• Porady
 • Jak obrócić bonus bukmacherski?

Jak obrócić bonus bukmacherski?

Bonusy powitalne przyznawane przez bukmacherów obwarowane są zwykle wymogami obrotu. Oczywiście im te wymagania są niższe, tym dany bonus staje się bardziej wartościowy. W naszym artykule porównaliśmy warunki obrotu u poszczególnych bukmacherów i wybraliśmy te najkorzystniejsze. Zebraliśmy też garść istotnych informacji, które wyjaśnią jak obrócić bonus u bukmachera.

Obrót bonusem – najlepsi bukmacherzy

Spośród wszystkich legalnych bukmacherów wybraliśmy trzech, którzy mają najlepsze warunki obrotu bonusami.

Najlepsze warunki obrotu
Fortuna obrót bonusem
Ocena Fortuna
4.8/5
Odbierz bonusy
 • Zakłady bez ryzyka
  300 PLN
  Trzy zakłady bez ryzyka bez obrotu
 • Bonus bez depozytu
  20 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
 • Freebet za kod
  10 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
 • Bonus za kupon
  5 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
Superbet obrót bonusem
Ocena Superbet
4.5/5
Odbierz bonusy
 • Freebet od wpłaty
  200 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
 • Freebet za kod
  35 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
 • Freebet na aplikację
  20 PLN
  obrót 1x, dowolny kupon
 • Cashback
  3500 PLN
  obrót 3x, kurs 1.91
TOTALbet obrót bonusem
Ocena TOTALbet
4.3/5
Odbierz bonusy
 • Zakład bez ryzyka
  333 PLN
  Bez obrotu
 • Bonus bez depozytu
  5 PLN
  1x, kurs 2.00

Szczegóły obrotu bonusów powyższych bukmacherów znajdziesz w dalszej części artykułu. Kliknij w nazwę bukmachera a zostaniesz przeniesiony do opisu:

Sprawdź też nasze kody promocyjny do legalnych bukmacherów. Dzięki nim skorzystasz z podwyższonych ofert powitalnych na bardzo korzystnych warunkach.

Bonusy bukmacherskie – najlepszy obrót

Według nas najkorzystniejszy obrót bonusem ma Fortuna, ponieważ gwarantuje grę bez ryzyka bez obrotu. Dodatkowo otrzymasz także bonus bez depozytu oraz freebet od wpłaty, wymagające tylko 1-krotnego wykorzystania. Aktualnie na rynku nie ma bukmachera, który mógłby równać się z Fortuną.

Dwójka kolejnych bukmacherów, których wyróżniliśmy to Superbet oraz TOTALbet. Ci bukmacherzy zapewniają rozbudowane oferty powitalne i zdecydowanie większość z bonusów jest bardzo przystępna w obrocie.

Bukmacher z bonusem bez obrotu

W ofertach powitalnych bukmacherów zdarzają się bonusy, które nie wymagają żadnego obrotu. Są to oczywiście najbardziej łakome kąski dla graczy. Poniżej wskazaliśmy je dla was.

1 Fortuna bukmachera - kod
Zakłady bez ryzyka300 PLN
Odbierz bonus
2 totalbet logo
Zakłady bez ryzyka333 PLN
Odbierz bonus
3 logo fuksiarz
Zakład bez ryzyka500 PLN
Odbierz bonus
4 STS Bukmacher - kod
Zakład bez ryzyka0100 PLN
Odbierz bonus

Wszystkie wymienione wyżej bonusy bez obrotu to zakłady bez ryzyka. Bukmacherzy, którzy je oferują wskazują warunki pierwszego kuponu za jakie zostanie przyznany cashback w razie przegranej, ale gdy już otrzymamy zakład bez ryzyka (czyli zwrot stawki przegranego kuponu), to możemy go wypłacić.

Co to znaczy obrót bonusu u bukmachera?

Większość bonusów, które są przyznawane graczom za rejestrację konta u bukmachera są objęte warunkami obrotu. Co to właściwie znaczy?

Obrót bonusem oznacza, że gracz, gdy otrzyma bonus powitalny, musi postawić jeden lub wiele razy kwotę tego bonusu na kuponach z określoną (lub dowolną) liczbą zdarzeń, po określonym kursie całkowitym i kursie zdarzenia (lub dowolnym). Obrotu bonusem dokonuje się w celu jego wypłaty.

Powyższa definicja to daje nam ogólny ogląd tego czym jest obrót, jednak dochodzą do tego jeszcze inne elementy, które mają równie istotne znaczenie.

Dlaczego wymagany jest obrót? Odpowiedź jest bardzo prosta. Bukmacher oferując bonusy graczom liczy na odzyskanie części tych środków. Jest to możliwe w momencie, gdy graczowi nie wejdą kupony, które postawił za środki bonusowe.

Obrót bonusu – na co zwrócić uwagę?

Gdy zobaczymy u bukmachera bonus o wartości kilku tysięcy złotych może się wydawać, że jest to najlepsza promocja. Jednak, gdy przeczytamy dokładnie warunki tego bonusu, to traci ona na atrakcyjności. Na co zatem zwrócić uwagę w obrocie bonusem?

 • wielokrotność obrotu – bukmacherzy mogą wymagać kilkukrotnego obrotu otrzymanym bonusem, oznacza to, że gracz musi postawić kwotę bonusu określoną przez buka liczbę razy; są bukmacherzy, gdzie wystarczy zrobić to tylko jeden raz (jak w przypadku freebetu za kod w Superbet), ale może to być nawet 4-krotny obrót (jest on wymagany w przypadku freebetu w forBET)
 • czy jest wymagany obrót depozytem – zdarza się, że przepustką do odebrania bonusu jest konieczność obrotu wpłaconym depozytem; takie wymagania ma niewielu bukmacherów, ale zdarzają się (STS wymaga obrotu depozytami, za które gracz otrzymuje bonusy od trzech pierwszych wpłat)
 • liczba zdarzeń – bukmacherzy określają również czy do obrotu będą zaliczane dowolne zakłady, czy takie które składają się z kilku zdarzeń; może się zdarzyć, że obrót będzie zaliczony tylko na kuponie z min. 4 zdarzeniami (bonus od depozytu TOTALbet)
 • minimalny kurs – zwykle określony jest również minimalny kurs całkowity kuponu zaliczanego do obrotu; w przypadku, gdy wymagany jest kupon wielokrotny bukmacher określa również min. kurs pojedynczego zdarzenia
 • jakie zakłady są wykluczone z obrotu – często w regulaminie danego bonusu znajdziemy informację jakie rodzaje zakładów z oferty bukmachera są wykluczone z obrotu; zwykle są to zakłady na gry karciane, sporty wirtualne czy objęte inną promocją bukmachera
 • czas na dokonanie obrotu – to bardzo ważna informacja, która należy sprawdzić na samym początku; każdy bukmacher określa czas, w którym gracz ma spełnić wymagane warunki obrotu, jeśli nie zmieści się w czasie traci środki bonusowe

Obrót bonusem – wykluczenia

Czytając regulamin poszczególnych bonusów znajdziemy w nich pewne wykluczenia dotyczące obrotu. Mogą one dotyczyć dwóch kwestii:

 • typu zakładu – zawsze w przypadku obrotu bonusów wykluczone są: zakłady odwołane, anulowane, unieważnione, zakończone ze zwrotem i zamknięte za pomocą opcji cash out; często do obrotu nie zaliczają się również zakłady systemowe
 • oferty zakładów – bardzo często do obrotu nie zaliczają się zakłady na: sporty wirtualne i gry karciane; niekiedy zasada ta dotyczy również zakładów na esport

Zdarza się również (chociaż bardzo rzadko), że bukmacher wskazuje konkretne dyscypliny, a nawet wydarzenia, na których można obracać bonus – jest tak w przypadku bonusów powitalnych Betcris).

Jak obrócić bonus bukmacherski – przykład

Wiemy już jakie informacje związane z obrotem powinniśmy sprawdzić wybierając bonus. Czas pokazać na przykładzie jak działa obrót bonusem u bukmachera.

Pod lupę weźmy teraz bonus od drugiej wpłaty w forBET, który wynosi 100 % do 2000 PLN. Jak wypłacić go krok po kroku.

Warunki bonusu od wpłaty forBET są następujące:

 • po wpłacie do konta zostanie przyznany bonus
 • aby aktywować bonus należy obrócić depozytem jeden raz po kursie 2.00
 • następnie należy obrócić bonusem 2 razy
 • obrotu dokonaj na kuponach AKO z min. 3 zdarzeniami
 • minimalny kurs kuponu to 2.50, minimalny kurs zdarzenia to 1.30
 • czas na obrót to 14 dni

Powiedzmy, że wpłaciliśmy depozyt 100 zł, zatem otrzymujemy 100 zł bonusu. Co dalej?

 1. Obrót depozytem

  Wpłaciliśmy 100 zł, zatem musimy teraz tę kwotę przeznaczyć na zakłady, by odblokować bonus. Możemy obrócić całą kwotą depozytu na jednym kuponie lub zrobić to na kilku kuponach. Ważne jednak, aby miały one kurs min. 2.00. Aby móc zabrać się za obrót bonusem wszystkie zdarzenia na kuponie/kuponach postawionych za depozyt muszą zostać zakończone i rozliczone.

 2. Obrót bonusem

  Kwotę bonusu, czyli również 100 zł musimy obrócić 2 razy, co oznacza, że musimy postawić zakłady za 200 zł.

  Obrotu można dokonać na dowolnej liczbie kuponów. My zdecydowaliśmy się zrobić to na dwóch kuponach za stawkę 100 zł każdy. Umieściliśmy na nich po 3 zdarzenia, każde z kursem wyższym niż 1.30. Kursy całkowite kuponów wyniosły: 6.193, zaś drugi 5.58, zatem spełniły warunek min. kursu całkowitego 2.50

 3. Rozliczenie kuponów

  Mieliśmy sporo szczęścia i oba nasze kupony zostały trafione. Wygraną możemy wypłacić.

  Należy jednak dodać, że wytypowanie poprawnie kuponów z 3 zdarzeniami nie jest takie proste. W przypadku, gdybyśmy nie trafili, środki bonusowe by przepadły.

Tak mógłby wyglądać kupon, który spełniałby warunek obrotu bonusu forBET, jeśli wynosiłby on 100 zł, jak w opisanym wyżej przykładzie. Należałoby postawić dwa takie kupony, aby spełnić pełny obrót.

bonus forbet obrót

Bonusy i wymagania obrotu

Na górze artykułu przedstawiliśmy trzech bukmacherów, którzy w naszej ocenie mają najlepsze warunki obrotu. Poniżej znajdziecie dokładniejszy opis obrotu bonusów w Fortunie, Superbet i TOTALbet.

Bonus Fortuna – jak obrócić?

Tak jak wspomnieliśmy, Fortuna ma zdecydowanie najłatwiejszy w obrocie bonus powitalny. Oto jak obrócić każdy z nich.

 • Zakłady bez ryzyka 300 PLN – Zakłady bez ryzyka w Fortunie dotyczą trzech pierwszy zakładów po trzech wpłatach. Każdy z nich wynosi po 100 zł i jest wypłacany w gotówce. Nie musisz więc martwić się żadnym obrotem!
 • Freebet 10 PLN za kod promocyjny – jeśli zarejestrowałeś konto w Fortunie przez naszą stronę i wpłaciłeś dowolny depozyt otrzymasz freebet 10 zł; wystarczy obrócić nim jeden raz na dowolnym kuponie; wygraną z kuponu postawionego za freebet możesz wypłacić
 • Bonus bez depozytu 20 PLN – jeśli zarejestrujesz konto stałe w Fortunie otrzymasz bonus bez depozytu 20 zł (przyznawany w formie punktów Fortuna Klub Plus); stwórz dowolny kupon i opłać jego stawkę otrzymanymi punktami; jeśli wygrasz możesz wypłacić środki; bonus wykorzystaj do końca roku kalendarzowego
 • Bonus za kupon 5 PLN – bonus otrzymujesz za udostępnienie swojego kuponu w Strefie Kuponów. Możesz zrobić to w dowolnym momencie korzystania z konta. Aby bonus wykorzystać, musisz obstawić dowolny kupon za otrzymane punkty FKP.

Każdy z bonusów w Fortunie ma bardzo proste warunki wypłaty i zdecydowanie warto skorzystać z oferty powitalnej tego bukmachera.

Superbet obrót bonusem na start

Kwota pakietu bonusów na start w Superbet jest wysoka, wynosi aż 3755 PLN. Do tego wszystkie bonusy, poza cashbackiem łatwo uzyskać i łatwo obrócić.

 • Freebet 35 PLN z kodem promocyjnym – jeśli zarejestrujesz konto w Superbet z kodem promocyjnym SBVIP i wpłacisz pierwszy depozyt min. 50 zł otrzymasz freebet w wysokości 35 PLN; otrzymany bonus należy obrócić jeden raz zakładach sportowych prematch lub live; wygraną z kuponu postawionego za freebet, pomniejszoną o kwotę bonusu, można wypłacić; czas na obrót to 7 dni
 • Bonus od depozytu 200 PLN – wpłacając pierwszy depozyt min. 20 zł otrzymasz bonus 100 % od wpłaty do kwoty 200 zł; należy obrócić dwa razy na kuponach SOLO, AKO lub systemowych z kursem min. 1.80; wygrane z kuponów można wypłacić; czas na obrót to 10 dni
 • Bonus mobile 20 PLN – jeśli zarejestrowałeś konto w Superbet, wpłaciłeś pierwszy depozyt min. 20 zł i w ciągu 7 dni od rejestracji pobrałeś i zainstalowałeś aplikację bukmachera, otrzymasz bonus 20 zł po pierwszym logowaniu do apki; bonus wykorzystaj na dowolny kupon SOLO, AKO lub systemowy ze zdarzeniami z oferty sportowej; na obrót bonusem masz 10 dni; wygrane z kuponu postawionego za bonus możesz wypłacić
 • Cashback 3500 PLN – po wpłacie pierwszego depozytu min. 20 zł uruchamiana jest promocja „tydzień bez ryzyka”; bukmacher zliczy sumę stawek przegranych zakładów przez gracza w ciągu 7 dni (pomniejszoną o wygrane gracza, podatek od gier i ewentualne bonusy) i przyzna bonus cashback; otrzymany zakład bez ryzyka należy obrócić dwa razy na kuponach SOLO, AKO lub systemowych z kursem min. 1.91; wygrane z kuponów można wypłacić; czas na obrót to 7 dni

Jak widać Superbet ma bardzo rozbudowany bonus powitalny z korzystnymi warunkami obrotu.

Jeśli szukasz nowego bukmachera z atrakcyjnym bonusem, to koniecznie sprawdź ofertę powitalną Goplusbet. Znajdziesz tam m.in. najwyższy bonus bez depozytu na rynku!

TOTALbet – jak obrócić bonus?

Trzeci z bukmacherów, którego wyróżniliśmy za najlepsze warunki obrotu bonusem to TOTALbet. Oto szczegóły każdego z nich:

 • Zakład bez ryzyka 333 zł – Zakład bez ryzyka w TOTALbet łącznie wynosi 333 zł, ale w rzeczywistości rozbity jest na 3 kupony bez ryzyka 111 zł. Każdy z nich w przypadku przegranej zapewnia zwrot w gotówce, a więc nie jest wymagany żaden obrót!
 • Bonus bez depozytu 5 zł Kod promocyjny TBVIP zapewnia dodatkowy bonus bez depozytu. Aby go obrócić wystarczy obstawić kupon z kursem min. 2.00

Najważniejszymi elementami oferty powitalnej TOTALbet są aż trzy gotókowe zakłady bez ryzyka do 333 zł. Nie wymagają one obrotu, za co TOTALbet zasłużył na duże brawa. Łatwym w wykorzystaniu dodatkiem jest z kolei bonus bez depozytu (dostępny tylko z kodem TBVIP).

Obrót bonusu STS

Choć STS nie znalazł się w naszym TOP 3 bukmacherów z najlepszym obrotem, to jest to najpopularniejszy polski bukmacher i uznaliśmy, że warto wspomnieć też o warunkach promocje STS.

 • Zakład bez ryzyka 100 PLN – za rejestrację z kodem SBVIP możesz skorzystać z zakładu bez ryzyka; po rejestracji wpłacasz depozyt min. 50 zł i stawiasz pierwszy kupon (dowolny), jeśli przegrasz otrzymasz zwrot stawki do kwoty 100 zł; stawiając pierwszy kupon za środki własne zwrot trafi na konto depozytowe i możesz wypłacić bonus; jeśli typowałeś za środki bonusowe musisz obrócić cashbackiem dwa razy na kuponach z kursem min. 1.91
 • Bonusy od depozytów do 600 PLN – za trzy pierwsze depozyty w STS można otrzymać bonusy na łączną kwotę 600 zł (jeśli zostaną one wpłacone do 30 dni od rejestracji); bonus za pierwszą wpłatę jest przyznawany automatycznie, bonusy za kolejne wpłaty zostana przyznane po dokonaniu obrotu poprzednim bonusem; wszystkimi depozytami należy obrócić 1 raz na kuponach z kursem min. 1.85, z kolei bonusy należy obrócić 2 razy na kuponach z kursem min. 1.91
 • Bonus 60 PLN za zadania – bukmacher za wykonanie trzech zadań, o których dokładniej możesz przeczytać w naszym artykule o STS kodzie promocyjnym, przyznaje bonus 60 zł; należy go obrócić dwa razy na kuponach z kursem min. 1.91

Warunki obrotu bonusami u bukmacherów

Niekiedy obrót bonusem u bukmachera nie jest prosty, zwłaszcza gdy musimy to zrobić kilka razy na kuponach AKO, jednak naszym zdaniem warto korzystać z promocji powitalnych, gdyż przy odrobinie szczęścia możemy zyskać dodatkowe środki lub po prostu nie stracić tych już zainwestowanych.

Warto skorzystać z ofert wskazanych przez nas bukmacherów: Fortuny, Superbet czy TOTALbet. U tych buków obrót nie jest skomplikowany i wymagający, a niekiedy nie ma go w ogóle.

Niemniej legalnych bukmacherów internetowych jest o wiele więcej i każdy z nich przygotował bonus dla nowych graczy. Zatem wiedząc już na czym polega obrót bonusem i na co zwracać uwagę wybierając ofertę promocyjną rozejrzyj się również za innymi promocjami.

Bukmacherzy z najłatwiejszymi warunkami obrotu to Fortuna, Superbet i TOTALbet.

Bonusy bez obrotu uzyskasz w Fortunie, STS, TOTALbet i Fuksiarzu.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close