Od 1 lipca Berclic oraz Expekt nie działa w Polsce. Betclic i Expekt to dwa główne produkty maltańskiej grupy Mangas Gaming i do tej pory obie firmy działały nielegalnie na rynku zakładów wzajemnych online w naszym kraju i stąd bierze się brak dostępu do tych dotychczas popularnych serwisów. Co w takim wypadku zrobić ? Jeśli nie chcesz rezygnować z obstawiania meczów to w tej chwili pozostaje jedynie korzystanie z polskich serwisów, których oferta od jakiegoś czasu nie odbiega jakościom od tego co do tej pory otrzymywałeś w serwisach typu Betclic, Expekt czy bet at home.

Odpowiedzi na tytułowe pytanie należy szukać w zmianach, które zostały przegłosowane w polskim Sejmie w zeszłym roku, a które etapami wchodziły w życie 1 kwietnia 2017 roku oraz 1 lipca 2017 roku. Głośna nowelizacja ustawy hazardowej w 2007 roku przyniosła wielkie zmiany na rynku reklamy bukmacherów, ale nie wpłynęła znacząco na ofertę, którą mógł uzyskać użytkownik. Przyjęte wówczas rozwiązania skutecznie zniechęcały niektóre wielkie firmy bukmacherskie do oficjalnego wejścia na polski rynek, a legalnie działający bukmacherzy de facto nie mieli uprzywilejowanej pozycji. Taki stan rzeczy powodował, że praktycznie cały ruch związany z zakładami internetowymi odbywał się w firmach, które skutecznie omijały polskie prawo. Zapewne niektórzy z Was pamiętają kontrowersje związane z reklamowaniem przez Zbigniewa Bońka zakładów bukmacherskich Expekt. Spór dotyczył właśnie tego, że ten bukmacher nie odprowadzał podatków w Polsce i gracze, którzy stawiali tam kupony łamali zapisy kodeksu karno skarbowego. W 2016 roku postanowiono wprowadzić do ustawy zapisy, które skutecznie będą zabezpieczać interes Państwa. Efektem tych prac jest wprowadzenie blokady płatności i blokady stron zakazanych, czyli takich które nie mają licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych online w Polsce. Dlaczego więc Betclic nie działa i dlaczego Expekt nie działa ? ponieważ obie te firmy nie mają zezwolenia Ministerstwa Finansów. Co więcej żadna z tych firm nie stara się o tego typu zezwolenie, czyli ich działalność dla polskich graczy jest nielegalna.

Czy odzyskam pieniądze z Betclic i Expekt ?

Mamy dla Ciebie złą wiadomość. Jeśli byłeś użytkownikiem jednego z tych portali masz minimalne szanse na odzyskanie zgromadzonych środków. Jeśli łączysz się z nielegalnym bukmacherem z terytorium Polski to Twoje połączenie zostanie natychmiastowo przerwane przez programy Ministerstwa Finansów. Obejście tego typu zabezpieczeń jest trudne, a poza tym wiąże się ze złamaniem przez Ciebie prawa. Polskie rozwiązanie dot.blokowania stron wzorowane jest między innymi na doświadczeniach francuskich, czeskich i włoskich, więc jest w pełni sprawdzone. Jeśli jakim cudem uda Ci się wejść na stronę nielegalnego bukmachera to kolejne kłopoty mogą pojawić się w przypadku wypłaty środków.

Neteller i Skrill blokują płatności od nielegalnych bukmacherów

Przepisy, które weszły 1 lipca 2017 r. wprowadziły obligatoryjny zakaz przelewów od nielegalnych firm bukmacherskich. Renomowane banki i firmy nie mogą sobie pozwolić na łamanie prawa obowiązującego w naszym kraju i wycofują się z obsługi płatności pochodzących bukmacherów działających bez licencji. Dużym przełomem okazało się oświadczenie dwóch największych portali oferujących portfel internetowy czyli Neteller oraz Skrill. Te jedne z największych firm na świecie w swojej kategorii wysłały maila do operatorów znajdujących się w rejestrze domen zakazanych o tym, że oczekują usunięcia portfeli Neteller oraz Skrill jako opcji depozytowych dla polskich klientów i całkowite rozliczenie się z polskimi rezydentami w ciągu pierwszych dwóch tygodni od 1 lipca 2017 r. Po upływie tego okresu płatności z nielegalnych serwisów bukmacherskich zostaną całkowicie zablokowane.

Legalne zakłady online – gdzie grać po 1 lipca 2017

Nasza strona w pełni poświęcona jest ofercie legalnych bukmacherów, którzy jakościowo nie odstają od tego co do tej pory mogłeś uzyskać na Beclic i Expekt. Na rynku zakładów bukmacherskich znamy się od podszewki i nasze doświadczenie wykorzystaliśmy przy tworzeniu rankingu legalnych bukmacherów. Stronę aktualizujemy na bieżąco i codziennie sprawdzamy co oferują polskie zakłady wzajemne. Jeśli nie masz jeszcze konta u jednego z legalnych operatorów to zachęcamy do zapoznania się z ofertami dla graczy rejestrujących nowe konto. Niedawno utworzyliśmy też nową kategorię na stornie, w której wybieramy najlepszego bukmachera miesiąca, a właściwie najlepszą ofertę w danym miesiącu. Klikając tutaj przejdziesz do sekcji gdzie wybraliśmy najlepszą ofertę w bieżącym miesiącu.

 Pakiet Premium w FORTUNIE (kliknij w baner, aby się zarejestrować i odebrać)

Pakiet Premium w FORTUNIE (kliknij w baner, aby się zarejestrować i odebrać)

Dlaczego Betclic i Expekt nie działa?
3.18 (63.64%) 11 votes

Leave a Reply