Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 – Szanse Polaków na medale

Kurs: 1.80
Paweł Fajdek
Paweł FajdekMistrz Olimpijski w rzucie młotem

Obecnie myśli czołowych polskich sportowców skupione są przede wszystkim na Tokio. To właśnie stolica Japonii, po raz drugi w historii, będzie gospodarzem letnich igrzysk olimpijskich. Oficjalna ceremonia otwarcia nastąpi 23 lipca 2021 roku, a zamknięcia 8 sierpnia. Uczestnicy będą rywalizować o medale w 37 dyscyplinach na 37 obiektach. Cała inwestycja ma kosztować Japonię ponad osiem miliardów dolarów!

Ile medali zdobędą Polacy na Igrzyskach 2020 w Tokio?

Pokaż wyniki

Medale Polaków na IO w Tokio – Kursy bukmacherskie

W ofercie legalnych polskich bukmacherów możemy znaleźć mnóstwo zakładów na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie. My wybraliśmy te najważniejsze, które dotyczą reprezentacji Polski.

Ile medali zdobędą Polacy?

Kurs: 4.00
Polska
PolskaPolska zdobędzie na IO od 9 do 12 medali

Zakład na liczbę zdobytych medali przez Polaków dostępny jest u większości legalnych polskich bukmacherów. Zaproponowane zostały dwie opcje typowania sukcesów naszych rodaków w Tokio.

 • Typowanie przedziałów medali Polaków – tę opcję oferują: STS, forBET, LVBET, Betfan i Noblebet, Superbet.
 • Typowanie powyżej/poniżej medali Polaków – Druga z opcji obstawiania medali Polaków to dobrze znane powyżej/poniżej. Taką możliwość zaproponowali Fortuna, TOTALbet, eWinner, Etoto, LVBET i Fuksiarz.

Nasz typ: Polacy zdobędą od 9 do 13 medalikurs 4.00 @forBET– Pomimo pasma niepowodzeń na początku Igrzysk, Polacy wciąż mają sporo szans medalowych, wliczając w to również zdobyte już złoto sztafety mieszanej. W samej lekkoatletyce jesteśmy w stanie zdobył około 8 krążków, a przecież na medal i to złoty liczymy w przypadku siatkarzy. Bardzo dobrze spisują się również siatkarze plażowi i również generują medalową nadzieję. Ponadto pierwszy krążek zapewniły nam fantastyczne wioślarki, a więc przedział medalowy od 9 do 12 jest jak najbardziej realny.

Ile złotych medali zdobędą Polacy w Tokio?

Kurs: 2.30
Polska
PolskaPolska zdobędzie na IO 5 lub więcej złotych medali

Drugim bardzo ciekawym rynkiem jest zakład na liczbę złotych medali zdobytych przez Polaków. Bukmacherzy w tym przypadku zaproponowali typowanie dokładnej liczby złotych krążków. Ponadto Fortuna, eWinner, TOTALbet i LVBET zawarli w swojej ofercie powyżej/poniżej. Typować można, że Polacy zdobędą:

 • 5 lub więcej złotych medali
 • Cztery
 • Trzy
 • Dwa
 • Jeden
 • Ani jednego

Nasz typ: Polska zdobędzie na IO 5 lub więcej złotych medali – kurs 2,30 @forBET – Po słabym początku nadzieję w serca kibiców wlała nasza sztafeta mieszana. Mamy jeszcze kilka szans na złoto, w tym w żeglarskiej klasie 470 pań, w której świetnie spisują się Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, siatkarze, młociarze i oszczepnicy, a przecież niewykluczone, że ktoś jeszcze może nas zaskoczyć. Szanse, że z Tokio wywieziemy co najmniej pięć medali są więc spore.

Sporty drużynowe w Tokio – kursy bukmacherskie

W tym miejscu wystawiamy kursy na sporty drużynowe na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, w których brać udział będą Polacy.

Siatkówka – kursy bukmacherskie

Kurs: 3.45
Siatkarze
SiatkarzePolscy siatkarze zdobędą na IO złoty medal

Na siatkarskie parkiety zwrócone będą oczy prawdopodobnie największej liczby polskich kibiców. Podopieczni Vitala Heynena staną przed szansą na zdobycie 2. złota olimpijskiego w historii. Biało-Czerwoni są faworytami, ale zadanie czeka ich bardzo trudne. Największe zagrożenie czyha ze strony Brazylii, USA, i Rosji. Zdecydowanie obstawianie siatkówki na Igrzyskach będzie niezwykle interesujące.

Nasz typ: Polska zdobędzie na Igrzyskach Olimpijskich złoty medal – kurs 3,45 @forBET – Pomimo ogromnej konkurencji, mamy na ten moment najlepszą drużynę na świecie. Doświadczenie, mentalność zwycięzców, a także młodzi zawodnicy przebijający się do kadry powinni stworzyć mieszankę, która zapewni nam złoty medal.

Igrzyska olimpijskie w Tokio – Polacy z szansami na medale

Poza opisanymi powyżej dyscyplinami, śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że to znowu królowa sportu przyniesie nam najwięcej radości. Lekkoatletyce poświęcimy zatem też najwięcej miejsca. Szanse mamy jednak również m.in. w siatkówce plażowej, czy też sportach wodnych.

Biegi

Biegi olimpiada

Na 1500 metrów duże nadzieje wiążemy z Marcinem Lewandowskim, któremu, w dorobku sukcesów brakuje olimpijskiego krążka. Jednym z faworytów biegu na 800 metrów będzie Patryk Dobek, który w tym roku przez krótki czas był autorem najlepszego wyniku na świecie w tej konkurencji. Fantastycznie biegają też polskie sztafety 4 x 400 metrów (zarówno męska jak i żeńska). Wśród pań indywidualnie na medal mają szanse Justyna Święty-Ersetic (400 metrów), czy biegająca coraz szybciej na 100 metrów przez płotki Karolina Kołeczek. Niestety, na kilka tygodni przed rozpoczęciem IO w Tokio, z zawodów wycofali się Adam Kszczot (800 metrów), Sofia Ennaoui (1500 metrów) i Ewa Swoboda.

Nasze typy:

 • TOP 3 Marcina Lewandowskiego na 1500 metrów – 5,40 @eWinner
 • TOP 3 męskiej sztafety –
 • TOP 3 żeńskiej sztafety 4 x 400 m – 11,00 @eWinner
 • TOP 3 Justyny Święty-Ersetic na 400 m. – 9,00 @TOTALbet
 • TOP 3 Patryka Dobka – 3,35 @TOTALbet

Rzut młotem

Rzut młotem olimpiada

Na lekkoatletycznej scenie próżno obecnie szukać większej faworytki do złota niż dwukrotna mistrzyni olimpijska, Anita Włodarczyk. Swoją karierę udanie postara się też zwieńczyć Joanna Fiodorow, a królową Anitę naśladuje coraz lepiej 24-letnia Malwina Kopron. Wśród panów z kolei ostatnią szansę na to, by przełamać olimpijską klątwę, będzie miał trzykrotny mistrz świata, Paweł Fajdek, który z pewnością stoczy pasjonujący bój z rodakiem, Wojciechem Nowickim.

Nasze typy:

 • złoto Anity Włodarczyk – kurs 4,20 @forBET, @TOTALbet, @eWinner
 • złoto Pawła Fajdka – kurs 1,80 @Fortuna
 • TOP 3 Joanny Fiodorow – kurs 7,00 @Fortuna
 • TOP 3 Wojciecha Nowickiego – 1,55 @TOTALbet, @forBET

Rzut dyskiem

Złota olimpijskiego w kolekcji sukcesów brakuje Piotrowi Małachowskiemu, który, mimo 36 lat na karku, przeżywa obecnie drugą młodość. Medal w Tokio byłby wspaniałym zwieńczeniem jego kariery. Jak sam twierdzi, podczas Igrzysk nie będzie jednak musiał nic nikomu udowadniać, co może go tylko wzmocnić.

 • Nasz typ: brązowy medal Piotra Małachowskiego – 7,00 @TOTALbet

Skok o tyczce

W wysokiej formie jest Piotr Lisek, który w tym roku zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu. Ogromny apetyt na pierwszy medal olimpijski w karierze ma też Paweł Wojciechowski. A za wymienionym duetem czai się jeszcze Robert Sobera, który wygrał konkurs na DME, zdobywając bezcenne punkty dla naszej reprezentacji. Liczymy na to, że w tej dyscyplinie zdobędziemy medal, jednak zdecydowanym faworytem tego konkursu będzie rekordzista świata, Szwed Armand Duplantis.

 • Nasz typ: TOP 3 Piotra Liska – 5,00 @TOTALbet

Rzut oszczepem

Rzut oszczepem olimpiada

Dla kibiców mamy świetne wieści. O ile nie wydarzy się nagła katastrofa, planów zawodnikom nie pokrzyżują kontuzje i co równie ważne – nasi sportowcy uzyskają olimpijskie kwalifikacje, w Tokio może spaść grad polskich medali. Chyba jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy tylu szans na podium w tak wielu dyscyplinach. Co prawda bukmacherzy internetowi nie wystawili jeszcze kursów na letnie igrzyska, jednak my zrobiliśmy mały research i pokusiliśmy się o własne typy.

W 2016 roku, w Rio de Janeiro, uplasowała się tuż za podium. Czas najwyższy, by mistrzyni świata juniorów sprzed z 2015 roku wreszcie zdobyła medal na seniorskiej imprezie. Maria Andrejczyk, bo o niej mowa, w tym roku zachwyciła kibiców, oddając w maju rzut na 71,40 m, co jest nowym rekordem Polski i jednym z najlepszych wyników w historii dyscypliny. Z kolei w czerwcu, swój własny rekord kraju pobił Marcin Krukowski, który oddał rzut na odległość 89,55 m. Jak sam twierdzi, do Tokio jedzie po złoto, jednak faworytem tego konkursu będzie Niemiec, Johannes Vetter.

Nasze typy:

 • Złoty medal Marii Andrejczyk – 4,80 @eWinner
 • Złoty medal Marcina Krukowskiego – 11,00 @Fortuna, forBET, TOTALbet, eWinner

Pchnięcie kulą

Jeśli kolejne medale olimpijskie dla Polski nie pojawią w pchnięciu kulą, to będzie można mówić o ogromnym rozczarowaniu. Głód sukcesów odczuwają 24-letni Konrad Bukowiecki i starszy od niego o pięć lat, Michał Haratyk, do którego należy rekord Polski (22,32). Bezapelacyjnym faworytem tej konkurencji będzie jednak rekordzista świata, Ryan Crouser. Poza tym, nie zapomnijmy też o Paulinie Gubie, która jest mistrzynią Europy z 2018 roku.

Nasze typy:

 • TOP 3 Michała Haratyka – 2,50 @Fortuna
 • TOP 3 Pauliny Guby – 27,00 @TOTALbet

Skok wzwyż

Skok wzwyż olimpiada

Sylwester Bednarek potrafi skakać wysoko i zdobywać medale. Jeszcze częściej jednak potrafi rozczarowywać. W Tokio będzie miał na karku 32 lata. To ostatnia szansa na błysk jego talentu. Podobnie ma się sytuacja w przypadku Kamili Lićwinko. Tegoroczne wyniki pozwalają jej myśleć o medalu w konkursie pań.

 • Nasz typ: brązowy medal Kamili Lićwinko – 5,40 @TOTALbet

Siatkówka plażowa

Na Igrzyskach zobaczymy dwie dwuosobowe drużyny z Polski – Grzegorza Fijałka i Michała Bryla oraz Piotra Kantora i Bartosza Łysiaka. Pierwszych z tych duetów wymieniany jest jako jeden z faworytów do zdobycia medali. Fijałek i Bryl sklasyfikowani są na 5. miejscu w rankingu FIVB. Liczymy więc na pierwszy medal w historii tej dyscypliny dla naszego kraju.

 • Nasz typ: Grzegorza Fijałek i Michał Bryl zdobędą medal – 8,00 – STS

Kajakarstwo

Kajakarstwo olimpiada

Kolejna dyscyplina, która może dostarczyć polskim kibicom wspaniałych wrażeń.Medale na wielkich imprezach potrafi zdobywać też duet Karolina Naja i Beata Rosolska (K-2, 500 m). Podczas ostatnich igrzysk europejskich aspiracje do medalu w Tokio zgłosił też Tomasz Kaczor (złoty medal w Mińsku na dystansie 1000 metrów). Ponadto, coraz głośniej do światowej czołówki pukają młodsi: Arsen Śliwiński (C-2, 500 m), Michał Łubniewski (C-2, 200 m), Dorota Borowska (C-1, 200 m) i Sylwia Szczerbińska (C-2, 500 m).

 • Brąz Arsena Śliwińskiego
 • TOP 3 duetu Karolina Naja – Beata Rosolska 5,00 – forBET
 • TOP 3 Marty Walczykiewicz na 200 metrów – 2,44 @forBET

Kolarstwo

Kolarstwo olimpiada

Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że po igrzyskach w Tokio Maja Włoszczowska zakończy sportową karierę. 38-latka wskoczyła już na wysokie obroty i szlifuje formę na górskie trasy. W ślady mistrzyni stara się iść młodsza o 11 lat, Katarzyna Niewiadoma. Wśród panów mocne karty w swojej talii powinni mieć natomiast Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. A w kolarstwie torowym medal olimpijski marzy się również mistrzowi świata w ubiegłego roku, 22-letniemu Szymonowi Sajnokowi oraz utytułowanemu Mateuszowi Rudykowi. Ten drugi wymieniany jest jako jeden z głównych kandydatów do medali.

Nasze typy:

 • TOP 3 Mateusza Rudyka

Tenis ziemny

Polskim tenisistom w Tokio zdecydowanie się nie powiodło. Zarówno Iga Świątek jak i Hubert Hurkacz bardzo szybko odpadli z turniejów indywidualnych i ostatnią nadzieję medalową pokładamy w mikście.

Nasze typy:

TOP 3 w mikście – 3,25 @STS

Tenis stołowy

Tenis stołowy olimpiada

Jeśli mowa o deblach, to zgraną parę stanowią za to dwie Natalie – Bajor i Partyka. Szczególnie obyta z igrzyskami olimpijskimi jest ta druga. Co prawda w tenisie stołowym na ogół bezkonkurencyjne są Chinki, ale… my też mamy jedną w swoich szeregach – Li Qian. Drużynowo zatem możemy konkurować z najlepszymi.

 • Nasz typ: TOP 3 w drużynie

Wspinaczka sportowa

Wspinaczka sportowa olimpiada

Mało kto wie, ale coraz śmielej polscy reprezentanci radzą sobie we wspinaczce. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj takie nazwiska jak: Aleksandra Rudzińska, Anna Brożek czy Marcin Dzieński. Ten ostatni to mistrz świata, Europy i zdobywca Pucharu Świata 2016. Jako że wspinaczka sportowa została włączona do igrzysk olimpijskich, nadzieje medalowe Polaków zatoczyły szersze kręgi.

Nasze typy:

 • TOP 3 Aleksandry Mirosław – 17,00 @Fortuna
 • TOP 3 Anny Brożek
 • TOP 3 Marcina Dzieńskiego

Sporty walki

Na razie bez większych sukcesów w karate pozostaje Dorota Banaszczyk. 22-latka wciąż jednak dobrze rokuje. Na wystrzał polskiego talentu liczymy również w przypadku 21-letniego Karola Robaka w taekwondo. Nie wywołujmy jednak sztucznej presji. To również nadzieje, a nie pewniaki do medalu.

Szermierka olimpiada

Polacy będą mieli swoich reprezentantów również w innych dyscyplinach. I jak to bywa na wielkich imprezach, zawsze zdarzają się miłe niespodzianki. Oby jak najwięcej sprawili ich biało-czerwoni. Z drugiej strony pamiętajmy też, że faworyci czasami nie wytrzymują presji.

Polska na Igrzyskach Olimpijskich

Igrzyska olimpijskie – promocje bukmacherskie

Najlepsi bukmacherzy online w Polsce nie przewidują urlopów od promocji i na Igrzyska Olimpijskie nie zabraknie korzystnych ofert promocyjnych. Warto również pamiętać o stałych ofertach powitalnych, które są jeszcze atrakcyjniejsze z naszymi specjalnymi kodami promocyjnymi.

“Igrzyska forBET”

Bukmacher forBET jako pierwszy zaproponował specjalną promocję na Igrzyska Olimpijskie. Trzeba przyznać, że “Igrzyska forBET” to promocja bardzo rozbudowana i nieszablonowa. Składa się z aż 3 etapów. W każdym z nich gracz ma do wykonania różne bukmacherskie zadania. Zdobywa w nich punkty i jest klasyfikowany w specjalnym rankingu. W zależności od tego, które miejsce zajmie w danej konkurencji, otrzyma od bukmachera specjalny bonus.

Na sam koniec Igrzysk, TOP 30 graczy którzy zebrali najwięcej punktów w opisanych poniżej trzech etapach promocji, otrzyma specjalną nagrodę pieniężną. Co ciekawe wysokość nagród uzależniona jest od sukcesów polskich sportowców. Szczegóły w regulaminie.

eWinner – “Razem po medale”

Bukmacher eWinner również zaproponował promocję związaną ze zdobyczami medalowymi Polaków na IO w Tokio. Promocja “Razem po medale” będzie trwać od 23 lipca do 8 sierpnia. Promocja polega na zdobywaniu bonusów za medale Polaków na Igrzyskach. eWinner za każdy krążek przyznawał będzie 10.000 PLN do podziału dla graczy, którzy spełnili warunki i biorą udział w konkursie. Oznacza to, że jeśli Polacy danego dnia Igrzysk zdobędą np. 3 medale, to do puli trafi 30.000 PLN, które zostanie podzielone na graczy, którzy spełnili warunki promocji. Szczegóły w regulaminie.

Betfan – “POLSKA GUUUROM! W BETFAN ‘WYGRYWAMY’ Z
ŁOTWĄ!”

Betfan zaproponował dwie promocje. Pierwsza ukierunkowana jest na koszykówkę 3×3. Gracz ma za zadanie pomiędzy 22.07 (godz. 10:00), a 24.07 (godz. 4:35) obstawić kupon za dokładnie 59 PLN, który będzie zawierał zwycięstwo Polski nad Łotwą w koszykówce 3×3. Ponadto na kuponie muszą znaleźć się co najmniej 4 zdarzenia (włącznie z meczem Polska – Łotwa). Jeśli gracz spełni te warunki to zdarzenie Polska – Łotwa traktowane będzie jako wygrane, niezależnie od końcowego wyniku tego meczu. Szczegóły w regulaminie.

Betfan – „PŁACIMY ZA MEDALE POLAKÓW!”

Kolejna z promocji Betfan na Igrzyska Olimpijskie dotyczy zdobyczy medalowych Polski. Podczas trwania Igrzysk gracz może raz skorzystać z tej promocji. Zadaniem jest:

 • Obstawienie kuponu składającego się ze zdarzeń wyłącznie na Igrzyska Olimpijskie.
 • Dokładna stawka kuponu musi wynieść 149 PLN
 • Minimalny kurs 2.0.

Jeśli te warunki zostaną spełnione, to Betfan niezależnie od tego czy kupon był trafiony, czy nie przyzna:

 • Za każdy złoty medal – 25 zł
 • Za każdy srebrny medal – 15 zł
 • Za każdy brązowy medal – 5 zł

Noblebet – “Typowanie na Medal”

Noblebet podobnie jak pozostali bukmacherzy swoją promocję na Igrzyska Olimpijskie połączył z medalami Polaków. Za każdy medal bukmacher będzie przyznawał graczom bonusy. Aby je zdobyć należy spełnić kilka wymagań oto one:

 • Złoty medal – obstaw zakład za min. 100 PLN z kursem min. 4.00 wyłącznie na wybrane dyscypliny IO, jeśli Twój kupon okaże się wygrany dostajesz 100 PLN w formie bonusu
 • Srebrny medal – obstaw zakład za min. 50 PLN brutto z kursem min. 3.00 wyłącznie na wybrane dyscypliny IO, jeśli Twój kupon okaże się wygrany dostajesz 50 PLN w formie bonusu
 • Brązowy medal – obstaw zakład za min. 20 PLN brutto z kursem min. 2.00 wyłącznie na wybrane dyscypliny IO, jeśli Twój kupon okaże się wygrany dostajesz 20 PLN w formie bonusu

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close