UFC w Jacksonville – kursy bukmacherskie

W maju 2020 roku, w Jacksonville na Florydzie, dojdzie do bezprecedensowego wydarzenia w organizacji Ultimate Fighting Championship. Szef największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie, Dana White, ogłosił, że 9, 13 i 16 maja zobaczymy trzy gale, które odbędą się bez udziału publiczności. Nie zabraknie na nich jednak MMA na najwyższym światowym poziomie. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy line-up tego wydarzenia i kursy na wszystkie dostępne pojedynki.

UFC Fight Night: Overeem vs Harris (16 maja 2020)

Tydzień z UFC w Jacksonville zostanie zakończony 16 maja galą UFC Fight Night: Overeem vs Harris. Poniżej znajduje się pełna lista walk wraz z kursami u czołowych legalnych bukmacherów online.

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
E. Anders 2.25 STS/PZBUK K. Jotko 1.67 Fortuna
D. Ige 2.10 STS E. Barboza 1.75 Fortuna
W. Harris 1.65 Fortuna A. Overeem 2.39 STS
C. Gadelha 1.55 Fortuna A. Hill 2.55 STS
M. Brown 2.60 STS M. Baeza 1.52 Fortuna
S. Yadong 1.57 Fortuna M. Vera 2.55 STS
K. Holland 1,90 Fortuna/STS A. Hernandez 1.90 Fortuna/STS
G. Chikadze 2.75 STS M. Davis 1.47 Fortuna
C. Casey 1.65 LVBET/Fortuna/forBET M. R. Borella 2.30 STS
D. Elkins 1.84 eWinner N. Landwehr 2.01 Fortuna
D. Mayes 1.80 Fortuna/STS/forBET R.Nascimento 2.0 STS

Kursy sprawdzone 14.05.2020 o godz. 8.30

Na karcie walk tej gali znalazł się mocny polski akcent w osobie Krzysztofa Jotko, który zmierzy się z Erykiem Andersem. Bukmacherzy widzą faworyta tego pojedynku w Polaku. Poza nimi, w Oktagonie zobaczymy jeszcze Dana Ige’a, który skrzyżuje rękawice z Edsonem Barbozą, Claudię Gadelhę, która zawalczy z Angelą Hil, Darrena Elkinsa i Nate’a Landwehra, Dontale Mayesa i Rodrigo Nascimento, Giga Chikadze i Mike’a Davisa i Kevina Hollanda i Anthony’ego Hernandeza.Walką wieczoru będzie pojedynek dwóch weteranów – Walta Harrisa i Alistaira Overeema.

UFC Fight Night: Smith vs Teixeira (13 maja 2020)

13 maja w Jacksonville zobaczymy wieczór z MMA w ramach cyklu UFC Fight Night. Lista walk, wraz z kursami u legalnych polskich bukmacherów, przedstawia się następująco:

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
A. Smith 1.54 PZBUK G. Teixeira 2.37 forBET
D. Dober 1.70 forBET A. Hernandez 2.19 LVBET
S. Eubanks 1.33 forBET S. Moras 3.20 LVBET
K. Robertson 2.22 forBET M. Vettor 1.62 LVBET
P. Lins 1.65 LVBET A. Arlovski 2.45 forBET
O. St. Preux 1.77 forBET B. Rothwell 2.25 LVBET/PZBUK
R. Simon 1.65 forBET R. Borg 2.20 PZBUK
M. Johnson 1.60 forBET T. Moises 2.22 forBET

Kursy sprawdzone 04.05.2020 o godz. 8.30

Wydarzeniem tego wieczoru będzie pojedynek dwóch czołowych wojowników dywizji półciężkiej – Anthony’ego Smitha i Glovera Teixeiry. Bukmacherzy większe szanse dają zajmującemu trzecie miejsce rankingu tej dywizji Smithowi. Innymi faworytami pojedynków tego wieczoru będą Ovince Saint Preux, Drew Dober, Ricky Simon, Marvin Vettori, Philipe Lens, Michael Johnson oraz Sijara Eubanks.

UFC 249 (9 maja 2020) – kursy bukmacherskie

Pierwszą częścią tygodnia z MMA w Jacksonville będzie gala UFC 249. Oto jak kształtują się kursy na wszystkie pojedynki tego wydarzenia.

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
R. Spann 1.25 STS/Totolotek/forBET S. Alvey 4.10 LVBET
H. Cejudo 1.45 STS/forBET D. Cruz 2.94 Totolotek
T. Ferguson 1.60 forBET J. Gaethje 2.55 STS
F. Ngannou 1.33 forBET J. Rozenstruik 3.40 STS
J. Stephens 2.95 STS C. Kattar 1.40 Fortuna/STS/forBET
D. Cerrone 2.25 STS A. Pettis 1.67 Totolotek
G. Hardy 1.57 forBET Y. De Castro 2.55 STS/LVBET
C. Esparza 1.70 Fortuna M. Waterson 2.25 STS
R. Souza 1.80 STS U. Hall 2.05 PZBUK
V. Luque 1.37 forBET N. Price 3.20 STS
Ch. Rosa 2.41 Fortuna B. Mitchell 1.58 LVBET
F. Werdum 1.33 Fortuna A. Oleinik 3.50 STS
J. Prochazka 1.80 Fortuna V. Oezdemir 1.90 Fortuna

Kursy sprawdzone 04.05.2020 o godz. 8.30

Faworytem pojedynku wieczoru pomiędzy Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje będzie pierwszy z nich, a stawką będzie tymczasowy tytuł w wadze lekkiej. Drugą walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł w wadze koguciej pomiędzy mistrzem Henrym Cejudo a Dominickiem Cruzem, a bukmacherzy zdecydowanie większe szanse dają obrońcy tytułu. Faworytami swoich walk będą również Francis Ngannou, Calvin Kattar, Anthony Pettis, Fabrizio Wedrum, Carla Esparza, Ronaldo Souza, Vicente Luque, Bryce Mitchell oraz Ryan Spann.

Warto dodać, że specjalnie na galę UFC 249 bukmacherzy przygotowali promocje dla graczy. Postaw kupon AKO lub Maxikombi w Fortunie, zawierający zakłady MMA ze stawką min. 20 zł. Jeśli będzie przegrany, otrzymasz bonus w wysokości 20 zł. Z kolei w TOTALbet za pierwszy postawiony kupon (min. 4 zdarzenie, kurs pojedynczy 1.20, zakłady prematch) w wysokości 20 zł – dostaniesz freebet 10 zł. Promocja obowiązuje do 9 maja 2020.

UFC w Jacksonville – walki wieczoru

Tradycyjnie, każda gala organizowana przez UFC kończy się przysłowiowym gwoździem programu, czyli pojedynkiem wieczoru. Przyjrzyjmy się każdej z najważniejszych walk poszczególnych gali nieco bliżej i spróbujmy wytypować ich faworytów. Na deser zostawiliśmy sobie coś specjalnego, a dokładniej kolejny pojedynek Krzysztofa Jotko dla największej federacji MMA na świecie.

UFC 249: Tony Ferguson – Justin Gaethje

Walka wieczoru gali UFC 249, którego stawką będzie tymczasowy pas kategorii lekkiej. Początkowo pojedynek ten początkowo był zaplanowany na 18 kwietnia, jednak z jasnych przyczyn musiał zostać przeniesiony na inny termin. Co więcej, początkowo Tony Ferguson miał zmierzyć się w nim z aktualnym niepokonanym mistrzem tej dywizji, niesamowitym Chabibem Nurmagomiedowem, jednak wojownik z Dagestanu postanowił pozostać w Rosji. Warto odnotować, że to już piąty raz, gdy ich zapowiadane starcie nie dojdzie do skutku. Sam Ferguson jest obecnie pierwszy w rankingu kategorii lekkiej, a jego rywal, Justin Gaethje znajduje się w tym samym zestawieniu na czwartej pozycji.

Nie powinno więc, dziwić, że faworytem tego pojedynku będzie 36-letni Amerykanin. Do tej pory, stoczył on w swojej zawodowej karierze 28 pojedynków, z których 25 wygrał (12 KO, 8 Sub) i zanotował 3 porażki. Jego ringowy pseudonim to „El Cucuy”, czyli meksykański odpowiednik Boogie Mana lub naszej rodzimej Baby Jagi. Ferguson specjalizuje się przede wszystkim w zapasach oraz brazylijskim ju-jitsu, przy czym w pierwszej z wymienionych dyscyplin święcił ogromne sukcesy w czasach akademickich. W latach 2017-2018 dzierżył już tytuł tymczasowego mistrza UFC, jednak został on mu odebrany po tym jak nabawił się kontuzji i nie mógł przystąpić do pojedynku z Nurmagomiedowem. Warto odnotować, że jego ewentualny pojedynek z reprezentantem Rosji jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w UFC. Ferguson ma 36 lat, mierzy 180 cm i ma zasięg wynoszący 194 cm. Jego obecna seria wygranych pojedynków zatrzymała się na 12, a ostatnią porażkę „El Cucuy” zanotował 5 maja 2012, kiedy to musiał uznać wyższość Michaela Johnsona.

Jego rywal, Justin Gaethje, to zawodnik znacznie młodszy, bo 31-letni. Nie ma również tak dużego doświadczenia w Oktagonie UFC – w organizacji Dany White’a zadebiutował w lipcu 2017 w finale programu Ultimate Fighter, w którym pokonał przez KO… Michaela Johnsona. Później jednak dwa razy kończył pojedynki na tarczy, przegrywając kolejno z Eddiem Alvarezem i Dustinem Poirierem. Na szczęście, wojownikowi Genesis Training Center udało się wrócić na zwycięską ścieżkę i trzy swoje ostatnie pojedynki wygrywał przed czasem. Gaethje mierzy 180 cm i ma zasięg wynoszący 178 cm. Specjalizuje się w zapasach, w których osiągał sukcesy w czasach szkolnych i akademickich. Legitymuje się bilansem 23 wygranych (18 KO, 1 Sub) i 2 porażek.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, a jego stawką, poza pasem, będzie najpewniej szans na pojedynek ze wspomnianym wcześniej mistrzem z Rosji. Chociaż doświadczenie i sukcesy przemawiają za Fergusonem, Gaethje z pewnością ma swoje argumenty, takie jak młodość, siła ciosu i agresja. „El Cucuy” z kolei będzie szukał okazji do zakończenia walki w parterze i najpewniej poczeka aż jego rywal się „wystrzela” i wówczas przejmie inicjatywę. Uważam, że to właśnie doświadczenie i wszechstronność Fergusona będzie w tym pojedynku decydująca.

  • Nasz typ: wygrana Tony’ego Fergusona po kursie 1,60 @forBET

UFC Fight Night: Anthony Smith – Glover Teixeira

Ten pojedynek dwóch niezwykle doświadczonych fighterów miał początkowo odbyć się 26 kwietnia podczas gali UFC Fight Night 173 w Lincoln w stanie Nebraska. Łącznie, obydwaj fighterzy stoczyli razem ponad 80 walk, co tylko potwierdza fakt, że mamy do czynienia z prawdziwym starciem tytanów światowego MMA. Pojedynek odbędzie się w dywizji półciężkiej, a więc każdy z nich może być potencjalnym rywalem Jana Błachowicza.

Anthony Smith zajmuje obecnie w rankingu UFC trzecie miejsce, a więc jest o jedno oczko wyżej od najlepszego polskiego fightera. Zanim przeniósł się do dywizji półciężkiej w 2018 roku, przez 10 lat walczył w wadze średniej. Mimo iż jest nadal stosunkowo młody jak na wojownika mieszanych sztuk walki – ma 31 lat – stoczył już 46 zawodowych pojedynków, z których 32 wygrał (17 KO, 12 Sub), a 14 przegrał. W wadze półśredniej stoczył 5 pojedynków i 4 razy zwyciężał. Warto odnotować, że jedyną porażkę w tej dywizji zanotował w marcu 2019 roku w walce o tytuł z niesamowitym Jonem Jonesem. Swój kolejny pojedynek, z mocnym Alexandrem Gustafssonem, wygrał przez poddanie, 1 czerwca 2019 roku, jednak przy okazji nabawił się poważnej kontuzji. „Lionheart” mierzy 193 cm wzrost i ma zasięg 193 cm. Ostatnio stało się o nim głośno po tym jak spacyfikował włamywacza, który wtargnął do jego domu.

Drugi z uczestników walki wieczoru najbliższego UFC Fight, Glover Teixiera, to żywa legenda brazylijskich i światowych mieszanych sztuk walki. Specjalizuje się, podobnie jak większość rodaków zajmujących się MMA, w brazylijskim ju-jitsu, w którym posiada czarny pas drugiego stopnia. Na zawodowstwo przeszedł dawno temu, bo w 2002 roku i co ciekawe rozpoczął swoją karierę od porażki z Ericiem Schwartzem podczas gali WEC 3 w Kalifornii. W UFC zadebiutował 10 lat później i rozpoczął od imponującej serii 5 wygranych z rzędu. Jego zwycięski pochód zastopował dopiero Jon Jones w walce o pas, jak dotąd jedynej w karierze Teixeiry. Brazylijski wojownik ma 40 lat, mierzy 188 cm i ma zasięg ramion wynoszący 193 cm. Stoczył 37 zawodowych pojedynków, z których 30 wygrał (17 KO, 8 Sub) i 7 przegrał. Ma za sobą serię 3 kolejnych wygranych z rzędu.

Faworyta tego pojedynku, podobnie jak bukmacherzy, widzę w Anthonym Smithie, który jest młodszy i może jeszcze w MMA osiągnąć bardzo wiele. Chociaż niezależnie od wyniku walki nie zapowiada się na rychłe zakończenie kariery przez Teixeirę, to jednak 40-letni Brazylijczyk na tym etapie wydaje się mieć znacznie mniej atutów. Smith z pewnością jest głodny walki i kolejnej szansy walki o tytuł. Liczę na to, że Amerykanin zakończy tę walkę przed czasem.

  • Nasz typ: wygrana Anthony’ego Smitha po kursie 1,54 @PZBUK

UFC Fight Night: Walt Harris – Alistair Overeem

Kolejne starcie z udziałem bardzo doświadczonych fighterów, tym razem w dywizji ciężkiej. Początkowo pojedynek ten planowany był jako walka wieczoru gali UFC Fight Night 172, 12 kwietnia w gali UPC Apex w Las Vegas. Ostatecznie jednak zobaczymy go na zakończenie gali tygodnia walk UFC w Jacksonville, 16 maja.

36-letni Walt Harris rozpoczął swoją zawodową karierę w MMA 15 marca 2011 od nokautu na Justinie Thorntonie podczas gali federacji Hess Extreme Fighting. W UFC zadebiutował w listopadzie 2011 roku, jednak nie można powiedzieć, że miał udany początek – przegrał 3 pierwsze pojedynki dla tej federacji, a na pierwszą wygraną, z Codym Eastem, przyszło mu czekać aż do kwietnia 2016 roku. Później dobre występy przeplatał porażkami, jednak od 2018 roku nie przegrał walki. Warto jednak odnotować, że po wygranej walce z Andreiem Arlovskim w jego organizmie wykryto niedozwolony środek, przez co uznano ją za nieodbytą. W swojej dotychczasowej karierze Harris zanotował 13 wygranych (wszystkie przez KO!) i 7 porażek. Mierzy 196 cm, ma zasięg 193 cm. Jego wiodącym stylem jest boks.

Jego najbliższy rywal to jeden z dwóch zawodników, którzy dzierżyli zarówno tytuły w formule K-1, jak i w MMA. Zanim na koniec 2011 roku zadebiutował na UFC, walczył m. in. dla organizacji PRIDE i Strikeforce. Chociaż Alistair Overeem nigdy nie miał okazji dzierżyć pasa federacji prowadzonej przez Danę White’a, to jednak stoczył dla niej kilka głośnych pojedynków, m. in. z Brockiem Lesnarem, Antonio Silvą, Juniorem Dos Santosem czy Stiope Miociciem. Z tym ostatnim przegrał pojedynek o tytuł. W swoim ostatnim starciu musiał uznać wyższość Jairzinho Rozenstruika, który znokautował go w ostatnich sekundach pojedynku, mimo iż Overeem przez większość walki przeważał. Holender wygrał w swojej zawodowej karierze w MMA 45 walk (23 KO, 17 Sub) i zanotował 18 porażek. Mierzy 193 cm i ma zasięg 203 cm. Specjalizuje się w kickboxingu.

Walka Harris – Overeem będzie pojedynkiem dwóch bardzo dobrych stójkowiczów. Chociaż bardziej wszechstronnym fighterem jest Holender, wydaje się, że na obecnych etapach kariery mocniejszy jest Harris, tym bardziej, że Overeem z walki na walkę ma coraz mniej wytrzymałą szczękę, Spodziewam się więc KO w wykonaniu Walta Harrisa, najpóźniej do końca drugiej rundy.

  • Nasz typ: wygrana Walta Harrisa po kursie 1,64 @LVBET

UFC Fight Night: Krzysztof Jotko – Eryk Anders

Podczas tygodnia z UFC w Jacksonville nie zabraknie również mocnego polskiego akcentu. 16 maja w akcji zobaczymy jednego z najlepszych i najbardziej znanych polskich wojowników mieszanych sztuk walki, Krzysztofa Jotko. Elblążanin skrzyżuje rękawice z Amerykaninem Erykiem Andersem. Pojedynek ten odbędzie się w kategorii średniej.

30-letni Jotko w profesjonalnym MMA zadebiutował w 2010 roku podczas gali Pro Fight 5 we Wrocławiu. Kolejne 12 walk wygrał, pokonując w tym czasie m. In. Marina Zawadę, Bojana Velickovicia czy Damira Hadzovicia. Kolejny pojedynek przyszło mu stoczyć dla UFC. Był to debiut udany, w którym pokonał na punkty Brazylijczyka Bruno Santosa. W swoim kolejnym pojedynku, ze Szwedem Magnusem Cedenbladem, zanotował swoją pierwszą porażkę. Jotko szybko się jednak podniósł i wygrał kolejne 5 walk, a w pokonanym polu pozostawił m. in. aktualnego mistrza KSW, Scotta Askhama. Niestety, później przyszły trzy dotkliwe porażki z rzędu, kolejno z Davidem Branchem, Uriahem Hallem i Bradem Tavaresem. Szczęśliwie, zawodnik z Elbląga wrócił na zwycięską ścieżkę i w roku 2019 zanotował dwie wygrane. Ogółem w swojej zawodowej karierze Jotko stoczył 25 walk, z których 21 wygrał (5 KO, 2 Sub), a 4 przegrał. Jego bilans w UFC to 8-4. Jest zawodnikiem uniwersalnym, od początku trenującym w formule MMA. Mierzy 185 cm i ma zasięg liczący blisko 196 cm.

Rywal Polaka na gali w Jacksonville ma 33 lata, jednak swój oficjalny debiut w zawodowym MMA zanotował znacznie później, bo w 2015 roku. Wygrał pierwsze 10 swoich pojedynków, a jego pierwszym ogromną był słynny Lyoto Machida, który pokonał Andersa niejednogłośną decyzją sędziów. Na przełomie 2018 i 2019, Amerykanin zanotował w UFC serię trzech porażek z rzędu, kolejno z Thiago Santosem, Eliasem Theodorou i Khalilem Rountree Jr. Swoje dwie ostatnie walki, kolejno z Viniciusem Moreirą i Geraldem Moeerschaertem, wygrał. Warto odnotować, że w UFC walczył nie tylko w kategorii średniej, ale i półciężkiej. Jego aktualny bilans to 13 wygranych (8 KO, 1 Sub) i 4 porażki. Specjalizuje się w kick-boxingu i BJJ. Mierzy 185 cm i ma zasięg wynoszący 191 cm.

Mimo iż nie będzie to dla naszego rodaka łatwa walka wierzę w to, że jest w stanie wygrać ten pojedynek. Jotko to zawodnik uniwersalny, który może pochwalić się świetną wydolnością. Jego rywal co prawda posiada nokautujący cios, jednak tak naprawdę trudno wskazać element, w którym jeszcze byłby groźny dla Polaka. Liczę więc na to, że nasz rodak będzie dominował swojego rywala na przestrzeni całego pojedynku i zwycięży na punkty.

  • Nasz typ: wygrana Krzysztofa Jotko po kursie 1,64 @LVBET

Szukasz oferty na UFC? Wybierz legalnych bukmacherów

Do akcji wraca organizacja UFC, a wraz z nią pojedynki najlepszych fighterów na świecie. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w obstawianiu najbardziej emocjonujących walk MMA, to mam dla Ciebie jedną ważną radę – obstawiaj u bukmacherów z licencją. Dzięki temu zyskasz pewność, że grasz legalnie, a przy okazji będziesz mógł zdobyć wysoki bonus powitalny w ramach oferty na start. Pamiętaj, by przy zakładaniu konta podać nasz specjalny kod promocyjny, dzięki któremu zyskasz jeszcze więcej środków na zakłady.