skibidi sigma, sigma rizz, które wzmacniają jego pozytywny wydźwięk.

  • Aura

To zespół cech, jakości towarzyszących danej osobie i wpływających na jej odbiór przez otoczenie; „pole energetyczne” otaczające człowieka. Zwrot mieć aurę wiąże się z pozytywną oceną. Dodatnie punkty aury gromadzi się za pozytywne doświadczenia, ujemne zaś – za wpadki lub zachowania postrzegane negatywnie.

  • skibidi

Co ciekawe, jest to wyraz pozbawiony wyraźnego znaczenia, niemal nonsensowny, pojawiający się często w związkach z innymi słowami i w zależności od kontekstu sugerujący coś fajnego, dziwnego, złego lub zaskakującego. Najpopularniejsze jest skibidi toilet opisujące serię wiralowych filmów o toaletach z ludzkimi głowami. Samo słowo skibidi wywodzi się od tytułu singla zespołu Little Big, a zostało spopularyzowane m.in. przez piosenkę (często wykorzystywaną na TikToku) Dom dom yes yes bułgarskiego artysty Biser Kinga.

  • cringe

To chyba najbardziej popularne z nominowanych słów. Cringe to coś żenującego, obciachowego, wywołującego wstyd lub niesmak. Wersja przymiotnikowa: cringe’owy (krindżowy). Czasownikowa: krindżować (np. to mnie krindżuje, ew. krindżuję, kiedy to widzę). Synonimem tej ostatniej formy jest mrozić. W jęz. ang. cringe to tyle co wzdrygnąć się. Mówi się więc często o dreszczu żenady.

  • rizz/rizzler

W tym przypadku mowa o zespole zalet decydujących o atrakcyjności (także seksualnej) w oczach innych; rizz to urok, czar, charyzma. „Rizz” wzięło się od angielskiego słowa charisma (charyzma), upowszechnione zostało jako skrót przez influencera i rapera Kaia Cenata; rizzler to zaś mężczyzna o wysokiej charyzmie, także: podrywacz, uwodziciel. Brzmieniowo nawiązuje do Riddlera – komiksowego superzłoczyńcy ze świata „Batmana”.

  • slay

To określenie czegoś, co robi wrażenie, albo wyrażenie podziwu dla kogoś, kto imponuje, „poraża”, np. atrakcyjnym wyglądem lub jakąś umiejętnością

  • czemó

Chyba najdziwniejszy uczestnik konkursu. Wyraz ten oznacza to samo, co w języku ogólnym „czemu”, wydaje się jedynie mocniej podszyty zdziwieniem oraz przypomina wymowę bliską „czemo”. Słowo wzięło się z powielanej na TikToku rozmowy dwóch młodych graczy w „Fortnite’a”. Jeden z nich mówi drugiemu, że opuszcza grę w duecie. Na co drugi reaguje pytaniem: „czemu?”, co internauci zinterpretowali jako „czemó”.

  • goat

Akronim pochodzący od wyrażenia Greatest of All Time ‘najlepszy w historii’, używany często w slangu, także w języku mediów, np. w kontekstach sportowych na określenie osób wybitnych w swojej dyscyplinie. Dobrym przykładem goat’a w świecie sportu jest Leo Messi.

  • delulu

Określenie pochodzi od angielskiego słowa delusional, co oznacza: ‘cierpiący na urojenia’. Może być nazwą osoby ogarniętej obsesją na jakimś bądź czyimś punkcie, może określać stan psychiczny osoby oderwanej od rzeczywistości, może też być przymiotnikiem zastępującym określenia: niepoważny, niewiarygodny, szalony.

  • brat

Słowo to dosłownie zdominowało lato 2024 roku. Wyraz w języku angielskim oznacza 'bachora’, czyli 'niegrzeczne, niesforne, bezczelne dziecko’. Jego współczesne znaczenie wywodzi się od tytułu albumu piosenkarki Charli XCX, Brat to osoba charakteryzująca się buntowniczą, pewną siebie, niezależną i hedonistyczną postawą oraz stan wymykania się ustalonym konwencjom i oczekiwaniom społecznym, czego symbolem jest także jaskrawy zielono-limonkowy kolor.

  • bambik

Chyba najładniej brzmiący wyraz w zestawieniu. To pogardliwe bądź pobłażliwe określenie o kimś, kto nic nie wie, jest w czymś słaby, niedoświadczony, niedojrzały, wyśmiewany. Inaczej niezdara, nieudacznik, słabeusz, naiwniak. Pierwotnie łączony z bambikiem ‘nowicjuszem’ z gry „Fortnite”. Jest aluzją do imienia Bambi z filmu animowanego oraz określenia nowego uczestnika w grze DaZ.

  • fe!n / fein/ fin

Jest to osoba uzależniona (np. od narkotyków, ale nie tylko) lub obsesyjnie czegoś pragnąca. Słowo z tytułu i refrenu popularnego utworu rapera Travisa Scotta z 2023 r., nawiązujące do angielskiego „fiend”, które oznacza demona, złego ducha, a potocznie – kogoś owładniętego jakąś obsesją lub uzależnieniem. Refren (interpretowany jako fin) stał się kanwą do wielu tiktokowych przeróbek).

  • fr / FR

To po prostu skrót od ang. for real, oznaczający ‘naprawdę’; wyraz aprobaty najczęściej w komunikacji pisanej, ale niekiedy także w ustnej.

  • glamur / glamour

W języku ogólnym słowo to jest kojarzone z modą lub stylem życia pełnym przepychu, blasku i elegancji. Ostatnio wyraz ten, pisany także jako glamur, odnosi się do ubrań w cętki, kiedyś zwanych panterką, i tiktokowego trendu do stylizacji z użyciem tego wzoru przy dźwiękach utworu Glamour. Co ciekawe, w pierwszym znaczeniu jest to słowo międzynarodowe, pochodzi z języka szkockiego, gdzie oznaczało magiczne zaklęcie.

  • yapping

To dość plastyczne określenie – w slangowym znaczeniu to ględzenie, paplanie, zbyt długa mowa na jeden temat. Wiąże się z ang. czasownikiem yap ’szczekać, ujadać, jazgotać’. Słowo znane od dawna, ale spopularyzowane na nowo w mediach społecznościowych jako żartobliwe określenie przedłużających się wypowiedzi.

  • azbest

Przechodzimy do branży budowlanej. Jest to nieokreślone semantycznie, ale intencjonalnie humorystyczne nawiązanie do filmów i memów o „wylewaniu azbestu”. Zalewanie azbestem może być też aluzją do patodeweloperki oferującej niską jakość za duże pieniądze oraz niszczącej środowisko naturalne. Asbestos to słowo greckie, znaczy ‘nieugaszony, niepalny’.

  • oi oi oi baka

Jest to zawołanie wzięte ze świata anime (baka po japońsku odznacza idiotę, głupca) i wykorzystane na całym świecie, w tym w Polsce, jako rodzaj wyzwania, w ramach którego należy w miejscu publicznym (np. szkoła, fast food w galerii handlowej) stanąć na krześle lub stole i z odpowiednią intonacją krzyczeć: „Oi oi oi baka!”, robiąc przy tym głupie miny.

  • oporowo

To znaczy – robić coś bardzo intensywnie, z zaangażowaniem, najmocniej, najlepiej, całym sobą, do końca. Synonim wyrażeń do oporuw opór.

  • womp womp

To z kolei wyrażenie używane do zasygnalizowania negatywnych emocji, najczęściej braku zainteresowania rozmową lub chęci jej zakończenia. Pierwotnie onomatopeja naśladująca łomot, trzask.